je mooie rasusi" J GEDENK=ALBUM ■■■91 mi Verschenen TENTOONSTELLING WAALWIJK 1925, P r ij S f 4.-. DOET UW SCHOENEN GOED Marktberichten. wij zeker niet na te laten U eveneens van harte geluk te wenschen met het jubilé, dat Uw echtgenoot heden viert. In de 25 jaren van zijn ambtelijke loopbaan in deze gemeente, waart gij niet alleen de liefdevolle echtgenoote, doch waart gij tevens de trouwe schut- se, die opbeuring en troost wist te brengen in de moeilijke omstandig heden, welke ook het ambtelijk leven, evenals trouwens al het ondermaan- sche, nu eenmaal medebrengt. Daarvoor dön ook, Mevrouw, wen- schen wij onze sympathieke hulde in U te vereenigen en bieden wij U deze bloemenmand als een onderpand daarvan aan. Wij hopen, dat deze bloemen in U zullen verlevendigen de waardeeren- de gevoelens, welke het gemeenteper- sonel ook U op dezen jubilédag heeft willen brengen en voegen daaraan den innigen wensch toe, dat het U, om ringd van Uw kinderen, die in deze huldiging en daarmede nog in onze felicitaties mogen deelen, tot in lengte van jaren -moge gegeven zijn de lief devolle echtgenoote en de trouwe schutse en steun van den svmpathle- ken jubilaris te zijn. Van de receptie die daarna werd ge houden, werd een zeer druk gebruik ge maakt. Talrijke autoriteiten en vele col lega's, kwamen den jubilaris met zijn zilveren ambtsfeest gelukwenschen. Burg. en Wethouders, benevens de gemeente-secretaris van Waalwijk, gingen den jubilaris persoonlijk feli- citeeren. Aan het slot van dit vluchtige v r- slag, bieden ook wij den Edelachtbaren heer Van Besouw onze beste wenschen aan. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 Maart 1926. Zooals wij in ons vorig nummer nog konden mededeel^n is de heer C. Roggeveen, inspecteur der belastin gen overgeplaatst naar Gronihgen en zulks met ingang van 1 Mei a s, De heer Roggeveen is sinds een 5 tal jaren lid van den gemeenteraad, voorts lid van de commissie voor de licht- en waterbedrijven en maakte veelal deel uit van commissies uit den raad voor onderzoek van begrooting, rekening enz. Hoewel ons vanaf den beginne onsympathiek is geweest zijne bekende verklaring omtrent de wijze waarop de heer Roggeveen het raads lidmaatschap meende te moeten op vatten n I. afgescheiden van elke liefde voor de plaats en ook andere gesten in den raad ons niet konden bekoren, willen wij gaarne erkennen dat de heer Roggeveen een ijverig en verdienste lijk raadslid geweest is. Hij gaf zich voor het lidmaatschap van den raad werkelijk veel moeite, ~ing de zaken ernstig en nauwgezet gaf onomwonden van zijne neening in den raad blijk en beschikté Boo» ctn an "nder nog al over invloed in dij college Voor hetgeen hij in deze functie voor de gemeente deed, brengen wij hem gaarne een woord van hulde en dank Overigens was hij Voorzitter van 't Dep Langstraat van 't Nut van het Algemeen, en bekleedde hij nog ver schillende functies, voor welke hij meerdere of mindere verdienste had. In appreciatie daarover behoeven wij niet te treden, zoo min als -over zijn ambt als inspecteur. Zijn opvolger is de heer Leon Hartog weer eens een echt Waalwijker Waar er geruchten liepen, dat de heer Hartog deze functie niet zou aanvaarden,zoodat de heer A. van Gent opvolger zijn zou, hebben wij ons tot den heer H. zelf gewend. Deze wenschte zich daarover vooralsnog niet uit te laten, dus wachten we rustig af KENT GIJ HAAR NOG die U zoo heeft doen genieten van haar heerlijk spel in de zoo beroemd geworden filmwerken „DE WEEZEN OER REVOLUTIE' en „DE WITTE NON" 36196 DOROTHY GISH ZIJ KOVIT ZONDAG met haar nieuwste succesfilm in de WITTE BIOSCOOP. De R K. Werkliedenvereniging zal 29 Maart