Een completen Moede Mijnhardis Notaris Canters Pinksternummer 441e Staatsloterij, a contant verkoopen een dorpsrentenier heeft hij het publiek doen genieten, doen schateren van het iachen, zonder ophouden. Ook de heer Thom v. d. Wiel gaf als Wereldreiziger goed spel te zien en toen hij met zijn beer op het tooneel verscheen, die hij den dorpsrentenier ten geschenke wilde geven, brulde men het uit van het lachen. De heer H. de Wit gaf als Hotelier goed spel te zien evenals J. vanSam- beek, die .voor het tooneel studeerde". J. Stevens was een type van een gepensioneerd majoor. Zijn stem leende zich bijzonder voor het vervullen van dezen rol. terwijl zijn geheele houding tip top militair was. Ook de heeren J. Merks, Th. v. d. Wiel, A. v. Drunen, G. van Spijk en L. de Krieger vervulden hun rollen uit stekend zoodat gerust zonder vrees voor tegenspraak gezegd mag worden, dat het geheel af was. Aan den onvermoeiden leider, den heer L. Peijnenborg, mag een woord van dank voor zijn opofferingen die hij zich heeft getroost om het publiek van gezonden humor te laten genieten niet worden onthouden. Door een klein mannenkoor werden onder directie van den heer van Rooij eenige mooie koren van Wierts ten gehoore gebracht. De heer van Rooij bleek een bij uitstek goed dirigent te zijn want hij wist uit die enkele mannen heel wat te halen. Laten zich nog wat leden opgeven dan zal de Congregatie naast een bloeiende harmonie, die er zijn mag, ook kunnen beschikken over een Mannenkoor dat heel wat zullen kunnen presteeren. Tot slot werden door den heer Thom. van de Wiel nog eenige solo-scènes ten gehoore gebracht. Onnoodig te zeggen dat hij weer een reuzen succes had. Thomas weet het publiek steeds te vermaken door zijn uitstekend spel. Resumeerende moet getuigd worden dat het bestuur van de Congregatie er weer in geslaagd is om de honderden en honderden, uren achter elkaar uit stekend en gepast te vermaken. Blijft in kas f 53.53. Balans Bezit. Obligatie Drunen Spaarboekje Kasgeld f 500.— f 21167 f 5353 f 765.20 Bezit einde boekjaar Nadeelig saldo Doktersgelden In kas 1 April 1925 Contributie Spaarbank genomen Rente 1143 79 378.59 48.51 98.68 155. 9.15 311 34 233 80 H. MIMPEN. Hedenavond ten 6 uur heeft de huldiging plaats van den heerHendri kus Mimpen die gedurende 40 jaar practisch als gemeente opzichter is werkzaam geweest. Tevens herdacht hij den dag dat hij voor 40 jaar ge leden werd benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter en polderbode. Vanaf 1887 is Mimpen ook gemeente bode en veldwachter geweest welke functie hij echter in 1897 heeft neer gelegd. Verleden jaar werd hij benoemd tot secretaris-penningmeester van het Bur gerlijk armbestuur. Mimpen is de initiatief-nemer tot de ontginning van de woeste gronden. Op velerlei gebied heeft Mimpen zich verdienstelijk tegenover de ge meenschap gemaakt en daarom zullen hem heden op de meest ondubbel zinnige wijzen vele blijken van waar- deering ten deel vallen. Tot dit doel wordt hedenavond eene speciale raadsvergadering gehouden, waarvan wij in ons volgend nummer uitvoerig verslag geven. Zondag ten 12 uur had een ver gadering plaats van het „Ziekenfonds", onderafd. van de Werkliedenvereeniging „St. Joseph". De Voorzitter de heer H. Jehoel. opende de vergadering met den christelijken groet, waarna de weleerw. heer Goossen verslag uitbracht over het boekjaar, loopende van 1 April '25—1 April '26, waaruit het volgende bleek Ontvangsten Op 1 April 1925 in kas f 33 23 Contributie f 954 61 eereleden f 59.75 Boeten f 2.