GRIEP AbdüsïrooP men den vendelzwaaier, waarvoor wel, gezien de verschillende kunstige zwaaien, eenige routine noodig is Dan volgt de z.g. Koning, omhangen met vele schilden en medailles, waar naast twee met sjerpen omhangen personen. Verder volgen nog verschil lende personen als plaatsbekleeders in 't gezelschap, kenbaar aan hun in kleuren omhangen sjerp, waarachter weer de verdere leden gewapend met lans en geweer, allen in gepasten vorm opgesteld Rondom den stoet, gezeten te paard in stalen harnas en helm, rijdt onophoudelijk St. Joris. Na afloop der H. Mis wordt in dezelfde volgorde een ronde door het dorp gemaakt, waarna bij aankomst aan 't clublokaal de stoet ontbonden wordt en men zich aldaar vereenigt. Des namiddags werden de leden op een welbereid maal onthaald, waarop volgens gebruikelijke wijze door den Koning een speech werd gehouden. Met zang, kaart en biljartspel werd de dag verder in genoeglijk samenzijn doorgebracht, terwijl daartoe uitgenoo digd de pianist F. van Son en de violist J. van Eethen voor 't muzikale gedeelte zorgden en den moed er wel in wisten te houden, zoodat dan ook als gewoonlijk het uur van scheiden te vroeg daar was. ELSHOUT. 't Zal er weer druk worden hier in de Meimaand. Bereids zijn de volgende processies al aan gegeven de eerste Zondag is de vaste dag voor de processie van Tilburg, die telken jare wint in aantal en luister de tweede Zondag voor de H. Families van Haarsteeg en Nieuwkuik, met dit verschil dat Nieuwkuik dit jaar na den middag zal komen op Hemelvaartdag de H. Familie van Vlijmen; denderden Zondag de Congregatie van Kaatsheuvel, den vierden die van Vlijmenden laatsten Zondag houdt Elshout zelf met tallooze vreemdelingen den plechtlgen Ommegang met het Wonderbeeld. Nog verschillende andere processies worden verwacht op Zondagen en door de week, o.a. de Congregaties van Nieuwkuik en Haarsteeg in den loop der tweede weekverder Heusden, Baardwijk, Besoljen enz. Eiken Zondag zullen er minstens vier H.H. Missen worden opgedragen, n.l. om zes uur, half acht, half tien en half elf, behoudens kleine wijzi gingen in het uur van aanvang. De processie van het Dekenaat Heusden naar den Briel, naar de H. Qraven der H.H. Martelaren van Oor- kum, is bepaald op Woensdag 9 juni. CAPELLE. In verband met de omzet ting van het postkantoor Waspik in een hulppostkantoor, ressorteert het hulppostkantoor te dezer plaatse onder het postkantoor Waalwijk. De heer j. v. Erp, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen alhier is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Weel bij Doetinchem. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie uur op te treden Ds. A. Meijers. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Jonkers uit Waspik. WASPIK. Gisteravond had de inze gening plaats van het R.K. Wijkgebouw van het Wit—Gele Kruis en het con sultatie-bureau. De Voorzitter, de heer A. F. Maas opende de bijeenkomst met den gebruikelijken christelijken groet, waarna hij in eene keurige ope ningsrede dank bracht aan het kerk bestuur voor het goed ingericht ge bouw, aan het dames-comité, dat voor deze gelegenheid de zwaarste lasten had gedragen en ten slotte aan den plaatselijken geneesheer Dr. Wijffels, die zich met de leiding van het con- sultatie bureau belast had. Zijn kunde en bekwaamheid waren hem een vol doende waarborg voor het welslagen dezer onderneming. Vervolgens verrichte de geestelijke adviseur, de WelEerw. heer kapelaan van Riel de inzegening en deintroni- satie van het H. Hart, waarna hij in een bezielende toespraak Christus Ko ningschap verheerlijkte