a s. hare algemeene ver gadenng houden. Aan de orde zullen komenlaar- verslag van den secretaris en penning meester, be^rooting voor 1926, perio dieke bestuursverkiezing en mede- deelingen. De heer Ah ïs S'ütz. hoofdleeraar aan de Rijksvakschool te Waalwijk, vierde Zaterdag 13 Maart zijn 50sten verjaardag. Alledaagsch feit, zal men zeggen, doch door de positie, die de heer S'ütz inneemt, toch van die be- teekenis. dat men het niet ongemerkt voorbij zou laten gaan De leerlingen der Rijksvaks^hool hadden het leslokaal van den jubilaris ..polsend versierd terwijl de directeur hen vrijaf gaf De buitenlanders aan de V kschool boden den jubilaris e^i schrijfgarnituur, de Nederlanders eï keurig bitterstel van plateel aan, ges^enïcèn waarmede de heer Siütz ten hoogste verrast was. ten traciatie der leerlingen ten huize van den jubilaris kon dan ook niet uitblijven. Ook van de Europeesehe Werk- meestersvereeniging afd Tilburg-Waal- wijk, ontving hij hartelijke blijken van sympathie, o.a. een mooi rookstel, bevattende een 50-tal toto's. Flink formaat, prachtige uitvoering. Een zeldzaam souvenir, dat ieder Waalwijker, maar zeker ieder Comité-lid in z'n bezit moet hebben. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. zoowel a s van tal van zijden in allerlei vorm. De Schuhpost en A. B. C. wijd den artikelen aan hunnen medewerker, die zij om z'n hoedanigheden en vak bekwaamheden blijkbaar zeer hoog- schatien. Wij wenschen den heer Siütz nog vele jaren toe in dienst van het belang rijk instituut als de Rijksvakschool is. Het Bestuur van het Waterschap „De Buitenpolder van Besoijen" zal op Vrijdag 26 Maart, des namiddags 4 uur ten kotfiehuize van den heer B. Kamp aan deri Winterdijk aanbe steden, het verhoogen van de Kade aan den Sprangschen Sloot. De heer J. Langermans alhier heeft als mede-vennoot in zijn leder- importzaak opgenomen de heer F. A. Citroen uit Amsterdam. De naam der firma luidt voortaan J Langerman Co. Aan de fi ma A. Verwiel, leder import alhier is de vertegenwoordiging opgedragen van de firma J Molla Montaner fabrikanten van gekleurde glacé s in Barcelona. Door de vergunning- en verlof hpuders dezer gemeente is een gemo tiveerd adres aan den gemeenteraad ingediend, met het verzoek B. en W. op te dragen geen danstent op de kermis toe te laten. De WelEerw. heer kapelaan Bijnen alhier, hield Dinsdagavond te 's Bosch eene lezing in „Plaats Royaal" voor de leden van den R. K. Bond van Handels Kantoor- en Winkel personeel, afd. 's Bosch, over het „Tooneel vanaf de vroegste tijden van 't Christendom", om zoo uitvoeriger de passiespelen te Oberammergau te behandelen, toegelicht met lichtbeelden. De lezing was zeer intcressant^en de spreker had den dank van den voorzitter en een warm applaus der vergadering in ontvangst te nemen. In „Handelsbelangen" van a.s. Zaterdag zal worden opgenomen de creditcurenlijst in 't faillissement van de firma Gistel te Dongen. Zij telt 928 crediteuren van de ven nootschap. De crediteurenlijsten van de beide firmanten en de betwiste vorderingen beloopen 72 crediteuren. Het actief en passief is nog niet bekend, maar zal ter verificatieverga dering hoogstwaarschijnlijk bekend gemaakt worden. De'verificatie vergadering wordt ge houden op 22 Maart a.s. dés namid dags 2 uur. De W B C. gevestigd bij den heer A. van Berkel, heeft weer een fllinke overwinning weten te behalen. Dit maal was het de Waspiksche Biljart- vereer.iging KOT. die het onderspit moest delven. De eerste wedstrijd op 27 Febr. bij den heer van Berkel eindigde meteen overwinning voorde W B.C. met 122 punten. J 1 Zaterdau werd een tegen bezoek gebracht te Waspik en wist de W.B C