DE ECHO VAN HEI ZUIDEN DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 18 Juni 1926. Harmonie „St. Crispijn". In ons verslag betreffende de jaar- vergadering der R.K. Werkliedenver- eeniging werd er op gewezen dat onze haimonie steun noodig heeft, vooral nu ze voortaan in de eerste afdeeling gaat meedingen er moeten instrumen ten aangeschaft worden, enz. Men wil daarvoor een fonds stichten en heeft daarvoor een beroep gedaan op de leden en ook op belangstellenden uit de gemeente, die deze zaak willen steu nen. Zeer zeker zijn er tal van perso nen die de prestaties onzer harmonie willen steunen en daarvoor hun bij drage willen geven. Aan 't verzoek der harmonie, om daarvoor onze ko lommen open te stellen, willen wij gaarne voldoen, in de hoop dat velen het goede voorbeeld van den ZeerEerw. heer pastoor zullen volgen en een groo- ter of kleiner bedrag zullen inzenden, dat wij dan in ons blad zullen verant woorden. Z.Eerw. heer Pastoor van Riel f 10.— „De Echo van het Zuiden" f 5. Groot Concert op uitnoodiging van „Waalwijks Belang" der harmonie „Concordia" van Loonopzand, op de kiosk op de Markt te Waalwijk op Zondag 20 Juni 's avonds 8 uur. Programma 1. Bondsmarch M. C. v. d. Roovaart. 2. L'Almadienne, Ouverture Ch. de Carmont. 3 A Toi, Walzer E. Waldteufel. 4. Divertissement Espagnol L. C. Desormes. Pauze. 5. Ouverture „Leichte Cavallerie" F. von Suppé. 6. Badinage Fantaisie Polka pour Clarinet B, Ed. Avan. 7. Fant. surl'opera „Faust" Gounod. 8. Unter siegenden fahnen, Marsch Blankenberg. Bij het te 's Hage gehouden examen, voor Candidaat-Gemeente- Secretaris slaagde o.m. de heer F. A. Klerks, ambtenaar ter secretarie alhier. In verschillende huisgezinnen, gevestigd in de St. Antoniusparochie, heerscht Roodvonk. A.s. Zondag ten 5'/2 uur zal de jaarlijksche Kindsheidoptocht, waar van dit jaar al bijzonder veel werk is gemaakt, door onze parochie trekken, nadat Zaterdag ten half negen voor de leden en weldoeners eene H. Mis is opgedragen. Behalve een groot aantal mooie groepen, treffen we een zestal praal wagens, die door uitbeelding en aan kleeding ieders bewondering zullen trekken. Er nemen een 250-tal kinderen aan deel, terwijl tijdens den optocht natuurlijk voor de missie wordt ge collecteerd. De route is als volgt: Vanaf de Eerw. Zusters door Stationsstraat, Burgemeester van der Klokkenlaan, Mr. van Coothstraat, Haven, Groote straat, Hoekeinde. Het, vooral in 't Zuiden zeer beken de sportblad .Ons Zuiden", officieel or gaan van den Brabantschen, Limburg- schen en Zeewschen voetbalbond, Zuid- Ned. Wielerfederatie, Limb. Athletiek- bond, Kegelbonden, Handboogschutte rijen, Postduivenliefhebbers, enz. enz., onder redactie van H. Bartels, Gaston Goossens en met medewerking van Jan van Bel en tal van andere bekende sportmannen, zal vanaf het nieuwe kwartaal (1 Juli) verschijnen terWaal- wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Het zal dan eenmaal per week (Woens dags) en in ander formaat uitkomen. Wegens bedanken der heeren H. Verheijen, leerfabrikant te Dongen en B. Timmermans, schoenfabrikant te Waalwijk, zijn als Üd der commissie van overleg voor de schoen- en leder industrie, resp. als voorzitter en onder voorzitter, gekozen de heeren H. Man- naerts, schoenfabrikant te Tilburg en G. van Loon, leerfabrikant te Waalwijk. Onderstaand adres is door de Kamer van Koophandel voor de Lang straat te Waalwijk aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's Gra- venhage verzonden Weeldeverteringsbelasting Met groote voldoening hebben wij kennis genomen van het bericht in de bladen, dat door Zijne Excellentie den Minister van Financiën een wijziging is