IE ECU ft) HET ZUIDEN De mooie Cubaansche KENT GIJ HAAR NOG DOROTHY GISH??? m- WITTE BIOSCOOP. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Douglas Fairbanks komt Zaterdag en Zondag in de FLORA BIOSCOOP in „De Dief van Bagdad". De faarlijksche oratorium uitvoering door Waalwijks Gemengde Zangvereeniglng zal 13 en 14 April e.k. plaats hebben. De Katholiekendag te Waalwijk. De schrijver der „Brabantsche Brie ven" in de „Tijd" wijdt een beschou wing aan het onderwerp op den Katho liekendag in September te Waalwijk te houden „Het katholicisme in het Bisdom van 's Hertogenbosch in het verleden, het heden en de toekomst, in godsdienstig en maatschappelijk op zicht". Het onderwerp is ernstig en zwaar, vooral waar hier populaire, practisch voor de groote massa ver- staanbare en begrijpelijke behandeling zich moeten paren aan algemeene visie op het cultureele geestesleven van het Roomsche volk in dit gewest! Maar de opzet is waard met groote zorg en toewijding te worden uitge werkt, om, naar wij hopen, met groote vrucht beloond te worden Die vrucht moge zijn allereersteen duidelijke oriënteering van ons Roomsch volks leven in al zijn geledingen;een heldere richting, een duidelijke lijn, waarlangs vooral de cultureele leiders hun volks-, genooten hebben te voeren!" die U zoo heeft doen genieten van haar heerlijk spel in de zoo beroemd geworden filmwerken „DE WEEZEN DER REVOLUTIE" en „DE WITTE NON" ZIJ KOMT ZONDAG met haar nieuwste succesfilm in de 36178 Zie de reclame. Lees de programma's. Maandag j.l. slaagde aan het Zuid- Nederlandsch Instituut voor schriftelijk coupe Onderwijs „Climax System" te 's Bosch, onze stadgenoot de heer j. Veera. Met gunstig gevolg heeft deze deel genomen aan den Schriftelijken Cursus voor het snijden van alle voorkomende Kleedingstukken voor Heeren, volgens de Engeische Snij-methode „The Cli max System". Geslaagde genoot zijne opleiding bij den heer Theo Jansen, Coupeur- Leeraar te 's Bosch. Rijkstelefoondienst Kantoor Waalwijk. Nieuwe aansluiting Adriaan Dekkers, 's Qrevelduin— Capelle, (Loonschendijk 339). Telfn! 8. ALMKERK. J 1. Zondag werd alhier door Ds. de Jong van den kansel be kend gemaakt dat j I. Donderdag in de Geref. kerk alhier, .tijdens het Bid-uur voor 't gewas een gift van f 100 was gecollecteerd. De Bazaar welke door de Chr. Herv. Schoolver. alhier zal worden gehouden, zal D.V. plaats hebben op 14 en 15 April a.s. GEEKTRU1DENBERCL De heer v.ö. Elshout heeft zijn winkelhuis alhier onderhands verkocht aan Werther uit Sprang voor de prijs van f 6100. De heer Broekman heeft zijn woon huis tegenover de P.N E.M. onder hands verkocht aan J. Floore-Maas alhier voor f 5800 De harmonie bracht half vasten Zondag 11. een serenade aan 't clublo kaal der voetbalvereniging „Good Luck", tot huldiging voor 't door haar behaalde kampioenschap. Daarna werd een muzikale wandeling door de stad gemaakt, met zooals 2ich begrijpen laat, de Good-Luckspelers en supporters voorop. MADE. De op Zaterdagavond ge geven uitvoering van de Symphonie te Drimmelen in een lokaal van de openbare school aldaar werd zeer druk bezocht. De strijkmuziek van de Symp honie en de voordrachtenjvan den heer en mevrouw Schmidt Dwista uit Am- sterdam werden voortreffelijk gegeven en oogstten dan ook zeer veel bijval, zoodat deze uitvoering een wel geslaagde mag heeten. Voor de dienstplichtigen der lich ting 1927 van de gemeente Made en Drimmelen zal de keuring plaatsheb ben ten Gemeentehuize te Oosterhout op Vrijdag 16 en Zaterdag 17 April a s. in het geheel zullen