„Kerkklokje". Solisten in de groote ora torium-uitvoering van Waal wij ks Gemengde Zangvereen. Mej. Di Moorlag, Sopraan, Amsterdam. Mej. Annie Slijger, Mezzo- Sopraan, Amsterdam. Mevr. Rie Wüstentioff-Stark, Alt, Amsterdam. De Heer Louts van Tulder, Tenor, Den Haag. De Heer Joh. Lammen, Bas, Amsterdam. Orkest: Versterkt Symphonie- orkest van het 6e Reg. Inf. Breda. Na de wording der A. R. Parlij in korte woorden te hebben geschetst, staat spr. stil bij de samenwerking tusschen de drie rechtsche partijen en zegt dat de coaiitie zegenrijk heefi gewerkt. Spr. gaat de beginselen der linksche partijen na, die hoewel ver schillend één zijn in de bestrijding van allen godsdienst. Hij herinnert aan het optreden van Colijn en hoe daarmede de Colijnhetze geooren is en ook de verbreking der coalitie, zoodra de linkerzijde daartoe de kans schoon zag. Wat nu, vraagt spr. Colijn acht het zijn taak te arbeiden aan het herstel der coalitie. Dat die samenwerking moet groeien. Bij de katholieken is reeds gespro ken over de uiterste noodzaak, n.l. samenwerking met de S D.A.P. Spr. kan zulks niet begrijpen. In de laatste Encycliek van de Paus is daar ook ernstig tegen gewaarschuwd. En toch spr. las het verslag der R K. Kiesver- eeniging te Waalwijk, waar dr. Molier optrad, welke zeide dat samenwerking mogelijk Is. Het verwonderde spr. dat daartegen niemand was opgekomen. Vervolgens staat spr. stil bij den toestand onzer vereeniging. Het ver- eenigingsleven is zoo wat. Van opge wekt leven, bespreking en studie der beginselen komt zoo weinig terecht. Laten wij toch ter harte nemen dat wij hebben te strijden tot eere van Gods Naam en voor Zijn eer hebben uit te komen ook op staatkundig terrein. Een flinke bespreking volgde op deze leerzame inleiding, waarvoor dhr. van N werd dank gezegd. Nog werd langdurig gesproken over te voeren propaganda voor de veree niging, waarna dhr. C. Klootwijk de vergadering met dankgebed sloot. WASPIK Steeds meer legt men zich hier op den tuinbouw toe. Verscheidene akkers worden aan den landbouw ontirokken en voor den tuinbouw pro ductief gemaakt. De grond schijnt er hiergoed voor geschikt en kan der halve meer winst opbrengen. Waspiks festival mafsch docr den directeur der Harmonie, den heer P. Kuijten gecomponeerd, is in druk ver schenen. De firma J. J. de Glas, handel in manufaciuren en aanverwante arti kelen, viert haar 40 jarig bestaan. De behalve hier in Waspik doch ook in ruimeren kring bekende zaak, kan, dank de energie van den ondernemer, thans met één der beste uit deze streek wedijveren. De gister hier onder het Lof gehouden collecte ten bate der Vin centius- en Si. Elisabeth-vereeniging, bracht in totaal f 28.44 op. Bij afwezigheid der bewoners werd gisteravond bij J. K te Waspik Boven een aanzienlijk bedrag aan geld gestolen. De politie heeft het zaakje in handen tot onderzoek. Nader meldt men ons Hedenmorgen is het bij J. K. tot een bedrag van ruim f600 gestolen geld op den mesthoop achter zijn huis voor het grootste deel teruggevonden De politie zet haar onderzoek voort. Een der koeien van den land bouwer P. M. stierf dezer dagen aan miltvuur. Het cadaver werd onder politietoezicht verbrand, Gistermiddag kreeg de werkman B. op de scheepsbouwwerven der N.V. v/h. P en A. Ruijtenberg. bij het sloopen van een schip een stukje ijzer in het oog. Dr Wijffels legde een eerste ver band, waarna hij hem met zijn auto naar de kliniek te Breda overbracht. Vermoedelijk