DE ECHO Ifüll «ET ZUIDEH m id ATT ENTIE Hiermede laat de directie der Flora- Bioscoop U weten, dat gedurende de Zomermaanden GEEN BIOSCOOP-VOORSTELLINGEN gegeven zullen worden. Directie Flora-Bioscoop In den Hoenderhof. No. 43. Zaterdag 29 Mei 1926. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. ii. In den persoon van Judocus van Schoonhoven, hierboven genoemd, heeft de geschiedenis een aandoenlijk voor beeld bewaard van de getrouwheid der Karthuizers aan hun Orde, van de nauwgezetheid in het vervullen der verplichtingen, welke hij met het Kar- thuizerkleed op zich genomen had. Na de inneming van Den Briel door de Watergeuzen, waren de monniken van het St. Bartholomeusklooster te Delft gedwongen hun woonstede te verlaten. Van Schoonhoven was voor nemens in de Chartreuse bij Utrecht een wijkplaats te zoekenmaar hij werd onderweg opgelicht, in een schip geworpen en naar Den Briel gevoerd. De aanvoerder der Watergeuzen, die op dat tijdstip in plaats van Lumey, het bevel voerde, noodigde den gevangene, toen deze voor hem gebracht werd, met schamperen spot aan zijn welvoorzie- nen disch. De Karthuizer sloeg ten teeken van weigering de oogen neer en zweeg. Men wil met geweld hem dwingen vleesch te eten maar hij ant woordde met een beroep op het voor schrift zijner Orde. Men wil uit een geroofden outer- kelk hem wijn doen drinken. „Neen", 'egt nu de Karthuizer, .ik zou reke nen Bloed des Heeren smaadheid aan te doen 1" Hierop werd hij naar den kerker verwezen en reeds den vol» genden morgen om geen andere misdaad dan omdat hij hardnekkig geweigerd had vleesch te eten en uit gewijde vaten te drinken met den koorde gestraft. Hij onderging den dood met moed en gelatenheid, na in een knielende houding en een vurig gebed, zijn laatste verzuchtingen te hebben gestort Gruwzamer tooneel nog speelde zich eenige maanden later af in het Kart- huizer-klooster te Roermond. Na held haftige verdediging drongen de Wa tergeuzen de stad binnen. De portier van het klooster werd letterlijk va'néén gescheurd, een 80 jarig pater kloofde men den schedel. In de kerk, waar- heen de meeste kloosterlingen gevlucht waren, werd een vreeselijk bloedbad aangericht. Pater Vincentius werd op den kerkzolder gevonden. Op weg door de stad werden hem neus en ooren afgesneden, het vel van het hoofd getrokken en eindelijk hing men hem op. Twaalf Karthuizers verwierven op 23 juli de Martelaarskroon..... De stroom van historische herinne ringen heeft ons afgeleid van het nauwe verband, dat tusschen de Orde en onze streek bestaat. Hier toch ver rees in 1331 (of 1333) het eerste Kar- thuizer-klooster binnen onze tegenwoor dige grenzen. „Het placht", zegt Van der Aa, „Aardr. Woordenboek VI", blz. 325 slechts een weinig buiten de stad Geertruidenberg, aan de Donge, te staan, haar loop veranderd 1481 schijnt geschied ding was tusschen Geertruidenberg en Raamsdonk, en behoorde, naar alle waarschijnlijkheid tot de heerlijkheid Geertruidenberg, ofschoon de grond, waar het gestaan heeft, thans onder Raamsdonk ligt en tot den Karthuizer- polder behoort. Dat het vroeger onder Geertruidenberg behoord heeft, komt te meer waarschijnlijk voor, omdat het oudtijds het Huis des Burgs van St. Geertrui werd genoemd. Het was ge sticht door Willem van Duivenvoorde, Ridder, Heer van Breda, Geertruiden berg. Dongen en Oosterhout, Thesau i rier van Willem III, den Goeden, Graaf van Holland en Zeeland. Het was op een heuvel gebouwd en aan de H. Moedermaagd Maria toegewijd. Na de Hervorming is dit klooster gesloopt en de afbraak daarvan gebruikt tot het bouwen van het Groot Prinsenhof te Geertruidenberg. De Monniken, zich naar elders moetende begeven, ver legden zich te Breda, doch daar niet kunnende blijven, verspreidden zij zich alom. Men vindt aangeteekend, dat