iïoopers uit Naüijk. er Een nel Meisje 8.8. Lilbaner Poneys HET ZUIDEN Weck Inmaakglazen en Steriliseerstellen, Marktberichten. Bierlaagh-van der Heijden Harly Davidson Motorrijwiel A. P. C. Reothaert kunstmest. Woensdag 1.1. is alhier in werking getreden eene belasting op publieke vermakelijkheden. Betrokken vereeni- gingen dienen hier rekening mede te houden. Van Maandag 21 tot Woensdag 23 Juni zal er alhier een afd. soldaten verblijf houden, welke bij de burgers ingekwartierd zullen worden. GEERTRUIDENBERG, 18 Juni. Gouden Priesterfeest Z.H.Eerw. Deken H. van de Ven. 24 Juni 1876. 24 funi 1926. De HoogEerw. Heer Deken van St. Geertruidenberg, H van de Ven werd op 5 September 1851 te Veghel geboren en 24 Juni 1876 tot priester gewijd. Als kapelaan diende hij de parochies te Zevenbergschen Hoek, St. Oedenrode en Nijmegen en op 10 Au gustus 1896 werd hij benoemd tot Pastoor van t. Geertruidenberg. Hier na werd Z H.Eerw. in Juni 1917 be noemd tot Deken over het Dekenaat St. Geertruidenberg, welk ambt hij tot op heden, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd met zeer veel liefde, ijver en nauwgezetheid vervult. Als bijzonderheden tijdens 't verblijf van Z.H.Eerw. in onze gemeente vermelden we de oprichting van de Bijzondere scholen voor Lager- en Mulo-onderwijs, welker tot standkoming in hoofdzaak door hem bewerkt werd en waarvan de plechtige opening plaats had op 13 |uni 1918. Hoewel we de huldiging van Z.H.Eerw. niet willen vooruit- loopen, memoreeren we toch even dat Z.H.Eerw. naast zijne drukke dage- lijksche werkzaamheden in onze uit gebreide parochie, Directeur van de H. Familie en Eere voorzitter van de St. Vincentius was. Ten slotte herinneren wij aan zijn ijverig propageeren voor de drankbestrijding voor welke hij een ontelbaar aantal voordrachten gehouden heeft. Hoewel het niet in de bedoeling van den jubilaris ligt om zijn jubileum luisterrijk te vieren, heeft zich toch al hier een comité gevormd, dat dezen dag zoowel voor den trouwen herder, als zijn parochianen tot een onverge- telijken wil maken Óp wensch van den jubilaris zal het feest reeds a.s. Zondag gevierd worden, daar dan alle parochianen in de gele genheid zijn dit mede te vieren Daar om zijn Zondag a s. de Kerk-diensten als volgt: Te 7 uur H. Mis met generale H. Communie, te half tien wordt de ju bilaris door 't feestcomité en bruidjes aan de pastorie afgehaald. Te 10 uur hoogmis met assistentie van onze stad- genooten de WelEerw. Heeren v. Mer- nënboer, v. Laarhoven en Allard, terwijl door den Z E. pastoor Hansen, oud- Bergenaar, de preek zal gehouden worden. Receptie van 12'/a tot 2 uur, waarbij aanbieding cadeau. Alle mannen en vrouwen worden uitgenoodigd tot het bijwonen van het plechtig lof4l/2uur, waaronder toespraak van den jubilaris. Alle parochianen worden verzocht te vlaggen. ALMKERK. De collecte gehouden voor den gewapenden Dienst in deze gemeente heeft ruim f 19 opgebracht. Op 8 |uli a.s. zal de Herv. Kna- penvereeniging alhier een pleizierreis maken naar den Haag en Scheveningen. Naar wij vernemen hoopt de heer Bergmeljer, burgemeester alhier, op de Chr. SÓ.S. Cursus welke van 12 tot 17 Juli a.s. te Lunteren gehouden zal worden een onderwerp in te leiden nl. Indische Arbeidersbeweging. Op Zaterdag 26 funi a.s. zal het Mannenkoor „Exelsior" met medewer king van de muziekvereniging Kunst na Strijd" van Oudendijk, op 't erf van den heer C. Kolff aan den Ippel- schendijk alhier een concert geven. As. Zondag hoopt Ds. Eselink Geref. pred. te Eindhoven, alhier des avonds 7 uur (z.t.) in de Geref. kerk op te treden voor den Evangelisatie- arbeid in Noordbrabant en Limburg. BREDA. Gisterochtend is hier over leden de heer Richard Smagghe. oud voorzitter der Kamer van Koophandel voor West-Noordbrabant. EETIIEN. Ter secretarie dezer gemeente ligt gedurende