zal B. het oog moeten missen. RAAMSDONK. De heer P. Broers, in den wandel „Piet den Bode" zal met ingang van 1 April a s. den gemeente dienst, als bode en nachtwaker, met pensioen verlaten Uit beide betrekkingen werd hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Het gemeentebestuur verliest in hem een ijverig, werkzaam en plichtge trouw beambte, dat hem noode ziet heengaan; ook het publiek zal den gedienstigen bode zeer missen. Wij hopen dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren van zijn pensioen en zijn welverdiende rust te genieten. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag avond is door zekere D. v. S uit R'veer een vliegwiel van ongeveer 200 K.G in een ijzeren aak geworpen. Het vliegwiel lag aan den loswal aan de haven voor rekening van den heer Kaïker. ue politie die hiervan in kennis gesteld werd,, slaagde er in den dader hiervan op te sporen, zoodat deze zich hiervoor zal hebben te verantwoorden. Maandagavond 1.1. hield de Zwem- club Geertruidenberg haar jaarverga dering in de groote zaal van Hotel Centraal. De Voorzitter, de heer Zijlmans, heette alle aanwezigen welkom. Vervolgens werd door den Secr., den heer v. d Lucht, het jaarverslag gegeven, waaruit bleek dat de vereeniging een voordeelig kassaldo heeft van f105 68. Verder werd besloten de badkamertjes met 13 te laten vermeerderen. Tot bestuurs leden werden gekozen als Voorzitter de heer Zijlmans, als Secr. de heer v. d. Lucht, als Comm. de dames Geboers en Simonis en de heer A. B C v. Dongen. Gedurende de vergadering werden ter afwisseling eenige sport films vertoond. De WelEd Heer J. H. H. Barten, ambtenaar aan de posterijen alhier, is met ingang van 1 April a s. op verzoek overgeplaatst naar Amsterdam. 1 April a.s. zal het juist 14 jaar geleden zijn dat de heer Barten hier als ambtenaar werd aangesteld. De heer Barten was gedurende langen tijd bestuurslid der Zwemclub Geertruidenberg en van de Zangvereeniging Geertruidenbergs Kin derkoor. GEERTRUIDENBERG Zaterdagmid dag 11. kregen eenige buurvrouwen in de St. Elisabethstraat ruzie, welke zoo hoog liep, dat de politie moest worden geroepen om de orde te herstellen. Proces verbaal is opgemaakt. Ds. H. W Bosch uit Lutjebroek, heeft de beroeping als predikant, voor de Ned. Herv. gemeente alhier, aange nomen. Tweede Paaschdag, zal de R.K Dansclub O O. gevestigd in hotel Santbergen, haar 3e groot bal geven. Dansmuziek zal gemaakt worden door de beste muzikanten van 't Zesde uit Breda, met als slagwerker Janus Noeten. De bekende toonkunstenaar, de heer Alt, uit Bolsward, zal Dinsdag 6 April a.s. optreden in de groote zaal van hotel Centraal, met de Tannhauser. Gezien het groote succes dat de heer Alt hier reeds gehad heeft, zal de zaal wederom goed bezet zijn. MADE. S. R. alhier die een zekere firmanaam uit verschillende letters in een étalage heeft weten bijeen te garen is prijswinner geworden van een prach tig slaapkamer-ameublement,. Op 2 April (Gjeden Vrijdag) zal des avonds half zeven Ds Mudde in de Ned. Herv. kerk voorgaan en tevens zal alsdan het H. Avondmaal worden bediend. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een schuur met stal voor den landbouwer J Hop op gedragen aan de heeren J. van Alphen en Zonen alhier. Aan dezelfde aannemers is onder hands gegund het timmerwerk van de te bouwen woning voor P. Avontuur het metselwerk is den heer P. Dubbel man toegewezen. Er schijnen alhier stemmen op te gaan om met het oog op de Maan- dagsche veemarkt te Breda de markt alhier te verzetten b.v. zooals vroeger op Woensdag, De door B. en W. vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1926/1927 bevat de namen van 2249 kiesgerech tigden voor de Tweede Kamer Staten Generaal2224 voor de Provinciale Staten en 2189 voor den Gemeenteraad. Voor beide te bouwen woningen voor de heeren A. P. de Jong en A Janssens is bij inschrijving het verf- werk opgedragen aan Hans Janosit als zijnde laagste inschrijver. Bij den door de Hero uitge schreven étalagewedstrijd wist de winkelier B. Stoop een prijs van f25 te winnen. Heden werden ter veemarkt aan- gevoerd 72 stuks hoornvee en 33 stuks biggen. Men besteedde f 1 05 k f 1 10 per K.G., kalfkoeien f 375 h f 450. kalfvaarzen f 350 a f400. mun- tigen f 200 a f 235 hokkelingen f 90 a f 150, kalveren f 70 a f 90. biggen f 22 k f 26 Handel vlug. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Maart '26 Tot leden van het uitvoerend comité voor het festival, te geven door de üem. Zangvereeniging „Cresendo", zijn aangewezen de heeren P. Schmie husen en J Roza, le en 2e voorz J. Deurlo en J. van Laarhoven, le en 2e secr.; P. de Reus en L Verhoeven, le erf 2e penningm Adr. Bax, M v Diggelen. A. Hoogetoorn, Chr. Merkx Jr., M. v d. Pol Schuileman en And. Vos, commissarissen. Woensdagavond houdt de heer Jos. Boshouwers uit Lent, pluimvee» deskundige, een voordracht over het belang van pluimveeteelt, in de Buiten sociëteit. Het doel is om te komen tot oprichting eener afdeeling voor Heus den en omstreken. SPORT. In de diverse thuiswedstrijden welke Quick dit seizoen gespeeld heeft, is er geen enkele geweest die zooveel belangstelling trok als de wedstrijd Quick—Middelburg. En nog geen eens hebben we met zooveel belang stelling den strijd gevolgd als deze, want van de eerste tot de laatste minuut zat er spanning in. In het veld speelde Quick beter als Middelburg, doch voor doel was het wederom treurig. Met enkele schutters in onze voorhoede had Quick zeker met 6—1 moeten winnen, daar prachtig opge zette aant-allen tot vlak voor 't doel gemist werden. Middelburg wint den toss en laat Quick tegen wind in spelen. Dit hin dert de onzen niet en direct vallen zij onstuimig aan Reeds de tweede minuut ligt de bal voor't Middelburg- doel, doch onbegrijpelijk wordt voor doel langs geschoten. Even later bij een mooien voorzet op het Middelburg doel trapt Geljon in eigen doel, zoo dat Quick gelukkig leidt. Bij een snellen aanval maakt Middelburg gelijk en nog voor rust herneemt Quick de leiding. Na rust met wind mee is Quick aanhoudend in de meerderheid geweest. Er werd door ons Xl-tal prachtig ge speeld en had in deze periode een schutter in de voorhoede gestaan, dan had het doelpunten geregend. Thans duurde het ruim een half uur eer Quick den stand op 3—1 brengt en een Middelburg-achterspeler kopt hard in eigen doel. In dezen stand kwam geen verandering meer, zoodat Quick met een flinke overwinning haar thuis wedstrijden voor de competitie sloot. Getracht zal worden om op 2den Paaschdag een flink XI tal hier te krijgen, zoodat de voetbal-supporters van mooi voetbalspel zullen kunnen genieten. w s. c. Geheel onverwachts is door den NVB voor tweeden Paaschdag alsnog vastgesteld de laatste competitiewed strijd voor WSC, namelijk de ontmoe ting WSC—Kaatsheuvel, welke zal uitmaken of WSC al dan niet definitief de tweede plaats op de ranglijst zal