Bijnen, die zich zooveel moeite voor de vereeniging heeft gegeven. De Voorzitter dankt den heer Dalleu voor het keurig uitgebrachte verslag en hoopt dat het den heer Dalleu, die als Secretaris de vereeni ging gaat verlaten, in alles naar wensch moge gaan. Uit het jaarverslag van den Penning meester Dieek dat de inkomsten f9725 84 en de uitgaven f 9708 01 hebben bedragen en dal de bezittingen van de vereeniging thans bedragen f 517.09. De heer P. v. d. Aa, lid van de controle-commissie, deelt mede dat de boeken en bescheiden van den Penningmeester in orde zijn bevonden. Der commissie is het opgevallen dat de Penningmeester voor het vele en moeilijke werk. verbonden aan de uit- keering van steun aan werkeloozen, geen enkele vergoeding heelt ont vangen. Hij stelt voor hem daarvoor alsnog een gratificatie te verleenen. De Voorzitter zegt dat dit voorstel hem zeer symphatitk is. Het bestuur damsch Concertgebouw-orkest zijn gisterenavond door de Bosschenaren zeer enthousiast ontvangen. Duizenden en duizenden verdrongen zich in de straten om den vermoedelijk meest beroemden dirigent der wereld, die Nederlands muzikalen naam over de oude en nieuws wereld uitdraagt met z'n, misschien 't beste, orkest van de wereld te zien en toe te juichen. Een zeer groot aantal was tevens opgekomen om Mengelberg den grooten dirigent te zien en z'n beroemd orkest te hooren en 't is voor allen die er waren en gelukkig leverde Waalwijk ook ditmaal een flink misschien naar rato 't grootste contingent, minstens een 100-tal bezoekers een bijzonder genot en ongekend voorrecht geweest dezen avond te hebben bijgewoond. Wij zullen ons wel wachten in eenige nadere beschouwing te treden over het hier gebodene, wij willen alleen con stateeren dat het in elk opzicht, voor leek Ingezonden Mededeelingen. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijn- hardt's Laxeei tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en ver oorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. zoowel als musicus, is geweest een avond van overweldigend genot, van de allergrootste voldoening, van was wel op de hoogte met de vele onvergelijkelijke schoonheid, diediepen werkzaamheden, maar kwam liever indruk heeft gemaakt en door 't feit niet met een voorstel. Met algemeene stemmen besloot de vergadering een gratificatie aan den Penningmeester te verleenen, de hoe grootheid daarvan aan het bestuur overlatend. Alsdan werd aan de orde gesteld de verkiezing van twee bestuursleden. De Voorzitter deelt mede dat drie candidaten-lijsten zijn ingekomen n.l. voor Fr. Passier, Jos v. d Velden en A. Verhoeven. Na gehouden stemming bleken te zijn gekozen de heeren F. Passier en J. v. d. Velden. Tot Voorzitter werd daarna ge kozen de heer F. Passier. Bij de mededeelingen vroeg de waar nemende Voorzitter of de vereeniging den WelEerw. heer Bijnen bij diens heengaan als adviseur zelfstandig een cadeau wil geven of wel of men dit in combinatie wil doen met de R.K Werkliedenvereeniging. Spr. zegt het onnoodig te vinden om er hier nog eens op te wijzen. op zichzelf, maar niet minder door hetgeen hier èn door Mengelberg èn door z'n-orkest op zoo enthusiaste wijze geboden werd. Jhr. Mr. B. de Roy van Zuidewijn. Te Breda is op den hoogen leeftijd van 87 jaar ten huize van zijn zoon jhr. mr. Fr. de Roy van Zuidewijn, overleden de heer jhr. mr. B. de Roy van Zuidewijn. Hij promoveerde op 25-jarigen leeftijd in 1864. In 1866 werd hij benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Waalwijk, terwijl hij in 1871 den kantonrechterszetel alhier innam. In datzelfde jaar ging hij in dezelfde functie over naar het inmiddels opge heven kantongerecht te Boxtel, welke funtie hij eenige jaren later, in 1875 n.l., verwisselde