— Terug uitk. aan Ons Belang f 82.50 Rente f 36.18 Van de Boerenleenbank gen. f 170 f 1338.27 Uitgaven In kas f 77 54 Bezit einde boekjaar 1 April 1925 f 399.16 Idem 1 April 1926 f 342 34 Nadeelig saldo ~T 56 82 Een voorstel om de contributie in 't algemeen te verhoogen wordt aan genomen en zal in 't bijzonder de volgende verhooging plaats hebben Van 30—35 jaar: 6 cent; van 35— 40: 10 cent en van 40—45: 15 cent méér per 14 dagen. Personen boven 45 jarigen leeftijd worden niet meer aangenomen. Dit gewijzigde tarief treedt 1 juni in werking. De uitkeering zal hoogstens 12 gul den bedragen. Tot bestuursleden werden herkozen de heerenM. v. d. Leur, M. Verdie- sen, L. van Huiten en W. Klerks. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 19 Mei 1926 des n m. te 6 uur. Agenda Huldiging van Hendrikus Mimpen, die op 2 Mei j.l. den gemeentedienst verlaten heeft, na gedurende 40 jaren als gemeente-opzichter, gemeente-bode en onbezoldigd Rijksveldwachter te zijn werkzaam geweest. ELSHOUT. Kaatsheuvel zond Zondag de bloem zijner katholieke dochters naar het Genadeoord der Wonderbare Moeder. Het was de Meisjescongre gatie, welke om 10'/2 uur, onder lei ding van den H Eerw. heer Pastoor Völker, per extra stoomtram aankwam. Ten lO'/a uur had de solemneele H. Mis plaats, waarna kapelaan Breu- gelmans de pelgrims toesprak. Ten l'/2 uur hield de Congregatie hare oefening met gebeden en gezangen onder leiding van haren eerbiedwaar- digen herder, pastoor Völker, en deze hield voor de maagdenschaar eene treffende predikatie over het edelste sieraad der maagd, nl. de heilige deugd van zuiverheid, en spoorde haar aan vooral hierin Jesse's Bloem na te volgen. Het woord van den grijzen pastoor maakte blijkbaar diepen indruk, en ademloos luisterde men naar het nog zoo forsche stemgeluid, waarvan Maria's heiligdom weergalmde. Na de zegening met het Allerheiligste vertrok de processie ten 4 uur. Ten 3'/2 uur was Intusschen de Meisjescongregatie uit v.m. Baardwijk aangekomen, onder leiding van kape laan Van Berkel, waarvoor ten 3'/. uur het Lof plaats vond met predikatie door den WelEerw. heer Gruneman, van de Norbertijner-orde te Heeswijk Hierin en ook in de oefeningen van 5 uur zongen de bedevaartgangsters fraaie Marialiederen, waarna de pro cessie weder huiswaarts toog. Jammer dat het ongunstige weder ook heden den gang naar de bidkapel belemmerde. H. H. Winkeliers en Handelaars! DENKT ER OM dat Uwe advertentie in het 3 dagen onder de aandacht van de lezers blijft n.l. Zaterdag, Zondag en Maandag. (Buiten reeds Vrijdag avond.) Zendt dus tijdig uwe annonce in voor dit voor U kostbare nummer. Uitgaven.: Uitkeering zieken Bodeloon en kaarten schr. H H. Missen Te veel bet. contrlb. Drukwerk Boerenleenbank gepl. 1151.85 87.- 5.50 371 23 80 1288 f 1284.74 Ingezonden Mededeelingen. laxeerta bietten werken bij onregel- matigen stoelgang zonder kramp oTpijn. Doos 60<jent Bij Apoth.en Drogisten HAARSTEEG. Aan het op Donderdag (Hemelvaartsdag) te Schalkwijk gehou den muziekconcours, werd o.a. ook deelgenomen door een kwartet, be staande uit de heeren A. v. d. Berk, N. v. d. Griend, L. v. d. Heijden en G. Klerks, allen leden van onze har monie met het vrijgekozen nummer De Calif van Bagdad' Hoewel in de Hoogste Eereafdeeling werd geblazen en de concurrentie zwaar was, mocht het dezen heeren toch gelukken den 2en prijs, bestaande uit een zilveren lauwertak, met 274 punten te bemachtigen. Voorwaar een mooi succes voor deze luidjes en niet minder voor den directeur van onze harmonie, den heer A. Houët, onder wiens leiding boven genoemd stuk werd ingestudeerd en die op dit concours ook den dirigeer- stok hanteerde. Moed gehouden jongens 1 Een vol gende keer wacht jullie het hoogste succes. Het gaat steeds „Excelsior". VR1JH.