GEERTRU1UENBEKG. Op de Zon dag II. te Breda gehouden hondenten toonstelling behaalden onze stadge nooten E. Spoor, 3en prijs Q. met een jachthond in de pupieklasse; J. Tim mermans, 3en prijs G met een Duitsche Herder in de jeugdklasseN Meijers, 3en prijs G met een Duitsche Herder in de openklasseA. Blokx, 4e prijs met een Duitsche Herder in de nationale fokkersklasse. De Gebrs. Speefjens alhier zuller. hun machinefabriek, gelegen aan de Donge gaan uitbreiden. Er zal eet. gedeelte, zoo groot als de tegenwoordige fabriek aangebouwd worden. Zondagnacht te half twaalf, werd er bij de slagerswinkel vanJ N. door baldadigen een ruit ingedrukt. De politie wist de daders, die uit R'Veer kwamen, op heeterdaad tc betrappen en zoo hun verdere „aardig heden" tegen te gaan. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 Maart '26. Dinsdag werd ten raadhuize aanbe steed het bouwen eener nieuwe Opei b. Lagere School. De uitslag was als volgt: G. Verduijn, Raamsdonksveer f 38.100 H. Spuibroek, f 37.940 A. Boeren, Heusden f 37 500 Vaassen, Vught f 36 240 Roovers, Made f 36 150 Van Alfen, Wijk f 36.009 D Mans, Andel f 35.900 W. van Kralingen, 's Bosch f 35.750 Goesten, Amerzoden f 35 367 Tankers, Andel, f 35.000 Lamoen, St. Mich. Gestel f 34.700 Van der Staak, Heusden f 34.338 J. Blankers, Nieuwkuik f 34 100 Kleinloog. Genderen f 34 0Ö0 J. de Bont, Nieuwkuik f 33.990 A. Klein. Heusden f 33 990 Van Geffen, Boxtel f 33.948 Van Berkum, Haaften t 33.780 J. Merkx Amerzoden f 33 750 G. de Bont, Nieuwkuik f 33 729 Honcoop, Veen f 33.488 G. Haspels, Genderen f 32.500 J. van Wijk, Heusden f 32.372 Gebrs. Dankers, Heusden f 32 372 De gunning werd bij B. en \V. in beraad gehouden. Van de scheepswerf alhier liep met goed gevolg te water het stalen Rijnschip „Eugénie", voor rekening van dhr' R. Kartner te Nederweert Het schip metende 50 M bij 6 6 M bij 2.27 M. heeft een laadvermogen van 550 ton. Tevens werd de k'?l ge legd voor een Dortmond-Emskansai schip groot 900 ton. Vrijdag 12 Maart hoopt in „Con cordia" als spreker op te treden de bekende Vlaamsche letterkundige Felix Timmermans. Alle belangstellenden hebben tegen entrée toegangEen aanbeveling tot bijwoning kan achter- wege blijven. Voor 't Nut trad als spre ker op Mr. Salm. die een causerie hield over „Dwars door het Heelal". Op aange name wijze liet hij een blik slaan in het onbegrensde heelal, waarbij gede monstreerd werd o a. hoe m^n zich dat vroeger voorstelde. De met licht beelden verduidelijkte voordracht vond gretige hoorders. In de jongste zitting van het Kantongerecht eischte de Ambtenaar O. M. tegen een melkvervabcher uit De Werken, wegens toevoeging van 50 pCt. water, een maand hechtenis. De veroordeeling luidde 10 dagen gevangenisstraf. NIEUWS UIT KAATSHEUVFU Kaatsheuvel, 9 Maart. '26. De R. K. Gymnastiekverceniging K. G. V. zal op 5 Mei a.s. haar vijf jarig bestaan herdenken. Dank zij de toewijding en opoffering, die de oprichter, de Heer Aug. Zapp, te Rotterdam zich heeft getroost, het beleid, waarmede het Bestuur de zaken der vereen, behartigde, de hulpvaar digheid en goede raadgevingen, waar mede de adviseur, de Weleerw. Heer Kap. v. Kemenade, het Bestuur steeds terzijde stond en niet minder de g 'ootc sympathie van Kaatsheuvel's publiek, die de vereen, zich gedurende haar bc- SPORT. VOETBALSPORT. Ja, 't Stadbestuur met ruimen kijk Gaf van verstand steeds blijk! Kortom, het ging er steeds naar wensch Eenieder was tevreê. Instemmend werd steeds graag aan- vaard Wal d'Overheid ook deê De wetenschap zat immers voor: Ze leven met ons meê! Ja<'t Stadsbestuur met ruimen kijk Gaf van verstand steeds blijk!