DE ECHO VAN HEI ZUIDEN Winkeliers. No. 26. Woensdag 31 Maart '26. 49e Jrg TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 30 Maart 1926. Maandagavond ten acht uur had in de zaal van den Gildenbond de algemeene jaarvergadering plaats van de R K. Werkliedenvereniging. Toen tegen half negen de Voor zitter de vergadering met den gebrui kelijken groet opende, waren slechts weinig leden aanwezig waarover hij zijn spijt uitdrukte omdat juist op deze vergadering de leden zich op de hoogte kunnen stellen van het doen en laten, van de werkzaamheden, alsook zich een beeld van den financieelen toestand kunnen vormen. Hij durft vertrouwen dat in de toe komst de vergadering flink zal worden bezocht want in het bezoeken der vergadering schuilt een groot belang Vervolgens wijst hij er op dat door het vertrek van den WelEerw. Heer Bijnen naar Eindhoven de vereeniging een groot verlies heeft geleden. Hier te gaan schetsen wat Z Eerw. voor den Bond en instellingen heeft gedaan acht hij onnoodig. Allen weten maar al te goed dat het den Eerw. Heer adviseur nooit te veel was als hij in het belang van de goede zaak werk zaamheden moest verrichten. Hij gevoelt zich dan ook verplicht om van af deze plaats een woord van dank en hulde te richten tot den WelEerw. Heer Bijnen voor alles wat hij voor den georganiseerden werkman in deze gemeente heeft gedaan en hoopt dat het hem in zijn nieuwen werkkring in alles naar wensch zal gaan. In die.ó'/a jaar dat hij hier werkzaam is geweest heeft hij veel voor de ont wikkeling gedaan. De Tooneelvereeniging heeft hij de hoogste glorie weten doen bereiken. Spr herinnert aan de opvoering van „Jeremias"' waarvan de geheele groote Nederlandsche pers met buitengewonen lof heeft gewaagd. Het Bestuur heeft gemeend in aller geest te handelen, door Z Eerw uit te noodigen op de feestvergadering die straks ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de vereeniging zal worden gehouden om hem dan als een bewijs van erkentelijkheid een stoffelijk blijk van waardeering te overhandigen. (Applaus.) Door den heer C. Didden, secretaris wordt hierna een keurig en zeer breed voerig jaarverslag uitgebracht. Daaruit blijkt dat het ledental van 686 tot 754 is geklommen, alzoo een vermeerdering van 68 leden. Mej G. van Noort en E. Hombergen hebben als bestuurslid hun ontslag genomen, Het bestuur heeft besloten voorloopig deze vacatures niet meer aan te vullen. Dank brengt hij deze dames voor alles wat zij in het belang van de vereeniging hebben gedaan. Een plaatselijk comiié om actie le ontplooien voor Herwonnen Levens kracht is opgericht met aanvankelijk 52 leden die iedere week een stuiver geven. Hij hoopt dat het ledental zal toenemen opdat deze zoo gevreesde ziekte met kracht zal kunnen worden bestreden. Mej. van Noort, die jaarlijks den' bloemenverkoop organiseerde, heeft daarvoor, door het aangaan van een huwelijk, moeten bedanken. Deze werkzaamheden zullen voortaan door mej. E. Hombergen geregeld worden. Vervolgens geeft de secretaris een kort overzicht van de verschillende onderafdeelingen. Het Ziekenfonds telt 464 leden. In het afgeloopen jaar is een bedrag van f 3892 aan ziekengeld uitgekeerd en door het Steunfonds f1564. De Steenkolenco®peratie ziet haar ledental nog steeds toenemen. Bedroeg dit 1 Jan. 1925 353 leden, thans telt het niet minder dan 375 leden. De Propagandaclub zag haarleden tal niet toenemen De Harmonie heeft een zeer druk jaar achter den rug. Behalve op de Tentoonstellingsterreinen zijn meer malen concerten op de Markt gegeven, terwijl andere feestelijkheden, als het inhalen van St. Nicolaas, werden op geluisterd Aan den heer E. Hurkmans is op d ens verzoek eervol ontslag verleend als directeur, terwijl in zijn plaats tot tijdelijk directeur is benoemd de heer G. Duivelaar. De heer E. Hurkmans is tot eere-Iid benoemd. De