weer een overwinning te be halen thans met 93 punten zoodat de W.B.C. in het bezit kwam van een prachtig zilveren planeet. A s. Dinsdag komt de Pommerans uit den Bosch een tegenbezoek bren gen bij de W B C. Als de WBC dezen wedstrijd weet te winnen, zal zij voor goed in het bezit komen van den prachtigen wisselbeker. Hongaarsche Kinderen. De kinderen, welke voor het trans port naar Hongarije van Maandag 22 Maart zijn opgegeven, zullen met de trein van 5 22 uit Waalwijk vertrekken. Zij worden verzocht om 5 uur in het station aanwezig te zijn, voorzien van hun paspoort. Wij verzoeken de Pleegouders aan de kinderen eenig voedsel voor de reis mede te willen geven, voldoende voor twee dagen. R.K. Huisvestingscomité Waalwijk. Te Vlijmen is in den ouderdom van ruim 72 jaar overleden de heer Pieter Cornelis Tacx Notaris aldaar, in welke functie hij met ingang van 27 Juni 1891 benoemd werd, na bevorens ais candidaat notaris werkzaam te zijn geweest in de gemeente Etten. Notaris Tacx genoot het vctrouwen van allen en hij wist zijn kantoor te maken tot een der eerste van de Lang straat. De groote arbeidzaamheid, welke zijn geheele leven kenmerkte, heeft hem ook de laatste dagen niet verlaten hij is als 't ware in zijn werk door den dood overvallen, tengevolge van een ernstige ziekte De heer Tacx heeft steeds de ver pachtingen gehouden van het groote grondbezit der gemeente Vlijmen. De nu ontslapene was lid van de Kamer van Toezicht op de notarissen en cand-notarissen te's-Hertogenbosch voor de arrondissementen 's-Hertogen bosch en Breda. In de Broedeischap van Notarissen vervulde hij jarenlang de functie van secretaris van den Ring NoordOrabant, waarvan hij laatstelijk gedurende zes jaar voorzitter was lerwiji hij tevens geruimen lijd deel uiimaakie van het hooldbestuur der Broederschap ln de gemeente, die bijna 35 jaar. zijn stand plaats was, genoot de heer Tacx aller achting. Jarenlang was hij president van de haimonie „Concordia", verschillende jaren bekleedde hij hel voorznterschap van de ijsciub te Vlijmen. Hij ruste in vrede. Het tekort in de politiekas te 's Hertogenbosch. Men meidt uit 's-Hertogenbosch d. d. 18 Maart Gisteravond kwamen de gemeente raadsleden ten stadhuize bijeen om te vergaderen over het acconianisrapport umirent het tekort jn de poïiuekas. Wel was deze vergadering opgeroepen als „besloten vergadering van den gemeenteraad" doch in den zin der wet was ze niet als zoodanig te beschouwen en de burgemeester bestempelde ze dan ook tot bijeenkomst. Aan een ver zoek van een raadslid om onmiddelijk in openbare vergadering over te gaan kon niet voldaan worden als zijnde het geen vergadering bijeengeroepen overeenkomstig de voorschritien der wet. Het raadslid Kuijptrs wilde aan dergelijke onderonsjes niet deelnemen en verliet protesteerend de bijeenkomst. De besprekingen droegen een vertrou welijk karakter, ln de eerstvolgende raadsvergadering wordt de kwestie op de agenda geplaatst en dan kan over al ot niet openbare behandeling beslist worden. Eerw. Heer Krabbe uit Meppel. GEERTRUIDENBERG. in de Ger- Kerk hoopt Zondag a.s in beide diens ten op te treden,dhr Krabbe uit Meppel. R. G welke voor eenige weken, na een voetbal wedstrijd, een speler met een steen gooide, is Donderdag 11. door de rechtbank te Breda ver'oordeeld tot f 15.