i Backin Voor de Pinksterdagen Oetker-Cake Bakpoeder DrOetker's De landes-Kinderschutz Liga en het Hongaarsche Katholieke Comité, die de keuze der voor uitzending in aan merking komende kinderen, hunne reis en latere terugbrenging afgewikkeld hebben, zijn wel het beste in staat de resultaten vast te stellen, welke het verblijf der kleine beschermelingen in Nederland, zoowel In lichamelijk als ook in geestelijk opzicht heeft afgewor pen. Deze resultaten overtreffen verre onze hoogstgespannen verwachtingen, want de ondervoede, verzwakte kinde ren zijn krachtige, kerngezonde jongens en meisjes geworden, de doorde ellende en ontberingen in hun land geestelijk gedrukte, vreugdelooze wezens zijn als levenslustige, tevreden, in de toekomst vertrouwende kinderen teruggekeerd. Deze buitengewoon verheugende ver andering is uitsluitend toe te schrijven aan de liefdevolle verzorging en toe wijding der Nederlandsche pleegouders wier voortreffelijkekeuzedoor het onder Uwe leiding werkende Comité geschied is. Wij drukken u hiervoor onze innig- sten, diepgevoelden dank uit en ver zoeken u, dezen dank als uitdrukking der onvergankelijke, onuitwisbaredank- baarheid te aanvaarden, welke de ge- heele Hongaarsche maatschappij en de Hongaarsche Katholieke wereld jegens de Nederlandsche pleegouders ja al degenen, die zich met het welzijn onzer kinderen hebben bezig gehouden en de geheele Nederlandsche natie, ge voelen. Wanneer ons land nog eene betere toekomst beschoren is, dan hebben wij deze voor een niet gering deel aan de Nederlandsche pleegouders te dan ken. Ten slotte voelen wij ons gedrongen uw geacht bestuur voor de groote welwillendheid en voor de opofferende bemoeiingen, dien het steeds ten op zichte van ons gemeenschappelijk werk werpen, die als weeldezaken zullen worden beschouwd en hier te lande worden ingevoerd, bij de grenszuilen worden belast. Weeldevoorwerpen, die hier te lande worden vervaardigd, bij het verlaten van de fabriek. Dat de belasting bij de bron zal worden geheven, is vooral van belang voor den neringdoenden middenstand, omdat aldus het omslachtige zegels- plakken op de verkoop-nota's zal wor den vermeden. In het binnenkort te verschijnen ontwerp-Weeldebelasting wordt voor gesteld de weeldevoorwerpen uit het binnenland met 10 pet. en die uit het buitenland met 12 pet. te belasten. Als aanvulling van de instructie op de invordering van directe belas tingen is, naar het „Hbd." meldt, het volgende bepaald Met betrekking tot de uitvaardiging van dwangbevelen behoort de ontvan ger met oordeel des noderscheids te werk te gaan. Belastingschuldigen, die gewoon zijn hun belasting op tijd te betalen, behooren niet noode- loos door de uitvaardiging van een dwangbevel te worden ontstemd. De Rijksmiddelen hebben over April weer bijna f5 millioen meer opgebracht dan vorig jaar en ruim f4 millioen meer dan de raming. Gedurende de maanden juni en Juli zal een oefenings-eskader der Kon. Ned. Marine worden samengesteld onder de bevelen van den vice-adm. C. Fok, commandant der marine te Willemsoord. Het eskader zal bestaan uitHr. Ms. Tromp, Hr. Ms. Heemskerk, Hr. Ms. Z. 7 en Z 8 (torpedobooten) en Hr. Ms. O 9 en O 10 (onderzeebooten) Het eskader zal de navolgende reis maken in de Noord- en Oostzee. Ver- verscheidene provincies volledig be- heerscht. Tevens wordt gemeld, dat de generale staf van het leger naar Pilsoedski is overgeloopen. De Poolsche legatie heeft uit Warschau bericht ontvangen, dat Pilsoedski alle ministeries bezet heeft en volledige controle uitoefent over de telefoon- en telegraafdiensten. De sejm maarschalk Rataj heeft aan den premier medegedeeld, dat hij in verband met het feit dat Wojciechowski zijn ontslag als president der republiek heeft genomen, op grond van art. 40 der