Terwijl de poorten van de stad Vrijdagnacht gesloten en de telefoon lijnen verscheidene uren afgesneden waren, omsingelden de nationalistische troepen het hoofdkwartier van presi dent Toean tsji-joei, die echter bijtijds naar de wijk der vreemde gezant schappen ontsnapt schijnt te zijn. Daar na stelden zij den vorigen president Tsao koen, die sedert 19 October 1924 een gevangene in zijn paleis was ge weest, in vrijheid. Den volgenden ochtend vaardigde generaal Loe tsjung- lin een proclamatie uit, waarin hij Toean tsji-joei op twee punten aan klaagde, ten eerste dat hij met Frank rijk een overeenkomst had gesloten om de Bokser-schadeloosstelling in gouden francs te kwijten en ten tweede dat hij aansprakelijk was voor de bloe dige onderdrukking der studenten-op stootjes op 18 Maart. Na zijn staats greep heeft generaal Loe aan maar schalk Woe-pei foe te Hankou tele grafisch gevraagd, of hij het gezag over Peking wilde aanvaarden. Uit diens antwoord zal moeten blijken, wat er waar is van de geruch ten, verleden week verspreid, volgens welke Woe-pei-foe en het Koeo-min- tsjun zich met elkaar verstaan hadden Generaal Loe is een van de leiders geweest bij de revolutie van 1924 en men vermoedt dat hij met zijn laatste coup een verzoening heeft willen ver haasten door ihans een tastbaar bewijs van zijn goede trouw te geven. Mid delerwijl zijn de meeste 'leden van het kabinet verdwenen en worden andere politici, die met Toean-tsji-joei verbon den waren, bewaakt. Woe-pei-foe's terugkeer tot de macht is mogelijk geworden door de nederlaag en vlucht van Eeng. den zoogenaamden Christen generaal. De toestand is met dat al nog even verward als daarvoor. Mussolini is, ondanks den aan slag op z'n leven, toch aan boord gestapt van den kruiser Cavour om naar Tripolis af te reizen. Hij is daar zeer enthousiast ontvangen en heeft een krachtige rede gehouden, die zeer werd toegejuicht. Toen een persman „Salve Imperator" riep, kende het enthousiasme geen grens. Generaal Pangalos is met groote meerderheid tot president van Grie kenland gekozen. Voor de voorbereidende ontwa peningsconferentie in Zwitserland heeft Rusland nogmaals bedankt. De zaak heeft toch voortgang. Afgevaardigden worden reeds benoemd. Dj) Belgische vliegers, die in ruim een maand op en neer naar de Kongo vlogen, zijn weer goed en wel thuis en schitterend ontvangen. ger dan 8'/2 maand heeft geduurd en door de dienstplichtigen, die bij de Iuchtvaartafdeeling werkzaam zijn op burgerrechtelijke arbeidsovereenkomst en voor wie deze afdeeling tevens mobilisatiebestemming is. De bloedige gebeurtenissen in Atjeh. BINNENLAND. Tot lid van den Raad van State is benoemd mr. J. Limburg, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. De Tel, verneemt, dat dit jaar voor herhalingsoefeningen in werkelij- ken dienst zullen worden geroepen de gewone dienstplichtigen behoorende tot de hierna vermelde lichtingen en leger onderdeelen. Lichtingen 1920 en 1923. De regi menten infanterie w.o. begrepen de Grenadiers en de Jagers, van alle divisies, het Regiment wielrijders, de Compagnie Hospitaalsoldaten (met uit zondering van de ziekenverplegers der lichting 1923) het Regiment Vesting- Artillerie, het Reg. Kust Artillerie, het Korps lucht afd. artillerie, het Korps Pontonniers en Torpedisten (met uit zondering van de lichting 1920 van de Comp. Torpedisten), het Reg Genietroepen, de Schoolcompagnie van den motordienst, de compagnie inten dancetroepen, de Regimenten Veld- Artillerie, 't Korps rijdende Artillerie, de Treinafdeelingen der Artillerie brigades. Lichting 1921. De Regimenten in fanterie (waaronder begrepen de Gre nadiers en Jagers) van de Iste en lilde divisie, de 3e en 4e Comp. Hospitaal soldaten met uitzondering van de ziekenverplegers. Lichting 1923. De