tien dagen voor belanglieb- benden ter inzage een exemplaar van het inschrijvingsregister met een daaruit opge maakt alphabetisch register van ingeschre venen voor den dienstplicht, lichting 1927. i eens per auto naar zijn woonplaats werd gereden. Het R K. Mannenkoor, daartoe uitgenoodigd, hoopt 29 Juni a.s. een concert te geven op het Eiland in den theetuin. De Fanfare der H. Familie heeft bericht, dat zij hoopt deel te nemen aan het op 1 Aug. te houden Bonds- festival te Engelen. was om de machine te halen voor 'n reparatie. De eisch wegens diefstal der naaimachine luidde f 40 boete, de uitspraak f25 boete. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 18 Juni 1926. Behalve dat er vele kuikens sneuvelen aan ziekten, worden er de laatste weken bij vele kippenhouders veel geroofd door katten. Er is dus ineer dan ééne reden om onze kuikens goed op te sluiten. Dezer dagen had in de Hoofd straat een ongeval plaats, dat wonder lijk goed afliep. Een jongen werd door de autobus der firma P.-v. G. te Waalwijk aangereden en sloeg over de fiets heen. Omstanders dachten niet anders of de jongeman was ernstig gekneusd. Zonder 't minste letsel bekomen te hebben, stond echter de jongen op om zijn weg te ver volgen. Ook de fiets werd niet be schadigd. A.s. Zaterdag 19 Juni om 3 uur nam. is de raad dezer gemeente bijeen geroepen in besloten vergadering ter behandeling der punten in de vergade ring van Zaterdag 12 juli j.I. aange houden. RECHTSZAKEN. RECHTBANK. Arm bruintje. J. v. K., landbouwer te Wijk, was door den kantonrechter te Heusden veroordeeld tot f 15 boete, subs, hech- tenisstraf, wegens het noodeloos kwel len van een dier. Zijn paard had een open wonde en al schuurde het gareel er tegen, toch moest bruintje maar voort. De boer was van zijn vonnis in hooger beroep gegaan, doch hij kreeg bij de rechtbank nul op request. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Nomadenvolk je. A. D., een woonwagenbewoner uit Kaatsheuvel, stond niet op goeden voet met z'n zwager H., die een wagen bewoont te Geertruidenberg. De laat ste nu was in de lieve Mei met z'n woning in Kaatsheuvel komen aanrol len en bracht z'n heele familie mee! Er kwam toen roet in de pap en ze kregen ruzie. D. beet z'n zwager een stuk uit z'n neus En H. trommelde den ander op z'n test. D. vond dat ze daarmede wel quitte waren. Het zwaartepunt der schuld aan den oorlog lag echter bij D., die er bij de eerste opwelling maar dadelijk bij was geweest, om met een stuk van een bezemsteel 't gevechts- vuur te openen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Juni 1926. Op de scheepswerf werd met goed gevolg te water gelaten het Astoria", gebouwd Tegen hem luidde de eisch wegens mishandeling f 10.-, de uitspraak f5.- boete. Fraaie steunbeweging. J. H. v. d. L. een jongmensch uit Utrecht trok naar de dorpjes om daar de eenvoudige menschen wat op den mouw te spelden, waarmede hij finan cieel voordeel kon doen, doch dat hem in verdenking bracht van op lichterij. Hij trachtte de goedheid van mede lijdende menschen gaande te maken, door te zeggen dat hij tot steun van oude en gebrekkige sigarenmakers wat sigaren te koop kwam aanbieden. Hij toonde daarbij een register met namen, waaruit blijken moest, dat tal van andere personen om wille der steunbeweging sigaren hadden ge kocht. Te Giessen waren het T. van Vugt en A. van Andel, die er mee invlogen. Maar, ze waren er niet erg aan be kocht, want voor vijf gulden per honderd kan men nu eenmaal geen fijne havana's verkoopen. Een der getuigen had goedgeloovig wat gekocht, omdat verdachte een verlofbewijs liet zien „waarop den burregemister van Aaaandel op geteekend haai". Verdachte zag niets verkeerds in z'n handige truc. Hij had zoo maar wat verzonnen, niet om te bedriegen, maar om wat te kunnen verkoopen. In ieder geval