üeaiw mi STROOM! I. v. Well-v. Doormalen HEEREN! is het adres Mannen! PUPOL No. 39. Zaterdag 15 Mei 192G. 49e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 Mei 1926 De vergadering van de Kamer van Koophandel, d«e tegen Woensdag 12 dezer was uitgeschreven, is wegens ongesteldheid van den Voorzitter en wegens afwezigheid van den Vice Voorzitter, niet doorgegaan. Met het oog op het minder gunstige weer wordt het zwembad heden niet geopend, maar op een later door het bestuur te bepalen datum. ELSHOUT. Reeds ten 6ll2 uur kwam hier de processie aan van Werklie- denvere2niging „St. Joseph" te Baard wijk, onder leiding van den Weleerw. heer van Berkel, kapelaan, en trokken kerkwaarts, waar de H Mis van 63/4 voor de pelgrims werd opgedragen. Na de H. Mis van 73/4 uur zong de Liedertafel uit Loonopzand, onder lei ding van haren directeur de heer B. Dankers, het „Jesu dulcis memoria" van Kothé en het „Ave Maria" van Fr. Witt, waarvan de uitvoering in één woord „subliem" te noemen was. Ten 10 uur kwam de Meisjescon gregatie uit Vlijmen onder leiding van kapelaan v. d. Boom Onder de plech tige hoogmis, welke voor de proces sie werd opgedragen, voerde een dameskoor, onder leiding van den directeur de heer G. de Vaan de „Missa Sancte Spiritus" van Singer- berger uit, waarvan de uitvoering alleszins te loven was. Ten l3/4 uur had het solemneel lof plaats, waarin zich eveneens het dames koor liet hooren in de hymnen „Adore Te, Magnificat en Ave Maria" Aller liefst klonk door het kerkruim de lieve sopraanstem van mej Truus de Vaan, in het „Ave Maria" van Mitterer Na het lof werd de bidkapel bezocht, waar Maria liederen werden aangehe ven en kapelaan Boom de pelgrims toesprak. Inmiddels i^d^rde processie van dezen dag n.l. die VJll lit p hunne gevoelens betreffende de ge houden kermis op Hemelvaartsdag. De kerkeraden spreken daarin uit, dat deze kermis strijdt tegen het Prote- siantsch Christelijk karakter van het overgrootte deel der bevolking der gemeente en een ontwijding is van den Hemelvaartsdag den door de Overheid erkenden Christelijken feestdag, waarop sinds eeuwen de christenheid het heilsfeit herdenkt, waarop Jezus Chris tus, de zoon van Qod, ten hemel is gevaren. Voor 36483 in en de nieuwste modellen laagste prijzen Grootestraat 207 WASPIK. De prijs van het hooi is dalende. Er is weinig voorraad meer. Voor le kwaliteit wordt nog f 17. per 500 K.G. besteed. Door B. en W. dezer gemeente werd aan den heer W. van Onzenoort alhier vergunning verleend tot het oprichten eener smederij. Bif den landbouwer H. van W. stierf een beste melkkoe aan miltvuur. Het cadaver werd onder politietoezicht verbrand. Voor v. W. een leelijke schadepost. De heer Van Swol, ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde voor het schriftelijk gedeelte Candidaat-Secre- taris. Hij genoot zijne opleiding aan den bondscursus te Breda. Aan den pelgrimstocht naar Elshout, heden onder leiding der Eerw. Heeren geestelijken gehouden, namen bijna 150 leden der H. Familie deel. plichtigen der lichting 1927 werden geschikt verklaard T. G. van der Beek, D. N. Colet, M. L. Gouda, J. A. Heijmans, A. de Joode, C. van Kooten, G. Kuipers, M. J. Schelle, M. Schreuders, G. Sterkenburg, B. Treffers, M. B. Treffers en C. J. Ver doorn. ALM KERK. Op de te Woudrichem gehouden keuring voor de Nationale Militie, lichting 1927, werden van de 38 personen in deze gemeente er 13 afgekeurd. Op 2den