bezetten. De returnwedstrijd WSC 2-HEC 2 van jl. Zondag eindigde in eene 5—1 overwinning voor de WSC-reserves, terwijl de wedstrijd tusschen de derde elftallen van WSC en Waalwijk weder om wegens niet aanwezig zijn van den scheidsrechter niet gespeeld kon worden. H. e. c. De wedstrijd DEVO HEC is voor onze Waalwijksche club een fiasco geworden. Met niet minder dan 8—1 moesten zij het onderspit delven. Zoo'n uitslag had zeker niemand verwacht. HEC werd in het begin totaal over rompeld. In drie minuten tijd maakte DEVO twee schitterende goals, Eerst toen besefte HEC., dat er anders aan gepakt moest worden. Geruimen tijd ging nu het spel gelijk op en geraakte HEC zelfs in de meerderheid. Een mooi tegenpunt was hiervan het resul taat. Doordat tot tweemaal toe paaien lat de DEVO keeper te hulp kwam, bleef de gelijkmaker uit. Aan den anderen kant vlotte het beter, zoodat de stand met de rust 4 1 was. Na de rust was er voor HEC geen ophalen meer* aan. DEVO was in kampioensvorm en speelde schitterend, zoodat HEC er moedeloos onder werd Het einde kwam met een verdiende doch geflatteerde overwinning voor DEVO. die hiermede het kampioenschap in deze afdeeling heeft behaald. Zondag had de competitie-wedstrijd Juliana-Kaatsheuvel plaats. Direct na den aftrap pakken beide partijen flink aan. Na enkele minuten weet Kaats heuvel door een fout in de Juliana achterhoede het eerste doelpunt te maken. Na een kwartier krijgt Juliana een stralkop te nemen, welke in een doelpunt wordt omgezet. Het publiek juicht reeds maar de Scheidsrechter kent het punt niet toe daar de doel- verdediger voor de doellijn stond en bij overnemen weet de keeper het schot te stoppen. Voor rust weet Juliana nog gelijk te maken, maar 1 minuut voor rust weet Kaatsheuvel 2 1 te maken, waarmede de rust aanbreekt Een kwar tier na rust weet Juliana weder gelijk te maken. Hoe beide parten ook werken verandering komt er niet meer in den stand, zoodat de wedstrijd eindigt met gelijk spel 2—2. Juliana 2 won van Berkdijk 2 met 1-0 Juliana 3 won van R W.B. 2 met 3—1. r. w. B. Uitslagen van jl. Zondag zijn RWB 2—Kaatsheuvel 2 7—5 voor RWB 2. RWB 3—Baardwijk 3 3—1 voor Baardwijk 3. Maandag 2en Paaschdag is vastge steld de competitie wedstrijd RWB— DEVO dus tegen de kampioenen van de 3e klas. DEVO is nog steeds on geslagen. Good-Luck 11 speelde tegen WDC II Ulvenhout. Voor de rust weet WDC met 1—2 de leiding te nemen. Na de rust is Good—Luck II 't eerste kwartier sterk in de meerderheid, maar op ge lukkige wijze ontkomt het WDC doel aan alle doorboringen. Door deze pech zijn de Good—Luckers blijkbaar eenig- zins ontmoedigd en spelen verder een verloren partij. Het einde komt met een 4—2 over- Uwe advertentie in 't a.s. nummer van 't KERKKLOKJE is van bijzonder belang. Zorgt dus voor tijdige inzending. winning voor WDC. Good—Luck II zag zich hierdoor haar kleine kampioens kans geheel ontnomen. Op de II. Zaterdag in hotel Sant bergen gehouden, vergadering der oud leden en uitgenqodigden der Korfbal club BLEI werd genoemde vereeniging gereorganiseerd Ongeveer 25 dames en heeren waren aanwezig, waaruit als voorzitter werd gekozenJ. Lucas, als sec. de heer Bakker en als penn. Mej J. Molewijk. De twaalftal commissie zal bestaan uit Mej. S. v. Suylekom en de heeren B Timmermans en J Kom- mers. Verder werd besloten om eiken Zaterdagmiddag, wanneer er geen wed strijd was, te oefenen. De postduivenvereniging „Konin- ging Wilhelmina" gevestigd