hield zijn leverancier er een oude man door in 't werk. Het O.M. vond wettig geen aan leiding voor straf en eischte vrijspraak. Machine op afbetaling. Een vrouwtje te W. had een naai machine gekocht op afbetaling. Ze was SPORT. JULIANA. Voor Zondag a.s. 20 Juni zijn door deVoetbalvereeniging Juliana Waalwijk groote Bekerwedstrijden uitgeschreven waaraan sterke vereenigingen deelne men. Om 2 uur wordt gespeeld Quick I en II combinatie Waalwijk contra HEC I Waalwijk, waarbij door beide vereenigingen hard zal worden gewerkt om zich in de finale te plaatsen, waarbij de supporters van beide ver eenigingen hun favorietten wel zullen komen aanmoedigen. Om 3uur de ontmoeting tusschen B. V. V. II en III combinatie's Bosch contra Berkdijk 1 Kaatsheuvel. Kampioen le klas B.v B. welke ook een spannende wedstrijd belooft te worden. Daar anders in onze plaats geen wedstrijden worden gespeeld is het voor de sportliefhebbers een mooie gelegenheid deze wedstrijden te be zoeken. r. w. B. RWB I gaat Zondag 20 Juni naar Breda voor de eind-wedstrijden van Swift. Zooals bekend komt RWB uit tegen het WVB kampioen Br. v. B. Wint RWB hiervan dan moeten nog 2 wedstrijden gespeeld worden wat wel wat veel is, doch we vertrouwen, dat de spelers zich geheel zullen geven om een van de mooie prijzen te be halen, Vertrek spelers en supporters kwart over tien per autobus. RWB II—HEC II wordt Zaterdag 19 Juni om 4 uur gespeeld. Terrein RWB. Dit is de laatste competitiewedstrijd. RWB 2 en 3 combinatie gaat Zondag naar Haarsteeg ter opening van het terrein aldaar. GEERTRUIDENBERG. Het Good—Luck—terrein, dat reeds veel breeder en langer gemaakt is, moet nu nog gelijk gemaakt worden en op de kaal geworden plaatsen gras gezaaid worden. Wanneer de middelen het toelaten zal met dit met behulp van eenige grondwerken doen. Geertruidenberg zal dezer dagen haar vijf jarig bestaan herdenken. HEUSDEN. A.s. Zondag komt hier spelen tegen Juliana de voetbalclub „De Zwaluwen" uit Waalwijk. IXe OLYMPIADE—AMSTERDAM 1928. Uitslag der Medaille-Prijsvraag. De Jury voor de Nationale Prijsvraag voor de Olympische Medaille kwam dezer dagen ter keuring van de inge zonden ontwerpen bijeen. Na een zorgvuldige beoordeeling der modellen heeft de Jury tot haar leed wezen geen der ingezonden ontwerpen kunnen bekronen, wat zij te meer be treurde. daar eenige inzenders blijk van talent gaven, dat ongetwijfeld een aan moedigirig verdiende. Daar echter ook de beste ontwerpen voor een practische uitvoering niet in aanmerking konden komen, kon de Jury geen ander oordeel uitspreken. De ontwerpen zullen voor belang stellenden in een der lokalen van het Algemeen Secretariaat van het Comité Olympische Spelen, Weesperzijde 32, Amsterdam, tentoongesteld worden en wel vanaf Maandag 14 Juni a s, tot en met Zaterdag 3 Juli d.a.v., telkenmale van des v.m. 10 uur tot des n.m. 4 uur, met uitzondering der Zondagen. autobussen zullen uit de verschillende omliggende plaatsen naar 's Hertogen bosch rijden, zoodat een reusachtige samenloop van belangstellenden kan worden verwacht. Als bijzondere attractie is dit jaar aan de markt ver bonden het navolgende Aan de kramen wordt door de koop lieden uitgereikt een gratis bondeze bon is genummerd en aan een stand door het Comité der markt opgericht, wordt door eenige lieftallige verkoop sters de op die bon gevallen prijs groot of klein of een aardig souvenir uitgereikt. Hiervoor zijn door ver schillende firma's te 's Hertogenbosch prachtige reclames beschikbaar gesteld o.a. een 24-deelig tafelservies, een wekkerklok, parapluies. wandelstokken, enz. te veel om op te noemen. Des avonds wordt door het Gemeentebe- een concert aangeboden op de Markt, hetwelk gegeven wordt door het Kon. Muziekkorps van E. Goulmy Baar. Het belooft bij goed weder een schitterende dag te worden waar op zich eenieder kan amuseeren. Allen dus op naar 's Hertogenbosch en 's avonds naar huis toe met een aardig souvenir of Bossche koek, St. Jansmoppen voor moeder de vrouw. Ook voor origineele Brabantsche cos- tuums wordt een prijs door het Comité beschikbaar gesteld. Zij die zulk een costuum bezitten, komen daarmede naar 's Hertogenbosch. Het Comité bestaat uit de vertegen woordigers der Beide organisaties van marktkooplieden „St. Antonius Door Vereenip«;{ïg Bestuur wordt "gevormd door de Hee ren L Florie, Voorzitter, secretaris der gem.