*' Nu zijn de rollen omgekeerd Dalzelfde stadsbeheer ...Slaat met één slag, op Praeses-raad... Zijn eigen waarde neer!! ..En doet misschien zelfs onbewust Zeer vele burgers zeer Nu slaat datzelfde stadsbestuur 'n Erg mal figuur. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. In het nummer van Zaterdag 1.1. las ik uw berichtje omtrent den drukken gang van zaken in de schoenfabricage en terecht. Mijnheer de Redacteur, u had er gerust hij kunnen vermelden „ziedaar een gevolg van de tentoon stelling". Dat merken wij vertegen woordigers en reizigers voldoende als we op pad gaan. Door de tentoonstelling is de blik zoowel van fabrikanten en hunne ver tegenwoordigers als van winkeliers verruimd. Wij hebben allen op 't ge bied van 't vak, van den handel, van elkanders kunnen en kennen een rui meren kijk gekregen, men heeft ons artikel meer leeren waardeeren en dat is voor onze industrie een groote winst geweest; dat is de groote ver dienste, de groote nawerking onzer grootsche expositie. Vertegenwoordiger. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetite voor de aspiranten en 8'/2 urn* voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdagavond 8uur repetitie Gem. koor, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Donderdag 11 Mrt. Ontwikkelings avond in den R K. Werkliedenbond. Spreker: Kapelaan A. Goossens, Dru- nen. Aanvang 71/4 uur. Zaterdagavond 9 uur repetitie Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak" GEMENGD NIEUWS. HET KAN VERKEEREN! Er was 'n Brabantsch stedeke Het stadje was niet groot De huisjes waren geel of wit, De daken waren rood. Je zag hoe 't veld van alle kant Het stadje nauw omsloot. En 't stadsbestuur met ruimen kijk Gaf van verstand steeds blijk! Het was er hcusch geen dorps-gedoe, Men leefd' er ongestoord: Van Moeizucht of van drijverij Werd nimmer iets gehoord! Eendrachtig met den burgervaêr, Ging 't leven rustig voort. Want: 't Stadsbestuur met ruimen kijk Gaf van verstand steeds blijk! Het ging er zeer verstandig toe! Aan „Klein-docn" deed men niet Aan oude rechten van 't volk Men heusch niet tornen liet! 't Liep in alles als gesmeerd, Zooals men ?t nu niet ziet! Want: 't Stadsbestuur met ruimen kijk Gaf van verstand steeds blijk! Rij kermisfeest of Carnaval, Werd nooit de rust verstoord. Hoewel men veel aan dansen deed, 'n Wanklank nooit gehoord „En nooit is in het stedeke Gebeurd 'n grooten moord Want: 't Stadsbestuur met ruimen kijk Gaf van verstand steeds blijk! Volgens een Parijsch telegram uit Moskou zijn bij een bioscoopbrand te Novonikolajewski dertig personen in de vlammen omgekomen. Bij een brand in een bordpapier- fabriek te Tristberg in Opper-Beieren zijn 4 personen om het leven gekomen. Tot nu toe heeft men onder de puin hopen van de fabriek nog slechts 1 lijk, dat van een vrouw, dat geheel verkoold was, kunnen vinden. Uit Köningshuette wordt gemeld, dat Zaterdagmiddag dicht bij Cherzow een botsing heeft plaats gehad tusschen een kolentrein en een locomtief waarbij de locomotief omver geworpen werd, met het ongelukkige gevolg, dat twee spoorwegarbeiders onder de locomotief