r Douglas Fairbanks komt Zaterdag en Zondag in de FLORA BIOSCOOP in „De Dief van Bagdad". ncemd tol anumeester <lo hoor F. S. Schreu- dor. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Maart 1024 zijn laagsten stand had be reikt, reeds half gestabiliseerd en als los van de koersschommelingen van den Fransehen franc geacht had. kunstvolle marmeren praalgraven, beel den, groeien enz., marmer in over stelpende hoeveelheid en verscheiden heid marmer en Italië zijn nu eenmaal synoniem De vereering der dooden is in dit land als een openbaring, ieder een heeft een monument. Na Verona, met de reminiscentie aan Romeo en Julea werd Venetië aangedaan, dat als een sprookjesstad uit de Lagunen op rijst, de aloude dogenstad. oproepend den geest van Marino Marinelli, de Looden Daken, de Brug der Zuchten, de Raad van Tien, het huwelijk van den Doge met de Adriatische Zee en zoovele andere romantische herinne ringen. Spreker schetste de gondelvaart op het Canale Grande, het St. Marcus- plein met zijne wereldvermaarde duiven, de wonderbare San Marco in hare schittering van goud en kleuren en weder de ontelbare marmeren paleizen, zich uit het smaragdgroene water op heffend als zooveel historische her- inneiingen, heerlijke resten Van vergane grootheid, van de macht welke de republiek van Venetië in de middel eeuwen bezat. Sic transit! Verder beschrijft hij zijn tocht door Umbrië en Toscane, Firenze la bella, zijn enthousiasme voor de hemelsche voortbrengselen van Fra Angelico, zijn fresco's in het klooster San Marco Daarna Assisië, als een diadeem tegen den berg, de stad van San Francesco, eerst teleurstelling wekkend, doch bij nadere beschouwing hem duizend voudig terugroepend den Apostel der H. Armoede, eiken stten spreekt van hem, alles ademt als 'tware den Fran ciskaanschen geest; 2ijne verrukking over Giotlo's fresco's in de Kerk, het leven van den grooten heilige uit beeldend, eenvoudig en toch zoo precieus. De gevaarlijke autorit naar de 500 M hoog gelegen Kapeliggend als een zwaluwnest tegen de rotsen, naar welke de heilige gewoon was zich voor het gebed terug te trekken, wordi beschreven, met het onvergelijkelijke vergezicht over de Umbrische vlakte, met hare olijvenbosschen en wij igaar- den, alle,s in gezelschap van den vriendelijken priester, die zich, als cicerone aanboodt, het Franciskaansch ontbijt enz. Dan zijn bezoek aan de Eeuwige Stad, waar hij het eerste nieuws van zijne dierbaren te Lier ontving. De ontzaglijke afmetingen van den St. Pieter overweldigen hem, de meesterwerken van een Michel Angelo, van een Rafaël, St. Petrus' Graf e.t.q. voeren zijn extase ten fop, evenals de machtige ruïnen der oudheid waaraan Rome zoo rijk is; zijn audiëntie bij Z.H. den Paus enz enz. Op den terugweg Pisa, met zijn marmeren plaveisel en schuine toren, Genua la Superba. amphiteatersgewijs aan den zeeboezem gelegen als laatste pleisterplaats in het land der madon na's en primadonna's, het heerlijke Nizza, daarna de Provence, het land van Vincent van Gogh, van Daudet's Tartarin. van de Muscatelle, dit alles gaat door den spreker als een film ons oog voorbij. De Pyreneeën doemen in de verte op, dan Lourdesheeft hij aldaar geen mirakel mogen bijwonen, dan heeft deze stad hem toch de christelijke naastenliefde getoond in al haar opofferende grootheiddan Bordeaux met zijn wijngaarden, de Notre-DSme te Parijs, maar niets kan hem meer bekoren, alles zinkt in 't niet bij het beeld dat Italië in hem doet voortleven. Over Brussel en Antwerpen komt hij weder in zijn dierbaar Lier terug, waar de kinderen den geliefden vader met bouquetten verwelkomen Deze vlot a 1' improviste gehouden lezing had blijkbaar de aanwezigen ten zeerste geboeid, getuige de ge spannen aandacht, waarmede het audi torium luisterde. Felix Timmermans ware echter niet de schrijver van „Pallieter" geweest, wanneer hij zijn improvisatie niet doorspekt had met wat echt Vlaamsche humor, welke dan ook zijn uitwerking niet mistede sappige, zoete Vlaamsche kout deed de rest. De WelEd. Gestr. Heer Mr. van Ommeren dankte spreker voor den genotvollen avond, waarvan zooals hij zeide, de gezichten der Heusdenaars blijk gaven en ontving van den spreker de toezegging zijner wederkomst. Het R. K. Mannenkoor is voornemens deel te nemen aan het concours te Schalkwijk op Hemelvaartsdag. Van harte wordt hierbij de jonge vereeniging succes toegewenscht De brigadier-titulair der Rflksveldwacht, de heer P. Havelaar, wordt met 1 April ver plaatst naar Bnbiloniënbroek. De R.K. Fanfare besloot deel te nemen aan hot concours (lor Kon. Muziekvereeniging „Asterlus" te Oisterwijk op 22 Aug. a.s. Zaterdagavond hield de Chr. Jongelings- vereeniging een feestvergadering, waarbij ve le genoodigden tegenwoordig waren. Keur van samenspraken en voordrachten werden verdienstelijk ten gehoore gebracht, zoodat eenige gezellige uurtjes werden doorgebracht. Ook werden de aanwezigen niet karig ont haald, zoodat èu de leden èn de hoorders met genoegen aan dezen feestavond zullen terug denken. Wegens het ontslagnemen van den heer Chr. de Jongh, als voorzitter van het It. K. Armbestuur, is in diens plaats als zoodanig aangewezen de heer L. de Mol. terwijl door D. II. den Bisschop van 's Bosch Is l>e- Kaatsheuvel, 16 Maart '26. Ter gelegenheid van half Vasten, gal' de Kon. Harmonie „Euphonia" al hier Zondagavond een uitvoering met medewerking van de Liedertafel „Tot 'bloei der Toonkunst" uit Baardwijk. Nadat de Harmonie een flinken marsch ten gehoore had gegeven, sprak de Voorzitter, de heer van Nieuwstadt, alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Na nog enkele nummers van de Harmonie „Euphonia" trad de Baard- wijksche Liedertafel, onder directie van den Heer L. v. Cromvoirt op met „Ecce quomodo Moritur" van Handl, waarna volgde „Leidens Ontzet" van R. Hol. Zeker heeft de Heer van Crom voirt met zijn gezelschap veel lof inge- oogst met deze nummers, want de uit voering slaagde in alle opzichten. De pianobegeleiding was bij den heer Verhoeven in goede handen. Geen won der dat een daverend applaus weer klonk na afloop. Na de pauze werden we vergast op een blijspel „Levie Baars", dat ook in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten. Laten we hopen, hier nog meerma len vergast te mogen worden op zulke muziek als Zondagavond werd gege ven. Door de heerschende mazelen, vooral onder de meisjes is in onze pa rochiekerk de eerste H. Communie, die anders op heden Woensdag zou ge houden worden en tevens de Paasch- communie der kinderen van 811 jaar uitgesteld. De plechtige H. Communie op Zondag a.s. gaat evenwel door. Bij den heer J. Tuerlings eigenaar der fokkerij „Het Witte Uuthoen" is dezer dagen een electrische Broedma chine in werking gesteld voor plm. 1200 eieren genaamd Hydroaer. DeZe machine een Oostenrijksche vinding van den heer Mucke uit Pottendort hij Weenen breekt met het tot heden ge volgde systeem. De eieren liggen in laden boven elkaar, wat begrijpelijker wijze een enorme besparing van ruim te en kosten beteekent. I)e totale ma chine is niet meer dan een flinke kast 1,40 meter hoog, 1.50 meter breed en 80 c.M. diep en kan in iedere goed ge ventileerde kamer opgesteld worden. Het houwen van dure broedlokalen is alzoo tevens onnoodig geworden. De heer H. v. Woensel eigenaar van Hoen derpark „Brabantia" alhier is alleen vertegenwoordiger voor Holland van deze machine, waarop in verschillende landen reeds patent genomen is. Zooals reeds in 't jiummer van Zaterdag gemeld, wordt Vrijdag a.s. het zilveren ambtsjubileum van onzen gevierden Burgemeester J. L. v. Be- sou w herdacht, met het opdragen van een solemneele H. Mis door onzen H. Eerw. Heer