Marktberichten. de slagers niet te verplichten in het slachthuis te Raamsdonksveer te gaan slachten, aangenomen. ALMKERK. Zij die onder leiding van Mej. M. Steinhorst Coupeuse leerares te 's Bosch, alhier een knip cursus gevolgd hebben, ontvangen alle een Diploma van bekwaamheid. De totale opbrengst v.d. Bazaar welke alhier gehouden is ten bate van de Chr. Herv. School bracht op ruim f 1100. Bij den tuinman A. C. alhier is een postduif aan komen vliegen, gemerkt rechterpoot 3^B.l003l en op den linkerpoot D.267;082. A.s. Zondag n.m. 2 uur hoopt voor de Herv. Gem. alhier op te tre den Ds. Mulder van Gorinchem. Terwijl Ds. de Jong des v.m. 9.3o en n.m. 2 uur voor de Geref. Gemeente hoopt op te treden. godsdienstig opzicht tot grooten bloei is gekomen. Grooten dank zijn wij hiervoor aan God verschuldigdmaar evenzeer moe ten wij erkentelijk zijn tegenover onzen jubileerenden Pastoor, wien in al die jaren geene moeite te groot en geen arbeid te zwaar was, wanneer hij wist dat het nuttig was voor het heil van zijne dierbare Parochie. Ondergeteekenden nu, vormende het Eere-Comité en de Feestcommissie ter Good Luck II speelt haar laatste coinpetltle-wed- feest, hebben gemeend aan den hoog-1 sP«',en °p dc ser,e van M- v- v- ,e*eu wagenberg, geachten Jubilaris ook een passend stoffelijk bewijs van aanhankelijkheid Leest aandachtig de ad vertenties in ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. hoopt bij deze adver teerders. te motten geven. De bedoeling hierbij is n 1. om op den herdenkingsdag aan Z.H.Eerw. een feestgeschenk aan te bieden ter ver fraaiing en opluistering onzer Kerk. Wij hopen met uw aller medewerking een geschenk tekunnenaanbieden.dat waardig is voor zulk eene groote Pa rochie en voor zulk eene fraaie Kerk, --- een geschenk dat ook waardig is voor de groote verdiensten van den Jubilaris, en dat nog in lengte van dagen voor het nageslacht zal spreken van de wederkeerige hartelijke verstand houding tusschen Pastoor Völker en zijne parochianen. De leden van de Feestcommissie stellen zich voor, deze en zoo noodig de volgende week al de huisgezinnen van onze Parochie zonder uitzondering te komen bezoeken, ten einde de milde bijdragen voor dit sympathieke doel in ontvangst te nemen. Aan hen die in plaats van in eens. hunne bijdrage liever in verschillende termijnen wenschen te geven, zal door middel van aanhangend inteekenbiljet de gelegenheid geboden worden om gedurende 5 achtereenvolgende weken aan Collectanten hun wekelijksch offer ter hand te stellen. Welnu dan. medeburgers van Kaats heuvel, meergegoeden zoowel als min derbedeelden, draagt allen gaarne bij naar vermogen. Een Zilveren Pastoors- NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 April '26. Door het bestuur der processie Kaatsheuvel—Kevelaar, (voorz. pastoor Völker) is thans weer besloten om dezen zomer een bedevaart naar Ke velaar te houden. De twee laatste jaren werd deze te elfder ure afgelast. Thans wordt de I j^e^'ls^e^zeWzaamheid" eri'de reis beslist gemaakt. De eerste afzon- H derlijke bedevaart van hier uit, had plaais op 19 Aug. 1816, dus 110 jaar geleden. Zoo 'tweer eenigszins mee wil werken, zijn we er van overtuigd, dat de sportfeesten van K.G.V. a.s. Zondag zullen