oIMElïlii Zaterdagmiddag 4 uur Kinder-voorstelling No. 28. Woensdag 7 April '26. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 April 1926. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 8 April. Op de examens gehouden door het „College musicale beige" te Ant werpen slaagde voor piano „degré élémentaire" Mej. Francine IJzermans. De jury, bestaande uit de Heeren Lo- dewijk Mortelmans, August de Boeck en Emile Bosquet, kende haar toe „Certification avec Ia plus haute dis tinction". Zij genoot hare opleiding van den Heer Jan Verhoeven alhier. Internationaal Congres van Leder fabrikanten te Brussel. Door de R. K. Vereeniging van Nederlandsche Lederfabrikanten zijn ongeveer een jaar geleden stappen gedaan bij de Groupement de la Tan nerie Beige, inzake een betere interna tionale regeling der leveringscondities van huiden, over welk onderwerp ook tijdens de Tentoostelling alhier een vergadering gehouden werd. Wij kun nen nu mededeelen, dat op 28 Mei a.s. te Brussel een congres over deze ma terie zal worden gehouden. Behalve de Belgische en Hollandsche Lederfabrikanten-Bonden zullen daaraan deelnemen, de volgende organisaties: Syndicat général des Cuirs Peaux de France. United Tanners Federation (Enge land). Tanners Council of America. Zentralverein der Deutschen Leder industrie. Federazione Italiana dell Industr Conciaria. Wij hopen binnenkort de agenda nader te publiceeren. Vrijdag 9 April a.s. zal in den Gildenbond te Waalwijk een lezing met lichtbeelden tot inleiding van een Moedercursus gehouden worden te beginnen 's avonds om half 8 tot 9 uur. De beteekenis der goede verzorging van den zuigeling voor zijn gezonde ontwikkeling zal op het doek verdui delijkt worden en de moeders worden aangetoond. Op Donderdag 15 April te beginnen wordt er door Zuster van Kerkoerle uit Breda eene Moeder-cursus gegeven, 's middags om half 3 en zoo vervolgens 8 Donderdagen achtereen. Deze cursus is toegankelijk voor alle Moeders van alle gezindten en bedraagt het cursus geld slechts f 1.—. De zuster beschikt over gekleurde platen, allerlei leer middelen, pop, kleertjes, enz. Daar de vereenigingen Wit-Gele en' Groene Kruis geen moeiten en kosten ontzien om de kindersterfte te beper ken en de moeders zooveel mogelijk voor te lichten, raden wij allen aan deze lezing en cursus te volgen in haar eigen belang en in 't belang vooral van hare kleine lievelingen. Verzuimt niet de gelegen heid die 11 geboden wordt om in Waalwijk een uitvoering bij te wonen waarvoor men anders groote reizen moet maken. Het groot vocaal concert onzer Liedertafel, op 2en Paaschdag, mag onder meer dan een opzicht zeer goed geslaagd heeten. Ondanks het reeds gevorderde seizoen, vulde een talrijk publiek de ruime Concertzaal, wel een bewijs, dat de uitvoeringen van „Oefening en Vermaak" zich in blij vende belangstelling van Waalwijks kunstlievend publiek mogen verheu gen. Vooral aan de solisten was dit maal een ruime taak toebedeeld. Noe men wij allereerst mej. Marie Mertens die een drietal fraaie liederen uitste kend vertolkte en terecht een groot succes inoogstte. Waarlijk, van deze jeugdige zangeres, die zich met zoo veel 'ijver op de studie der muziek toelegt, mag nog veel verwacht wor den. Ook de heer Th. Burmanje, over wien we reeds vroeger schreven, gaf volop te genieten in „Lentezang" en in de „Zigeunerballade" van H. Sacks, op de piano begeleid door den heer Jan Princen. Waardig sloten zich daarbij aan de heeren A. v. d. Meijdenberg, A. de Vaan, Jos de Bont, Jos en Adrianus Wilmont, die allen als om strijd wed ijverden de hun opgelegde taak zoo goed mogelijk te verrichten. De Liedertafel zelve zong 'onder leiding van den heer J. Sars, voor de pauze „Lentezang" v. Weijtz, „Abendlied" van