rs ui! De president zal tevens een toespraak houden. Wij verwijzen gaarne naar dein dit nummer voorkomende advertentie omtrent de uitvoering van het tooneel spel „Achter de Coulissen" van Henri 't Sas. Woensdag wordt het uitslui tend gegeven voor de leden van den R.K. Vrouwenbond en Donderdag voor het publiek. De tooneelclub heeft door ijverige en ambitieuse studie onder bijzondere leiding van mej. Elza Rubbens, zeer veel werk van dit aardige blijspel ge maakt en kan dus een prima' vertol king met goede ensceneering worden verwacht. Wij verwachten een druk bezoek om dat iets bijzonders zal worden gebo den, als waardeering van 't werk van deze 'club en hare leidster, maar niet minder om 't doel dat hier voorzit, nl. de financieele baten te bestemmen voor de huldiging van 't Wit—Gele Kruis bij zijn \2l/2 jarig bestaan. De prijzen voor het groot jubi leum-concours, te geven door het Kruisboogschuttersgezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraat alhier, zullen met de Paaschdagen en de volgende week te bezichtigen zijn in den winkel van de Singer-Maatschappij, bij de Markt alhier. Op het Bonds-concours uitge schreven door den Tilburgschen Bil jartbond, behaalde de Biljartvereeni- ging „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer Alb. Kemperman, in afdeeling A den vierden prijs. Volgens mededeeling vanCentraal- bureau instituut Pont zijn ons geslaagd voor machine-schrijven (practijk-diplo- ma), de heeren J. Duyzer, alhierA. v. d. Hoek, Vrijhoeve-Capelle P. C. J. M. Jacobs te Kaatsheuvel; D. C. Re- nooij te Sprang; L. C Rempt te Vrij hoeve-Capelle. Voor 't examen Fransche Handels- Correspondentie, de heer O A. C. Don kers te Waalwijk. Wij hebben medegedeeld, dat er plannen bestonden tot huldiging van den heer W. Donker Pzn. uit Rotterdam, den bekenden schoenmaker schrijver, den man die bij tal van gelegenheden de belangen van de schoennijverheid in 't algemeen zoo krachtig in woord en geschrift heeft voorgestaan, den schrijver van het „Gedenkboek der Schoen- en Lederindustrie". Het huldigings comité bestaat uit de navolgende heeren J van iersel, WaalwijkJos. Klijberg, Waalwijk; S Kogel, Amsterdam; M. L. Lam, Amsterdam M. A, van Loon, Den HaagP. van Loon Gzn Waal wijkJ. F. J Meddens, Amsterdam; H. Mannaerts,Tilburg; B.van Schijndel, Waalwijk; J. F. Peters Weijtens, Den Haag. De C. v. P. afd. D te 's Graven- hage waarschuwt andermaal tegen I J. D Rip, laatstelijk wonende te Veur (Z Hdie thans in combinatie met N L. P. van Neijhof, van Heurnstraat 58 D, te Voorburgschrijft op aan biedingen tot overname van motorrij wielen en rijwielen, terwijl betaling achterwege blijft. Zij maken gebruik van briefkaarten, waarop staat gedrukt: Klompengroothandel „De Vergulde Klomp" Handel in aardappelen, groen ten en brandstoffen. Import J. J D. Rip, Export, Molenstraat, Veur (Z H.) hoek Damstraat (t. o. de R.K. Kerk). Overname in landbouw- en sport bladen wordt aanbevolen. A. H. A. Arts. f Dinsdagavond vermeldde de „N. Tilb. Crt." dat haar directeur, de heer A. H. A. Arts sinds eenige dagen on gesteld was en dat hem, hoewel direct sterfgevaar niet aanwezig was, reeds met het oog op zijn hoogen leeftijd uit voorzorg de laatste H H. Sacramenten waren toegediend. En nu gaat reeds de doodsmare rond van dezen kloeken man, die in zijn lang leven veel heeft gewerkt en veel heeft gestreden en die zijn arbeid en strijd zag bekroond met een gezegenden ouderdom. AI is de dood niet onverwacht ge komen, toch verrast dit overlijdens bericht, wijl de naain Arts zich een bijzonderen klank wist te veroveren. Oud strijder voor Z. H. den Paus, oud parlementair en oud journalist heeft de heer A. H. A. Arts zich doen kennen als een vurig Katholiek, een groot burger en een talentvol man. Deze drie eigenschappen beheerschten