hun laatste Prior, Vader Vrome, nog eenige jaren lang pastoor geweest is te Etten bij Breda en dat de overigen, tot hun dood toe, een jaarlijksch pensioen van de Staten van Holland genoten heb ben, gelijk dit nog in het jaar 1622 voor het laatst is getrokken door Kor- nelis Janssonius, die in 1623 overleed. Men vindt ook opgeteekend, dat het klooster vele mannen heeft opgeleverd, welke zich vermaard hebben gemaakt door hun geleerdheid. Onder anderen wordt als zoodanig vermeld Wilhelmus Bibantius van Thielt, geboren in Vlaan deren. die in het jaar 1521 tot Gene raal of Opperbestuurder van geheel de Orde der Karthuizers gekozen werd en in 1535 overleed. Van der Aa had er bij kunnen noe men Hendrik van Coesveld,den twee den Prior van dit klooster, die zich door zijn sermoenen en geschriften, nog grootendeels in manuscript aan wezig, gedurende zijn leven grooten de westzijde van die, eer zij nog had, hetgeen in te zijn, de schei lof verwierf. Buiten hem mag nog ge- noemd worden Stredamins. Naast ge leerdheid sierde godsvrucht en rein heid van wandel hen. Ruim 130 jaar later in 1466, verrees het tweede Karthuizer klooster op Bra- bantschen grond, en wel te Olland onder St. Oedenrode. De oorzaken van de spoedige verplaatsing van dit kloos- ter naar Eikendonk onder Dungen zijn mij niet gebleken, wel van de ver plaatsing van daar naar Vught, n.l. overlast van water Op aandringen van Karei den Stouten werd het in 1473 toegewijd aan de H. Sophia, als her innering aan de hoofdkerk der chris tenen te Constantinopel, de Aya Sofia, in 1453 in bezit der Turken overgegaan. Tiel. J. D. H. VAN UDEN. Kuikenziekten. Met de behandeling der Witte diarrhee, de Coccidiosis, de gaap- ziekte en de schimmelziekte hebben we gewis de meest voorkomende kuikenziekten beschreven. Voor al deze ziekten kunnen we er niet drin gend genoeg op wijzen, bij voorko mende gevallen, die van eenige be- teekenis kunnen zijn den veearts te raadplegen of doode dieren op te zenden naar het Instituut van Parasi taire en Infectieziekte te Utrecht of de Rijksseruminrichting te Rotterdam. Aan beide inrichtingen worden cada vers gratis onderzocht om de doods oorzaak te onderkennen en wordt bij mogelijke genezing gratis advies ge geven. Veel te weinig wordt van deze nuttige Rijksinstellingen gebruik ge maakt. Men sukkelt vaak aan en blijft sukkelen. Wekelijks, soms dage lijks vallen er dooden, zonder dat men er twee kwartjes aan uitgeeft om een postpakketje naar genoemde inrichting te zenden. Er zijn gevallen dat zelfs de veearts niet kan uitmaken welk de doodsoorzaak is, omdat om deze te bepalen in vele gevallen een bacteriologisch onderzoek moet plaats hebben, waarvoor de meeste veearsten niet geinstalleerd zijn. Daarom nog maals: kent ge gaarne de ziekte waarmede ge te kampen hebt, neem Uw toevlucht tot Utrecht of Rotterdam. Niet dat ook wij niet gaarne helpen en raad geven. Hoe meer, hoe liever. Doch wij kunnen slechts oordeelen naar uiterlijke verschijnselen, die vaak gevolg kunnen zijn van verschillende oorzaken. Zoo kregen we ook dezer dagen een paar gevallen te beoor- deelen, waarin we niet gaarne een definitieve beslissing doen en daarom bovengenoemden raad reeds gaven. Het gold nl. oogontsteking bij kuikens. Oogontsteking kan evenals bij groote hoenders ook bij kuikens een gevolg zijn van snot of diphtherie. De be smetting Is dan bij kuikens te gemak kelijker daar het kleine lichaam nog weinig weerstand biedt en de diertjes, hetzij onder de kloek of kunstmoeder, voortdurend op en tegen elkaar drin gen. De oogen zwellen dan op en beginnen te etteren. Snelle verzwak king met als onvermijdelijk gevolg de dood zijn de gevolgen. Ook door kou vatten ontstaat soms een niet minder aanstekelijke oogontsteking. Vaak ech ter is onzindelijkheid de