Tooneelvereeniging heeft ook in het afgeloopen jaar weer haar beste beentje voorgezet. Van de Eerw. Broeders mag deze vereeniging steeds alle medewerking en steun ontvangen, waarvoor hij dezen vanaf deze plaats gaarne een woord van dank brengt. In het Spaarfonds was op 1 Jan. 1925 ingelegd f 12.223 58. De Verzekering Mij. Concordia telde 125 ingeschrevenen In het kort wordt door den secre taris er nog op gewezen, dat alhoewel de Werkliedenvereeniging in ledental toeneemt, de diverse vakvereenigingen steeds meer en meer leden verliezen, wat hij betreurde aangezien juist de vakvereeniging het is, die heeft te zorgen en daar ook voor zorgt, dat de werkman behoudt wat hij heeft. De Voorzitter dankte den Secretaris voor het uitgebreide jaarverslag. Uit het verslag dat daarna door den Penningmeester werd uitgebracht bleek dat de Bondskas een totaal aan inkomsten en uitgaven heeft gehad van f 4116.331 /a- De ontvangsten en uitgaven van de buffetten hebben in het afgeloopen jaar f 7403 75'/a bedragen. Uit de rekening bleek dat de inkomsten en uitgaven daarvoor resp f4000 en f6800 hebben bedragen. Tot leden van de Commissie van De a.s oratorium-uitvoering door Waalwijks Gemengde Zangvereèniging wordt één van de mooiste die deze vereeniging tot heden gaf. onderzoek der boeken en bescheiden van den Penningmeester werden be. noemd de heeren F. Bataille én A. v Oudheusden. De aftredende bestuursleden de hee ren F. Passier. F. Smolders en Jac. Fransen werden, aangezien geen tegen candidaten zijn ingediend, allen her kozen. Verkiezing van een Voorzitter. De heer F. Passier wordt met na genoeg algemeene stemmen herkozen. Hij dankt voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen en zegt deze drie komende jaren weer zijn krachten voor den Bond te zullen geven. Mededeelingen De Voorzitter zegt nog verschillende mededeelingen te moeten doen. Zoo zal het Stuiverscomité voor Herwonnen Levenskracht op Maandag 12 April een film laten afdraaien betrekking hebbend op de T B. C bestrijding. Hij durft vertrouwen dat vele leden deze film zullen gaan zien en zich bij het Comité aansluiten om mede te helpen deze gevreesde ziekte te be strijden. Het 25 jarig bestaan van den Bond zal herdacht worden op Hemelvaartsdag 13 Mei en door een Triduum vooraf worden gegaan Op de plechtige feestvergadering zullen vele olficieele personen, alsook alle nog in leven zijnde adviseurs, worden uitgenoodigd. De heer H. Hermans, die aanvankelijk bereid was gevonden om dien dag een spreekbeurt te vervullen, heeft daarvan door ziekte thans moeten afzien, zoodat met andere bekende sprekers zal wor den onderhandeld. Vervolgens deelde hij mede dat het Bestuur voornemens is om tot verhoo ging van contributie over te gaan voor de vrouwelijke leden, daar de Dioce sane Bond 18 cent per lid en per maand opvordert, terwijl slechts 20 cf. wordt betaald. Overwogen zal nog eens worden wat in deze moet worden gedaan. Wegens vertrek van den Eerw. ad viseur stelt het bestuur voor dit jaar de processie naar Elshout niet te laten doorgaan, wijl zulks nu moeilijk is te doen. Komt er een nieuwe adviseur, dan zal men weer zien wat te doen staat. Nog deelt de Voorzitter mede, dat het bestuur gemeend heeft om de Ge westelijke Diocesane Meeting, die dit jaar hier zou worden gehouden niette laten doorgaan, zulks met het oog dat hier de Katholiekendag wordt gehouden en het 25 jarig beslaan zal worden herdacht, wat op zichzelf reeds veel werk met zich brengt. Een volgend jaar kan dan de Gewes telijke Meeting te dezer plaatse worden gehouden. Ten slotte brengt hij nog een woord van dank aan de dames van Noort en Hombergen, die in de lange jaren dat ze lid van het bestuur zijn geweest, heel veel in het belang van de veree niging hebben gedaan. Daarna sloot hij op de gebruikelijke wijze de vergadering. De heer Leon Hartog alhier, die