en ten slotte de toewijding aan het Goddelijk Hart van Jesus uitsprak. Met een woord van dank en den gebruikelijken christelijken groet sloot de Voorzitter deze verheven plechtig heid. In den loop der volgende maand zal de aanbesteding plaats hebben van de nieuvfr te bouwen kerk te Waspik— Boven. Tot afgevaardigden voor de al- gemeene jaarvergadering der diocesane federatie van het Wit—Gele Kruis op Donderdag 27 Mei a.s. zijn door het bestuur benoemd de WelEerw. heer G. van Riel en de heer G. Akkermans. terwijl tot plaatsvervangers zijn aan gewezen de heeren W. Klazen en G. van Son. Op Donderdag 29 April, 's na middags van 2—3 uur zal het consul tatie-bureau geopend zijn. Circulaires zullen verspreid worden waarin het doel en de werking van deze nieuwe stichting zullen worden uiteengezet. De bestuursvergaderingen van het Wit—Gele Kruis, die tot heden in de school der Eerw. Zusters werden gehouden, zullen thans plaats hebben in het wijkgebouw der vereeniging. RAAMSDONKSVEER. Volgende week zal door eenige jonge meisjes de Emmabloem te verkoop worden aan geboden. Zondagmorgen om half tien hoopt Ds. Ewoldt op te treden in de Veerscne Herv. Kerk en om half drie in de Kerk op 't Dorp. Om half tien zal er in de Ger. Kerk leesdienst worden gehouden en om 2 uur treedt Ds. Donner op. Geweldig groot was de belang stelling in de filmvertooning ter be strijding van de tuberculose: .Achter de wolken schijnt de zon." Naar schatting waren meer dan 400 personen aanwezig. MADE. In de vergadering van de Stoomzuivelfabriek „St. Bernardus" alhier werden tot commissarissen ge kozen de heeren J. Segeren Wzn. en J. van Heel. Door het Ned. Herv. Kerkbestuur van Schiedam is aan de heer j. A. Smitz Mr. schilder te Made opgedragen het schilderwerk van een kerk aldaar. Bij een dochtertje van A. v. O. dat zich een weinig aan de hand ver wond had werd bloedvergiftiging ge constateerd terwijl de 18 jarige dochter van A. v. d.V. alhier een speld inslikte. Woensdag 27 Apiil herdenkt de heer P. Kuijpers den dag dat hij voor 25 jaar werkzaam werd gesteld bij de Fa W. Diepstraten en Co. aannemers te Made. Dien dag zal het den ijverigen werkman niet aan belangstelling ont breken. GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk hoopt a.s. Zondag ten 2 uur op te treden Ds. Donna uit Breda. Ten half tien zal er leestdienst gehouden worden. De jaarlijksche bedevaart naar Brielle voor de processie Geertruiden- berg en Omstreken zal dit jaar worden gehouden 27 Mei a.s. Ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar A. v. Veldhoven-van Rhijn zal de harmonie „Apollo" deze 26 April een serenade brengen. Het verbouwen van het winkel huis der Gez. de Wit alhier is gegund aan den aannemer C. Krols. Café Joh. Smit. Als eerste prijs is in gesteld een rijwiel of broedmachine, naar keuze van den winnaar. 'Je prijs een hoenderhok. 3e prijs een kuikenliok met ren. 4e prijs een voedertrog. 5e pr. een R.I.D.S. spuit. Verder nog pl.m. 45 doelmatige prijzen. De voorzitter spoor de tot krachtige actie op de laatste da gen aan. Op 8 Mei zal de Hoenderclub een l eest vergadering houden. Een tragisch ongeluk trof heden de heer B. v. W. in de Telefoonstraat Vrouw B. werd hedenmorgen naar het Gasthuis vervoerd ter behandeling en stierf reeds eenige uren na de aan komst aldaar. Zes kleine kinderen laat de moeder achter. Andermaal willen we wijzen op de algemeene vergadering' voor iedereen toegankelijk, die Zondagavond in den R.K. Gildenbond zal gehouden worden Herwonnen Levenskracht deed ook voor Kaatsheuvel reeds voor verschil lende gezinnen uitstekend