DE ECHO VAN HET ZUIDEN Gearriveerd te Waalwijk WITTE BIOSCOOP WAIT en No. 32. Woensdag 21 April 1926. 49e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 20 April 1926. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 30 dezer des avonds ten 7 uur in openbare vergadering bijeen. Naar wij vernemen zijn door Qed. Staten de laatst door den Raad dezer gemeente aangebrachte wijzigingen in de politie-verordering goedgekeurd. De afkondiging zal plaats hebben Dinsdag 27 April zoodat de verorde ning in werking treedt Vrijdag 30 April Dus met ingang van dien datum mogen kinderen beneden de 16 jaar niet meer tot de bioscopen worden toege laten en beneden de 18 jaar niet meer tot de dansgelegenheden! Het plan tot bouwen vaneen kerk voor de parochie H Maria Onbevlekt Ontvangen heeft thans vasten vorm gekregen. In de gehouden vergadering van het Kerkbestuur is besloten de kerk achter de thans bestaande te bouwen zoodat geen noodkerk behoeft te worden ge plaatst en alles zijn geregelden gang kan gaan. De kerk wordt lang plm. 40 M breed 17 M. Architecten zijn de WelEerw. heer Dom Bellot uit Oosterhout en den heer Cuijpers uit Roermond. Naar wij vernemen kan de aan besteding begin Juni tegemoet wor den gezien. De R. K. Vrouwenbond heeft aan het comité tot huldiging van het Wit- Gele Kruis ter gelegenheid bij diens 12'/a-jarig bestaan, een bedrag van f25 geschonken. Welke vereenigingen volgen er? Maandagvoormiddag had ten raadhuize de verpachting plaats van standplaatsen voor vermakelijkheden op het kermis terrein welke wordt ge houden van 11 tot en met 18 juli. ingeschreven werd door: J. Vale, Bergen-op-Zoom, Electrische Zweefcaroussel voor f 75. A. Reuvers, Tiel, Zweefmolen f 210, concurrentievrij. C. van Grtnsven, Assen, Salon de Curiosité, abnormaliteiten en dwerg- menschen f 60. C. van Rooij, Oisterwijk. Rad van Avontuur f 150 met 10 pCt. van de winst voor eene liefdadigheids-inrich ting hier ter plaatse. Janvier, Breda, Luchtschommel f75. Huijgens-Roels, Bergen—op—Zoom, Zeiljacht Caroussel f 200. Lohman-Tromp, Kampen, 2 Paling- kramen f 367.10, mits zonder concur rentie van paling of visch-venters of kramen. Méj. Vogel, Amsterdam, Galanterie- kraam f 47.50. G. J. Battenberg, Kampen, 2 paling- kramen, zonder concurrentie f 151. P. Visschers, Rotterdam, Luchtschom mel f 101. F. v. Reeken, Nijmegen, Velo-drome f 50. H. de Winter, Rotterdam, Wembly- attractie, exentrieke banken f 210. Gebr. van Bergen, Roermond, Stoom- caroussel f 525.^ Jacobs, Geldrop, Danssalon f 775. P. Hollander, Breda, Galanteriekraam f 65. Wordt maar aan twee kramen standplaats toegewezen dan f 115. C. Galle, Bergen-op Zoom, Dans salon f 675. Voor drie jaar f 1780. Zonder concurrentie wordt de prijs nog met f 100 verhoogd. Vermolen, Gouda, Vroolijk Rad f 605. H. Tecklenburg-de Leeuw 's Bosch, 2 palingkramen f 175 zonder concur rentie van standwerkers. Met concur rentie van Marktventers f 125. De volgende plaatsen zijn gegund C. M. Vermolen, Gouda, Vroolijk Rad f 605. Gebr. van Bergen, Roermond, Stoom- caroussel f 525. H. de Winter, Rotterdam, Exen trieke banken f 210 H. Lohman-Tromp, Kampen, 2 paling- kramen f 367.10 G. W. Jacobs, Geldrop, Danstent f 775. P. J Hollander, Breda, Galanterie- kraam f 115. Onderhands waren reeds verpacht: H. Gersen, Ginneken. Gebakkraam f 325. A. Jansen-Giesen, 's-Bosch, Suiker- kraam f 155. Wed. G. F. v. d. Leeuw, 's Bosch, Suikerkraam f 150. B. M. Giesen, 's Bosch, Draaimolen, f 176. Lion Dassie, Amsterdam, Theater, f 130. Victor Consael, Breda, Beignetkraam, f 125. P. Lahnstein, Rotterdam, Werptent, f 100. Zaterdagmorgen had te Grave de solemneele uitvaart en begrafenis