regimenten huzaren met uitzondering van de paardenver- zorgers die de eerste oefening hebben vervuld bij het remonte depot, en van de postduivenverzorgers. Lichting 1919. De treinafdeelingen der artillerie-brigades (alleen de dienst plichtigen die afkomstig zijn van de Cavalerie). Bovendien van de lichtingen 1919 en 1921, de dienstplichtigen van som mige legeronderdeelen, die in 1925 behoorden tot legeronderdeelen, waarbij in dat jaar herhalingsoefeningen zijn gehouden, waaraan zij niet hebben deelgenomen omdat zij voor den aanvang daarvan naar andere leger onderdeelen werden overgeplaatst. In het algemeen duren de herhalings oefeningen in 1926 voor de korporaals en soldaten 17 dagen en voor de onder officieren 24 dagen. Zij duren onderscheidenlijk 13 en 20dagenvoor de lichting 1920 van het Regiment Vesting-Artillerie, de Reg. Veldartillerie en de Treinafdeelingen der Artillerie brigades, zoomede voor de lichting 1919 van genoemde Treinafdeelingen. Voorts 24 en 31 dagen voor de lichting 1923 van de Regimenten Huzaren. Aan de herhalingsoefeningen wordt niet deelgenomen door de dienstplich tigen, die tot de Administratietroepen behooren en wier eerste oefening lan- Het moet op het oogenblik niet prettig zijn, om juist als gouverneur Atjeh voor altijd te hebben veriaten, ook al beteekende dat heengaan ook een promotie en deed de onderhavige hoofdambtenaar zijn intrede in den Raad van Indië. Wij doelen hier natuurlijk op den heer Hens, dien wij ook nog uit zijn Palembangschen tijd kennen als een deugdelijk bestuursambtenaar. Doch een goed B.B.-man is daarom nog niet de aangewezen figuur, om een moeilijk gewest als Atjeh te be sturen de leerling van Frijling kan niet in alle opzichten met den meester op één lijn worden gesteld. De periodeHens was voor Atjeh te rijk aan „incidenten." De Locomo tief somde ze een maand geleden nog eens op .April 1924, landschap Dajaoverval op het kampement Lam Ni op het aller laatste oogenblik verijdeld. Mei 1924, Baba Patjikan 17 Atjehers besluipen een brigade de samenzweer ders vluchten. Juni 1924, bivak Kroeëng Lawet overvallen een inlandsch soldaat ge sneuveld, twee minderen gewond. September 1924, Simpang Barateen peutoeha roept zich uit tot Mahdi, en wordt met een volgeling gedood Seuneu'amaanval door bende op de patrouille van luit. Dorp. Begin 1925, Madjeng, aanslag op patrouille. Augustus 1925, Tapa Toean, overval op de patrouille-de jager! 20 October 1925, klewangaanval op patrouille-Wiarda. 23 October, Sigli, kapitein van der Sluys Veer gedood twee gewonden. 23 October 1925, Tapa Toean, tweede aanval op patrouille-Wiarda, twee dooden, zes zwaar gewonden en drie lichtgewonden later bij de straf-expeditieéén doode, tien gewon den. 1 Maart 1926, Toemon, overval, 12 dooden, waaronder al het kader, een Europeesch sergeant, negen minderen, twee dwangarbeiders; de karabijnen verloren." En nu reeds moet de sombere sta tistiek worden aangevuld met de ver melding vaneen nieuw, bloedig drama: 5 April 1926, Bij een klewangaanval in West-Aijeh is kapitein J. Paris ge sneuveld. Onzerzijds in totaal 6 dooden en 8 gewonden. Onder net bestuur Van Sluys, den eersten burger-gouverneur, had geene enkele aanval plaats I Nogmaals voor den heer Hens is dat alles niet prettig en zijn benoeming tot lid van den Raad van Ned.