zich 52 ingeschre venen aan 'n geneeskundig onderzoek moeten onderwerpen. Door den Raad van Beheer is aan de Kynologen en Dressuurclub „Made en Omstreken" toegestaan tot htt houden van een nationalen Dres- suurwedstiijd op haar oefenterrein op 30 Mei en zoo noodig op 6 Juni a.s. Door den nieuw opgerichten N C. B. eierenbond alhier werd heden 3500 stuks kippeneieren als eerste verzen ding naar de Bredasche Efermijn ver zonden. De bijna 92-jarige grijsaard P. Hessels alhier is een schijnbaar on vermoeide werker. Hij staat thans den ganschen dag te spitten en verricht alle voorkomende arbeiderswerkzaam heden met groote opgewektheid. Zijn gang is zeer vlug en gaat hij nog recht als een kaars. Op ongeveer 80-jarigen leeftijd heeft hij nog een ernstige ope ratie ondergaan, die hem weinig schijnt te hebben gedeerd. De heer Laarakker, hoofd der O. L. school alhier belast met het geven van onderwijs in het handelsrekenen en boekhouden eindigt den cursus ein de dezer maand Aan deze lessen namen niet minder dan 33 personen deel. DUSSEN. Donderdag j.l. geraakte de vrachtauto van zekeren van L. uit Almkerk, alhier van den dijk. Meteen takel werd het gevaarte weer boven gebracht. Met den schrik en wat ma- terieële schade liep alles af. Dezer dagen geraakte een zekere S. alhier met zijn hand bekneld tus- schen een bieten-snijmachine. Geneeskundige hulp v werd inge roepen. N1EUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 16 Maart '26. Lezing Felix. Timmermans. In de, door een uitgelezen publiek, goed bezette zaal van Concordia hield de heer Felix Timmermans, letter kundige, Vrijdagavond eene causerie over zijn Italiaansche reis. De lezing welke te 8 uur een aan vang nam, werd voorafgegaan door een woord van welkom van den Kan tonrechter, den WelE. Gestr. Heer Mr. C W. van Ommeren, die, vertrouwende dat de gevierde Vlaamsche auteur voor de aanwezigen wel geen onbekende zou zijn, overtuigd was dat de te hou den lezing hen zeker een paar genot volle uren zou brengen. De heer Timmermans hierna het po dium betredend, begon te vertellen dat de drang om Italië te bezoeken reeds in zijn jeugd ontwaakte, op de teeken academie aangewakkerd werd door de reproducties der romeinsche oudheid en rijpte bij de gedachte aan de baker mat van den grooten volksheilige St. Franciscus. Assisië trok hem onweer staanbaar en niet ten onrechte luidt het Duitsche rijm „Wer den Dichter will verstehen, Musz in 's Dichters Lander gehen", want Sint Franciscus, de groote, su blieme figuur is alleen volledig te be grijpen door aanschouwing van het landschap waarin hij leefde en schreef. Zoo werd dan na een 13-jarig hu welijksleven, dat zonder huwelijks reis was ingezet, besloten de Italiaan sche reis als zoodanig te doen gelden, schrijver's zuster Emma zou deelge noot zijn. Spreker schetste ons vervolgens zijne afreis, het noode afscheid nemen van zijn dierbaar geboortestadje Lier en zijn beide, nog jeugdige kinderendoch het innige verlangen naar het land der klassieke schoonheid, overwon alle bezwaren en Emma kwinkeleerde als aischeid Mignon's „Connais-tu le pays ou fleurit l'Oranger"? en de gewone route over Bazel volgend, werden door de majestueuse Zwitsersche bergen de Alpen overgetrokken, en ontvouwde hij de verrukkelijke Italiaansche meren aan ons geestesoog, om door de Po- vlakte Milaan te bereiken. Van zelf werd hier stil gestaan bij den wit-marmeren wonderbouw van den Dom en vergeleek speker den in druk welken de heerlijke ornamentiek van deze grootsche schepping bij den aanschouwer opwekt met de gewaar wordingen, welke den bezoeker van de grot van Han aandoen, bij het aan schouwen dier wonderbare stalagkie- ten én stalagmieten, door de natuur daarin getooverd. Ook het kerkhof maakte op hem een Verschillende opmerkingen van practischen djepen jndruk,"dOOr de SChat Van No. 22. Woensdag 17 Maart 1920. 