plaats van den j 1. Dinsdag 13 dezer aldaar plotseling overleden emeritus- pastoor Judocus Sprangers, (oud pas toor der prarochie St. Jan te Waalwijk) die sinds circa 14 jaren in het St. Elisabethsgesticht aldaar zijn dagen in vredige rust slijten mocht. Trok de plechtige teraardebestelling van den beminden pastoor algemeene belang stelling, deze sprak zich treffend uit bij de samenstelling van den lijkstoet. Na de geachte familie van den over ledene volgden de Eerwaarde heeren Geestelijken der stad en van buiten, de Eerw. Paters van het missiehuis der H. Familie, Eerw. Paters jezuieten, Eerw. Paters Capucijnen van Velp en de Eerw. Fraters, het parochiaal- Kerk en Armbestuur, tal van inwoners uit het Rustoord, heeren Regenten van het St. Catharina's Gasthuis, de heeren leden van de Vereeniging St. Vincen- tius a Paulo, die in den afgestorvene zulk een goeden vriend en steun moesten verliezen, het parochiaal zangkoor onder leiding van zijn directeur den heer H. Sterk. De „St. Elisabeth" was in plechtig rouwgewaad gehuld. Het kleine Altaar, dat anders in 't midden staat opge richt, was weggenomen, in't hoogkoor aan het aloude hoofdaltaar werd de H. Mis opgedragen, terwijl in 't hoog koor de lijkbaar was geplaatst. Bij 't binnendragen van het stoffelijk overschot zong het St. Caeciliea-koor het „sub Venita" en daarna het pries terkoor de plechtige „Lauden". De H. Lijkdienst werd gecelebreerd door den HoogEerw. heer Deken en pastoor Mgr. J. Sprangers, broeder van den overledene. Diaken was zijn neef, de Eerw. heer de Bont. en subdiaken de WelEerw. heer kapelaan F. Verrijt. Als ceremoniarius fungeerde de Wel Eerw. pater Wilkens van de Congre gatie der Missionnarissen der H. Fa milie te Grave. Het kerkgebouw was met belang stellende geloovigen gevuld, o a. de blinde meisjes met Eerw. Zusters, toen het zangkoor de 3 stemmige Requiem- Mis van Lorenzo Perosi aanhief, op zoo'n eigenaardig keurige wijze uit voerde als offer van gewijden eerbied voor hem, die zoo menigmaal door zijn talrijke heerlijke liederen den lof van God en Zijn lieve Heiligen deed zingen. Na den H. Lijkdienst verrichtte de HoogEerw. heer deken de absoute, en nu stelde zich de indrukwekkende stoet in beweging naar den dooden- akker, waar naast den Calvarieberg de open groeve wachtte op het stoffe lijk overschot van den geliefden oud- pastoor. Daar zette de WelEerw. pater Wilkens het „Ego Sum" in, gevolgd door de „Benedictus" door de geza menlijke geestelijkheid meegezongen. Nu trad deken Sprangers naar voren, in roerende woorden zijn dank betui gend voor de laatste eer den beminden heerbroer bewezen Op de hem eigen innemende wijze herdacht hij den ge liefden broeder die zooveel liefde be wezen had en zooveel liefde ontvangen, die voor oud en jong, voor arm en rijk de oprechte vriend, de grage hulp, een welkome steun wilde zijn, in wien was heengegaan een laudabilis vita. Dank bracht spreker ook aan de be woners van het St. Elisabethsgesticht voor de betoonde vriendschap in de laatste jaren van des pastoors leven in het Rustoord, aan allen die diens levensavond hadden veraangenaamd. Door het bestuur van Waalwijks Belang is 't volgende stuk ter plaatsing aangeboden aan de redacties van „Het Dagblad van Noord-Brabant" te Breda, „Het Huisgezin" te 's Bosch en „De Tijd" te Amsterdam WelEd. Heer Hoofdredacteur. Wij achten ons verplicht openlijk te protesteeren tegen het verslag van Uwen berichtgever omtrent de uitvoe ring van „Das Paradies und die Peri" alhier gegeven door Waalwijks Ge mengde Zangvereeniging en voorko mende in Uw nummer van Zaterdag 17 dezer, omdat dit verslag absoluut onwaar en geheel onjuist is. Of Uw