grondwet de functie van waar nemend president overgenomen heeft. De „Voss. Ztg." meldt, dat aan de troepen, welke uit de provincie de regeering te hulp waren gesneld, bevel is gegeven zich ordelijk te zullen terugtrekken. Na de bezetting van het Belvédère is de militaire actie geheel beëndigd. In de stad en in de provincie heerscht volkomen rust. De president der republiek, die zich met de meeste leden der regeering in de omgeving van Warschau bevindt, heeft zijn vertegenwoordiger naar Pilsoedski gezonden om onderhande lingen te beginnen. Men hoopt dat de politieke toestand nu heel spoedig opgehelderd zal zijn. De toestand in Engeland verbeterd dagelijks. Cramp, de industrieele secretaris van den nationalen bond van spoor wegpersoneel heeft te Plymouth ge sproken en gezegd, dat het geschil den nationalen bond van spoorweg personeel op één millioen pond was komen te staan. Er zou geen alge- meene staking van dien aard meer plaats hebben. Hij geloofde niet, dat een algemeene staking in de industrie ooit met effect zou kunnen worden uitgevoerd, omdat, als zij tot haar durende enkele dagen de verblijfplaats niet bekend was, nadat het 70 uren in de lucht geweest was, en het doel de Pool, had bereikt,te Teller in Alaska is geland. Alles is wel aan boord. Het plaatsje Teller ligt ongeveer een 80 KM. verwijderd van Amerika's meest Westelijke punt, kaap Prins van Wales aan de zeestraat van denzelfden naam,, die Amerika van Azië scheidt. In vroeger tijd heeft het eenige ver maardheid verworven door het goud, dat in de omgeving werd gevonden. SPORT. w. s. c. Maandag j.l. hield de Waalwijksche Voetbal Vereeniging „W. S. C." hare gebruikelijke Jaarvergadering in de zaal „Musis Sacrum". Na een openingswoord van den Voor zitter hetgeen hoofdzakelijk gewijd was aan het aanmoedigen der leden tot nog meerdere samenwerking tusschen Be stuur en Leden, werd het door den Se cretaris keurig verzorgde jaarverslag voorgelezen, waaruit men kon bemer ken dat de Vereeniging, vooral wat le dental betreft gestadig vooruitgaande is: Het Bestuur werd weder zoo goed als in zijn geheel herkozen en ziet er nu als volgt uit: J. Spijkerman, Voorzitter; P. Berg mans, 2e Voorzitter; A. Zeckendorf, Secretaris; A. v. Draanen, 2e Secreta ris; A. van Eijck, Penningmeester, P. van Drunen, M. Klijn, Fr. Pulles en L. Moonen, Commissarissen. Verschillende meer of minder belang rijke punten werden daarna nog ter sprake gebracht, waarbij besprekingen over het vernieuwde terrein, het spe len van wedstrijden om geoefend te blijven, den hoofdschotel vormden. doening was voor hun sportieve plicht toch niet geheel en al teleurgesteld te zijn geworden. Het geluk zit R. W. B. in deze serie blijkbaar wel mee, aange zien wij bovendien nog vrijgeloot zijn en op Maandag na een afmattingswed strijd tegen Tilburgia, de finale moeten spelen tegen de winnaar van Oranje WitGood Luck. Bij gunstig weer organiseeren we een groote fietstocht. Een zeer groot aantal supporters moet zich hierbij aanslui ten. Zondag a.s. speelt R. W. B. zeer waarschijnlijk tegen D. O. S. B. uit Go rinchem op het R. W. B. terrein. H. E. C. Niettegenstaande het bar slechte weer zijn de seriewedstrijden van H. E. C. j.l. Zondag nog daargegaan. De eerste wedstrijd Kaatsheuvel 2 Valentia, werd gemakkelijk door Va- lentia gewonnen, daar Kaatsheuvel on voltallig was. De uitslag was 71. De tweede wedstrijd ging tusschen Quick 2Baardwijk 2. De Baardwijk reserves gaven buitengewoon goed partij. Slechts met veel moeite en niet zonder geluk won Quick met 10. Na een half uur rust kwamen de twee win naars, n.l. Valentia en Quick 2, in het veld om elkaar te bekampen voor den eersten en tweeden prijs. Dit was een spannende ontmoeting, waarin beide partijen om het hardst gestreden heb