kwamen. Eén hunner werd verpletterd, terwijl de andere tijdens het overbrengen naar een ziekenhuis overleed. De schuld van het ongeluk moet te wijten zijn aan een rangeerder, die ver zuimde het waarschuwingssignaal te geven. Te Limmel-Maastricht is Zaterdag namiddag het 10-jarige jongetje van H., dat met vriendjes op het kerkhof ipeeide, onder een kanttienden steen geraakt en dood er onder uitgehaald Zaterdagmiddag is in de Kinker straat bij de Ten Katestraat te Amster dam een oude man, de 80 jarige D. Bleijenberg, die doof was, door een motorwagen van lijn 7 aangereden. Hij kwam onder den baanschuiver terecht en werd ernstig gewond. In bewusteloozen toestand ts hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij aan de verwondingen is overleden. Zondagavond heefteentramongeluk plaats gehad op den Overtoom bij de Staringstraat te Amsterdam. De 38 jarige gehuwde vrouw, Kooi- mans genaamd, stapte uit de tram en stak onmiddellijk achter den wagen de trambaan over. Zij werd door een uit de andere richting komende motor wagen ven lijn 6 gegrepen en kwam er onder terecht. Zeer ernstig gewond werd de vrouw onder de wagen van daan gehaa d en naar het Wilhelmina gasthuis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst is gestorven. Gistermiddag is een 5—jarig jongetje, B. genaamd, wiens oudersin Amsterdam wonen, op den Zeeweg te Velseroord, waar het met andere kin deren speelde, onder den auto van den heer H. uit Santpoort geraakt. De auto reed langzaam en de heer H. gaf sig nalen. Twee wielen gingen over het jongetje heen. De kleine werd bij zijn grootouders aan den Zeeweg binnen gedragen, waar dr. De W. uit Velsen een ernstige schedelfractuur vaststelde. Met den auto van den heer H. werd het ventje naar het St. Elisabethsgast- huis te Haarlem vervoerd, waar het is overleden. Te Brasschaet, even over de Brabantsche grens in België, zijn twee kinderen van 3 en 4 jaar bij afwezig heid der ouders in een woonwagen verbrand. Volgens een telegram uit Bleu- field, (West Virginia) zijn door een ontplolfifig nabij Eccles 28 mijnwerkers begraven. Gassen bemoeilijken het reddingswerk. Enkele minuten na deze ontploffing had in een naburige mijn, eveneens een exploisie plaats, tengevolge waar van 30 mijnwerkers werden ingesloten. Nader wordt gemeld, dat tot nu toe slechts 1 mijnwerker dood uit de mijn is gehaald, terwijl men de hoop heeft de overige nog te redden. Van de reeds geredden, hebben er vele ernstige brandwonden bekomen, terwijl som mige ook lijden aan de gevolgen van gasvergiftiging. Een Reutertelegram uit Bluefield meldt nog: In het geheel werden bij de ontploffingen 68 mijnwerkers inge sloten, van wie er 40 zijn gered Er zijn 2 dooden. De overigen, dus 26 arbeiders, zijn nog bedolven. Naar de Tel. verneemt, is in het proces Muylwijk, waarvan de behan deling in hooger beroep heden voor het Gerechtshof te Amsterdam begint, op initiatief van en door het O. M. nog gedagvaard als deskundige dr. S. de Boer, privaat—docent in de psysi- ologie aan de GemeenteUniversiteit te Amsterdam, een bekend hartpsysio- loog. Uitgaande van de beschrijving, welke beklaagde Muylwijk heeft gegeven van zijn worsteling met Busch, is dr. de Boer tot de conclusie gekomen, dat Busch den natuurlijken dood door opwinding tijdens de vechtpartij is gestorven en dat de dood niet kan zijn ingetreden als gevolg van verstik king