-Indië mag niet worden be schouwd als een bewijs, dat men het in de allerhoogste kringen eens was met het door hem gevoerde beleid Dat blijkt nu heel duidelijk. Een pas van Aijeh gekomen ambtenaar maakte nog voor den eerste aanval nu de op merking .Het is te hopen, dat men de heer Hens tot lid in den Raad van Indië be noemt. Hij heeft mooie eigenschappen, doch in Atjeh veroorzaakt hij ongeluk ken. Hij moet daar nuzoospoedigmoge- lijk weg." De heer Hens was in Atjeh niet op zijn plaats. In het „Bat. Nwsbl." sprak hij een maand geleden opnieuw van „inciden- Het is een verpletterende tijding. Hij heeft zijn plicht gedaan, méér dan zijn plicht, ook al werkte men hem tegen, zooals in de laatste maanden meermalen gebeurde. Hij sneuvelde door de hand van den vijand, maar de duistere machten, die administra tieve stuurlui-aan-wal ontketenen, zijn niet vreemd aan dit tragisch einde van een der dapperste en bekwaamste officieren, die op Atjeh's korps der marechausees een van de meest bemin de, een der meest geachte figuren was. Kapitein Paris kwam in 1911 als jong twee-en-twintig jarige tweede luitenant der infanterie naar Indië Reeds als cadet te Breda had hij vele vrienden gemaakt; zijn persoon lijke eigenschappen, openhartigheid, doortastendheid trokken velen aan. Maar deze zelfde eigenschappen zou den hem in zijn Indische loopbaan nu groote teleurstellingen brengenadmi nistratieve godheidjes op Indische regeeringsbureaux houden niet van de openhartigheid en doortastendheid. Menschen met deze eigenschappen kunnen lastig zijn Slechts één jaar diende luitenant Paris op Java, de rest van zijn dienst tijd heeft hij op Atjeh doorgebracht. Twaalf jaar diende hij bij het korps Marechaussees in Atjeh, hij was een kenner van het land als weinigen. Hij sprak even vlot Aljehsch als Neder- landsch,—kapitein Paris was met een Engelsche vrouw getrouwd, en zijn volmaakte kennis van de Aijehsche taal, van zeden en gewoonten der Atjehers had tot gevolg.dat hij bij alle Atjehsche hoofden in hoog aanzien stond. Dit werd bij den overval, waarvan hij slachtoffer werd, van bijzondere betee- kenis. Gedurende zijn diensttijd in Atjeh werd hij voor den tijd van een jaar belast met het civiel bestuur te Meulaboh, maar aangezien hij zich niet kon ver eenigen met de inzichten van den assistent-resident daar ter plaatse en omdat hij een meeningverschil had met den gewestelijken militairen comman dant men bedenke, dat dit alles voorviel onder het bestuur van den heer Hens, zie het artikel hierboven werd hij in Julf 1925 teruggeplaatst naar het wapen der infanterie. Van het keurkorps der marechaussees terug naar de infanterie, het was voor kapitein Paris 'n degradatie, welke hij zich zeer heeft aangetrokken. Zoo goed was de verhouding van hem met de Atjehsche hoofden, dat toen hij teruggeplaatst werd, de Atjeh sche hoofden requestreerden om hem als gezaghebber te Meulaboh te mogen behouden. Dit werd niet toegestaan Na de aanvallen in Bakongan, kort geleden, werd. kapitein Paris nu met twee brigades er óp uitgezonden. In het gevecht gedroeg hij zich dapper en voorbeeldig, hij werd zelf gewond en legde elf vijanden neer. Het ge beurde kon hem echter niet in gena de bij den militairen commandant terug brengen mede-doctoren mochten doorbrengen. In de 12'/a jaar, die sinds de opening van dit R K. herstellingsoord zijn voorbijgegaan heeft het bestuur dezer stichting niet stil gezeten, maar met den zegen van God en de hulp van Katholiek Nederland zich beijverd om aan te vullen en te volmaken, wat bij de opening wegens financieele rede achterwege moest blijven. Zoo o.a. werd de houten noodkapel vervangen door een fraaie kapel, die, gebouwd naar de plannen van den architect Ed. Cuypers, versierd met muur schilderingen van den kunstschilder P Gerrits en straks verrijkt met kruis- wegstaties van den jeugdigen schilder van Baar op waardige wijze aansluit aan de gebouwen van het sanatorium zelf. Voorts werd een klooster gebouwd voor de Eerw. Zusters, op dit oogenblik 45 in getal zijnde, waar- naast een woning voor den Eerw. rector van het gesticht. Behalve voor een afzonderlijke afdeeling voor kin deren werd ook gezorgd voor de geregelde watervoorziening door het maken van een nieuwen welput, van pl m. 50 