in de vacature van den heer Roggeveen werd benoemd tot lid van den ge meenteraad, heeft thans bericht gezon den dat hij zijne benoeming aanneemt Aan den heer J. Verhoeven alhier is op zijn verzoek met ingang van 1 Mei a s. eervol ontslag verleend als cor.cierge aan de R K. Hoogere Handels school alhier en is diens zoon de heer W. J. Verhoeven, thans benoemd tot concierge-amanuensis, thans reeds als leerling concierge-amanuensis in functie. Aan W. K. v. d. Heuvel dienst plichtige der lichting 1926 uit deze gemeente, die vorig jaar verzuimd had vrijstelling wegens broederdienst aan te vragen is bij besluit van Ged. Staten alsnog voor goed vrijstelling van den dienstplicht wegens broeder- dienst verleend. Zaterdagmiddag omstreeks half zeven reed Dr. Langemeijer met z'n auto door Vlijmen, toen plotseling de aannemer de heer J. Blankers uit Nieuwkuijk per fiets van achter een vracht auto dwars den weg overstak, zonder eenig teeken te geven en ge heel z'n aandacht wijdende aan de huizen door hem daar ter plaatse ge bouwd. Het signaal werd door hem niet tijdig opgemerkt, zoodat hij zich aan den verkeerden kant van den weg plotseling voor de auto bevond en Dr. Langemeijer alleen door mei kracht z'n stuur om te gooien, eene ernstige aanrijding kon voorkomen. Daardoor werd de heer B slechts lichtelijk aangereden en bekwam hij eenige kneuzingen aan aangezicht en beenen, terwijl z'n fiets geheel vernield werd. De auto kwam door een ffek tegen het huis van den heer M Herman terecht, vernielde een daarvoor staande fiets en een ruit en had zelf een veer gebroken, spatbord en motor-kast be schadigd. Gelukkig dat ztch niemand voor 't huis bevond en dat Dr. L de tegenwoordigheid van geest had om der man op deze wijze te sparen, met groot eigen gevaar, anders waren ernstig* ongelukken beslist te betreuren ge weest. De politie die met den Burgemeester spoedig ter plaatse was, heeft proces verbaal opgemaakt. Men herinnert zich nog mei welk en groot succes het vorig jaa> door het patronaat der St. Clemens parochie een kinderoperette werd opgevoerd, getiteld „De Wraak der Kabouters". Iedere opvoering trok stampvolle zalen. Men zal dus met instemming vernemen dat a.s Maandag (2en Paaschdag) en Zondag daarop (Beloken Paschen) wederom eene dergelijke operette in het patronaats gebouw zal worden gegeven, getiteld „De Weerwraak der Kabouters", een stuk met eenzelfde strekking, doch naar ieders meening in elk opzicht nog mooier. Wij komen hierop a.s. Zaterdag nog nader terug Bij de 19 dezer gehouden Pont examens voor Machine-schrijven zijn o m geslaagd j. Duijzer, A v. d Hoek. L. Rempt en D. Renooy, allen leerlingen van de R K. Hoogere Handélsdagschool alhier Zondag 29 Maart hield de Visch vereeniging „Vischlust" haar eerste jaarlijksch onderling concours bij Nederhemert. Hoewel 't weer Zondag morgen een beetje tegenliep, werd er toch nog veel gevangen. Er werd ruim 5l pond visch aan den hengel geslagen Des avonds ten 7 uur had in het clublokaal van dhr. C. van Heesbeen- Ketels, de prijsuitdeeling plaats welke luidt als volgt le prijs M dje Goeij. 2e A. Snap haan, 3e A. Vefhoofstad 4e J. van Bokhoven, 5e L van Es. 6e Th. van Leent, 7e L v Schaijk, 8e E Bergmans. 9e C. v. d. Kolk, 10e A. Biekens. 11e M. Remie, 12e E Verhoeven, 13e A. Bergmans, 14e H. v. Bokhoven 15e O. Goedhart, 16e A. van Es, 17e P. v. d. Houd, 18e A. v. Bokhoven, 19e P. Biekens, 20e M. Bergmans. Maandag a.s 2en Paaschdag, zal dan „Oefeningen Vermaak" hare reeks winter uitvoeringen sluiten met een concert, uitsluitend gegeven door eigen krachterf. Zoo juist verscheen het pro gramma en wij moeten ronduit be kennen dat het er uitziet om ieder muziekliefhebber te laten genieten. Hoewel het laatste nummer van't pro gramma, willen wij hier allereerst noemen „Eine nacht auf dem Meere". Dit grootsche Toonwerk vanTschirch munt