Een Heerenhnis nel Tuin Burgerwoonhuis. publieke Verkooptng Liedertalel Jnrora" Mg 25 en Maandag 26 April Jos. J. v. Laan-Smits neren en IirM m. LEIEISLMG FLEIZIEI Te Huur: Qemeente Tilburg. Opvoering De TOKO is Rasterpalen, Vlieten. Brandhout, Takke# bossen en Struiken. Wij importeeren uitsluitend het beste van het beste, daarom munten onze Wijnen uit door hun smaak en aroma. Reclame Eikenhouten staande Salon-pathéfoon over het katholiek middelbaar onder wijs, dr Ooossens, bisschoppelijk inspecteur, dr. Knippenberg, directeur der school, J. C. v. d. Sande, een leerling der school, die een fraai geschilderd portret van den heer M P. P. Raih, deken van Helmond en moderator der school aanbood, waarna deze dankte. Daarna vereenigden bestuur en ge- noodigden zich aan een diner ten huize van den deken van Helmond RECHTSZAKEN. Wegens het niet inzenden van de rentekaarten aan den Raad van Arbeid, voordat de geldigheidsduur daarvan verstreken was, werden de navolgende vonnissen gewezen Ch. V. te Tilburg f 5.-of 5 dagen. C. D. f 5.- 5 A. v. H. f2. 2 J. V. f 5.- 5 F. v. d. B. 10.- 5 C.v.d.W. n f 5.— 5 Ch. G. Herpt f 5.— 3 C v. W. Wijk f 3.— 2 Ja.v.d.P. - Heusden f 2.— 1 dag. Q. V. Dussen f 0.50 1 Wa. v D. Wijk f 3.—8 2 dagen. J. K. f 2.- 1 dag. A. v. D. Dussen f 3.— 2 dagen. Onder deze personen waren er enkele, die niet meer in loondienst werkzaam waren en nu meenden niet meer verplicht te zijn hunne rente- kaarten bij het verstrijken van den geldigheidsduur in te leveren. De datum, waarop de geldigheids duur eener rentekaart verstrijkt, staat op de voorzijde dier rentekaart aan gegeven. Teneinde zich van een strafvervol ging te vrijwaren zorge degene die de rentekaart in bewaring heelt er voor. ze in te leveren bij den Raad van Arbeid, vóórdat die datum verstreken is. De rentekaarten kunnen kosteloos worden toegezonden indien men de daartoe ontvangen of ten postkantore verkrijgbare dienstenveloppe gebruikt. Wij vernemen, dat M. Muylwijk, die Vrijdag 1.1. door het Gerechtshof te Amsterdam in verband met het drama aan den Overtoom tot 4 jaar gevange nisstraf met aftrek van 6 maanden preventieve hechtenis is veroordeeld, tegen het arrest van het Hof in cas satie is gegaan. SPORT. VOETBALSPORT. QUICK. Zondag a s. speelt Quick I haar laatste Comp. wedstrijd tegen Breda 1 op het terrein aldaar. We gelooven niet dat Quick er zal winnen, doch gemakkelijk zullen de Bredanaars het niet hebben Vertrek spelers en supporters om half twaalf aan de markt. Van meer belang is de wedstrijd welke Quick 2 Zondag a s. op eigen terrein speelt tegen W. S. C.2 voor de lste klas B V.B. Beide XI-tallen zijn ongeveer van gelijke sterkte, wat den wedstrijd ten goede zal komen. Daar zoowel Quick 1 als W.S.C. I uitspelen zullen de sup porters van beide partijen wel op het Quick-terrein aanwezig zijn om de reserve-spelers eens aan het werk te zien. Er wordt maar al te dikwijls te weinig notitie genomen van de lagere Xl-tallen door de supporters, doch nu de gelegenheid er is om deze spelers aan het werk te zien moet niemand acnterwege blijven, wat voor despelers een goede aanmoediging is Aanvang 2 uur terrein Quick. Om den N.V.B. Beker. w s. c. Voor de tweede Beker-ronde is de loting voor W.