oorzaak. Zoo de diertjes bij honderd of meer onder één kunstmoeder huizen of den nacht met vijftien, twintig of meer moeten doorbrengen in een klein hokje van slechts enkele vierkante decimeters groot, dat niet met de uiterste zorg wordt zindelijk gehouden, vormen zich daar steeds meer en meer ammo niakgassen, die vooral op de oogen der kuikens prikkelend werken. Vooral uit vochtige mest stijgen deze gassen voortdurend op. De ontsteking die daarvan 't gevolg is, doet de oogleden, het bindvlies, het knipvlies, het hoornvlies en de traan klieren aan. De diertjes worden licht schuw. het bindvlies wordt rood en gezwollen en puilt naar buiten uit. Het hoornvlies schijnt troebel. Een droppeltje 1 procents zinkvitriool-op- lossing in 'l oog kan soms goede resultaten opleveren. De meest gevaarlijke oogontsteking moeten we die beschouwen waarbij de oogen beginnen met rood worden en het zwellen van het oogbindvlies. Eerst tranen de oogen, later gaan ze etteren, 's Morgens zitten ze dichtgekleefd. Soms verettert de geheele oogappel. Met een heel zwakke b.v. 1 procents creoline oplossing en afzondering der dieren is genezing te bereiken, zoo men er gauw bij is. Betten met boor water of een sterke zoutoplossing kan nooit nadeelig zijn. In alle genoemde gevallen plaatse men de kuikens in een goed ventileerend, doch tamelijk don ker vertrek. Vraagbord. W. P. v. d. W. te Drunen. Ik zond U iets aangaande de oogontsteking. Wellicht bevat bovenstaand artikel nog eenige niet genoemde gegevens, 't Best is dat U eenige gestorven exemplaren naar Utrecht zend. V. Sm. te Waalwijk—Besoijen. Zie bovenstaand artikel. Vooral 't laatst zou U wellicht kunnen helpen. Fr. R. te Kaatsheuvel. Ik deed U teekening toekomen. Zoo niet voldoen de gespecificeerd, dan ben ik gaarne voor nader inlichtingen bereid. J. TUERLINGS, Kaatsheuvel. kan heden Zaterdag en Zondag nog één en twee- daagsch kuikens krijgen van onze beste toornen DEENSCHE WIT-LEGHORN, W1T-WYANDOTTES en ANCONA'S. Komende week weer nieuwe uit komsten van onze groote HYDROEAR BROEDMACHINE. Dagelijks in werking te zien. Broedeleren van onze bekende stammen van 20, 25, 30 en 40 cent per stuk. Wenken voor deze week. I. Ruimt uw hanen op, vóórdat ze kans gehad hebben de opfok der hen netjes duur te maken. II. Scheidt haantjes van hennetjes zoo gauw ze te kennen zijn. Ontwaken eenmaal de geslachtsdriften, wat vooral bij lichte rasspn reeds heel vroeg ge schiedt, zoo is het met den groei ge daan. III. Niet te veel graanvoer, doch prima opfokvoer en groenvoer geeft de snelst groeiende en gezondste kui kens. Het voorgeworpen graan moet jn enkele minuten opgepikt zijn Alleen 's avonds mogen de kuikens aan hard voer het kropje volpikken. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 Mei 1926. Operatie-kamer fonds. Heeren Werkgevers en Werknemers. Denkt aan zoovele goede voorbeel den door verschillende fabrieken en instellingen gegeven en volgt hun voorbeelden na. Bedragen van f 600 en f 800 werden door kleine geregelde bijdragen ver kregen 1 Ieder drage het zijne bij, groot en klein is welkom. Denkt om het goede doel. De abattoir-kwestie. Velen zullen op de agenda van de gemeenteraadsvergaderingdezer maand, die hedenavond gehouden wordt, de abattoir-kwestie hebben verwacht. Naar wij vernemen is zulks ditmaal nog niet op 't programma gebracht kunnen worden omdat B. en W. nog niet geheel gereed zijn. Het Dag. Best. wenscht zoo volledig mogelijk bij den raad te komen, ook reeds met ver schillende inschrijvingen voor de stich ting, natuurlijk onder het noodige voor behoud. Wij vernemen voorts dat het huidige plan iets minder van omvang zal zijn, o m. zullen voorloopig drie inplaats van vijf lieren geplaatst worden. De afdeeling der vereeniging Volkszang" alhier heeft het plan een „Volkszangdag" te organiseeren voor alle schoolkinderen dezer ge meente. Na een bespreking met het bestuur van „Waalwijks Belang" is het de bedoeling om deze zangdemonstratie een onderdeel te doen vormen van de viering van het Koninginne feest van dit jaar, dat zooals bekend herdacht zal worden zoo mogelijk met een Kinder-optocht of i.d. Met het oog op de vacantie der kinderen, waardoor ze niet vroeger voor den Volkszangdag bijeen zijn te krijgen, zou dan de viering bepaald moeten worden op Zaterdag na 31 Augustus. Het voorloopig plan is, dat de zangdemonstratie zal worden gegeven in den namiddag op de Markt, H. Hartplein, v.m. Besoijen en v.m> Baardwijk. Na afloop daarvan zal de kinder-optocht of bloemencorso worden gehouden, die zal trekken door de Grootestraat en des avonds zullen concerten volgen. Voor de organisatie van dit feest, is het de bedoeling dat het bestuur van W. B. zich een paar heeren uit v m. Besoijen en v.m. Baardwijk assumeert. Dit zijn alles nog maar voorloopige idees, die zoo ze werkelijkheid wor- den volgens ons een mooie en waar dige viering van H. M.'s-verjaardag waarborgen. Het wegens het slechte weer uitgestelde concert der harmonie „Concordia" van Loon-op-zand zal thans gegeven worden op Zondag 6 Juni a.s. Moge dan goed weer een groot publiek in staat stellen naar waarde van dit muzikaal genot te profïteeren. A.s. Zondag zullen de harmonie St. Crispijn" en de liedertafel „Oefe ning en Vermaak" deelnemen aan het groot festival te Waspik. XIIde Diocesane Katholiekendag in het Bisdom 's Hertogenbosch op Zondag 26 September 1926 te Waalwijk. Het uitvoerend-comité vandenXIIden Katholiekendag te Waalwijk deelt mede dat het eere-comité is gevormd als volgt Beschermheer Z.D.H. Monseigneur Arn. F. Diepen, Bisschop van den Bosch. Eere-Comité Mr. A. Baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in Noord- Brabant te 's Bosch. Jhr Mr. F. X. A Verheijen, Lid v. d. Eerste Kamer der Staten 's Bosch. H. M. J. Blomjous, Lid v. d. Eerste Kamer der Staten Generaal, Tilburg. P W. de Jong. Lid v. d. Eerste Kamer der Staten Generaal, Tilburg. P. J. J. de Wit, Lid v. d. Eerste Kamer der Staten Generaal, Helmond. Mr. Dr. L. N. Deckers, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal s Hage. A. N. Fleskens, Lid v. d. Tweede Kamer der Staten Generaal, Geldrop. Dr. H. W. E. Moller, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Tilburg. Mr. A. G. B M. van Rijckevorsel, Lid v. d. Tweede Kamer der Staten Generaal, den Haag. I. van Rijzewijk, Lid v. d. Tweede Kamer der Staten Generaal, Tilburg. Jhr. Mr. A. F. O. Sasse van Ysselt, Lid v. d. Tweede Kamer der Staten Generaal, 's Bosch. J. Vos Azn, Lid v.d. Tweede Kamer der Staten Generaal, Roosendaal. J. J. Wintermans, Lid v. d. Tweede Kamer derStaten Generaal, Eindhoven. Jhr. Mr. F. J. A. van Rijckevorsel, Lid der Gedeputeerde Staten van Noord Brabant, Berlicum. Mr. P. H. Loeff, Buitengewoon Lid der Gedeputeerden Staten van Noord- Brabant, 's Bosch. W. C. J Kipp, Lid der Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Megen. Jhr. Mr. E. J. B. J. M. Verheijen, Kantonrechter van Waalwijk, Loon- op-Zand. Jac. Gragtmans, Wethouder van Waalwijk, Waalwijk. De heer J. Buddingh, amanuensis aan het Rijksproefstation en den Voor lichtingsdienst t. b. d. Lederindustrie alhier, is met ingang van heden be noemd tot amanuensis le klasse aan hetzelfde instituut. Als eene bijzonderheid deelt men ons mede dat een paard van den heer P. Klerx alhier twee veulens heeft ge worpen. Moeder en kinderen maken het uitstekend en het is een aardig gezicht dit drietal te zien. De invoer van lederen schoenen bedroeg in April 1926 101.434 paar ad. f 405.865 tegen 87.947 paar ad 345.000 in April 1925. De uitvoer bedroeg 22.386 paar ad. f30.672 tegen 23.331 paar ad. f 71.000 in 1925. A.s. Maandag 31 Mei viert het echtpaar Schilders-Maas, wonende op het Hoogeind alhier, de gouden brui loft. 