DE ECHO VAN HET ZUIDEN No. 20. Woensdag 10 Maart 1926. 49e Jrg. TWEEDE BDAii. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 Maart 1926. Arbeidstijd in de Schoen industrie. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk is over het onderwerp: „Arbeidsiijd in de Schoenindustrie", de navolgende circulaire verzonden aan alle schoenfabrikanten, aan alle Kamers, binnen wier ressort schoenfabrieken gevestigd zijn, aan organisaties van werkgevers en werknemers in oe schoenindustrie In de Nieuwjaarsrede van den Voorzitter onzer Kamer, gehouden in de vergadering van 11 Februari j 1. komt met betrekking tot den toestand in de schoenindustrie de volgende passage voor: „Zonder onmiddelijk „aanwijsbare oorzaken maakte de gun „stige tendenz in de eerste helft van „het jaar plaats voor een minder gun- „stige in de tweede helft, zoodat werk loosheid zich in het eene bedrijf meer, „in het andere minder openbaarde". Naar aanleiding van deze beschou wing wordt ons de bemerking toege zonden, dat dit verschijnsel wellicht van blijvenden aard zal zijn, omdat tengevolge van den invloed, die de mode op het fabrikaat heeft gekregen, het in voorraad werken door den fabri kant, het opslaan van beduidende voorraden door winkeliers en grossiers, steeds meer afneemt. Meer en meer zou dan ook het seizoen zijn invloed doen gelden op de aankoopen en zal de productie steeds meer afhankelijk worden van de seizoensverkoopen. Zoodoende zal de eerste helft van het jaar zich blijven kenmerken door leven digheid in de bedrijven, de tweede door slapte. Inderdaad wijzen, naar het ook ons voorkomt, de teekenen er op, dat de toestand zich in de hiervoor geschetste richting ontwikkelt. Maar dan lijkt het ons ook gewenscht, dat een zoodanige regeling van den arbeidstijd wordt mogelijk gemaakt, dat werkloosheid en verlies van arbeidskrachten zooveel mogelijk worden voorkomen. Met hand having van'n gemiddelden arbeidstijd, ais wettelijk voorgeschreven, zou die in het eerste halfjaar grooter moeten zijn dan in het tweede, bv. resp 10 en 6 uur per dag. Dit zou in het be lang zijn zoowel van de ondernemers als van de arbeiders. Wij denken naast een betere verdeeling van den arbeids tijd zelfs aan de mogelijkheid een zoodanige regeling te treffen voor de arbeidsloonen, dat de groote verschil len in de weekloonen, die het gevolg zouden zijn van het verschil in arbeids tijd, worden weggenomen. Voor de vaste weekloonen zou een dergelijke regeling niet moeilijk zijn te maken. Voor de stukloonen zouden de bezwa ren wellicht grooter zijn, doch naar wij meenen niet onoverkomelijk, wan neer als basis wordt genomen de ge middelde verdienste der productie van het stukwerk in een achturigen arbeids dag. Het zou ook mogelijk zijn een formule samen te stellen, waarnaar een zeker gedeelte van het loon in de periode van den langeren arbeidstijd wordt gereserveerd, om die reserve in de periode van korteren arbeidstijd geleidelijk als bijslag op het alsdan lagere weekloon, ook bij stukloon, bij te passen. Wij begrijpen zeer goed, dat de op lossing niet zoo eenvoudig is als die thans hier wordt neergeschreven, doch wij hebben slechts willen aangeven het beginsel, dat aan de hand van de praktijk zou zijn uit te werken. Wij zullen het zeer op prijs stellen Uw oordeel omtrent het bovenstaande te vernemen. Wij kunnen dan na het inkomen van de antwoorden overwegen of het gewenscht is verdere stappen te doen om voorgesteld doel te be reiken. Het ligt o.m. in onze bedoeling het resultaat van het onderzoek ter kennis te brengen van de bij de schoenindustrie betrokken organisaties, die daarin wellicht aanleiding zullen vinden het aangegeven denkbeeld na der uit te werken. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat te Waalwijk. B. Timmermans-Verschure Voorz. Van Liempt Secretaris. Bovenstaande circulaire is door de Kamer van Koophandel alhier, ver zonden aan alle in het Handelsregister der Kamer ingeschreven schoenfabri kanten. Daarmede is een kwestie aan gesneden, die voor de schoenindustrie bijzonder actueel is. Het verschijnsel van gebrek aan orders in nazomer en herfst is zeker volstrekt niet nieuwintegendeel, het heeft zich, enkele van de goede oor- logsjaren uitgezonderd, steeds in meer dere of mindere mate voorgedaan. Vóór den oorlog was werkeloosheid, bedoeld dan seizoenswerkeloosheid, echter vrijwel onbekend. In den stillen tijd werd door de fabrieken in voor raad gewerkt. De leveringen stonden niet geheel stop, vooral niet in de courante artikelen, omdat er altijd af nemers waren, die, zij het onder beding van gunstiger leveringsvoorwaarden, zelf grootere voorraden namen, grooter dan voor directe behoefte noodig was, terwijl daarenboven de export nog gelegenheid gaf een gedeelte van de productie af te zetten. De mode beheerscht thans echter dermate het op de markt te brengen artikel, dat het risico van het in voor raad werken door het meerendeel der fabrikanten niet meer kan worden aan vaard, terwijl voor winkeliers en gros siers het in voorraad opslaan al even zeer het daaraan verbonden risico te groot is geworden. Nu de export ten gevolge van de door de Regeeringen van zoo goed als alle voor export in aanmerking komende landen getroffen maatregelen tot verhooging van het invoertarief, hetzij door andere be lemmeringen van den invoer, nagenoeg stil staat, is ook productie-afzet op deze wijze zoo goed als uitgesloten. De gevolgen van een en ander hebben zich dan ook de laatste jaren duidelijk afgeteekend en dat die nog zulten toe nemen, daarvan zijn wij evenzeer over tuigd In het voorjaar komen handen te kort, terwijl in het najaar voor een voltallig personeel niet voldoende em plooi is te vinden. Weliswaar kan door overwerkvergunning de productie tijde lijk worden verhoogd, doch hiermede worden de nadeelige gevolgen van de seizoensinvloeden voor de slappe perio de niet weggenomen. Op den oogenblik heerscht weer groote bedrijvigheid in de fabrieken, maar men is algemeen van gevoelen, dat de Pinkstertijd nau welijks achter den rug zal zijn, of er komt weer een te veel aan personeel en werkloosheid zal weer optreden met al de nadeelige gevolgen daarvan. Het is dan ook van groot belang, dat wordt nagegaan of in de richting, aangegeven in het rondschrijven der Kamer van Koophandel, een oplossing is te vinden. Dat die oplossing zoo eenvoudig is, meenen wij met de Kamer te mogen betwijfelen. Op de allereerste plaats doet zich het bezwaar voor, dat onze tegenwoordige arbeidswet in het alge meen slechts een arbeidsdag toestaat van 8'/2 uur en een arbeidsweek van 48 uren. Het instituut der overwerk vergunning geldt slechts voor bepaalde, vooraf vastgestelde perioden en is daarmede, zooals wij hiervoor reeds opmerkten, het bezwaar niet onder vangen. De voorgestelde verdeeling van 10 en 6 uur is slechts bedoeld als een voorbeeld. Om de nadeelige gevolgen van een dergelijke regeling met betrekking tot de arbeidsloonen weg te nemen, zou vervolgens eene regeling moeten worden getroffen, die het surplus der verdiensten tijdens den verlengden arbeidstijd regelmatig ver deelt over de periode van den verkor ten werktijd. Ook op dit terrein zullen zich allerlei bezwaren voordoen. De vraag mag echter worden gesteld, of met een rationeele verdeeling van den arbeidstijd niet zoo groote eco nomische voordeelen zijn te bereiken, dat naar een oplossing van de moei lijkheden, die zich daarbij zullen voordoen, met ernst moet worden gestreefd en dan meenen wij, dat de vraag niet anders dan bevestigend kan worden beantwoord. Ten slotte achten wij het goed gezien, waar het hier betreft de regeling eener aangelegenheid, die wel in het bijzonder behoort tot de competentie van de betrokken organisaties, dat de Kamer wel het initiatief heeft genomen, doch het met haar onderzoek verkregen materiaal ter beschikking stelt van de betreffende vereenlgingen van werk gevers en