M. diepte voor een woning van den machinist en een werkplaats voor het personeel terwijl ook aan den aanleg van den moestuin en aan boschcultuur de noodige zorg en aan dacht werden gewijd. Maar hoeveel oek in de afgeloopen 12'/2 jaar door den gewaardeerden steun van Katholiek Nederland tot stand kon worden gebracht, toch vragen het onderhoud van het be staande en de verwezenlijking van verschillende wenschen nog steeds de belangstelling en den steun der vele vrienden van Dekkerswald. Moge de gedenkdag van het 12'/2 jaar bestaan, die in de blijde stemming, maar op bescheiden wijze zal gevierd worden, een aanleiding voor oude patiënten en weldoeners, om opnieuw van hunne gevoelens voor dit herstellings oord te doen blijken. Dekkerswald groeie en bloeie onder Gods zege tot in lengte.van dagen! door M. Fitters, door J. v. Bok- Met voorbereiding voor een ruimte werktherapie voor de patiënten. DRUNEN. Maandagavond- trad in de zaal der jongenscongregatie op de alom beroemde telepaath Wmando. Zooals overal elders had een speciale commissie een geheime opdracht sa mengesteld, deze op schrift gebracht en in gezegelde enveloppe gesloten. Deze opdracht was zeer moeilijk uit te voeren, o.m. moest de telepaaih uit de kruidenierszaak van Mej. Tafi een bepaald soort snoeperij wegnemen en dit aan een zeker Hongaarsch meisje overhandigen. Ofschoon dit meisje, angstig voor den zwarten man, zich verschool in de menigte, wist Winando haar met juiste zekerheid te vinden. Niet minder moeilijk was de opdracht om bij de R K. Kerk te Elshout het horloge van een der commissieleden Gouden medaille door A. van Vrede, eerelid. Gouden medaille door Chr. v. Herpt, lid van den Raad. Verzilverde beker door F. v. Liempt, gemeente-secretaris. Zilveren lauwerkrans door schutters gilde „St. Catharina". Verzilverde beker keizer. Zilveren medaille hoven, wethouder. Verzilverde statuette door Adr. Ver hoeven, wethouder. Plaquette door Jac. de Wilt, lid van den Raad. Zilveren medailie door Adr. v. Bok hoven, gemeente-ontvanger. Medaille door Adr. Couwenberg, lid van den Raad. Zilveren distinctive door den pen ningmeester. Verzilverde beker door G. de Wilt. Zilveren medaille door den lsten commissaris. Zilveren lauwerkrans door de leden op Kaathoven. Zilveren distinctive door de leden in Mommerenhoek. Zilveren medaille door den 3den commissaris. Zilveren distinctive door lan de Wilt Azn. Verguld plaquette door „De Oranje Boom". Medaille door N.V. C. Polak Gzn. te Groningen. Verguld kruis door den vice-president. Emailie kruis door P. v. Gestel, 2e keizer. Zilveren koningskruis door A. van Horen, koning. Zilveren ster door de leden van Midden-Herpt. Verguld zilveren medaille door J. Buijs, president der Harmonie. Zilveren distinctive door Th. Siegers, Luttelherpt Verzilverde beker door L. van de Gri'endt, caféhouder. Verzilverde beker door den 2den commissaris. Lauwertak door de leden van Lut telherpt. Zilveren lauwertak door de leden van Heusden en Oudheusden. Vergulde medaille door Heinekens Bierbrouwerij. Behalve deze medailles en eere- teekens zullen er nog verschillende geldprijzen zijn. De Harmonie „De Eendracht" zal op beide dagen den wedstrijd opluisteren. Het geheel zal enkele drukke dagen bezorgen. De Harmonie „De Eendracht" zal deelnemen aan het festival dat te Waspik gehouden zal wordèn. CAPELLE. Gedurer.de de maand Maart werden voor de vleeschkeuring aangegeven 17 runderen, 2 kalveren, 45 varkens en 8 geiten. |.l. Donderdagavond om 7 uur hield Ds. Muller, uit Enter overgekomen om aan de Ned. Herv. Gem. aan den rug brengenmet de klok dier kerk gelijk te zetten om aan de Ned- Herv- Gem- aan den Sn e"pkS MS? ««vang zijner ex'perinreSn «"zoek te brengen. ten zonder politieke beteekenis", van „ontevredenheid over recente bestuurs maatregelen", doch in die woorden vond het „Nieuws van den Dag van Ned Indië" aanleiding, om den nieuwen „edeleer" o. m. toe te voegen „Het spijt ons voor den oud Gou verneur het nadrukkelijk te moeten zeg- gen, maar de regeering zelf denkt er anders over. De benoeming van den bekwamen Atjeh-kenner Caron was door haar bedoeld als een correctie op gemaakte fouten. En hel is de Ned.