Nerveus en Overspannen Slapeloos en Afgemat Mijnhardt's Zenuwtabletten GEDENK ALBUM Marktberichten. Verschenen TENTOONSTELLING WAALWIJK 1925, P r Ij s f 4.--. nieten en iedereen kan en zal er van genieten om tal van redenen. Bij de dezer dagen gehouden onderhandsche aanbesteding van den bouw van een landhuis voor rekening van den heer P. Kalis van Schijndel aan de Mr. v. Coothstraat was laagste inschrijver de firma Wed. A. Aarts en Zonen alhier. Het werk is nog niet gegund. Telefonisch aangesloten onder No. 8 Cor. van de Wiel, Dames- en Heerenkapsalon, Grootestraat 303, Waalwijk. Bij de 1.1. Dinsdag te Amsterdam aan het Centraal Magazijn gehouden aanbesteding van 55 000 paar militaire schoenen, werd de levering gegund aan de laagste inschrijfsler, de fiima D. P. de Booij te 's tfosch. Hoewel uitdrukkelijk inschrijving was gevraagd in perceelen, werd de order geheel toegewezen aan bovengenoemde firma, die alleen inschrijtster was voor de massa, aldus deelt men ons mede. Door Z. H. den Paus is aan den ZeerEerw. Pater Louis Dumoulin S.J. uit Waalwijk, leeraar aan het College der Jesuïeien te Calcutta en die thans in Europa vertoeft, de pauselijke medaille Bene Merenti verleend, ter erkenning zijner verdiensten tijdens de groote Vattcaansche Missie-tentoon stelling, waar pater Dumoulin de af- deeling Bengalen onder 2ijn be moeiingen had. In een onzer vorige nummers hebben wij medegedeeld dat de mi nister afwijzend had beschikt op het verzoek tot weder-instelling van de Commissie van Advies der Rijksvak- school alhier. Wij gaven toen ook de motleven die den minister daartoe geleid hebben. Naar wij vernemen kunnen de Bond van Schoenfabrikanten en de Bonden van Lederfabrikanten zich geenszins met de beslissing en de motieven van den minister vereenigen en zullen zij daarin dan ook niet berusten. Zij zullen over deze aangelegenheid eene audentie aanvragen bij den mi nister. Voor den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten zijn hiervoor aan gewezen de heeren Jos. J. Klijberg, Vice-Voorzitter en M. J. H. Denteneer, alg. secretaris. .De Schoenindustrie" van 31 Maart bevat een ontwerp voor een uniform fabrieksziekenkas—reglement voor de Schoenindustrie, ontworpen door den secr.-adv. de heer M. j. H. Denteneer aan de hand van dat der Textielver- eenigingen. De Voorzitter van den Bond zeide bij de behandeling daarvan in de Hoofdbestuursvergadering van den Bond dat het Dag. Bestuur hierdoor veel werk zou krijgen, maar dat hier een groot belang voor de leden werd ge diend en wel omdat de lasten, die door deze nieuwe verzekering weer op de leden drukten, zoo laag mogelijk worden gehouden, waardoor hun tienduizenden guldens per jaar kunnen worden bespaard. Onze Veemarkt. Een ongewoon verschijnsel in de laatste tijden is wel voor onze plaats een Veemarkt en waarlijk de Jaarmarkt van 1.1. Donderdag gaf ons daarvan weer een beeld, al was het nu niet direct een zoo grootsch. Een honderd tal beesten, een flinke aanvoer van biggen en schapen, 't is al zoo iets en doet weer denken aan die prachtige veemarkten van vroeger jaren toen het vee in dubbele rijen stond vanaf de Grootestraat tot voorbij de Gas fabriek. En waar we overal veemarkten zien openen en sommige ook bloeien, kwam opnieuw de overweging in ons op. hoe 't toch mogelijk was dat hier in Waalwijk de veemarkt zoo verloopen is, juist in een plaats, het centrum van een goede veestreek, gemakkelijk in elk opzicht te bereiken. Ziet eens wat tegenwoordig wordt gedaan aan de veehouderij in Groot-Waalwijk zelf, Sprang, Capelle en Vrijhoeven, Waspik, Kaatsheuvel, Drongelen.Eethen, Drunen, Elshout enz. We weten wel dat de grootere plaatsen den laatsten tijd om tal van redenen de markten meer tot zich trokken, maar men vergete