Nöroth en „Tempel zang" van Budelman, welke uitstekend van stapel liepen. Een aangename afwisseling verschafte ons het Waal wijks dubbel mannenkwartet, dat „Siandchen" van Ulrich en vooral „Ave Maria" van Ramshorst, op een, we zouden haast zeggen onberispelijke wijze zong. Waarlijk, de heer Drik van Heijst heeft alle eer van zijn werk. Ook de uitvoering van „Viooltjes" van Löser en „Wiegenliedje" van Roeske viel alleszins te loven. Na de pauze kwam de hoofdschotel van den avond„Eine Nacht auf dem Meere" van Tschirch, een Europeesch vermaard en met talrijke eere-prijzen bekroond toonwerk, dat niet veroudert en om zijn prachtige koren en soli steeds diepen indruk zal blijven maken. Een warm, langdurig en welverdiend applaus klonk aan het slot den direc teur, de solisten, den koorzangers en den kranigen jeugdigen accompagna- teur, den jongenheer G Knepfle, ter eere Een gezellig bal besloot verder dezen zoo bij uitstek geslaagden avond. A.s. Dinsdag en Woensdag zullen de groote oratorium-uitvoeringen door Waalwijks Gemengde Zangvereeniging plaats hebben. Waar hier een prachtig koorwerk van Schumann wordt gegeven, uitge voerd door een koor van circa honderd dames en heeren en met medewerking van 's lands beste solisten, waaronder de gevierde sopraanzangeres Mej. di Moorlag en den beroemden tenor-zan ger Louis van Tulder, begeleid door een volledig strijkorkest kan het niet anders of iedereen profiteert van de gelegenheid die geboden wordt om in Waalwijk een dergelijke uitvoering mee te maken. De gelegenheid tot plaats bespreken begint a.s. Vrijdag en is dan uitsluitend opengesteld voor donateurs, honoraire leden en werkende leden. As. Zaterdag voor iedereen. Plaatsbespreken kan geschieden bij firma Wed. Th. Pulles, Sigarenmagazijn, Telefoon 116. Uitdrukkelijk zij er echter opgewezen dat vanuit Waalwijk geen plaatsen telefonisch kunnen worden gereser veerd, wel van buiten. Ook moeten de genomen plaatsen direct worden be taald. Niet betaalde plaatsen kunnen niet vrij gehouden worden. Met het oog op het te verwachten groote bezoek raden we eenieder aan tijdig plaatsen te bespreken. INDE 36302 Enlreé 40 en 20 cent. De weerwraak der Kabouters. Maandag (2en Paaschdag) had de eerste opvoering van deze operette plaats. De belangstelling was echter niet evenredig aan de groote kosten en moeiten die men zich voor deze op voering getroost had Men mocht met recht verwachten dat bij een dergelijke bijzondere uitvoering vooral den eersten avond de zaal te klein zou blijken, doch nu waren er nog verschillende plaatsen onbezet. Het bijzonder fraaie lenteweer, dat tot wandelen noodde en de verschillende andere ontspan ningsgelegenheden dien avond, zullen zeer zeker aan het bezoek veel afbreuk hebben gedaan. Die er geweest zijn en er een zeer genotvolle avond hebben doorgebracht, zullen onge twijfeld anderen aansporen dit stuk te gaan zien en zal de belangstelling a s Zondag bij de 2e uitvoering die van dé eerste verre overtreffen. In zooverre is deze opvoering een succes geweest, dat er slechts één roep was over het keurige spel van spelers en spelertjes, over de schitte rende costumeering en enscèneering, tooneeldécor enz. Er is onbedaarlijk gelachen om de oerkomische scènes die zich onophoudelijk afspeelden en het geheimzinnige gedoe van die leuke rappe kaboutertjes was een lust voor de oogen. Het stuk is te beschouwen als een vervolg op .de operette welke het vorig jaar werd opgevoerd „De wraak der kabouters", en komt in het kort op het volgende neer Kleermaker Jan de Flikker (vert. C. Mol) had plechtig beloofd in geen jaar een druppel sterken drank te zullen gebruiken. Als belooning helpen de kabouters hem ijverig in zijn werk, zoodat zijn kleedermakerij tot grooten