aangebracht in de redactie van den post schoenen in de tot het ontwerp weeldeverteringsbelasting behoorende Tabel. Wij erkennen gaarne, dat onze ernstige bezwaren tegen eene belasting naar de oorspronkelijke redactie van den betreffenden post in de Tabel goeddeels zijn weggenomen. Wij con- stateeren dit met groote voldoening, omdat voor de schoenindustrie, die nog voortdurend uiterst zorgvolle tijden doormaakt, een bij deze om standigheid voor haar herstel ernstig gevaar is weggenomen. De geweldige variatie in modellen als uitvoering van het schoeisel be- schouwe men toch niet als een bewijs van den voorspoedigen gang van zaken in de industrie. Veel meer zijn dit symptomen van zwakheid. De onder linge concurrentie is zoo scherp, dat niet alleen in de prijsstellingen, doch ook in het produceeren van steeds meer nieuwe modellen en uitvoeringen tot in het dolzinnige toe, de onder nemingen zich uitpuiten om toch maar emplooi voor hun bedrijf te vinden. En ondanks den nadeellgen invloed op den kostprijs van het telkens zich moeten instellen op het aan de markt brengen van steeds nieuwe modellen in geraffineerde uitvoeringen, schijnt zelfs een poging om deze mistoe standen ook maar voor een deel weg te nemen in de omstandigheden, waarin de schoenindustrie thans ver keert, niet mogelijk. Op gevaar af den schijn te wekken de uiterste tegemoetkoming te ver langen, meenen wij toch de aandacht Uwer vergadering te moeten vestigen op een bezwaar dat de redactie van den post schoenen in de Tabel ook na de daarin aangebrachte wijziging blijft aankleven. Na die wijziging zullen immers belast blijven schoenen geheel of grootendeels van lakleder vervaardigd. In ons adres van 8 April 1925, gericht tot den toemaligen Minister van Financiën naar aanleiding van het aan Uwe vergadering aange boden ontwerp van wet tot wijziging der Zegelwet, wezen wij reeds op de groote moeilijkheid om in het artikel schoenen een sch^jding te trekken tusschen luxe- en ander schoeisel. Als gevolg van den hiervoor gesigna- leerden toestand in de industrie zullen niet steeds de verwerkte grondstoffen de maatstaf kunnen zijn, die is aan te leggen bij de beoordeeling van het proces ter onderscheiding van het luxe- uit ander schoeisel. Veel meer zal de wijze van bewerking, hetfabri- caat, een aanwijzing zijn voor de indeeling tot de een dan wel tot de andere groep. Zoo is dit ook inderdaad het geval met schoenen van lakleder. Deze worden evengoed vervaardigd in de fijne, laten wij zeggen luxe uitvoering als in de eenvoudige, waardoor' zij worden gemaakt tot een in het dames werk couranten en veel gevraagden volksschoen. Ook de Commissie van Overleg voor de Schoen- en Leder industrie wees hierop reeds in haar adres van 15 dezer, gericht tot Zijne Excellentie den Minister van Financiën, waarin aangehaald wordt, dat de een voudige dames- en kinderlakschoen onder het groote publiek komt in prijzen van f3.— tot f8.— per paar. Niet alleen, zelfs niet in hoofdzaak uit hoofde van industriebelangen be- staat er naar de meening onzer Kamer bezwaar tegen aanvaarding van de gewijzigde redactie van den post schoenen nu ook lakschoenen belast blijven, doch wellicht meer nog, omdat aanvaarding zal meebrengen een kost bare en zich tot alle schoenfabrieken en schoenmakerijen, groot en klein, uitstrekkende contróledienst. In het ander geval zou deze tot een beperkt aantal ondernemingen zijn terug te brengen. En deze kostbare contróle dienst zou dan moeten worden inge steld voor een relatief vrij gering deel der productie der schoenindustrie, zoodat met recht te vreezen valt, dat de perceptiekosten de baten der be lasting bij heffing in den