werk, zoo dat we gerust mogen zeggen, dat de in stelling alhier sympathiek is. We kun nen dan ook niet anders verwachten of de heer v. d. Laan zal Zondagavond een aangenaam gehoor vinden als hij zijn lezing met lichtbeelden geeft over 't onderwerp„Wat kunnen wij doen om onze gezondheid te bevorderen". I)e boerenleenbank houdt Zondag om 5£ uur de algemeene jaarvergade ring in Euphonia. Over 't boekjaar 15)25 wordt een verslag uitgebracht, terwijl 't bestuur een voorstel zal doen voor winstuitkeering. In de raad van toe zicht is een vacature gekomen, door 't overlijden van den heer C. Vugts, wélke vacature moet worden aangevuld NIEUWS UIT HEUSDEN. DOET UW SCHOENEN GOED 's GRAVENMOER. Nu het postkan toor te Waspik is omgezet in een hulpkantoor, ressorteert ook deze ge meente onder het kantoor te Waalwijk DUSSEN. Bij zekere v. D. alhier werd van een achter in de woning staand rijwiel het belastingplaatje ont vreemd. Van den dader geen spoor. ALMKERK. Dezer dagen geraakte de heer R. alhier met zijn rijwiel te water Gelukkig wist hjj zich spoedig op 't droge te werken en kon zijn weg met een nat pak vervolgen. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer T. Vos, slaagde te Den Helder voor het theoretisch gedeelte officier bij de Marine Stoomvaartdienst. De Oranjevereniging hield j. Maandagavond in de zaal van den heer Dekker alhier eene Iedenvergade ring. Na een welkomswoord door den voorzitter gesproken, werden de ver dere werkzaamheden verricht en wer den op voorstel van 't lid van Veelen de aftredende bestuursleden bij accla matie herkozen. In de plaats van den heer de Wit werd als bestuurslid ge kozen de heer Jac. v. Leeuwen. Hierna hield de Edelachtb. heer Bergmeijer, burgemeester dezer ge meente, een rede over „Oranje en onze nationale roeping", welke rede met spannende aandacht werd gevolgd Tevens werd zijn edelachtb. benoemd tot eere voorzitter dezer vereeniging. Op verzoek van den voorzitter wer den hierna 2 coupletten van 'tWilhelmus gezongen en daarna de vergadering gesloten. A s Zondag hoopt Ds. de Jong des v.m. 9.30 uur en des n.m. 2 uur voor de Geref. Gem. op te treden, terwijl in de Herv. Kerk hoopt voor te gaan Ds. Röth en wel des v.m. 9.30 uur en n.m. 6 uur. DRUNEN. Op 9 Mei e.k. zal de handboogschutterij „De Wets Zonen- gevestigd in café Pulles, hare schiet banen openen. Naar wij vernemen zal de Pa tronaatsharmonie op 9 Mei deelnemen aan het festival te Tilburg, op 21 April aan het concours te Waspik en's Zon dags na Pinksteren aan het festival te Capelle. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 22 April '26. De Hoenderclub Kaatsheuvel hield Donderdagavond een algemeene verga dering. Besloten werd tot den aankoop van een tweetal sproeispuiten. De dag van uitloting der loterij werd vastge steld op 1 Mei a.s. om half 9 n.m. in Heusden, 22 April '26 De verkoop van het Emma bloempje ten bate van het fonds tot bestrijding der tuberculose zal plaats hebben a.s Zaterdagmiddag. In de Woensdagavond gehouden vergadering der Pluimveevereeniging is het bestuur samengesteld uit de volgende heeren; F. van Dijk, Voorz.; Ant. Metselaar, len Secretaris; A.van der Plas, 2en Secr.Ant. de Kemp, Penningm.L Sluijmers, Commissaris en werd besloten de heer W. R. van Laar uit Apeldoorn uit te noodigen een lezing te komen houden met licht beelden. - De opbrengst der lezing van den Z E. Oud Missionnaris, Pater van der Sanden ten bate van de Surinaamsche Missie bedroeg f89. Bovendien tee kenden meerderen in voor een gift in eens of een jaarlijksche bijdrage voor het Petrus-Donders-fonds. RECHTSZAKEN. Diejstal in een Missiehuis. J. S. Sch. 25 jaar, zonder beroep, geboren te Kerkrade wonende te Breda gedetineerd, was beklaagd ter zake, dat hij te Kaatsheuvel op een kamer in het aldaar gelegen Missiehuis „St. An- tonius" heeft weggenomen: le op 24 Febr. 1926 drie Belgische bankbiljetten van 100 francs; 2e op 3 Maart 1926 een bankbiljet van f 25.