bloei komt. Een half jaar gaat alles goed. De herbergier Franken (vert. W. v d. Mee) heeft daardoor heel wat minder inkomen en hij weet brouwer Jansen (vert. Fr. Schilders) en den vrachtrijder Willemsen (vert. M. Pulles) over te halen hem te helpen om Jan de Flikker weer aan het drinken te krijgen. Gemakkelijk gaat het niet, maar ten slotte gelukt hun snood plan. Verhit door den drank maken zij het stoute plan om de kabouters uit te roeien en in het tweede bedrijf zien we den kleermaker en z'n knecht Koosje met den herbergier,den brouwer en den vrachtrijder op den kabouter- berg aankomen. Zij zullen echter hun bekomst krijgen van deze vermetelheid De kabouters van alles op de hoogte bereiden hun een verschrikkelijke ontvangst. Het bliksemt, dondert en spookt er, zij worden door beeren besprongen en beleven nog vele andere pijnlijke ervaringen. Hun gevange neming, verhoor en veroordeeling is 'tslot. De kleermakersknecht „Koosje" een onbeholpen jongen (vertolkt door den heer L. v. d. Geld) die alles gedaan heeft om zijn baas van het drinken af te houden, wordt voor zijn flink gedrag schitterend beloond. Hij wordt door de kabouters aan eene operatie onder worpen en wordt verlost van zijn bochel, zijn spraakgebrek, zijn rood haar, zijn bekrompenheid van geest kortom er wordt een heer van hem gemaaktonnoodig te zeggen dat een en ander tot dol vermakelijke scène's leidt, waartoe het keurige spel van „Koosje" wel het meest bijdraagt. Ook het spel der overige hoofdpersonen is zonder uitzondering zeer te roemen. De kaboutertjes hebben zich ook bijzonder van hun taak gekweten, terwijl de pianist de heer L. Pullens zorgde voor 'n goede pianobegeleiding. Een speciaal complimentje komt zeker toe aan de Patronaatsharmonie, die onder leiding van den instructeur, den heer v. Loon uit Loon-op-Zand met een zevental fraaie nummers, waaronder verschillende nieuwe, de uitvoering opluisterde enbewees.dat met allen ernst en groote ambitie wordt gerepeteerd, waardoor het met dit jonge gezelschap steeds „cresendo" gaat. De ijverige directeur van het Pa tronaat de WelEerw. Heer van Berkel heeft eer van zijn werk en wij hopen en verwachten ook a.s. Zondagavond een groótere belangstelling. Niemand zal er spijt van hebben erheen gegaan te zijn. Bij de gisterenavond ten over staan van Notaris A. Schaap gehouden verkooping van een huis met erf en tuin in de St Antoniusparochle, eigen dom van den heer J. van lersel werd dit gekocht door den heer A. Adriaanse voor f 2850.— s Naar wij vernemen zal de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" deelnemen aan het groot Nationaal Festival te Waspik en wel op Zondag 30 Mei a.s. Met genoegen hoorden wij, dat het aantal honoraire leden der Lieder tafel in den laatsten tijd aanzienlijk vermeerderd is Wij behoeven wel niet te zeggen, hoezeer wij ons daar over verheugen. Het oudste gezelschap van Waalwijk, dat zooveel voor de muzikale ontwikkeling in onze ge meente gedaan heeft en nog steeds doet, verdient dien moreelen en finan- tieelen steun ten volle. Gisterenavond ontstond twist tusschen H. v. H. en P. v. E.. H. v. H. liep daarbij een niet ernstige hoofd wonde op. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Zaterdagavond maakten v O. alhier en v. B te Kaatsheuvel het de familie H. in de Putstraat lastig en bedreigden een zoon des huizes zelfs met een mes. De agent van politie Driessen, die vrij van dienst was en thuis, werd gewaarschuwd en trok er direct op uit. Hij vernam dat v. B. er tusschen uit was en zich vermoedelijk in café v. H. bevond en ging er met den agent Van Mierlo heen. Hier werd gesommeerd om buiten te kontan en 't mes af te geven; v. B verzette zich daartegen en deed zelfs een aanval met z'n mes op den agent