Nieuw Feuilleton. Hollandsche Buurtspoorwegen. Vrijdag 26 Maart a.s. Aan de R. K. Universiteit te Nij megen is geslaagd voor liet doctoraal examen in de rechten, de heer F. H. C van Wijck alhier. Naar wij vernemen bestaan er plannen tot huldiging van den heer W. Donker Pzn te Rotterdam den bekenden schrijver van het Gedenk boek van de Schoen- en Lederindus trie, welk boek alom groole belang stelling heeft getrokken. Velen hebben met stijgende bewondering dit werk van den schoenmaker schrijver gelezen, en uit die velen heeft zich een comité en eere-comité gevormd, om eene passende, huldiging voor te bereiden. Wij komen hierop nader terug. Dinsdagavond speelde fn het café van den heer A van Berkel de aldaar gevestigde biljartclub W B.C. een wed strijd tegen de .Pommerans" uit 'sBosch. De vijf te spelen partijen werden alle door de W.B.C. gewonnen niet een meerderheid van 248 punttn Hierdoor kwamen de Waalwijkers in het bezit van den zilveren wissel beker. hetwelk een mooi sieraad voor de vereeniging is. De spelers der W.B.C. hebben een schitterend spel vertoond en in dezen vorm spelend mag men hen dan ook gerust onder de beste Waalwijksche spelers rekenen. Bij de Maandag gehouden voor jaarskeuring van springstieren werden 31 dieren ter keuring voorgebracht. Goedgekeurd werden 13 en afgekeurd 18 dieren. Goedgekeurd werden de stieren van L. Smils, Waspik L. Smils. G. v. d Pas. W. J, v. Campen, Sprang Capelle. A. J. Verhoeven, Jac. de Bie, J A de Bruijn W. de Wit, A. van Huiten. A. van Huiten. H. v. Delft, A. Leijtens. G. Pijnenburg, Drunen. Waalwijk. Drunen. HET FAILLISSEMENT-VAN GASTEL. Maandag 22 Februari om 2 uur werd in de groote zittingzaal der Bredasche rechtbank de verificatie-vergadering gehouden in zake het faillissement der Dongenscnc bankiersfirma P. van Gas tel en Zoon. Er was voor deze vergade ring ongekend groote belangstelling. Ecnige honderden belangstellenden, voornamelijk uit Dongen en Ooster- hout, stonden opeengepakt in.de ruime zaal of dachten luisterend in of nabij de openstaande deuren nog iets op te vangen van datgene, wat hun hart en beurs zoo zeer scheen te interesseeren. Dc vergadering werd geleid door den rcchter-commissaris in het faillisse ment mr. Ch. Roebroeck, griffier was mr. Ickman van Burck. Behalve de. cu ratoren-mr. Van den Hurk, mr. J. van Micrlo en de heer Fr. Laurijssen, resp. advocaten en bankier te Breda, waren ook aanwezig de heide hoeren Van Gas tel uit Dongen. De rcchter-commissaris begon met voorlezing der lijst van voorloopig-er- kende crediteuren. Deze voorlezing duurde ruim drie kwartier. Vervolgens werd voorlezing gedaan van de,lijsten van voorloopig-crkende schuldeischers van de hoeren Alph. en André van Gastel en van de betwiste vorderingen. Mr. Van den Hurk bracht verslag uit over dc bankiersfirma P. van Gastel Zoon, welke in 18% werd opgericht en in 1925 ten val kwam. De oorzaak van den val is gelegen in het feit dat in de jaren 1917 en 1918 in de leerlooierijen te Dongen groote winsten werden ge boekt. Dc firma-Van Gastel kreeg in die jaren zooveel kapitaal tot hare be schikking dat zij hiervoor geen plaats meer had. Zoo beschikte zij op het ein de van 1918 over bijna 4 millioen. De firmanten vertrouwden dat de vlucht der Dongensche bedrijven zou blijven voortduren en zich zelfs uitbreiden. Het onderzoek der curatoren heeft uitgewezen