49e Jrg. Waalwijk, 16 Maart 1926. ATTENTIE. Bij deze deelen wij mede dat wij onder geen voorwaarde oude Couran- tenboeken oude jaargangen van ons blad. meer kunnen uitleenen. Wil men gaarne inzage van een of ander hebben, dan kan zulks ten onzen kantore geschieden; niet echter kun nen ze medegegeven worden. De Administratie. GEDENK-ALBUM TENTOONSTELLING 1925. Zooals bekend werd op den sluitings avond der Tentoonstelling, door een Comité uit de Standhouders als blijk van hulde, waardeering en dankbaar heid aan 't Hoofdbestuur der Ten toonstelling een Gedenk-Album aan geboden, bevattende een groot aantal foto's der Tentoonstelling. Dit Album is thans ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen alhier verschenen en aan het Hoofdbestuur en den Administrateur aangeboden. I)eze Albums zijn gebonden in don kerrood leeren gewatteerden pracht band met verguld opschrift. Zij bevat ten op geel kunstdruk papier in dubbel toon-inkt gedrukte foto's, op donker foto-carton geplakt, meer dan een 50-tal kieken betrekking hebbende op onze schitterende expositie. Naast 't comité uit de standhouders, de initiatief-nemer, het dag. bestuur, het hoofdbestuur, de raad van toezicht, de gezamenlijke comité's, de jubilee- rende bond van schoenfabrikanten, het feestdiner, de ontvangst der pers, de officieele opening, tal van kieken van gebouwen, terreinen, verlichting van feestzaal en champagne-bar, in 't kort 'n beeld van de personen die hun schouders onder dit werk hebben ge zet, van den bouw vanaf den eersten spant tot aan de voleinding, een samenvatting, een kostbaar souve nir nu en zeker in de toekomst van dit grootsche gebeuren voor plaats en in dustrie. Naar wij vernemen is het hoofdbe stuur zeer ingenomen met dit souve nir en hebben alle deelnemers aan deze hulde-betuiging ook een exemplaar daarvan ontvangen, zij het natuurlijk niet in prachtband, maar toch in een smakelijk, toepasselijk omslag gekleed. Wij kunnen voorts nog mcdedeelen dat eenige exemplaren van dit kostbaar hcrinnerings-album zijn overgedrukt, die a 4,per exemplaar bij den uit gever verkrijgbaar zijn, alwaar ook een exemplaar ter inzage ligt voor belang stellenden. Op uitnoodiging van het Comité tot huldiging van de Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" bij haar Ti1/*-jarig be staan heeft zich het volgende Eere- Comité gevormd: A. P. Kuypers, Pastoor der Par. v. d. H. Antonius; A. van Erp, Past. d. Par. v. d. H. Clemens; J. B. Buijs, Past. d. Par. v. O. L. Vrouw Onbevl. Ontv.; L. A. Sanders, Kap. d. Par. v. d. H. Joannes den Dooper; Mevr. Moonen- Sassen; Mevr. Rubbens-Timmermans; Mevr. Donkers; J. Bern. Timmermans Wz.; P. J. M. Sweens; Dr. H. G. Lan- gemeijer; J. Gragtmans; J .H. van Iersel; E. W. Klijberg; J. A. J. van Heijst; A. Jansen, Notaris; B. Timmer- mans-Verschure; J. Spapens; H. G. Donkers; Jan Tielen; Leon. Leijtens; Joh. Leijtens-v. Loon. Omtrent de plannen van het Comité kan voorloopig worden medegedeeld, dat deze bestaan in een op bescheiden voet ingerichte Tentoonstelling op ge bied van zieken- en kraamverpleging. Daartoe zal de medewerking wor den gevraagd van het Operatie kamerfonds voor het in bruik leen afstaan van de door het fonds reeds aangekochte artikelen