ben. Voor de rust had Quick de wind in de rug en wist een 20 voorsprong te behalen. Na de hervatting was echter Valentia, gesteund door den sterken wind, het meest aanvallend. Hoewel Quick goed verdedigde maakte Valentia 22 gelijk. Met dezen stand kwam het einde, zoodat een kwartier verlengd moe^t worden. Quick maakte nu de winnende goal, zaadat Quick 2 den eersten prijs, zijnde een inooien beker en Valentia den tweeden prijs, een getoond heeft, onzen hartelijksten dank uit te spreken. Met de betuiging van onze oprechte hoogachting. w. g. AARTSHERTOG ALBRECHT Gouverneur-President der Landes Kin- derschutz-Liga. MGR. DR. J. MESZAROS. Protonotarius Apostolicus, Aartsbis schoppelijke Vicaris Generaal. Presi dent van het Hongaarsche Katholieke Comité. WILHELM NEUGEBAUER Koninklijke Raad. Directeur der Lan- des-Kinderschutz-Liga. De Marine teGorinchem. Overbrenging naar Vlissingen Verwachtte men oorspronkelijk, dat als gevolg van de door minister Van Royen genomen maatregelen de Mari ne-opleiding te Gorinchem gevestigd zou blijven, thans gelooft niemand er meer aan, meldt de Msb. De „Noord-Brabant", die ingevolge toezegging van den vorigen minister, naar Gorinchem zou worden gesleept om als opleidingsschip te dienen, komt niet en daarmede is beslist over het lot van de opleiding te Gorinchem. Volgens geruchten, waarvan echter nog geen zekerheid is te krijgen, gaat de'marine naar Vlissingen, wat groote bezuiniging moet brengen Dit laatste is dan ook het eenig motief voor de opheffing der Gorinchemsche oplei ding. Overwogen wordt de indiening van een wetsontwerp, waarbij wordt voorgesteld uitbreiding van het aantal rechters in rechtbanken en herclassi ficatie der kantongerechten. De onderhandelingen met de Belgische regeering naar aanleiding van het gesloten verdrag hebben thans haar beslag gekregen en ook de onder- teekening van het tractaat met Engeland en Frankrijk, waarin het vervallen van de collectieve tractaten van 1839 wordt vastgelegd, kan worden tegemoet ge zien. Men weet, dat de minister van Financiën onlangs in de Tweede Kamer heeft meegedeeld, dat de z.g. weeldebe lasting van minister Colijn zal worden ingetrokken en vervangen door twee andere onderwerpen, n.l.'n herziening van de Zegelwet en een weeldever- teringsbelasting. De herziening van de Zegelwet zal betrekking hebben op de vertering in hotels, restaurants, café's en pensions, doch vooral wat de laatste categorie aangaat, veel mildere bepalingen be vatten dan het wetsontwerp van mi nister Colijn. Nopens de a.s. weeldeverteringsbe- lasting verneemt de Tel., dat de grond slag daarvan zal zijn belastingheffing bij de bron, dat wil dus zeggen, voor trek van Willemsoord 21 Juni; aan komst le Kiel 25 Junivertrek van Kiel 30 Juniaankomst te Oslo 3 Juli; vertrek van Oslo 8Juliaankomt te Edinburg 19 |uli; vertrek van Edin- burg 24 Juli; terugkeer te Willemsoord 29 Juli. Door Z. D. H- Mgr. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, is, meldt het „Hgz.", als opvolger van wijlen Mgr. Mutsaers, tot Bondsadvi— seur van St. Raphaël benoemd de ZeerEerw. Heer H. J. M. Donders, pastoor te Schijndel, hoofdredacteur van .Het Rechte Spoor". In de kringen van St. Raphaël zal deze benoeming ongetwijfeld met vreug de worden begroet, omdat pastoor Donders met wijlen Mgr. Mutsaers van het begin van St. Raphaël af aan den uitbouw der organisatie heeft samen gewerkt, en al dien tijd aan deze mooie organisatie verbonden is geble ven. Gisteren is te Nijmegen door Z. D. H. Mgr. A F. Diepen. Bisschop van 's Hertogenbosch plechtig inge wijd het nieuwe R. K Canisiuszieken- huis aldaar. BUITENLAND. Marx heeft op verzoek van den rijkspresident het rijkskanseliersschap op zich genomen. Tusschen de Duit- sche volkspartij en het centrum is