werknemers tot verdere uit werking van dat initiatief Wij zijn ervan overtuigd, dat een oplossing, waarnaar thans wordt ge zocht, een weldaad zou zijn voor de geheele schoenindustrie. Xlle Diocesane Katholieken dag te Waalwijk, De eerste vergadering die Maandag 8 Maart door de Commissie van Ad vies en Uitvoerend Comité met het Da- gelijksch Bestuur van bovengenoem- den Katholiekendag in hotel Verwiel te Waalwijk werd gehouden, was druk bezocht. De Voorzitter van 't Dag. Bestuur, de edelachtb. heer Moonen, opende de bijéénkomst met een hartelijk wel komstwoord en een woord van dank aan de Commissie van Advies die Waalwijk aanwees voor deze groot- sche demonstratie. Hij sprak het ver trouwen uit dat het bestuur alles zou in 't werk stellen om zfich deze eer waardig te toonen en den Katholieken dag naar wensch te doen slagen. Mr. W. van Lanschot, lid der Eerste Kamer te 's-Bosch sprak een woord van dank en verklaarde zich zeer in genomen met het feit dat bij den Xllen Katholiekendag Waalwijk was aangewezen, waar hij door de samen stelling van 't Comité en de bekende energie van Waalwijk, ook in dit ge val overtuigd was van een succes. Daarna had de installatie plaats van de leden van 't Dag. Bestuur. In 't Uitvoerend Comité werden ge kozen of herkozen de heeren prof. Dr. Gerard Brom, Nijmegen; Mr. C. Prin- zen, Nijmegen; Hoogeerw. heer J. Bre- kelmans, plebaan, 's-Bosch; Jhr. Mr. P. van Meeuwen-van Lanschot, 's-Her- togenbosch en Jos. Meijring, 's-Bosch. Tot lid van de Commissie van Ad vies werd gekozen de heer Ant. van Rijen, wethouder van Tilburg. Als onderwerp van den Katholie kendag, die bepaald werd op Zondag 26 September 1926, werd gekozen „Het Katholicisme in het Bisdom van 's-Hertogenbosch in het verleden, 2) heden en 3) de toekomst in a) gods dienstig en b) maatschappelijk op zicht". Ditzelfde onderwerp zal behandeld worden in de vijf afdeelingen, nl. 1 Vrouwen, 2 Werklieden, 3 Midden standers, 4 Boeren, 5 Werkgevers en hoogere standen, terwijl ook dit on derwerp in de groote algemeene ver gadering als uitgangspunt van den spreker aal dienen. De besturen der afdeelingen werden aangewezen en verschillende sprekers voor de afdeelingen en de avond-ver gaderingen genoemd, die in overleg met de besturen zullen worden uitge- noodigd. Nadat nog een eere-comité gevormd was en eenige nadere regelingen en maatregelen waren besproken werd de rondvraag deze eerste belang rijke vergadering met een woord van dank door den Voorzitter gesloten. Wij namen dezer dagen een kijkje in de Wavi-Garage alhier. Dat ziet er daar thans schitterend uit in elk op zicht. Een groote ruime plaats voor af- en aanrijden der wagens, een nieuw modern ingericht gebouw waarin een tiental practische boxen voor stalling van auto's zijn ondergebracht (8 zijn er reeds verhuurd). In het gebouw waar vroeger de boxen zich bevonden is thans de reparatie-inrichting gehuis vest, een mooie flinke ruimte met alle modern gereedschap, draaibank, takels, inrichting voor 't vullen van accu's enz.voeg daarbij nog een groot magazijn van banden, onderdeelen, oliën, een benzine pomp enz., dan mogen we zeggen, dat wij hier hebben een model-inrichting op dit gebied, dat van 't allergrootste belang is voor Waalwijk en de verre omgeving. Dat een dergelijk noodzakelijk modern be drijf op prijs wordt gesteld, blijkt uit Wij hopen dat zich meer dan vol doende jongelui zullen aanmelden en zijn benieuwd het resultaat dezer proef mettertijd te vernemen en zullen het dan gaarne publiceeren. Zaterdag j 1. herdacht Drikske Dillissen de algemeen bekende dienst vaardige van het klooster, den dag waarop hij voor 25 jaar in het liefde gesticht „St. Antonius" alhier werd opgenomen. Natuurlijk kon deze dag niet onop gemerkt voorbijgaan, daarvoor geniet de jubilaris te zeer een algemeene bekendheid en achting zoowel bij de ingezetenen, vooral in v.m. Baardwijk, als bij de Eerw. Zusters en bij zijn mede-verpleegden in 't