slagen. Niet alleen hier, ook in den wijden omtrek hooren we van veel belangstelling voor deze grootsch op gezette wedstrijden. Een twaalftal ver- eenigingen met een totaal ledental van 800 turners nemen aan het concours deel. Wat een schitterend gezicht be looft dat, die eindeloos lange stoet met hunne wapperende drapeaux onder de tonen der muziek onzer beide harmonieën door de straten tp zien marcheeren. Aan de in orde brenging van het groote terrein op den Horst wordt de laatste hand gelegd. Dagelijks arri- veeren nog de toestellen,die bij de wedstrijden moeten gebruikt worden. banden van liefde die den Jubilaris aan zijn volk verbinden zijn hecht en Sterk. Het Eere-Comité: M. van der Wee, Gemeente Secretaris. W. L. M. de Both, Arts. A. Hueber, Arts. J. van Ham, Notaris. H. Wortelboer, Overste Missiehuis J. van der Wee, President R.K. Zang koor. C. Snoeren, Secr. R.K Zangkoor en Vine. J. de Wijs, Wethouder. M. van Beurden, Voorz. R.K. Fabri- kantenb. L. Schrauwers, R.K. Middenstands bond. C. Roestenberg, R.K.W. G. KLIJN, N.C.B. Leden van de Feestcommissie H. de Bresser, Lid van het Kerk bestuur en President van H. Vine. OLYMPISCH NIEUWS. Uit de plannen van het nieuwe Sta dion, die door de Schoonheids Com missie goedgekeurd zijn, blijkt dat aan vrijwel alle redelijker wijs te stellen eischen is voldaan. Vanuit alle zit- en staanplaatsen heeft men een onbeperkt uitzicht op alle gebeurtenissen. De trappen die naar de verschillende plaatsen leiden zijn ruim 4 Meter breed. Iedere categorie plaatsen heeft zijn eigen buffetten en toiletten. In de eere-tribune zijn ver scheidene ruime foyers. De Pers tribune beschikt over circa 600 plaatsen en heeft toegang tot speciaal ingerichte lokaliteiten voor het uitwerken der berichten, telefoneeren en telegrafeeren. Ook voor de deelnemers zijn speciale plaatsen gereserveerd. Bijzondere aandacht is voorts ge schonken aan de hoofd-, in- en uit gangen tot het terrein; het verkeer zal dusdanig geregeld worden dat vele duizenden auto's per dag in de beste orde zullen kunnen circuleeren. De Gemeente-Tram zal voor een verlenging harer lijnen tot vlak bij het Stadion zorgen. Groote zorg is ook besteed aan het decoratieve gedeelte: Men wil toonen wat Nederlandsche bouwkunst en or ganisatie vermag, zoodat de Olympische spelen den goeden naam en faam van RECHTSZAKEN. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur bestuursvergadering Liedertatei. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 1 Mei Witte Bioscoop, „De stomme aanklager", 8 uur. Zondag 2 Mei. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 2 Mei. 12 uur. Repetitie Liedertatel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 2 Mei. 12'/4 uur. Concert op de kiosk op de Markt door de Harmonie van de R.K. Werklieden- vereeniging. Zondag 2 Mei. Witte Bioscoop, „De stomme aanklager", 6en8'/fUur. Zondag 2 Mei. Flora Bioscoop, „De heilige Duivel", 6 en 8'/2 uur. Maandag 3 Mei. 8 uur. Filmavond „Achier ae wolken schijnt de zon" in den R.K. Gildenbond. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Op het terrein is een graïte consumptie- Tw del^^ Ud van het Kerkbestuur. Nederland helpen bevestigen tent opgericht, zoodat de honderden belangstellenden niet hongerig of dorstig behoeven te blijven. Onze HoogEerw. heer Mgr. W. Völker zal na de bloemenhulde aan het H. Hart zelf de toespraak tot de turners houden Naast de in den feestgids verant woorde eereprijzen verzoekt ons het bestuur van te vermelden, die abusievelijk vergeten waren in den gids op te nemen Harm. Apollo; M. v. d Wee, gem.-secr.; Tuerlings, secr. K. B.; Snoeren; SupportersclubA. Reijnen Maria- vereeniging en J. v. Dun, Kegelv. de Bondt, A. de Kort, P. Hoekx, Kapelaan. J. Sanders, Kapelaan. J. van Kemenade, Kapelaan. De heer Jos. Seller alhier ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot Nog steeds blijven er giften in komen bij het Nederlandsch Olympisch Comité. Zoo zond blijv. het plaatselijk Comité te Enschede f 9QOO.—zeker eene mooie prestatie, - die navolging i et| verdient in grooteen kleine plaatsen. Het geldt hier een nationaal doel. Treffend is ook dat de Nederlandsche Toy. aog de volgende «Welft onderwijzer nan de O. L. schooi d«.7 Ma- te Loonopzand. In de algem. jaarvergadering der Boerenleenbank bracht de kassier J. v. Amelsfoort verslag uit over 'tafgeloopen boekjaar, waaruit blijkt dat de totaal omzet in 1925 bedroeg: f471.364.76. De winst» f 792.26, wordt bij de be- aan het Nederlandsch Olympisch Co- mité deed toekomen, te meer waar deze som is samengesteld uit vele kleintjes Een aantal vereenigingen droeg lOcent per lid af, anderen stonden 5% van de opbrengst harer wedstrijden af. Hieruit blijkt hoe het denkbeeld der Olym Allen op dus, inwoners en bewoners - - i «"»j— - - der omgeving naar deze schitterende staande reserve ^gevoegd, die hierdoor p-sche spe,en leeft onder de menschen demonstratie. Zooals we algemeen reeds be kend mogen achten, viert onze Hoog Eerw. heer W. Völker op 23 Augustus a.s. zijn zilveren Pastoors-Jubileum. Onder leiding van onzen eersten kape laan den WelEerw. heer P. Hoekx, werd Dinsdagavond een vergadering gehouden in het Patronaat, waarop uitgenoodigd waren de heeren kape laans, kerkmeesters, de heeren M. A. v. d. Wee, W. L. M. de Both, A. A. Hueber, v. Ham, H. Wortelboer, J. v. d. Wee, C. Snoeren, J. de Wijs, M. v. Beurden, L. Schraauwers, C. Roestenberg en G Klijn. Den genoodigden werd verzocht het lidmaatschap van het eerecomité op zich te willen nemen. Besloten werd zich met een circulaire tot de parochianen te richten, welke circulaire we om de belangrijkheid der zaak hier laten volgen Comité tot viering van het Zilve ren Pastoorsfeest van den HoogEerw Heer Mgr. Wilh. H. Völker te Kaats heuvel op 23 Augustus 1926. Eere-Voorzitter de EdelAchtb. Heer J. L. van Besouw, Burgemeester. Geachte Medeburgers van Kaatsheuvel. Een gewichtig feit zullen wij binnen kort hebben te herdenken, een feit dat ongetwijfeld eene heugelijke her stijgt tot f6724.98. Besloten wordt drie achtereenvolgen de jaren f 50 verbouwing van individueel. Mogen andere vereenigin- gen dit voorbeeld volgenEr is veel bij te dragen aande noodig om het welslagen te verzekeren, de Kapel der Abdij ^et bujten!and laat zich ook niet onbetuigd. Wat Duitschland betreft kan gemeld worden dat Ullstein een Olympia fonds heeft gesticht, groot één millioen mark en bestemd om de Ath letiek daar te lande in staat te stellen te Amsterdam zoo goed mogelijk voor van Berne te Heeswijk, als huldiging aan de nagedachtenis van Pater van den Elzen. In plaats van den heer Corn. Vugts werd als lid der commissie van toe zicht gekozen de heer A. Vugts, die zijn overleden broer als commissie-lid komen. zal opvolgen. De boete bij verzuim deralgemeene vergadering wordt bepaald op 1 gld. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 April '26. SPORT. VOETBALSPORT. w. s. c. Verder verleent de Staat financiëelen steun voor de deelneming van Duitsch land aan den internationalen wedstrijd voor het ontwerpen der Olympische medailles Hier te lande moet het particulier initiatief voor alles zorgen. Men moet vertrouwen, dat Nederland, de gastheer der volkeren in 1928, op geen enkel gebied zal achter blijven 1 Dit is eene eerezaak voor onze natie BURGERLIJKE STAND. tot Herder van onze Parochie. Al die 25 jaren lang is Pastoor Völker een ware Herder en Vader voor zijn volk geweest. Zijn ijver en liefde voor de aan zijne zorgen toevertrouwde ge- loovigen waren zoo groot, dat onze parochie daardoor met Gods zegen in Te vol geladen. W. G. chauffeur te Wijk reed op 6 Febr. naar Den Bosch de autobus „Onze Dienst". Hij waagde het er maar op, 19 personen in de bus mee te nemen, terwijl voorde veiligheid slecht vergunning verleend is voor 14 pas sagiers. Beklaagde werd in Den Bosch be keurd. Eisch en uitspraak f 10.— boete, subs. 10 dagen hechtenis. KAMER VAN KOOPHANDEL. Daartoe uitgenoodigd door den Bur gemeester van Hooge eji Lage Zwaluwe nam het Bureau der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat deel aan een dezer dagen te Moerdijk gehouden bespreking onder afgevaardigden van de Besturen der Gemeenten Hooge- en Lage Zwaluwe, Klundert en Zevenbergen, verschillen de industrieelen en andere belangheb benden over het voornemen van de Di rectie der Nederlandsche Spoorwegen om den dienst Lage Zwaluwe-Moerdijk op te heffen. Na ampele bespreking werd een Comité van actie benoemd. Door (ie Kamer werd medewerking toe gezegd om de uitvoering van het voor nemen te voorkomen; in overweging werd echter gegeven te onderzoeken de mogelijkheid van belangrijke besparing op de exploitatie, die ook door de ver gadering niet onmogelijk werd geacht. J. VERHOEVEN. Hedenmiddag werd door het perso neel van de Secretarie afscheid geno men van den scheidenden gemeente bode, den heer Jan Verhoeven. Namens het geheele personeel werh hem door den Gemeente-Secretaris on der de hartelijkste bewoordingen als aandenken aan de steeds prettige sa menwerking een prachtig rookstel aan geboden. Wij wenschen den actieven en hulp vaardigen gemeentebode, die in ver schillende functies de gemeente bijna 25 jaren trouw heeft gediend, nog veel jaren van aangename rust. GEMENGD NIEUWS. Een bericht uit Saarbrucken meldt, dat in de mijn „Velsen" een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. Twee mijnwerkers, resp 18 en 21 jaar oud, werden door neerstortende steenmassa's getroffen en gedood, terwijl zes anderen zwaar gewond werden. Te Oorderen (België) is de loco motief van een buurtspoortram gede railleerd. Drie wagons schoven ineen. Er werd groote schade aangericht, ter wijl een 50—tal personen gekwetst werd, waarvan 15 zwaar. Uit Oakland wordt een ernstige ontploffing gemeld. 