berichtgever is onbevoegd tot oordeelen of hij stelt de zaak willens en wetens onjuist voor. Wij moeten besluiten tot het laatste omdat een verslag al is het critisch opgevat, toch zeker ook de goede zijden toont, speciaal van eene uitvoering als deze Waar hier het goede, of laat ons zeggen het zeer vele goede vrijwel genegeerd wordt, terwijl het z i. verkeerde op de meest eclatante wijze wordt naar voren ge bracht, moet hier sprake zijn van onwelwillende critiek, die de zaak in een verkeerd daglicht stelt en daarom ten zeerste schaadt. Mijnheer de Hoofdredacteur, het was im groszen ganszen eene schitterende uitvoering, wij durven deze meening volkomen verantwoorden op eigen gezag en op dat van talrijke werkelijk erkende muziekliefhebbers, die de uitvoering, wij spreken niet van de repetitie die buiten bespreking blijft, bijgewoond en met de partituur ge volgd hebben en die unaniem zijn in hun oordeel dat het was een uitste kende uitvoering, speciaal wat het koor, maar niet minder de solisten betreft. Hoe spreekt Uw correspondent over een ster als Di MoorlagHoe spreekt de aanhef van z'n beschouwing over het optreden van 't koor, over de onvoorbereidheid, over de ongeoefend heid, terwijl juist de prestatie op dezen avond van 't koor subliem was. Wij mogen het toch niet gedoogen dat een gezelschap van 100 dames en heeren onder leiding van iemand als de heer G. Gerritsen, dat het in een plaats als Waalwijk aandurft een der gelijke uitvoering met begeleiding van orkest en met een vijftal artisten van den eersten rang, oratoria als deze uit te voeren op een wijze als groote plaatsen ons benijden, wordt becriti- seerd, tegen de waarheid in nota bene, op dergelijke wijze. Wij willen critiek waardeeren, maar deskundige, opbou- wenden niet afbrekende critiek. Had Uw verslaggever critiek uit te oefenen, soit, maar laat hem daartegenover de zeer vele goede kwaliteiten naar voren brengen, naar voren brengen zoo krach tig mogelijk, opdat het gezelschap waarop Waalwijk trotsch gaat, niet aan de publieke veroordeeling worde overgegeven, opdat vooral naar buiten geen verkeerden indruk wordt geves tigd en de waardeering verminderd, i die het gezelschap hier en in de omgeving dubbel en dwars heeft en ook verdiend. Wij hebben ons verplicht geacht tegen zulk geschrijf te protesteeren, nu in het D. v. N het Huisgezin, De Tijd, dezelfde critieken, met eenige variatie voorkomen, dus vermoedelijk uit dezelfde bekende bron komend. We hebben er ons tot dusverre van onthouden openlijk op te komen tegen geschrijf waardoor de naam onzer plaats zeer wordt geschaad, nu weer als muzikaal cenirum, bij vorige ge legenheden op andere wijze. Wij noemen hier indertijd de be schuldiging aan 't adres van ons Dagelijksch Bestuur terzake de voet balclubs in onze plaats, nl. dat B. en W. „Jan Boezeroen" bij de „Heeren club" zouden achterstellen, wij wijzen op de idiote critiek op het door de tooneelclub van den Vrouwenbond opgevoerde „Geertrui van Oosten", over 't optreden van Felix Timmer mans, over operette-uitvoeringen en op tal van zaken op ander terrein die den goeden naam onzer voor uitstrevende plaats op verschillend gebied ten zeerste benadeelen en afbreuk doen. Mijnheer de Hoofdredacteur, wij voelen ons en velen met ons zeer gekrenkt en tevens verplicht tegen dit onwaar en onwaardig gedoe ten ernstig ste te protesteeren en durven U in overweging geven hieraan Uwe bij zondere aandacht te wijden, wijl U toch zeker niet wil medewerken eene op verschillend terrein voortvarende gemeente, een middelpunt van indus trieele, muzikale en cultureele ont wikkeling zoo grootelijks in hare pogingen ten goede, te