hokkelingen f 160 k f 220, kalveren f 60 k f 65, biggen f 20 k f 26. Handel over het geheel vrij goed. Gisteren werd In de zaal van mej. de wed. D. v. d. Made door de Too- neelvereeniging .Amicaal", des mid dags voor de dames en des avonds voor de heeren, telkens voor een zeer goed bezette zaal een uitvoering ge geven. Het drama .Broederhaat" werd indrukwekkend en het blijspel „Jopie als Mandbeeld" met veel opge wektheid opgevoerd en oogstte dan ook veel bijval, zoodat deze uitvoering een welgeslaagde mag heeten. Vanwege de gemeente Kortgene (Z.) werd aanbesteed het maken van een beschoeiing aan de Oude Haven aldaar. Hiervoor was laagste inschrijver J. Blijlevens aannemer te Drimmelen, aan wien het werk is gegund Ten kantore en de drie daaronder ressorteerende hulpkantoren werd in Maart bij de Rijkspostspaarbank inge legd f 14540,72 en terugbetaald f 17394.50. Bij den postcheque en girodienst werd in Maart op het postkantoor ge stort f 78052.92 en uitbetaald wegens cheque f 38388,83. Ingevolge het preekbeurtenlijstje zal op Zondag 11 April Ds Mudde des v m. 10 uur in de Ned. Herv. kerk te Geertruidenberg en des n.m. 2 30 uur en des avonds 6 uur te Drimmelen voorgaan. In aansluiting met onze berichten moge worden vermeld dat al heeft de gemeenteraad van Oosterhout voor- loopig afwijzend beschikt op het ver zoek der bewoners van Stuivezand om eert school, men in beroep zal gaan bij Ged. Staten en bij de Kroon. De mogelijkheid is dus niet uitgeslo ten dat er een school te Stuivezand komt. Naar wordt gemeld is de stich ting tot bevordering van onderwijs tegen het raadsbesluit bij Ged. Staten in beroep gegaan. Tot lid van het R.K. Schoolbe stuur is gekozen de heer A. v. d. Elshout 2en Paaschdag zijn de schiet banen geopend van de Kruisboog- schutterij van het gezelschap >WiIlem Teil". Dat er onder de zeer sterke club nog beste krachten verscholen zitten bewees de oudste schutter de 73 jarige M. de Wijs, welke in een serie van 10 schoten 48 punten be haalde en alzoo overwinnaar werd over de 30 man sterke club en zoo doende het koningschap voor het jaar 1926 wist te behalen. ALMKERK. Donderdag j.l. gaf de Zangvereeniging Con Amora, directeur de heer Havelaar, voor een tamelijk bezette zaal alhier haar eerste uitvoe ring Zoowel zang als voordrachten getuigden van flinke studie. Wij willen deze jonge vereeniging toeroepen, gaat op den ingeslagen weg zoo voort en gij zult onder de bekwame leiding van den heer Havelaar van Woudrichem nog lauweren oogsten. Dinsdag 13 April nam. 7 uur zal alhier door Ds. Röth, Herv. pred., de officieele opening plaats hebben van den bazaar. Men verzuime niet hier een kijkje te gaan nemen, daar er voor eenieder wat te vinden is. Ook voor de kinderen zijn er enkele vermakelijkheden aanwezig, zooals grabbelton, sjoelbal, enz., enz. A s. Zondag hoopt Ds Röth, Herv. predikant alhier, des voorm. 