uit door de prachtige koren maar nog meer door de vele mooie soli, duetten, zoowel voor tenor als bariton en bas. Het geheel is 'n vlot geschreven en zeer pakkend werk waarin de piano-begeleiding een zeer groote rol speelt. Het gemengd koor zal een paar harer beste nummers geven, terwijl het dubbelmannen-kwartet „Onderling Kunstgenot" het publiek zal vergasten op twee mooie kwartetten. Als solisten zullen medewerken mej. Marie Mertens en de heeren Jos de Bont, Wilmont Sr en Wilmont Jr Th Burmanje, van den Meijdenberg en de Vaan. Alles dus bij elkaar genomen een pracht programma, waardoor zeker vele muziekliefhebbers naar Musis zullen worden gelokt. Na afl >op bal. Denkt tlfdig aan uwe adver tentie voor het a.s. Paasch- nummer, dat Zaterdag Zondag en Maandag in alle huisge zinnen en op alle leestafels ln handen komt. De waarde uwer advertentie Is dus bijzonder groot. Bij de op 26 Maart 1.1. plaats gehad hebbende aanbesteding van de verhoog'ng der kade aan de Sprangsche sloot waren ingekomen voor perceel 1 8 biljetten. Hoogste inschrijver C v. d. Ven f 560.— Laagste P. Snijders f219- Pcrceel 2. 10 biljetten. Hoogste L. v. d. Broek f375.— Laagste J. van Diemen f 150 Perceel 3. 9 biljetten. Hoogste A Snijders f 825 Laagste J. van Diemen f 460 Perceel 4. 8 biljetten. Hoogste P. van Noort f847.— Laagste P. Zijlmans f 385 - Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Het totaal der inschrij ving bedraagt f 1214. De Zuider-Hypotheekbink te Breda keert 30°/0 uit tegen 25°/0 het vorig jaar. ELSHOUT. In een spoedeischende vergadering van den gemeenteraad, welke Maandagavond gehouden is, werd besloten de opening der kermis welke in de laatstgehouden vergadering vastgesteld was op 1 Mei. te vervroegen en te doen plaats hebben op Zaterdag 24 April 's nam. ten 4 uur en te doen eindigen den 27en April d a v. Deze verschuiving houdt verband met de a.s Mei-processies naar O. L Vr van Elshout, waarvan de eersten, n 1. uit Tilburg en Waalwijk reeds Zondag 2 Mei aankomen. Men kan dit besluit niet anders dan toejuichen, daar eene plechtige geloofsuiting, zooals deze processies naar de Wonderbare Moeder van Elshout altijd adhaerent is. be zwaarlijk samengaat met kermisrumoer NIEUWKUIJK. De kiezerslijst voor onze gemeente wijst aanvoor de Tweede Kamer. 735. Prov. Stalen 735 en gemeenteraad 713. Met Paschen as. zullen de schietbanen van hef Kruisbooggezel, schap „De Jonge Batavieren" welke zich onlangs vestigden in het café Van der Geld. in den tuin van boven genoemd café worden geopend. Ter dezer gelegenheid zal door de leden een onderlinge prijsverschieting plaats hebben. De voor ons parochiaal zangkoor nieuwe, gedurende dezen winter inge studeerde vierstemmige mis, (van Filke) zal met Paschen a s. onder leiding van den heer C de Gouw worden uitge voerd Naar we vernemen zal de biljart club „Oefening en Vermaak" tot slui ting van het seizoen harer oefenings avonden begin volgende maand een groot concours geven waaraan vele Drachtige prijzen zullen verbonden worden, 's BOSCH. Ingevolge de dichte op- eenhooping der bevolking van het nieuwe stadsgedeelte de Muntel, be staan er plannen om daar in de buurt hij de reeds bestaande nieuwe paro- chiekerk, opnieuw een parochie met kerk. school en patronaatsgebouw te stichten SPRANG CAPELLE. (Vm. Sprang). J I. Woensdag gewerd ons het droevige bericht van het overlijden van den W Ed. Z Gel heer J. v. d. Meulen, tot voor enkele weken arts alhier ei& thans wonende te Sneek Dr. J. v.' d. M. moest alhier zijn1 praktijk om gezondheidsredenen neer leggen en om de zoo noodige rust te kunnen nemen, had hij onze gemeente metterwoon verlaten. Een ernstige ziekte maakte een einde aan dit leven. Dr. v. d. M. stond alhier algemeen bekend als een hulpvaardig geneesheer en was zeer geacht. J1. Dinsdagavond kwam de A R. Kiesvereeniging alhier in de zaal