voor het ambt van rechter in de rechtbank te 's Her togenbosch. Met ingang van 1 Mei 1877 zag hij zich benoemd tot griffier dezer recht bank, in welke bediening hij niet dat de WelEerw. heer Bijnen ont- m^n(^er dan 33 jaar is werkzaam ge zettend veel voor de vereeniging heeft weest» tot 1 October 1910. In dien langdurigen arbeid in de rechterlijke macht heeft hij een groote, nimmer rust kennende werkzaamheid aan den dag gelegd, heeft hij een weergalooze nauwkeurigheid en grenze looze bereidwilligheid getoond gelijk in de plechtige afscheidszitting van 30 September 1910 door een der woord voerders huldigend getuigd werd. Jhr. mr. B. de Roy van Zuidewijn werd op 31 Augustus 1902 benoemd tot Ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw; in dat jaar had hij 25 jaren met eere de verantwoordelijk heid van griffier gedragen. Het moet hem wel een voldoening geweest zijn toen hij op 8 Januari 1916 zijn zoon jhr. mr. dr. B. R. C. M. de gedaan. Steeds heeft hij de vele werk zaamheden met de grootste liefde verricht, vooral toen er nog al eens wat was te doen. Gaarne had hij alle mannen vereenigd gezien en daar voor te ijveren was hem nooit te veel. De heer J. Leijtens zou het liefst zien|dat men in combinatie met den werkliedenbond iets doet omdat dan een werkelijk flink en grooter cadeau kan worden gegeven. De heer Van Huiten vraagt of het de bedoeling is dat alle onderaf deelingen dan gezamenlijk een cadeau aanbieden, waarop de Voorzitter ant woordt dat meer de bedoeling is dat Werkliedenbond en de vak- afdeeling samen zullen werken. Naar ^°y van Zuidewijn geroepen zag tot hem bekend is eeniging Z.Eerw. zal de tooneelver- iets aparts geven, alsook de harmonie. De heer H. de Brouwer zegt dat iedereen veel met Z Eerw. geeft opge had en daarom zou hij Z Eerw. een flink cadeau willen geven. Hij weet zeker als daarvoor gecollecteerd wordt er een flink bedrag bijeen zal komen. De Voorzitter meent het collecteeren daarvoor te moeten ontraden. Hij is het ambt dat hij zelf zoo geruimen tijd aan de Bossche Rechtbank heeft mogen bekleeden. Jhr. mr. B. de Roy van Zuidewijn bracht den zomer altijd door op z'n kasteel op de Hoogevaart te Capelle en kwam Zondags steeds in v.m. Besoijen ter kerke. 's HERTOGENBOSCH. De burge meester heeft aan den commissaris van politie, den heer Van Dam, op overtuigd dat de Eerw. adviseur daar zijn verzoek, verlof verleend met ingang niet sympathiek tegenover zal staan Van 20 April. Algemeene vergadering van den Bosschen Dlocesanen Marlabond op Woensdag 5 Mei 1926 alhier in res taurant .Lohengrin", Groote Markt. Ie. Ten 10 uur H. Mis, op te dragen door den ZeerEerw. heer N. H. J. van Riel, Geestelijk Adviseur, in de Kathe- aan het versierde Maria-Altaar (onder den koepel). 2e. Van elf uur tot halféén het 1ste gedeelte der vergadering, daarna pauze tot 2 uur, waarna voortzetting der ver- gadering in hetzelfde lokaal Agenda 1Openingswoord door de Presidente. 2. Lied: „Roomsche Blijdschap". 3. Uitbrengen der Jaarverslagen. 4. Financieel verslag door de Pen- ningmeesteresse en behandeling der Begrooting voor 1926. 5. Verslag van het onderzoek der Geloofsbrieven en vaststelling der Presentielijst. 6. Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de dames: Mej. A. van Erp, Penningmeesteresse, Oss en Mevr. C. Hoeben Deelen, Druten. 7. Voorstel der afdeeling 's Bosch: Uitbreiding der Gebedsactie". 8 Rondvraag. Pauze. 9. Mededeelingen door de Presidente. 