't Zal de algemeen geachte oudjes dien dag niet aan belangstelling ont breken. De buurtbewoners, onder lei- ding van een ijverigbuurtcomité, hebben reeds dagen lang voorbereidingen ge troffen om dien dag voor de oudjes tot een onvergetelijke en voor zich zelf tot een feestdag te maken. Naar wij vernemen zullen o.m, de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" en de harmonie „St. Jan" 's avonds het gouden paar een serenade bren- gen, wat ongetwijfeld een heele drukte mee zal brengen. In den provincialen weg Waspik— 's Gravenmoer bevindt zich in laatst genoemde plaats een voor het verkeer zeer gevaarlijke bocht, terwijl de weg daar maar ruim 4 Meter breed is. Door aankoop van een strook grond zal de gelegenheid worden verkregen den weg daar ter plaatse tot 8 Meter te verbreeden. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben aan het gemeentebestuur van 's Gravenmoer verzocht deze verbete ring te willen bevorderen, waarvoor door hen een gezamenlijke bijdrage is toegekend van 50 pCt. der kosten tot een maximum van f300. Keelen van Radijs van Peen Sla Bloemkool I II Veiling Drunen. Prijzen van 27 Mei 1926. Aardbeien I s. 0 70-78 p. pond' id. II s. 0.22—64 p. pond. Spinazie van 0.057,-0.13'/, p. K.G. 0 50—100 ct. p. 100 bos. 0.50—100 ct. p. 100 bos. 8.50-9.— ct. p. 100 bos. 0 01 0.047j ct. p. krop. 015-17'/, ct. p. stuk. 0.06—0.10 ct. p. stuk. Dinsdag a.s. ook Kruisbessen. NIEUWKUIK. Woensdagmiddag had alhier ter verkrijging diploma van mel ken het melk-examen plaats van den hierin gegeven cursus gedurende den afgeloopen winter. De examinatoren waren de heeren Tonkes-Struif, Hane- graaf en van Dinter. Van de 16 cur- sisten slaagden en 10 6 jongens en 4 meisjes. Afgewezen werden 3 jongens en 1 meisje terwijl er 2 niet waren op komen. Het hoogst aantal te behalen punten was 200. Hiervan verkregen J. Knippels 179, Th. Pulles 176, Th. v. d. Besselaar 170. De overigen varieer den tusschen de 140 en 160 punten. De diploma's zullen vanwegen den Zuivelbond later worden uitgereikt. Met den fruitoogst zal het dit jaar over 't algemeen bijzonder goed gesteld zijn. Van alles zal het beschot alom zeer groot zijn. Vooral de kruis bessen zijn hier bijzonder goed. Naar we vernemen wordt volgende week met de pluk hiervan een begin gemaakt waaraan voor velen aan plukgeld dan weer een aardig duitje valt te ver dienen. De biljartclub .Oefening en Vermaak" besloot in haar jongste ver gadering op aen nader te bepalen datum binnenkort een groot concours te geven Hieraan zouden dan verschil lende prachtige prijzen verbonden worden. WASPIK. Op Zondag 30 Mei a.s. zullen de feestelijkheden van het festi val worden voortgezet en gesloten. Om 2 uur zal de ontvangst plaats hebben der deelnemende vereeniglngen, waarna de gezamenlijke uitvoering der festival- marsch aan het raadhuis. Vervolgens zal de opening geschieden door de feestvierende vereeniging met „Frei- schutz", Fantaisie de l'opera (de We- ber). Ter opluistering hebben zich aangemeld Harmonie „Concordia", VlijmenGem. Zangvereeniging „Onze vrije uren" Wagenberg; Harmonie „St. Cecilia" BavelHarmonie „Deugd veredelt de Kunst Lage-Zwaluwe Mannenkoor „Volharding en Toon kunst" Donge-VaartMannenkoor „Echo der Duinen" Loonopzand Har monie „St. Crispijn" Waalwijk; Har monie „St. Cecilia" MadeHarmonie „Concordia" LoonopzandMannen koor „Oefening en Vermaak" Waalwijk; Harmonie Apollo" Geertruidenberg; Harmonie „Euterpa" Zevenbergen Fanfare .Oefening kweekt kennis" Zevenbergsche Hoek; Kon. Muziek- gezelschap „Euphonia" Kaatsheuvel. Na afloop van het program zullen de herinneringsmedailles wordenuitgereikt en zal de verloting der prijzen