van den Chr. Volksbond in Jaarvergadering bijeen. De Voorzitter, de heer G. J van Wiiligenburg, opende de bijeenkomst op gebruikelijke wijze. In zijn ope ningswoord heette hij de aanwezigen hartelijk welkom. Het afgeloopen jaar is een zeer belangrijk jaar geweest, zegt spr, wijzende op de verkiezing voor de Tweede Kamer. Spr zegt, onze partijen ook in onze plaatsheb ben verloren, mede door onze schuld. Hij hoopt dat deze zaak een zaak des gebeds moge worden, om alle krachten in te spannen voor onze vereeniging Spr. memoreert de Minis tercrisis en de verbreking der caolitie. Hij hoopt dat dit een tijdelijke ver breking mag wezen. Spr. wekt op onze roeping getrouw te zijn en op staat kundig terrein de eere van Gods Naam te zoeken. De Secretaris brengt zijn jaarverslag uit, waarin hij krachtig aanspoort tot propaganda voor de Kiesvereeniging. Ook de Penningmeester geeft ver slag omtrent den finantieelen toestand. De aftredende bestuursleden, de heeren E. Stoffels, W. M.Dalmaijer en C. Klootwijk worden herkozen. De heer G. J. van Wiiligenburg leidde daarna een onderwerp in, ge titeld „Een blik achterwaarts en een blik vooruit". DRÜNEN. Manndnp 29 Manrt werd de jaariykscbe leden vergadering gebonden der Coöp. Eerste Langstraatsche Stoonr/.uivel- fabriek. Aan bet verslag door den Directeur uitge bracht over bet boekjaar 192.r>. ontleenen wtf liet volgende Exploitatie. Ontvangen 434S0G8 K.O. melk. Verkocht 012220 K.G. melk. Verwerkt voor boter 3735848 K.G. melk. Gemiddeld vetgehalte der melk 3.28 Boterproductie 139232 K.G. per 20,83 K. G. melk 1 K.G. boter. Gemiddelde uitbetaling 8,31', met bij schrijving ledenkapitaal ƒ8.307 per 100 K.G. melk. Gemiddelde uitbetaling per 1 vet 2,55. Van verkochte melk is voor ondermelk bo vendien nog betaald ƒ38330.79 por 100 K.G. melk, voorjaar ƒ3.—, najaar ƒ3.20. Balans per 31 December 1925. Bezittingen. Terrein SOO.— Gebouwen 14000 Machines 1G500.— Meubilair 1150. Onkosten soO. Effecten 1354.38} B.C. Eindhoven 100. Boerenleenbank 4530.24 Postrekening 3310.70 Kas 19085150 Boterrekening 4747. Boterdebiteuren ft 5080.25 Melkdebiteuren 0532.44 Karnemelkdebiteuren 121.70 Schulden. Ledenkapltaal Reserve A. Reserve B. Onkosten Melk Boterrekening Rekening van Lasten en 1 Januari1 December Lasten. Melk BiJschr. Ledenkapitaal Onkosten Diversed Afsclir. Gebouwen Afschr. Machines Afschr. Meubilair Bijschr. Reserve 78724.27} 32437.92 5400.19* 0000.— 3414.05 31200.88 139.23 78724.27} Baten. 1925. 399983.49 2171.— 31003.39 2139.40 1000.— 4600.— 50.— 350.— Boter Melk Karnemelk Entree Boeten IJs Baten. 441357.34 324154.78 103049.99 13741.00 108.47 207.— 95.50 441357.34 Onkosten per 100 K.G. Melk. Melkaanvoer 0470.88 15 cent Loonen 10533,09 24 cent Boterverpakking. zout, klenrsel. enz. 3730.85 8 cent. Brandstoffen 3454.09 8 cent OHe enz. 321.40 0.7} c. Melkonderzoek 320.37 0,7* c. Kantoor 719.01 2 cent Schoonmaakartikelen 404.30 1 cent Onderhoud 2529.92 G cent Lidmaatschappen, Belas- tingen 1534.93 3} ct. Rente 1043.95 2} ct. 31063,39 71} ct. De Directeur deelt mede dat nog 10 cent per 100 K.G. geleverde melk zal worden uit betaald. Een boekje, handleiding- bij de verbetering van stallen, is gratis bij den Directeur ver krijgbaar. Op last der gezondheids-commissie zal voor afvoering van het fabriekswater eene rioleering moeten worden aangelegd, vanaf de fabriek tot den spoorsloot. De Voorzitter deelt mede, dat zij die lid willen worden, of willen medewerken tot op richting eener stierhoudery, kunnen zich tot N10 April aanmelden bij de Voorzitter of de Directeur. Uitreiking diploma's melkcursus Baard wijk, aan de volgende leerlingen J. van der Langen met 177 punten. Isabella Baijens met 175 punten. Petronella v. Woensel met 174 punten. Arnoldus Baijens met 169 punten. Mina Schilders met 108 punten. Cornells de Jong met 165 punten. Truus v. Tutjl