9.30 uur en des nam. 6 uur voor zijne gemeente voor te gaan. NIEUWS 7 UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 April '26. Mocht Apollo met de beide dagen van het groot solistenconcours op 31 Jan.7 Febr. op een gewaardeerde belangstelling van een zeer talrijk pu bliek met recht trotsch gaan, ook op Maandag den 2en Paaschdag was de Interresse van het publiek niet minder. De warme sympathie van Kaatsheu vels bevolking ten opzichte van hare harmonieën spreekt hier andermaal duidelijk uit. Mag de officieele prijsuitdeeling van de belangstelling op Apollo's matinée hoofdoorzaak van de drukke opkomst geweest zijn, het programma dat de kranige Directeur P. B Bisselink voor deze uitvoering had samengesteld was alleen reeds die belangstelling waardig Met een forsche Teike-march „Die Welt in Waffen" opende het matinée De prachtige Ouverture „Au Pays des Genets" van R, Govaert zal een mooie uitbreiding van 't keurig Apollo-reper- toire blijken te zijn. Iets uniques was het Divertissement Champêtre van F. Rousseau. Excen- trique muziek vol van imponeerde ver- rassingen en bekoorlijke nuances. Een vloeiende Waldteufel Walzer „Ten- dresse" sloot het Apollo-program. De matador der beide solistendagen de heer F. Willemen uit Zwijndrecht, die met 177 van de 180 punten de hoogste bekroningen verwierf gaf nog een tweetal nummers, waardoor deze geboren kunstenaar het talrijke publiek andermaal liet genieten van zijn onna volgbare technische vaardigheid en bekoorlijke soepelheid en egaliteitvan geluid. De 3e Fantaisie van Escudié was meesterlijk, de Fantaisie van „Carnaval de Venise" van Demersse- man onvergelijkelijk mooi. De heer P. v. Bokstel accompag neerde den meester-Saxophonist op de piano. Na het eerste nummer van den heer Willemen nam de heer L. v. d. Horst, president der Kon. Erk. Harmonie Apollo het woord. „Het was mij een aangename taak, aldus spreker, op den eersten dag van het concours een inleidend woord te mogen spreken, het was mij een spijt door ongesteldheid niet aanwezig te kunnen zijn. Nog eerst eenige dagen vóór 't concours tot president der harmonie gekozen, kon hij te vrijer het woord voeren om eere te brengen wien eere toekomt. Op 't solisten-concours te Drunen rijpte het plan ook hier een groot solisten concours te organiseeren. Er waren echter groote bezwaren engroote moeilijkheden. Toen echter een com missie gevormd was om de voorbe reidende werkzaamheden op zich te nemen, ging deze met doortastendheid en ijver aan 't werk. De heeren Schalken waren van deze commissie de stuwkracht en als we ons concours geslaagd, ja schitterend ge slaagd mogen noemen, dan is dit voor een overgroot deel te danken aan den onverdroten ijver der beide bestuurs leden Schalken. Tot ons leedwezen kan de heer A. Schalken momenteel wegens onge steldheid niet aanwezig zijn Hij ver toeft voor herstel van zijn gezondheid in 't buitenland, ofschoon we over tuigd kunnen zijn dat hij met zijn ge dachten dezen dag meemaakt. Spr. stelt voor den heer Sch., een telegram van dank en sympathie met de beste wenschen voor spoedig her stel over te seinen, waarmede de aan wezigen met applaus instemden. Op de 2e plaats danken wij 't suc ces aan de groote deelname, de trouwe opkomst der deelnemers en hunne schitterende prestaties en op de 3e plaats aan degenen die geldelijk en moreel d$ zaak gesteund hebben zoo wel inwoners van Kaatsheuvel als vrienden daarbuiten. Ook memoreert spreker met dank baarheid de sympatieke medewerking der werkende leden der Harmonie èn hun bijdrage in eereprijzen èn onver moeide pogingen bij den verkoop der kaartjes. Voorts brengt spr. hulde aan onzen EdelAchtb. heer Burgemeester voor de welwillendheid het concours te openen en voor zijn aanwezigheid bij deze prijsuitreiking. Speciaal ook aan de zustervereeniging