overeengekomen zoo spoedig mogelijk een meerderheidsregeering te vormen uit de partijen, die overeenkomsten met het buitenland erkennen. Nadat de Duitsche rijksdag het voorstel tot onteigening van de ge wezen vorsten had verworpen, heeft de regeering, overeenkomstig de be palingen van de grondwet in haar zitting van gisteren besloten, het ontwerp aan het volk ter beslissing voor te leggen. De volksstemming zal 20 Juni a.s. plaats hebben. Te Warschau zijn heden de 300 slachtoffers van de jongste gevechten begraven. De regeering zou vermoedelijk nog heden den datum van de verkiezingen voor den nieuwen staatspresident vast stellen. De te Posen zetelende natio nalisten eischen, dat de nationale ver- gadering niet te Warschau, maar in een andere stad bijeen zal worden geroepen. Met deze eischen zal wel geen rekening worden gehouden. Volgens hedenavond hier ontvangen, maar nog niet bevestigde berichten, zouden ook de troepen uit Posen weer naar hun garnizoenen terug- keeren. De berichten uit Polen zijn nog tegenstrijdig, doch het schijnt vast te staan dat Pilsoedski Warschau en logische conclusie werd gevoerd, zoo'n staking hen (de arbeiders) evenzeer zou uithongeren en verlammen als ieder ander. De bond van spoorweg personeel heeft zijn leven gered door tot overeenstemming te komen met de spoorwegmaatschkppijen nopens het wederaanstellen der stakers, maar het zou wel kunnen zijn, dat sommige bonden en de arbeiders in sommige industieën het zeer moeilijk zouden bevinden, terug te keeren tot de positie, waarin zij vroeger waren De Britsche premier, Baldwin, brengt in een boodschap dank aan de vrijwilligers. Hij verklaart daarin, dat zich bijna een half millioen vrijwilligers voor de openbare diensten hadden hadden aangemeld, van wie echter slechts 13 pet. zijn opgeroepen. In verband met den korten duur der staking en het feit dat de vrijwilligers geen bezoldiging kregen, zal wel geen extra belasting geheven behoeven te worden. Men gelooft, dat de kosten voor de schatkist minder geweest zijn dan die van de mijnwerkersstaking in 1921. De voornaamste uitgaven golden de inrichting van de opslagplaats in Hyde Park en het transport daarheen. Een klein verlies is verder geleden op de exploitatie van de „Britisch Gazette". In elk geval zal Churchill, indien toch nog extra belastingheffing noodig mocht zijn, eerst in de herfst een aanvullings begrooting indienen. Voor de vakvereenigingen beteekende de staking echter een ontzaglijk verlies Cramp, de secretaris van de spoor- wegmannen, zegt dat zijn vakvereeni- ging 1 millioen p. st. verloor op een totaal fonds van 1.700 000 p. st. Andere vakvereenigingen, die veel armer waren zijn geheel uitgeput. Verscheidene er van hebben al hun geld al uitgegeven. De regeering is van plan, zoodra de normale toestand hersteld is, een degelijk onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop in buitengewone omstandigheden de noodzakelijke diensten in stand kunnen worden ge houden. Zij stelt zich voor, een re-1 gister bij te houden van alle vrijwilligers die zich voor nationale diensten be schikbaar willen stellen. De voorbereidingscommissie voor de ontwapeningsconferentie is van morgen te elf uur bijeengekomen. Er waren meer dan honderd afgevaardig den en deskundigen uit 32 staten aanwezig. Ook de internationale pers was goed vertegenwoordigd, in grooter aantal zelfs dan bij de Maart zittingen van den Volkenbond. Tot eerste voor zitter werd gekozen jhr. Loudon Nederland, tot eersten vice-voorzitter Cobian (Spanje) en tot tweeden vice- voorzitter Buero (Uruguay). Telegrammen melden dat het Poolschip van Amundsen, waarvan ge- Ingezonden Mededeelingen. speciaal aanbevolen een een voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt de gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken. Benoodigdheden 500 gram meel f 0.18 250 gr. boter f 0.60, of marg. n 0.35 200 gram suiker... 