— boete of 15 dagen hechtenis. De keuring voor de dienstplich tigen voor lichting 1926, zal plaats hebben voor onze gemeente 12 April a s. te Oosterhout. Aan de fa. de Wed. J Zijlmans- Meijers alhier, is bij openbare inschrij ving te Sliedrecht, als zijnde de laagste inschrijver gegund het leveren van natuurkundige instrumenten voor de gemeente scholen voor de som van t 591 50. Alhier bestaan plannen, tot het oprichten van een R K. damesnaai- kransje Het is te hopen, dat deze po- i ging succes zal hebben. ALMKERK. A.s. Dinsdag n m. 7 uur hoopt Dr. Roth alhier in de Herv. Kerk j Biduur te houden voor 't gewas. Op Donderdag 1 April en Vrijdag I 16 April a.s. zullen belangstellenden van des n.m. 2 tot 4 uur in de gelegenheid zijn tot het afhalen van de Weggeld kaarten dezer prov. Tevens zal voor de Nieuwendijk deze gelegenheid open gesteld zijn op 20 April n.m. 2 tot 4 uur en Zaterdag 24 April van des 's middag 12 tot 2 uur in de voorheen O L. School aldaar, |l. Woensdagavond had de Heer H. T. alhier (door onvoorzichtigheid) het ongeluk, terwijl hij onder het rijden 'op.de treeplank gir g staan v d. Auto van bus onzen Dienst, daar af te vallen, doordat de deur v h. portier opensloeg met 't gevolg dat hij bewusteloos bleef I liggen. Geneeskundige hulp moest ten j spoedigste worden ingeroepen. Bedankt voor 't beroep naar j Noordwijk aan Zee Ds. j. F. Roth, Herv. pred. alhier. De Jaarlijksche oratorium uitvoering door Waaiwijks Gemengde Zaugvereeuiging zal 13 en 14 April e.k plaats hebben. SPRANG CAPELLE(Voorm. Sprang) Predikbeurten Zondag 21 Miart '26. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur leesdienst en nam. 2 uur Ds. Meijer van Capelle. Geref. Kerk voorm. 9 30 uur en nam. 5 30 uur Ds Dunner, Emeritus-predi kant te 'sGravenhage Jaarvergadering van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle op Maan dag 22 Maart 1926, inde consistorie kamer der Geref. Kerk te Vrijhoeve- Capelle, des avonds ten 7.30 uur. Agenda 1 Opening, 2 Notulen, 3 Ingekomen stukken, 4 Jaarverslagen Secretaris en Penningmeester, 5 Onderwerp: „Ons Beginsel en belang" door den Voor zitter 6 Bestuursverkiezing, 7 Rond vraag en sluiting. CAPELLE Donderdag 25 Mrt geeft -de gem. Zangvereeniging „De Heide bloem" haar 2e winteruitvoering 's avonds half acht in de benedenzaal van den Heer J. Treffers te Vrijhoeve- Capelle. WASPIK. Op de heden gehouden voorjaarsmarkt waren aangevoerd 92 stuks vee, benevens enkele bennen varkens. Handel matig en prijzen iets dalende Kalveren weinig aangevoerd. Vetweiders werden verhandeld voor f225 tot f300 Varkens f24 a f 25 per stuk. Kramers waren in grooter getal opgekomen. Sommigen maakten goede zaken. Op den 2den Paaschdag zal de tooneelvereeniging „Entre Nous" een uitvoering geven. Opgevoerd zulien worden de blijspelen „Vluchtelingen" en „Joost Uilenspiegel". Voor het met Pinksteren hier te houden festival hebben zich reeds 9 muziekvereenigingen (harmonieën) en 5 zangvereenigingen aangemeld, terwijl verschillende gezelschappen nog toe- zeRRinR tot deelname hebben gedaan. RAAMSOONKSVEER Zaterdag houdt de Chr. N. Werkl. Bond een leden vergadering. In verband met het bedanken door Ds Ewoldt voor Ondorp worden gelden ingezameld teneinde Z Eerw. een cadeau te koopen. Door dhr. J Kamp werd bij het Gemeentebestuur vergunning gevraagd tot den verkoop van sterkendrank in het klein. Zondag treedt in de Veersche Herv. Kerk om half tien op Ds. Ewoldt des middags m 3 uur leesdienst in de Dorpsche Kerk; om 9'/2 en om 3 uur treedt in de Geref. Kerk op de MADE. De laatste winteruitvoering te geven door de tooneelvereeniging „Amicaal", gevestigd bij mej. wed. D. v. d. Made alhier, is bepaald op Maandag 5 April as. Opgevoerd zullen worden „Bioedeihaat" of „De haat eens Broeders", drama in 3 bedrijven en „Joppie als Standbeeld", blijspel in 1 bedrijf. Voor de nieuw te bouwen R K wijkschool heeft de heer Th. de Lange tijdelijk een lokaal beschikbaar gesteld voor het houden van een R K bewaar school, waarvan uit de nabij gelegen wijken door 65 kinderen van den leef tijd van 3 6 jaar gebruik gemaakt wordt. Door de wijkbesturen is hier voor als verzorgster gekozen mej. G. van dé Ven uit Wagenberg. Op Zondag 21 Maart zal Ds. Th J. Mudde in de Ned. Herv. Kerk alhier des voorm. 