-CAPELLE. Gedurende de maand April werd in de Rijkspost spaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1833.50 en terug betaald f 1816.27. Er werden 26 tele grammen behandeld en 178 telefoni sche gesprekken gevoerd. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" alhier zal Maandag 24 Mei a s. (2en Pinksterdag) deel nemen aan het door de vereeniging „Kunst en Vriendschap" te Rotterdam uitgeschreven nationaal concours en wel in de 2e afdeeling. We wenschen het gezelschap en zijn directeur, den heer A. Christ, dien dag veel succes. Het echtpaar C Boeser, wonende aan den Stationsweg te dezer plaatse, vierde vorige week zijn gouden huwe lijksfeest. Moge het gegeven zijn dat dit echtpaar nog eenmaal de diamanten bruiloft zal vieren. Onze dorpsgenoot de heer G. Vos Gzn. is benoemd tot stationschef bij de Ned. Spoorwegen te Dijker- hoek (O.). Aan het uitvoerig verslag van het welgeslaagd concours in ons vorig nummer opgenomen, dienen wij vol ledigheidshalve nog 't volgende toe te voegen De Gem. Zangvereeniging „Laetitia" uit Tilburg verwierf door het behalen van 't hoogste aantal punten in de afdeeling zang ook een premie van f50, terwijl de harmonie der Jongens congregatie te Drunen door het be halen van 't hoogste aantal punten van alle harmonieën eveneens een premie van f50 wist te verdienen. De premie van f25 voor de verst- komende vereeniging viel ten deel aan de fanfare „Oefening baart Kennis" uit Zevenbergschen Hoek. Verder dienen we nog te vermelden dat bij de sluiting van het concours behalve de vice voorzitter de heer Adr. Verheijden ook het bestuurslid de heer M. v. Dongen het woord ge voerd heeft als zijnde het oudste werkende lid van 't Rozeknopje. Als zoodanig bracht hij namens de wer kende leden van de jubileerende ver eeniging speciaal dank aan de bewo wers van Capelle voor den al die jaren en vooral in deze dagen ondervonden steun en hoopte dat daarop ook in de toekomst blijvend mocht worden gerekend, waartegenover de leden zich zouden beijveren om zich die belang stelling en steun waardig te tornen, door groote ambitie en ijverige repeti ties. Door deze samenwerking van publiek en werkende leden zal 't Rozeknopje nog hooger stijgen op de muzikale eere-ladder. Hij dankte de gezelschappen die zoowel Woensdag als Donderdag aan de opluistering van hun feest hadden meegewerkt en ook de leden van de comité's, bestuur en alle anderen die iets tot het wel slagen van dit feest hadden bijge dragen. De verschillende vermakelijkheden op het feestterrein zijn ook den vol- genden dag (Vrijdag) nog opengesteld geweest en hebben dien dag wederom niet over het bezoek te klagen gehad. Zoodoende zijn het drie inplaats van twee feestdagen geworden en is deze laatste dag onder een opgewekte vroolijke stemming gevierd, een waar dig slot van dit jubileum feest geweest. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag 21 Mei 1926, des namiddags twee uur in het Gemeente huis aldaar. Te behandelen zaken 1. Wijziging begrooting dienst 1925. Alsvoor 1926 2. Wijziging begrooting G.E.B, dienst 1925. 3. Voorstel opheffing zekerheids stelling van wijlen den heer de Hoog als Gemeente ontvanger. 