10. Lezing door Zuster Maria Veld- huijzen, Nijmegen, over het onderwerp De heer P. v. d. Aa stelt voor het bestuur in deze geheel vrij te laten. Blijkt, na gehouden conferentie met het bestuur van de Werkliedenbond dat het beter is in combinatie iets aan te koopen, dan moet het zulks kunnen doen. Daartoe wordt besloten. Vervolgens wordt besloten om voor de in staking zijnde mandenwerkers een collecte te houden. Tenslotte deelt de Voorzitter mede dat hij Zaterdag 1.1 op den te 's Bosch gehouden Bondsraad is geweest. Op deze bijéénkomst, waarop alle Voor zitters van de afdeelingen tegenwoordig waren, is lang over de aan te brengen wijzigingen in het collectief-contract gesproken. Over het geheel is besloten als hier is besproken. Door de afd. 's Bosch is nog voor gesteld om gedaan te krijgen dat het loon met f2.— per week wordt ver hoogd. Het bestuur heeft toegezegd zulks te zullen beproeven. Ook is nog besproken dat in het contract zal worden vastgelegd dat op een fabriek60 pCt eersteklassers, 30 pCt. tweede klassers en 10 pCt. derde klassers moeten werkzaam zijn en niet zooals nu dikwijls het geval is 70 pCt. derde klassers en de rest eerste en tweede klassers. In deze moet niet naar willekeur Vrijdagnacht 1.1. werden de be woners der St. Elisabelhstraat opge schrikt door een hevig lawaai. Bij onderzoek bleek dat de heer S. bezig was een van z'n dochters, buiten te zetten. Bij zoo'n groote belangstelling was de ruzie echter spoedig geëindigd. De Gemengde Zangvereeniging „G'berg", geeft Zaterdag a s een bal in hotel C. St^l Tevens zal een be kende humorist, eenige coupletten ten beste geven. De dansmuziek wordt gegeven door de Bergsche Jasz—band „Jolly Band." Het huis, vroeger bewoond door mevr. de wed. P. Smets, is Dinsdag in hotel Santbergen door den heer Schrauwers alhier ingezet voor f4200. De heer F. J. H. de Beer, kan toorbediende aan het postkantoor alhier, is met ingang van 16 April benoemd tot adjunct—commies. Wederom zal getracht worden evenals het vorige jaar, verschillende concerten te doen geven op de kiosk. Als we nagaan het succes, waarmede de concerten werden gegeven, mogen we ook verwachten dat de ingezetenen van onze gemeente op de verschillende lijsten, welke in de loop der week zullen circuleeren voor dit doel, ruim schoots zullen bijdragen om ook daar door dit jaar dat succes te verzekeren. DUSSEN. Van de 30 ingeschreven militieplichtigen der lichting 1927 werden bij de heden gehouden keu ring slechts 8 goedgekeurd. ALMKERK. Onze vroegere dorps genoot de heer J. B. is, naar wij ver- nemen, met ingang van heden benoemd tot bedrijfsleider van de Coöp. Stoom- zuivelfabriek te Baambrugge. Dezer dagen had de landbouwer F. v. V. alhier het ongeluk, doordat het paard schrok, met zijn gespan te water te geraken. Gelukkig wisten eenige behulpzame handen kar en paard op het droge te werken Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. In verband met de Landarbeiders- wet 1918 is j.l. Zaterdag te Nieuwen- dijk (gem. Almkerk) met aanvankelijk 26 leden, eene vereeniging opgericht, welke ten doel heeft den landarbeider op een gemakkelijke wijze te voorzien van een eigen huis en tuin. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7'/2 uur repetite voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdag 8','2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdagmiddag 2'/2 uur. Oefenen Gymnastiekvereen. „Kunst en Kracht." Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". GEMENGD NIEUWS. kunnen worden gehandeld, maar dient -L"enservaringen van eene V"Pleeg- men zich aan een vasten regel te houden. De heer van Gorcum deelt nog mede, dat hij vanaf 1 Januari de functie van Penningmeester bekleedt, zulks door het bedanken van den heer F. Dalleu. Na allen bedankt te hebben voor de opkomst en aangespoord om steeds ten allen tijde propaganda te maken voor de vereeniging. sluit de Voor zitter de vergadering. Willem Mengelberg. Willem Mengelberg met z'n Amster- een muziekale wandeling gemaakt. 