1500 pond dyna miet ontplofte, waardoor vier arbeiders gedood werden. Reuter seint uit Tokio. Volgens een telegram uit Haksdate is het s.s. „Chichibu Maru" (groot 1450 ton) gisteren bij Horomushiro (Koerilische eilanden) tijdens een on weer vergaan. Er worden 230 personen vermist. Een uitermate ontstellende ver klaring heeft rechter Kavanagh van het Hooggerechtshof te Chicago afge legd. Hij zeide niet meer of minder dan dat op den huidigen dag in Amerika 100.000 moordenaars vrij rondloopen. De berekening van den rechter is heel eenvoudig: In de laatste twintig jaar hebben er jaarlijks gemiddeld 8500 moorden plaats gehad, totaal 170.000. De bedrijvers van 1500 moor den zijn terechtgesteld, 52000 anderen zijn gestorven, terwijl er 18000 in de gevangenissen zitten. Zoo blijven er dus bijna 100.000 ongestrafte moorde naars over. En dan is het gemiddelde van 8500 nog zeer matig, zegt de „Chicago Tribune", want voor 1924 was het cijfer 11.000 en voor 1925 zelfs 12 000. De mogelijkheid dat één man meer dan één mensch heeft ver moord is echter buiten beschouwing gelaten. En wellicht zijn er ook moor denaars buiten de gevangenis gestor ven. Waalwijk, 29 April. '26. Eieren 5—5'/2 ct. Varkens f 16—f 23. Weivee f 210—f 300. Kalfvee f 325—f 450. Pinken f 100—f 160. Graskalveren f60—f 110. Schapen f 15—f 20. strijd tegen Internos III te Breda. Daarna zal er Voorbereiding en Viering Van dit SChOOne „nar Made gegaan worden om (laar te 5 uur te JULIANA. Zondag a.s. 2 Mei speelt Juliana zijn laatste Competitie wedstrijd tegen R. W. B. Wist Juliana Zondag j.l. van R. W. B. met 2—1 te winnen, wij hopen dat onze geelzwarten zich ook nu geheel zuilen geven om met succes uit den strijd te ko men. Daar dit de ecnigc wedstrijd is, die in onze plaats voor de Competitie wordt gespeeld zal het niet aan belangstelling ontbreken. Aanvang om 2 uur, terrein Juliana 2. Juliana 2 speelt voor de competitie tegen W. S. C. 3 op het terrein van W. S. C. om 12 uur. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I gaat een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen T. S. C. I te Oosterhout. Een wedstrijd tegen Oosterhout is altijd al zeer span nend geweest, dus zal Good I.uck zich Zondag weer geducht moeten weeren. KORFBAL. De Korfbalclub B. L. E. I. zal met Hemelvaarts dag een serie-wedstrijd geven. DUIVENSPORT. P. D. V. „Besoijen". De Postduivenvereeniging „Besoijen" hield Zon dag 25 dezer een wedvlucht vanuit Halle. De prij zen werden behaald als volgt: J. Pullens 1, Th. Bakkers 2, 8 en 20; Th. dc Ronde 3, 1 en 14; C. Verhulst 5; J. Treffers 0 en 18; A. NIeuwenhuizcn 7; J. Alessie 9; H. Corstanje 10 en 21; A. Vester 11, 12 en 19; F. Schoemans 18; J. v. d. Pennen 16 en 18; A. van Huiten 17; C. van Oers 22 en J. van Beek 23. Ie duif 2.28.50. Uur van lossing onbekend. MADE. Zondag hield de gecombineerde postduivenver eeniging een wedvlucht vanuit Raulers (België). De duiven werden om 8 uur losgelaten. De eerste duif bereikte haar hok om 12 u. 11 min. De lant- ste om 1 uur 59 min. 14 sec. Verder als volgt: 1). J. Kop 1, 0, 11, 12, 18, 20, 41, 42. P. Kooijmnn 2, 5, 34. I'. v. Gils 3; J. dc Heide 4, 35, 37; B. J. Broeders 8, 13, 30; P. Gouverneur 9; C. Rubbens 10, 44; A. v. Gils 13; J. de Jong 15, 32; J. Avontuur 16; P. v. d. Korput 17, 19; M. Broeken 20, 23, 33, 39, 46. Jac. Vos 21; Jac. Hoevenaar 22, 29; B. v. Dongen 24, 27, 28, 36, 38; G. v. Gils 25; M. v. Oor schot 30; M. v. 