Dames- en Heerensalons Echte Zttiderzeebokking HTDRIM. n, Hin en I I HET ZUIDEN sportT gemengCTnTèüws; Noodhulp of Dagmeisje. P C, Roothaert HEDENAVOND OPENING Cor. van de Wiel flotaris fl. Schaap WEILAND In VAN DER HAAR's Vischhandel speciaal toe op Groote sorteering GEBAKJES a 10 cent. Paaschartikelen. J. C. PULLES-AARTS, het water van de Schelde, met waarborg van absolute vrijheid voor Nederland, met dezelfde bepaling van het verdrag van 1839 en van het verdrag van Weenen ten opzichte van onderhoud enz., zooals die ook thans gelden. Het Comité du politique Nationale heeft zichjechter maar^stil gehouden. 1°. omdat het moeilijk is, iets anders er voor in de plaats te verkrijgen. 2°. omdat minister van Kamebeek zijn handteekening gezet heeft en wij hem door eenigerlei actie onzerzijds, noch vóór, noch tegen willen bemoei lijken 3°. omdat op de Schelde de strijd wordt uitgevochten tusschen Frankrijk en Engeland.' Wij krijgen niet méér toegegeven omdat Engeland niet meer wil toestaan en Nederland niet ver der zal mogen gaan. „Doch wat zal naar uwe meening geschieden als de Nederlandsche volks vertegenwoordiging het wetsontwerp zal verwerpen was een volgende vraag. „Als dat gebeurt, zal er nog heel wat gaan gebeuren. Dan begint de agitatie opnieuw en nog feller. Er is een beslissing van de groote mogend heden van Juni 1919, waarbij bepaald werd dat de tractaten zouden worden herzien om aan de rechtmatige verlan gens tegemoet te komen. Weigert de Nederlandsche Kamer, dan zijn wij vrij en zullen den strijd hervatten „Kunnen wij dat publiceeren Be doelt u dit ook voor de krant te zeg- gen „Ja, ja, zeer zeker. Wij zijn dan niet meer gebonden. Ie. Dan eischen wij het water van de Schelde en het kanaal van Terneu- zen. 2e. Op eigen rekening graven wij een kanaal op Moerdijk met behulp van Frankrijk, welk land er groot be lang bij heeft vanwege Elzas Lotha ringen. 3e. of dan wordt de geheele zaak geïnternationaliseerd eh onder Volken bondstoezicht geplaatst. De woordvoerder van het blad wees er den heer Rotsaert nog op, dat er door velen steeds maar wordt beweerd „Wat maakt men zich druk over dat kanaal. Dat komt er immers toch niet", en vroegen naar zijn meening. „Die zoo praten", aldus de heer Rotsaert, „sluiten hun oogen moedwillig voor de werkelijkheid. Als het verdrag is aanvaard en dat gebeurt dan wordt de zaak direct krachtig aange vat". De opbrengst van de Rijksmidde len blijft in Februari ongeveer 2.500.000 gulden beneden de raming, doch is nog bijna 2.500.000 grooter dan in Fe bruari 1925. De opbrengst der invoer rechten is, in 1926 3.500.000 grooter dan in 1925. Voorts zijn de inkomsten belasting, de tabaksaccijns en de zegel rechten elk met ongeveer 1 millioen toegenomen. De gemeenteraad van Enschede heeft gisteravond z. h. s. aangenomen het voorstel van B. en W. om medewer king te verleenen aan den bouw van 250 woningen voor gezinnen uit Drente. De gezinnen, die naar Enschede zullen worden overgebracht, moeten uit min stens vijf personen bestaan. De vaders zullen te werk gesteld worden bij de uitvoering van het Twente-Rijnkanaal; de overige leden van de gezinnen, die in staat zijn arbeid te verrichten, zullen geplaatst worden in de textielindustrie. Onderwijs aan de Prinses. De Koningin en de Prins hebben aan dr, N. Japikse, directeur van het