of door druk op den vagus. In verband hiermede zijn ook nog eenige andere deskundigen door het O. M. gedagvaard. strle, werden benoemd F. van Spaendonck, voorzitter en mr. B. van Spaendonck, secr. Inzake de vermeerdering van het aantal postbestellingen, is by informatie gebleken, dat, de groote steden uitgezonderd, vrij wel overal deze z.g. bezuinigingsmaatregel reeds is toegepast. Met den directeur zal alsnu overleg worden gepleegd, om vooral de ochtend-bestelling vroeger te doen geschie den. I)e Vereenlging van Tilburgsohe Wollen- stoffen fabrikanten heeft in een adres aan de Kegeering gewezen op het dreigend gevaar der instelling van een beschermend recht op wollen manufacturen in/ Engeland en de ge volgen daarvan voor de wollenstoffenindu- strie in dit district Besloten werd een soortgelyk adres aan den minister van Arbeid enz. te richten. Een uitnoodiging van het „Nationaal Co mité van Actie tot wyziging van het Verdrag met België", werd voorloopig van de hand gewezen, omdat de Kamer van meening is, dat Noordbrabant, speciaal by den Kanaal- aanleg, groote belangen had. Men zou echter nader te dezer zake deskundige voorlichting zoeken. Voor wat den internationaal-politieken kant van het vraagstuk belrefr, meende men niet beter te kunnen doen, dan om af te wachten de Memorie van Antwoord van mi nister Van Karnebeek. Aan den op 29 Maart a.s. te dezer stede te houden paardententoonstelling, by gelegen heid van de opening der wekeiyksche vee markt werd 100 subsidie verleend. staan heeft verworven, heeft K. G. V. dikwijls zware moeielijkheden weten te overwinnen en heeft zij zich in deze vijf jaren ontwikkeld tot een hech te vereeniging. Onder de voortreffelijke leiding van den Heer L. v. Gulik te Tilburg kwa men er onder de leden reeds flinke turners; vooral onder de aspirantleden, de toekomst van K. G. V., schuilen reeds verscheidene krachten, die zich ongetwijfeld tot eerste klas turners zullen ontwikkelen. Ter herinnering nu aan haar eerste lustrum heeft K.G.V. een groote wed strijd uitgeschreven op 1 en 2 Mei a.s. Reeds hebben zich 14 vereenigingen doen inschrijven om aan dezen wed strijd deel te nemen. 6 a 700 turners zal men in die dagen in stramme, sierlijke houding door de straten van Kaatsheu vel zien marcheeren, ieder voor zich vast overtuigd om door inspanning van alle beschikbare krachten liet vaan del zijner vereen, met een of meer der vele uitgeloofde prijzen te verrijken. Kortom, alles wijst er op, dat het een buitengewoon mooie en spannende wedstrijd zal worden. Niemand van Kaatsheuvel en omstreken verzuime dus, dezen veelbelovenden wedstrijd bij te wonen, en daardoor tevens K. G. V. in haar vooruitstreven te ondersteu nen. Bijzonderheden omtrent den wed strijd zullen tijdig door groote aan plakbiljetten worden bekend gemaakt. WAALWIJK. ALLIANCE—QUICK 4—1., Om even over half drie fluit scheidsrech ter Wolterheek voor den tos#», die sjewonne» wordt door Waalwyk. Waalwyk stelt zich op met één en Alliance met 2 invallers. De eerste aanval is voor Waalwijk, waar- by Jongenelen, die Vermeeren onder de lat vervangt moet optreden. Een volgende aanval ondernemen de gast- heeren, die door Grosfeld wordt besloten inet een schot dat hoog over gaat. Het spel van beide partyen is slap. Ver schillende corneVS worden door Alliance ge forceerd. zonder echter verandering te bren gen in den