-Marktcommissie, G. H Jimmink, lid van den Gemeenteraad,.Secretaris, j. A. H. Herrings, adj.-commies ter secretarie, adjunct-secretaris, G. H. Meulendijk. Penningmeester van den R K. Marktbond „St. Antonius", pen ningmeester. Men kome dus naar 's-Hertogen- bosch. Naast de St. Jansmarkt is er dien dag de groote Veemarkt, waarop ook voor den boerenstand veel is te zien op gebied van veeteelt. De beziens waardigheden van den Bosch als de St Janskerk, het Stadhuis, Provinciaal Museum, enz. enz. vergete men dien dag ook niet. Ook zal de vermaarde beiaard der Kathedrale Kerk zijn luslige liedjes door het luchtruim doen weer- schallen. Zij, die het genot van den zingenden toren nog niet kenden, be hoeven daarvoor niet meer naar het buitenland te gaan's Hertogenbosch bezit in zijn scnitterend carrillon van 42 klokken een pendant zoo niet een geducht concurrent van den Mechel schen beiaard, die een wereldvermaard heid bezit. Denk dus aan 23 Juni, de Bossche St. jansreclamemarkt. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 14 Juni en 17 Juni 1926. KipeierenHoogste prijs f 6 75 Middel prijs f 5.25 Laagste prijs f 3.75 Eendeieren f 4.00—4.40 Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Totaal aanvoer 300.000 stuks. Handel stug. GEMENGD NIEUWS. ten geweldige cycloon, verge zeld gaande van een hevigen slagregen, heeft van den Zaterdag op den Zon dagnacht Genève, Chaux-de-Fonds en de omliggende landstreken geteisterd. De cycloon heeft ongeveer 6 minuten geduurd. Er werden 3 personen gedood en talrijken gewond. Een geheel bosch werd met den grond gelijk gemaakt en niet minder dan 18 boerenhoeven werden weggevaagd, waarbij 'n groote hoeveelheid vee verloren ging Ook te Bernèse (Jura), Delemont, Basel en Neuchatel werd enorme schade aan gericht. Doordat het telegraaf- en tele foon—verkeer ontwricht is zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. Een plotselinge overgang van een Junitemperatuur, al kan moeilijk van zomerhitte gesproken worden, tot enkele graden onder nul overkwam dezer dagen een slager in Weymouth (Engeland). Toen hij zich in de koel- kamer begaf hoorde hij de deur achter zich in het slot vallen, en daar de sleutel aan den buitenkant zat, was hij opgesloten. Het bevriezingsapparaat was in werking, buiten zijn contróle, zoodat hij het van minuut tot minuut kouder voelde worden. Niemand had het ongeval opgemerkt. Nadat hij 25 minuten in den kelder haddoorgebracht, begon zijn hondje, die hem was ge volgd. maar voor de deur was achter gebleven. te janken. Dit trok de aan dacht van de slagersgezellen, die de en ijskamer openden, en den slager, die Het Dagelijksch J er reeds ernstig aan toe was en eerst na geruimen tijd weer op verhaal was gekomen, verlosten. stalen kanaalschip o voor den heer N. Kahlhofen te Saar-1 met termijnbetaling al f 5 over de burg en metende 550 ton. Tevens werd de kiel gelegd voor een Rhein- Herne-schip, groot 1400 ton. Als plaatsvervangend voorzitter der Schattingscommissie der Rijks inkomstenbelasting voor Heusden, Oud- Heusden, Herpt, Hedikhuijzen, Eethen, Veen en Wijk is aangewezen de rijks ontvanger alhier, de heer M. v. Riet. Op den dijk nabij de stad werd Woensdagmiddag de vischkoopman S. uit Veen aangereden door een auto, doordat de hond van den wagen, waarop