Pinksterdag a.s. n.m. 2 uur zal alhier, op een gunstig ge legen terrein afd. Voorsteeg een Zendingsmiddag worden gehouden. Als sprekers zullen dezen middag op treden Ds. Jonker van Werkendam, Ds. Los van 's Hage en P. Bergmeijer Burgemeester alhier, terwijl Ds. De Jong alhier bij deze gelegenheid een openings- en een slotwoord zal spreken. Ter afwisseling zullen het fanfare-corps „Nooit Gedacht", de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heere" van Sprang en „Sursum Corda" van_ Gorinchem eenige nummers ten beste geven. Op het groot nationaal concours voor Zang- en Muziekverenigingen behaalde de Zang op Hemelvaartsdag in de 2de afdeeling een eersten prijs met 108 punten. HERPT. In de vergadering van het bestuur van het waterschap „de Bin nen Oude Maas" in in de vacature A. Th Buijs de volgende voordracht opge maakt voor secietaris van dat water schap lo H. H. Verhoeven te Heesbeen. 2o. A. M Buijs te Luttelherpt. 3o. Th. de Wilt te Herpt GEERTRUIDENBERG. In de Ger der H Familie uit Waspik, per spoor *'Rerfr hoopt Zondag a.s op te treden aangekomen, onder leiding van de WelEerw. heeren pastoor Huibers en kapelaan van Riel, en werd voor deze bedevaart ten 3'/4 uur bet gecele breerd, waarna men naar de bidkapel toog, waar de weleerw. heer Breugel mans van de Norbertijner-orde de pel grims toesprak. Ten 5'/2 uur vereenigden de leden zich weder in de kerk voor de oefe ningen en gebeden, waaronder kape laan Van Riel de geloovigen toesprak, en na den zegen met het Allerheiligste te hebben ontvangen, de relikwieën der H H. Martelaren van Gorcum ver eerd werden. Ten 63/4 uur hield kapelaan Van Riel voor de opnieuw ter kerke samen gekomen geloovigen van Waspik, een afscheidsrede, waarna de bedevaart gangers per spoor en fiets naar hunne haarsteden wederkeerden. Zondagmorgen ontdekte een voorbijganger, bij het oude fort op den weg naar Heusden, een bescha digde motor, een pet en bloedsporen. Hij gaf hiervan kennis aan den Ma joor der Rijksveldwacht te Elshout, die een nader onderzoek instelde. Hieruit bleek dat twee heeren uit Ois sterwijk op hun rit naar Heusden, tegen het ijzeren hek waren gereden, dat de gracht, welke zich om het fort bevindt, afsluit. De bestuurder was er met een paar lichte kwetsuren afge komen, de duo-zitter echter liep een hoofdwonde op. Zij hebben toen de zwaar beschadigde motor in den steek gelaten en zijn naar Drunen terugge wandeld, waar dokter Van Seters hen verbond Per au*o konden zij verder Oisterwijk bereiken De motor is in middels op het gemeentehuis te Elshout opgeborgen NIEUWS UIT HEUSDEN. Ingezonden Mededeelingen. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig DRUNEN. Wij verwijzen naar dein djt nummer voorkomende advertentie VcVn den heer Vissers, waarin hij me dekjeeling doet dat ten zijnen koffiehuize MaagdagDinsdag gelegenheid faat tot dansen. Veiling DrunëTi. Prijzen van 11 Mei 1926. Spinazie van 9—14 et; per K.G. Posteleijn van 22 23 ct. per K.G. .Worteltjes van 10 11 ct. per bos. .adijs van 100 130 ct. p. 100 bos. 85-130 ct. p. 100 bos. 25 ct. p. stuk. 5— 7ct. p. stuk. Wij vernemen, dat het esluft van het Öestuur „der Volhar betreffende het bewuste regie a pubhefc iet weldra goede aarde valt en dat het ok bij andere vereenigingen navolging ai vinden. Officieus deelde men ons ede, dat bij het gemeentebestuur lannen bestaan een dergelijk regie ent op het dansen uit te vaardigen. MDe Volharding", die het