^.C. niet bijster gelukkig uitgevallen en zal morgen de groote reis naar Venlo ondernomen moeten worden om aldaar de sterke Tweede Klasser V.O S. partij te gaan geven. Al zulten wij ditmaal voorde zwarthemden weinig succes moeten voorspellen, zoo zijn alle spelers evenwel met de beste voornemens bezield om te trachten zoo eervol mogelijk uit den strijd te komen. Op papier is Venlo superieur, niettemin kunnen dergelijke wedstrijden nog dik wijls verrassingen opleveren. Waar de zwarthemden zich thans geheel vrij kunnen bewegen, zonder dat er voor hen iets op Ifet spel staat, behalve dan de eer en zich in dergelijke wedstrijden gewoonlijk van de beste zijde laten kennen, wie weet, wat de dag van morgen ons nog brengen zal. Wat een succes zou het zijn voor de spelers, als er morgen eens gelijk ge speeld kon worden en zoodoende de derde ronde te bereiken Ook ditmaal zijn wij geenszins pes simistisch gestemd en hebben, evenals vorige week, het voorgevoel, dat de spelers voor eene verrassing zullen zorgen. Een aantal aanhangers zullen de spelers naar Venlo vergezellen; om 10.13 wordt per trein afgereisd om des avonds 7.36 weer in Waalwijk terug te zijn. Zij. die alsnog de reis wenschen mede te maken, kunnen zich tot uiterst hedenmiddag (Zaterdag) 12 uur bij den secretaris vervoegen, zoo mede bij den Heer J. Hombergen, Markt, Alhier. Het derde Elftal van W.S C. speelt thuis tegen Baardwijk II, het II de Elf tal tegen Waalwijk II. aldaar, beide wedstrijden beginnen om twee uur. R. W. B. 18 April R.W.B.—H.E.C. Deze plaatselijke ontmoeting be looft zeer spannend te worden. Immers R W.B. heeft nog kans dat zij op de laatste plaats kan komen, doch als van H E.C gewonnen kan worden is dit vrijwel buitengesloten. Daarbij zijn we* de verdiende nederlaag op het H.E.C.—terrein geleden nog niet ver geten. zoodat we zullen trachten revanche te nemen. Kan R.W.B. partij geven zooals 2en Paaschdag tegen D.E.V.Odan kunnen we zeker een uiterst spannenden wedstrijd verwach ten, want H E.C. zal haar mooie plaats op de ranglijst toch moeten bevestigen. We kunnen, nu ér in onze plaats alleen deze wedstrijd gespeeld wordt, onge twijfeld op een zeer druk bezoek rekenen. Aanvang half drie terrein R.W.B. R W B II gaat op bezoek bij Berkdijk R.W.B. Ill gaat op bezoek bij Baard wijk 111 Aanvang 12 uur. Zondag a.s. moet Juliana een compe titiewedstrijd gaan spelen tegen K S.W. Kaatsheuvel. Eindigde de eerste ont moeting in gelijk spel nu in Kaatsheuvel gespeeld moet worden, wacht onzen geel zwarten nog een zwaardere strijd dit moet een aansporing zijn om hun uiterste krachten in te spannen om met succes uit den strijd te komen. |uliana2, die reeds kampioen is van de 2e klasse B.V.B. moet een com- pititie-wedstrijd spelen tegen W.S.C. 3 op het terrein van W.S C. wij hopen. Dat onze reserves, die van de 8 wed strijden er reeds 7 wonnen, nu ook met een overwinning huiswaarts zullen keeren om te bewijzen, dat zij het kampioenschap verdiend hebben. Ju liana 3 speelt thuis voor de competitie tegen R W B. 3 KAATSHEUVEL. Zondag speelt Kaatsheuvel een comp. wedstrijd op eigen terrein tegen Baardwijk. Kaatsheuvel is in de laatste wedstrijden niet al te gelukkig geweest. W.S.C. erkende het voor 14 dagen eerlijk, dat 't spel der onze heusch niet te onderschatten is. Pech en nogmaals pech schijnt telken jare het tweede gedeelte van de comp. wed strijden te moeten vergallen. Moge Kaatsheuvel Zondag a.s. meer geluk hebben. Aan supporters zal het niet ontbreken. GEERTRUIDENBEEG. Good-Luck I zal Zondag a