dat de firma Van Gastel en Zoon al te gemakkelijk credieten ver leende. In 1917 beliep het bedrag, dat aan crediteuren werd verleend bijna 1.220.000 en in 1919 was het de 4Vs mil lioen overschreden. Toen trad de crisis in en de. winsten der bedrijven verdwenen. Bovendien moesten er door industrieelen nog grooter sommen aan oorlogswinstbe lasting en navorderingen worden be taald. voor welke doeleinden de firma Van Gastel andermaal gelden fourneer de om tenminste te voorkomen, dat die achteruitgegane en zeer belaste bedrij ven zouden moeten liquideeren of fail- leeren. Naar het oordeel der curatoren was het bankbedrijf der firma Van Gastel niet rendabel, omdat het niet juist werd geleid en omdat het niet over de noodige reserves beschikte. De boek houding die de laatste jaren was ver- moderniseerd, was vroeger slecht en absoluut onvoldoende. Mr. Van den Hurk deelde mee dat het onderzoek heeft uilgewezen dat 1.500.000 door de curatoren als ver loren zijn beschouwd. De curatoren laakten den cessiehan- del, welke in Dongen in October 1925 gedurende vier dagen plaats had en waardoor bijna een ton verloren ge raakte. Gelukkig grepen de curatoren tijdig in door een circulaire te ver spreiden. Verder werd medegedeeld dat naar de bescheiden meening der curatoren een minimum-uitkeering van 25 zal zijn te verwachten. De eerste uitdee- lingslijst zal binnen niet te langen tijd verschijnen. v Omtrent de algeheele afwikkeling der zaken is nog niets met zekerheid te zeggen. Nadat de rcchter-commissaris ge vraagd had of een commissie uit de schuldeischers gewenscht werd geacht, welke vraag evenwel ificl werd beant woord, werd om 4.50 de vergadering, die een zeer kalm verloop had, geslo ten. D. v. N. Afgekeurd werden de stieren van J Kamp, Waspik A. C. Groeneveldt, Gebr. de Jong, Wed. J. v. d. Schans, Sprang-Capelle. M. v. Pelt, J. Heijmans, C Tuit. Prutsers. A. Boezer. A. Boezer, J. Haverhals, A. Michaël, A. v. d. Pas, R. Robben. I Pullens, L. v. d. Broek, Jos. Loeff. C v. Tuijl, De reeds vroeger aangekondigde Autobusdienst der Hollandsche Buurt spoorwegen zal op Vrijdag 26 Maart a.s. aanvangen. Voor verdere bijzon derheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkom nde advertentie van deze Maatschappij. Diunen. Waalwijk Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 25 Maart. De faarlljksche oratorium uitvoering door Waalwfjks Gemengde Zangvereenlglng zal 13 en 14 April e.k plants hebben. Op Dinsdag 6 April, des voor- middags ten half elf uur. zal alhier een premiekeuring worden gehouden van stieren vanwege de Provinciale Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de rundveefokkerij in Nourdbrabant. GEERTRUiDENBERG. Openbare vergadering van den Raad' dezer ge meente op Vrijdag 26 Maart 1926 des namiddags drie uur. Te behandelen zaken 1. Mededeeling proces-verbaal kas opname. 2. Vaststelling rente wegens gedane stortingen tusschen gemeente en be drijven. 3. Vaststelling voorschot bijzondere scholen voor 1926 4 Afrekening vergoeding bijzondere scfioien over 1924. 5. Voorstel om lid te worden van de vereeniging van filmkeuring. 6. Voorstel tot wijziging verordening vermakelijkheden, in verband met schrijven van Ged. Staten. 