met 105 punten. Maria de Jong met 105 punten.' Lourina Pulles met 159 punten. Gerard v. Bergen met 157 punten. Theodorus Pullens met 156 punten. Jos. de Jong met 152 punten. Jan Baijens met 148 punten. Mientje Schilders met 147 punten. Hendrik van Noofi met 147 punten. De heer Ariëns, Rijksveeteelt-consulent, hield een keurige én leerzame rede en zette duidelijk uiteen het doel van bet veeliou- denwelke factoren beheerscben de eigen schappen onzer dieren en hoe kunnen wij dat bereiken. Hij spoorde vooral aan tot veeverbetering om bet doel te bereiken: veel en vette melk. Jammer dat de opkomst der leden zoo ge ring was, zoodat zeer velen deze nuttige en leerzame onderrichting hebben gemist. Bij de rondvraag werden tal van vragen door den beer Ariëns beantwoord. 's-BOSCH. De gemeenteraad beeft gister avond bet accountants-rapport inzake het te kort b(j de politie behandeld. By den aanvang der besprekingen deelde de voorziter mede, dat volgens nader bericht van don accountant het tekort op ƒ7943.50} moet. worden gesteld. De commissaris beeft biervan beden by den ontvanger ƒ5943.50} gestort, terwyi hy hoopt het restant van 2000 spoedig te kunnen betalen. De beer Kuypers meende dat de commis saris niet gehandhaafd kan biyven en stel de voor aan de kroon zyn ontslag te ver zoeken. De heer Stapelvoort diende een motie in, waarin de commissaris niet betrouwbaar wordt geachtl»y B. en W. er met ernst op wordt aangedrongen by alle diensten een zoo strenge controle uit te oefenen, dat der- geiyke zaken niet meer kunnen voorkomen en een tweede motie om B. en W. uit te noo digen de betalingen van de salarissen voor de politie voortaan door den hoofdinspecteur of een bevoegd persoon te doen geschieden. De beer Jimmink stelde een motie voor van de S.D.A.P.. waarin de raad zich ernstig de vraag stelt of in de gegeven omstandigheden de heer van Dam als commissaris kan wor den gehandhaafd en besluit deze motie en bet accountantsrapport toe te zenden aan den procureur-generaal en den minister van justitie. De beer van Hoekei drong er by den raad op aan zich te beperken, protesteerde tegen de lasterpraatjes die zyn verspreid en dien de een motie in waarin de raad zich ver- oenigt met de conclusies van 't accountants rapport. betreurt hetgeen is geschied en B. en W. opdraagt, die maatregelen te treffen, waardoor verwacht mag worden, dat der- geiyke onregelmatigheden zich niet meer kunnen voordoen. De beer Briels kwam met een motie, waarin B. en W.''worden uitgenoodigd stap pen te doen tot vervanging van den commis saris. De beer Röling wenschte evenmin als by- na alle andere leden zich over de kwestie van schuld uit te spreken en wilde in de motie van Iloeckel gemotiveerd zien, dat de raad dit niet deed op grond van art. 191 der Ge meentewet. De drie wethouders en de voorzitter laak ten achtereenvolgens de nonchalance door den commissaris getoond in de finantieele administratie, docll achten zich niet bevoegd om zich over bet schuldig of onschuldig uit to laten. Dit is de taak van andere autori teiten. zy zouden zich alleen met de motie van Hoeckel kunnen vereenigen. De voorzitter deelde mede, dat reeds een scherpe controle Is ingesteld en het openbaar ministerie kennis heeft van het accountants rapport. Mevrouw Brouns stelde voor alle moties in te trekken, daar de bedoeling van den raad uit de discussies voldoende gebleken was. Dit geschiedde met uitzondering van de mo tie-.! mi mink en -van Hoeekei.. De eerste werd verworpen met 5 tegen 17 stemmen, die van den beer van Hoeckel aangenomen met 18 tegen 4 stemmen. Aan het slot der vergadering deelde de voorzitter mede, dat hy een streng onder zoek heeft ingesteld naar de beweringen om trent een zedeuscbandaal en dnt hem daar- by gebleken is is dat er niet bet minste van waar is.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5