't Geloof 40; A. Segcren 13; H. de Reijer 45; H. dc Laat 47. Kaatshcuvelsche P. V. Luchtvaart. Uitslag van de Kaatshcuvelsche P. V. Lucht vaart, gevestigd bij de Wed. A. v. d. Haart, Ca- pelle, Nieuwcrvaart, van uit Hall. 1, 2, 8 A. Ver hagen; 3, 5, 6, 9, 11, 15 A. Versteeg; 4, 7 J. Hulst, 10, 13, 14 J. Zwart; 12 H. Dekkers; IC D. de Bie; 17 H. v. Campe. GEERTRUIDENBERG. De uitslag der wedvlucht van Zondag 1.1. uit Hall, van de Postduivenvereeniging is als volgt 1 en 5 P. Snijcrs; 2 W. dc Vries; 3 Brende; 4 P. Broeders. Mnrtlnus Oerlemnns z. v. M. Oerlemans en van N. Belkom. Henrlcus Wilhelmus Adrianus v. Beers z. v. Wilhelmus van Beers en Ant. Dirks. Jacoba Wilhelmlna Opperman d. v. W. Opperman en van Ant. van Dijk. Martina Johanna Pijnen burg dochter van Jac. Pijnenburg en P. Kuy- pers. Johanna Martina Bertina Schoenma kers «Tocht er van C. A. Schoenmakers en G. Beunis. C.ornelis Jocobus Stokkermans z. v. P. J. Stokkermans en C. M. v. Rlel. - Marius Ja cobus Johannes Oomen z. v. P. J. Oomen en van M. C. Maas. Martha Cornelia Hop, d. v. Jan Hop en van Drcesjc Florijn. Cornells Martinus Mertens zoon van P. Mertens en van G. Van Bragt. Marinus Gerardus Hendriks zoon van M. Hendriks en van G. Kemmeren. Johanna Gerardina Anna van der Linden dochter van J. A. v. «1. Linden en van Th. A. v. d. Berg. Ma ria Anna Christina Aliza Hornman d. v. M. J. Hornman en van E. J. C. van Rlel. Petronella Huberta Anna v^tn Wezenbeek d. v. 1'. W. v. We- zenbeek en Maria Snoeren. Johanna van Wan- rooy d. v. Johannes van Wanrooy en van Cornelia Clemens. Cornells Waltherus I.igtvoet z. v. W. Ligt voet en van A. A. Hoevenaars. Adrinna Maria Cornelia Coomans d. v. Jac. Coomans en van A. G. Jansen. Catharina Petronella Adrinna v. d. Hoven d. v. E. v. d. Hoven en C. M. Leenaars. Johanna Petronella ,Wilhelmina Dekkers <1. v. J. B. Dekkers en van C. J. Maas. Lucia Adrinna van Achterberg d. v. H. J. v. Achterberg en van Helena Middelkoop. Gerardus Martinus Maria van Dam z. v. P. W. L. van Dam en A. G. M. van Woerkoni. Huwelijken: Geene. OvcrlijdensDionisius Gertrutlie Vastré z. v. J. Vastré en J. C. v. Riel ou«l 10 m. Petron. Hendr. Antonia Vloemans d. v. C. P. Vloemans en M. A. Vloemans 0 jaar. Johanna Cornelia Zijlmans d. v. J. A. Zijlmans en van M. A. v. Gils oud 7 maanden. Anna Maria Couwenberg cchtg. van Fr. v. d. Assem oud 75 jaar. Jozefus Johannes van Wezenbeek, z. v. J. J. v. Wezenbeek en J. A. dc Man oud 22 mnd. Dingena Tempelaars, we duwe van G. C. Dudar oud 84 jaar. Adrianus Broeders z. v. L. Broeders en Adrinna v. d. Louw oud 5 jaar. Hendrikus van Dongen weduwnanr van Margarctha Klijn oud 88 jaar. Antonius van Boxtel, z. v. L. van Boxtel en van H. v. Cor stanje oud 8 maanden; Jacoba Maria Damcn «1. v. P. W. Damen en van H. Hoevenaars oud 7 maan den. Karei Lambertus van Lamoen z. v. A. van Lamoen en van Maria Anna van Lent 10 maanden. Maria Ligtvoet weduwe van Bernardus Wagemans oud 75 jaar. Cornelia van Drunen weduwe van Martinus, van Laarhoven 77 jaar. Corneljs Vugts, weduwnaar