van Mierlo en zette 't daarna op een loopen. Hij werd in een dam in de Nleuwstraat achterhaald en na een fiksche worste ling en heftig verzet gearresteerd. De agent Driesen had v. O. voor z'n rekening genomen en ook hier ernstig verzet, doch ten slotte ging het jongmensch aanvankelijk goed mee naar 't bureau, maar ter hoogte van den heer van Hooff, vloog hij plotseling den agent weer aan en ontstond een ernstige worsteling, waar bij beiden meermalen met de keien kennismaakte. De agent Driesen hield echter aan en nadat een burger had kennis gegeven van dit ernstig verzet werd v. O. ten slotte met behulp van den inmiddels verschenen agent Keiler naar het bureau opgebracht, waar ook v. B. was gearriveerd Zij zullen hun gerechte straf niet ontgaan. Een woord van lof aan de agenten v. Mierlo en Driessen is hier wel op z'n plaats. Men schrijft uit Vlijmen aan 't Huisgezin Zaterdag n m. om 3 uur had een conferentie plaats tusschen den R.K. Bond van Houtbewerkers en de werk gevers in de mandenindustrie met den middelaar mr. dr L. Deckers, lid van de Tweede Kamer. Gisterenmorgen had op de Markt alhier- de j^remiekeuring plaats van springstieren', uitgeschreven door de Prov. Commissie voor de Ondersteuning van Rijkswege van Rundveefokkerij in Noord-Brabant Aangevoerd waren 11 stieren. Aan slechts een stier werd een premie verleend van f 25 nl aan'die van de Fok- en Controlevereeniging het Land van Heusden en Altena te Eethen met 80 punten. Voor het stamboek werden nog goed gekeurd de stieren van de Fokvereeni- ging te Almkerk met 75/8 p van J. Verhoeven te Waalwijk met 75/7 p en van W. C Wink te Wijk met 75/6 p Bij deze keuring waren tegenwoordig de landbouwkundig ingenieur dhr. Ariens met een aantal onderwijzers die voor landbouwakte studeeren van de cursussen Breda en *s Bosch en de heer van den Broek, directeur van de landbouwsc ooi te Boxtel. DRUNEN. Z. D. H. de Bisschop heeft herbenoemd tot Kerkmeesters de heeren F. Robben en J P. van Kessel. Door de Tooneelvereeniging der Jongenscongregatie zal Donderdag a.s. weder worden opgevoerd, uitsluitend voor dames, het drama „Zrynie". Mocht de eerste opvoering aller tevredenheid wegdragen, zoo mogen wij verwachten dat ditmaal het succes niet minder wezen zal. In 't café van M. v d. Westen werd besloten een Kruisboogschutterij op te richten. Op Zondag 11 April wordt des avonds om half acht een vergadering gehouden eneen voorloopig bestuur gekozen. Zij die lid willen worden, worden uitgenoodigd de ver gadering bij te wonen. DRUNEN. lsten Paaschdag is proces verbaal opgemaakt tegen twee per sonen, die zich niet stoorden aan het pas afgekondigde rook-verbod. Zooals bekend, is het in onze ge meente verboden te rooken op den Kanaaldijk of ten Zuiden daarvan, zulks met het oog op het groote biand- gevaar. Onze gemeente is wederom een bedrijf rijker geworden. De heer N. Boom. eertijds werkzaam aan de cartonnagefabriek van de firma S. alhier, heeft zich zelfstandig ge vestigd. Onze voetbalvereeniging „Sporters" is 2en Paaschdag op bezöek geweest bij „Excelsior" te Oisterwijk tot be ëindiging van den gehouden serie wedstrijd. De stand was 1—1 en werd aan onze club na loting, een 3en prijs toegekend. NIEUWKUIJK. Er zijn op initiatief van Pastoor en Burgemeester plannen in voorbereiding om op Zondag 18 April een grootsche betooging te hou den in ons nieuw Bondslokaal. Voor het eerst in het gebouw zal de Har monie „De Eendracht" van Onsenoori en Nieuwkuik en de liedertafel „Oefe- ning baart kunst" er ons op hun geluid vergasten, terwijl Pastoor P. Karsma- kers uitjDreumel, die zoo de vruchtbare kapelaansjaren (1910—1914) bij ons doorbracht, een causerie zal komen houden over zijn geteisterd dorp. Ver snaperingen zullen in het