gansch zijn levensbeeld, doch zijn strijdende natuur treedt daarin vooral op den voorgrond. Als luitenant der Pauselijke zouaven, als Tweede Kamerlid en als hoofd redacteur der N. Tilb. Crtsteeds ver ried zijn optreden dien aangeboren trek om te strijden tegen hetgeen hij in zijn oprechte overtuiging als onrecht of verkeerd beschouwde. Zoo is met den heer A. H. A. Arts een verdienstvol burger heengegaan, wiens nagedachtenis in eere mag blijven. De heer A. H. A. Arts is op 20 April 1845 te Arnhem geboren. Op 20 jarigen leeftijd, in Februari 1866 nam hij dienst in het Regiment Pauselijke Zouaven en I zag zich om zijn moed reeds twee jaren nadien tot officier bevorderd. Aan verschillende gevechten nam lui tenant Arts deel, totdat door de capi- tulatie van Civita Vecchia in September 1870 aan zijn loopbaan als Pauselijk Zouaaf een einde kwam. Ter onderscheiding van zijn dapper heid en liefde voor de Pauselijke zaak werden hem de Gregorius Orde en de medaille Bene Merenti geschonken. Na zijn terugkeer in het vaderland vestigde zich de heer Arts te 's Herto genbosch en was daar eenigen tijd op een handelskantoor werkzaam. Nadien wist hij zich een positie te verwerven in Tilburg, waar hij in April 1879 de N. Tilb. Crt. oprichtte, waaraan hij sinds dien steeds verbonden bleef, eerst als directeur-hoofdredrcteur en na de jaren van zijn Kamerlidmaatschap alleen als directeur. In het politieke leven der stad Til burg speelde heer A. H. A. Arts een voorname rol. Vele jaren was hij er lid van den Raad der gemeente en in December 1901 vaardigde Tilburg hem af ter Tweede Kamer. Onafgebroken heeft hij nadien zitting in de Tweede Kamer gehad tot 1922, toen hij aan zijn parlementair leven een einde zag gemaakt door wat men de tragedie zou kunnen noemen van het Politiek Advies. Allen waardeerden den heer Arts om zijn doorzettingsvermogen en zijn werk kracht en ook de regeering wist zijn verdiensten te erkennen door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Nog vermeld kan worden, dat hij de eerste voorzitter is geweest van de R.K. Journalisten-vereeniging en dat hij redacteur was van het blad der Pause lijke Zouaven „de Kruisvaan". DRUNEN. Tot bedrijfsleider op de ontginning „St. Margariet" is benoemd de heer L. van Engelen uit Vlijmen. Eindelijk dan kan men in onze gemeente gebruik maken van de zeer goedkoope aanbiedingen in Argen üjnsch vleesch. De heer Boom betrekt dit vleesch van de centrale vleeschhal uit Kaatsheuvel en worden de vast gestelde prijzen slechts verhoogd met 2 cent voor bezorgloon. Zondag overleed in het St. Fran- ciscusgesticht alhier de Z.Eerw. heer Jan Baptist Nuijten, oud-pastoor van Nibbixwoude (N.-HDe overledene bereikte den gezegenden ouderdom van 83 jaren. HERPT. Te Udenhout is overleden de heer A. Th. Buijs, sinds 1911 secr.-penn. van het waterschap „De Binnen Oude Maas". Voor zijn vesti ging in Udenhout was hij nog secr.- penn. van het waterschap „Herpt en het Herptsche Veld" en van „Den hoogen Maasdijk van het land van Heusden". NIEÜWKUIJK. Groote Jaarvergade ring van varkens- en slachtveeverzeke ring. In de groote zaal van het Vereeni- gingsgebouw hield Dinsdagavond de varkens- en slachtveeverzekering haar jaarvergadering die, behalve de tegen woordigheid der vele leden dezer ver- eeniging, ook, wellicht tengevolge van de te houden belangrijke lezing op deze vergadering door den Wel Eerw. Heer Th. van den Heuvel, Kapelaan al hier, van de zijde der stakende mande- makers een enorme belangstelling had. De Voorzitter, de heer W. van der Leede (gemeentesecretaris) opende de vergadering met den gebruikelijken groet en verwelkomde de opgekome- nen. Door den secretaris den heer Th. v. d. Besselaar wordt voorlezing gedaan der presentielijst waaruit bleek, dat bijna allen present waren. Uit