s. een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Tilburgia 1 Tilburg 3e klas N.V.B. Wanneer Good-Luck 't zelfde spel geeft van Zondag 1.1. gelooven we wel dat 't mogelijk is, dat Good Luck een kleine zegen zal behalen. MADE. De R K. Madesche Voetbalvereni ging heeft groote propaganda serie wedstrijden uitgeschreven op 25 April 2 en 9 Mei a s. Als prijzen zullen worden beschikbaar gesteld, bekers, kransen, plaquets, medailles enz. boven dien een extra prijs voor de verst komende vereeniging. De wedstrijden zullen met muziek worden opgeluisterd. Duivensport. De Postduivenvereniging „De Ge vleugelde Vrienden" zal Zondag a s. haar eerste wedvlucht houden van uit Lier. MADE. der Oye en Kapitein P. W. Scharroo zich einde April ale leden van het Internationaal Olympisch Comité naar Lissabon begeven, ten einde aldaar de vergadering van het 1 O C. bij te wonen. Deze vergadering zal van 2 tot 7 Mei duren. Zondag j 1. hield de Postduivenver- eeniging .Prinses Juliana" een wed vlucht van uit Lier afstand 65 K M. De duiven werden om 8 uur losge laten. De eerste duif bereikte haar hok om 8 uur 59 min, 46 sec. de laatste om 9 uur 13 min. 10 sec. Verder als volgt: A. de Reijer 1 2-44. P Goeverneur 3-24. B. Broeders 4-9 25 27-28 39, H. Weiten Pz, 5 20 21, M. Broeders 6 7 8—17—38—46, J. de Heide 10—29, C Rullens 11—18 26, G.v.Gils 12 31, Jac. Vos 13-48, Kooiman 14—43, B. v. Dongen 15—16 32. 1. Avontuur 19 J. de Jong 21-37-47, P. Korput 23—35—36, Hoevenaars 30-42, D.J Kop, 38—34—41. P. van Gils 40, M. v. Geloof 45 P Stoop 49, H. Segeren 50 M. v. Oorschot 51. Er waren 250 duiven in concours. WAALWIJK. Op Zondag 11 April hield de postduivenvereeniging „De Jeugdige Vliegers" een wedvlucht vanuit Baarle Nassau. De prijzen werden behaald als volgt: 1. 8, 9, 13 J.Verwiel, 2,10 Th. v. d. Geld, 3, 6 W. v Bokhoven, 4 Jos. v. Bokhoven, 5, 7,12 Th. Trim- bach, 11 Ant. v. Hilst. lste overduif Th. Trimbach. De bouwplannen voor het nieuwe Stadion. De teekeningen voor het nieuwe Stadion zijn nu gereed en mogen bij zonder goed geslaagd worden genoemd. De bestekken zijn nagenoeg klaar en de aanbesteding kan omstreeks begin Juni verwacht worderf. Behalve aan een uiterst doelmatige indeeling van het Stadion, zal er ook bijzondere zorg worden besteed aan het decoratieve gedeelte met name aan de Marathon Poort. Wij komen te zijner tijd nog op een en ander terug. Congres I.O.C. Lissabon. Naar wij vernemen zullen de Heeren Mr. A. Baron Schimmelpenninck van VEILIGHEID EN VOLKS GEZONDHEID. Wielrijder U behoort op den rijweg en, als het er is, op het rijwielpad. Het trottoir is voor den voetganger. Geef den voet ganger die oversteken wil, daartoe gelegenheid. „Jakker" niet door met de gedachte, dat die voetganger zich maar redden moet. Bedenk, dat spelende kinderen niet op het gevaar letten. Wat zij aan oplet tendheid missen, moet Gij dubbe hebben. GEZONDHEIDSRAAD. GEMENGD NIEUWS. Plundering der Nederlandsche Missie te Yoengpingfoe. Men meldt uit hetmissiehuisSt.Joseph te Helden Panningen: De H. Eerw. Provinciaal der Laza risten te Helden-Panningen ontving Zaterdagavond een bericht uit Tientsin (China) daarheen overgeseind per radio uit Shanhaikwan van den vol genden inhoud „Kolonel C. O C no. 512 leger Shanhaikwan aan Kolonel C. O C.no. 213. Katholieke Missie Yoengpingfoe geheel uitgeplunderd door troepen Moekden. Een Eerw. pater door slagen