bureau van 's Rijks Geschiedkundige Publicatiën, opdracht gegeveu tot onderwijs in de nieuwere geschiedenis aan de Prinses. De malversatiën te Bergen op Zoom. In het dagblad „De Zoom" daagt de heer Verlinden, wethouder te Bergen op Zoom, het gemeenteraadslid Van As uit in het een of ander blad te herha len de in den Raad tegen hem geuite beschuldigingen omtrent het niet beta len van verschillende belastingen, op dat hij tegen hem bij de rechtbank een aanklacht wegens laster indienen kan. VOETBALSPORT. WAALWIJK. w. s. c. GEERTRUIDEXBERG. BELGIë—HOLLAND 1—1. Een telegram uit Costarica meldt, dat bij het spoorwegongeval bij San Jos 248 personen zijn gedood en talrijke gewond. Het convooi vervoerde dui zenden personen die op excursie waren. Reuter seint uit Londen, dat een stelling in een nieuwe mijn nabij Doca ster is ingestort. Men vreest, dat 6 per sonen zijn omgekomen. Een kenmerk der groot vlucht van Alan Bobham in 15 dagen van Kaap stad naar Londen, datzeer de aandacht getrokken heeft, is de buitengewone energie en het uithoudingsvermogen, door den vlieger doorloopend aan den dag gelegd. De laatste dag der reis was daarvan een merkwaardig voor beeld. Hij vertrok in den morgen van Pisa, vloog over de Alpen, waar hij een uitzicht had van 80 mijlen, en begaf zich vervolgens naar Lyon. Van dit punt af moest hij vliegen onder typisch West-Europeesche weerom standigheden maar zonder eenige moei lijkheid te ontmoeten, zette hij den tocht voort, en voleindigde zijn reis van 855 mijlen van dien dag met een fraaie landing te Croydon (Engeland). Eenige uren later deed hij een ver haal van zij wederwaardigheden aan den koning op het Buckingham paleis, en denzeltden avond om 10 uur zonder eenig spoor van vermoeidheid aan honderdduizenden radio seinen. Naar aanleiding van Cobham's terugkeer te Londen, geven de Engelsche bladen de volgende getallen betreffende zijn praestaties. Op den terugtocht van Kaapstad heeft Cobham 8500 mijl (1 mijl 1609 M.) afgelegd in 80 vlieguren. Op zijn heelen heen- en terugtocht van 16,000 mijlen naar en van Kaapstad heett Cobham, ofschoon hij alle mogelijke weerom standigheden op zijn weg ontmoette hitte in Soedan, ijzige koude boven de Middelandsche Zee, zand en sneeuw stormen, niet het minste mankement aan zijn motor of vliegtuig gehad. Zijn de Havilland 50-vliegtuig, dat nu in het-geheel ruim 100,000 mijl afgelegd heeft, was van hetzelfde type als het vliegtuig, waarmee hij verleden jaar van Londen naar Rangoon vloog. Op de reis naar en van Kaapstad gebruikte hij alleen een motor (Siddelty Puma) van 380 P. K. met luchtkoeling, iets zwaarder ofschoon hetzelfde merk, dan op reis naar Rangoon. Groote brand bij de firma Stokvis te Rotterdam. Een millioen schade. Maandagmiddag omstreeks kwart voor een toen het grootste gedeelte van het personeel aan het schaften was, is, vermoedelijk tengevolge van kortsluiting, brand uitgebroken in de magazijnen en het kantoorpand van de firma R. S. Stokvis en Zonen aan den Ruige Plaatweg te Rotterdam Op de derde verdieping aan de Westzijde ligt, de opslagplaats van gasfornuizen en ornamenten. Er is zeer waarschijnlijk kortsluiting ontstaan in de in de zoldering liggende electrische geleiding. De brand werd spoedig ontdekt en dadelijk werd de brandweer, die door het personeel gevormd wordt