aangeboden vorm. zullen overtreffen. Wij meenen U dan ook te moeten verzoeken, zoowel in het belang der industrie, doch evenzeer in dat van een voor den fiscus economische be lastingheffing, de lakschoen uit den betreffenden post in het ontwerp te schrappen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. Naar wij vernemen heeft de Commissie van Overleg, hoewel dank baar kennis genomen hebbende van de wijziging van het ontwerp Weelde- wet inzake gekleurde schoenen, be sloten te blijven opponeeren tegen het opnemen in de wet van lakschoenen, die veel door kinderen en vrouwen, ook uit de arbeidersklasse worden gedragen. Men zal pogen „uit lakleder" te doen vervallen, zoo mogelijk schoe nen geheel uit de wet te krijgen. De N.V. Schoen- en Lederbeurs te Amsterdam heeft met 17 tegen 6 stemmen en 2 blanco besloten dit jaar geen beurs te houden en met ingang van 30 Juni a.s. eervol ontslag te ver- leenen aan den administrateur, den heer Ch. Schlüssen. Naamlooze Vennootschap Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H.v. Schijndel gevestigd te Waalwijk. Bij de Incassobank te Amsterdam en hare bijkantoren is opengesteld de uitgifte eener 6 procent Obligatie- Leening groot f250 000,— nominaal in stukken van f 1000.en f500.— zijnde de eerste serie van een Obligatie- Leening groot f 500 000. Coupons 1 Januari en 1 Juli tegen den koers van uitgifte 99 procent. in de Toelichting lezen wij o.a De N.V. Koninklijke Stoomschoenen fabriek A. H. van Schijndel, opgericht bij acte van 21 Februari 1917 is eene voortzetting der zaken van den Heer A. H. van Schijndel Sr., welke reeds in 1873 den grondslag legde van het tegenwoordige bedrijf en heeft ten doel de fabricage van en den handel in schoenwerk, leder en aanverwante artikelen, de exploitatie van een of meer fabrieken daartoe, het deelnemen n andere ondernemingen met aanver want doel en in het algemeen alles wat met het vorenstaande in den ruimsten zin verband houdt. Het van den aanvang af floreerende bedrijf werd na de omzetting in eene Naamlooze Vennootschap in 1917 ook gunstig verder ontwikkeld. De buto winsten in het tijdperk 1917 1925 behaald, beliepen ruim f 1.350 000. In de bekende crisisjaren voor de Nederlandsche Schoenindustrie 1921- 1922 werd slechts een verlies geleden van resp. f32.000.— en f43.000.—. Wel een bewijs hoe kerngezond het bedrijf is, dat het dezen malaise tijd met zoo weinig schade wist te door staan. De conservatieve dividend politiek, welke gevoerd wordt, blijkt hier uit, dat de boekwaarde der gebouwen en terreinen voor nog niet lU van de getaxeerde bedrijfswaarde ad ongeveer f444.000,— op de balans paraisseert. De resultaten behaald in de eerste 5 maanden van 1926 wijzen op eene winst, die nu reeds gelijk is aan die over het geheele boekjaar 1925. De gemiddelde bruto winst over het laatste 10 jarig tijdvak bedraagt ongeveer f 161 000.— per jaar. De opbrengst der leening zal worden aangewend voor eene geleidelijke uitbreiding der zaken, het vestigen van eigen verkoophuizen, deelname in aanverwante ondernemingen enz., een en ander ter verdere uitbreiding van den afzet. Hierdoor zal een lagere kostprijs en een in verhouding meerdere winst op een grootere omzet verkregen worden. De Beursnoteering voor deze Obli gaties zal t.z.t. worden aangevraagd, zoodat deze een aan de beurs ver handelbaar beleggingsgobject zullen vormen. N. V. Stoomschoenfabriek voor heen A. W. Roossen de Bakker te Oisterwijk O p r i'c h t e r s A W. M. Roosen, A. Th. Roosen, mej. C. M. Roosen, J. G. Roosen, Th. W. M. Roosen, P. C. Roosen enA.J Roosen, allen industrieelte Oisterwijk Doel: de exploitatie eener schoenfabriek, met aan- en