stand. Na een kwartier hebben de rood-zwartcn sucees. By een aanval loopt de Waalwijksche keeper uit zy'n doel en hiervan profiteert Grosfeld om den bal kalm over d°n keeper heen In het doel te koppen 1—0. Zoo komt de rust met 10. Na de rust zet Waalwyk flink op. Alliance werkt zicli echter los en het regent corners by het doel der gasten. Een uitval van Alliance sluit C. Rnayraa- kers met een voorzet vlak voor doel. waar Grosfeld liet leder opvangt en hoog over ko gelt. Als .Tos. Rademakers goed geeft aan Vinckx. maakt deze een soloren en sluit ir.et een kanjer 2O. Kort daarop maakt Wnahvyks eentervoor uit een strafschop er 21 van. Corners wor den verschillende malen geforceerd en steeds zonder succes voor de thuisclub. Mcr een keurig schot maakt Grosfeld er 31 van. Er ontstaat een scrimmage voor de voeten van Jongenelen zonder resultaat. Even voor het einde geeft J. Rademakers goed door aan C. Rademakers, die na mooi samenspel den stand op 41 brengt. D.v.N. Quick .3 won van H.E.C. 3 met 30 Zondag a.s. Quick I tegen Dongen I op h< Quick-terrein. W.S.C. Het sehynt wel traditie te gaan worden dat. WSC geen kampioen mag worden. Ook j.l. Zondag moesten wy aanschouwen, dat de zwartliemden door DEVO geslagen werden in een wedstryd, waarin de thuisclub zeer zeker voor driekwart in de meerderheid ge weest was. Devo maakt thans ren prachtige kans. op den voet gevolgd door H.E.C. De wedstryd WSCHEC, welke op 21 dezer zal plaats vinden, zal er des te aantrekkeiyker door worden. Geweldig groot was de belangstelling j.l Zondag, dank zy hét schitterende weer; de circa 1200 toeschouwers hebben kunnen ge nieten van een spannenden wedstryd, waar van wy hieronder liet verslag laten volgen overgenomen uit het Huisgezin van j.l. Maan dag. De zwartliemden zyn toch wel zoo ver standig om den moed niet te laten zakken? AI werd tot op heden steeds met tegenspoed gekampt, wie weet of de nog te spelen wed- stryden in deze afdeeling geene aangename verrassingen kunnen opleverenhet voet halspel is aan zoovele verrassingen onder hevig. dat nooit, iets vooraf met zekerheid te bepalen Is. Devo wint den toss en Simons brengt het leder aan 't rollen. Na enkele minuten krygt WSC een hoekschop te nemen die niets op levert. Enkele vinnige Devo-aanvallen wor den afgeslagen, een zuivere penalty ontgaat Stabel, terwyi een Devo-hoekschop wordt weggewerkt. Het spel gaat van doel tot doel. Wanneer 25 minuten is gespeeld, vangt de Kort. het leder op. zet keurig voor en Simons doelpunt, onhoudbaar. Heftiger worden de aanvallen der zwart-witten. Nadat een hoek schop op niets is uitgeloopen, brengt de voor hoede fraai op. en de Devo rechtsbinnen schiet goed berekend in. Rust gaat met geiyken stand 11. Precies half vier trapt van Vliet voor Devo af. WSC komt geweldig opzetten, doch de Devo-backs zyn in prima conditie. Achter eenvolgens forceere» de gasten een drietal vcrgoefsche hoekschoppen. Het binnentrio der zwartliemden onderneemt een overdonderen- den aanval. Simons lost een geweldig hard schot dut de Devo-keeper vallende op schit terende wijze tot corner verwerkt. De hoek schop levert niets op. Een gevaariyk moment ontstaat voor het Bossche doel, de keeper loopt uit doch Klerx mist jammerlyk voor open doel. Onstuimig vallen de gasten by wie linksbuiten en linksbinnen opvallend mooi werk verrichten, aan. een prachtcom- binatiespel en de