het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" voorde groote belangstelling bij 't concours onder vonden, waarin spreker't bewijs ziet van warme vriendschap en goede ver standhouding onderling. Hij brengt dank aan de jury, die zich van de moeilijke taak eerlijk en rechtvaardig gekweten heeft, bijzonder aan den heer P. B. Bisselink voor de vele opofferingen en werkzaamheden waarmede hij zich belast heeft. Niet gaarne zou spr. de heer Meijer vergeten, die zoowel in de voorberei ding van 't concours als bij de keurige afwerking der diploma's zijn schitte rende talenten getoond heeft. Spr. hoopt dat het solisten-coucours bij alle een aangename en lange herinnering moge nalaten. Hierna werden aan de prijswinnaars de diploma's en eere prijzen uitgereikt. De heer v. d. Heuvel, president der Sophia's-vereeniging te Loonopzand. dankte in een gloedvolle speech Apol lo's president en bestuur namens alle deelnemers voor de schitterende orga nisatie en de vlotte afwerking van het goedgeslaagde concours. Maandagavond ontstond een be gin van brand bij v. W.-v R door het plaatsen van een petroleumlamp in de bedstee. Het bed was reeds aan het branden. Met behulp der buren werd de brand gebluscht. Bij L. in de Telefoonstraat ont stond Dinsdagmorgen een begin van brand doordat een der kinderen petro leum op 't vuur in de kachel goot. Een rieten kinderwagen had reeds vlam gevat. Met enkele emmers water werd men het vuur meester. Maandag werd op het Kraanven uit het water het lijk opgehaald van H. Kr, van den Hil alhier. Op welke wijze de man te water raakte is on bekend. De Coöperatieve Vereeniging „Broederhulp" hield Maandag j.l de algemeene jaarvergadering. In de be- stuursvacatures werden gekozen de heeren Fabrie en J. Beerens. De heer A. Snaphaan trad als voorzitter af en stelde zich niet meer herkiesbaar. De coöperatie heeft ongetwijfeld aan den heer Snaphaan, die 16 jaar lang voorzitter was, enorm veel te danken. Belangeloos en onbaatzuchtig heeft hij als voor zijn eigen zaak voor de coöperatie gewerkt en gestreden. De heer C. Roestenberg bracht hem hier voor namens de vergadering hulde. Op voorstel van den heer de Wijs zal hem een huldeblijk worden aangebo den. De bëstuursvergoeding werd ge bracht van f 400 op f 600. Goedkeuring werd verleend tot het bouwen van een nieuw magazijn, begrooting f 9000, en tot het wijzigen der statuten. Besloten werd voortaan niet 25 doch slechts 10 pCt. van de winst in 't reservefonds te storten. De R.K. Gymnastiekvereeniging „K.G.V." gaf 2en Paaschdag een 2 tal tooneeluitvoeringen, die schitterend geslaagd mogen heeten. Het boeiende tooneelspel „Hermenigild" en de dolle klucht „Flips en Flaps" werden voor 't voetlicht gebracht. De rollen werden uitstekend gekend en werden goed vertolkt. Een uitstekende regie heeft 't spel van onze gymnasten in alle opzichten een stoot in de goede rich ting gegeven. Het leeuwendeel van het groote succes dat de R. K. Gymnastiekver eeniging K. G. V. Zondag met hare tooneeluitvoering had, komt onver deeld toe aan de kunstzinnige en be- langelooze leiding door den heer J. Klerkx uit Baardwijk hieraan gegeven. Dag in dag uit heeft hij de jongens getraind en geoefend en hun alzoo een spel doen leveren, dat Kaatsheuvel voorheen nog geen enkele maal heeft mogen genieten. Daarenboven toonde hij zich in 't tooneelschilderen even groot kunstenaar als in zijne