PAASCH-PROGRAMMA 1926. Zaterdag 8 nor. Zondag 6 en 8'[2 nnr. „HET IJZEREN PAARD" MAANDAG (2en Paaschdag) Paaschdag 3 uur „TAFELTJE DEK JE." Hoofdnummer HET HOOGLIED VAN DEN ARBEID. DE FOX-FILM„HET IJZEREN PAARD. Aanvang 6 uur en half negen. Hoofdnummer: Beide dagen prachtig Bijprogramma. mei een speciaal Kinder-programma. Hoofdnummer Entre é-prijzenEerste Rang 40 cent, Tweede Rang 20 cent. Wegens de te verwachten groote drukte met de Paaschdagen, voor onze programma's zal de zaal om VIJF UUR worden geopend. N.V.B. op eersten Paaschdag geene wedstrijden vast). Wat •„de wedstrijd dan betreft, zoo zou men oogenschijnlijk van meening zijn, dat de spanning in deze afdee- ling grootendeels geweken zou zijn, nu D.EV O. jl. Zondag definitief beslag op den titel wist te leggen. Evenwel nog niet voor W.S.C., nu de zwart- hemden door den uitslag van vorige week weer in aanmerking gekomen zijn voor de tweede plaats in deze atdeeling en zich dan ook voorgeno men hebben zich hierop te handhaven, indien tenminste Maandag van Kaats heuvel gewonnen zal worden. Een en ander geeft derhalve toch wederom een spannend cachet aan dezen wed strijd, doch zonder dit, zou zulks löch wel het geval geweest zijn, daar Kaats heuvel, zoodra deze vereeniging tegen over W.S C. komt te staan, altijd hare beste wedstrijden speelt en steeds van een schare aanhangers vergezeld wordt. Waar aan de andere zijde de be zoekers zich voorgenomen hebben om zich trachten te herstellen van de neder laag destijds op eigen terrein gekre gen, zoo meenen wij, dat wij niet ver der behoeven uit te wijden omtreni het belang van de ontmoeting W.S C. Kaatsheuvel, welke langzamerhand als eene plaatselijke ontmoeting be schouwd wordt. Ook thans hopen wij wederom op een mooien en spannenden wedstrijd en een vlot verloop van weerszijden, zoodat scheidsrechter ljpelaar een ge makkelijke taak wordt opgelegd. TfVEM. Nadat wij de vorige week den lezers de namen hebben medegedeeld der stayers en motorracers, die den 2en Paaschdag op de T.W.E.M. zullen starten, willen wij heden even de be langrijkheid van deze ontmoeting uit eenzetten. De Italiaan Toricelli, om zijn magere gestalte „de vliegende draadnagel" genoemd, zal er allés op zetten om deze, zijn eerste wèdstrijd in het nieuwe seizoen te winnen. Immers hij sloot nog geen contracten af met andere Hollandsche banen en het win nen van dezen wedstrijd zal hem ver schillende overeenkomsten met Hol landsche banen opleveren. Cor Blekemolen sloot dezen winter een contract af met een Duitsche rijwielfabriek. Dit contract legt hem echter de verplichting op een bepaald minimum aantal wedstrijden te winnen, anders zal zijn gage bedenkelijk wor den gereduceerd. Onnoodig te zeggen dat de kleine Amsterdammer alles op haren en snaren zal zetten en door het winnen van zijn eersten wedstrijd te toonen in staat te zijn aan zijne ver plichtingen tegenover zijn rijwielfabriek te voldoen. Voor de derde man echter, voor Koos Storm, staat welhaast het meeste op het spel. Storm immers heeft het vo rige jaar een gedeelte van zijn grooten naam moeten inboeten, doordat hij gedurende het geheele seizoen zieke lijk was, en daa<door niet in vorm kon komen ZijnHaagsche collega's en het sportblad „Sport—Echo" beweren thans dat Storm na de medische behandeling van dezen winter zijn tanig gele gelaatskleur is kwijt geraakt en deze door een frissche blozende kleur is vervangen. Zijn nieuwen gangmaker Klunder, achter wien Koos reeds een heele poos aan het trainen is. beweert dat Storm zijn bekenden vorm van 1920 weer te pakken heeft en hij dit jaar zijn plaats in de eerste rijen weer zal innemen. Men zal begrijpen dat voor Storm veel aan het winnen