het keurig uitgebracht verslag van den secretaris bleek o.m. dat de vereeniging varkensverzekering 131 le- 1 den telt en de slachtveeverzekering 102 leden. Er traden in het afgeloopcn jaar j 8 nieuwe leden toe. Blijkens het finan- I tieel verslag werd ontvangen in kas van varkensverzekering 1351,32. Uit- gaven 801,64. Batig slot 549,68. Ontvangsten Slachtveeverzekering 170,42. Uitgaven 23,-, saldo 117,94. Het uitgebreid verslag werd onder algemeene instemming goedgekeurd. De Voorzitter brengt namens het be stuur en algemeene vergadering dank aan den secretaris voor het keurig be- i heer. Spr. herinnert de vergadering, dat juist het beheer en administratie tot instandhouding eener vereeniging iets zeer noodzakelijks en van zeer groot belang is. Naar aanleiding van het steeds toe nemende ledental, is er van het bestuur een voorstel om de premie van 15 op 20 cent te brengen. Door den Voorzit ter wordt een en ander ter verduidelij king nader toegelicht en uiteengezet. Op deze uiteenzetting ontspon zich een geanimeerd debat, waaruit ten slotte bleek dat het voorstel van den Voor zitter tot verhooging van de premie met 5 cent, het meest afdoende middel leek en dit voorstel dan ook met alge meene stemmen werd aangenomen. I De aftredende bestuursleden: Hul), v. d. Lee en Joh. Siegers, worden her kozen. Het voorstel van het bestuur om aan den secretaris voor diens werkzaamhe den als zoodanig, een salarisverhoo- ging toe te kennen van 5.en dit al- zoo te brengen op 15.wordt goed gekeurd. De bij de rondvraag verschillende ge stelde vragen, echter van meer huis- houdelijken aard, worden door den Voor zitter alle naar wensch beant woord. Hierna wordt door den WelEerw. heer Th. v. d. Heuvel eene belangrijke lezing gehouden over het nut van het R.K. Vereenigingsleven. Spr. had voor zijn lezing een harte lijk applaus in ontvangst te nemen. De Voorzitter brengt hierna dank aan den W.Eerw. heer kapelaan voor diens belangrijke en nuttige lezing. Spr. wil de vergadering aansporen de woorden, door Z.Eerw. gesproken in zijn lezing omtrent het vereeniginsleven, goed ter harte te nemen. Hoewel het wel niet van de heden avond hier vergaderde vereeniging mag gezegd worden, spoort spr. de vergade ring aan de algemeene vergaderingen der verschillende vereenigingen veel drukker te bezoeken. Ook moet men op de vergaderingen, zooals terecht gezegd in de lezing, spreken, wanneer men denkt dit te moeten doen en niet daarna. Alleen dan dient men de goede zaak en komt dit beslist ten goede aan het vereenigingsleven. Na een woord van dank aan de vergadering voor hunne trouwe opkomst en hun gehoor geven aan den oproep der geestelijke over heid, sluit de Voorzitter de vergadering met den chr. groet. CAPELLE. De leerlingen G. J. Vos, L. Volmer, J. Paans en M. Nieuwen- huijzen uit deze gemeente hebben met gunstig gevolg hun overgangsexamen aan de Ambachtsschool te 's Hertogen bosch afgelegd. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. A. Meijers en wel des voorm. half tien en des nam. half drie uur. In de Ned. Herv. Kerk ad. Loon- schendijk zal op as. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds Jonkers uit Waspik. WASPIK. Het terrein voor de nieuw te bouwen kerk te Waspik Boven is reeds-afgebakend. Met het grondwerk zal nu wel spoedig een begin worden gemaakt. Bij het stellen van een kozijn geraakte de metselaar v. d B met zijn hand tusschen de muur en het kozijn bekneld, waarbij hij zijn duim ernstig bezeerde. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De aanvoer der eieren aan het bondsgebouw is thans reusachtig en bedroeg de vorige week I8V2 duizend. De prijs is gedaald tot 86 cent per K G. Honderden eieren worden nu in kalk of waterglas gelegd. GEERTRUIDEXBERGZilveren Ju bileum. 