11. Sluiting. GEERTRUIDENBERG. Mej. de wed. J. Stevens, de oudste inwoonster onzer stad, is Dinsdag 1.1. 91 jaar geworden. Zij kan zich nog in een goede gezond heid verheugen. Maandag 1.1. gaf de harmonie „Appollo" een concert op het Markt plein, ter gelegenheid van den verjaar dag van Z. K. H. prins Hendrik. Daar er nog tamelijk gure wind was, werd het concert kort gemaakt en daarna De Amerikaansche vlieger Linton Wells is voornemelijk met den handels man E. S. Evans een reis om de we reld te maken met vliegtuig, trein en stoomschip. Zij willen het record van 1911, waarbij zonder gebruikmaking van vliegtuigen de reis in 35 dagen dagen werd afgelegd, met tien dagen verbeteren. Volgens een nader bericht, zijn de twee Britsche vliegers die in Pale stina bij het zoeken naar de vermiste Spaansche vliegers omgekomen zijn, de eskadercammandant Tweedie, zoon van de bekende schrijfster mevrouw Alec Tweedie, en vlieger luitenant Wallace. Zij hadden met anderere vlie gers van de Britsche luchtmacht eenige dagen boven de woestijn gevlogen op zoek naar den Spaanschen vlieger Estevez en zijn mecanicien. De twee Spanjaarden werden op vele mijlen van elkaar in uitgeputten toestand aangetroffen. Zij waren ook een heel eind van hun gedaalde vlieg tuig verwijderd. De Spaansche pers brengt warme hulde aan de volharde pogingen der Engelschen om Estevez te zoeken. De regeering te Madrid heeft officeel haar deelneming betuigd met het lot dat Tweedie en Wallace daarbij heeft getroffen. Volgens nadere berichten, was de mecanicien er het slechtst aan toe. Hij was erg verzwakt. Er moest een dokter bij hem gebracht worden om hem te behandelen, vóór hij vervoerd kon worden. Kapitein Estevez, die zich 65 K. M. van zijn vliegtuig af bevond, had doorgeloopen voeten vol blaren, die eenigszins aan het veretteren waren. Maar voor het overige was hij redelijk wel. Van zijn mecanicien was hij 40 K. M. af. Zondagmorgen heeft op den Rijksweg, nabij Dieren, een ernstig motorongeluk plaats gehad. Omstreeks li uur vertrok de heer G. D. Lieven- dag, met den heer S. L. op de duo-zit ting, per motor van Arnhem naar Borne, waar hij zijn moeder wilde bezoeken. Bij de brug over het Dierensche kanaal reed de motor over een midden op den weg liggenden steen. De motor geraakte in slingerende beweging en sloeg tegen den grond. De bestuurder werd ernstig gewond naar het gemeente lijk ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Hij bleek een hersenschudding en een schedelfractuur te hebben bekomen. Zonder bij kennis te zijn gekomen is hij des nachts overleden. De duo-zit- ter werd niet gewond. Het volgende vermakelijke geval deed zich voor, in een der dorpen uit pnze naaste omgeving. Men weet, dat in de Langstraat een groot aantal Hongaarsche kinderen ter verpleging zijn opgenomen en het be hoeft niet te worden verzwegen, dat vele pleegouders ondervinden hoe on beschaafd vele van die kinderen zijn. Hoe kan het ook anders, waar nog een groot deel dezer natie het nomaden leven leidt. Hoort men deze kinderen vertellen van de eigenaardige familie-verhoudin gen en leest men de brieven hunner ouders, dan krijgt men nu juist niet den indruk, dat die menschen erg „soliede" zijn en in dit verband vond de vermakelijke vergissing plaats. Mie had al verschillende keeren 'n brief uit Budapest gekregen, welke in de Duitsche taal was opgesteld en 'n buurmeisje, „'n kantoorhitje", was steeds zoo vriendelijk hem in duidelijk Hollandsch over te brengen. In eiken brief dien zij ontving uitte de familie de gebruikelijke klachten over den slechten toestand daar te lande en tusschen de regels door was zoo ongeveer te lezen, dat, als Mie lust had, ze d'r nog wel 'n paar van die „brakken" bij kon hebben. Begrijpelijkerwijze was het medelij dend gevoel van 't goeie mensch ten slotte een beetje verstikt geraakt door het eenigszins ondankbaar optreden dier ouders. Ze deed het om ,'t jong", maar anders was ie al lang „foetsie" geweest. Mie had ook een portret van 't kind z'n familie en de kleine had in nauw verstaanbare taal aangeduid hoe vader, moeder, broertjes en zusjes heetten. 