7 Ingeomen st ukkken 8 Rondvraag LOONOPZAND. De gemeenteraad heeft besloten tot het aanleggen van drainagevelden in de heide alhier langs den Loop tot afvoer van het vuile water der leerlooierijen. Hier zal in de toekomst R. K. Bij zonder onderwijs gegeven worden, het R.K Kerkbestuur is in onderhandeling met de Eerw Frat rs van Tilburg. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. GEERTRUIDENBERG. Good Luck II speelde te Breda tegen de Bredasche Boys 11 te Breda. Voor de rust was Good Luck 'n stuk in de meerderheid en wist 0 3 te maken. Na de rust ging het spel gelijk op en werden er jiog diverse goals gemaakt Het einde kwam met een 5 4 over winning van Good-LucklI. Geertruidenberg I speelde haar laatste competitie wedstrijd, tegen Internos li te Breda. Zooals gewoonlijk was Geer truidenberg voor de rust de mindere en wist Internos 0—3 te maken. Na de rust speelde Geertruidenberg weer veel beter en hield Internos tot't einde ingesloten. In deze periode wist Geer Tuidenberg 3 goals te maken, zoodat 't einde kwam met gelijk spel Scheids- rechter van Putten leidde uitstekend. Tilburgsche Wielerbaan T W.E.M. Het programma, waarmede deze wielerbaan haar seizoen opent getuigt van den ernstigen wil der Directie nare bezoekers dit jaar tevreden te stellen door eerste rangs wedstrijden te organiseeren. Achter groote motoren zal niemand minder dan Toricelli, Kampioen yan Italië, zijn naam te verdedigen hebben tegen Cor Blekemolen, den taaien Am sterdammer en Koos Storm, de vlie dende Hagenaar. De namen dezer drie renners waarborgen de bezoekers een fairen doch hevigen kamp om de overwinning. Verder zal de beroemde Hollandsche motorduivel Hans Herkuleyns, op zijn nieuwe Indian motor, den strijd aan binden tegen den Franschen kampioen Öaudeloeque en den Hollandschen commingman Jansen Het programma wordt verder aan gevuld met zeer interessante wieler wedstrijden Het zal den Tweeden Paaschdag storm loopen op de Tilburgsche baan, terwijl wij hen die voornemens zijn geregeld de wedstrijden op deze baan te bezoeken aanraden zich alsnog tij dig te voorzien van een seizoen kaart. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'ƒ2 uur repetite voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdagavond 8'/a uur repetitie Gem. koor, Liedertafel „Oefening en Vermaak". Vrijdagavond 8 '/2 uur repetitie „Waalw. Gem. Zangvereeniging" voor Heeren en Dames. Zaterdagavond 9 uur repetitie Man nenkoor Liedertatel „Oefening en Vermaak". BURGERLIJKE STAND. MADE. Geboren Dingeman P. z v. Jacobus Stoop en Anna M de Wijs. Theodora H. d. v. Gerardus Ltgthart en Maria van 't Geloof. Adriana Th. d. v. Bartholomeus P. A Rovers en Maria Reijbroek. Eustachius J. z. v. Hen- drikus v. d. Velden en Geertruida Avontuur Johannes G. z. v. A. van Riel en Klazlna C. Lambregst. Wij kondigen thans een prach tige feuilleton aan, getiteld ,,Geen Geweten" roman van Reinhold Ortman". Waar nieuwe abonné's de tot 1 April verschijnende nummers van ons blad, gratis krijgen, kunnen zij de nieuwe feuilleton, die heden Woensdag begint van het begin af volgen. Abonneert U dus direct op dit blad. De Administratie. Cornells Adr. z. v. A. A de Jong en Cornelia Vermeulen. Overleden; Martinus I. Koks oud 4 maanden. Joseph Kleijn wed. v. Johanna Chr. Kerkhof oud 75 jaar. Maria Jacobs echig. v. Thomas Lan- genberg oud 52 jaar. Dingena v. Dor.gen echtg. v. H. v. d. Velp (Made) oud 72 jaar Anna Adr. Haspels echrg v. C. v. d. Stelt oud 48 jaar GEMENGD NIEUWS! Gistermiddag is de 13 jarige P. W. te Arnhem met zijn fitis tegen een gemeente-autobus gereden die van den Hommelschen weg kwam. De kn3ap was na enkele oogenblikken dood. Gistermorgen is een 5 jarig meisje wonende aan de Oude Vest te Le'den, uit een raam van de tweede verdieping gevallen. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse en heeft hei kind. dat zeer ernstig ge wond was, naar het academisch zie kenhuis vervoerd De metselaar S., die in de vorige maand van den steiger der in aanbouw zijnde kerk te Lattrop is gevallen en daarbij een halswervel brak is gisteren in het ziekenhuis te Oldenzaal over leden. Tengevolge van aanvaring met een zeilschip is gistermiddag op de Gouwe bij Gouda een roeiboot gekan teld, waarin de 30 jarige D. B. te Gouda en diens knecht zaten. Beiden raakten te water. B., die niet zwem men kon is verdronken. De knecht slaagde erin zich zelf te redden. Een 8 jarige jongen die in de Van Heemskerckstraat te Amsterdam bij het klimmen op een vrachtauto viel, is door een achterwiel van den auio overeden. Bij aankomst in het Binnengasihuis bleek het jongetje reeds te zijn overledeh. Op 18 Maart is een aardbeving waargenomen, waarvan men dacht, dat de haard zich zou bevinden in Klein A?ië. Naar nu nader wordt ge meld, heeft zij plaais gehad in het Zuid Westen van Anatohë De schok werd vooral gevoeld te Endtfli, tegen over het eiland Castellorizo gelegen, alwaar 24 menschen zijn omgekomen. In Februari werden uit Amerika huiden ter waarde van 7 848 000 ingevoerd, en leder uitgevoerd ter waarde van 3 824 000. Naar Het Volk meldt, hebben de raadsleden van Bergen op Zoom Van As en Walder een aanklacht ingediend tegen wethouder Verlinden wegens verduistering van belastinggelden ten nadeele van de gemeente. Van deze aanklacht is kennis gegeven aan den minister van justitie. Het betreft het niet afdragen aan den gemeenteontvanger, voor wien het bestemd was-, van een bedrag, dat wethouder Verlinden van den Kunst kring voor verschuldigde vermakelijk heidsbelasting zou hebben ontvangen. Gisteravond is te Heerenveen de 18 jarige stoombootkneeht C. in een boot gevallen. Hij heeft een schedel breuk gekregen en is aan de gevolgen overleden. Zondagmorgen geraakte de land bouwer J. Op 't Lapdt te Bodegraven met paard en rijtuig in het water. Zijn vrouw kon gered worden, maar O. werd levenloos opgehaald. Voor goed drukwerk, groot en klein Waslwiiksche Stoomdr kkerij Ant.Tielen. der Maatschappij vangt aan met eene voorloopige dienstregeling op de lijn TILBURG— KAAT§HEUVEL (Dorp)-WAALWIJK (Station Neder- landsche Spoorwegen)DRUNEN. Dienstregeling op de kantoren verkrijgbaar. TILBURG, 24 Maart 1926. DE DIRECTEUR. 36219 tvfll overigens voor de regeling van den dienst in het slachthuis mol bepaalde wenschen, verhand houdende met plaatselijke behoef ten, zou kunnen worden rekening gehouden. Door de kringgeineenten, niet uitzondering van Drunen. waarvan nog geen antwoord is ontvangen, is echter medegedeeld dat niet kan worden gerekend op een regeling als door ons wordt voorgesteld. Het slaeli thuLs-plnn ls jlnn ook opgezet voor de eigen plaatselijke behoefte. Niette min is liet zoo ruim geprojecteerd dat liet bij een belangrijke uitbreiding van liet aantal .slachtingen grebt genoeg is. Wij hebben dc overtuiging dat, als liet slachthuis eenmaal is gesticht en het nut en het gemak dor in lichting den aan van kei ij kon tegenstand