Een nette longen een Heerenrijwiel Ranbesteding. Notaris A. Schaap 6D Prijzen voor 1926: gevraagd Over te nemen: Aanbesteding. Wij leveren Touring Coach Sedan VERMIST het bouwen van een Woon- en Winkelhuis publiek aanbesteden publiek verkoopen Motaris R. Schaap publiek verkoopen: Waalwijk. f 3200.- f 3570.- f 3875.- Koning, J. Roza, P. P. Schmiehusen en L. Verhoeven. Op een nader vast te stellen datum in de tweede helft der maand Juli zal alhier een groot Nationaal Viscnconcours gehouden worden. Reeds van verschillende [Hollandsche lief hebbers ontving men toezegging tot deelname. We vernamen nog dat er ook bij vele vereenigingen in de Langstraat belangstelling voor dit concours be staat. GEMENGD NIEUWS. Te Enschede in de volksbuurt de Krim, waar in de laatste weken telkens twist en ruzie voorkwamen, heeft Za terdagavond bij een twist den 35- jarigen D. L. met een revolverschot gedood. Naar de „Daily Mail" uit Athene meldt, hebben roovers Zondagmorgen op den weg van Preveka naar Janina, een auto aangevallen, die een bedrag van 15 millioen drachmen bestemd voor de nationale bank van Grieken land vervoerde. Zij schoten den chauf feur, 3 bewakers en 3 bankbeambten dood. De daders wisten te ontkomen. Men meldt ons uit Apeldoorn d. d. 14 Juni In het Loenensche bosch is door een der boschwachters een zwerveling aangetroffen, van wien bij nader on derzoek door de politie alhier bleek, dat men te doen heeft met een Fransch- man, die ongeveer achttien maanden geleden uit het Fransche leger in Marokko was gedeserteerd en via de Duitsche grens ons land bereikte. Hij is ter nadere beschikking naar het bureau van politie overgebracht. In de Waal is verdronken een onbekende jongeman, wiens lijk is opgevischt uit de rivier de Waal onder Oosterhout gemeente Valburg. De arbeider J. Vink te Almkerk, die lijdende was aan toevallen, is bij het maaien aan de Buitenkade in eene sloot geraakt en verdronken. Men meldt uit BerlijnVerleden week zijn te Breslau twee kinderen van onderscheidenlijk tien en dertien jaar op beestachtige wijze vermoord. Ondanks alle nasporingen van de po litie is men er tot dusver niet in ge slaagd den dader op het spoor te komen. Van Deutsch—Volkische zijde tracht men thans de zaak zoo voor te stellen alsof men te doen zou hebben met een joodschen ritueelen moord. De politie heeft verschillende strooibiljetten in beslag genomen, waarin verband wordt gelegd tusschen den moord op de beide kinderen en den zelfmoord van een joodschen arbeider, ^e politie te Bres lau spreekt dit echter ten stelligste tegen. Het medisch onderzoek heeft overtuigend aangewezen dat de beide kinderen het slachtoffer van eensexu- eelen moord zijn geworden. De diie misdadigers die uit de gevangenis van Rambouillet waren ontsnapt na hun be waker geworgd te hebben, worden door politie en huza ren in het kreupelhout van het bosch van Rambouillet opgejaagd. Een voor bijganger waarschuwde telefonisch de politie, dat hij drie mannen door een open zijdeur van de gevangenis had zien wegvluchten. Op de binnenplaats van de gevangenis vond men den gevangenbewaarder dood liggen met een wonde aan zijn voorhoofd, terwijl een zakdoek stijf om zijn hals was gebonden. Zijn sleutels en twee gela den revolvers waren verdwenen. Uit Rambouillet seint men nader, dat de politie zich van een der drie ontsnapte bandieten heeft meester ge maakt. Gistermiddag tegen zes uur reden eenige wielrijders op den Muiderstraat- weg, even ten Westen van Muiden, in' de richting van Amsterdam. Twee broers, wonende in de Benkoelenstraat te Amsterdam, reden achter elkaar. De achterste raakte met het voorwiel het achterwiel van zijn broer aan. Hij slipte en ging slingeren en viel. Een groote auto kwam de fietsers achterop. De bestuurder deed een poging om niet over den gevallen fietser heen te rijden en haalde snel naar links uit. Het gelukte inderdaad niemand te over rijden, maar de auto vloog in de vaart. De inzittenden, drie heeren en een dame, bleven ongedeerd. De gevallen fietser was er