initiatief am kan hierop trotsch zijn. CAPELLE. Naar men ons uit be- ouwbare bron mededeelt, hebben de erkeraad der Ned. Her' ormde Kerk n da kerkeraad der Gereformeerde erk. alhier elk een sch'ijven gericht tl den burgemeester dezer Gemeente, in uitdrukking gegeven wordt aan ds. C. ttafr,_i.;4;'. Dost Souburg. De harmonie „Apollo.zal Zon dag 16 Mei as. te 8 uur n.m. eert concert op de kiosk op het Marktplein. Het P N.E.M personeel zal Za terdagavond, in hotel C Stal een bal houden, met medewerking van de Joliy- Band. Onder groote belangstelling werd Hemelsvaartsdag de jaarlijksche ten toonstelling der teekeningen der leer lingen der openbare teekenschool ge houden. Vooral de scheepsbouw-tee- keningen trokken veel kijkers. Met 's Hemeisvaartdagmorgen te ongeveer kwart voor vijf ging de har monie „Apollo", de traditie getrouw dauwtrappen. Het harmonie bestuur erbij en de instructeur, de heer v. d. Nelden uit Breda, als leider ging men eerst met volle muziek door de siad. Daarna naar Made, alwaar eenige uren gespeeld werd en toen naar G'Berg terug waar men te half tien aankwam. Zondag 16 Mei, te 4 uur n m. zal er in hotel Santbergen een Thé dansant gehouden worden, met mede werking van stafmuziekanten 6e reg. uit Breda. Dit is het eerste Thé dan sant, dat in G'Berg, buiten de kermis gegeven is. Ongeveer een twintigtal arbeiders welke hier weinig of geen werk had den, zijn naar Roermond gaan werken. MADE In de Ned. Herv. Kerk alhier zal op Zondag 16 Mei Ds. Mudde des voorm. 10 uur voorgaan. Het kranige zestal kruisboog schutters van „Willem Teil" behaalde Zondag j 1. op het bondsconcours te Wagenberg den eerste prijs n. 1. een zilveren medaille. In de Ned. Herv. Kerk te Drim- melen zal Ds. Vink op Zondag 16 Mei des voorm. 10 uur voorgaan. Ten kantore en de drie daaronder r ssorteerende hulpkantoren is bij de Rijkspostspaarbank gedurende het 1ste kwartaal ingelegd f 35,139 48 en terug betaald f 47,192 73 Op Zondag 16 Mei a.s zal des namiddags 5 uur de R.K. Fabrieksar beidersbond „St. Willebiordus" een vergadering houden tot het oprichten van een afdeeling van dien bond. De prachtig gelegen Villa met boomgaard van wijlen den heer L Stal is bij den op 11 Mei gehouden toeslag door een Rotterdammer voor f 5725 gekocht. De Burgemeester van Made c.a. ma-°kt bekend dat de Minister van Oor log wagens kostwinnerschap vrijstelling van dt.i dienstplicht heeft verleend aan Cornell's van Longerat lichting 1922 DUSSEN. Het banwerk van „de Dusse" zal worden aanbesteed op 15 Mei a.s., des namiddags zes uur in hotel „Heessels" alhier. Het gewoon jaarlijksch onderzoek voor de verlofgangers der lichtingen 1914 en 1917 zal voor deze gemeente plaats hebben te Waspik in de voor malige O. L. School wijk B no. 45a op Maandag 28 Juni a.s. voormiddags 10 uur. Heusden, 14 Mei '26 Het uitvoerend comilé voor het Crescendo festival in Juli bestaat uit de heerenP. Schmiehusen, Voorz., J. Roza, Vice-Voorz., j. Deurloo, le Secr., J. v. Laarhoven, 2e Secr.,C. de Reus, le Penningm A Vos, 2e Pen- nir.gm., A Reas, C. J. M. Meix en Honcoop Commissarissen. De kermis ligt weer achter den rug en viel, het ochtendweer van Zondag en Donderdagmorgen in aan merking genomen, op die dagen een druk bezcek ten deel. De heeren kof- flehuishoucf ?rs vooral kunnen tevreden zijn, want dansen blijft in deze streek toch maar de groote^ïTffS'CTfèja, meermalen liep het er eigenlijk te vol' Het R.K Mannenkoor, dat