regie. Kap. v. Kemenade bracht hem een welverdiend woord van hulde. Twaalf "vereenigingen hebben in- geschreven op het groot concours dat de R.K. Gymnastiekvereeniging K.G V. bijgelegenheid van haar le lustrum gaat organiseeren, n.l. S. H. J., Drunen Uno Animo, Mierlo De Germanen, Tilburg; B. O. S. Ch., Bosch David, Tiburg Kunst en Kracht Baardwijk De Spartanen, Tilburg W.G.V., Waalwijk; Voorwaarts, Til burg; St. Joseph, TilburgDionysius, Tilburg; St. Laurentius, Dongen. Waar onder dit twaalftal de allerbeste turners schuilen, die het Zuiden heeft, mogen we er gerust op rekenen, dat er op 1 en 2 Mei a s. kranig werk zal te genieten zijn. Met de beide Paaschdageti heeft het op verschillende punten in onze gemeente weer gebrand in bosch en hei Op den eersten Paaschdag o.a. achter de Bernsche Hoeve een perceel bosch en heiop den 2e Paaschdag een groote massa heide achter de Bernsche Hoeve in de richting van de Moer en op de Roestelberg bij van Zon. In al deze gevallen moest de politie optreden om 't blusschingswerk te verrichten. Nu de zomer weer aankomt, die bij eenigszins droog weder, weder om dagelijks het gevaar van bosch- en heidebrand met zich brengt, is het niet ondienstig er eens op te wijzen, dat veel kan voorkomen worden bij direct optreden. In de meeste gevallen steekt men echter geen hand uit om te blus- schen, terwijl juist in den beginne het vuur in een oogenblik te overmeesteren is. Neemt men een flinken tak, liefst met bladeren of spelden begroeit dan wrijve men in maaibeweging in ééne richting over 't vuur, dat bij eiken streek, die men doet gedoofd wordt. Zoo men bedenkt, dat ook bosch- en heidebranden zeer vaak oorzaak zijn van 't afbranden van boerderijen en woningen, terwijl met weinig moeite dit erger voorkomen ware geweest, zal men allicht geneigd zijn in dezen zijn christen- en burgerplicht te ver vullen en met blusschen de behulpzame hand bieden. —Programma der feestelijkheden van de officieele huldiging van onzen Wel- EdelAchtb. Heer J. L. van Besouw ter gelegenheid van zijn zilveren Ambts- jubilé als Burgemeester op Zaterdag 10 April 1926. 3 uur n.m. I. Aubade door alle schoolgaande kinderen uit Kaatsheuvel voor het gemeentehuis. a Huldigingslied met begeleiding der Kon. Erk. Harmonie „Apollo" Di recteur P. B. Bisselink. b. Toespraak door de jongejuffr. Corry van der Wee. c. Bloemenhulde. 4 30 uur n.m. 11. Défilé van alle ver eenigingen en clubs uit Kaatsheuvel. De opstelling zal geschieden in de Verlengde Hoofdstraat vanaf de woning van den heer W. van Nieuwstadt. De stoet trekt vanaf de plaats van opstel ling door de Hoofdstraat tot Peper straat, Peperstraat, Markt, Gasthuis straat tot Schoolstraat. Schoolstraat, Hoofdstraat tot Peperstraat. Volgorde van den stoet: 1. Jubileumscomité. 2. R.K. Gymnastiekvereen. K.G.V. 3. Kon. Erk. Harmonie Apollo. 4. Coöperatieve Vereen. Broederhulp. 5. R.K. Bond van Overheidspersoneel. 6. R.K. Werkmeestersbond. 7. Afd. Kaatsheuvel N.C.B. 8. Postduivenvereen. De Getrouwe Duif. 9. Voetbalvereen. K S.W. 10. Supportersvereen. K.S.W. 11. Biljartclub Entre Nous. 12. Vincentiusvereeniging. 13. Burgerwacht. 14. Harmonie St. Jan. 15. R.K. Werkliedenvereeniging. 16. R.K. Ziekenfonds. 17 R.K. Vakvereeniging. 18. Biljartclub K.B.C. 19. Afd. Kaatsheuvel R.K. Fabrikanten- bond. 20. Kruisverbond. 21. Kaartvereen Ons Genoegen. 