— en eerfpaar bankbiljetten van f 10.—en wat zilver geld. Beklaagde was door het raam naar binnen geklommen. Er waren 3 getuigen gedagvaard. Beklaagde was voorheen postulant in voormeld klooster, dat hij verliet, omdat hij geen roeping meer tot het kloosterleven gevoelde. Later kwam hij tot het plan om in het Missiehuis te gaan stelen. Hij kende er goed den weg en tevens den regel van het kloos ter. Hij koos de meest gunstigste uren, wanneer de paters in de kapel waren. Beklaagde heeft een nogal bewogen leven achter zich. Hij nam deel aan den oorlog en werd gewond Na den dienst in het Belgische leger is be klaagde ook hier te lande soldaat ge weestaanvankelijk was hij naar Engeland getrokken en nam ook daar dienst. Van de bekomen verwondingen heeft hij nog altijd last. Hij was ook meermalen in observatie in een zenuw lijders-gesticht en leed steeds aan hoofdpijn. De jeugd van beklaagde deugde niet. Hij werd destijds reeds tot tuchtschoolstraf veroordeeld. Als student was hij in het Missiehuis gekomen en deed daar niets abnor maals. Wegens voortdurende hoofdpijn kon hij de studie niet geregeld volgen en vroeg en verkreeg toen toestemming om als postulant te kunnen blijven. Als getuigen werden gehoord de Overste en een pater uit het Missie- tuis, alsmede de wachtmeester der Ylarechaussée, Brigade Kaatsheuvel Beklaagde had ook geprobeerd de brandkast te openen, waarvan de drie verschillende sleutels op de kamers der paters bewaard werden. Beklaagde vond maar een sleutel en iet mocht hem dan ook niet gelukken de brandkast te openen. Reeds eerder was beklaagde naar iet Missiehuis gekomen om te stelen. Het was hem toen zoo goed gelukt, dat hij nog eens terug kwam. Het O.M- wees er op, dat beklaagde gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De verdediger Mr. Gerrits, Den Bosch, voerde aan dat beklaagde wel ontoe rekenbaar kan zijn. Na de verwonding aan het front is beklaagde nimmer normaal geweest, getuige het feit dat beklaagde de studie niet kon volhouden. Er is echter nooit eer.s een onderzoek naar den geestes toestand van beklaagde ingesteld. Pleiter dringt aan op een psichiatrisch onderzoek. Het komt pl. vreemd voor dat beklaagde ging stelen, terwijl hij dit ten minste niet uit armoede behoefae te doen Volgens zijn zeggen heeft beklaagde in een koffer, welke zich in de kamer bevindt welke beklaagde in Breda be woonde," nog een spaarboekje iiggen, waarop een bedrag van f 456.— is ingeschreven. Beklaagde, die de oorzaak niet kan aangeven, waarom hij tot diefstal kwam, is bereid met het geld van zijn spaar- boekje de schuld aan het Missiehuis te voldoen. Beklaagde, die met gebogen hoofd verlegen stond te kijken, had niets meer te zeggen Uitspraak 6 Mei a.s. Een dronken Wethouder die klappen uitdeelt. Voor de Polilie-rechtbank te Den Bosch had zich wegens mishandeling te verantwoorden J. H. G. Wethouder te Valkenswaard. Beklaagde was dronken en wilde met de autobus van Eindhoven naar Valkenswaard Hij nam in de bus de plaats in van een ander, die hem deed opschuiven. Toen ging hij op een kind zitten dat hevig begon te schreien. De vader van het kind werd boos en juist op hem is de wethouder erg ge beten. Want-de man heeft een café te Valkenswaard en