niet dat het voor de veehouders dezer streek toch ook een groot gemak en voordeel is hun vee in de naaste omgeving ter markt te kunnen brengen met kans op succes. Wij spraken er toevallig eenige vee handelaren en veehouders over en die waren .van meening dat beslist eens een poging gewaagd kan en moet worden om onze oude veemarkt in eere te hersteilen en dat de land bouwers en veehouders dezer streek gaarne hun medewerking zouden ver- leenenkomt er vee, dan komen er koopers en omgekeerd. O.i. is het zeker te probeeren, baat het niet, schaden kan het zeker niet en de kosten zijn al zeer betrekkelijk. Zou in deze een samenwerking tus- schen b.v. Gemeentebestuur, Waalwijks Belang, de afd. N. C. Boerenbond, de landbouwvereenigingen in de om geving. niet de gewenschte weg zijn Wij geven dit idee gaarne ter over weging. Ingezonden Mededeelingen. Achter de Coulissen De tooneelclub van den R.K. Vrou wenbond trad Woensdag- en Donder dagavond voor het voetlicht met bovensiaand blijspel in 3 bedrijven van Henri 't Sas. De keuze van een goed werk is voor dames-tooneel vooral zeer moeilijk we hebben dat ook hier meermalen ondervonden en we gelooven dat Mej Elza Rubbens ditmaal goed geslaagd is, waar het over 't algemeen o.i. zeer voldeed, al blijft het een bijzonder stuk, waarvan men niet gemakkelijk veel positiefs zeggen kan. Moet eener- zijds worden erkend dat de schrijver met een tamelijk simpele stof gewoe kerd heeft en er eene vlotte verhan deling van heeft gemaakt, met ver schillende leuke zettenen lachwekkende momenten, anderzijds zit in hei stuk niet die groote spanning en komt de ontknooping te gemakkelijk, terwijl het humoristische niet het peil van „oer-komtsch" halen kan, waardoor het „tranen-lachen" door het publiek zooals dat bij sommige blijspelen het geval kan zijn, niet gemakkelijk zal voorkomen. Om deze redenen eischt de opvoering prima tooneelkrachten en vooral uiterst bekwame regie en gelukkig was hier het een en het ander het geval èn door het zeldzaam fraaie spel van de dames tooneelisteu èn door de keurige costu- meering, décors, ensceneering, kortom door de goede zorgen van de begaafde regiseuse Mej. Elza Rubbens, is het stuk dermate tot zijn recht gekomen dat elkeen er ten hoogste over voldaan was. Alles was tot in alle details uit nemend verzorgd, ieder leverde voor treffelijk spel, de smaakvolle costuums waren al naar gelang 't behoorde „haute chique" of „stijf deftig", terwijl een smaakvolle meubileering 't geheel het vereischte cachet gaf. Zooals de titel reeds laat uitkomen wil het stuk eene uitbeelding zijn van hetgeen zich afspeelt om eene tooneel- uitvoering, d. w. z. er vóór, tij Jens en daarna, dus van al wat het publiek nooit te zien krijgt, doch wat blijkens dit stuk al vaak even dfamatisch of komisch is als het stuk zelf I We hebben daarbij ook kunnen zien welk een groote rol de pers verslagen hierin hebben en om het groote gewicht dat de actrices daaraan schijnen te hechten, zullen wij ze maar even een voor een onder de loupe nemen, in volgorde van 't pro gramma. Voorrang behoeven we hierbij niet te geven, alle actrices waren zeer goed. Anna Franssen als Mevr Terwandt, verdient ongetwijfeld een extra com pliment voor haar zeldzame vertolking van eene zelf ingenomen tooneelschrijf- ster en regiseuse, die heel wat hoofd brekens heeft met de wildzangen van actrices, meest jonge levenslustige vlindertjes, die moeilijk te dresseeren zijn. Maar geen oogenblik verliest de dame haar hoogen ernst. Constance Sars als Mevr. de Veer, paste zich met haar rol van deftige oudere dame en gastvrouw zeer goed bij de overigen aan. Dora van Heesch als Ems de Veer nam als dochter des huizes onberis pelijk de honneurs waar en deed zulks onder oolijk