nog geen jaar geleden werd opgericht, be- haalde'op het concours te Schalkwijk in de 4e afd. een lsten prijs. Komt den leden een pluimpje toe, niet min der den jeugdigen dirigent, den heer Chr Merkx Jr., wiens debuut een schitterend shcces was. Een volgenden keer hopen we op eenzelfden uitslag. De R.K. Tooneelvereen „Kunst en Vermaak" is voornemens 27 Mei onder leiding van den Eerw. Heer Kapelaan een uitstapje te maken naar Nijmegen en omstreken, wat, als het weer meewerkt, de moeite waard is. Ook de Heusdensche Harmonie liet zich niet onbetuigd, daar zij op het concours te Driebergen in de le afd. een lsten prijs behaalde. Na een compliment aan Directeur van Berkel uit Ammerzoden en zijn kranig korps besluiten we met den wensch „Sem per avanti". tooneel en spel vreemd zijn, dat presteeren, wat de heer KI hier be reikt heeft grenst aan 't onbegrijpe lijke. Die dictie, die voordracht, dat gevoel en die toewijding aanbrengen bij ongeoefende jongens van 12 16 a 17 jaren, kan alleen een geboren regisseur. Doch niet alleen 't spel, ook het decor en de costumeering verraadt den kunstenaar. Reeds bij het opgaan van 't gordijn staat het publiek perplex over het schitterend tooneel dat geboden wordt. Het voor hof van het huis van Nicephorus met de kindergroep ijverig bloemruikers makend voor 't groote feest der H. Com munie is een tooneel een schilderstuk waardig En dan dat spel dier jongens Kalm, duidelijk gearticuleerd, zonder zweem van gejaagdheid of tooneel- koprts, waardig en veelzeggend als van beproefde acteursEen aandoen lijke scène biedt ook het 2de bedrijf op het plein der Basiliek van Maria. Een beeld van 't oude geloof der Christenen uit de eerste eeuwen Aangrijpend is het spel van Levi en Samuel in het slotbedrijf, de woedende joodsche vader tegen het onschuldig vastberaden kind in Jezus geloovend in 't H. Sacrament. Zouden we namen moeten noemen, zonder ook maar een enkelen der. kleine spelers iets te ont houden, dan mogen we wijzen op het spel van de jongeheeren |acques Vloemans en Adr. Schalken resp. als Levi en Samuel en van André Vloe mans, Piet van Nieuwstad en Fr Brok, resp. als Jacob, Chrysostomus en de Rabbijn. De Aphoiheose als slot gaf een kijk vooral op wat de costumeering van 't stuk vergt. Aan den dank die kap v. Kemenade na de aphoiheose de zaal voor de groote opkomst bracht, moeten we nog een woord van hulde voegen aan den heer v. Rooij voor de verzorging der zangnummers in het drama voor komend, aan* den heer F. v d. Waal voor de schitterende grimmeering. die veel bijdroeg tot de goede uitbeelding der karakters. We zijn er van over- tuigd dat wanneer Zondagavond het stuk andermaal voor de heeren zal worden opgevoerd de zaal te weinig ruimte zal bieden. Zaterdagnamiddag zal de schoolgaande kinderen gelegen heid gegeven worden dit prachtig tooneelwerk te zien. Om 4 uur wordt de finale gespeeld tusschen de twee winnaars, om den eerste en tweede prijs. Het programma ziet er dus goed uit, en daar zoover we weten hier in de plaats geen concurrentie is, zal het aan belangstelling niet ontbreken. We hopen dat vele supporters hunne favoriten zullen komen aanmoedigen en dat allen mee zullen werken om deze serie een goed verloop te doen hebben. KAATSHEUVEL. Heden (Donderdag) werd op'tWil- helminaterrcin een liefdadigheidsmatch gespeeld ten bate van een Kaatsheuvel speler overkomen ongeval. NOAD I uit Tilburg kwam uit tegen WSC1 uit