voor de installatie van een operatiekamer. Het Comité hééft van verschillende firma's in verplegingsartikelen de toezegging gekregen tot medewerking. Aan de tentoonstelling zullen ver bonden worden de gebruikelijke at tracties voor dergelijke weldadigheids ondernemingen, waarvoor de gewaar deerde medewerking is verkregen van het Bestuur van den R. K. Vrouwen bond. Het Comité heeft ter beschikking een zeer ruime en keurig ingerichte ker mistent, die op de markt zal worden geplaatst en waarin de tentoonstelling en de attracties zullen worden onder gebracht. Op deze wijze hoopt men door de ex ploitatie de beschikking te krijgen over een geldsom, als blijk van waar- déering aan te bieden aan de jubilee- rende vereeniging. Wij komen op een en ander nog,na der terug. De electrische licht- en krachtin stallatie van het in aanbouw zijnde St. Gerlachus Gesticht te Loon op Zand is opgedragen aan de firma Borstrock Stoop, alhier. Op het Politiebureau alhier zijn op Donderdag 18 Maart a.s. van des namiddags 4 tot 6 uur inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende ge vonden voorwerpen. - Een schaar; een klein zilveren beursje met inhoud; een huissleutel; een lede ren hondenhalsband met penning No. 173; een wollen sjaal; een ceintuur voor damesmanteleen bruinlederen damesportemonnaie met inhoud; een kinderhandtaschje met zakdoek; een roode wollen sjaal; een paar dames handschoenen; een zilveren medaille; een barnsteen sigarettenpijpeen kin- derportemonnaie met inhoud; een por- temonnaie met inhoud; een gouden armband; een oud heerenrijwiel. Hedenavond opent de heer Cor van de Wiel in de Grootestraat pand no. 303, gelegen naast de Mesco schoen fabrieken zijn moderne Dames- en Heerenkapsalon. De dameskapsalon, die geheel afzon derlijk van die der heeren is gehouden en een aparte toegang heeft, ziet er zeer keurig uit. Het geheel is in helder witte kleur gehouden en doet door de mooi witgelakte toilettafels met marmeren bladen vervaardigd door de K. PI M. 1. meubelfabrieken alhier, aangenaam aan. Ook de heeren-salon is geheel mo dern ingericht en van de nieuwste vin dingen op het gebied van haarbewer- king enz. voorzien, zoodat onze ge meente weer een zaak meer telt die er zijn mag. Wij wenschen den heer C. v. d. Wiel het beste succes met zijn onderneming, vooral wat zijne afzonderlijk dames kapsalon betreft. Overigens heeft men in een vroeger bericht in ons blad kunnen lezen, dat het behaalde diplo ma wijst op z'n vakkennis op verschillend terrein van knippen, on- duleeren enz. Dinsdagmiddag had ten Raadhuize alhier een conferentie plaats van afge vaardigden van slagers, Burg. en Weth. en de door den raad benoemde com missie van onderzoek naar een abat toir, waarbij tevens tegenwoordig was de heer Couzijn, architect te Nijmegen, specialist in het bouwen van slacht huizen. Voor de slagers waren aanwezig de heeren W. de Graaff, J. Pulles en C. Willemse. Naar wij vernemen blijven de sla gers zich verzetten tegen de oprichting van een slachthuis en blijven beide partijen op hun standpunt. In de Raadsvergadering die zeer waarschijnlijk Vrijdag 20 dezer zal worden gehouden, komt een Voorstel van Burg. en Weth. om tot stichting van een abattoir over te gaan aan de orde. Zaterdagavond ongeveer half Hen uur kwam de Burgemeester der ge meente Elshout op het politie-bureau alhier mededeeling doen dat onder zij ne gemeente een man door de stoom tram was overreden en als 't ware ge heel vermorzeld. Volgens zijn inlich tingen was het M. v. d. Aa te Waalwijk wat later bleek