22. Spaarvereen. Nooit Gedacht. 23. Biljartclub Nooit Volleerd. 24 Postduivenvereen De Combinatie. 25. R.K. Par. Zangkoor. 26. Kegelclub Amoenitas. 27. Hoenderclub Kaatsheuvel. 28 Postduivenvereen. De Wilhelmina- bode. 29. R.K. Zangkoor Berkdijk. 30. Postduivenvereen. De Postduif. 31. Kon. Muziekgezelschap Euphonia. 32. Burgerlijk Armbestuur. 33. Kegelclub Houdt de Plank. 34. Voetbalvereen. Berkdijk. 35 Varkensfonds Berkdijk. 36. Geitenhoudersvereeniging. 37. R.K. Bond Groote Gezinnen. 38. Kaartclub Initia. 39. Spaarvereen. Tob Nooit. 40. Biljartclub Krijt op tijd. 41. Loterij Nooit Gedacht. 42. Postduivenvereen. De Gevleugelde Vrienden. 43. Dresseerclub Helpt Elkander. 44. Spaarvereen. v. Heesch. 45. Kaartvereen Berkdijk. 46. Schuttersvereen R.K. Gildenbond. 47. L.-o.-Z. Politiehondenclub. III. Aubade voor het gemeentehuis door het R.K Zangkoor St. Jan Baptist. IV. Openluchtuitvoering standen der R.K. Gymnastiekvereeniging K.G V. V. Aanbiedinghuldeblijk der burgerij van Kaatsheuvel door den Voorzitter van het Huldigingscomité den heer M v. d. Wee. VI. Receptie ten raadhuize van de besturen van alle vereenigingen en clubs. 7 uur n.m. Concerten op de kiosk door de Harmonie „St. Jan" Directeur L. van Gulik. Kon. Erk. Harmonie „Apollo", Direc teur P. B. Bisselink. Kon. Muziekgezelschap „Euphonia", Directeur A. Stravers. Vriendelijk verzoek aan de burgerij te vlaggen. DOET UW SCHOENEN GOED NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 April '26. As. Zaterdag zal de bekende telepaat Winando, hier demonstreeren des avond in 't Wapen van Amsterdam, terwijl hij des middags onder een controle commissie van notabelen een opdracht in de stad zal vervullen. Onze stadgenoot, de heer A. J. Bouman, is benoemd tot tijd. onder wijzer aan de Openb. School te Herpt. In de Wittebroodstraat reed een motor waarop twee jongelui met zoo'n vaart tegen een hekwerk, dat een paal en de verbindingsijzers werden los gerukt. Gelukkig bleef het hierbij, doch 't had erger kunnen zijn. Wederom heeft er ernstige bal dadigheid plaats gehad. Ditmaal moes ten het op een paar plaatsen (cichorei- fabriek en bierbrouwerij) de ruiten ont gelden. Te hopen is dat de politie bij haar onderzoek succes heeft. Het bestuur van de voetbalclub „Juliana" is aldus gekozenvoorzitter C. Meijer, secretaris J. Bruisters en penningm. P. de Graag. De vereeni ging telt 21 leden. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. W. S. C. W.S.C. tegen GOES geloot op het terrein alhier, voor de eerste ronde om den Ned. Voetbalbeker. Er zijn intusschen een groot aantal jaren voorbij gegaan sedert Goes in Waalwijk gespeeld heeft tegen het oude W.V. Dat was nog in de kam pioensjaren van het seizoen 1912/13, toen W.V. in de promotiewedstrijden het toen reeds sterke Goes op besliste Verzuimt niet de gelegen heid die U geboden wordt om in Waalwttk de uitvoering bij te wonen van het prachtige koorwerk „das Paradies und die Perl", wijze beide malen wist te kloppen. Dat was nog in het roemrijke seizoen, toen W.V. ongeslagen het tweede klasserschap wist te behalen en her inneren wij ons nog als de dag van gis teren den spannendsten wedstrijd tegen Goes op het terrein van den heer Gragtmans. Het doet ons dan ook een genoegen, dat W.S.C. direct tegen de vereeniging Goes mocht loten. Wat zal morgen de uitslag brengen Zullen de zwarthemden de tweede