intusschen leelijk aan toe. Hij werd met een sche delbreuk opgenomen en naar het O. L. V. Gasthuis te Amsterdam vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij overleden SPORT. w. s. c. Door eene 4—1 overwinning op Belcrum op de Seriewedstrijden te Breda, plaatste W.S.C zich in de kwartfinale en zal a.s. Zondag om 2'/2 uur moeten spelen tegen den winnaar van den wedstrijd D.F C. 2 O.S.S., beiden uit Dordrecht. Wordt hiervan gewonnen, dan volgt om 4'/2 uur de halve eindstrijd. Wederom zal de reis naar Breda gemaakt worden per tram van 11.45 naar Tilburg en verder per trein. Ook het 11de Elftal van W.SC. zal a s. Zondag deelnemen aan de serie wedstrijden te Tilburg, uitgeschreven door de vereeniging ZIGO en zal om 2 uur gespeeld moeten worden tegen N.O.A.D. 4 Beide elftallen zullen gezamelijk de reis naar Tilburg maken. QUICK. Zondag 1.1. hadden de propaganda serie-wedstrijden plaats uitgeschreven door Quick waarvoor als eerste prijs door de Quick-supportersclub een prachtigen beker was geschonken. De eerste wedstrijd tusschen Quick 2 en Kaatsheuvel 2 eindigde in een 4—0 overwinning voor Quick. De tweede ontmoeting H.E.C. 2 Baardwijk 2 werd een H.E C.-zege van 2—0. De finale tusschen Quik 2 en H.E.C. 2 beloofde een spannende partij te worden doch bij het uur van aanvang begon het triestig te regenen en voor de wedstrijd ten einde was, was er van spelen geen sprake meer. Toen goot het er uit en gezien de stand reeds 4—0 was in het voordeel van Quick werd de wedstrijd gestaakt. Quick 2 kreeg zoodoende den eersten prijs en H E.C. 2 den tweeden prijs, zijnde een mooien lauwerkrans. De prijzen werden na afloop door den heer H. van Engelen in een mooie toespraak uitgereikt waarvoor door beide aanvoerders een woord van dank werd gesproken. Zaterdagmiddag 1.1. speelde Quick 3 haar laatsten comp.-wedstrijd tegen Baardwijk 2 op het Baardwijk- terrein. Deze wedstrijd eindigde in een 1—1 gelijk spel. Het was van Quick 3 een mooie sportieve daad om alvorens de wed strijd een aanvang nam Baardwijk 2 met een pracht bloemstuk te huldigen voor het reeds behaalde afdeelings— kampioenschap. De Quik 3 aanvoerder M. Berkelmans, hield hierbij in goed gekozen woorden en met werke lijk goed talent de huldigings toespraak, waarvoor door den heer Leijten als Baardwijks' voorzitter een dankwoord werd gesproken. R. W. B. R.W B. heeft 1.1. Zondag gedeeltelijk een vergeefsche reis naar Breda ge maakt. Doordat wegens den gestadig neerplassenden regen spelen onmoge lijk was, besloot het bestuur van „Breda" om R.W.B. zoowel als W.V.B. beide in de volgende ronde te plaatsen, doch weer tegen elkaar. JULIANA. Zaterdag j.l. speelde Juliana 2 haar laatste competitiewedstrijd tegen Quick 3 Waalwijk. Juliana 2 behaalde in hare afdeeling het kampioenschap, waarvoor haar door Quick een fraai bloemstuk werd aangeboden, dat in dankbaarheid werd aanvaard. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 1—1, Beide partijen wogen tegen elkaar op. KAATSHEUVEL. J.l. Zondag hadden we een plaatse lijke ontmoeting tusschen de Voetb. Ver. K.S.W. en B V.V. De B.V.Vers waren de sterksten in 't veld en toch wist K.S.W. voor rust de leiding te nemen 1—0. Even na rust weet L. v Boxtel met een onhoudbaar schol den stand gelijkte maken. Enkele minuten daarna maakt de B.V.V. keeper een fout, waarvan de Centervoor van K.S.W. weet te profiteeren en weer de leiding tenemen. Lang hebben zij van hun voor sprong geen pleizier of H^Wagemakers maakt met een schitterend schot gelijk 2—2. De backs en halflinie zijn schit terend in orde en geven de voorhoede geen schijn van kans, de aanvoerder Mes moedigt zijn spelers goed aan en werkt zelf onovertrefbaar, de centerhalf de Jong weet zijn ballen goed te plaat sen en gedurig zweeft de bal voor het K.S.W. doel, de Centervoor Dinge- mans die als altijd onvermoeibaar werkt, weet den bal te pakken te krijgen en geeft den Keeper geen schijn van kans 2—3 en zoodoende is voor B.V.V. de winnende goal gemaakt. In dezen stand komt geen verandering