Mgr. Völker, Pastoor, waar na om elf uur de gemeenteraadsverga dering en om half één de officieéle re ceptie zal gehouden worden. We zijn er van overtuigd dat de bevolking mede door 't uitsteken der vlaggen van zijn sympathie zal blijk geven. KERKNIEUWS. DE OPVOLGER \*AN KARDINAAL MERCIER. Naar een telegram uit Rome meldt, is mgr. Van Roey, vicaris-generaal, be noemd tot aartsbisschop van Mechclen. De nieuwe aartsbisschop is te Vorse- laer in de provincie Antwerpen gebo ren. Hij is 52 jaar oud en was achter eenvolgens hoogleeraar aan de univer siteit te Leuven en vicaris-genexaal sedert 190.7 van kardinaal Mercier te Mechelen. Hij heeft het concilie van 1920 georganiseerd en heeft ook een werkzaam ^aandeel genomen aan de besprekingen voor de hereeniging der kerken, het vorig jaar te Mechelen ge voerd. Mgr. van Roey is geen strijdende Flamingant, maar gaat toch door voor goed Vlaamschgezind. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetite voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdagavond 8'/a uur repetitie Gem. koor, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Vrijdagavond 8 '/2 uur repetitie „Waalw. Gem. Zangvereeniging" voor Sopranen, Alten en Tenoren in Hotel Verwiel. Zaterdagavond 9 uur repetitie Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag is de 70 jarige L. H. verpleegde uit het St. Catharina- gasthuis te Grave, te water geraakten verdronken Zondagavond heeft te Heerier- heide weer een vechiparlij plaats ge had, ditmaal tusschen de twee gebroe ders N. uit Kerkrade en zekeren H. en diens zoon uit Heerlerheide. De messen werden getrokken, met het gevolg dat H. Sreen steek in den rug en diens zoon een steek in een der longen kreeg. Laatstgenoemde is in zorgwek- kenden toestand opgenomen in het ziekenhuis. De gebroeders N. zijn ge arresteerd. Een van dezen had een steek in een been gekregen. Zondagavond heeft een brand in het entrepot te Tourcoing groote voorraden linnen en katoen vernield Men schat de schade op 5 miljoen franken. Vijfiien brandweerlieden zijn bij het blusschingswerk gewond, een kapitein en een sergeant zijn onder een instortend dak geraakt en gedood. Men seint uit Nijmegen Hedenmiddag is onder Beuningen bij Nijmegen een vliegtuig naar bene den gestort. De bestuurder Jansen en de andere inzittende, van der Kamp genaamd, werden gedood (Dit is vermoedelijk 't zelfde vlieg tuig dat Maandagochtend boven onze gemeente vloog.) De verongelukte sergeant-vlieger Jansen en v. d. Kamp behoorden thuis te Hilversum en Herwen en Aerdt. Beiden waren gebreveteerd en gehuwd, van der Kamp was Donderdaggetrouwd en Zondag van verlof in het vliegkamp teruggekeerd. Zondag hebben ze nog boven Herwen en Aerdt gevlogen. De lijken zijn met een van Soesterberg gekomen ziekenauto naar de kamp plaats overgebracht. De brokstukken van het vliegtuig worden daarheen vervoerd Kapitein-vlieger Versteeg be zocht gistermiddag Beuningen per auto Naar men ons bericht zou aldoor laag zijn gevlogen en volgen6 deskundig onderzoek een noodlanding niet de bedoeling der vliegers zijn geweest. Blijkens een bericht in de Daily Mail(Parijsche editie) uit Buenos Ayres is daar het ss Belvedere, dat een maand gelegen uit Triest was vertrokken, met 33 zieken aan boord longgriep uiige broken, Ongeveer 100 opvarenden werden ziek, van wie er 27 op zee stierven. opgestegen voor de overland-vlucht naar Tokio, een afstand van 20.000 K.M. georganiseerd door hel mili taire luchtvaartcorps. Bij het vertrek was o.a. minister Ras- musen tegenwoordig. De vliegers wa ren gisteren door den koning ontvan gen De tocht, dien ongeveer een maand zal duren, gaat over Berlijn, Lemherg, Konstantinopel, Aleppo, Bagdad, Roe- sjir, Bendar Abbas, Karachi, Agra, Calcutta, Rangoon, Bangkok, Amoy, Kanton, Sjanghai, Peking, Heijio, Osa ka, Tokio. De hoofddepots zijn te