benadeelen. Wij hopen dat geen verdere maat regelen onzerzijds in de toekomst zullen noodig blijken. Wij danken U voor Uwe plaatsing, Hoogachtend, Namens Waalwijks Belang M. A. van LIEMPT, Voorzitter. JAN TIELEN, Secretaris. hen eens wordt besproken, over het algemeen gaarne een kleinigheid per week of per maand zullen bijdragen voor deze ook voor hen zoo belang rijke zaak. Wij zijn daarvan temeer overtuigd omdat we reeds enkele mooie voor beelden hebben, dat men op werk plaatsen algemeen-wil bijdragen en men ziet daar tevens uit wat zoo'n kleine bijdrage per week reeds be- teekent en bij grootere deelname be- i teekenen kan voor het fonds. Wij gelooven niet onbescheiden te zijn als we een paai voorbeelden met namen noemen Personeel firma O. A. Donkers, een 50-tal deelnemers die- wekelijks of maandelijks een bijdrage storten tot een bedrag van ongeveer f210 per jaar toezegging tot deelname hebben gedaan met 1 of 2 en meerdere zestallen. Wij raden dan ook eenieder die voor deze sport iets voelt een kijkje bij den heer J. v. Helvoirt te gaan nemen om den strijd voor de werkelijk prachtige prij zen, welke voor dit concours zijn be schikbaar gesteld, gade te slaan. De hoogste stand van Zondag is Korpsbanen „Godfried van Bouillon", Vugt, 90' punten. Personeele baan 21 punten. Geluksbaan 37 punten. Koningskruis 18 punten. Eerekruis 17 punten. Weggeldkaarten. De Ontvanger der Dir. Bel. enz. alhier deelt ons mede, dat dezer dagen de beschrijvigsbiljetten voor het Weg geld dienst 1926/'27 zullen worden rondgebracht en dat de Rij-kaarten ten M. A. Bergmans Zonen plm. f 70 zijnen kantore kunnen worden afge- per jaar. j haald op 26 April en volgende dagen, Waalwijksche Stoomdrukkerij Ant. uitsluitend van 9—12 uur, en niet op Zaterdag en Zondag a. s. in de 36375 Overal enorm succes Tielen plm. f60 per jaar. Bewoners van het Gasthuis plm. f 105 per jaar. Dit zijn nu maar als voorbeeld een 4-tal inrichtingen van verschillende grootte en dat is reeds'n jaaropbrengst van ongeveer f 450. Voelt men wat het voor het fonds beteekenen zou, als alle toegezonden circulaires, of laat ons maar zeggen, de helft ongeveer een resultaat hadden als hierboven, dan was het toch een kleinigheid om ver schillende duizenden bijeen te krijgen in een jaar tijd en ook de werkman, naast de fabrikant had het zijne bijge dragen voor de tot stand koming van dit grootsche en noodzakelijke werk. Ook van verschillende fabrikanten die nog geen toezegging gaven ver wacht het comité een flinke bijdrage, hoe eer hoe beter I Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch heeft herbenoemd tot kerk meesters van de parocnie St. Jan de heeren J. van lersel-Holtus en P. J.M. Sweens, van de parochie St. Antonius de heeren L. Slaats en C. W. van Nooij, van de parochie O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen de heer C. G. Verwiel, van de parochie St. Clemens de heer Jac. Klerx. Door het Architectenbureau van Ree en Bossaerts is Maandag aan besteed het verbouwen van een Winkel huis voor rekening van den heer A Verheijden, Hoogeind, alhier. Ingeschreven werd als volgt P, Pennings, St. Mich Gestel f5990.— A. Vermeer, Waalwijk f 5518. A. Cramer, Genderen f 5297. W. v. Heesch, Waa wijk, f4842.