van Maria Anna Verhagen 72 jaar. Cornelia van Wezenbroek echtgenoote van Hermanus Tli. Balvers oud 42 jaar. i j_ ti,1 I JI Mr»/v ctaoric minrpn Pr ert Zaterdagmiddag speelt Juliana alhier een match tegen 't tweede elftal der tëprang- sche voetbalclub,, terwijl ook getracht wordt tegen Zondag een elftal te doen komen. QUICK. Zondag a.s. moet Quick naar Breda om een cotnp. wedstrijd te spelen tegen Breda 1. Deze wedstrijd welke reeds eerder was vastgesteld doch toen we gens regenbuien werd afgclascht zal daarom op nieuw gespeeld wórden. Het XI-tal vertrekt per autobus, terwijl een \ijf- tig supporters de reis per fiets maken. Wederom zullen dc beide lagere Elftallen van W. S. C. aanstaanden Zondag thuis te spelen heb ben en zal ditmaal gestreden moeten worden tegen dc resp. kampioenen der afdcelingen en wel «nnvnncende twaalf uur W. S. C. 3Baardwijk - WAALWIJK. Geboren: Hendrika d. v. A. H. Kuijsten en M. Z "v.'Vnrik. M. P. C. z. v. N. L. Klerx en C. J. v. Huiten. C. J. d. v. H. L. F. Peijnenburg en A. j Veraa. Huw.-Aanuiften: M. A. Klijn 28 j. en i W. M. v. Eeten 24 j. G. J. Maas 27 j. en E. M. v. Eeten 25 j C. J. Pcnnings 28 j. en C. J. Timmermans "^HuwelijkenJoh. A. Kelder 23 j. en Maria A, Hcijl 25 j. Arn J. v. Hultcn 29 j. en Jaca. Schil ders 28 J. OverlijdenW. A. M. Janssen 6;> jaar. Ma. Nouwens wed. H. J. v. d. Ven 82 j. Vertrokken: G. H. Kruitwagen naar Tilburg. Jae. Hermans naar Boxtel. Nle. M. v.d. Ham men en gezin naar Landsmeer. Anna A. Grotne Van dezelfde gedachte zullen «1c juniores der zwarthemden uitgaan tegenover Baardwijk 2. R. W. B. 2 Mei speelt R. W. B. de laatste compctitiewed- Laten de spelers, door zich van liet begin tot het einde geheel te geven het povere resultaat van vorige week trachten te herstellen. R. W. B. 3—H. E. C. 4 om 2 uur terrein R. W. B. LOON OP ZAND Geboorten: Andreas Theodorus van Mosselveld z. v. C. J. v. Mosselveld en A. C. Muyzelaar. Jo hannes Antonius Schrauwers z. v. J. M. Schrau wers en M. J. de Vries. Johannes Gerardus van «Ier Hoeven z. v. NV. v. d. Hoeven en A. Niezing. Maria Christina van der Linden d. v. J. V. d. Lin den en van G. C. v. d. Broek. Franciscus Cor nelius Maria dc Jong z. v. H. C. J. dc Jong en M. A. Verschuren. Johannes Petrus Klootwijk z. v. C. Klootwijk en van Cornelia W'aarts. Petrus Nationaal belangt Frans F., koopman, een sportlievend jong- mensch uit Amsterdam, kwam in Noord- Brabant dn botsing met de verordening op de provinciale wegen. Hij tufte langs Das sen, verzuimde op een kruispunt signaal te geven, als voor de openbare veiligheid voor schrift is en werd in verband hiermede be keurd. De Kantonrechter te Heusden had be klaagde deswege veroordeeld tot 3.boete. De koopman kwam van het vonnis in lioo- ger beroep, niet om die drie pop, maar om de juridische kwestie, die er aan vast zat enom het nationaal belang! Het O. M. eischte bevestiging van het von nis. Toen deed een advocaat het woordBe klaagde heeft zich om het nationaal belang heel wat getroost, verzekerde pleiter. De reis van en naar Amsterdam, de kosten voor z\jn advocaat, tijdverlies, 't is alles heel wat meer waard dan eventjes drie gulden te storten. Beklaagde meent, dat het provinci aal bestuur van Noord-Brabant niet gerech