zul len hebben overwonnen, ook door slagers uit de buitengemeenten daarvan gebruik zal wor den gemaakt. Het. ligt in onze bedoeling Dij verordening voorschriften vast te stellen met betrekking tot liet Invoeren van vleoscli door slagers uit de buitengemeenten, waardoor deze invoer oeiiigo belemmering zal ondervinden. Wij ineenen dat deze belemmering redeiyk is, om dat anders al te gemakkelijk een -door ons in het algemeen belang getroffen regeling tot een tra li sa tie van de slachtingen zou kunnen worden gesabot.teerd, terwyi eveneens moet worden voorkomen dat de buitenslngers dc eigen slagers beeoncurreeren met vleesch. waarvoor geen slaclithuisreehteii zijn betaald. Het ligt in de bedoeling 1' in de zitting met gesloten deuren in kennis te stellen met bet meergenoemde rapport van den Direc teur van den Vleeselikeuringsdienst betref fende den toestand in de diverse bestaande slagerijen. De daarin vernielde gegevens ach ten wij niet geschikt voor publicatie. Wij hebben do eer U voor te stellen lo. ons een crediet te vorleonon van ton hoogste ƒ110.000 voor don bouw van een slachthuis niet koelinrichtlng 2o. voor den bouw daarvan aan te wijzen liet gemeen te-terrein by den spoorweg: ,1e. de üitvoeriug van liet lxmwplan in bot openhaar aan te besteden en ons te mach tigen omtrent de gunning te lies lissen te. onderliandsclie aanbiedingen te vragen voor de installatie van liet koelhui^ en de levering van do noodlgo hulpmiddelen voof het slachten, en ons te machtigen uit die aanbiedingen een keuze te doen. r>e. ons te machtigen aanbiedingen te vra gen voor een onderliandsclie geldleoning van bet voor den bouw benoodigdo kapitaal, te gen een maximum rente van 5 </r a pari: Ge. in beginsel te besluiten, het slachten anders dan in liet gemeentelijk slachthuis te verbieden voor de by dc Vleesclikeiiringswet aangeduide slachtdieren 7c. in beginsel te besluiten, voor de ex ploitatie van het. slachthuis toe te passen art. 114bis der Gemeentewet (bedrijfsvorm). Burgemeester en Wethouders van Waalwijk! II. .MOONEN. De Secretaris. VAN LIEMPT. Ffl QUICK. Groote vreugde heerschte er Zondagavond bij de Quiek-aniihangers toen de tyding ver nomen werd dat Quick van Dosko met 1—0 liad gewonnen. En niet ten oncocyte, thans» is het degra datiegevaar zeer klein geworden, alhoewel nog niet geheel geweken. En behoeft slechts (V-n punt behaald to worden om definitief in de 2de klas te bl ft ven en dat kan als in de resteerende wedstrijden niet dezelfde ambitie gewerkt wordt als 1.1. Zondag. We behoeven op geen enkele speler een. aanmerking te maken, allen speelden geheel de wedstry i door vol vuur met den vasten wil om te winnen. I I>o Jonge spelers welke pas in het XI-tnl zijn opgenomen beginnen er goed in te ko men en wordt in de a.s. zomermaanden on der goede leiding geoefend, dan beschikt zyn voor zijne tegenstanders. We willen in XI-tal, dat een geduehten struikelblok kan zyn voor hare tegenstanders. We willen in het kort den^wedstryd even beschrijven. Quick wint den toss en speelt met den sterken wind in den rug. De eerste tien mi nuien zijn voor JDosko en dan komt er Quick goed in. Er wordt meestal op do Dos- ko-helft gespeeld en na vergeefsche aanval len doelpunt v. d. Heuvel met 'n fraai schot. Tot de rust* blijft Quick op de Dosko-helft spelen, dank zij het goede spel der midden- linie. die een in