5 April 1901. Maandag a.s. viert onze gemeente secretaris den heer N. G. E. Meijers, zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar in dienst van de gemeente Geertruiden- berg. Op 1 April 1901 werd bij door liet gemeentebestuur aangesteld als ambtenaar ter secretarie, welke func tie bij vervulde tot 24 Juni 1912; met ingang van dien datum werd li ij aan gesteld tot gemeente-secretaris in de plaats van zijn vader, den Edelaclitb. heer N. Meijers, die Burgemeester en Secretaris van onze stad was. Een volledige opsomming te geven van hetgeen de heer Meijers voor Geer- truidenberg in die jaren geweest is, is onmogelijk, maar we kunnen in het kort zeggen, li ij was voor Geertruiden- berg en haar ingezetenen een voortref felijk secretaris, die de belangen van zijn plaats door en door kende en wiens grootste verlangen het was, die belan gen met zijn beste krachten te behar tigen. Geldt het bij anderen vaak eigen belangen dat een functie wordt vervuld, bij hem was het puur liet be lang van zijn gemeente, dat hij in alles- voorop stelde en waarvoor alles door hem werd ter zijde gesteld. Vooral de mobilisatie jaren, die van hem als secre taris veel en soms te veel arbeid vroe gen. getuigen hiervan. Waren op ande re plaatsen speciale distributiekanto ren met uitgebreid personeel, om de door de Regeering genomen crisismaat regelen uit te voeren, hier ging alles vanzelf, of liever, men dacht er niet over hoe 't ging, want de secretaris was er toch? Welnu, dergelijke feiten spre ken meer dan in ellen-lange redevoe ringen zou zijn te uiten. Hij zorgde voor zijn gemeentenaren, daarvan was toch iedereen doordron gen en daarom liep alles zoo goed van stapel. Als geboren Bergenaar kent hij al len met hun wel en hun wee, maar voor al in het laatste is hij de man die weet mee te leven en te helpen, niet. met uiterlijk vertoon, maar in alle stilte. Daarom wordt zijn hulp zeer op prijs gesteld, omdat alles in stilte, maar niet minder met volle energie wordt behan deld. zonder dat daar ook maar de min ste tegenprestatie voor wordt terug verlangd. Met terzijdestelling van rang of stand, politieke of geestelijke rich ting, staat hij steeds voor eenieder klaar en aan elke zaak wordt door hem de volle aandacht geschonken. Is het voor een vereeniging, voor het organiseeren van een feest, voor het verleerien van steun, of wat ook anders, de blikken van de gemeentenaren zijn op hein gericht, want zonder hem gaat bet. nu eenmaal niet. Welnu, deze Bergenaar viert nu Maandag zijn 25-jarig jubileum, maar hij niet alleen, neen, heel Geertruiden- berg viert het met hem mede, evenals hij met 011s medeleeft. Maandagmiddag tusschen 12 en 1 uur 11.111. is het offici- eele receptie óp de secretarie; dan gaan wij hem allemaal de hand druk ken en wij wenschen daarbij dat het hem gegeven mag worden, dat hij nog vele jaren zijne capaciteiten beschik baar stelt voor onze stad, die zijn hulp noodig heeft.Dat hij in goede gezond heid gespaard mag blijven en dat hij eenmaal trolsch zal mogen neerzien op alles wat hij voor zijn Geertruidenberg deed, is 011s aller wensch. Maandagavond 0111 5 uur zal de har monie „Apollo", waarvan hij voorzit ter is, hem een ovatie brengen en we twijfelen niet of liet zal den jubilaris aan belangstelling niet ontbreken. Lang leve onze secretaris. Hoera! Dinsdag 1.1. is in het café Markt- ziclit alhier aanbesteed het bouwen van pen boerenschuur voor rekening van den lieer J. van Dongen alhier. De inschrijvingen waren als volgt: Rovers, Made 7340. v. d. Ploeg, G'berg 6653. Gebrs. de Pont, G'berg ƒ6450. Weterings, R'veer 6160. Gebrs. Klein, R'veer 6037. Leijten, R'veer ƒ5800. G. Verduin, R'veer ƒ5560. P. de Grauw, Waspik 4761. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Ten raadhuize is aanbesteed, het gelijkmaken van den grond, liggende aan den weg naar de werf der Gebrs. Nederhof. Alleen werkeloozen kwamen als inschrijvers in aanmerking. De inschrijvingen waren als volgt: Tb. Goossens, G'berg ƒ300. Th. de Vries, G'berg 280.— J. Rijken, G'berg 269.— J. Zijlmans, G'berg 259. Leest aandachtig de ad vertenties in ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. Koopt bij deze adver teerders. GEERTRUIDENBERG. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt 4 April a.s. des n m. 4 uur op te treden ds. Bremd uit Lage-Zwaluwe. MADE. Maandag 5 April (Tweeden Paaschdag) zal de tooneelvereeniging „Amicaal" haar groote uitvoering geven in de zaal van mej. Wed. D. v. d. Made alhier, des nam. 3 uur voor dames en des avonds 7 uur voor heeren. Zondag 11 April a.s. zal het Kruisboogschuttersgezelschap „Willem Teil", gevestigd in het caté van den heer P. Stoop alhier, een groot bonds- concours houden voor de aangesloten vereenigingen. Uitgenoodigd zijn Wa genberg, Zevenbergschenhoek, Ter- heijden, Geertruidenberg en den Hout. Prachtige prijzen zijn beschikbaar ge steld. o.a. een kruis, een medaille en een beker. Zondag 4 en Maandag 5 April zal in de Ned. - Herv. Kerk alhier telkens des v m. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. De reeds ongelukkige jongeman C. Kdie pp een driewieler fiets gezeten was waarvoor een hond gespannen, kwam, doordat een andere hond toeschoot te vallen, waarbij hij een arm brak en ernstig aan het ge zicht werd gekwetst. Dr. Houpst ver leende geneeskundige hulp. Woensdag werd ten overstaan van notaris v. Eekelen in het café van den heer J. v. d. Steen ingezet de voor enkele jaren nieuw gebouwde hofstede van den heer P. van Gils en de daarachter gelegen weiden ge legen op Haasdijk. Koop 1, hofstede, f 5000 door den heer Jac. v. Dongen Hznen koop 2, weiden, f700 door den heer M. v. d. Wee. De landbouwcursus, directeur de heer Kenniphaas, hoofd der O.L. School te Drimmelen, die alhier met 18 leerlingen werd gegeven, is Woens dag geëindigd. De cursus leverde zeer gunstige resultaten. De algemeene vergadering van de vereeniging tot instandhouding van het varkensfonds zal Zondag 18 April des nam. 5 uur in 't café van den heer P. Stoop worden gehouden. Agenda 1. Rekening en verantwoording door den secr.-penn. over het jaar 1925. 2. Verkiezing van twee bestuurs leden wegens aftreding van de heeren C. Jansen en J. v. Gils, die wederom herkiesbaar zijn. DUSSEN. Woensdagmiddag geraakte een kind van den klompenmaker L. alhier te water. De vader die het ongeval bijtijds bemerkte, wist den kleine op het droge te brengen, zoo dat het met een nat pak en den schrik vrij kwam. Op het kasteel alhier zijn wederom de ooievaars gearriveerd. Het zijn de eerste die dit jaar hier werden gezien. DUSSEN. De keuring voor de mili- tieplichtingen der lichting 1927 zal plaats hebben voor deze gemeente, op Maandag 19 April a.s. te Raamsdonk „St. Henricusgebouw" schoolplein J 19. De kiezerslijst voor dezer gemeen te ligt vanaf 23 Maart t/m. 21 April ter secretarie voor een ieder ter inzage. Zekere H. alhier liet zijn rijwiel eenige oogenblikken onbeheerd staan. Bij zijn terugkomst bleek het belasting plaatje verdwenen te zijn. Van den dader geen spoor. ALMKERK. Naar wij vernemen zal op 2den Pinksterdag a.s. eene Zendings middag worden gehouden, bij welke gelegenheid verschillende sprekers zullen optreden. j.l. Donderdag hield Burgerwacht alhier in de zaal v. d. heer Dekker eene ledenvergadering. Bij deze gelegenheid hield de Edel.