Bangkok, Karachi en Tokio. Per dag zullen de vliegers gemiddeld 1000 K.M. afleggen. Dc tocht gaat bijna geheel over land, slechts 200 K.M. over zee. De twee vliegtuigen zijn Fokkers -- verkenners die zijn uitgerust met Lorraine-Dietrich motoren van 400 P. K. en een snelheid bereiken van 180 tol 200 K.M. per uur. Dc toestellen hebben houders voor 1100 L. benzine en 120 L. olie. Een opmerkelijke even- wichtsinrichting is verkregen door gy roscopen van Engelsch maaksel, die de vliegers in staat stellen door middel van verschillend gekleurde electrische lichten elk oogenblik nauwkeurig te zien in welke mate hun toestellen uit den evenwichtsstand zijn geraakt en die bovendien elke wijziging in de hoogte registreeren. De grootste hoog te die de vliegers noodig zullen hebben (in Klein-Azië) is 3000 M. Beide vliegers zijn zeer ervaren, luit. Botved is zeven jaar in dienst bij het vliegcorps en luit. Herschend acht jaar. EEN SCHOT. Gisternacht werden de bewoners van de Naaldwijksche straat in Den Haag opgeschrikt door een schot, dat in een der perceelen gelost moest zijn. De po litie werd gewaarschuwd en hel bleek al spoedig, dat het schot gelost was in de woning van den veekoopman F. J. ,1., die echter zelf niet meer te vinden RECHTSZAKEN. Nadat mevr. de Meulemeester, echtgenoote van den ontvanger van Bergenopzoom en een ambtenaar ter secretarie aldaar door't Hof te 's Bosch waren gehoord, de adv-gen. persis teerde bij z'n eisch en de verdediger bij z'n meening dat vrijspraak moest volgen, werd de uitspraak ir, de zaak van den gewezen secretaris te Bergen opzoom bepaald op 29 dezer. De adv.-gen. bij het Amsterdamsch Gerechtshof eischte heden tegen Muijl- wijk wegens diefstal en mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, van den makelaar Busch, 6 jaar gevangenis straf met 8 maanden aftrek Deze straf had ook de rechtbank opgelegd. BUITENLAND. De verbijsterende inzakking die de Belgische franc vertoonde, wordt toegeschreven aan de moeilijkheden, die de regeering ondervindt bij het op nemen van een leening. De Engelsche banken waren, zoo verzekert men, be reid om in te schrijven, maar de Ame- rikaansche onthielden opeens hun me dewerking. De loop der gebeurtenissen te Genève zal evenmin goed gedaan hebben aan den koers van den Belgi schen franc dien men nadat hij in 10 millioen gulden winst uit afval. Een omzet van 10 millioen gulden kan zonder twijfel een cijfer genoemd worden, wat door de meeste handels ondernemingen niet wordt bereikt. Gedurende het afgeloopen jaar heeft de Ford Motor Company dit bedrag uitsluitend als winst op afvalproducten bereikt, terwijl in totaal aan bij producten 27'/2 millioen gulden werd omgezet. Door de enorme vlucht, welke de fabricage van Ford producten genomen heeft, was het noodig, dat de Maat schappij zelf den aanvoer van ruw materiaal geheel in de hand had en hierdoor zijn als het ware industrieën in een industrie ontstaan, ijzermijnen, houtbedrijven, glasfabrieken, enz. Ten einde verder zoo economisch mogelijk te kunnen werken is het noodig. dat ook hier massaproductie wordt toe gepast en voor zoover de totale pro ductie van deze nevenbedrijven de behoeften der Maatschappij overtreffen wordt het surplus verkocht. Juist door de geweldige hoeveel heden, die dagelijks worden verwerkt, kunnen bij de Ford Motor Company belangrijke besparingen worden ver kregen, die in kleinere industrieën zonder bezwaar konden worden ver waarloosd. Zoo werd uit houtafval en kolen- afval chemicaliën voor een totale waarde van bijna 5 millioen gulden gewonnen. Een typeerend voorbeeld van wat op wetenschappelijke wijze bereikt kan worden, is het volgende: Van kolen* die aan de River Rouge fabriek f 12.50 per ton kosten, wordt de helft van de gebruikte hoeveelheid omgezet in bijproducten, die f 30.