rechtsbinnen geeft Matthys- sen het nakyken. Het spel blyft enthousiast, van weerszy- den voortduren, -'ocli in den stand, 21 voor de gasten komt geen verandering, zoodat met deze overwinning Devo een prachtkans maakt voor het kampioenschap. GEERTRUIDENBERG. ren, de linksbinnen neemt het teruggeslagen leder over en geeft een prachtschot, maar de Boeimeer-doelman weet nog juist ten koste van een corner den bal te keeren. De corner levert niets op en direct wordt het spel naar de Good-Luck-helft verplaatst. Boeimeer weet nu een corner te foreeeren, waarvan 't resultaat ook nihil is. De beide partyen gaan nu tegen elkaar op en er wordt vlug en vinnig spel gegeven. Na 12 minuten spelen krygt. G. een corner te nemen, welke door den linksbuiten keurig wordt ingekopt. Good-Luck leidt 10. Boeimeer zet nu ge ducht op. doch de beide backs werken als leeuwen en laten niets door. De G.-midden voor krygt nu den bal aangespeeld, deze pas seert 2 B.-spelers, geeft den bal aan den linksbinnen, welke keurig inschiet, maar on- dertusschen is de midvoor, gemeen door een B.-speler gehaakt. G. krygt hiervoor pl.m. 10 M. buiten 't strafschopgebied een vrye «•hop te nemen, de linksbuiten geeft een enorm hard schot, maar de B. keeper weet ten koste van een flinke py» aan z'n horst den hal te houden. De Boeimeer-voorhoede breekt, nu door, hun middenvoor maakt met een prachtschot geiyk, 11. De rechtsbinnen van G .geeft nu nog een keurig geplaatsten kanjer maar de B.-doelman overtreft zich zelf. Met dezen stand komt de rust. Na de rust speelt G. met de wind tegen en de supporters vreezen het ergste. Aanvankelyk is ook Boeimeer in den aan val. De linker wing van B. welke ongetwy- feld 't sterkste gedeelte van de B.-ploeg is, wordt echter keurig bewaakt door den rechts half. welke van 't begin tot 't einde ge zwoegd heeft en on ophoud el yk de G.-spelers nog aangemoedigd heeft. We overdrijven dan ook niet, als we zeggen, dat G. voor een groot gedeelte de overwinning aan hem te danken heeft. Ongeveer een kwartier na de rust, krygt de G.-linksbuiten den bal aangespeeld, deze onderneemt een ren langs de Ifln, maar wordt even voor hy voor wil zetten door een B.-speler gestuit, wat zoo ernstig blykt te zyn. dat 't spel eenige min. moet worden op gehouden. Good-Luek krygt hiervoor een vrtyé schop te nemen, de hal wordt aan den rechtsbuiten aangegeven, welke de winnende goal in het net deponeert, 't Mooie gaat nu van den wed stryd af, 't wordt een zenuwachtig gescliop door elkaar: eenige malen brengt G. nog eens goed op, maar resultaat biyft uit. Bei de ploegen zwoegen wat ze kunnen, maar te gen 't einde van den wedstryd zyn byna al len uitgeput. Alleen de rechtshalf rent nog even vrooiyk alle ballen achterna en sehynt van vermoeidheid geen last te hebben. 't Einde komt dan met een 21 overwin ning. Na den wedstryd werd G. door den eom- petitieleider der B.V.V. geluk gewenscht niet 't behaalde kampioenschap, evenzoo door den voorzitter van Boeimeer. De stand voor Good-Luck was nu Aantal gespeelde wedstryden 12. Gewon nen 10, Gelyk 1. Verloren 1, Goals voor 62, tegen 21, Aantal punten 21. Voorwaar een praclitprestatie. In G'berg werden vanwege den Vasten, de kampioenen niet met muziek binnen gehaald. In 'tclublokaal werden nog ver scheidene gel uk wen sch en gesproken en bloe men aangeboden. Good-Luck II wist tegen de ongeslagen