- Achtb. heer Bergmeijer, Burgemeester dezer Gemeente eene rede in ver band met bovengenoemde vereeniging, welke zijne Edel.Achtb. in 3 punten verdeelde en wel Jste Burgerschap, 2de Burgerzin, 3de Burgertrouw en welke met spannende aandacht werd gevolgd. Tevens werden als Bestuurs leden herkozen de heeren P. A. Nieu- wenhuizen en J. B. v. Breugel, Aan 't einde werd door den Voorzitter een woord van" dank gebracht aan den Edel Achtb. heer Bergmeijer, die dezen avond zoo genoegelijk mogelijk wist te maken. GENDEREN. Onder voorzitterschap van den heer D. v. Buuren, te Meeuwen, hield j.l. Vrijdagavond de Coöp. Paardenverzekering „Onderlinge Steun" voor Genderen en Omstreken, hare jaarvergadering. De rekening over 1925 werd op verzoek van den Voorzitter nagezien door de heeren C Donken te Dron- gelen en G. v. d. Beek L.G zn. te Genderendeze in orde bevonden zijnde, werd daarna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Ais bestuurslid werd met groote meerderheid van stemmen herkozen, de heer D. van Buuren te Meeuwen. Voor de door het overlijden van den heer B. A. de Waal opengevallen bestuurszetel, stelde het bestuur voor, den waarn. Secr.-Penningm., den heer Ruitinga te Heusden, die hoewel geen paardenhouder, inmiddels door het bestuur als lid was aangenomen. Dit bestuursvoorstel werd van ver schillende zijden heftig bestreden. De heer C. v. d Kolk, te Genderen, laakte de handelwijze van 't bestuur, om met een niet-paardenhouder als bestuurslid te komen en noemde het een klap in het aangezicht der boeren, als zoude uit het talrijke ledental niemand hiervoor bekwaam zijn. Vele waren het met den heer v. d. Kolk eens. Tenslotte werd de heer Ruitinga met een kleine meerderheid gekozen. De heer Ruitinga nam zijne benoe ming aan en beloofde zijn beste krachten te zullen wijden in het belang der Coöperatie. Ten slotte werd op voorstel van eenige leden nog besloten, dat leden niet paardenhouders eene contributie N van f 10 zouden betalen. GORINCHEM. Ten opzichte van het crediet, verleend voor het maken van plannen tot den bouw van een abattoir, werd in den gemeenteraad in het midden gelaten, of deze plannen zullen leiden tot den bouw van een gemeentelijk, dan wel een particulier (coöperatief) slachthuis. Meegedeeld werd, dat de minister van Marine ad interim, heeft bericht, dat het voornemen is, de marine opleiding alhier voorloopig te besten digen. Eenige wenschen voor de op leiding werden daarbij geuit, die B. en W. in gunstige overweging hebben genomen. OlSTERWIJK.De gemeenteraad heeft thans definitief besloten f 2000 beschik baar te stellen voor het monument van den hier geboren dichter Adriaan'Poir- ters en het standbeeld overeenkomstig het advies der deskundigencommissie uit den Nederlandschen Kring van Beeldhouwers een plaats te geven op het Kerkplein voor de R.K. Kerk. NIEUWS 7 UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 2 April '26. Vergadering van den Gemeente raad op Zaterdag 3 April a.s. des na middags ten 3 ure, ter behandeling van: 1. Proces verbaal kasopname. 2. Verslag Commissie tot wering van schoolverzuim te Kaatsheuvel over 1925. 3. Benoeming van een lid dien Com missie (vacature F. J. L. van Duren). 4. Voorstel verbouwing bijzondere lagere school te Loon schendijk. 5. Verzoek van het Bestuur der R. K. Meisjesschool te' Kaatsheuvel om nieuwe schoolbanken voor 3 leerjaren. 6. Verzoek van den heer L. M. Sel ler 0111 eervol ontslag als onderwijzer aan de Openbare school te Kaatsheuvel. 7. Verzoek van den lieer N. F. H. M. Hille, 0111 overplaatsing als onder wijzer van de Openbare lagere school te Loon-op-zand naar die te Kaatsheu vel. 8. Voorstel tot wijziging Van het tarief op de heffing van keurlooneu voor vee en vleesch. 9. Benoeming leden lichtcommissie wegens aftreding. 10. Benoeming leden wegencommis sie wegens aftreding. 11. Verzoek S. J. Pepping te Kaats heuvel om vergunning tot het bouwen van een houten timmerwerkplaats ach ter zijn woning. 12. Vaststelling vermenigvuldigings factor voor de gemeentelijke inkomsten-

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10