Waalwijk. Er werd een mooie partij voetbal gespeeld zooals te verwachten was, al was 't krachtverschil tusschen beide ploegen natuurlijk van dien aard, dat een NOAD overwinning kon voor speld worden WSC werden zich des niettegenstaande kranig en gaf vele momenten blijk een zeer goed elftal te zijn. Vele voetbal enthousiasten, die door de verschillende attractie die de omgeving of Hemelsvaartsdag bood niet profiteerden van deze mooie ont moeting nebben beslist een schitterende voetbaldag gemist. Met 5 1 won NOAD van de Waalwijksche club. Zondag a.s. speelt voor 'tzelfde doel BW I uit 'sBoscn. Onderhandelingen zijn nog hangend met Quick I Waalwijk. Zoo deze sterke tweede klasser uit kan komen staat ons andermaal een mooie ontmoeting te wachten. Mocht onverhoopt Quick I verhinderd zijn. dan zal Kaatsheuvel J zelf partij geven, waarom de belangstelling niet minder behoeft te zijn. Good Luck 1 gaal nair de serie wedstrijden van Oranje-Wit, Tilburg en zal spelen tegen Broekhoven I Kampioen le klas B.V.V. afd. 1 C met den stand 0 dus 59-20 20 volop werk serie van 1-3. SPORT. *2 QUICK-H.E.C 4 De tweede plaatselijke ontmoeting is voor Quick wcugronh in een over winning geëindigd. Titans was het H.E.C dat met 4—2 in <óe Quickers zijn meerdere moest erkennen. Toch heeft Quick het zoo^ljemakke- lijk niet gehad als 1.1 Zondag(eters) vindt, getuige de nieuwe clubs Broekh I 12 10 Good Luck zal hebben. KORFBAL. De uitslag der Korf B.LE.l. is: Hero-B.K C. 2-4, Blei-Ona Finale fe; Ona uit Tilburg kwam dus weer in 't bezit v*n den beker. B K C;-de tweede prijs en Hero de derde. twaalftal dat tegen Ona speelde, naakte een goed<in indruk. Zaterdagmiddag a.s. speelt B.L.E.i. egen Juliana uit Capelle. Tennissen. Tot ons genoegen kunnen we con- stateeren, dat de tennissport in onze gemeente meer en meer beoefenaars 11-25-6. De prijzen werden behaald als volgt 1, 3, 9 K. van Dongen, 2, 5 J. Zee- brechts, 4 M. v Boxtel, 9 P. Pruim- boom, 7 P. Wagenmakers, 8, 11 n. v. Boxtel, 10 H. Snoeren. De Combinatie, gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield een wedvlucht vanuit Noyon. Uitslag 1, 12, 21, 25, 26 J. Stokkermans, 2, 6, 14, 15 P. v. d. Assem, 3, 4, 22 W. Lugters, 5 Jos. Vloemans, 7 H. Damen, 8 M. Zee- brechts, 11 M de Nijs, 13 P. Laros, 17 M. van Dijk, 18, 28 M. Zacht, 19 Fr. Damen, 20 G. v d Velden, 23 J v Dun, 24 A v d Ven. Uitslag van de P. V. de Luchtvaart gevestigd bij de Wed. A. v. d. Haart Capelle-Nieuwevaart, van uit Noyon. 1, 3, 5 A Versteeg; 3 G. Treffers, 4, 10 Am. Zwart, 6, 8 J. Verhagen, 7, 11, 12, D. de Bie, 9 H. Dekkers, 1ste over- duif L. de Rooij. GEERTRUIDENBERG. De postduivenver. „de Gevleugelde vrienden", hield Zondag 1.1. een wed vlucht vanuit Noyon. De uitslag is als volgt: 1 P. Snijers, 2 en 5 P. Broeders, 3 en 4 W. de Vries-Goossen, 6 A. Goos- sen, 7 D. Berende. BINNENLAND. De Eerste Kamer heeft het ont werp bioscoopwet aangenomen met 24 tegen 15 stemmen, rechls tegen links. De minister van staat, oud-minis ter en lid van den Raad van State mr. E. W. A. Cort van der Linden is Vrijdag 80 Jasf-gTi T NIEUWS ITTT KAATSHEUVEL. EETHEN. Belanghebbenden wor den opmerkzaam gemaakt, dat de aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst vóór 31 Mei a.s. ter gemeente-secretarie moeten worden ingediend. Bij de op 3 Mei j.l. voor deze gemeente gehouden keuring van dienst- Kaatsheuvel, 14 Mei '26. Onze industrie mag zich nog steeds in een