schitterende conditie spe lend backstel achter zich heeft. Na de rust houdt Quick haar ballen laag over den grond waardoor niet zooveel hinder van den straf fen wind ondervonden wordt. Wederzijdsche aanvallen volgen aanhoudend, waardoor de wedstrijd zeer aantrekkelijk is. Het laatste kwartier speelt Quick met vier halfs, zoodat dé Dosko-voorhoede in bedwang gehouden wordt en zonder dat 'er gedoelpunt wordt i komt hef einde, waardoor Quick twee zeer kostbare punten rijker is geworden. De lagere Quick-XI-tallen hebben zich bui tengewoon goed gehouden. Quick II versloeg in Kaatsheuvel I^R.W. met 2—1. Quick 3 verloor in Drunen mot 2—1. Quick 4 spceldc in Haard wijk 22 gelijk. Maar nu Zondag! Dan komt by Quick het veel besproken Middelburg XI-tal. om een compelitiewedstryd te spelen. Veel hangt cr van dezen wedsti-yd voor Quick af on wordt één punt veroverd clan zijn zij binnen. Maar hor is Middelburg, het is de club welke Quick 7—1 nederlaag toebracht Dogb iaat ons cit zaak niel voorby loopen en kalm a"wach ten wat deze wedstrijd ons brengen zal. R. W. Tl. R.W.Tï. klopt Oisterwyk met 151. Deze abnormale cyi'ers heeft natuiirlyk niemand verwacht. Hoewel Oisterwyk niet volledig was. de uitwedstrijden spelen zij steeds met invallers, eu hun doel verdediger moesten missen, hebben zy toch tot het einde volgehouden. Rij ItWB lukte het ditmaal al bijzonder goed. want al is de tegenparty wat minder, 15 doelpunten trapt men niet zoo gemakkeiyk by mekaar: intusschen geeft dit weer den noodigen moreolon steun voor do komende wedstryden en zal dit record in de 8c klas niet gemakkelijk verbeterd worden. Rust ging in met 0—0. Toen de stand 140 was, maakte Oisterwijk een tegenpunt. einde 1"1 voor R.W.R. Rerkdijk won met 0—0 van onze reserves TI. E. C. H.E.C. heeft het er j.l. Zondag niet best afgebracht, door van W.S.f. met 4—2 te ver liezen We kunnen er echter direct bijvoegert dat deze nederlaag niet verdiend was. Vooral in het begin van de wedstrijd was IT.E.f. overwegend sterker. Door pech bleven de verdiende doelpunten uit. Na de rust zijn een paar fouten In de achterhoede voor H.E.C. noodlottig geworden. We vertrouwen echter dat H.E.C. door de ze nederlaag den moed niet zal laten zinken, maar de twee resteerende wedstryden met li.-;zelfde elan zal afspelen. Vooral de wed- sti-yd van a.s. Zondag tegen Devo. We geven toe dat H.E.C. een zwaren dobber zal hebben maar we hopen dat onze jongens a.s. Zondag in pen Rosch een goed figuur zullen ranken. Supporters die de reis per autobus wen schen mee te maken, kunnen zich tot uiter- lyk Donderdag opgeven. We vertrouwen dat velen hiervan gebruik zullen maken om II. E.C. in hun zwaren strijd aan te moedigen. De reserves van H.E.C. gaven elkaar niets toe en verdeelden de punten 11. H.E.C. .8 versloeg W.S.C. 3 met 41. W S. C. Op schitterende wyze heeft WSC j.l. Zon dag refanehe weten te nemen op hare 1—0 nederlaag, destyds op het IÏEOterrein ge leden. door thans eene 4—2 overwinning op hare plaatsgenooten te behalen. liet is een wedstryd geworden, zooals wy Zaterdag voorspeld hadden. Door heide tegenstanders werd met alle energie gewerkt om het suc ces aan zich te kunnen brengen. Reide elftallen z.yn volledig, wanneer den hal door WSC aan het rollen gebracht wordt. De thuisclub had een kleine verandering in het elftal aangebracht, welke direct een groo te verbetering genoemd mocht worden. De linksbuiten en linksbinnen hadden van plaats gewisseld, zoomede rechtshalf met spil en speelde thans Piet v. Eeten centerhalf. T.aatst-genoomde hield op keurige wy'ze het gevaarlijke binnentrio van IIEC in be dwang en vormde het groote struikelblok voor de tegenparty. HEC begon, gesteund door den straffen X.