-Ind. regeering, die er zich momenteel zeer wel van bewust is, dat men hier niet met „inci denten" te doen heeft. Alleen zucht tot schoonvegen van eigen stoep kan beletten te zien, dat bende-vorming op een schaal als thans weer geregeld in Aljeh plaats heeft bewijst dat er politieke onrust is. Caron is dan ook de Charon van de Atjehsche bestuurstaciek der nu vlak achter ons liggende periode. Er wordt ijlings een andere weg ingesla gen, wat de naaste toekomst bewijzen zal. Er wordt een andere weg ingeslagen Dankbaar nemen wij nota van de mededeelingen, doch Paris die 12 jaar in Atjeh diende, is gesneuveld en zijn ambtgenoot Schmidt, de Atjeh- kenner bij uitnemendheid, sinds 1913 gezaghebber in Meulaboh, werd juist als resident naar Menado gedirigeerd Er is dus wel sprake van een ande ren weg, maar nog niet van een beteren Kapitein Paris f Naar aanleiding van het sneuvelen in Atjeh van kapitein J. Paris wordt van blijkbaar wei-ingelichte zijde aan het Koloniaal Bijblad der „Haagsche Courant" het volgende geschreven „Kapitein J. Paris gesneuveld geval len op het veld van eer kapitein Paris naar Holland brieven, die met betrekking tot den toestand in Atjeh zeer pessimistisch waren. „Als er niet spoedig wordt ingegrepen," 200 schreef deze Aijeh kenner „dan loopt het ter Westkust mis." Hij heeft goed gezien. De heer Hens sprak van „incidenten", kapitein Paris wist beter. Zijn dood is voor Atjeh een onherstelbaar verlies. De oificieren, die onder hem dienden, zijn vol lof over hem, mochten hem als kameraad, bewonderden hem als dapper, door tastend aanvoerder op lange patrouile- tochten. van de officieren uit de oude Atjeh-school was hij een der laatsten. Nu is ook hij gesneuveld op het veld van eer „Een nieuwe Atjeh-geschiedenis werd bloedig en dramatisch ingezet." Met jonkheer Loudon die zooals reeds gemeld de leider der Nederland- sche delegatie in de zitting der voor bereidingscommissie voor de ontwa peningsconferentie zal zijn, zullen ver moedelijk generaal van Tuinen en schout-bij-nacht Surie deel onzer delegatie uitmaken. Het 12^2 jarig bestaan van Dekkerswald Op 16 April zal het !2'/2 jaar zijn geleden, dat het RK. Sanatorium „Dekkerswald" officieel werd geopend. Mocht het bestuur bij zijne plannen en voorbereiding tot den bouw van deze stichting van alle kanten bewijzen van sympathie en toezegging van financieelen steun ontvangen, na de opening bleek duidelijk, hoe gewenscht, nuttig en noodig dit herstellingsoord door de Roomsch Katholieken van Nederland werd geacht. Immers reeds aanstonds kwamen talrijke aanvragen tot opname van patiënten in en wel in zulk een toenemende mate, dat I meermalen niet aanstonds aan de aan vragen tot opname kon worden vol daan. Na een bestaan van 12'/3 jaar is de aanvrage tot opname er niet minder op geworden en wij kunnen gerust zeggen, dat honderden patiënten aan hun verblijf op „Dekkerswald" met zijn bijzonder gunstige ligging zijn heerlijk uitzicht en gezonde lucht, ge heel of voor een deel hunne genezing hebben te danken en de dagen zegenen, die zij hier onder de geeste lijke leiding van den Eerw. Rector, de verzorging der Eerw. Zusters -en de geneeskundige behandeling van den geneesheer-directeur en zijne aanvang zijner experimenten des 's avonds las de telepaath de op- dracht voor, zoodat eenieder kon ge- tuigen, dat alles volgens opgaaf was volbracht. Verder werden sterke staaltjes van