— J Kooien, Waalwijk f 4750. De gunning is in beraad gehouden. Door Burgemeester en Wethou ders is aan de R. K. Gymnastiekver- eeniging „Kunst en Kracht" alhier vergunning verleend tot het houden eener verloting ten bate van het aan schaffen van oefenmateriaal. in de Maandagavond gehouden vergadering van de bewoners van het Hoogeinde, met het oog op het gouden huwelijksfeest van 't echtpaar Schilders- Maas, is het volgende buurtcomité gekozen Herm. Greve, Eere-Voorzitter. |oh. van Haren, Voorzitter. Jac. van Mierlo, Secretaris. Joh. Greve, Penningmeester. J. van Mier, Joh Verhoeven, J. Schil ders en C de Jong Wzn. leden. De dames uit de buurtschap komen a.s. Maandagavond bijeen. Gezien de voorloopige besprekingen maakt de buurt zich op om de gouden bruiloft van dit algemeen geacht echt paar op waardige wijze te vieren. Wij behoeven niet te zeggen dat wij volkomen accoord gaan met het bovenstaande en daaraan niet veel behoeven toe te voegen. Wie derge lijke recensies geeft, die vrijwel over eenstemmen (al wijzigt men er hier en daar wat aan of al plaatst men er een A onder, mogelijk om de aandacht af te leiden) geeft blijk van absolute onkunde of verregaande zucht tot onwelwillende critiek, misschien ook om zich 't air te geven van 't alleen- te-weten. Daarenboven is al zoo tal van malen door ons en anderen gewezen op correspondenties uit onze gemeente op verschillend gebied, die personen, zaken, vereenigingen, handel en indus trie, den naam onzer plaats ten zeerste schaden, zoodat het tijd werd eens openlijk te protesteeren, wat zoo noodig 't begin zal zijn van andere maatregelen tegen zulk voor onze plaats zeer nadeelig gedoe. Wij sluiten ons gaarne aan bij het protest hier boven weergegeven. Operatie-kamerfonts. Wij hebben verleden^Zaterdag op verzoek van 't bestuur van het Operatie-kamerfonds de fabrikanten, hoofden van scholen en inrichtingen aangespoord om de hun toegezonden lijsten voor de wekelijksche of maande- lijksche bijdragen van hun personeel of leerlingen of de totaal-opgave voor een jaar zoo spoedig mogelijk aan den secretaris van dat bestuur in te zenden. Veel gevolg is er nog niet aan gegeven en uit gesprekken zoo hier en daar bleek ons, dat men denkt dat zoo iets toch niet veel uithaalt of niet veel zal beteekenen. Wij gelooven dat de werklieden en leerlingen, als de zaak door den patroon, meester knecht of hoofd van inrichting met Vergadering der Boerenleenbank op Donderdag 22 April 1926, desavonds om 8 uur in het Bondsgebouw te Waalwijk. 1. Opening en voorlezing notulen. 2. Verslag over 1925 en vaststelling der Balans en Winst- en Verliesreke ning over 1925. 3. Voorstel om over gedeelte van de winst over 1925 te mogen beschik ken. 4. Voorstel tot wijziging van den rentevoet. 5. Aftreding van twee leden van het Bestuur, die terstond herkiesbaar zijn, n.l. de Heeren Fl. van Baal en Aug. Pullens. 6. Aftreding van twee leden van den Raad van Toezicht die terstond her kiesbaar zijn, n. I. de Heeren P. Loeff en Adr. Schalken. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Aan dp schoolkinderen is thans een in roto gravure uitgevoerde plaat uitgereikt, een afdruk van het door P. van der Henn geschilderde portret van 't Kon. Huis, aangeboden ter ge- legenheid van de zilveren bruiloft van het Kon. Echtpaar. Het is een werkelijk mooie afdruk, goed uitgevoerd en voor de kinderen en huisgezinnen-een mooi souvenir, dat zooals men weet den kinderen op voorstel van den EdelAchtb. heer Burgemeester, door den gemeenteraad is aangeboden. Het Jubileumconcours, te geven door het Kruisbooggezelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. v. Helvoirt, Putstraat alhier, is j.l. Zondag begonnen. De belangstelling was nog niet groot, doch a.s. Zondag zal er een ongekende drukte heerschen op de banen van „Nooit Gedacht", daar er veel gezelschappen hunne den 30sten April. Evenals vorige jaren worden belang hebbenden verzocht deze biljetten thuis in te vullen, althans te ondertee kenen, opdat het afhalen der rijkaarten een geregeld verloop zal kunnen heb ben. Waar het meerendeel der gevraagde rijkaarten rijwielen betreft, wordt nog eens nadrukkelijk verzocht, in te vul len: heeren of dames rijwiel, merk en nummer, zooals dat op het rijwiel, en niet zooals dat op de oude kaart staat. Blanco beschrijvingsbiljetten zijn ten kantore op aanvrage verkrijgbaar. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de kommies 2e dasse der directe belastingen enz. C. iesseling te Geertruidenberg met ingang van 1 Mei 1926 verplaatst r.aar Waalwijk. Vorig jaar is door de Provincie een proef genomen met een verbete ring van een gedeelte van de Besoijen- sche Steeg tusschen Waalwijk en Sprang als begin van de verbetering van den weg Waalwijk Tilburg. Naar wij vernemen en iedereen heeft kun nen constaleeren heeft deze proef met een asphaltlaag niet aan de verwach ting voldaan. Men zal nu een proef nemen met een ander procédé. Bij onderhandsche aanbesteding is aan dhr. Quirijns, aannemer te Capelle, opgedragen de bouw van een woonhuis op een perceel gelegen aan de Besoijensche Steeg alhier, voor de familie Both te Vrijh.-Capelle, voor de som van f 10.000. Naar we vernemen, zal op 1 Augustus of op 1 September a.s. door de P. G. E. M. een belangrijke ver laging der lichttarieven worden inge voerd. Tot nu bestonden voor de licht- levering drie groepen van tarieven. Groep I maximum 48 ct., minimum 20 ct., groep 11 max. 45 ct. en min. 18 ct. en groep 111 max. 40 ct. en min. 16 ct. Bij de a.s. verlaging zullen de eerste twee groepen samenvallen. Deze be talen dan 40 ct. in maximum en 15 of 16 ct. in minimum. Voor de derde groep worden deze cijfers verlaagd tot 30 en 15 ct. Wanneer volgt de P. N. E. M.? Maandagavond hield de afdeeling Waalwijk van de Nederl. R.K. Fabrieks- arbeiders(sters)bond in de groote zaal van den Gildenbond hare algemeene jaarvergadering. De heer N van Gorcum, waarn. Voorzitter, opende de vergadering en moest voor de zooveelste maal zijne teleurstelling er over uitspreken, dat zoo weinig leden ter vergadering komen. Men schijnt nog niet genoeg te begrijpen wat voor de arbeiders weer op 't spel staat. In een vorige vergadering bij de bespreking van het Collectief Arbeidscontract, is er duidelijk genoeg op gewezen dat er voor de schoenmakers groote belangen op 't spel staan, want er zijn men- schen die bezig zijn af te breken wat met zooveel zorg en met zooveel moeite is opgebouwd. De mannen die de organisatie den rug hebben gekeerd mogen wel eens bedenken, welke verantwoording zij daardoor op zich hebben genomen. Het speculeeren op de contributie centen en op het werken van de geor- ganiseerden is laf, in hooge mate laf. Een fout van velen is het ook, zegt spr., dat men de organisatie als een automaat beschouwt. Door er een dubbeltje in te werpen zou men een rijksdaalder er uit willen halen. Hij hoopt dat allen, werkzaam in de schoenindustrie, spoedig zullen gaan inzien, dat men in zijn eigen belang, in het belang van zijn gezin en in het belang van de gemeenschap verplicht is lid van de vereeniging te worden en te blijven. Door den secretaris den heer F. Dalleu werd daarna het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging zeer stil en rustig voorbij is gegaan. Alleen de uitkeering bij werkeloosheid deed zien dat er nog een vereeniging bestaat. In het afgeloopen jaar hebben zich 46 nieuwe leden opgegeven, 41 hebben er door vertrek uit de gemeente enz. bedankt, terwijl er 3 door den dood zijn ontvallen. Het ledental bedraagt thans 326. Er zijn 9 bestuurs- en 3 algemeene vergaderingen gehouden. Aan het slot van het verslag wordt dank gebracht aan den WelEerw. heer 1 ilv ll L i/li UUl UV *I«J

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5