gebabbel. Ante. Mahleu als Mevr. Bolsius, zag zich voor de eerste maal dat ze op tooneel meespeelde een groote rol toe bedeeld. Toch is haar debuut zeer verdienstelijk geweest en haar spel belooft alle goeds voor de toekomst. Jeanne van Well als Annetje van Winsum, speelde keurig en ongedwon gen haar rol van zorgelooze, dartele wildzang, die onmogelijk zelfs onder de meest tragische momenten in 't drama haar ernst kon bewaren en zoodoende Mevr. Terwandt heel wat last bezorgde. Cor Slaats als Lou van Velsen, was eveneens een alleraardigste type van een levenslustig jong meisje, dat ook liefst met alles gekscheerde en zich menige terechtwijzing van de schrijfster op den hals haalde. Adri Hendriks als Mia Bakker, vol deed zeer goed en wist zich met haar ongedwongen spel op de juiste wijze bij de overige speelsters aan te passen. Adriana Dielissen als Rie Rademaker, speelde voor 't eerst mee en bracht het er, zonder nu juist op den voor grond te treden, toch bijzonder goed af. Nelly van Lier speelde haar dubbelen rol van Anna Vermeulen en dienstbode niet onverdienstelijk en met de noodige onbeholpenheid die met haar rol over een kwam. Zij deed er vaak nog een schepje bij om Mevr. Terwandt zenuw achtig te maken. Johanna Verhoeven, die eveneens twee rollen te vervullen had. bleek hiervoor bijzonder geschikt en wist herhaaldelijk de lachspieren in bewe ging te brengen Zij is in komische stukken altijd in haar element. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth en Drogisten. Zonder uitzondering hebben alle speelsters met veel toewijding en op bijzondere wijze zich van hun taak gekweten daarbij was de ensceneering en de decoratie van 't tooneel schitterend te noemen, zoodat keurig spel en 'n fraai geheel werd gegeven, waarvan de tegenwoordigers zeer hebben ge noten Het zoo succesvol slagen danken we op de eerste plaats aan de uit stekende regie van mej. Elza Rubbtns, die zich maanden en maanden ontzettend veel moeite heeft gegeven om het werk er zoo in te brengen en aciie, dictie, ensceneering enz. zoo volkomen te acheveeren. Terecht werd haar daarvoor Woensdag door de presidente van den Vrouwenbond, mevr. Moonen en den Z Eerw. heer pastoor openlijk hulde gebracht onder aanbieding van een prachtige bloemen mand Wij sluiten ons bij deze open lijke hulde gaarne aan, maar moeten tegelijk onze groote teleurstelling uit spreken over het bezoek door het publiek van 11. Donderdag. Woensdag was het natuurlijk druk, maar Don derdag was het bezoek bedroevend. Waar waren degenen die steeds den mond vol hebben over goed tooneel, die goed spel in een goed Hollandsch blijspel heeten te waar deerenwaar blijven zij die hun respect zoo graag willen toonen voor de moeite die de dames-dilletanten maar vooral de regigeuse zich geven voor 't algemeen belang, waar blijven de leden van Vrouwenbond en Wit Gele Kruis, hun mannen en huisgeriooten die ook een offertje willen plengen, waar hier de opbrengst gold voor de huldiging van het katholieke Wit-Gele Kruis, waar blijven zij die hierdoor een demonstratie willen geven voor hunne vereenigingen. We hebben die zeer velen gemist en dat is te be treuren om tal van redenen. Niettemin, die er geweest zijn heb ben een genotvolle avond gehad en zullen met ons gaarne een eere-saluut brengen aan de tooneelclub met hare leidster voor het gebodene maar ook voor het doel van dezen avond, waar voor een grootsche reclame was op gezet. Tenslotte deelen in onze waardee ring de leden van Waalwijks Symfonie gezelschap dat aan 't welslagen dezer avonden zeer veel bijdroeg Neerlands beste solisten verleenen hun medewerking bif de a.s. uilvoeringen van Waalwijks Gemengde Zang- vereeniging. Eenige weken geleden werden de bezoekers van café „De Korenbeurs" reeds vergast