kampioenscandidaat St. Willebrordus, gelyk te spelen met 33. De stand met de rust was 1—2. Het Nederlamlxch elftal. Buitenweg bedankt. Naar liet bestuur van den Ned. Voetbal bond meedeelt heeft W. Buitenweg, de mid denvoor in het Ned. elftal, wegens ziekte moe ten bedanken. Thans is W. Tap (A.D.O.) mid denvoor geplaatst en Th. de Haas (Be Quick) linksbinnen, terwijl C. Oldenburg (Stormvo gels) als reserve is gekozen. En 's Zaterdag's, na sluitingsuur Der winkels, 't was niet vroeg, Ging men, conform 'n oud gebruik Tot één uur naar de „kroeg". Waarvan de Raad, geheel alleen Het „risico'oke" droeg. Wat vroeger goed was, wordt verkeerd! „Gevaar dreigt alom meer! Nu gaat men als 'n Don Quichot Om 'n peulschil nog te keer; En redt men (bittere ironie) Daardoor ookeer Datzelfde wijze stadsbestuur Slaat wel 'n gek figuur! Gezwam als: „Halt, men danse niet Onder de achttien jaar"; De wet die zegt: „Geen baantjes meer Voor kind'ren op 't trottoir"; Is hcusch, men lache niet erom, 'n Ernstig gevaar! Waar moet het op den langen duur Toch heen met dit bestuur? Als men ajs raadslid heusch niet kent De STANDING van deez' stad, Niet weet wat DWANG of VRIJHEID is Hel woord CACHET niet vat Dan gave God, dal 't stadsbestuur Doch andere leden had! Want onder zulk stadsbestuur: TEN GRONDE OP DEN DUUR! Mijnheer de Redacteur! Ik dank u beleefd voor de opname. Hoogachtend, EEN OPRECHT WAALWIJKER. 8.3.1926. Good-Luck I kampioen. Zondag 1.1. toog Good-Luck. vergezeld van ruim 300 supporters naar Boeimeer I te Breda, om haar laatsten en tevens kampioens wedstryd te. gaan spelen. Good-Luck stelde zich te 2 uur, wederom geheel volledig, op en speelde met den wind in den rug. Direct na den aftrap onderneemt de Good-Luck middenvoor een solo, breekt door alles» heen, maar de Boeimeer-doelman weet op meester]yke wyze z'n schot te kee- Op den Aalsuneerderweg zyn de voor een boerenwagen bespannen paarden, die door een jongen van 14 jaar werden bestuurd, op hol geslagen. Op den wagen zat het 5-jarige zoontje van den heer R., dat, toen de wagen in botsing kwam met. een telefoonpaal, met een been bekneld raakte tusschen den wagen en den paal. Het jongetje werd naar het ziekenhuis in Leiden vervoerd, waar het is overleden. INBRAAK MET GEWELDPLEGING. Een krasse 73-jarigre juffrouw. Gisternacht is ingebroken ten huize van de al leen wonende mejuffrouw S. in de Einmawijk te Zwolle, die als gefortuneerd bekend staat. De inbrekers hebben eerst getracht door de voordeur binnen tc komen. Deze poging is door de solide sluiting mislukt. Daarna hebben zij geprobeerd de ramen open te schuiven, maar die waren af gesloten met massieve koperen pinnen en zijn niet gebroken, maar alleen verbogen. Een poging om de achterdeur te foreeeren mislukte eveneens. Daarop heeft men liet lofwerk van die deur ver broken en een ruit ingeslagen, waardoor men bij knip en grendel kon komen. De sleutel stak in het slot en zoo kon men binnen komen. Het eerste werk was, de hond, die in de keuken lag, naar de NV. C. te steepen en daar op te sluiten. Blijkbaar heeft het dier geen bek open gedaan. Daarop heeft men de voordeur open gezet en is men het huis gaan doorzoeken. Alles werd over hoop gehaald en weldra geleek de kamer, waar mej. S. in een gesloten bedstede sliep en waar ook het groote kabinet stond, een uitdragerswin kel. Vervolgens zijn de andere kamers doorzocht, maar