hij zat, naar we vernemen, voor de auto sprong. De eigenaar van het laatste voertuig bracht hem naar het Diaconessenhuis alhier, van waar hij, na verbonden te zijn, even helft heen en was nog f30 schuldig. En ze begon toen wat te treuzelen, want de werkloosheid bracht haar wel zorgen, maar geen centen in 'r beursje. De leverancier van de naaimachine kwam manen en de vrouw deed toen de mededeeling, dat haar mansvolk Maandag werk had en dan zou ze betalen. Doch de eigenaar der machine was met die boodschap niet tevreden. Toen de vrouw afwezig was, kwam hij per auto om de naaimachine terug te halen. Hij vroeg aan de kinderen waar moeder was en terwijl moeder geroepen werd, zette hij de machine in den wagen en nam deze mee. Des wege moest hij nu terecht staan. Hij deelde mede, dat hij gekomen Waalwijk, 18 Juni '26. Eieren 5'/2—6'/2 ct. Varkens f 15-120. 's Hertogenbosch, 16 Juni 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1532 stuks. 63 stuks kalveren. 670 stuks hoornvee. 657 biggen. 79 reugen. 63 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 265—f 425 p. st. Kalfvaarzen van f 250—f 380 p. st. Magere ossen en koeien van f 130—f235 Vette ossen en koeien van f 0.52 pd lekw Vette ossen en koeien van f 0.45 pd 2e kw Pinken van f 85—f 150 per stuk. Zeugen van f 125—f 170 per stuk. Biggen van f 3.25—f3 50 per week. Schapen van f 18—f 32 per stuk. Lammeren van f 8—f 14 p.stuk. Handel rundvee en schapen traag, varkens goed. St. fansreclamemarkt te 's Bosch. Men verzoekt ons opname van 't volgende De alom bekende groote St lans reclamemarkt te 's Hertogenbosch wordt Woensdag a.s. 23 Juni voorde vierde maal gehouden. Deze markt verheugt zich ieder jaar in een bui tengewone en steeds stijgende belang stelling. Ook dit jaar is de belangstelling buitengewoon groot. Voor den reclame wedstrijd zijn gouden, zilveren, bron zen medailles en plaquetten beschik baar gesteld door de gemeente en andere openbare lichamen, door een groot aantal autoriteiten en particulie- ren. De markt wordt half elf uur v.m. officieel geopend door het Gemeente bestuur. Hieraan gaat vooraf een bij eenkomst van genoodigden in Hötel Noord Brabant. De trams vervoeren dien dag voor half geld heen en weer: ontelbare AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 19 Juni. Witte Bioscoop, „De Geheimzinnige Passagier", 8 uur. Zondag 20 Juni. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 20 Juni. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 20 Juni. Witte Bioscoop, „De Geheimzinnige Passagier", 6 en 8'/i uur. Zondagavond 8 uur. Concert op de kiosk op de Markt. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. Leest aandachtig de ad vertenties in ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. Koopt bi] deze adver teerders. ADVERTENTIëN. GEVRAAGD: 15 of 16 jaar, voor hulp in de huishouding M. C. PULLES-HEESBEEN, Electr. Luxe Bakkerij, 36654 Grootestraat 235. TE KOOP 1923, 2 cyl 7/9 P. K., met zijspan, voorzien van tochtscherm enz. Geheel electrisch.zeergoedonder houden, in schitterende conditie. AdresJAC. PLEVIER, Station straat 45, Waalwijk. 36662 OPENBARE VERKOOP van 36657 TE WAALWIJK op DONDERDAG (Marktdag) 24 JUNI 1926 v.m. 10V2 uur op den Winterdijk, achter Café Govaerts te Waalwijk. De poneys zijn van betere klasse dan de vorige. Notaris JANSEN. StoomblljartfabrieK TO.BURG. 318 Groot© voorraad. Vakkundige bediening en gratis onder richt in 't Steriliseeren. Voor mijn geachte afnemers die geen WECKGLAZEN wenschen heb ik ock het merk WELT, Compleet Sterlllseerstel 4.50 Complete Stoomketels 6.00 Doet Uw inkoopen bij a. d. Markt 261 WAALWIJK, en U zult overtuigd zijn dat U voor Sterillsee artikelen nergens beter kunt slagen. 36469 TO. co' O •O ET cd »-*■ era o cd CL cd w CL -1 CD Crt a>

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10