geal- larmeerd. In het magazijn kon men toen echter al niet meer komen van wege den verstikkenden rook. Met het aankoppelen van de slangen om den brand van het dak af te be strijden, ging natuurlijk nogal eenigen tijd heen, en toen men eenmaal van boven af water kon geven, was de brand reeds zoodanig in omvang toegenomen, dat aan blusschen met eigen middelen niet meer te denken viel. Er werd groot alarm gemaakt en de brandweer rukte met veel materiaal uit. Talrijke handbrandspuiten, vier rijden- deen vijf drijvende stoombrandspui- ten, de machinale ladder, de reddings brigade, de slangenwagen en dc reser vewagen verschenen kort na elkaar bij het gebouw, waaruit, vooral aan de Westzijde, een dikke zwarte rookkolom opsteeg. Aanvankelijk onder leiding van brandmeester Henkes, later onder leiding van hoofdman G. A. J. Miner, tastte men het vuur krachtig aan. Omstreeks half 3 werkte de brandweer met ongeveer 25 stralen. De drijvende stoombrandspuiten hebben in de Schiehaven ligplaats genomen. De slangen worden dwars over het spoorwegemplacement Rech ter Maasoever over een afstand van 300 M. naar het brandende gebouw geleid. Aanvankelijk weigerde de dienst doende chef de slangen op het terrein toe te laten. Van de afdeeling gas had 't vuur zich inmiddels meegedeeld aan het laboratorium voor oliën en vetten, de afdeeling houtschroeven, en de afdee» ling schoppen en asphalt. De brandweer trachtte met man en macht de gestadige uitbreiding van het vuur langs voor— en achtergevel, breidde de brand zich steeds verder uit te stuiten. Om bij drie uur was men hier zoover in geslaagd, dat voor verdere uitbreiding niet meer gevreesd werd De schade wordt op een millioen geschat. Alles is verzekerd. De oorzaak wordt toegeschreven aan kortsluiting De magazijnen zijn grootendeels uitgebrand. De kantoren hebben veel waterschade gekregen. De technische adviseurs van de New York (stad) en Jersey City, heb ben hun goedkeuring gehecht aan een plan om een brug te slaan over de Hudson. Het gevaarte zal komen te liggen tusschen Fort Lee en de Was hingtonheuvelen. De brug wordt nog grooter dan die welke bij Philadelphia over de Delaware is geslagen. De kosten zijn geraamd op 50 000 000, of viermaal zooveel als de toch ook reusachtige Hell Gate spoorwegbrug, ook in New-York. De brug krijgt een overspanning van 3500 Eng. vtge dragen door torens van staal en graniet, die zich 650 Eng vt. boven water zullen verheffen De plannen, die nu het fiat hebben gekregen van de expert, moeten nog enkele instanties doorloopen voor zij definitief zijn. De tot nu toe gebouwde bruggen, die Manhatten verbinden met een over- wal hebben tezamen 120,738.355, gekost. Daarvan heeft de Williamsburg- brug een overspanning van 1600 vt. Te Stockholm is een zonderling ongeluk gebeurd. Een ontploffing heeft een auto vernield en de passagier, een koopman, is daarbij om het leven gekomen, tewijl de chauffeur als door een wonder ongedeerd bleef. Een aan tal huizen is door de ontploffing be schadigd. Bij het onderzoek is gebleken, dat in de automobiel een paar pond dynamiet ontploft zijn. Men vermoedt, dat een misdaad in het spel is. Tweecompag nons van den koopman zijn in hechte nis genomen. Zij hadden de auto besteld. Een hunner was in het bezit van een polis van een levensverzekering op naam van het