10 uur voorgaan. Verder geen dienst. Een 2 jarig kind van den spoor wegwachter v. Stokkum, wachtpost 11, geraakte nabij de woning in de „Lijn". De moeder die het bemerkte, sprong het na en wist de kleine niet zonder groote inspanning van een wissen dood te redden. Zondag 1.1. hield de vereeniging het Wtt-Gele Kruis alhier een leden vergadering. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeniging 390 leden telt, dat cTe wijkverpleegster 3857 bezoeken af legde en dat 124 artikelen uit het magazijn in bruikleen werden gegeven. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees een batig saldo aan. Pater Columbanus O C. hield een gloedvolle rede over de zuigelingensterfte en de middelen ter bestrijding. Donderdagmorgen werd in het hotel „De Korenbeurs" alhier een jaar lijksche zeer druk bezochte vergadering van het waterschap „De Emiliapolder" gehouden onder voorzitterschap van den heer mr. Allard dijkgraaf van dien polder. O.m. werd besproken om bij het bestaande stoomgemaal nog een dito in dien polder te plaatsen, het welk alsnog werd aangehouden en door een commissie zal worden onder zocht. EETHEN Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, op Zaterdag 20 Maart 1926 des v.m. 9 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling percentage Gemeente lijke Inkomstenbelasting. 3 Wijziging begrooting 1925. 4. Voorstel tot het in gebruik geven van bermen langs wegen aan het water schapsbestuur te Genderen 5 Vaststelling rekeningen Burgerlijke Armbesturen. 6 Aanvraag voorschot i.g de Land- arbeiderswet. 7. Vaststelling Politie verordening sneden De verwonding was zoo ernstig dat de bulp van twee geneesheeren werd ingeroepen. Het hier te houden festival, waarvan de regeling is opgedragen aan de Gem Zangvereeniging„Cres cendo" is bepaald op 29 en 30 Junt en 1 Juli e.k. De modern ingerichte Heeren huizen met garage, schuren en grooten tuin (totaal bijna 38 A.) zijn ingezet voor f 11 000 en gehoogd tot f 11.500, een fabelachtig lagen prijs. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdag 20 Mrt. Flora Bioscoop, „De dief van Bagdad", 8 uur Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liederfafel „Oefening en Vermaak". Zondag 21 Mrt. Witte Bioscoop, „De mooie Cubaansche" 6en8'/juur. Zondag 21 Mrt. Flora Bioscoop, „De dief van Bagdad", 6 en 8'/2uur. Dinsdag 23 Mrt. Waaiwijks Gem Zangvereeniging half negen repetitie voor Dames en Heeren. Waalwijk, 19 Mrt. '26. Eieren 5—6 ct. Varkens f 18—f 23. 's Hertogenbosch, 17 Mrt. 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1784 stuks. 97 stuks kalveren. 879 stuks hoornvee. 653 biggen. 114 zeugen. 41 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f 285—f 455 p. st. Kalfvaarzen van f 275—f 440 p. st. Magere ossen en koeien van f 150—f270. Vette ossen en koeien van f 0.571 pd lekw Vette ossen en koeien van f0 50 pd 2e kw Pinken van f 140—f 190 per stuk. Zeugen van f 115—f 165 per stuk. Biggen van f 3.25—f3 75 per weck. Schapen van f 25—f 40 per stuk. Lammeren van f 00—f 00 p.Stuk. Handel kalfvee williger, overigens flauw prijshoudend. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 15 Mrt. en 18 Mrt. 1926. KipeierenHoogste prijs f 7.20 Middel prijs f 6 00 Laagste prijs f 4.50 Eendeteren f 5.00—6.00 Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Totaal aanvoer 520.000 stuks. Handel vlu BINNENLAND. De toestand van den eens be roemden Nederlandschen baritonzanger Jos. M. Orelio, thans wonende Valken bosch 219 te 's-Gravenhage, is den iaatsten tijd zoodanig verergerd, dat zijn toestand vrijwel hopeloos is, meldt de Tel. Bij de suikerziekte, welke hem trof, heeft zich nog gevoegd een hartziekte. Orelio is haast blind, kan niet meer loopen en moet zich alles ontzegoen. De zanger verkeert niet in al te goede omsiandigheden. De regeering en enkele vrienden steunen hem, maar het is maar sober. Orelio is thans 72 jaar. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden. 19 Maart '26 De heer Joh Vos had het onge luk door een ruit te stooten waarbij hem een polsslagader werd doorge- GEMENGD NIEUWS. Gisternamiddag heeft de rijkspo litie te Amersfoort, op verzoek van den commissaris van politie te Eindhoven naar Eindhoven overgebracht E. M. v. B., verdacht van oplichtingen in eenige plaatsen in Noord-Brabant. Hij is van daag ter beschikking gesteld van den officier van justitie in Den Bosch. Van B. diende zich aan als vertegen woordiger van een assurantiekantoor. Hij nam zijn intrek in goede pensions en deed zich daar voor als een man, die het wel betalen kon. Wanneer het even wel op betalen aankwam, was hij ge vlogen. Te Hedel had een eenvoudig gezin zich mooie meubels aangeschaft om den „rijken" gast te herbergen. Ge- ruimen tijd liet v. B. zich daar als een prins behandelen. Gistermorgen werd de vrachtauto van T. van Barneveld uit Bennekom bij den onbewaakten overweg aan den Kerkweg te Ede, door den trein van 8 20 uit Utrecht aangereden. Doordat B. krachtig remde, bleef de aanrijding bepaald tot een gebroken wiel en kou hij ongedeerd uit de auto stappen, ln middels naderde echter een goederen trein uit Arnhem. Hoewel men den machinist beduidde te stoppen, reed deze trein nog ongeveer achthonderd meter door, greep de auto en schoof deze nog een paar honderd meters voort, waardoor het vernielingswerk voltooid werd. Men meldt uit Arnhem Gistermiddag omstreeks l2uurheefi op den Utrechtschen weg ter hoogte van het spoorwegviaduct een ernstig motorongeluk plaats gehad. Op dit tijdstip begaf zich een 17 jarige jonge man wonende alhier en te Oosterbeek werkzaam, uit laatstgenoemde plaats per motorrijwiel naar huis. Juist voorbij het viaduct kwamen de wielen van het motorrijwiel tusschen het gootje, gele gen tusschen den straatweg en het rijwielpad Het gevolg wasdaarvan.dat de motor over den kop sloeg. De jongeman liep een zware hersenschud ding op, terwijl zijn gelaat en hoofd ernstig verminkt werden. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht, zijn toe stand is zorgelijk. Het motorrijwiel is totaal vernield. Te Horst sloeg in den nacht van Dinsdag op Woensdag een luxe auto, die van den weg afgeraakt was, in een greppel over den kop. De vier inzit tenden kregen gelukkig slechts lichte verwondingen. De auto werd geheel vernield. Woensdagavond is de gehuwde P van Drumpt uit Kesteren, door den auto van den heer V. uit Liemden te Ochten, overreden en gedood. Gistermorgen omstreeks half twaalf is de jongeman J., die herstel lingen verrichtte aan de dakgoot, van een perceel te Arnhem, van het dak gevallen. De ongelukkige werd dood opgenomen. Op de binnenplaats van het oude gesticht der rijkswerkinrichting te Veen- huizen zijn twee groote partijen ber kenrijs een prooi der vlammen gewor den. Gelukkig werden de gebouwen gered ln verband met dezen brand is gearresteert de verpleegde H., die reeds moet hebben bekend. Onze Winkeliers en Handel- drijvenden begrijpen NOG NIET GENOEG de groote waarde van GEREGELD ADVERTEEREN in een blad als 't onze dat in Waalwijk, de Langstraat en om geving zoo algemeen