liet was de bezoekers blijkbaar alleen te doen 0111 geld, want voorwerpen van waarde zijn niet meegenomen. Toen de strooptocht geen resultaat opleverde is men naar de bedstede gegaan en liceft men juf frouw S. een slag op den linkerslaap gegeven. De juffrouw had niets gehoord, maar schrok toen natuurlijk wakker. Beduusd kwam de 73-jarige overeind en zeide: da's geen wark. Wacht effe, dan za 'k in de bienen kommen. Zij ging het bed uit naar het kabinet, waar zij een stevig strijk- plankje heeft staan: „om hun de harsens in te slaan". Do inbrekers, blijkbaar totaal overbluft, gingen er vandoor. De juffrouw stak daarop een lampje aan en ging kijken hoe laat het was. Het was precies twee uur. Toen de politie kwam, was haar linkerslaap geheel blauw. Dat is niet erg, zei de oude vrouw;maar dat zij zoo met mijn hond ge sleept hebben, dat is een schandaal. Houdt de deur dicht, anders krijgt Turk pien in 't lief. ERNSTIG SCHEEPSONGEVAL. Een vrouw en drie kinderen verdronken. Gistermiddag is op de rivier de Maas, ter™ITöög- te van den mond van de Rijnhaven tc Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Het Rijnschip Stormpolder, metende 1424 ton en eigendom van de N. V. Rotterdamsche Rijn- en Zeevaartmaatschappij, kwam, gesleept door de Vecht van den Nederlandschen Stoomsleepdienst v.h. P. Smit Jr. de rivier afvaren, met bestem ming naar dc Waalhaven. Het schip was geheel af geladen met steenkoolliet voer een opperlast en de luiken lagen open. Het weer was zeer slecht en er kwam veel water over. Ter hoogte van de Veerhaven gekomen besloot de schipper, de 34- jarige R. Hartsuiker, de Rijnhaven in te varen, om daar beter weer af te wachten. Bij het op draaien sloeg steeds meer water over, het schip liep vol en begon te zinken. De eerste matroos, de 23-jarige C. T. H. de Bruyn uit Nijmegen, sprong in de jol en wist zich op die manier te redden. De tweede matroos, de 19-jarige A. Thijs- sen uit Hcumen, viel over boord en werd door de Vecht opgepikt. De schipper geraakte eveneens te water. Hij wist een stuk hout te grijpen en zicli daarop drijvende te houden. Hij is later door de Vecht aan boord genomen. Dc schippers vrouw, de 32-jarige B. Hartsuiker-Hartsuiker, snelde naar dc roef om dc kinderen eruit te halen. Juist toen zij binnen was, kapseisde de Storm polder over bakboord. De deur van de roef is aau bakboordzijde en gaat naar huiten open. Dien tengevolge werd deze deur door het water dicht geperst en konden de vrouw en de kinderen er niet meer tijdig uitkomen, zoodat allen verdronken. In de roef waren behalve de schippersvrouw het 5- jnrige dochtertje Jantien Trijntje, het 3-jarig zoontje Rijnder en het 3-jarig neefje, dat tijdelijk aan boord was, Johan Hartsuiker. Dc Stormpolder is juist voor den mond van dc Rijnhaven gezonken en ligt ongeveer 20 M. uit den wal zeer gevaarlijk voor de scheepvaart. Op de plaats waar het schip gezonken is, is een bak gelegd.-De schipper en de heide matrozen zijn op liet bureau van dc rivierpolitie van droge klce- ren voorzien. Bij de reddingspogingen zijn de Politic HI en de Havendienst I met de roeren tegen het gezonken schip gestooten, waardoor heide schepen averij kregen en onklaar raakten. De Politie III is dade lijk op de helling geplaatst en gerepareerd. Gis teravond kon het schip weer dienst doen.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6