4. Vaststelling van het bedrag der voor de bijzondere scholen werkelijk gemaakte kosten over de jaren 1922, 1923 er. 1924. 5. Vaststelling verordening art. 178 der Gemeentewet 6. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage voor het geven van con certen. 7. Voorstel vaststelling nieuwe le gesverordening. 8. Voorstel tot het aangaan eener kasgeldleening. tot een maximum van f 10.000.—. 9. Voorstel tot het in gebruik geven van een schoollokaal voor een naai cursus. 10. Benoeming 2de Ambtenaar van- den Burgerlijken Stand ter vervanging van wijlen den heer P. M. F. Smolders. Aanbeveling in alphabetische volg orde 1. I. H. Meijers en II. M. de Visser. 11. Aanvragen tot grond aankoop. 12. Ingekomen stukken. 13. Rondvraag. 14. Reclames. De dansclub O.O. gaf Zondag I.l. haar eerste „thé dansant" in het hotel Santbergen. Hoewel het weder niet medewerkte, was de zaal toch geheel vol en de stemming buiten gewoon gezellig. De dansmuziek, ge geven door de stafmuzikanten uit Breda, was prima Deze „thé dansant" mag dan ook schitterend geslaagd heeten. Door het guure weer kon het concert der harmonie „Apollo", dat Zondagavond op de kiosk alhier zou gegeven worden, niet doorgaan. Bij S. B. ontstond boven op een kamer brand. Door een voorbijganger werd dit echter bemerkt, die de be woners waarschuwde. Met vereenigde krachten was men spoedig het vuur meester. Eenige gordijnen, vloerkleed en kleeren waren verbrand, terwijl bedden enz. nog groote waterschade hadden. Het personeel der P.N E.M. gaf 1.1. Zaterdagavond een groot bal in hotel C. Stal. Ter afwisseling werden eenige voordrachten gegeven, welke bij het publiek goed in den smaak vielen. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld zullen dit jaar de volgende gezelschappen aan de con certen op de Markt alhier deelnemen Harmonie Apollo, Geertruidenberg. Symphonie Cecilia, idem. Muziekver. Harmonie, Oosterhout. Stafmuziek 6e Reg. Inf., Breda. Muziekver. De Unie, Breda. Hieruit kunnen we zien, dat het ijverige comité geen moeite gespaard heeft om deze concerten op een zoo hoog mogelijk peil te brengen. RAAMSDONK. Op het nationaal concours-hippiquedat met Hemelvaarts dag te Breda werd gehouden, behaalde onze rijvereeniging „Juliana", onder leiding van haar instructeur, van den Heuvel, bij het nummer carousselrijden, den eersten prijs, bestaande uit een zilveren medaille, geschonken door den Commissaris der Koningin in deze provincie en f 40. Op Woensdag 26 Mei 1926 wordt in café C. van der Plas, een alge- meene vergadering gehouden van stem gerechtigde Ingelanden van het water schap „de Oude Polder". Heden vertrokken weer 20 grond werkers uit deze plaats naar het ka nalisatiewerk der Maas bij Roermond. DUSSEN. 1 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat H. Kievits, brieven besteller alhier, in dienst trad bij de posterijen. De prijzen der vleeschwaren zijn door de slagers te Dussen (Hank) met 10 cent per K.G. verlaagd. De fanfare „Wilhelmina" alhier zal op 2en Pinksterdag deelnemen aan het festival te Waspik. Bij B en W. is door Catha. J. E. M. Finke een aanvrage ingediend voor het verkoopen van sterken drank in het klein in perceel wijk B no. 100. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak Mannenkoor. 5e klasse, ie lijst - Trekking van 17 Mei. Hooge prijzen. (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van f 1000: 3433 6201 10714 f 400: 1720 3241 10711 10880 f 200: 3372 10633 f 100: 1926 2810 7317 10289 14687 16337 19092 19732 5e klasse. 