van dezen wedstrijd gelegen is, zooals dat trouwens ook met zijn concurrenten het geval is. De hierboven geillustreerde omstan digheden toonen den sportliefhebbers duidelijk dat er op den 2en Paaschdag op de T.W.E M. fel zal gestreden worden door drie renners met groote capaciteiten, die allen de overwinning broodnoodig hebben Over de racemotorrenners hopen wij een volgende keer enkele nadere bijzonderheden te melden. MADE. Zondag j.l. hielden de gecombi neerde postduivenverenigingen haar eerste proefvlucht vanuit Wouw. Af stand 34 K M. De duiven werden om 10 uur 30 min. in vrijheid gesteld. De eerste bereikte haar hok om 11 uur 5 min., de laatste om 11 uur 16 min. De vlucht is uitstekend ge slaagd. RECHTBANK. De dienaresse Gods, haar broer en de zeep! Ze hebben in Genderen samen een winkeltje zus en broer en ze moeten er hard voor ploeteren zeggen ze. En ze hadden „zaken" gedaan, zeep ingekocht en betaald ook. Zeep schijnt toch maar een gevaar lijk iets te zijn „Om zeep gaan", we weten allen wat dat in onze gemoede lijke spreekwijze zeggen wil, maar men kan toch ook blijkbaar nog op 'n an dere manier om zeep gaan, waarvan je dan óók je bekomst krijgt! Althans broer en zus bovenbedoeld waren om zeep geweest, wanneer en hoe, dat weten we niet, maar 't slotbe drijf, dat voor de rechtbank speelde, bewees voldoende, dat zeep toch maar glibberig goedje is Voor de rechtbank had zich te ver antwoorden B. A. B. winkelier te Gen- deren. Deze had op '25 Februari 1920 te Genderen opzettelijk de eer en goe den naam aangerand van M. Schouten door aan zijn, beklaagde's woning een bord op te hangen, waarop geschreven stond: „Tot hiertoe verbeurdverkla ring van eer en burgerrecht door de Overheid, omdat ik met toestemming van burgemeester Brune voor 1421 bedriegelijke smokkelzeep van den oplichter M. Schouten te Wijk gekocht heb." Er waren twee getuigen gedagvaard. Beklaagde een type met 'n spierwit ringbaardje en 'n rood gezicht kwam met een drukte aanzetten, die hem al dadelijk de berisping deed oploopen wat kalmer te zijn. De deurwaarder vertoonde intus- schen een kartonnen deksel eener doos waarop in goed handschrift al het fraais te lezen stond. Beklaagde ontkende te hebben wil len beleedigen. Het was de waarheid dat Schouten een oplichter en diet was, een die volgens 't zeggen van een ander een .brandmerk waard is. Beklaagde had'alles gedaan om zijn recht te zoe ken en was naar burgemeester en ad vocaat geweest zonder resultaat. Nu wist hij geen anderen raad meer dan wat hij had uitgehaald. Schouten had 'm zeep verkocht van geringe waarde en hem meer den 600 te kort gedaan. Als ik dat bord niet op mag hangen, zeg U dan maar hoe ik mijn recht kan zoeken, besloot beklaagde. Wij zitten hier niet om adviezen te geven, aldus de president, zorg l' maar dat het uit is met dat beleedigen. Het mag niet, onthoud dat nu. Getuige Schouten, grossier te Wijk, verklaarde dat hij al langen tijd last had van die beleedigingen. De president vroeg aan beklaagde of getuige Schouten het was tegen wien dat schrijven gericht was. „Ja, zeker, riep beklaagde, hij heeft me bedrogen!" ('t Publiek lachte). Het O. M. wees er op dat de justitie al heel wat last met beklaagde heeft ge had, die zelfs een brief naar den Mi nister schreef en toch maar niet te overtuigen was, dat beleedigen straf baar is, en die wijze van doen geen recht zoeken is, die mag worden ge duld. Zou ze heuseh niet wijs zijn? De Bechtbank heeft gelast dat een deskundig onderzoek zal worden inge steld naar dé geestvermogens van de weduwe te Andel, die in den tijd van anderhalf jaar twee honderd brieven schreef van zeer beleedigeriden inhoud voor de notabelen en andere burgers van Andel die het anonym geschrijf kregen thuis gestuurd, zonder intus- schen te kunnen uitvisschen wie zich met die drukte onledig hield tot einde lijk een politieman de schuldige ont dekte. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Engelina Cl. d. v. J. M. van Beijnen en G. v. d. Sanden. Vertrokken personen: W. Jansen en gezin naar Rotterdam. Joseph A. C. v. Loon naar Tilburg. Adr. de Vaan naar 's-Hage. Maria Kerst naar Nieuwer Amstel. Adr. Verhoeven naar Eindhoven. Petr. Sprangers naar Rotterdam. Mart. v. Oers naar 's-Bosch. Adr. Remmeren en gezin naar 's-Bosch. Leon Versteeg naar Hilversum. R. v. Es naar Tilburg. DUSSEN. Geboren: Johannes z. v. G. van der Stelt en J. Rijken. Adrianus Philip- pus z. v. J. C. Broeders en C. M. Schets. Joannes Laurentius z. v. S. Prinsen en A. v. Erp. Wilhelmus Hubertus z. v. P. P. Heijmans en C. M. Prinsen. Gijsberdina Johanna d. v. H. G. Olie slagers en C. M. Ribbers. Helena Anna Maria d. v. S. v. d. Pluijm en H. de Wit. Gijsbert z. v. M. v. Dongen en C. v. Andel. Cornelis Petrus, z. v. P. M. Weterings en W. Penninx. Pe trus Leonardus z. v. A. Meijers en M. de Gast. Overlijden: Johanna Steenhagen oud 44 jaar, echtgenoote van W. de Wit. Lucia Huigen oud 6 maanden. An- dries van Dijk oud 76 jaar, weduwn. van L. Kievits. Peter Johannes Lens- velt oud 39 jaar, echtgenoot van M. F. Verbunt. DRUNEN. Over de maand Maart. Geboren: Johannes L. z. v. A. Hil- gerdenaar-v. Beek Elisabeth P. d. v. Ant. J. Mimpen-Verhoeven Theodo ra d. v. Joh. Brok-van Spijk. Wilhel- mina J. d. v. Godefr. Vissers-Boons Hubertus J. z. v. Joh. J. Timmermans- Pulles Wilhelmus z. v. Joh. J. M. v. Kessel-Brok Petrus z. v. Joh. de Laat-v. d. Lee. Overleden: Helena E. L-. Pijnenberg oud 21 j. Walthera Robben, wed. v. Corn. Broermijn, oud 72 j.Tan Bap tist Nuijten, oud 83 j. Arnoldus Hombergen, wedr. van Johanna v. d. Biggelaar, later van Henrica Koks, oud 92 j. Wegens beleediging luidde den eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 15 April. Daarna verscheen voor de rechtbank de zuster van beklaagde: C. H. B. win kelierster wonende te Genderen. Beklaagd ter zake dat zij op 25 Fe bruari 1926 te Genderen opzettelijk den opperwachtmeester der Koninklijke Marechaussee A. v. d. Plas heeft belee- digd door opzettelijk aan de door haar bewoonde woning op te hangen lees baar vanaf den openbaren weg een door haar geschreven geschrift van den volgenden voor genoemden opper wachtmeester beleedigende inhoud: „Als wachtmeester v. d. Plas te Heul den mijne zeep niet thuis bezorgt die ik van de overheid gekogt en betaald heb dan zeg ik dat hij een openbaren gauwdief is". Vanwege het O. M. waren twee ge tuigen gedagvaard. Beklaagde, een beleefd vrouwtje, deed vermakelijk goed haar woord. Ze kon er maar niet over in, dat die zeep- geschiedenis haar zoo slecht bekomen was. Ze wilde recht zoeken en wist nu niet meer waar het te kunnen vinden, zoodat ze ten slotte op 'n onaangename manier met recht en gerecht te doen kreeg. Welbespraakt en met een stem als 'n klok beriep ze zich op haar recht als Nederlandsche en verklaarde zich „dienaresse Gods" in eerbiediging en naleving der wet. Maar dat de zeep niet was thuis bezorgd, en al die tobberij nu nog op den koop toe, zie, dat kon ze niet verkroppen. Zus ratelde maar door en was nog niet besloten op te houden met 'r actie. Ze hoorde 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk tegen zich eischen, en nog een geduchte waarschuwing kreeg ze van den Officier van Justitie mee. „Dag, heeren! groette ze luid en zette mèt broer in de gangen van 't rechts- gebouw haar betoog nog voort waar van de galm nog klonk tot in de zaal, waar 't haar óók niet