ongekende drukte ver heugen. Was de laatste jaren de seizoendrukte reeds enkele weken na Paschen aan 't luwen, thans blijft de drukte aanhouden, zoodat verschillende bedrijven nog weken met verhoogde kracht zullen moeten weiken om hun orders uitgevoerd te ktijgen Donderdag werd de eerste feest avond gegeven door ons patronaat St. Jan. We mogen hier met recht van een feestavond spreken, daar onze jorgens, v/are het slechts alleen door de belangstelling die voor hun optreden heerschte, feest gevierd heb ben. Toen onze eminente patronaais- leider de weleerw. heer v. Kemenade om goed 4 uur den feestavond opende, was de zaal schitterend gevuld. Met een kort woord opende Z Eerw. de bijeenkomst Hij wees op de moeite en kosten, gemaakt om dit feest te bereiden en sprak zijn vreugde uit over 't groote bezoek, dat deze kosten alzoo zal kunnen dekken. Betreffende het te spelen stuk: Samuel of De Martelaar van het H Sacrament, be hoefde spr. niet veel te zeggen, daar het zeer begrijpelijk is en geen uitleg behoeft, 't Stuk is eenvoudig en in de taal der kinderen geschreven. De strekking is de bevordering der veel vuldige H Communie en de liefde tot het H. Sacrament. Hij verzocht ook met die gevoelens het stuk te aanhooren, dat in eenvoudige kinder H E C. voorhoede een doorloopena>p-- vaar was voor het Quick-doel. w?iar de linksback beneden gewonen speelde. H.E.C. wint den toss en speelt met den sterken wind in den rug. Niette genstaande worden ze op eigen helft teruggedrongen en hun verdediging heeft handen vol werk Na 10 minuten werkt H E.C. zich los en bestookt het Quick doel. Een corner goed genomen kopt v. d. Wiel tegen de paal, even later een hard schot dat wederom van den paal terug ketst Bij een vluggen doorbraak neemt Quick de leiding, hoewel een der H.E C. achterspelers den bal met de hand bewerkte. De hiervoor toegekende strafschop wordt gedoelpunt. H.EC. zet er alles op om gelijk te maken wat spoedig gebeurt uit een voorzet van hun linksbinnen. Stand met rust 1—1. Na de hervatting krijgen we een ge lijk opgaand spel te zien. Geleidelijk komt Quick iets in de meederheid, wat niet wegneemt dat de H E C. doorbra ken gevaarlijk blijven. Na 20 minuten spelen herneemt Quick de leiding even later gevolgd door een mooi opgezetten aanval waarbij de stand 3 1 wordt Dan is het H.E C. weer dat een woordje meespreekt en den stand op 3 2 brengt. Tegen het einde nog een Quick aan val waaruit het 42 wordt en daar mede komt het einde. Het was een aardige ontmoeting welke door veel publiek werd bijgewoond Zondag a s. gaat Quick op ver zoek van Helmond aldaar een vriend- schappelijken wedstrijd spelen iegen Helmond. Zondag 16 Mei zal R W.B. deelne men aan de seriewedstrijden van Til burgia te Tilburg en moet spelen tegen O.D O om 1 uur. Vertrek spelers en supportersom 10 uur, per fiets bij ongunstig weer om 11 20 per cito. Zeer waarschijnlijk wordt 13 Juni deelgenomen aan de bekerwedstrijden van Swift, Breda. Terwijl 3 andere uitnoodigingen voor deelnamen aan seriewedstrijden moeten worden afge schreven. H. E. C. Zooals bekend is worden morgen de H. E. C.