2e lijst. - Trekking van 18 Mei. Hooge prijzen. (Naar de voorloopige lijst.) Prijs van f 500009621 1500 1000 400 53 1783 1170 f 200: 1813 f 11554 100 14028 6480 17798 9318 5315 9136 3781 7290 19583 20520 11182 11929 13213 13673 6632 9935 19286 20490 BURGERLIJKE STAND. WASPIK. Burgerlijke stand over de maand April. Geboren: Petrus Johannes, z. v. J. Balmakers en Servina C. Verweij. Justina Adriana Maria, d. v. A. G. van Gorp en N. J. F. M. Teurlings; Johan nes Gerardus Waltherus, z. v. Th. J. van den Wassenbreg en C. J. Rijken; Anne, d. v. A. J. Molewijk en L. van der Laan; Goverdina W. A., d. v. C. F. van Dongen en A. P. Zijlmans; Jo hanna Theodora, d. v. M. A. Mateijsen en A. J. Rollenbergh; Cornelis Jozef, z.v. P. M. Meijs en A. A. Kemmeren. Ondertrouwd: C. A. H. Langerwerf, 24 j. en C. M. van Strien, 24 j.; B. van Achterberg 28 j. en G. C. Pruijsers 29 j.; A. A. Kuijten 23 j. en E. C. van Turn hout 21 j. Gehuwd: Johannes van Bladel, we duwnaar van B. Heesbeen, 34 j. en W. Timmers 34 j. - M. A. de Ivleijn 26 j. en L. J. van As 24 jaar. A. Kerst 29 jaar en A., P. Boumans 25 jaar. Overleden: Geen vanaf 23 April. ALMKERK. Geboren: Jozina d. v. H. Kant Els- hout en T. Verhoeven. Marinus z. v. G. Kant en J. H. Teuling. Adriaan Herman, z. v. A. J. v. d. Koppel en E. A. H. Bierfischer. Greta, d. v. J. v. Olst en I. v. d. Wiel. Theunis Cor nelis z. v. F. Witte en M. J. Ottevanger. Dirk Gerrit z. v. K. Colijn en J. M. Ver- heij. Jenneke Helena d. v. E. v. d. Stelt en J. H. Röben. Ondertrouwd: C. H. de Graaf oud 28 j. met A. v. d. Werken, oud 22 j. Getrouwd: H. v. d. Stelt oud 22 j. met C. Noorloos oud 19 j. K. Koekkoek oud 27 j. met Ch. M. Roubos, oud 23 j. Overleden: H. Braun, oud 79 .j P. v. Kuijk, oud 83 j. T. de Ruijter, oud 6 j. z NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Mei '26. Het R. K. Mannenkoor, dat op het concours te Schalkwijk een len prijs behaalde, werd later nog met de mededêeling verblijd, dat haar ook de 3e prijs voor 't hoogst aantal punten (321) was ten deel gevallen. De rijvereeniging ,,'t Land van Heusden en Altena" behaalde op het concours te Breda den 2en prijs, een medaille plus f 25.— De Fanfare der H. Familie begaf zich Zondagmiddag omstreeks 12 uren naar Oud Heusden om haren nieuwen Voorzitter, den heer F. van Bladel, een aubade te brengen, welke attentie blijk baar zeer gewaardeerd werd CORRESPONDENTIE. Berichten gen. Kaatsheuvel niet ontvan- Red. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". ADVERTENTIëN. te Drunen, zal op Donderdag 27 Mei 1926 des voormiddags half tien precies (oude tijd) ten woonhuize van wijlen den Heer THOMAS BUIJS te Herpt ten verzoeke van den ZeerEerw. Heer J. Th. Buijs pastoor te Besoijen onder meer bestaande uit: Tafels, stoelen, keukenkast, kleer kasten, twee eikenhouten kabi netten, spiegels, schilderijen, beel den, vloerkleeden, matten, zeil, ledikanten, bed en beddengoed, potten, pannen, keukengerief, 4 kachels, lampen, glas- en aarde- werk, kleerenstandaard, klein land bouwgereedschap, ladder, bank, slijpsteen, kruiwagen, schroefbank trap, kuipen, emmers, antieke koperen en tinnen potten, schalen, antieke koperen bedpannen, an tieke haardplaat, een canapé, ledikant met springveeren matras, een penant tafeltje, waschtafel, coniode, mangelbak, kapstok, doofpot, ganglooper, wandborden en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 36493 Kijkdag WOENSDAG 26 MEI 's namiddags van 2 tot 4 uur (Oude tijd).

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6