— per ton waard zijn. VLUCHT KOPENHAGEN—TOKIO. Twee Deensche militaire vliegers, de luitenants Botved en Herschend, zijn vanochend om elf uur te Kopenhagen was. Zijn vrouw verklaarde dat haar man een revolverschot op haar gelost had. De politie hoorde dat de veekoopman bij een van zijn familieden aan den Noord-West-Buitensingel was en arres teerde hem daar. De man bekende een revolverschot te hebben gelost en gaf de volgende Verklaring van hel. geval. Omstreeks 4 uur in den middag was hij thuis gekomen en vond tot zijn ver bazing de deur gesloten. Zijn vrouw was afwezig en had de eenige huis sleutel die er was meegenomen. De man moest dus voor de deur blijven wachten totdat de vrouw thuis kwam. Ten lange leste begon hem dit wach ten te vervelen en tegen 8 uur 's avonds slaagde hij er in, door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het huis zijn woning binnen te komen. Hoe la ter het werd, des te heviger werd 's mans woede. Temeer, daar hij nog steeds geen eten had gehad. Eindelijk, omstreeks middernacht, kwam de vrouw, die naar een feestje geweest was, in zeer opgewonden stem ming thuis en toen de man eenige op merkingen maakte over haar lange uitblijven, begon zij hem op dusdanige wijze uit te schelden, dat hij in zijn woede een revolver greep en een schot loste. De kogel vloog echter tegen het plafond, zonder iemand te raken. De man is gisternacht opgesloten. Tegen hem is procesverbaal opge maakt. Gisterochtend is liet tweetal door dc politie gehoord, waarna de man i£ vrijgelaten. Vechtpartij van woonwagenbewoners. Gisteravond omstreeks 6 uur is een hevige vechtpartij ontstaan in het woonwagenkamp te Eindhoven. De 40- jarige wagenbewoner H. v. S. bezocht dc wagen van den eveneens 40-jarigen L. H. V. S. dreigde de vrouw van H., die in den wagen was, te mishandelen en toen H. thuiskwam, ontstond on middellijk een vechtpartij tusschen de twee mannen, waarhij H. een noes trok en v. S. een diepen steek in den buik toebracht, zoodat de ingewanden naar buiten puilden. In hopcloozen toestand is v. S. naar het ziekenhuis overge bracht. H. is door den commissaris van politie gearresteerd. Het mes is in beslag genomen. Beide personen zijn gehuwd. LAND- EN TUINBOUW. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (2e helft Maart) Nadruk verboden. In deze maand wordt, bij gunstig weer, een aanvang gemaakt met het zaaien van zomerrogge. van Maartsche gerst en haver, is voor den winter geploegd dan kan men thans den grond luchtig bewerken met den paar- denhak. Men kan voortgaan zijn gras land te bemesten, en zie na of aan de afsluiting der weiden nog iets gedaan dient te worden. Wij lazen enkele gevallen van miltvuur Waarom wi even willen herinneren aan den goeden raad van den heer Ten Haaff, Inspec teur van den Veeartsenijkundigen Diens' te Leeuwarden, om plotseling gestor ven dieren niet in den stal of op het erf den hals af te snijden. Hierdoor wordt de smetstof verspreid en kan de ziekte ieder jaar terugkeeren. Men late dergelijke cadavers rustig liggen op de plaats waar ze zijn gestorven, en bedekke ze met zakken, gedrenkt in een creolineoplossing van 5 procent sterkte. De bijstaande koe hale men weg en zette ze apart; daarna hale men direct den veearts. Het aantal kippen is zeer uitgebreid. Wie in de gelegenheid is, plaatse kippenhokken in de wei. Men profiteert hiervan dan dubbel. Zonder schade voor het andere vee kan men 30 tot 40 kippen op een bunder houden. Wat zijn de voor deden? De hoenders hebben een on- beperkten uitloop; zij vinden veel dierlijk voedsel (eiwit), dat den leg bevordert en zijn hierdoor voordeeliger in het voerzij krabben den grond los, maken dien toegankelijk voor lucht en gaan alzoo mosvorming tegen de wei wordt van allerlei gespuis (ongedierte) gezuiverd; de kippen, vragen minder werk dan wanneer zij in of aan huis zijn. Het gebruik van Salpetermest neemt van nu af toe. Naast Chilisalpeter is de laatste jaren voor land- en tuinbouw beschikbaar gekomen:kalksalpeter(Duitsch product) of Norge salpeter (herkomst Noorwe gen). Men vergelijke prijzen't zijn beide uitnemende gelijkwaardige mest stoffen. Bij het uitstrooien van kalk- salpeter neme men het volgende in acht: 1 Strooi kalksalpeter met boven den elleboog ontblooten arm. Zoo blijft de huid droog en schuurt niet stuk Heeft men veel uit te strooien, dan is het noodig, handen en armen bovendien met vaseline in te smeren. 