'n Paar dagen geleden kwam weer een brief en weer was.een „Familien- bild" bijgevoegd. Mie is daarover wel wat verwonderd en zegt nadenkend: „De moeder lékt wel iets, mèr de vaoder Is nen heelen aandere. En lést han ze gin klèn manne meer en nou weer 'n aopke van 'n goei maond". „Is dè oew moeder"? vraagt ze op eens. Het ventje kijkt en kijkt en antwoordt ten slotte: Da's moeder; vader nie". „Daor heddet", roept de eenvoudige Mie, dè is net iets veur die lui En zoo vlug als hare oude knooken en haar corpulente lichaam dit toelaten, schokt ze naar buurvrouw en hijgt „Nou is ie pas goed, Jaanske! Ge weet dè'k 'n pertret van dè jong z'n aauwers heb en laot ik krèk verrechtig weer 'n aander krijge, waor dè frammes op staoi, mee n'n heelen aandere vent en mee 'n klein keint, dè ze toen nog nie han. Wel, wel zè.i dè daor minse, 't is gewoneweg èseluk. Ge weet tegen- sworrig nie, wèt 't veur 'n wèreld is". Janske bekijkt het portret, heeft in- tusschen reeds een physionomische studie gemaakt en schettert: „Dè kunde wel aon d'r snuit zien, dè 't minse van niks zen. Zèn dè nou pronte minse" „Wè zal Jaonus d'r wel van zegge", gaat Mie verder. „As ik 't vertel, wil ie bepaold niks mir mee 't keint te doen hebbe en moet ie er sebiet uit. Wanneer komt Bertha van 't ketoor, Jaanske" „Dè witte Mie, d'es getnènluk om kwart over zesse of zoo". „Nou ik koom strak is gaauw terug, dan zamme wel meer wete. as die den brief oververtaold". „Hauw doe, Jaanske" „Tot strak, Mie" 1 En Mie kan den verderen namiddag niets meer uitvoeren, zoo is ze ontdaan over de boosheid der wereld. Telkens en telkens kijkt ze op de klok (och ze is immers 'n vrouw) half ziek van onbevredigde nieuwsgierig heid. Wel pijnlijk langzaam, doch met ge- stagen gang, loopt de tijdmeter verder, tot eindelijk zes doffe slagen aankon digen, dat ze het er thans wel op kan wagen naar buurvrouw over te steken. „Bertha Is nog nie thuis Mie, mèr ze kan t'er zóó zijn". 't Duurde ook niet lang of 't meisje stapte binnen en toog natuurlijk direct aan den slag om de beide vrouwen uit haar droom te helpen. Maar de inhoud van den brief gaf geen opheldering, 't was 'n brief zooals de meeste van dat soort zijn en niets meer. „Snapte gij 't Jaanske"? Dè schaait en dè hertrouwd, zonder dè ze d'r 'n pèltje van loslaoten. Hoe is 't adres nou Bertha, want ik geleuf dè 't ver- aandert is" 't Meisje leest dit voor en komt tevens vast te staan, dat de lieve lui verhuisd zijn. Maar om de grootst mogelijke zeker heid te hebben bekijkt de secure Bertha ook de enveloppe wat nader, of daar misschien de oplossing te vinden is. En waarachtig 1 Ze schiet in een schaterlach, zóó dat de beide vrouwen als verdwaasde wezens toezien. Wat was 't geval Het adres was niet al te duidelijk geschreven en in z'n haast had de postbode den brief ter verkeerde plaatse bezorgd. „Wel hedde van m'n léve, Jaanske". „'t Is toch gek, Mie" (Historisch). Te Leerwarden namen Zondag avond, twee mannen bij 'n café 'n motorrijwiel weg en reden den Stien- serweg op. Ter hoogte van den Vier- huisterstraatweg is het motorrijwiel tegen een lantaarnpaal gebotst, tenge volge waarvan de bestuurder, vermoe delijk zekere D. K., 26 jaar, slager te Oudebildtzijl, ernstig werd gewond. In het Diaconessenhuis, waarheen hij werd overgebracht, is hij eenigen tijd later overleden. De duo rijder, die zich uit de voeten heeft gemaakt, bleef on- bekend. Gelijk men weet, is de vulkaan Maunaloa op Hawaii, aan 't werken en werpt reeds sedert een week onaf gebroken lavamassa's uit tengevolge waarvan enkele dorpen geheel verwoest zijn. Amerikaansche oorlogschepen, die gezonden zijn om waarnemingen te doen en zoo noodig hulp te verleenen, waren wegens de enorme hitte ge dwongen, en stuk terug te keeren. Een B.T.A.