naar den zin was gegaan met de zeep! Uitspraak 15 April a.s. GEMENGD NIEUWS. Dezer dagen vervoegde zich een net gekleed man, die Sternfeld noemde en vloeiend Duitsch en Fransch sprak, op het kantoor van de firma R. aan de Wijnhaven te Rotterdam. Hij zeide, vertegenwoordiger te zijn van d firma Offenbach in Neurenberg, en dat zijn koffers, met een groote hoeveelheid speelgoed, aan het Maasstation stonden. Binnenkort zou hij in een hotel alhier een groote tentoonstelling houden. Van zijn bagage moest evenwel nog f 80 invoerrechten betaald worden en hij was op het oogenblik wat schraal bij kas. Daar hij blijk gaf. de firma Offen bach zeer goed te kennen en zelfs bijzonderheden omtrent de familiere laties van eender firmanten nauwkeu- rig beschreef, geloofde de firma R. het verhaal en zij stelde Sternfeld f80 ter hand. S verdween en is sedertdien niet teruggekomen. Bij informatie bleek nog aan het Maasstation, noch bij het hotel iets van een Sternfeld bekend te zijn, zoodat de firma R. zeer ver moedelijk opgelicht is. De Fransche vlieger Fonck, uit den oorlog welbekend, lid van de Kamer zal, aan 'teind van de maand lunibeproe- ven van New York naar Parijs te vliegen zonder tusschenlanding. Het vliegtuig, waarmede hij de vlucht zal beproeven, wordt te New York gebouwd het is bijna voltooid. Drie Amerikanen zullen Fonck vergezellen. Op het Merwedekanaal bij Maar- sen is het aakschip Willem, geladen met steenen, in aanvaring gekomen met een moterboot. Het aakschip is bijna onmiddelijk gezonken. De opva renden werden gered Te Leiden is, naar aanhetHbld. wordt gemeldt, bij de politie aangifte gedaan, dat de penningmeester van de Leidsche Tuindersvereeniging een be drag van f 20 000 verduisterd zou heb ben ten nadeele van eenige tuinders. Dit bedrag zou de penningmeester in de kas van de vereeniging hebben gestort, waartoe hij niet gerechtigd was, In verband met verliezen, die de vereeniging heeft geleden, is dit bedrag niet meer aanwezig. Groolsch monumen taal filmwerk in 10 afdeelingen met een voorspel. MADGE BELLAMY speelt de rol van MIRIAM MARSH, het meisje dat met haarvader alle moei lijkheden van het groote werk- meemaakt, vol ro mantische teederheid GEORGE O'BRIEN de stoere Fox star speelt de rol van DAVY BRAN DON, den dapperen weg- baner, die zelfs den dood trotseert, op schitterende wijze. De Verheerlijking van hetgeen menschelïjken Geest en menschelijk Idialisme hebben kunnen volbrengen. De bouw der eerste Amerikaansche spoor wegen. die Oost en West der VereenigdeStaten met elkander verbonden. Ste den worden gesticht. In dianen bestrijden 't leger der arbeiders, die steeds weer met nieuwen moed den „IJzeren weg" tot voltooiïng brengen. Als dan de twee locomotieven elkander ontmoeten, als Oost en West door het „IJzeren Paard" éèn ge worden zijn, wordt daar een feest gevierd, gelijk aan dat eener nieuwe ontdekking van Amerika. Europeanen. Chineezen, Negers en Indianen werkten in 1862 gezamenlijk aan den grooten Oost-West Spoorweg en deden het koene pionierswerk van hun tijd, terwijl, dank zij WILLIAM FOX, wederom Europeanen, Chineezen Negers en Indianen, ongeveer vijftig jaar later, te zamen werkten om dezen arbeid vast te leggen voor het witte doek. Zoo ontstond het geweldigste filmwerk van onze dagen 5 acten. GEERTRUIDENBERG. 2en Paaschdag zal Good Luck leen voorwedstrijd spelen op het N A C - terrein tegen N.A.C. 11. De wedstrijd zal aanvangen te half een. Daar dit elftal Zondag 1.1. van een Br. B.V.V. XI met 14 1 won, zal Good Luck een geduchte tegenstander vinden. DUIVENSPORT. „Het gevecht op de Plantage". IftMl Kinder- en Familie voorstelling

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7