verbood den Wet houder daar nog als bezoeker te komen. Beklaagde nu sloeg den vader van het kind en had zich bijgevolg voor de rechtbank te verantwoorden. „Waarom mag de Wethouder niet meer in uw café komen vroeg de president aan den mishandelde. „Omdat hij zijn vrouw thuis honger laat lijden en ik er niet op gesteld ben dat hij in mijn café groote verte ringen maakt, terwijl het geld er voor aan zijn gezin onttrokken wordt", ant woordde getuigen. Het O.M. vond de mishandeling niet zoo ernstig, maar wel zeer ernstig het feit dat een wethouder die heet te moeten behooren tot het college van vroede mannen zich zoo onwaardig gedraagt. Spr vertrouwde dat aan de zaak bekendheid zal worden gegeven, opdat de menschen in Valkenswaard zich eens zullen bedenken over wie zij afvaardigen. Ook de president nam „mijnheer den Wethouder" terdege onderhanden en veroordeelde hem wegens mishande ling tot f 25 boete. B. A. B. winkelier wonende te Genderen, beklaagd ter zake dat hij op 25 Februari 1926 te Genderen op zettelijk de eer en goeden naam heeft aangerand van M. Schouten, door op zettelijk aan zijn verdachte's woning op te hangen zoodanig dat dit van af den openbaren weg leesbaar was een door hem verdachte geschreven geschrift van den volgenden inhoud: Tot hiertoe verbeurdverklaring van eer en burgerrecht door de overheid, omdat ik met toestemming van Burge meester Brune voor f 1421 bedriege- ijke smokkelzeep van den oplichter M. Schouten te Wijk gekocht heb" zulks met het kenlijk doel om daar aan ruchtbaarheid te geven. C H. B. winkelierster wonende te Genderen, beklaagd ter zake dat zij op 25 Februari 1926 te Genderen opzet telijk den opperwachtmeester der Ko ninklijke Marechaussée A. v. d. Plas, tieeft beleedigd door opzettelijk aan de docr haar bewoonde woning op te hangen, leesbaar van af den openbaren weg een door haar geschreven ge schrift van den volgenden voor ge noemden opperwachtmeester beleedi- gende inhoud „Als wachtmeester v. d. Plas te Heusden mijne zeep niet thuis bezorgt die ik van de overheid gekocht en betaald heb dan zeg ik dat hij een openbaren gauwdief is". Beklaagden werden ieder veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Voor waardelijk. Nu moet iedereen een flesch in huis hebben. Vannacht nog kunt gij dat beroemde huismiddel noodig hebben, voor Uzelf of voor Uw kinderen. KERKNIEUWS. Hedenmorgen is, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, overleden de Zeereerw. heer Ph. W. Goossens, pastoor te Eersel. De zeereerw. heer Philibertus Willi- brordus Goossens werd geboren te Diessen op 25 Oct. 1852. Hij studeerde aan de Seminaries van het Bisdom den Bosch en werd priester gewijd op 26 Juli 1877. Hetzelfde jaar werd Z.E. benoemd tot assistent te Tongelre, in 1882 werd hij benoemd tot kapelaan te Asten, in 1888 tot kapelaan te Oss, en den 12den Maart 1895 tot pastoor te Rossum. Sinds December 1902 was ernstige voornemens had tot belangrijke de zeereerw. heer Goossens pastoor diefstal. Immers zijn aanslag op de te Eersel. brandkast is er mede bewijs van. Overigens heeft beklaagde den diefstal met overleg voorbereid. Het O M. achtte de onderneming van beklaagde zeer ernstig. De eisch luidde 1 jaar en 6 maanden SPORT. WAALWIJK. W. S. C. Morgen zullen de beide lagere Elf tallen voor ütn Brab. bona ihuis spelen. Om 12 uur staat vastgesteld W.S.C. 3 Berkdijk 2. Om 2 uur W.SC. 2-R.WB. 2. R. W. B. Zondag 25 April wordt gespeeld R. W.B. Baardwijk. Voor R.W.B. is dit de laatste thuiswedstrijd. Laten de spelers er nu eens voor zorgen dat een beter resultaat bereikt wordt. Aanvang half 