-telegram uit Belgrado- meldt d. d. gisteren Een sterke aardschok is gisteravond te dezer stede waargenomen. Het epi centrum der aardbeving schijnt de berg Albala te zijn. Bij de overstrooming eener kolen- mijn te Mostrar tengevolge van de doorbraak van een keerdam zijn, naar uit Belgrado bericht wordt, 8 werkers omgekomen. Zondagmiddag is te Oosterzee, (Friesl.). een 75 jarige vrouw door een motorfiets aangereden, Ze kreeg een hersenschudding en is een uur later overleden. Zateravond heeft te Gorinchem een aanrijding plaats gehad tusschen een motorfiets en een broodwagen, bespannen met een paard. De bestuur der van de motorfiets, de heer Fed. Groeneveld te Gorinchem, kwam de Kanselpoort af, toen de wagen van het Melkpad de Westwagenstraat inreed. De heer G. sloeg met het hoofd tegen de straatsteenen en kreeg een schedel breuk en een hersenschudding. Nadat dr. Van Straten de eerste geneeskun dige hulp had verleend, werd hij naar het ziekengasthuis vervoerd hij ver keert in zorgwekkende toestand. Zondagmiddag is een 6 jarig zoontje van den koffiehuishouder A. van den Broek in de Kruisstraat te Eindhoven onder een auto geraakt. Het knaapje verkeert in levensgevaar. Uit New York wordt aan De Courant gemeld, dat van de tien Nederlanders, die aan boord waren van het stoomschip Silvanus, dat op de Mississippi in brand geraakt en later gezonken is, Zaterdag nog ver mist werden de eerste en de derde stuurman, de eerste en de derde machinist en de marconist. Ook de Amerikaansche loods Simpson was nog niet gevonden. De losse werkman C. C., die Zaterdagmiddag, toen hij zich op het bureau voor maatschappelijk hulpbe toon aan de Hoogstraat te Rotterdam om ondersteuning aanmeldde, niet vlug genoeg naar zijn zin geholpen werd, heeft ter demonstratie van zijn onge noegen. de ruit van een glazen tusschen- schot ingeslagen. De losse werkman H. v. O wiens steun ingehouden was, omdat hij in de afgeloopen week gewerkt had en vergeten had dit op te geven is de armbezoeker, die dit geval gerappor teerd had, te lijf gegaan en heeft hem een bfouw oog geslagen. De twee agenten, die tusschenbeiden wilden komen, werden met een stoel bedreigd, v. O. sloeg met dit wapen de helm van een der agenten af. Zichzelf heeft hij aan beide handen bloedend ver wond. De losse werkman C. W., die zich om steun aanmeldde, maar wien dit niet gegeven kon worden, omdat hij de vorige week zonder opgaaf van redenen van hem verstrekt werk was weggebleven, heeft van het bureau een ruit ingeslagen. De drie werkloozen zijn opgesloten. Het houdt in de Ver. Staten maar niet op met de petroleum- en benzine branden en de daarbij voorvallende persoonlijke ongevallen. Thans heeft, naar Reuter ons meldt uit Port Arthur in den staat Texas aan boord van het s.s. Gulf of Venezuela een geweldige benzine-ontploffing plaats gevonden. Men was juist bezig een lading van 90.000 vaten benzine aan boord te brengen. De oorzaak der ont ploffing is onbekend. Er zijn 20 dooden en 30 gekwetsten. De groote branden in het Cali- fomische petroleumgebied, ten deele veroorzaakt door bliksemslag, zijn thans bedwongen. De aangerichte schade wordt op 65.000.000 dollar geschat. Deze groote branden hadden gewoed op de petroleum-terreinen bij San Luis Obispo en te Annaheim. waar de Union Oil Cy. vele tanks en raffinaderijen heeft.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6