0.10 4 eieren0.24 I pakje Backin0.071/* l citroen0.05 liter melk0.02 1 theelepel zout Bereiding: 10ll/s Men roert dc boter tot room, voegt hieraari suiker en eieren toe en ten slotte roert men het zout en de bloem, waardoor men eerst de Backin vermengd heeft, er door, onder toevoeging van een weinig melk. Ten slotte baengt men de geraspte citroen» schil en het sap van den citroen er door en doet dit mengsel in een met boter inge» smeerden vorm en wordt dit bü een matige hitte 'h uur in den oven gebakken. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratis<receptenboekje toezenden. R. W. B. Ondanks zeer slecht weer is R. W. B. toch naar Tilburg geweest om 1.1. aan de seriewedstrijden van Tilburgia deel te nemen. Zooals reeds bekend was moest R. W. B. spelen tegen O. D. O. Tilburg. Toen de R. W. B. spelers echter op het terrein kwamen was O. D. O. nog niet aanwezig, terwijl na een half uur ge wacht te hebben, O. D. O. er nog niet was, waarna R. W. B. de overwinning toekwam wegens niet opkomen. Hoewel een papieren overwinning geen voldoening kan geven was in de gegeven omstandigheden een andere beslissing moeilijk te nemen, terwijl het voor de R. W. B. spelers weer een vol- lauwertak behaalde. HEUSDEN. Ondanks het barre weer begaf Ju liana zich Zondagnamiddag naar Amer- zoden om zich te meten met de club Amerzoden I aldaar en was zoo geluk kig te winnen met 32. Bij de rust was de stand 20. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I ging Zondag 1.1. naar Tilburg, op de serie van Oranje-Wit en speelde tegen Broekhoven I. Good Luck telde drie invallers en thuis werd op geen overwinning ge hoopt, maar de Good Luckers hebben allen gewerkt zoo hard ze konden en na een vlug en goed gespeelden wed strijd hebben ze met 32 de overwin ning weten te behalen. De stand met rust was 10 voor Good Luck. Op een nader te bepalen datum, zal hier op het Good-Luck terrein een veteranen wedstrijd gespeeld worden. Daar in het veteranen elftal nog namen in voor zullen komen, welke in Geer- tr.'berg lang geen onbekenden zullen zijn, en die inenigen zegen van de Geer- truidenbergsche voetbalsport behaald hebben, zal deze wedstrijd ongetwij feld veel belangstelling hebben. De har monie Apollo", is reeds om medewer king verzocht en met trainen wordt in de loop der week een aanvang geno men. Korfbal. Zaterdagmiddag speelde B. L. E. I. tegen Juliana, Capelle. Beide twaalf tallen hebben eenige invallers. Hoewel terrein en bal nog al glad waren, werd er toch goed gespeeld, maar geen dei- partijen wist het tot doelen te brengen. De rust komt in met blanken stand. Na de rust is Juliana eenigszins in de meerderheid en maakt 01, spoedig daarop maakt B. L. E. I 11 met welke stand het einde komt. SPRANG. A'.s. Vrijdagavond 7 uur komt Julia na Vrijh.-Capelle op bezoek bij de Korf balclub N. E. O. om een vriendschap- pel ij ken match te spelen. 24-UUR RIT DOOR NOORDBRABANT. In aansluiting op onze vorige be richten betreffende b. g. rit kunnen wij onze lezers thans mededeelen, dat het organisaliewerk voltooid is. Geleid door de ondervinding van het vorige jaar heeft het Comité gemeend nog eenige verbeteringen te moeten aan brengen. Zoo zal dit jaar een speciale reparatie-auto den tocht medemaken. Ook de te volgen route is eenigszins gewijzigd. Doordat de medewerking van ver schillende zijden nog grooter is dan het vorige jaar, staat den deelnemers een aangename rit te wachten. Ieder deel nemer die den rit volbrengt ontvangt een fraai herinneringsmedaille, bene vens een keurig uitgevoerd diploma. naar Oetkers Recept gebakken met

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 2