- Oosten wind. het eerste; kwartier enorm hard van stapel te loopen en moest de WSC-ver- dediging alles in het werk stellen om onheilen te voorkomen. De gasten blyven aanvallen en na een kwartier speléns weet hunnen mid denvoor met een hard schot op fraaie wyze de leiding te nemen. Vanaf dit oogenblik be ginnen de zwarthemden zich te roeren en is er van overwicht der tegenparty geen sprake meer. Het spel biyft op en neer gaan. Xa ca. een half uur weet de WSC-rechtsbuiten l>y een doelworsteling den teruggeslagen bal van den HEC-doelmnn in het net te plaatsen, welk doelpunt abusieveiyk door scheidsrech ter van Engelen geannuleerd werd. Een en ander blykt evenwel uitstel van executie te z-yn. daar de Kort even voor rust uit een voorzet van den linksbuiten den stand op ge- ïyken voet weet te brengen, waarmede ge draaid wordt. De tweede helft wordt met hetzelfde oiiirao door heide partyen voortgezet. In een enorm vlug tempo wordt er gespeeld en heide doel wachters worden herhaaldelijk aan het werk gezef. Tlutns is WSC hoofdzakelijk in het of fensief en weten de zwarthemden dit al spoedig in een doelpunt uit te drukken, wan neer de rechtsbuiten, na eerst den hal vitf-' gemaakt te hehbe'n. het leder met een boog-- trap via den doelverdediger naar den vrij- staanden de Kort speelt, welke den bal In eens in bet net deponeert (21). Direct daarna denken we don stand op 31 ge bracht te zien, wanneer aan W.S.C. wegens haken in liet beruchte gebied een strafschop wordt toegekend, evenwel de bal wordt recht ia handen van den doelverdediger geschoten. Toch komt het succes wederom nan de zyde van WSC. Rij een aanval plaatst Klerkx den bal hoog voor het doel der tegenparty; de doelverdediger kan het leder niet voldoende bereiken en weet de middenvoor der zwart hemden den bal in het doel te werken, daar mede den stand op 31 brengend. Er is nog circa 10 minuten te spelen. Ondanks haren achterstand, blijft do tegenpartij moedig doorspelen om te trachten den achterstand in te halen en werkelijk wordt hun zwoegen be loond. Hun linksbinueu. die volkomen vrij spel gelaten wordt, plaatst den bal schitte rend voor doel en op nog schitterender wyze weet. van de Wiel, onhoudbaar voor Matliy- sen. den bal in het WSC-doel te koppen. De WSC-aanhangers staan in de nog resteerende vyf minuten angstige oogonblikken uit. Zou er dan toch nog geiyk gemaakt moeten wor den? De zwarthemden denken er echter an ders'over; er wordt krampachtig vastgehou- den. Plotseling, een halve, minuut voor het einde, brengen Simons en Zeckendorf den bal snel op. laatstgenoemde lost onverwachts een hard boogschot en via de vingertoppen van den HEC-doelwachter verdwynt den bul in den uitersten rechterbovenhoek in hei net en is de stand thans 42. Nauweiyks is af getrapt. of scheidsrechter v. Eggelen, die op zeer correcte wijze dezen zeer spannenden en fair gespeelden wedstrijd leidde, kondigt het einde aan. tot groote vreugde van de W.S.C.- aanhangers. DE imiiHT

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6