tigd is bedoelde verordening, waarvan art. 32, wegens overtreding waarvan beklaagde werd bekeurd, in strijd is met art. 5 dei- Motor- en wiel wet en daarom niet bin dend kan zijn. Men weet de bochten en kruispunten niet wanneer men de streek niet kent, dus men loopt als vreemdeling in Noord-Brabant altijd de kans door een veld wachter aangehouden, te worden, die van achter een huis opduikt. Men zou om de vele kruispunten die men tegen komt. maar het best doen voortdurend te toeteren. Te veel toeteren mag men ook al niet. Men weet in Noord-Brabant dus eigenlijk geen raad om het goed te doen. De weg van Amsterdam naar Parijs wordt enorm veel door auto's bereden. Wat «noet men straks nu van ons zeggen, als uit België. Zwitserland, Frank rijk en Italië de sportlievenden naar hier komen om de Olympische spelen bij te wo nen en ze dan in Noord-Brabant staan tob ben met die provinciale verordeningen. 't Gaat beklaagde om den indruk, die bui tenlanders van Nederland moeten krijgen, aldus de advocaat met verheffing van stem. Pleiter betoogde, dat de veiligheid niet be vorderd wordt door getoeter, al maar getoe ter van alle zijden, maar door goede remmen en door oplettendheid. Beklaagde kwam dan ook uitsluitend op voor den goeden naam van ons land. Pleiter verzocht het provin ciaal artikel 32 niet verbindend te verklaren als zflnde in strijd met ftrt. 5 der Motor- en Rijwielwet. Op de vraag van den president of beklaag de nog iets te zeggen had, antwoordde hij Ik vraag u voor het nationaal belang die overblijfselen uit de middeleeuwen op te ruimen. De rechtbank, uitspraak doende, vernie tigde liet vonnis van den Kantonrechter en verleende aan beklaagde ontslag van rechts vervolging. Lief vaderland kan dus rustig zijn! Een gevaarlijke hond. L. van E., zeilmaker te Werkendam, had op 8 Nov. 1925 te Werkendam geen voldoen de zorg gedragen voor het onschadelijk hou den van een onder zijne hoede staande ge vaarlijke hond. Het verwoede dier had dien tengevolge de kans gehad in een langs den Sasdflk gelegen weiland een vijftal runderen na te rennen en een dier dieren in den ach terpoot té bijten. Beklaagde was deswege door het Kanton gerecht te Heusden veroordeeld tot drie gulden boete subs. 2 dagen hechtenis. Maar beklaagde gevoelde zich verongelijkt en ging van het vonnis in hooger beroep. Dus werd het zaakje opnieuw uitgeplozen voor de rechtbank. Beklaagde kwam zoowaar opdagen met minsten 7 getuigen, mitsgaders nog een advo caat uit Gorinchem. De burgemeester had beklaagde al eens een waarschuwing gezonden om den gevaar lijken hond beter vast te houden. Een politieman hing een lang verhaal op over het gehate beest en dc andere getuigen dito De gemeente-veldwachter verklaarde dat het beest gevaarlijk was; de Rijks-brigadier zei doodkalm, dat de hond een goeie lobbes is. i Na langdurig verhoor, waarbij het ging om het rechtsgevoel van beklaagde, eischte het O. M. vernietiging der dagvaarding we gens formeele onjuistheid. De verdediger hield een uitvoerig pleidooi. Wat zou dat prulzaakje aan totaal onkos ten voor rekening van beklaagde inhouden? Hij boet z'n „rechtsgevoel" toch wel heel zuur in 'n flink bedrag in klinkende munt

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7