bij den heer L. v. Diem te Geertruidenberg heeft besloten, dit seizoen de duiven hoofdzakelijk af te richten in ons land, speciaal naar 't Noorden. Waalwijk. Op Zondag 28 Maart hield de Post duivenvereniging „De Jeugdige Vlie gers" een wedvlucht vanuit Baarle Nassau. De prijzen werden behaald als volgt: 1ste Ant. v. Hilst2H.v.Wees; 3 4 6 Th. Trimbach; 57 8 M. v.Ree; 9 W. v. Bokhoven; 10 H. Knippels; 11 Th v.n Geld. lste Overduif H. Knippels. Holland - Zwitserland 5—0 De Hollanders hebben 1.1. Zondag in het stadion te Amsterdam een schitterende overwinning op de Zwit sers behaald. Deze laatsten bleken verreweg de minderen. De sterren van 't veld waren Sigmond, Ruys, om van Denis en van derMeu len niet te spreken. Ook Van Heel, van Linge en Krom mogen speciaal vermeld. Zoo zijn dan de smadelijke neder lagen, die het Nederlandsch elftal te lijden heeft gehad in Bazel, Bern en Zurich, gewroken. De wraak is geno men door het behalen van een klinkende overwinning. Er was geen speld tus schen te stekenNederland was de sterkste partij over alle linies en de overwinning met 5—0 is dan ookvolko- men verdiend. Maar meer dan deze cijfers, meer dan deze éclatante overwinning met 5 0 stemt het ons tot vreugde, dat de wedstrijd aangetoond heeft, dat wij het op het oogenblik met deze samen stelling van de ploeg goed getroffen hebben en dat wij een behoorlijkspe lend elftal in het veld gebracht hebbben. Wij verliezen hierbij niet uit het oog, dat Zwitserland zeer gehandicapt was door het ontbreken van verschillende spelers. Dit weten wij. De Zwitsers hadden een bepaald slechte middel linie, maar hun verdediging was toch lang niet slecht en behoefde niet onder te doen voor de gemiddelde achter hoeden van internationale klasse en tegen die verdediging hebben de onzen 5 doelpunten gemaakt. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van 's-Her- togenbosch heeft benoemd tot Geeste lijke Adviseur van de afd. Eindhoven van den Nederl. R. K. Bouwvakarbei dersbond den Weleerw. heer J. H. Willeaborg, kapelaan „H Catharina" van het Kruisverbond en de Maria- vereeniging te Hernen en Leur den weleerw. Pater J. G. A. M. van Rooijen. O. F. M. kapelaan aldaarvan den Bosschen Diecesanen Werkliedenbond „Kring Nijmegen" den weleerw. heer J van de Sande, kapelaan te Nijmegen (H. Stephanus) en van de R. K Werk liedenvereniging te Mierlo-Dorp en Groesbeek resp de weleerw. heeren kapelaans W. M. A. van Mierop en C A. J. van der Leeden. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7*l2 uur repetite voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdagavond 8','a uur repetitie Tavenu. Vrijdagavond 8'/a uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Vrijdagavond 8V2 uur repetitie „Waalw. Gem. Zangvereeniging" voor Heeren en Dames. Zaterdagavond 9 uur repetitie Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdagavond 8 uur bestuursver gadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". CORRESPONDENTIE. Berichten Kaatsheuvel te laat ont vangen. GEMENGD NIEUWS. Zondagmiddag zou de schipper T. Blokland, liggende met zijn schip aan de machinefabriek „Holland" te Hardinxveld met zijn kind op den arm aan boord gaan. toen de plank plot seling brak. Het gevolg was dat vader en kind te water raaken en verdron ken. Het lijk van den vader is gister morgen opgevischt. Drie leidekkers zijn bezig het dak van de N. H.