gebouw verkrijgbaar zijn, maar we hopen dat de collecte voor Dreumei méér op zal brengen Zoo mogelijk zal ieder die zijn milddadigheid toont, een herin- neringskaart van den watersnood van Dreumei ontvangen. Het program wordt nader vastgesteld en bekend gemaakt De verkoop van het Emma- bloempje alhier heeft f3170 opge bracht. Hiervan zal drie vierde worden afgedragen aan ons plaatselijk Wit-Gelt Kruis. Gedurende de afgeloopen maand Maart werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f2175 78 Terugbetaald f5859 63. NIEUWKUIK. Op Zondag 4 April had de feestelijke opening plaats van de nieuwe schietbanen van het Kruis boogschuttersgtzelschap der jonge Ba tavieren te Nieuwkuik in 't café A van der Geld te Nieuwkuik De president, de heer Corn. Bergmans verwelkomde de aanwezige leden speciaal de leden van het Kruisboogschuttersgezelschap „Rozenjacht" uit Vlijmen, die als oudste vereeniging genoodigd was om de nieuwe banen op hun nieuw terrein feestelijk te openen met een vriend schappelijken wedstrijd, waarvoor vijf prijzen beschikbaar waren gesteld na een korte inleiding gaf deze hei woord aan W. van Sprang uit Vlijmen. Spreker begon op de eerste plaats een dankbetuiging te brengen aan het be stuur en leden der Jonge Batavieren namens het bestuur en leden van Rozen jacht, voor deze vriendschappelijke uitnoodiging, spr. vervolgde dat het duidelijk verklaarbaar was de reden hiervan wanneer men naging dat de twee vereenigingen al reeds eenige jaren haar 25 jarig bestaan gevierd hadden en dat de sympathieke ver houding al reeds van af den begfnne werkelijkheid was Spreker schetste het doel der Kruisboogvereenigingen en verwees naar de vriendschappelijke verhoudingen tusschen deze twee ver eenigingen wat aanleiding heeft gegeven tot stichting van een nieuwen bond, die thans 9 vereenigingen telt in de Langstraat. Spr. stelde daarom voor de banen te openen door de 5 eerste pij len te laten schieten door Corn Berg mans en Adr van der Ven, wat met een daverend applaus werd aangenomen. Toen de 5 eerepijlen waren afge schoten nam een aanvang de personeele wedstrijd en werden de prijzen behaald door M. Vennings Vlijmen le prijs, C de Laat Vlijmen 2e prijs. C. van Noord, Nieuwkuik 3e prijs, Gvd Lee Nieuw kuik 4e prijs, J. Knops, Vlijmen 5e prijs waarna de uitreiking der prijzen plaats had onder een glaasje en eenige zangnummers werd de avond verder feestelijk en gezellig doorgebracht. CAPELLE Op as. Vrijdag 9 dezer zal vanwege de vereeniging van Paardenhouders „Ons Belang" alhier een herschatting plaats hebben van paarden en wel op de volgende plaatsen en uren Van 8 30 tot 9 30 Oostzijde Molen bosch. Sprang. Van 9 30 tot 10 30 Westzijde Molen bosch, Sprang. Aan de Loonschendijksche Kerk: Van 1 tot 2 uur Vrijhoeve en Hooge vaart Neerlands beste solisten v?rleenen hun medewerking bij de a.s. oratorium-uitvoe ring. Van 2 tot 3 uur de overige wijken. Trouwe opkomst der verzekerde paarden is ten zeerste vereischt. As. Donderdag 8 dezer, des avonds 7 uur zal in de Ned. Herv, Kerk optreden de beroepen predikant Ds. Muller uit Enter. WASPIK Aan de bedevaartreis naar Hakendover namen uit deze parochie ongeveer 15 pelgrims deel De Tooneel- en Operette- Ver eeniging „Entre Nous" gaf Zondag avond eene uitvoering Opgevoerd werden de blijspelen „Vluchtelingen" en „Joost Uilenspiegel". Als naar ge woonte was het succes ook ihans weer buitengewoon. Zaterdag werd door den Voor- 7it1ei der Harmonie, den heer B. van Schijndel, de eerste steen gelegd van de Concertzaal voor den Heer H. van lersel Montens. As. Woensdag zal het grondwerk worden aanbesteed voor de nieuw ,te bouwen kerk te Waspik Boven. GEERTRUIDENBERG. Maandag j.l. vierde onze geachte gemeente secreta ris de heer