-Seriewedstrijden gespeeld. Indien het weer wat meewerkt kunnen taal daarover zal spreken Hij brengt dank aan allen die hebben me de ge- we ongetwijfeld aar.dige_ wedstrijden werkt om dezen avond te doen slagen en wil dan vooral een woord van dank brengen aan den onvermoeiden ener gieken regisseur Jan Klerkx uit v.m. Baardwijk, die geheel belangloos avond op avond zijn groote krachten heeft disponibel gesteld voor de opvoering van dit schitterend nummer. Verder brengt spreker dank aan allen die hun krachten gaven om de donateurs en weldoeners van 't patronaat dezen avond te bereiden. Dat kapelaan Van Kemenade met 'zijn inleidend woord niet vleide hebben we zelf kunnen constateeren. Met jongens, die aan tegemoet zien. Iedere vereeniging fcal zich wel tot het uiterste inspannen om den prachtigen beker te bemachtigen. De eerste wedstrijd vangt aan om 1 uur. Kaatsheuvel2 en Valentia uit 's Bosch zullen eerst eikaars krachten meten. Valentia, die kampioen is van hare afdeeling, is hier onbekend. Er valt dus van den uitslag weinig te voor spellen. De tweede wedstrijd gaat tusschen Quick 2Baardwijk2. Hoewel Baard wijk zich wel geducht in zal spannen geven wij de Quick-reserves toch de meeste kans. die zijn opgericht, waarvan we reeds melding maakten. Wij Ziunnen niet anders dan deze toename ten zeerstr ajj^ieeren. daar 't tenniispel behoof tot spelen. Door de tennisclub wordt dit jaar voor het nomen aan de competle Lawn-Tennis Bond. „TioVUb" is inge deeld in de 2e klasse en komt uit tegen den Bosch en Breda. Op den eersten wedstrijd te 's Bosch gespeeld op 25 April II. was „Tioltib" niet gelukkig en werd dezen wedstrijd verloren. De wedstrijd tegen Breda, welke 11. Zondag alhier zou gespeeld worden, werd op verzoek van Breda uitgesteld Op 2 Mei won 's Bosch van Breda, zoodat de stand momenteel is als volgt gesp. gew. verl Den Bosch II 2 12 2 TlOP 1 2 5 TIOLTIB 1 0 7 A s Zondag 16 Mei kornt 's Bosch alhier op bezoek. Wij wenschen „Tiol tib" het beste succes. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag j.l. hield onze Postduiven- vereen. „de Luchtvel-kenners", geves tigd bij den heer H. Pullens ('t Vosje), alhier, een wedvlucht vanuit Noyon. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 7 Gebrs. Maas, 2 Joh. Leijtens Nz., 3, 13 L Leijtens Hz., 4, 15 C Lommers, 5, 9, 14 A Lombarts, 6 M. Leijtens Cz., 8 A Krol, 10 Gebr. v. Gelder, 11 G. v. Helvoirt, 12 Joh. Verhoeven, le Over- duif G. Mulders, 2e oVerduif Gebr. van Gelder, le Constateering 11-25-0, laat ste prijswinnende duif 11-57-32. De postduiven vereeniging „De Postduif" hield Zondag 9 Mei een wed vlucht vanuit Lier, België en Noyon, Frankrijk. De prijzen werden behaald als volgt: Vanuit Lier: 1, 6 Verhagen, 2, 3 Verhoeven, 4 v. d. Griendt, 5, 7 de Graaff. Vanuit NoyonHensen 1, 7, 11, Stok- wielder 2, 3, Hok de Luchtbode 4, lo, Verhoeven 5, Verhagen 6, van Engelen 8, Leijtens 9, van Muilekom 10, 14, v. Haperen 12, Sars 13, v. d. Pennen 16. De eerste duif werd geconstateerd vanuit Lier 9. u. 0 m. 46 sec., de laatste J3-30-J2. Vanuit Noyon 11-11-14, de laatste 11-48-37. Op Zondag 9 Mei hield de post duivenvereniging „De Jeugdige Vlie gers" een wedvlucht vanuit Noyon, Frankrijk. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 3 A. van Ree, 2 A Stam, 4 Th. v. d. Geld, 5, 7 G. de Graaff, 8 Th. Trim- bach, 9 W. Pot, 10 H. van Wees, 11 W. van Bokhoven* 12 A v. Bokhoven, lste overduif A. van Ree. KAATSHEUVEL. De Gevleugelde vrienden, geves tigd bij P. Wagenmakers, hield Zondag een wedvlucht vanuit Noyon. le duif BUITENLAND. De opheffing der staking in Engeland. 