meer en als de scheidsrechter met een overwicht van B.V.V. einde fluit, heeft B.V.V. ruim verdiend gewonnen. De wedstrijd werd in goede verstand houding gespeeld. Andermaal was 't weer ongunstig op den liefdadigheidswedstrijd door Kaatsheuvel Zondag op 't Horstterrein, thans tegen het sterke Berkdijk ge speeld. Over belangstelling viel ditmaal niet te klagen. Voor den wedstrijd ontving Berkdijk een bloemstuk ais attentie voor 't behaalde kampioenschap B.V.V. Ie klas. Scheidsrechter Horsten leidde kalm en correct. De wedstrijd eindigde met een verdiende Berkdijk overwing 3—2. In de voorlinie van Kaatsheuvel kwam voor den eersten keer Schünfeld uit, die bleek een goede kracht te zijn. GEERTRUIDENBERG. Onder vrij groote belangstelling speelde Good—Luck tegen de vetera nen. De oude Spartaan Bas Smits, die van den wedstrijd gehoord had. was extra gekomen om z'n oude plaats als spil weer in te nemen. Voor de rust gingen de partijen tegen elkaar op. Good—Luck had eenmaal succes met een mooie doorbraak. Bij de veteranen waren het de Gebrs. Heikant, de als back, een zeldzame partij hebben ge geven. Het is jammer dat zulke spelers, zich reeds onder veteranen durven rangschikken. Na de rust ging er bij de veteranen het vlugge uit, en was er een sterke afmatting zichtbaar, en't waren de beide backs die nog zwoeg den. Deze konden echter alles ook niet houden, en de Good—Luck— voorhoede maakte er achtereenvolgens 7—0 van. Geertruidenberg I wist het tegen „de Zwartjes" uit Ulvenhout, op de serie—wedstrijden te Dorst niet tot een overwinning te brengen en kwam met een 2-0 nederlaag naar huls. Longa-Tilburg wint den N.V.B,-beker. Longa—Spartaan 5—2. De belangstelling van de finale om den N.V.B.-beker, die te Utrecht plaats had op het veld van Hercules, was bijzonder groot. Beide ploegen waren volledig en Spartaan is het eerst aanvallend en iets in de meerderheid. Die meerder heid duurt maar kort want de tweede klasser doet eenige tactische aanvallen. Bij een dezer werkt de Amsterdamsche achterhoede het leder met de hand weg. Penalty 1 Onhoudbaar 1—0. Er dreigt nu om beurten gevaar voor de doelen, totdat de Tilburgers op fraaie wijze er 2—0 van maken. Heel Spar taan verdedigt zonder succes, want nog voor rust is het 3—0. De tweede helft begint met een meerderheid der Amster dammers, doch het verre opdringen wordt noodlottig, want de vlugge Til- burgsche voorhoede krijgt het leder vrij en voor men goed weet, wat er gebeurt, is het 4—0 en spoedig zelfs 5-0. Longa speelt een gewonnen wedstrijd en spant zich niet meer in. Spartaan kan in deze periode twee doelpunten maken, zoodat met 5—2 het einde komt. De club werd in Tilburg zeer en thousiast ontvangenin auto's van de trein gehaald Onder 't feestmaal werd gesproken o.m. door Mr. P. Arts, die er op wees, dat het 26 jaar geleden was, dat de beker naar een ander district verhuisde. De heer Jan van Bel complimenteerde als voorzitter van den B.V.B. en voor zitter van het Zuidelijk Districtsbestuur, de heer Denteneer als Beschermheer van Longa, den overwinnaar uit 209 mededingers. Er schijnen ook in 't Zuiden toch nog goede voetballers te zitten, zooals dezen dag op meerdere plaatsen werd bewezen. Zuid—Oost 4—2. De districtswedstrijd Zuid—Oost is met 4—2 Zondag te Tilburg door 't Zuiden gewonnen. Vooral vielen van de Zuidelijken op Massy (Roermond) en verder Veltkamp. Van Tilburg deed goed werk maar de twee doelpunten waren zijn fouten. De backs de Bruijn en Stuve waren uitblinkers, ook Horsten en van Haeren deden vrij goed werk. In de Zuidelijke voorhoede was Soons de goalgetter. Alle vier de doelpunten nam hij voor zijn rekening. Hij kreeg het wel gemakkelijk, want zijn beide buurlui legden hem het leer voor de voetenhij heeft van de kansen uit muntend geprofiteerd. Felix blijft de „Sturiner" uit de voor linie. Zijn doorzetten is bewonderens waardig jammer dat zijn schot niet naar evenredigheid is. Het komt ons voor, dat hij zonder eenige goede schutters naast zich in de meeste wed strijden niet