juist te zijn. Over het ongeval loopen verschillen de lezingen. Beweerd wordt dat de man die zeer bijziende is, door het licht van een aankomende vrachtauto is ver blind en zich op de tramrails heeft begeven zonder te bemerken dat de tram vlak achter hem aankwam. Ook wordt beweerd dat hij van ach ter de boomen kwam en wilde overste ken toen de tram aankwam. Geheel den middag heeft de man in de omgeving gedwaald en reeds 's mid dags ongeveer half vier heeft men hem van de rails moeten verwijderen. Het lijk dat vreeselijk was verminkt, is in een schuur overgebracht, van daar Maandag naar het Gasthuis ver voerd en hedenmorgen is de onge lukkige ter aarde besteld. DRUXEN. By voldoende deelname, zal vanwege de Vereen, het Wit-Gele .Kruis, een inoedeBcursus gegeven worden. zy. die daaraan wenschen deel te nemen, kunnen zich aanmelden by een der Eerw. Zusters verpleegsters, l»y den ZeerEcryv. heer Pastoor of by een der bestuursleden. Door vertrek van den beer Smedding, is de ontginning „St. Margarite" thans weer zonder bedryfsleider. Dit is reeds de vierde SPRANG-CATELLE (V.m. Sprang"). betrekkelijk korten tyd. die bet. byitje er Plotseling doodgebleven. J.l. Maandagmid dag werd de ruim 80-jarige J. Goedhart al- bier, die in een stoel in de kamer zat, plot seling onwel. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateercn. CAPELLE. Ds. A. Meyers, Ned. Herv. pre dikant alhier, beeft bet beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Hoogeveen aangenomen. Tot leden van bet eere-comité voor bet te houden muziek- en zangconcours op He melvaartsdag zyn door bet uitvoerend comité benoemd de heeren: C. G. H. II. Meyer, bur- j genieester der gemeente Sprang-Capelle te J Sprang, R. Middelkoop, notaris te dezer plaatse, Dr. Ph. J. Kohier, P. Quiryns, W. B. j Ryken, M. L. Vermeulen, Adr. H. ITeymans. I B. Timmermans, J. Benjaminse, allen alhier. A. de Jong te Waalwyk, Adr. van Beek te 's Gravenhage, A. de Roon te Grisly les Pla- ties (Fr.), P. de Roon te 'sGravenhage en J. M. Oerleraans te Vryhoeve-Capelle. WASPIK. Door de Centrale Suikermaat- schappy zyn in district 4 B de pryzen der suikerbieten vastgesteld als volgt Levering tot 9 Oct. 16. tot en met 20 Nov. 14.75 Na 20 Nov. 13.—. De pulpprys, 100 van bet bietengewicht, bedraagt 3.alles per 1000 K.G. by heeft moeten neerleggen, doordat bet be- dryf niet rendabel is. ELSHOUT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Oud-Heusden. gehou- den op 11 Maart. Ingekomen stukken. a. Een verzoek van een twintigtal ingeze- j tenen, om de kermis dit jaar te doen ingaan op Zaterdag 1 Mei a.s. B. 011 W. stellen voor op liet verzoek gun stig te Inschikken. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten in j bet vervolg de kermis te doen beginnen met den eersten Zaterdag in Mei en wanneer Mei op een Zondag valt op 30 April en te doen eindigen op Dinsdag daaraan volgende. b. Een verzoekschrift van L. Klerks te i Elsliout om voor hem en zyn gezin een wo ning beschikbaar te stellen. De Voorzitter zegt dat de gemeente geen i woningen heeft en alzoo geen woning beschik- baar kan worden gesteld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten bet verzoekschrift voor kennisgeving aan te nemen. e. Een nota van Ged. Staten, gevallen op de begrooting voor 1920. Besloten wordt de door II.II. Gedep. Staten noodig geaebte wy- zigingen aan te brengen. d. Een besluit van II.H. Gedep. Staten van Noord-Brabant, waarby goedgekeurd wordt de beheersverordening op bet Gemeen- telyk Electriciteitsbedryf. Wordt voor kennisgeving