telepathie gegeven door middel van geleiding met de hand en geleiding met koperdraad. Met de meeste zekerheid en vlugheid wist Winando de gedachten van zijn leider te volgen en de vaak koddige handelingen te verrichten. Tenslotte werden nog proeven afge legd van massa suggestie en suggestie van bepaalde personen. De zaal daverde van het lachen, toen zich het medium de wielrenner Moeskops waande en al zijn energie aanwende om gelauwerd uit den strijd te komen. En toen de jongen weer in normalen toestand werd gebracht en natuurlijk niet wist wat met hem was gebeurd, zag hij zich werkelijk omhangen met een kleurige sjerp. Een volgend medium liet hij als tamboer optreden, als onverschillig straatmuzikant, als 'n kind van vier jaar, dat springt en lacht om een cadeautje enz. Bij het ontwaken van dezen persoon zag hij zich, tot zijn niet geringe ver bazing met eene kleine pop in de armen. Alle experimenten slaagdeft uitste kend en zeer gaarne zullen wij Winando hier nog eens zien optreden- HERPT. Tot lid van het R. K. kerk- I bestuur is» herbenoemd de heer A. j. j. v. Bokhoven. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Coöp. Stoomzuivel- fabriek „St. Isidorus" alhier is besloten voor den directeur der fabriek een woning te bö\iwen naast de boter- fabriek op een daartoe aangekocht terrein onder Luttelherpt. Voor het groot nationaal concours van handboogschutterijen, te geven op 6 en 13 juni 1926 bij het 50 jarig be staan dezer vereeniging, zijn de na volgende prijzen geschonken Groote medaille van H.M. de Ko ningin. Groote medaille van Z.K.H. Prins Hendrik. Gouden medaille door H. J. v. Eg- gelen, burgemeester en beschermheer. Gouden medaille door M. v. Bok hoven, president. Verzilverde beker door D. v. Diem, eerelid en oprichter. in de kerk aldaar een predikatie naar aanleiding van Hooglied 2 vers 14. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk gehouden collecte voor toevallijders te Heemstede [heeft f21.70 opgebracht. VRIJHOEVE-CAPELLE. Gedurende de maand Maart j.l. werd in de Rijks postspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f311664 en terugbe taald f 1570.Er werden 25 telegram men behandeld en 210 telefoonge sprekken gevoerd. Gedurende het afgeloopen kwartaal bedroeg de geld- omzetperpostwissel en giro f 161863 63 WASPIK. Door de Waspiksche eier- vereeniging werden vanaf 30 Dec. 1925 tot en met 24 Maart 1926 naar de eiermijn te Roermond verzonden 592 kisten eieren, bevattende 289755 eieren, met een gewicht van 19281 K.G. Geen geringe productie Op Vrijdag 16 April a.s. zal het rijkspost- en telegraafkantoor alhier worden omgezet in een le klas hulp kantoor, ressorteerende onder het post kantoor te Waalwijk. Op Zondag 18 April a.s. zal de R. K. leesbibliotheek voorloopig ge sloten worden. Bij gelegenheid van het festival zullen de volgende concerten gegeven worden Zaterdag 22 Meigratis openings concert door de Harmonie „De Een dracht" van Raamsdonksveer, welke vereeniging voor deze gelegenheid gratis haar kiosk zal afsfaan; Maandag 24 Mei (2en Pinksterdag) concert door de Fanfare „St. Ce^Ui*" uit Ammerzoden Zondag 30 Meiconcert door de Harmonie „Concordia" uit Loonopzand. Deze concerten zullen worden ge geven op het feestterrein. De prijs der zoete melk, aan de boerderij afgehaald of aan huis bezorgd, is vanaf 12 dezer met 2 cent per L. verlaagd en gebracht op 12 cent per L. Bij de N.V. Scheepsbouwwerven v/h. P. en A. Ruijtenberg, werd met goed gevolg te water gelaten het sleep schip „Fidessa", groot 1050 ton in aanbouw voor den heer L. v. Lith te Waspik. De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip van ongeveer 1350 ton voor rekening van den heer P. Vissers te Engelen. GEERTRUIDENBERG. J. R. had het

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2