plaats hebben. \s Avonds zal de Harmonie „Concordia" uit Loonopzand een groot Wie vlug is DE MOORD TE VEEN. Omtrent den moord, welke in den avond van Tweeden Pinksterdag te Veen heeft plaats gehad en waaromtrent elders in dit blad reeds bericht werd, verneemt de Prov. Crt. uit Heusden nog het volgende: In den avond van den 24en Mei om streeks 10 uur zijn de gebroeders G. en M. K. gegaan naar de woning van Jacob Vos] die zich reeds te ruste had begeven. De nachtelijke bezoekers klopten de bewoners op. De vrouw van Vos is daarop naar bui ten gekomen en zij vroeg den Gebr. K. wat ze wenschten. G. K. antwoordde daarop, dat Jacob maar eens moest komen, want dien moesten ze hebben. I)e vrouw heeft daarop haar man geroe pen en toen deze aan de uitnoodiging ge volg gevende, halverwege op het erf, dat zijn woning van den weg scheidt, gekomdi was, werd, door M. K. een schot uit een revolver op hem gelost. De man werd daardoor ernstig verwond: omstreeks 2 uur in den ochtend van Dins dag is htf aan de gevolgen overleden. De dader heeft de revolver in een sloot geworpen, doch het wapen is nog niet terug gevonden. De dader, die in hechtenis werd genomen bevindt zich in arrest in de mareehaussée- kazerne te Heusden, vanwaar hfi zal wor den overgebracht naar Den Bosch om ter beschikking der justitie te worden gesteld. Iiy heeft een bekentenis afgelegd. De doktoren Nieuwcnhuy.sen uit Utrecht 011 B. Mettrop uit 's Hertogenbosch, heb- Generaal te 'I0n K'ster"n,'<ldag te 5 uur te Veen de lijk- schouwing verricht. De verslagene was 37 jaar oud en vader van zes kinderen: de verdachte was onge- liuwd en 25 jaar oud. Beiden staan niet gunstig bekend. Over de aanleiding tot dezen moord wordt gezegd, dat er een oude veete tusschen bei de mannen moest bestaan. B(j het onder zoek. hoofdzakelijk door den opperwacht meester der brigade Kon. Marechaussée te Heusden met zijn personeel geleid is daar omtrent echter nog niets vastgesteld kun nen worden. Wel moeten verslagene en verdachte reeds veertien dagen geleden een woorden wisseling hebben gehad en men wil dat K. „op zijn slachtoffer heQft geloopen". CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst nu Arbeid" alhier nam 24 dezer, 2en Pink sterdag, deel aan het door het Mannenkoor „Kunst en Vriendschap" te Rotterdam (Cliarlois) uitgeschreven Nationaal Con cours en behaalde in de 2e afdeeling een eersten prys met 300 punten, terwfil aan den directeur, den heer A. Christ, den di- reeteursprys in de sectie fanfare werd toe gekend. Voorwaar een schitterend succes voor directeur en werkende leden, temeer daar de vereeniging voor de eerste maal in deze afdeeling uitkwam. By de tali-yke gelukwenschen, die het gezelschap by aan komst van den laatsteu trein, die een uur over tyd arriveerde, in ontvangst had te nemen, willen wy ook de onze voegen en hopen, dat directeur en werkende leden zich met den zelfden lust en yver aan de beoefening der edele muziek mogen biyven wyden en dan twyfelen we er niet aan of ze zullen by een volgend concours in een hoogere afdeeling ook met succes optreden. A.s. Zondag des nam. half drie zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. Onze vroegere dorpsgenoot, Chr. van Beek, musicus te Roterdain. behaalde op 't dezer dagen gehouden Nationaal muziek- en zangconcours te Lekkerkerk met het ge mengd koor D.E.V.O., dat nog geen twee jaar bestaat,in de 2e afdeeling een eer sten pry.s met 318 punten en in dezelfde af deeling met een vrouwenkoor een lsteu pr. met 354 punten, benevens een extra prfis voor de beste directie met het hoogste aan tal punten. In de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschen- dyk zal Zondag a.s. des voorin, half tien optreden Da Jonkers uit Waspik.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5