aangenomen Een instructie voor den gemeente-ontvan ger wordt vastgesteld eonform bet voorste! van B. en W. De rekening en begrooting van liet Burger lijk Armbestuur worden goedgekeurd. Tot lid van bet Burg. Armbestuur wordt met algemeene stemmen herbenoemd de heer van der Saiulen. De begrooting voor bet dienstjaar 1925 wordt conform bet voorstel van B. en W. ge- wy'zigd. Niemand meer bet. woord verlangende sluit de Voortdtter de vergadering. Maandagavond gaf de WelEerw. pater Van IJden. Missionaris, in bet jongenspatro naat een tweetal lezingen met lichtbeelden over zijn missiegebied in den Belgischen Con go. Na een woord van welkom en opening met den Obristeiyken groet door den Weleerw beer Willemse, Kapelaan, vertelde deze ons o.a. dat de eerw, spreker van hedenavond behoort tot een gezin, waarin zich drie zo nen aan bet beflig missiewerk hebben gewfjd Hierna begon deze z.yne lezing en dat deze missionaris zich met liart en ziel aan bet ver beven werk geeft, bewees zyn grondige ken nis van bewoners, zeden en gewoonten, waar van zyn duidelyke verklaring by de licht beelden kond gaf. I)e flora en fauna van bet ('ongogebied, werden in een reeks van meest al zeer duidelyke beelden den bezoekers ge tooml. Vooral de gekleurde platen gaven de tropische wereld zeer mooi weer. Hiervan trokken de cultuurgewassen byzonder de aandacht en zeker niet minder de gevaarlyke vliegen, welke de zoo zeer gevreesde slaap ziekte veroorzaken, de slangenbeet en hare gevolgen, de reusachtige mierennesten, de af goden en toovenaars. Verschillende land schappen in dit uitgestrekte gebied, dat on geveer 80 maal grooter is als Nederland, kwa men op liet doekheldere kiekjes op den ge weldigen Congostroom, negerdorpen met ker kon. scholen en ook met inlandsclie onderwy zers. de verzorging der meiaatscben en an dere ziekten. Een enkel beeld vertoonde ook, boe de zwarte dames ginds, zich bey'veren zich ze dig te-kleeden en dat nogal in een tropisch klimaat, tenvyi hare blanke zusters in deze gematigde, meestal koude luchtgesteldheid juist bet tegendeel schyncn na te jagen. Ook van de hoofdstad Boma. de residentie van den Gouverneur van den Belgischen Congo, kregen we eenige fraaie gezichten inwoners die zich met de naaimachine bezig hielden, schoen- en mandenmakers, boek binders, enz., jachttafereelen op olifanten panters enz., ook het schip der woestyn de kameel wordt bier als lastdier gebe zigd vooral ook werd de afziehtelyke, maar by de negers zoo geliefkoosde tatouage in verschillende lieelden voorgesteld. Onder de pauze werd voor de missie gecol lecteerd. Na beëindiging dezer in woord en beeld zoo leerryke lezing, dankte kapelaan Wil lemse den moedigen missionaris, die by, by een a.s. prediking in Elshont's heiligdom een groote oogst deed verwachten voor zyn uit gestrekte parochie in den Congo, want deze parochie alléén is zoo groot als Noord-Bra bant en Limburg samen, en sloot de samen komst met den Christeiyken groet. NIEUWKUIJK. Onmiddellijk na de Hoog mis vergaderden in de groote zaal van het Bondsgebonw de Prefecten en Onderprefee ten onzer parochieele H. Familie met bun Di recteur, de Eerw. heer Kapelaan. Ik hen ge woon, sprak de Eerw. Directeur, nu en dan bet prefecten-college byeen te roepen, om den toestand der H. Familie te bespreken En. zeker in gewichtige aangelegenbeden hecht, ik veel waarde aan Uw oordeel. Zoo wenschte ik dan Uw gevoelen te hooren, of liet niet beter is de processie naar Elshout die wy sinds jaren in de Meimaand op den zelfden dag houden met het naburig^ Haar steeg, voortaan na den middag te doen plaats hebben, terwyi Haarsteeg vóör den middag hare oefeningen er kan hebben. aard, bedaarden ,gang dor processie, plaats gebrek. ordeverstoring, grooter deelname, enz., werden naar voren gebracht, en daarna werd met algemeene stemmen besloten dit jaar d$ processie na den middag te stellen. Over dag en uur zal, na bespreking met den Z.E. Pastoor van Elshout, later toelichting volgen. Daarna besprak de Eerw. Directeur bet diamanten jubilé der H. Familie op 20 Ja nuari 1927. wat niet onopgemerkt'' voorby mag gaan, en waarby gouden medailles aan de vele gouden jubilarissen zullen worden geschonken. Over de aanneming van nieuwe leden, werd l>esloten dit te doen plaats heb ben by de Missie, welke rondom Allerheiligen door eenige Eerw. Capncynen zal worden ge geven. De Eerw. Directeur drong aan op krachtige propaganda van liet Familieblad, waarop slechts 'n goede 60 onzer ruim 250 trouwe leden geabonneerd zyn. (Het geheole aantal loden, bedroog 1 Januari 1926 384). Wat de plaatsen, welke de leden in de kerk innemen, betreft, betuigden de prefecten hunne volkomen tevredenheid. Nog werden door den Eerw. Directeur eenige woorden gesproken over gestrengheid opzichtens van ontrouwe leden en dnarna de prefecten en onderprefecten harteiyk dank gezegd voor hun goede samenwerking en bun zeer gewaardeerde belangstelling voor de door Pausen en bisschoppen zoo herhnnldeiyk geprezen Aartsbroederschap der II. Familie. Na de rondvraag sloot de Eerw. Directeur de byeenkomst. - Voorzoover zich nu reeds zulks laat. aanzien, wordt voor den fruittoelcr 'n gunstig jaar verwacht. De bloesems van verschil lende frnitboomen breken eiken dag in meer rykdom open. Doeli vooral de peren laten zich voor wat knop betreft, rooskleurig aan zien. Als de vorst nu maar wegbiyft, anders zou veel hoop den bodem ingeslagen worden. 's-BOSCH. Naar wy vernemen bestaat by eenige raadsleden bet voornemen l>y den aan vang der besloten zitting van den gemeente- rand op Woensdag, beden, den voorzitter te verzoeken de vergadering onmiddoliyk in eene openbare te doen overgaan. Bij niet-inwilliging yan hun verzoek zullen bedoelde raadsleden zich voorbehouden, al les wat zy betreffende de fiuantieele onre gelmatigheden l»y de politie wenschen te zeg gen, in een eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad naar voren te brengen, maar dan in bet openbaar. Hsgz. BREDA. Ondarfks krachtige besti-yding door de heeren zyimans (lib.), Koopenberg (Y.B.) en van Werkhooven (S.D.A.P.,) beeft de Raad, in zyn vergadering van gister, zwichtend yoor de interpertatie, die B. en W. van bet desbetr. wetsartikel gaven, met 14—4 stemmen bot preadvies aangenomen van B. en W., waarby werd voorgesteld geen vergoeding meer te verleenen voor bovental lige leerkrachten over 1923 (aanvrage van pl.m. 9000) door 't bestuur der Nutsscholen alhier. De bestryders van 't voorstel wezen op de-goede trouw dief schoolbesturen, die door dit geval in een moeiiyke positie gera ken, bet. mocht niet baten. De burgemeester dr. T. van Sonsbeek verdedigde bet voorstel van B. en W. op wettelyke gronden. Verder werd insloten, in afwyking van het voorgestelde crediet ad ƒ210.000, een crodiet van 215.000 te voteeren voor bestrating, rio- leering, etc., in den Belcrunpokler. Voorstel len tot verkoop van grond in dienzeifdon pol der aan de Nederl. Mpy. tot Expl. van Vee stallen en Veetransporten te Utrecht en aan de Mpy. de Betuwe te Tlel werden aangeno-

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5