3. terrein R.W B. R.W.B. 2 gaat op bezoek bij W.S.C. 2. G EERTIt l'I DEN BERG. Het Ned. Elftal. De samenstelling tegen België. De Ned. Elftalcommissie heeft giste ren het oranje elftal, dat op 2 Mei te Amsterdam tegen België zal spelen, als volgt samengesteld: doel: Quax (A.D.O.); achter: Denis (H.B.S.) en van Kol (Ajax) midden Sandberg (H.V.V.), Hassink (P.S V.) en Krom (R C.H voor: Gielens (Hercules), Ruisch (D.F CPijl (Feijenoord), Tap (A.D.O.) en Sigmond (H F C Reserves van den Bergen (Excelsior), Vermetten (H.B SSmeets (H.B.S.), van Nus (Voorwaarts). De nationale ploeg is dus in samen stelling weinig verschillend met die welke in Dusseldorf aan Duitschland partij bood. Dit was, waar van der Meulen, van Heel en Buitenweg nog niet beschikbaar zijn, voor een groot deel wel te verwachten. Wat evenwel niet kon worden ver moed, is de handhaving van Hassink als spil. Deze heeft in Dusseldorf een groote dosis geestdrift aan den dag gelegd, maar dat is dan ook ongeveer het eenige goede, wat men van den P.S V-er getuigen kan. Hij was een mislukking in alle overige opzichten. Kuchlin is aan den dijk gezet, wat geen verwondering baren zalop zijn plaats als rechtsbinnen staat nu Ruisch, die dus van den linker- naar den rechtervleugel verhuist. Tap linksbin nen, wat hem wel bevallen zal, terwijl Pijl andermaal is uitverkoren om de middenvoor-plaats te bezetten. Gielens en Sigmond bleven natuurlijk gehand haafd. Van het elftal, dat op 14 Maart te Antwerpen tegen de Belgen speelden, komen nu slechts 4 spelers in de nieuwe ploeg voor. We moeten maar weer het beste hopen, doch we vreezen met grooten vreeze. Het Belgische Elftal. Swartenbroecks weer gekozen. Ook het Belgische elftal, dat de Oranje-ploeg op 2 Mei inhetAmster- damsche Stadion partij zal geven, werd gisteren gekozen. DoelCaudron (Anderlecht). RechtsbackSwartenbroecks (Daring C B Linksback: Dr. Mol (Union S G Rechtshalf: Ditzlen (Standard C.L). SpilVan Halme (C. S. Brugeois). Linkshalf: P. Braine (Beerschot). Rechtsbuiten Gillis (Stand. C. L.) Rechtsbinnen Adams (S. C. Ander- echt). MidvoorR. Braine (Beerschot). LinksbinnenThijs (Beerschot) LinksbuitenDiddens(R. C.Malines). Reserves: Celie (La Gantoise), van Ruysseveldt (Beerschot), v. Overbeeke Beerschot), dr. Vos (C. S. Brugeois) en van den Ouden (Berchem Su DUIVENSPORT. WAALWIJK. 40-jarig bestaan der Postduiven- ver eeniging nDe Postduif te Waalwijk. De Waalwijksche Postduivenvereni ging „De Postduif" zal weldra 40 jaar bestaan, een bijzondere gebeurtenis, zeker voor eene dergelijke vereeniging. Ter herdenking hiervan heeft zij't plan gevormd een groot Kringconcours te houden op Zondag 6 Juni a.s. vanuit Orleans (472 K.M.). Zij heeft de volgende circulaire-ver spreid Zooals U binnenkort in de courant en op onze programma's zult zien, is het voor onze vereeniging dit jaar een jubeljaar n.l. het veertigste van haar bestaan. Op zichzelf een nietig feit, althans voor een Postduivenvereniging, zoo hooren wij reeds velen zeggen. Doch niet aldus zoudt U spreken, indien U t i Good-Luck zal Zaterdag a.s. oen feest avond houden/ in het clublokaal by de Wed. v.d. Pluim, voor leden en aspirantleden, ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan en het behaalde kampioenschap. De leden der har monie .'Apollo" zullen medewerken om de gezellige stemming er in te houden. Good-Luck 1 speelt Zondag a.s. te half drie en vriendschappelijke wedstrijd tegen Oranje-Wit, Tilburg. Daar Oranje-Wit een sterkere klasser is. zal Good-Luck wederom een flinke tegenparty hebben.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6