gelezen wordt. In nacht van Woensdag op Don derdag hebben dieven hen slag gesla gen op het kantoor van de firma J. G. en A. S aan de Herderstraat alhier. De brandkast, die in een kast gebor gen stond, is omver getrokken en aan de achterzijde opengesneden. Een be drag van f 2500 is eruit weggenomen. Bovendien hebben de dieven uit een lessenaar door middel van braak een hoeveelheid kleingeld gestolen. Er zijn geen vingerafdrukken gevondenver moedelijk hebben zij met handschoenen aan gewerkt. Alleen zijn een breek ijzer en een bril op de plaats van het misdrijf gevonden. Gistermiddag is de heer P., van Haider, met zijn auto bij het pontveer Westeinde in het Noord-Hollandsch kanaal gereden. De auto kwam van den dijk en reed over de pirn. 9M. lange pont. voordat de veerman den ketting had gespannen. De auto schoot door en reed in 't kanaal, waar hij over den kop sloeg en in de diepte verdween. Na ongeveer 20 minuten gelukte het den direct toegeschoten veerman metbehulp van twee burgers den heer P. uit den auto te halen. Hij gaf echter geen teekenen van leven meer. Ook de toe gepaste kunstmatige ademhaling mocht niet baten, zoodat de inmiddels ge waarschuwde arts uit Anna Paulowna slechts den dood kon constateeren. De heer P. was gehuwd en 49 jaar oud. In perceel Overamstelstraat 11 te Amsterdam is gisternacht een inbraak gepleegd. Toen de bewoners van een feestje thuis kwamen, bemerkten zij dat een geldtrommel was opengebro ken. Daaruit bleken f 800 ontvreemd te zijn. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 1—15 Maart 1926. Geboren Maria P T d.v. Adrianns J de Meijer en Petronella A van Schijndel Geer- truida P d.v. Franciscus van Drunen en Petronella J Mekes. Antonins H z.v. Petrus de Wijs en Maria J Schip pers. Petronella G J d.v. Theodoras ■f de Meijer en Johanna M J van den Wijngaard Jacoba B d.v. Petras J Zijlmans en Jacoba M van Gils Adrianus J z.v. Gerardus J van der Westen en Francisca Fens. Johanna J d.v. Adrianus W van Strien en Anna C Buijks. Overleden Maria Th. Zijl mans 2 weken Pie- ter Lankhuijzen wed. van Petronella A Dorrenboom 7S j. Antonins Zijlmans 80 jaar. Maria van Zeist eebtg. van Adrianus A van Dongen 64 jaar. Ingekomen Nicolaas v Baal-v Baal en gez. v Oos- terhout. Christiaan F M van Ger- wen van Geertraidenberg. Maria A de Wit van Teteringen Willem Kom- mers van Breda Maria G te Vruchte van Geertraidenberg. Huberta J M de Beer van Schijndel Maria W van dei- Pluijm van Antwerpen. Vertrokken Cornelis R Verhulst-Bouwens en ge zin naar Goirle Adriana H van Ber gen naar Dussen Jan v Andel naar Geertraidenberg Nicolaas van Beek- Heij en gezin naar Geertraidenberg Petras H J J van Laarhoven-Martens naar Barendrecht Cornelis J Jong- mans naar Oosterhout. Adriaan W B Simonis-Horstink en gezin naar Geertraidenberg. Bestrijding van tandbederf. De tanden bederven door gisting en rotting van aan de tanden vastkleven de spijsresten. Spoel dus na iederen maaltijd den mond zorgvuldig met schoon water en zuig dit door de tus- schenruimte van de tanden. Borstel Uw tanden en kiezi naar bed gaan aan alle kanten met e< deugdelijk tandmiddel, ook aan binnenzijde. Als het tandvleesch bloedt bij he borstelen, is het ziek. Men moet de kinderen van jongs al leeren de spijzen flink en zorgvuldig te kauwen. Bedenk wel: Men onderhoudt zijn tanden door ze goed te reinigen, ze flink te gebruiken, door ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek te onderwerpen en door zie ke tanden vroegtijdig te laten herstev len. Alleen een deskundige kan het b>l worden van een tand bijtijds ontdek ken. Gezondheidsraad.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10