verkoop van alle tot die ex ploitatie behoorende en benoodigde artikelen, alles inden meest uitgebreiden zin, zufks als voortzetting der zaken, tot heden gedreven door den oprichter A. W. M. Roosen. Duur: tot 31 Dec. 1956. K a p i t a a 1f 125.000, verdeeld in 7 prioriteitsaandeelen en 118 gewone aandeelen op naam van f 1000, waarvan alle prioriteitsaandeelen en 93 gewone aandeelen zijn geplaatst. Bestuur: één of meer directeu ren, onder toezicht van een of meer commisarissen. Voor de eerste maal benoemd tot directeuren de oprichters A. W. M. Roosen en A. Th. Roosen en tot commissarissen de oprichters C. M. Roosen, J. G. Roosen en Th. W. M. Roosen. Gisteren nam de heer E. W. Klijberg, vanaf de oprichting Voor zitter van de Commissie voor de R.K. Hoogere Handelsschool, wegens zijn vertrek uit de gemeente, afscheid van de mede bestuursleden en leeraren der school. De heer de Vries wees in korte woorden op het vele door den heer Klijberg in het belang van de school gedaan en bracht hem daarvoor harte lijk dank. De heer J. v. lersel sprak namens de bestuursleden een kort afscheids woord, waarin hij wees dat de plaats van den heer Klijberg niet gemakkelijk zal künnen worden aangevuld, daar hij steeds de stuwkracht voor alles is geweest. De heer Klijberg dankte de sprekers en sprak den wensch uit dat de school nog steeds in groei en bloei zal toe nemen. Daarna werd van bestuur en leeraren een foto gemaakt, die den scheidenden Voorzitter zal worden aangeboden. Gaarne hadden zoowel leeraren als bestuur den heer Klijberg eene groot- schere hulde gebracht, doch deze wenschte absoluut slechts in allen eenvoud afscheid te nemen. Op het te Tilburg gehouden examen voor coupeur, systeem Prof. Nebeling van de Academie Nationale te Brussel slaagden o.m. de Heeren P. Verhelst en W. Meeuwis alhier. Geslaagden genoten hun opleiding van den heer Ant. Schoenmakers, ge diplomeerd coupeur te Tilburg. Woensdagavond had in he Hotel Verwiel alhier een vergadering plaats van de door de Middenstands- vereeniging benoemde commissie voor de instelling van een Zaterdagnamiddag markt. Verschillende zaken werden onder het oog gezien, terwijl ook een regle ment zal worden vastgesteld. De bedoeling zit voor om de mark! zomers te doen houden van 4—10 en 's winters van 3—8 uur. Waalwijksche ingezetenen, die me een kraam, wagen of wat ook op de Markt wenschen plaats te nemen kunnen zich nu reeds bij een der com missie-leden, de heeren J. Verkade, P. Bierlaagh, Chr. Klerks, G. Goutière en J. van Eijkelenburg aanmelden. Later zal dan met belanghebbenden een vergadering worden gehouden. Op verzoek is eervol ontslagen met dank E. J. M J. Maeyer, als bur gemeester van Moergestel, die tevens benoemd is tot ridder in de Oranje- Nassau-orde. De ontvanger der directe belas tingen enz. M. J. van Riet te Heusden, is aangewezen als plaatsvervangend voorzitter der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting in de ge meenten Heusden, Herpt, Hedikhuizen, Oudheusden, Eethen, Veen en Wijk c.a Blijkens de aan het Centraal Bureau voor de Statistiek verkregen uitkomsten, bedraagt de bevolking van onderstaande Noord-Brabantsche ge meenten op 31 December 1925: Alphen 2379, Baarle Nassau 3004, Bergen op Zoom 20476, Boxtel 10542, Breda 30627, Chaam 1834. Dinteloord 4147, Dongen 8326, Dussen 3662, Eindhoven 63870, Etten 9169, Fijnaart 4674, Geertruidenberg 2713, Gilze 6831, Ginneken 10819, Goirle 4517, 's Gra venmoer 1424, Halsteren 5583, Hel mond 22225. 