-kerk te Uitgeest van nieuwe leien te voorzien. Terwijl twee van hen bezig waren aan den nok van het dak brak het materiaal en kwamen zij naar beneden glijden. De derde, die bij de^ dakgoot aan het werk was, wist beiden met groote tegenwoordig heid van geest op te vang- n. Met den schrik en flink gehavende- kleeren konden zij, meldt de „Opr. H. Crt." bij de omwonenden tot kalmte worden gebracht. De landbouwer G. Kiers te Wachtum (Drente) is Zaterdagavond door den bliksem doodelijk getroffen. De gebroeders Veenstra te Sur- huizum waren bezig met een kruikar hooi te vervoeren. Een hunner had een revolver in den zak. Door onverklaar bare oorzaak ging dit eensklaps af, met het noodlottig gevolg., dat de ander ernstig in de borst getroffen werd en naar het ziekenhuis te Groningen werd overgebracht. De vrouw van den nieuwen dominee: „Kijk, mijnheer Jones, dèt mag ik zien-I U bent niet als andere mannen,die Zondagsmiddags naar voet balwedstrijdengaan. Isuw vrouwthuis Jones„Neen, mevrouw, ze is naar de voetbalmatch 1" Zaterdagmiddag reed de heer Hoogenbosch—van Thieluit Eindhoven met zijn echtgenoote per auto in de richting Den Bosch, toen tusschen Berli- cum—Rosmalen een paard met kar passeerde. Plotseling werd het dier schichtig en sprong met kop en voor- pooten door de ruit in de auto. De heer H. werd zoodanig getroffen, dat hij bewusteloos raakte. Mevrouw H. kwam er met den schrik af. Per intusschen gerequireerde andere auto werd de heer H. naar het Groot- ziekengasthuis vervoerd; alwaar Dr. v Moorsel den getroffene direct behan delde en constateerde, dat 2 ribben waren gebroken. Nader vernemen wij, dat de toe stand van den heer H. momenteel goed is en alle gevaar is geweken. Het paard werd door het breken der ruit aan kop en pooten gewond. De substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht en een rijksrechercheur hebben zoo wordt aan De Cour gemeld, Zaterdag een onder zoek ingesteld op de bureaux van den Raad van Arbeid aldaar. De voorzitter van den Raad was, aldus deelde de oudste der aanwezige ambtenaren mee, op reis "gegaan, van welke reis hij nog niet is terugge keerd. Bij de contróle van de boeken werd o. m. een declaratie, ten bedrage van f285, in beslag genomen. Deze decla ratie had betrekking op overwerk, het welk door verschillende ambtenaren zou zijn verricht, doch waarvan nader reeds bewezen zou zijn, dat het niet verricht is De betrokken ambtenaren hebben verklaard, op de in de decla ratie genoemde data geen overwerk te hebben verricht. Men verwacht, dat in verband hiermee, nog een arresta tie zal volgen. Hedenmorgen is aan het station te Doetinchem een ernstig ongeluk geb-urd. Toen de spoorwegarbeider (remmer) G. J. Pas uit Winterswijk de rails wilde oversteken, werd htj door den trein komende uit de richting Zevenaar gegrepen. De ongelukkige, die gehuwd was, was onmiddelijk dood. Tengevolge van het breken van de rem Is gisteren te Auville la Rlvière op twaalf kilometer afstand van Diep pe, een vrach'auto met vaart tegen een huls aangereden. Vijf menschen zijn omgekomen' WRIGLEY'S P.K* voor* komt vermoeidheid, stilt den dorst en Uw pijp ta bak na het werk smaakt U er des te beter door. repermunt-Kauwbonbons WAALWIJK. QUICK. JULIANA. GEERTRUIDENBERG. GEERTRUIDENBERG. KORFBAL. DUIVENSPORT. -of onder Uw ander werk moet U eens WRIGLEY'S Pepermunt K a u w bon bons gebruiken* Een goedkoope versnape ring, waarvan de frissche pepermuntsmaak b-l-ij-f-t. H.G-17 ,W1EÏÜ

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6