Liefdehuis Reeds 25 jaar had „Drikske" nu en steeds met dezelfde toewijding en met zijn bekende gehaastheid, boodschap pen gedaan en werkzaamheden ver richt voor het gesticht en voor inge zetenen steeds stond hij voör iedereen klaar. Geen wonder dus dat hij bij deze gelegenheid ook vele gelukwenschen en geschenken in ontvangst had te nemen. In het liefdehuis werd ook feest gevierd. De feeststemming werd nog verhoogd door een aardige ver siering en bereikte het hoogtepunt toen de WelEerw. heer van Berkel met zijn Patronaats-Harmonie Zondag middag geheel onverwacht eene sere nade kwam brengen, wat voor den jubilaris, zoowel als voor de ver pleegden en voor de Eerw. Zusters een aardige verrassing was. In het café van den heer P. van Daelen hield de voetbalvereeniging „Quick" een algemeene ledenvergade ring waarbij ook de supporters uitge- noodigd waren. De heer H. van Engelen hield hierbij eene redevoering waarin hij met na druk wees op het degradatie-gevaar waaraan „Quick" nog steeds is bloot- I gesteld en spoorde allen aan, sup porters en spelers, zich met hart en ziel aan hunne vereeniging te wijden. Met eigen middelen zal men pogen cresendo gaan zal. waardoor de onder-1 nemers hun groote kosten en moeite dubbel beloond mogen zien. Al moge het onderwerp niet zoo aantrekkelijk zijn, toch moeten we even de aandacht vragen voor iets dat wederom geboren is uit den eisch der tijden en dat dan ook in onze gemeente een ondernemer zich spoedig heeft aangetrokken. We bedoelen het inrichten van 'n rouwkamer of met een mooier woord „chapelle ardente" bij sterfgevallen. Tot dusverre geschiedde dat erg primitief met wat rouwfloers enz. en het is een goede gedachte van den heer Henri van Huiten, dat hij zich hier aan de eischen des tijdsaanpastte en het passende materieel heeft aan geschaft om een kamer tot eene stem mige rouwkamer in te richten. Wij waren dezer dagen in de ge legenheid bij zijne werkplaats de op stelling van zoo'n chapelle ardente in oogenschouw te nemen en werden getroffen door de stemmige, passende aankleeding, de fijne smaak waarvan het geheel getuigde. De prachtige zwarte stof met zilver montuur afgezet, hier en daar met een traan bespat, de voorzijde met een prachtig gesiyleerde Christus-figuur aan 't kruis, de mooie lusters langs de zijden, de prachtige doodskist, kortom 't geheel maakte eer beslist stijlvolle, maar niet minder stemmige en passende indruk. Het is tevens practisch, wijl alles in de kamer langs de wanden kan blijven, waar alles eromheen gebouwd wordt. Voeg daarbij dat de prijzen, naar klassen verdeeld, zoo billijk mogelijk zijn gesteld, dan mogen we ook hier zeggen dat in een behoefte is voorzien en de heer Van Huiten een goed initiatief heeft genomen, waarmee we hem bij voorkomende gelegenheden (zij het dan dat we die zoo weinig mogelijk moeten verhopen) succes toe- wenscher.. Wij raden eenieder aan in de week van Donderdag 11 tot Donderdag 18 Maart eens een kijkje te gaan nemen. Reeds voor jaren is èn in de vakpers èn op vergaderingen meer malen geschreven en gesproken over de noodzakelijkheid in de toekomst jongens op te leiden voor destikkerij. die tot dusverre geheel bevolkt werd met vrouwen. De motieven daarvoor zag men in het voortdurend tekort, maar niet minder in 'tfeit dat de meisjes, als ze eenmaal volwassen en goed geschoolde stiksters zijn, haar stiel verlaten en trouwen. Meermalen zijn al eens kleine proeven genomen of liever werden ook jongens aan machines in de stikkerij geplaatst, maar een volledige proef bleef, zoover ons bekend, steeds achterwege. De„Timtur" fabriekenalh.zullen onder deskundige leiding blijkens een adver tentie in dit blad een volledige proef nemen door inrichting van een geheel afzonderlijke stikkerij uitsluitend voer mannen en wij meenen dat deze proef voor de toekomst der industrie en van 't person, van groot belang genoemd mag worden. Er moet iets gedaan worden om de toenemende schaarste aan