gewond. Bijstand wordt georga niseerd door missionarissen van Shan haikwan, met behulp van Chlneesch gezag. Verzoek bericht te sturen procuur der Lazaristen*. In Yoengpingfoe, hoofdstatie en centrum der missie van monseigneur Geurts, bevinden zich de kathedraal, het seminarie en bijna al de voornaamste stichtingen van het vicariaat van Yoengpingfoe. Men kan dus vermoeden welk een ramp voor de missie door de twee woorden van het Fransche telegram „entnèrement pillée" wordt aangeduid. Goddank zijn aile missio narissen gered, en er bestaat gegronde hoop dat de gewonde zijn naam is nog onbekend niet ernstig is gekwetst. Te Yoengpingfoe verblijven voor't oogenblik de paters E. Lebouille van Voerendaal (L.) J. Ortmanvan Gulpen (L.), Fr Willemen van Gilze Reijen(N B.) j. Mees van Tilburg, L. Vonk van Steggerda (Fr.) J. Lan een Chineesch priester, en Broeder A. Geerts van Oudenbosch. Monseigneur Geurts zelf vertoeft sinds begin December, wegens ziekte in een sanatorium te Montana, (Zwitserland) De Eerw heer J. van Ravenstijn (Rotterdam), die ook tot de missiestatie in Yoengpingfoe behoort en na eenige maanden vacantie in Nederland, begin Januari 1.1. de terug reis had aanvaard, heeft Yoengingfoe nog niet kunnen bereiken en verblijft voorloopig te Tientsin. Shanghaikwan, van waaruit de eerste oudersteuning aan de uitgeplunderden werd verleend, is een bijstatie van het vicariaat, en sinds het begin van den oorlog eene belangrijke legerplaats De Lazaristen L. Schmid, N. Roozen en C. Louws hebben daar hun residen tie. Het vicariaat van mgr. Geurts telt 18 Europeesche Missionarissen, allen Nederlanders, en 8 Chineesche pries ters. Al het mogelijke wordt gedaan om spoedig nadere berichten omtrent persoonlijke aangelegenheden der mis sionarissen en den toestand te verkrijgen. Volgens de B. Z. heeft op den straatweg van Stettin naar Swinne münde, dicht bij het plaatsje Gollnow, een ernstige auto-ongeluk plaats gehad. De auto van den hoteleigenaar Frits Zorn begon op den slechten weg te slingeren, en viel in volle vaart over den bern van den weg naar beneden. De vrouw van den zoon van Zorn bekwam een schedelbreuk en andere ernstige verwondingen, zoodat zij tijdens het vervoer naar het zieken huis te Stettin stierf. Door schrik verlamd, kwam de jongen eerst na een poos tot bézinnig en maakte alarm. Een onderzoek naar den moorde naar werd onmiddelijk ingesteld, doch tot nu toe zonder het gewenschte resul-1 taat. Gisterenmiddag werden door I eenige grondwerkers, die bezig zijn i aan de spoorlijn Nijmegen—Wychen, nabij den Hatertschen Veldweg opge-1 graven drie zilveren miskelken, drie zilveren oliebusjes, een zilveren reliek schrijn en een zilveren theca. Op een der kelken stond gegraveerd „Ludo- vicus Oppers", met het jaartal .1752. Bij nader onderzoek bleek dat Lud. Oppers van 1746 tot 1761 pastoor is geweest der Dominicaansche parochie St. Antonlus te Neerbosch bij Nijmegen. Bij verdere nasporingen bleek, dat 40 jaar geleden in dezelfde kerk in een nacht van Zaterdag op Zondag een inbraak is gepleegd, waarbij alle H. Vaten gestolen werden. Vermoede lijk vindt men hier thans de gestolen voorwerpen terug. De H. Vaten blijven voorloopig in bewaring bij den hoofdopzichter der Staatsspoor te Nijmegen. Maandagvond heeft onder de gemeente Hillegom een aanrijding plaats gehad tusschen een motorfiets met zijspan en een auto. Naast