2 Bij warm weer binde men een lap boven het schoeisel opdat geen salpeter daarin dringe. 3 Trek een oud pak aan en doe een schort voor van zak- cengoed. 4 Wasch handen, armen en voeten, als het strooien is afgeloopen. In den tuin komt nu volop werk mesten en spitten, zaaien en planten zijn de hoofdbezigheden. Bij de laatste twee. in welken tijd ze ook „bekwaam" is. Zoo niet dan is vaak gieten het middel om ze bekwaam te maken. Voorts weze men niet zuinig met bemesten en drage er zorg voor, dat de grond flink diep los zijer mag geen „zool" in den grond zijn. Diep- spitten (tweevoren) moet nu en dan worden toegepast, waarbij echter de ondergrond slechts gekeerd mag worden en niet naar boven mag worden ge bracht. Is de tuin niet laag gelegen en beschut, dus niet nat en koud meer. dan kan men de volgende groenten en vruchten zaaien vroege aardappels, midden Maart 2e maalTuin- of groote boonen, m. Maart 2e maalCapu- cijners, m. Maart le maal; sjalotten m. Maart 2e maalgroene erwten en doperwten, m. Maart 2e maal einde Maart 3e maalknollen, knolrapen en koolsoorten einde Maart, le maal kropsla en look m. Maart le en einde Maart 2e maalmelde (boerenspinazie, weelderig groeiend) m Maart 2e en einde Maart 3e maal; spinazie, radijs, peulen en peterselie, idem wortels en snijsla einde Maart 2e maalselderij, einde Maart, le maalschorseneeren, m. Maart le maal Alles zaaie men liefst op rijen. De rijenteelt heeft vele voordeelen Maak bij voorkeur korte rijen, dwars over de bedden: het wieden en schoffelen gaat dan gemakkelijker dan tusschen lange rijen in de lengte gezaaid. Zijn de zaden groot b. v. erwten en boonen, augurken en komkommers, rammenas, e. a.. dan kan men behalve op rijen de korrels ook leggen in groepjes van 5 of 6naar de grootte worden ze 3 tot 9 c.M. diep onder gebracht. De aarde moet worden aangedrukt. Zaad van gele wortelen, peterselie en andere groenten welke langzaam ontkiemen, leg men wel 12 tot 24 uur in water te weeken; hierdoor wordt het ontkiemen bevorderd en het is tevens een proef om de kiemkracht te onderzoeken. Is het zaad slecht dan zal het zich in opgezwollen toestand gemakkelijk laten platdrukken en het water weer afge ven met goed zaad kan dit niet ge beuren. Zaden, die maar weinig kiem kracht meer bezitten, komen een poos boven drijven de goede zinken spoe dig. Heeft men het zaad niet voorge- weekt, en is de grond droog, dan kan men het zaad begieten als het is uit gezaaid voor hei onderharkenbij rijenteelt is dit gemakkelijk; wil men met volle hand zaaien, dan kan men te voren de bovenste laag wegnemen, om die aarde na het zaaien en gieten weer over te strooien. Het gieten geschiedt met water of zeer verdunde mest Over goten zaad ontkiemt beter en regelma tiger. Men behoeft dan ook in den eersten tijd niet te gieten. LAATSTE BERICHTEN. De lieer C. Roggeveen, inspecteur der belastingen alhier, is overgeplaatst naar de inspectie Groningen 3e afdee- ling- De heer Roggeveen wordt als lid van den Gemeenteraad opgevolgd door den lieer Leon Hartog. Onze Winkeliers en Handel- drijvenden begrijpen NOG NIET GENOEG de groote waarde van GEREGELD ADVERTEEREN in een blad als 't onze dat in Waalwijk, de Langstraat en om geving zoo algemeen gelezen wordt.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6