zou uitblinken Verlegh was weer de oude rat. Alleen tegen het einde raakte hij vermoeid en toen zakte zijn spelpeil. Niettemin blijft hij een rappe, handige gast. Lommen op den rechtervleugel heeft zich goed ingespeeld en zal bij ernstige training nog wel van zich laten hooren. Minder was Van Dijk, de Eindhovenaar. Te gen een verdediging echter als Velt kamp Horsten is het evenwel niet gemakkelijk optornen. Denemarken—Holland 4—1. De wedstrijd Denemarken—Holland Zondag in Kopenhagen gespeeld heeft voor ons weer een negatief succes gehad. Zooals we dat gewoon gaan wordeneen fiksche nederlaag opnieuw dus. De Hollanders hebben den gehee- len wedstrijd een mat, slap spel ge toond. De Denen hebben behoorlijk, maar ook niet schitterend gespeeld. Quax, de Hollandsche doelverdediger, heeft ondanks de 4 punten, schitterend werk gedaan, de rest was buitenge woon matig. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. t f Heden overleed na een f geduldig lijden, voor zien van de H.H. Sacramen ten der stervenden, onze innig geliefde en dierbare Vader, Behuwdvader en Grootvader Johannes Baptlstos Verwlel, Weduwnaar van wijlen Mej. Franclsca Manders, in den gezegenden ouder dom van bijna 83 jaren. 's-Bosch Dorothea Verwiel, Relig. A. Verwiel-Hanssen. H. Hanssen en Kinderen. Chicago Adr. Verwiel. Theresa Verwiel Bouman en Kinderen. Sluiskil Maria Verwiel, Relig. Oshkosh Arnold Verwiel. Nelly Verwiel-De Ruijter en Kinderen. Waalwijk36633 H. Verwiel. L Verwiel-v. Dun en Kinderen. Cor. Verwiel. J. B. Verwiel. Joha. Verwiel-Trimbach en Kinderen. Waalwijk, 15 Juni 1926. voor magazifnwerk, plm. 16 jaar. Brieven onder Ietter G. aan het Bureau van dit blad. 36630 Nieuw le klas Burgers Heeren- en Damesrfjwiel model luxe Burgers Velp. Spotprijsll Heeren- f 60.- Damesrijwiel f 62.50 met nog garantie tot 20 Mei 1927. Franco vrij zicht. Brieven onder No. 764 aan het Bureau dezer courant. 36629 zonder merk of nummer door GEBR. KONST. Waalwijk. 36631 Op Dinsdag 22 Juni zal worden aanbesteed voor rekening van den heerJ.C. HU1BREGTS, Kerkstraat te Loon- opzand, alwaar bestek en teeke- ning vanaf heden verkrijgbaar zijn f 5.— waarvoor na de besteding, f 3. - wordt gerestitueerd. 36634 De Architect A N. J. SNIJERS te Raamsdonksveer, zal namens den Heer A. VAN ZWOL aldaar op Donderdag 24 Juni a.s. des n m. ten 5 uur in 't Café van besteder Het bouwen van een Woon- en Winkelhuis met Garage op een perceel gelegen te Raamsdonksveer. Bestek met teekening a f 2.- verkrijgbaar ten kantore van den architect alsmede desgewenschte Inlichtingen. Restitutie bij inlevering onge schonden bestekken II. te Waalwijk, 36632 zal bij inzet op Dinsdag 22 Juni 1926 en bij toeslag op Dinsdag 6 Juli 1926 telkens des avonds om 7 uur, in „Concordia" te Heusden Het zeer gunstig gelegen bouwterrein nabij den Over weg van het Station Drunen, bijzonder geschikt voor fa brieksterrein kad. Drunen B 1673 groot 0.20.75 H. A. Toebehoorende aan A. Cox. te Waalwijk, zal te Waalwijk op Vrijdag 18 Juni 1926, voorm. 10 uur aan Haven. te Waspik op Zaterdag 19 Juni 1926, voorm. 10 uur bij VAN IERSEL, Café .de Ploeg", te Capelle op Zaterdag 19 Juni 1926, nam. 1 uur aan de Haven, EEN GROOTE PARTIJ BEST f als: Planken, Panlatten, Ribben, enz. enz. 36625 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. DE HEER Waarom nog langer lijden als gene zing mogelijk is Bedenk eens wat het wil zeggen bevrijd te worden van zoo'n verschrikkelijke jeuk. Een paar druppels 9>.D.D. on gij voelt onmid dellijk verlichting. Geen jeuk en geen gekrab meer I De verzachtende bestanddeelen van deze byzondere vloeistof dringen door de poriën en dooden de ziektebrengende bac teriën.Genezing begint direct. Lijdt gij aan Exzeem, Open been, Ring worm, Huidzeer, Insectenboten, Roos en andere huidziekten, één flesch D.O.D. zal U bewijzen, hoe heil brengend dit middel is I D.D.D. in ft. d 0.75 en f. g.60. D.D.D. *eep A l I.' bii alle avoth. en droQ. Havi-fiarage 36631

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3