de stoomtram Leiden—Haarlem in de richting Leiden reed een auto, de motorfiets kwam van den tegenover- gestelden kant en doordat de auto het midden van den weg hield, was een aanrijding onvermijdelijk. Het motor rijtuig sloeg om en de bestuurder kwam op de rails terecht, terwijl de man, die in de zijspan zat, de heer E. R. Ver kade, zoon van den heer Ed. Verkade te Amsterdam, onder de locomotief terecht kwam en een ernstige schedel breuk kreeg, waaraan hij onmiddelijk overleed. Het bleek, dat de twee inzittenden van den auto beschonken waren. Zij zijn onmiddelijk in arrest gesteld. Zaterdag is het 10-jarig dochtertje van A. v. d. M. te 's Gravenzande, dat in de week daarvoor onder een lorrie der Westlandsche Stoomtram was geraakt, in het ziekenhuis te 's Gravenhage aan de bekomen ver wondingen overleden. te Haur te Waalwijk, Te bevragen: 36358 Minister Loelfstraat 24. Over te nemen 2 nieuwe lste klas luxe Burgers-Rijwielen, uit de alom bekende fabriek H. Burgers van Groningen en Velp. Spotprijs Heeren- f 60.Dames rijwiel 162.50 met nog volle garantie, franco vrij zicht. Brieven franco onder No. 764. uitgever dezer courant. 36360 EEN NET 36355 Te bevragen 119, WAALWIJK. in de BOTERHAL te TILBURG, op Vrijdag 23 April, voor middags 11 uur van diverse perceelen, Gelegen op de in aanlegzijnde drainagevelden a. d. weg naar Loon op Zand. 36357 Betaling van bedragen beneden f 10.— contant. ADVBRTENTIëN. OOSTERHOUT. van de Opera van D. F. E. AUBER, op 36356 in de groote zaal van Hotel „KOP- PELPAARDEN", Oosterhout. Entrée vreemdelingen f 1.25 plus Sted. belasting Plaatsbespreking a 20 cent per persoon op Zpndag 25 April van 12—12'/2 uur, daarna loting. Grootestraat 142 W A AL W IJ K. Het goedkoopste adres voor Prima Glansverf 45 ets. Grondverf 35 ct. per pond. BEHANGSELPAPIER vanaf 8 cent per rol. Komt eerst bij ons zien voor U op een ander koopt. U staat verbaasd over onze LAGE PRIJZEN en GROOTE SORTEERING. Specialiteit in EAU DE COLOGNE Concentrée 36351 „VALDELIS". - Anno 1882. Telefoon 173, Haar man bekwam ernstige inwen dige kneuzingen en bovendien ver wondingen aan den schouder. Ook zijn toestand is zeer ernstig. Mevrouw Zorn brak beide polsen. Zorn Sr. zelf en zijn 5 jarigen klein- zoon kwamen er met eenige schram men af. Naar uit Praag gemeld wordt, is er te Rockendorf bij Eger een ver schrikkelijke massamoord gepleegd. De nog onbekende dader overviel met een bijl gewapend de slapende boeren familie DöHner en roofde daarna een som van 3000 4000 kronen. Twee kinderen der familie en een dienstmaagd stierven onmiddelijk aan de hun toegebrachte verwondingen. Van het echtpaar Döllner werd de man zoo zwaar gewond, dat men voor zijn behoud vreest. Zijn vrouw bekwam lichtere verwondingen. Een oudere zoon bekwam ernstige schedelkwetsuren, die beslist doodelijk zijn. Een 13—jarige zoon der echtlieden had gelegenheid zich ongemerkt onder een bed te verstoppen. Hij zag daar, hoe de moordenaar zijn ouders en de andere huisgenoten te lijf ging en het geld wegroofde, dat hij natelde, voor hij het huis verliet. heeft men van onze met gegarandeerd Zwitsersch dubbelveerig uurwerk ptïma afwerking met nieuwste weergever en 6 nummers naar keuze voor RECLAMEPRIJS i 65. bijna 1 Meter hoog. 35940 Grootestr. 216 bjj de Markt WAALWIJK. JULIANA. GEERTRUIDENBERG. Fra Diavolo

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7