ronde bereiken Wij hebben er zoo'n voorgevoel van en voorspellen deze stoere Zeeuwen weinig succes van hunne lange reis naar de Langstraat. Wij zijn ditmaal nl.optimistisch gestemd omtrent W.S.C. en daarmede willen wij de kracht der tegenstanders geens zins onderschatten. Integendeel, doch nu de zwarthemden een wedstrijd kunnen spelen, eerstens tegen eene onbekende vereeniging en tevens zon der dat zenuwachtige gedoe als in de juist beëindigde competitiewedstrijden, durven wij aannemen, dat er door de thuisclub weder met de noodige geest drift gespeeld zal worden en geeft dit bij de zwarthemden reeds eene aan merkelijke voorsprong. Wij zien dan ook met belangstelling bovenstaande ontmoeting tegemoet en verwachten dat een groot aantal be zoekers dezelve zullen volgen. Wijl de gasten wederom zeer vroeg moeten terugreizen, zal de wedstrijd om twee uur aanvangen. Vooraf speelt dan nog voor din Brab. V. B. W.S.C. 3 tegen Waalwijk 3 om twaalf uur. QUICK. Quick 1 contra Alliance 1. Met welk een groote voldoening las men het vorige seizoen de vaststelling van dezen wedstrijd om den N.V.B.-beker en zeer toevallig is dit seizoen dezelfde wed strijd vastgesteld om bovengenoemden beker. De N.V.B. bekerwedstrijden mogen zich hier te lande, doch vooral in het Zuiden, in een groote populairiteit verheugen, vandaar dan ook de groote deelname der diverse clubs. Gezien het mooie succes dat Quick het vorige jaar had, besloot zij dan ook thans wederom voor deze wedstrijden in te schrijven, met gevolg dat het lot be sliste om tegen Alliance te spelen. Reeds tweemaal heeft Quick in dit seizoen voor de competitie deze club ontmoet en nog niet eens slaagde Quick erin om te winnen. Bij een gelijk spel plaatst Alliance zich in de 2de ronde, zoodat Quick beslist moet winnen om de eerste maal niet uitgebekerd te zijn. We gelooven trouwens wel dat de Quickers zich geheel zullen geven om te winnen, zoodat we een spannende wedstrijd te aanschouwen krijgen, waar elk voetbal-enthousiast van zal willen genieten. Aanvang half drie, terrein Quick. R. W. B. Wedstrijden op 11 April. RWB I is vrij. RWBII gaat op bezoek bij HEC 2. RWB 3 gaat op bezoek bij Quick 4. Ned. Elftal. Van Heel en Van Linge zullen niet in 't Ned. Elftal tegen Duitschland te Dusseldorf uitkomen. KAATSHEUVEL. De postduivenvereeniging „De Com binatie" hield een wedvlucht vanuit Chaam. Uitslag: le pr. J. Opperman, 2e pr P. v d Assem, 3e pr J. Emmers, 4e pr. j. Corstanje, 5e pr W. Lugters, 6e pr. N. Brokken. MADE. 2en Paaschdag hield de postduiven- club „Prinses Wilhelmina" een eieren- vlucht vanuit Wenhornst. Afstand 36 KM De duiven werden om 9 uur losgelaten. De eerste duif bereikte haar hok om 9 uur 51 min 4 sec., de laatste om 10 uur 8 sec. Er waren in concours 385 duiven. 24 Uur-rit door Noord-Brabant. Evenals 't vorig jaar is wederom op len en 2en Pinksterdag een 24 uur- rit door Noordbrabant georganiseerd. De route is voorloopig vastgesteld als volgt: Vertrek 's-Bosch, via Osch en Hel mond naar Eindhoven, hier wordt rüst gehouden, vandaar over Tilburg naar Waalwijk, alwaar wederom evenals vorig jaar gerust wordt (van 11.3012 30 namiddag), vervolgens via Stampers gat naar Bergen-op-Zoom (rust) en 't eindpunt Tilburg (Twem), alwaar des namiddags groote wedstrijden worden gehouden. DUIVENSPORT.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6