stiksters te verminderen en voor het mannelijk personeel ligt een nieuw terrein open om zich een werkkring te verschaffen, temeer waar hun als minimum verdienste het minimum loon voor jongens en mannen van 't arbeids contract gegarandeerd wordt. een schuttingen eene poort te bouwen, voor welk doel minstens 5 cent door elk supporter zal moeten worden gestort gedurende een jaar. Allen verklaarden zich daartoe bereid, terwijl de timmer lieden onder de supporters de schutting en de poort gratis zullen zetten. Nog enkele huishoudelijke zaken werden afgehandeld waarna de zeer druk bezochte vergadering gesloten werd. Op de j.l. Zondag gehouden 3de Int. Honden-Tentoonstelling der Kynologenclub „De Baronie" te Breda behaalden de volgende heeren, leden der Kynologen-ver. „Waalwijk en Om streken" de volgende prijzen Jac. Eijckens met „Liesje" in de Openkl. den 2den en de Limitekl. den lsten prijs met Z.G. A. Willemsen, Drunen met „Floris" in de Openkl. den 3den prijs met Z.G. Jos. Pulles met „Duko" in de Limitekl. den 2den prijs met Z.G. Jos. Pulles met „Karei" in de Puppykl. den lsten en in de Jeugdkl. den 2den prijs met G. G. Kooijmans met „Amanda" in de Puppykl. den 3den prijs met G. D. v. d. Boomgaard met „Rëno" in de Puppykl. den 4den prijs met G. L. v. d. Hoven met „Latona" in de Openkl. den 4den prijs met Z.G. Door de tooneelclub van den R K. Vrouwenbond zal eenmaal ten bate van den watersnood en eenmaal voor de leden, op Woensdag 7 en Donderdag 8 April een uitvoering worden gegeven. Opgevoerd zal worden „Achter de Coulissen", blijspel in drie bedrijven van H. van 't Sas. Vele leden van de Waalwijksche Symphonie-vereeniging hebben hunne medewerking toegezegd en waar onder de tooneelclub zeer veel goede krach ten schuilen en er onder de bekwame leiding van mej. Elza Rubbens ijverig is gerepeteerd, slaat den liefhebbers van muziek en tooneel een genot volle avond te wachten. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden aanbesteding voor het bouwen van een winkel-woonhuis voor rekening van den heer Adr. van Mier te Waalwijk: C. Michael, Vrijh.-Capelle f7155 A. Kramer, Genderen f6893 A. Vermeer, Waalwijk f6681 C. Timmermans, Sprang f5932 I. Nieuwenhuizen, Sprang f567 P. J. Pennings, St. Mich.-Gestel f5496 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. De afdeeling St Jan van den R. K. Nederlandschen Bond St. Petrus van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel hield 1.1. Zondag in den R K Gildenbond alhier een vergadering De voorzitter opende de vergadering met den gebruikelijken groet, waarna de notulen werden goedgekeurd De heer De Lange, die zich herkiesbaar stelde, werd met bijna algemeene stem men tot secretaris herkozen. Punt 3 kwam nu aan de orde en wel de punten voor den beschrijvings brief. Na langdurige discussie worden een viertal punten opgegeven. Candidaatstelling bondsbestuur. De penningmeester sprak namens de vakgroep 's Hertogenbosch den wensch uit dat als candidaat gesteld zal worden een technisch man. Aldus besloten. Congresafgevaardigde. De secretaris zou gaarne twee afge vaardigden gekozen zien en wel een van den technischen en een van den administratieven dienst, waarmede de- vergadering accoord ging, zoodat ge kozen werden de heeren Van Huiten en De Rauw, met den heer Van Ger- ven als plaatsvervanger. De voorzitter deelde mede dat enkele leden den wensch hadden geuit om voor te stellen op kosten der afdee ling een pleizierreisje te maken De secretaris bracht in het midden dat het zijn hartgrondige wensch was dat nooit een dergelijk voorstel uit den boezem van het bestuur zal voortvloeien, daar de organisatie een vakbond is en er al genoeg leden zijn die steen en been klagen over de huns inziens toch al te hooge contributie.De penningmeester zou, mocht zulk een voorstel aange nomen worden, de verantwoording der kas niet meer op zich nemen. De Voorjaarskeuring van Spring- stieren zal dit jaar alhier gehouden