N. G. E. Meyers zijn 25-jarig ambtsjubileum als ambtenaar der secretarie van onze Gemeente. Even over twaalf, werd de jubilaris door de beide wethouders, de heeren A. Kroon en C. Tak, naar de schitte rend versierde raadszaal van ons stad huis gebracht, alwaar de burgemeester en raad van onze gemeente, de familie van den heer Meyers, en een groot ge tal belangstellenden aanwezig waren. De burgemeester feliciteert den ju bilaris, met z'n jubileum met deze woorden Het werk van den secretaris is even als Geertruidenherg in dien tijd veel veranderd. Maar het werk van den secretaris heeft zich daarbij altijd aangepast, altijd heeft hij voor het belang van Geertruid'enberg zijn beste krachten gegeven. Vooral tijdens de mobilisatie werd er van hem veel gevergd en heeft hij veel gepresteerd. Uit persoonlijke ervaring als burge meester kan ik in deze 2'/a jaar niets dan lof spreken over het werk van den secretaris, vanaf dep eersten dag dat ik hier was, heeft hij door z'n kennis en ervaring mij met raad en daad bij gestaan. Hij heeft altijd, met mij, den raad en het gemeentepersoneel in het belang der gemeente prettig samenge werkt, altijd met opzijde-zetting van sympatic of antipatie voor personen, heeft hij voor iedereen op aangename wijze z'n ambt vervuld. Het ainbt van secretaris is soms zeer eigenaardig; de secretaris is dikwijls de vraagbaak voor alle ingezetenen, en bij den gang naar 't gemeentehuis, wordt altijd aan den secretaris om raad gevraagd. Bij hem is nooit iemand tevergeefs ge weest, steeds was hij gaarne bereid iedereen met raad en daad bij te staan. Ik feliciteer U, de raad en uw familie met uw jubileum, als stoffelijk bewijs van onze achting en waarjdeering, bied ik U namens den raad, dit cadeau een zilveren sigarenkist als herinne ring aan. Dikwijls wordt gezegd: „Wei nig maar uit een goed hart", hier zou men kunnen zeggen: „Het is uit een goed hart, maar uit een noodlijdende gemeente-kas". Hierop volgde een da verend applaus. De heer Meyers en familie werden nu gefeliciteerd door de leden van den raad en de regenten van de stedelijke godshuizen, waarna de oud-burgemees ter onzer Gemeente Mr. H. Alard tot den jubilaris een korte toespraak hield. *Daarna hield de heer Fr. Reniers, ge meente-opzichter alhier namens het gemeentepersoneel, de volgende toe spraak. Namens het gemeente-perso neel onzer gemeente feliciteer ik U met uw jubileum. Onze achting, die wij U toedragen is bijna niet in woorden te uiten. Altijd hebt gij op prettigen en aangenamen voet met ons gewerkt, uwe medewerking was ons dikwijls on misbaar. Als blijk van hulde bieden wij U dan aan, deze bureaustoel en bloe menmand. Burgemeester ik feliciteer U, met het jubileum van onzen secre taris en ik hoop dat hij nog lang met U en den raad zal kunnen samenwerken tot bloei van Geertruidenberg. Daarna werd de jubilaris gefelici teerd door den majoor-rijksveldwach ter A. v. d. Elshout, met de volgende woorden Mijnheer Meyers, het doet me een ge noegen, U met uw zilveren ambtsjubi leum te feliciteeren. Ik hoop dat gij nog langen tijd zult blijven, zooals nu, God ter eere, tot eer voor de koningin en tot heil van onze gemeente Geertruiden berg Daarna werd hij gefeliciteerd door alle notabelen van Geertruidenberg, leden van de Symphonie en harmonie. Te vijf uur bracht de harmonie „Apollo" een serenade, waarbij de be langstelling buitengewoon was en toen de harmonie het „Lang zal hij leven" inzette, zongen allen mee. Deze dag zal ongetwijfeld bij den heer N. Meyers, dien ook wij gaarne ge- lukwenschen en alle Bergenaren in aangename herinnering blijven. Tweede Paaschdag j.l. gaf de R. IC. Dansclub O. O. haar derde groot bal Wille Bioscoop.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5