slachtoffer. ADVERTENTIëN. f f Heden overleed tot f onze diepe droefheid, voorzien van de H.H Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Man en Vader, de WelEdel Oestr. Heer Pieter Cornells Tacx, Notaris te Vlijmen, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Wed. P. C. TACX- Fenselinq. GRETA TACX en Verloofde HERMAN TACX Eenige en algemeen kennis geving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Vlijmen, 16 Maart 1926. ,Wij betuigen hiermede onzen weigemeenden dank voor Uwe deelneming, betoond bij het over lijden onzer dierbare Moeder, Dochter en Zuster Mevrouw Lucia Antonla Maria Sweens Weduwe van den WelEd.Geb. Heer Philippus Wilhelmus Beruardus Timmermans. JUDOCUS TIMMERMANS en Verloofde JAN TIMMERMANS LUC1E TIMMERMANS. 1ETJE TIMMERMANS Namens de famillie Timmermans J. TIMMERMANS Wz. Namens de familie Sweens P. J. M. SWEENS. Waalwijk, Maart 1926. 36174 Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader Josephus Trommelen, betuigen wij hiermede onzen har- telijken dank. Wed. HELENA TROMMELEN- Jansen en Kinderen. Waalwijk, 17 Maart 1926 36175 Te Waalwijk in klein gezin GEVRAAGD een 36173 Adres te bevragen aan 't Bureau v. d Blad. Stoombiljarifabrieü TILBURG 3811 \^oor de vele blijken van deeL neming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, 36180 den Heer J. F. van der Waals, betuigen wij onzen hartelijken dank. Bastiaan van der Waals M. van der Waals- van Dommelen. Hoorn. Corrie Tonneman— van der Waals en Kinderen. J. van der Waals. G van der Waals. André van der Waals. B van der Waals. Waalwijk. 17 Maart 1926. 36179 mijner naar de eischen des tijds ingerichte Gediplomeerd Dameskapper en Coiffeur Grootestraat 303, WAALWIJK. 36167 Beleefd aanbevelend. te Waalwijk, maakt bekend dat de onroerende goederen te Sprang van den heer J. M QUIR1JNS zijn ingezet als volgt Koop 1 f 2330.- Koop 2 f 800.- Koop 3 f 730.- Toeslag Dinsdag 30 Maart 1926 des avonds 7 uur bij J. KLIS te Sprang. Tevens zal alsdan worden verhuurd voor den Heer H. N. Sonneveld: 36177 te Vrijh.-Cappel en Besoijen, thans in huur bij C. Verhagen, C. Michael, C. Rosenbrand en W. van Zeist. (Zie biljetten). is a.s. Donderdag weer verkrijgbaar Versche Schol, Schelvlsch, Kabeljauw en Rivlervisch Versche harde levers. 6 voor 25 cent. Eiken dag verschen aanvoer. Verder vele soorten zure en gerookte Vischwaren. 36176 Beleefd aanbevelend, JOS. VAN DER HAAR, Stationstraat 85. WIJ LEGGEN O NS Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Titlen. TELEFOON No. 135. TELEFOON No. 135. PYRAMIDEN, VOGELNESTEN en andere taarten in verschillende prijzen. FIJNE KQEKJES EN BONBONS alles van prima grondstoffen vervaardigd. Ruime keuze ALLES AAN CONCURREERENDE PRIJZEN. Aanbevelend, Banket- en Broodbakkerij, 36181 Stationstraat 8 Waalwijk. TELEFOON No. 135. TELEFOON No. 135. (Wij verzoeken heeren correspondenten hun verslagen niet te uitgebreid te maken. RED.). W.S.C.H.E.C., de returnwedstrijd tus schen de beide Waahvyksche vereenigingen, staat voor aanstaande Zondag op het pro gramma. Waar vereeniging H.E.C. nog steeds ernstig in aanmerking komt voor de eerste plaats in deze afdeeling en W.S.C. zal trachten revanche te nemen op hare laatste nederlaag, wordt deze ontmoeting dan ook met enorme belangstelling in onze plaats tegemoetgezien. W.S.C. 2 behaalde j.l. Zondag ,eene 10 overwinning op Kaatsheuvelde wedstrijd W.S.C. 3Waalwijk 3, kon wegens ontbre ken van den scheidsrechter niet officieel doorgaan. Vriendschappelijk wi9t WSC 3 met 10 te winnen. QUICK. Onder begunstiging van prachtig weer en veel publiek, had Zondag 1.1. de aangekon digde competitie-wedstrijd plaats tusschen' Quick en Dongen, .welke in een 22 gelijk spel eindigde. Dat er in het Quick XI-tal geen enkele goede schutter gevonden wordt, is weer bewezen, daar Quick twee penalty's te nemen kreeg, welke niet gedoelpunt wer den. Wanneer wordt bij Quick eens een vast persoon aangewezen om een voorkomende strafschop te nemen, zoodat zoo iemand zich daar op kan oefenen. Als om half drie de heer I.Tpelaar voor opstellen blaast, is liet Quick XI-tal eenigs- zins gewijzigd, maar zóö. dat het verband in het XI-tal gehandhaafd bleef. Quick heeft den sterken wind tegen, zoodat haar verde diging op haar hoede moet zijn. Er wordt door beide partijen hard gewerkt en de wedstrijd is het aanzien volkomen waard. Na tien minuten spelen wordt Quick een pe nalty toegekend, welke van Zon tegen de paal schiet, onder gejuich van de Dongen- supporters. Snelle aanvallen volgen van de Dongen-voorhoede. waaruit hun mid-voor dtielpunt. Thans is Dongen niet meer te hou den. aanval op aanval wordt geforceerd en was in deze periode de Quick-ver^ediging niet zoo enorm op dreef geweest, dan waren er meerdere doelpunten gekomen. Thans bleef het nog bij een mooi slot van den Don-, gen-mid-voor, die voor de tweede maal doel punt. Als Quick dan nog een penalty te ne men krijgt en ook deze gemist wordt, zijn we blij dat de scheidsrechter voor rusten blaast en Quick den wind in den rug krijgt. Niet ontmoedigd hervatten de Quiekers den strijd. Onze vleugel-spelers stichten telkens verwarring in de Dongen-verdediging, die de grootste moeite liceft met de Quick-aanval- len. Een schitterend schot van v. Dier dient vermelding, dat de doelman mooi stopt. Het publiek begint ongerust te worden, een half uur sterker en nog geen doelpunt. Doch het zou en moest.ju- komen. Als Beerens een bal toegespeeld krijgt, laat hij deze gaan voor v. Dier. deze ontglipt zijn bewaker en met een laag schot geeft liij Quick een tegenpunt. Groot gejuich breekt thans los en nog vuri ger wordt der strijd. Aangemoedigd door t' publiek is Quick steeds aanvallend, tot ein delijk v. d. Heuvel met een goed gericht schot den stand op gelijken voet brengt. Wat we thans van het publiek zien. gaat alle be schrijving te boven. Hoeden en petten vliegen door de lucht en aan het gejuich komt geen einde. Geheel het Quick XI-tal zit voor het Dongen-doel. waar met man en macht ver dedigd wordt en zonder dat er in dezen stand verandering komt, blaast de scheidsrechter, welke correct en eerlijk leidde, einde. We moeten de Quick-spelers een compli ment maken voor hun steeds volhoudend hard werken en wordt er in dezen geest ver der gespeeld dan houdt Waalwijk zijn 2de klasser. JUDIANA. Zondag had de plaatselijke ontmoeting Ju lianaH.E.C. plaats. Direct na aftrap pak ken beide partijen flink aan. Na enkele mi nuten krijgt H.E.C. op enkele meters voor doel een vrije schop, te nemen, waaruit H.E. C. het eerste doelpunt maakt. Tot rust wegen belde partyen tegen elkaar op, zoodat de rust aanbreekt met 10. Na rust weder het zelfde spel. De