worden op Maandag 22 Maart des voor middags ten 10 uur. - Dit jaar zal vanwege de Provin ciale Regelingscommissie voor de ^ardenfokkerij in Noord-Brabant op Donderdag 20 Mei, des voormiddags ten 10 uur een keuring van merriën worden gehouden en op Vrijdag 16 uli, eveneens des voormiddags ten 10 uur, de keuring van stamvaders en afstammelingen. Zaterdagavond werd zekere G. die zich achter het caté van den heer bevond door P. mishandeld. Door de politie is tegen P. proces verbaal opgemaakt. Zondagavond ontstond tusschen zekere Br. uit Sprang en L. R. alhier in een der bioscopen twist. Op straat werd de twist voortgezet en even voorbij het raadhuis nam Br. een mes en hakte als 't ware daar mede op zijn tegenstander in. Br. zette het daarna op een loopen, de Mr. van Coothstraat in, achtervolgd door een groot aantal menschen. De agent Tekstra op de hoogte gebracht van 't gebeurde zette hem na, nam een fiets van een voorbij ganger, had hem spoedig te pakken en bracht hem onder een ontzaglijken toeloop naar het bureau van politie over. L. werd intusschen door Dr. L. verbonden alwaar bleek dat hij drie wel hevig bloedende, maar geen ernstige verwondingen aan den schou der had opgeloopen. Bij onderzoek bleek dat zijn jas niet minder dan zeven sneden telde. Het mes dat Br. had weggeworpen is later in den tuin van den heer P. Mombers teruggevonden. Maandagmorgen is Br., die pas 18 laar is nadat tegen hem procesverbaal was opgemaakt, wederom op vrije voeten gesteld. Bovenvermelde Br. uit Sprang heeft Zaterdagavond een stuk sigaret in zijn mouw laten vallen, tengevolge waarvan deze in brand vloog. Menschen die in de Stationstraat bezig waren de straat haar Zaterdagsche beurt te geven, wisten de vlammen te blusschen. In de drogisterij van den heer Z. werd zijn arm, waaraan hij eene kleine brandwonde had bekomen, verbonden. Zondagavond was het deze persoon die de steekwonden toebracht. Wel dagen vol emotie dusl Slachthuis in eigen beheer te Roosendaal. Voorloopige plannen. Zooals men reeds weet heeft de R. K. Slagerspatroonsorganisatie uit Roo sendaal een vermoedelijke oplossing gevonden der wettelijke bepalingen, waaraan in 1927 moet zijn voldaan en wel door het plan om over te gaan tot stichting van een centraal slacht huis in eigen beheer der slagers. Aan gezien hier sprake mag zijn van een unicum en omdat deze Roosendaalsche pogingen zoo nauw verhand houden met de vigeerende quaestie der over- heidsbemoeing, worden de voorberei dingen en resultaten in wijden kring met groote belangstelling gevolgd. Door het architecten bureau De Bruijn en Van Hees uit Roosendaal is een voorloopig ontwerp vervaardigd waarbij aandacht is geschonken aan de strengste eischen van hygiëne. Het plan omvat: runds- en varkens- slaehthuizen, koelhuis, pekellokaal, sterilisator, ketelhuis, machinekamer, flinke open ruimte, darmwasscherij, runderenen varkensstallen, steek- ruimte, noodslachtplaats, snijbank, la boratorium, lokalen voor ambtenaren en keurmeesters, kleed— en wachka- mers, huidenbergplaats en een waag. De raad zal binnenkort zijn stand punt hebben te bepalen, hetgeen gezien de vroegere besprekingen na eventueel nader overleg wel ten gunste van de plannen der slagers zal zijn. In de Maandagmiddag gehouden bijeen komst van het Kleinbedrijf, onder presidium van den heer J. Bricls, werd besloten deel te nemen aan een door de Hengeloschc Ka mer uitgeschreven vergadering ter bespre king van de Deensche wetgeving tot wering der oneerlijke concurrentie. Tot afgevaardig de werd aangewezen de heer S. B. Dames, die de opdracht kreeg voor wettelijke maat regelen te pleiten. Hierna .volgde een gecombineerde verga dering, welke werd voorgezeten door den heer Fr. van Spaendonck. Tot afgevaardigden der Kamer naar den „Hollandse-hen dag" van de I?oire de Lille, vooral zeer belangrijk voor de textiel-indu- KAMER VAN KOOPHANDEL TE TILBURG.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5