1 let bericht, dat dc algemeene staking was opgeheven heefi merkbare ont- spanning en algemeene verlichting gebracht, ofschoon het geenszins on- verwacht kwam. Sinds Maandag wa3 het duidelijk, aat dank de door de regeering geleide nationale organisatie net conflict een verloren zaak was, de algemeene staking was gebroken. Toen gisteravond de jVe 8,n8Sraad voor een dringen- kon rtf?r -,n? Nageroepen werd, den beschouwd."6 Van het verl0°P der alge- on"evredenncKde ontmoediging en kende aibeiders^ «ngen der sta te worden. Pogingen~°o.n TtfivWiaar aan de staking te geven werden door de bezadigde meerderheid van den vak- vereenigingsraad verworpen niet alleen, wijl zij van het begin af voor vrede lievend overleg was geweest, maar ook wijl zij geen vertrouwen stelde in de resultaten van den uitslag en het voort zetten der staking, nu bijna elk uur de nationale organisatie in kracht toenam. De bond van zeelieden heeft heden nog met 1726 tegen 2199 stemmen een voorstel om zich bij de staking aan sluiten verworpen, een beslissing te die reeds was ont- welke den geest, staan, kenmerkt. De toestand is ernstig geweest, ern- stiger zelfs dan men, uitgezonderd de ingewijden kon vermoeden. Het is geen holle frase daarom te zeggen, dat het onverbiddelijk optreden der regeering, waarachter de meerder heid van het volk stond, dat krachtig steunde en instinctmatig de bedreiging voelde, een groot gevaar voor Enge land heeft afgewend en niet alléén voor Engeland. Dat het Engelsche volk ondanks zijn bewaarde blijmoedigheid en optimisme de staking niet als een conflict maar ais een nationaal onheil beschouwde blijkt ook uit de olficieele uitingen, nu de staking is opgeheven. De koning heeft een proclamatie uit gevaardigd, waarin wordt gezegd, dat de redding der natie te danken is aan het vertrouwen, dat door het volk in den eersten minister is gesteld. Kardinaal Bourne van Westminster heeft aangekondigd, dat morgen na de hoogmis inde Kathedraal het .TeDeum' zal worden gezongen, terwijl ook in alle andere katholieke kerken dank missen worden opgedragen. De Anglicaansche bisschop van Can terbury heeft medegedeeld, dat in alle Anglicaansche kerken dankdiensten zul len worden gehouden. Een uitvoerig communiqué van pre mier Baldwin is in verzoenenden geest gesteld,door dankbaarheid geïnspireerd. De overwinning der regeering met hel volk achter zich, zal gevolgd worden door een politiek van vergeten en vergeven. Beide partijen streven er naar om weer normalen toestand te scheppen en de geleden schade te her stellen. Aan den oproep, door Thomas tot den premier gericht, heeft Baldwin voldaan en deze hoopt, dat de werk gevers den terugkeer tot den arbeid zoo gemakkelijk mogelijk zullen maken. Nadat de rijksdag de motie van wantrouwen der democraten had aan genomen, heeft de Duitsche rijksre- geering haar ontslag ingediend, dat door Hindenburg is aangenomen. weelen van loemkool la van DRUNEN. r t op net clausen bij GEERTRUIDENBERG. gew. got. veil. v. t. punten „Wat doe je voor je hoest?" Niets? Dat Is al erg onverstandig. Als Uw bron chitis chronisch is geworden begint de ellende pas goed. Vanzelf zal die hoest niet overgaan. Waarom nu niet bijtijds een krachtig werkend kruidenmiddel als Akker sAbdijsiroop te baat genomen dat U er in eenige dagen 'van af kan helpen. Abdijsiroop is een beproefd mid del bij bronchitis, influenza, kinkhoest, zware verkoudheid, keelpijn, asthma. Per fetch vm 230 gram I 1.50; 550 gram f2.75. gesp. VOETBALSPORT. WAALWIJK. GEERTRUIDENBEIUjl. r. w. B.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9