Juliana-voorhoede weet van de talryke kansen die haar geboden worden, geen gebruik te maken. H.E.C. weet nog 4 doelpunten te maken, zoodat als de scheids rechter einde blaast. H.E.C. met 50 gewon nen heeft. T.S.C. I. Oosterhout, speelde Zondag 1.1. een vriendscliappeiyke wedstryd tegen Good- Duek I. Voor den wedstryd wordt Good-Duck met het behaalde kampioenschap gehuldigd, even eens door haar zustervereeniging „Geertrui- denberg." Te half drie stellen beide elftallen zich op. Good-Duck met een invaller voor do rechts half. De eerste aanvallen zyn voor Good- Duck, maar aanstonds biykt, dat de T.S.C.- doelman, niet gemakkelyk te verrassen is. De beide partyen gaan tegen elkaar op en men krygt een mooi, vlug spel, waarhy beide doel mannen handelend moeten optreden. Good- Duek is de eerste welke succes heeft, door een mooi doelpunt van de middenvoor, 10. Direct is de bal aan 't rollen en T.S.C. maakt gelyk. 11. Hierna is T.S.C. de meerdere, ïuaar de Good-Duck-backs zyn safe. Opeens breekt Good-Duck door, maar op 't laatste nippertje weet de T.S.C.-keeper nog weg te werken. Met dezen stand komt de rust Na de rust is Good-Duck overwegend ster ker. maar 'twH ditmaal niet erg lukken, eenmaal voor open doel schiet de midden voor hoog over en talryke schoten belanden in 't zijnet. Dit schynt Good-Duck een weinig te ontmoedigen en T.S.C. raakt er weer be* ter in. Het» spel verplaatst zich nu vlug van de een op de andere goal. Good-Duck krygt nu een corner, welke hun nummer 2 bezorgt. Het spel biyft vlug over en weer gaan, een prachtkans wordt door Good-Duck weer niet benut. De rechts-buiteu geeft enkele malen fnooi voor, maar succes blyft uit. Ongeveer 5 minuten voor 't einde weet T.S.C. met een ver schot gelyk te maken. Zoo komt met. 22 liet einde van dezen zeer vriendscliappeiyk gespeelden wedstryd. Good-Duck II speelde tegen Ginneken II. Direct is Good-Duck in de meerderheid, maar doelpunten blyven uit. Twee penalty's ontgaan den scheidsrechter, terwyl een doel punt niet wordt toegekend, daar de bal reeds uit geweest was. Voor de rust weet Good- Duck echter 20 te maken. Na de rust we ten ze den stand op i»O te brengen. Zondag had onder enorme belangstelling de wedstryd BelgiëHolland plaats, in het groote Stadion te Antwerpen, waarvan de uitslag was 11. Waar in alle sport- en dag bladen reeds uitgebreide verslagen versche nen zyn, kunnen wij volstaan met vermelding der voornaamste feiten. Zooals gezegd bestond er ontzaggeiyke be langstelling, ongeveer ~>0.000 menschen, waar van vermoedelyk een 20.000 Hollanders. De Ilollandsche ploeg viel over 't geheel zeer tegen, en 'tis aan louter geluk of toe val te danken dat het zoo voor ons is afge- loopen. De Belgen speelden veel enthousiaster en vlugger. Het begin was voor de onzen en al spoedig zat onze eerste en eenigste goal, want daar na werd niet veel meer gepresteerd. Denis en de keeper Vermeulen waren de sterren van 't veld, de rest en vooral van Haeren hebben zeer gefaald, zoodat het geheel een onbevre digende wedstryd met een voor ons zoo gun stig mogelijk resultaat genoemd mag wor den geen mooi begin voor de internationale wedstryden. De Belgen waren over 't geheel in de meer derheid, maar beschikken niet over juiste schutters. „Moderne" I I:

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3