op een muzikaal festijn door het Hongaarsche zustertrio Chlebna. Niet minder was dit 't geval gedurende de beide Paaschdagen toen de heer Govaerts weder de begaafde Hongaarsche zusters engageerde om in zijn café op te treden en waarvoor voortdurend groote belangstelling was De artisten weten haar instrumenten meesterlijk te beheerschen, haar viool de meest verscheidene gemoedsuitingen doen vertolken, er hare ziel in uit te zingen. Men voelt er in de gedegen uiting van ontwikkelden, natuurlijken aanleg waarin zich weerspiegelt de bruisende hartstocht, de melancholieke teederheid van het Hongaarsche volk. Het optreden van het Hongaarsche Trio heeft grooten bijval geoogst. Morgenavond wederom opvoering van de operette: „De weerwraak der Kabouters" in het patronaaisgebouw der St. Clemensparochie. Wie eens hartelijk lachen, wil moet er beslist heen gaan. Voor de kinderen wordt heden middag tegen eene vergoeding van slechts 10 cent eene opvoering van deze operette gegeven. Op het Polit'ebureau alhier zijn op Maandag 12 April namiddag van 4 tot 6 uur. inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Een ijzeren jschroefsleuteleen gummibal; een óud heerenrijwiel; een huissleuteleea paar gele Dames handschoenen; een wit keper pantelon; een rijwielpomp; een schoenleest voor Damesschoen; een hamer; een ring met sleutel; een zilveren rozenkrans; een lederen boterhammen tasch met trommel; een gouden Damesketting met medaillon een Dameshandschoen. ADVERTEERT in dit blad, dat in de Langstraat en Omgeving ALGEMEEN gelezen wordt. Conflict in de Mandenindustrie. De conferentie, gehouden op 3 April j 1. tusschen beide partijen, onder lei ding van Dr. Deckers, heeft niet tot overeenstemming geleid. Als gevolg daarvan wordt de staking voortgezet. Men schrijft aan „'t Hsgz." uit Vlijmen Woensdagnam. om 2 uur. hiejil de R.K. Bond van Houtbewerkers, een algemeene ledenvergadering in 't caté M de Laat voor de afdeelingen Vlij men, Nieuwkuik en Haarsteeg. De Bondsvoorzitter de heer Th. de Groot verwelkomde de aanwezige leden en besprak de gehouden conferentie met dr. Deckers en de Werkgevers. Hij merkte op dat alle praatjes, alsof zij door dr. Deckers telefonisch zouden zijn uitgenoodigd op Zaterdag 1.1. in Lohengrin te 's-Hertogenbosch te komen onjuist waren. De heer J van der Post zette in telegramstijl uiteen het besprokene op de gehouden conferentie. Spr. onder schreef wat door den voorzitter was gezegd n.I. dat het bondsbestuur iets moest doen of laten voor de manden makers, de stakers hebben zelf te zeggenwij aanvaarden, ja of neen. Spr. deelde mede dat dr. Deckers niet door de werkgevers is aangezocht zooals bekend is waren er veel ver schillen, als verplicht lidmaatschap, houtcommissie en de duur der over eenkomst. Op de conferentie is gebleken dat de werkgevers nog weinig toenadering toonen. Het voorstel was om zich aan de uitspraak van een arbitrage-com missie te onderwerpen of het loon verlaagd of verhoogd zou worden. Dat men daar niet mede accoord kon gaan zal ieder kunnen begrijpen. Het hoofdbestuur heeft een bespre king gehad met de Belgische organi satie en gevraagd of daar gewerkt wordt voor de Hollandsche werkge vers. Als dat zoo is zal er in België geen mandje meer worden gemaakt. En als in den loop van de volgende week geen overeenstemming wordt bereikt, zullen alle pogingen aange wend word n om ook daar een staking te proclameeren. Hier wordt doorge- staakt totdat de werkgevers berichten wanneer er weereen vergadering moet worden gehouden. Ten slotte blijft de beslissing aan de arbeiders. Alle be sprekingen zullen aan hen worden voorgelegd. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt. Door den heer de Groot werd de vraag gesteld of het hoofdbestuur op het volste vertrouwen van de manden makers rekenen kan. Met algemeene stemmen en een daverend applaus werd dit uitgespro ken, waarna de vergadering met den christelijken groet werd gesloten. Voor goed drukwerk, groot en klein Waalwiiksche Stoomdr kkerij Ant.Tielen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 10 April. Witte Bioscoop. Kinder- en Familievoorstelling, 4 uur. Zaterdagavond 9 uur repetitie Man nenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 10 April Witte Bioscoop, „De Wervelwind Cowboy" 8 uur. Zondag 11 April. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 11 April. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 11 April 12 uur. Vergade ring Gymnastiekvereniging „Kunsten Kracht" bij W. van Helvoirt. Zondag 11 April. Witte Bioscoop, „De Wervel wind Cowboy" 6 en 8'/auur. Zondag 11 April. Flora Bioscoop, „De Dochter van den Spoorweg koning leden". met een Ver- „Een* Vrouw 6 en 8'/2 uur. Zondag 11 April. Uitvoering in het Palronaatsgebouw „De Weerwraak der Kabouters", 7 uur. Maandag 8 uur. Film-avond te geven door „Herwonnen Levenskracht" inde R K. Werkliedenvereeniging. Toegang vrij. Dinsdag 13 April. 8 uur. Groote uitvoering „Das Paradies und die Peri", in de groote zaal van den R K Werk- liedenbond. Woensdag 14 April. 8 uur. Groote uitvoering „Das Paradies und die Peri", in de groote zaal van den R.K Werk- liedenbond. Waalwijk, 8 April. '26. Eieren 5f/a6!/a ct. Varkens f 20—t 26. 's Hertogenbosch, 7 April 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 2404 stuks. 90 stuks kalveren. 1318 stuks hoornvee. 884 biggen. 67 zeugen. 45 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 270—f 430 p. st. Kalfvaarzen van f 260—f 410 p. st. Magere ossen en koeien van f 145—f 265. Vette ossen en koeien van f 0.56 pd lekw. Vette ossen en koeien van f 0.48 pd 2e kw. Pinken van f 120—f 186 per stuk. Zeugen van f 110—f 160 per stuk. Biggen van f 3.50—f4.— per week. Schapen van f 25—f 35 per stuk. Lammeren van ff—p.stuk. Aanvoer ruim. Handel traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 6 April en 8 April 1926. KipeierenHoogste prijs f 7.00 Middel prijs f 5 80 Laagste prijs f 4.75 Eendeieren f 5.15—5.25 Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Totaal aanvoer 200.000 stuks. Handel matig. LAATSTE BERICHTEN. Tankboot vergaan. De Nederlandsche Tankboot Silva- nus van de Nederlandsche Tankstoom boot-maatschappij te Den Haag is op Mississippirivier na aanvaring gezon ken. Van de Chineesche bemanning zijn 35 personen vermist. Van Muylwijk. AMSTERDAM. De uitspraak van 't Amsterdamsche Gerechtshof inzake van Muylwijk luidt vier jaar gevange nisstraf met aftrek zes maanden pre ventief. bevattende een 50-tal foto's. Flink formaat, prachtige uitvoering. Een zeldzaam souvenir, dat ieder Waalwijker, maar zeker ieder Comité-lid in z'n bezit moet hebben. Het Album bevat o m. Het Comité uifde standhouders, de initiatiefnemer tot de Tentoonstelling de heer Chr. Maas uit Loon-op-Zand, de raad van toezicht, het Dag.-bestuur, het Hoofdbestuur, de gezamenlijke Comité leden, het Hoofdbestuur van den jubileerenden Bond, een 11-tal kiekjes van de Tentoonstelling in aanbouw, tentoon stelling in vogelvlucht, de ontvangst der pers, vier foto's van de officieele opening, twee van 't poortgebouw, vier schitterende kieken van terrein en idem van de verlichting, de bezoekers van de Jubileum-vergadering van den Bond en 't feestdiner, de Jury, de huldiging door de standhouders, de triomftocht over het terrein, de sluitingsavond, de cabaretzaal, champagne-bar, de reclameplaat en de gekleurde vogelvlucht-teekening, in totaal 50 stuks. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. O»

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10