's Hertogenbosch 41371, -leusden 1973, Hilvarenbeek 3427. Hoeven 3857, Hooge en Lage Zwaluwe 5067, Huybergen 1010, Klundert 4715, Loon op Zand 9685, Made 5209. Nieuw Vossemeer 1466, Oisterwijk 5205, Oos- terhout 14578, Ossendrecht 3268. Ou denbosch 5794, Oud en Nieuw Gastel 6281, Princenhage 14508, Putten 1525, Raamsdonk 7081, Rijsbergen 2086, Roosendaal 21072, Rucphen 6929. Sprang Capelle 5009, Standdaarbuiten 1996, Steenbergen 9362, Terheyden 4284, Teteringen 8555, Tilburg 70834, Waalwijk 9437, Wouw 4916, Zeven bergen 8881 en Zundert 6438. De totale bevolking der provincie bedroeg 810580 tegen 794952 op 31 December 1924. ELSHOUT. Hannes is niet meer. „Hannes m'n jongen" is Donderdag morgen onder het aardappelschillen van zijn stoel in elkander gezakt en was morsdood. (Het medisch onderzoek constateerde hartverlamming). Hannes was een verpleegde in het St. Norbertusgesticht alhier. Door een spoorwegongeval (hij werkte aan de lijn) waren door den schrik zijn geest vermogens gestoord. Hij was de „juif errant" van de nabuurschapdagelijks, maar vooral Zondags ondernam hij urenlange wandelingen, maar was toch altijd op tijd thuis. Hij was wat je noemt een goede sul, een lobbes van een kerel, iedereen, zelfs het kleinste kind kende hem bij naam. „Dag Hannes, dag Hannes m'n jongen klonk 't langs den weg. Hannes had dezelfde spreek trant als koning Leopold van België z.g. tegenover zijn kamerdienaar placht te gebruiken, hij sprak n.I. altijd in den derden persoon „De jongen gaat op stap" hij gaat naar Drunen zoo maar wat weggeldeweer, de steen tjes langs hij gaat zoo maar wat de weg na. Op de vraagwaar ben je geweest, was 't antwoord steeds: „Gins op 'n dam, zoo an de linkerzij van de weg, bij de meulen, bij de nijbouw." Namen wist hij niet, hij viel dan maar ergens op 'nen dam (binnenplaats van een boerderij) of een voorplaats neer en begon het gras tusschen de steenen te verwijderen, waarvoor hij dan als be looning koffie, bier of sigaren dankbaar in ontvangst nam. Hij had een manie voor het verzamelen van antiquiteiten d.w.z. van alles dat hij langs den weg vond, en met allerlei gerei, meestal oud ijzerwerk, keerde hij dan huis waarts, waar een en ander dan natuur lijk met belangstelling werd bezichtigd. Er was echter niets bij hem te koop. de mooiste aanbiedingen sloeg hij af, hij was verzamelaar voilé toutl 's Morgens vroeg trok hij er reeds met zijn „tuig" (stuk ijzer om het gras te verwijderen) op los en gunde zich dikwijls geen tijd om te eten, men moest hem meermalen beletten nuchter heen te gaan stil zitten kon hij niet. of 't moest zijn om de „errepels te jassen" geen regen weerhield hem, maar des avonds was het: „de jongen hetslaop, de jongen gaot na kooi 1" En nu is Hannes weg, de korte tijd dat hij hier is/ geweest heeft iedereen hem graag mogen lijden, hij deed geen vlieg kwaad, geen onvertogen woorc kwam over zijne lippeneen sigaar, een pijp tabak en Hannes lachte. Slechts éénmaal had hij een saterbe vlieging. doch de nymphen, door een panische schrik bevangen, zochten hun heil in de vlucht naar het elzenhout Een kleine reprimande van Hannes bleek voldoende om herhalingen te voorkomen. Zaterdag wordt zijn stoffelijk over schot aan de aarde toevertrouwd, aan de aarde, wier geuren hij nooit zat werd in te snuiven. Hij zal daar onge twijfeld in vrede rusten. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. half drie zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. Ewoldt uit Raams donk. De collecte voor den Gewapenden dienst heeft in deze gemeente opge bracht f 18,40. Tot consulent voor de Ned. Herv. Gemeente alhier is aangewezen Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Anker uit 's Gravemoer. Naar men ons mededeelt heeft de heer M. Kommers bedankt als voorlezer der Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse. Onze dorpsgenoot, de heer H. Ingezonden Mededeelingeit. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. P. Dekkers, thans onderwijzer te Sleeuwijk, is benoemd tot onderwijzer aan een U.L.O.-School te De Bildt. Benoemde en familie van harte gefe- iciteerd. WASPIK. De hier langs de huizen gehouden collecte voor de St. Elisa- beth-Vereeniging bracht op f 215.56. Nieuwe Overlandsche aardappe- en worden hier verkocht voor 75 cent per 5 L., ongeveer dezelfde prijs die aesteed wordt voor Malta's, die in den sleinhandel worden geleverd voor 23 cent per K.G. Onze dorpsgenoot, de heer N. van der Rijken, slaagde dezer dagen voor zijn examen onderwijzer. RAAMSDONK. Bij het van 12—15 dezer gehouden eindexamen aan het Gymnasium der Paters Augustijnen te Eindhoven, slaagde onze dorpsgenoot de heer Piet Kieboom. Geslaagde en familie proficiat. Op het laatst van deze week wordt op Keizersdijk in een pand van J Molewijk, door Van Esch uit Kaats heuvel een slagerswinkel geopend. Bij de gisterenavond gehouden verkooping van de hooipers op het Dorp, welke was ingezet voor f 7200, is eigenaar geworden de heer K. Smit uit Groningen voor de som van f 7300.—. De op vandaag gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 25.20 t.w. op het Veer f 15.20 en op het Dorp f 1003. R'VEER. De geitenfokvereeniging „Raamsdonk" werd ojjgeheven. Zondagmorgen treedt Ds. Ewoldt op om half tien in de Dorpsche Herv. Kerk; des middags om half drie is er leesdienst in de Veersche Kerk. Mej. W. Lankhuijzen slaagde voor Diploma Maatknippen. Van dhr. W. Z. stierven in één week 2 runderen, Wel 'n schadepost. MADE. Zondag j.l. werd in een zaal van het Liefdegesticht een verga dering van de R.K. Werkliedenveree- niging gehouden, die zeer druk bezocht werd. Als spreker traden op de heeren Rijers, Brouwers en v. Ammunt, resp. uit 's Hertogenbosch, Breda en Zeven- bergschen Hoek. De tot verpleegster geslaagde Mej. van Gils uit den Duin, die haar opleiding genoot in het St. Ignatius- ziekenhuis te Breda, is thans benoemd tot wijkverpleegster in Eindhoven. Voor 't eindexamen gymnasium diploma, aan het Canissius-college te Nijmegen, slaagde o.m. de heer A. van de Reijt alhier. Bij de aanbesteding van glas- en verfwerk van een heerenhuis met ga rage, en huis met boerenwoning voor den heer C. Klavers-Jansen in den Belcrumpolder te Breda, was laagste inschrijver, de heer Joh. Smits te Made voor f 1535. Bij den landbouwer A. Diepstra ten, Schansstraat alhier, werd dezer dagen een kuiken geboren met vier normale pootjes en 4 vleugeltjes. Het diertje heeft slechts eenige dagen ge leefd. Op de stoomkuiperij van den heer Simons had gisteren de werkman J. Voogt het ongeluk met zijn rech terhand tusschen een cirkelzaag te geraken, waarmede hij zich dermate verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bouwen van een woonhuis met kolenschuur en bijbehooren voor den heer P. van Fessen, Stationsweg alhier, is bij onderhandsche inschrij vingopgedragen aan Th. Rovers alhier. In den afgeloopen nacht werd bij den landbouwer Seb. Brenders een kip met 22 kuikens gestolen op „de Horst" te Made. Hedenmorgen ontstond bij den landbouwer v. Dongen in het Wegje, een begin van brand nabij zijn schuur. Gelukkig werd het spoedig ontdekt en kon het met emmers water gebluscht worden. Vermoedelijke oorzaak het spelen door kinderen met lucifers. MADE. Ingevolge het preekbeurten- 1 ijst ja zal op Zondag 20 Juni des nam. 2.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Dongen Ds. Vinck een vacaturebeurt vervullen na vooraf te zijner plaatse (Drimmelen) des voorm. 10 uur te zijn voorgegaan. In de Ned. Herv. kerk te Geer- truidenberg zal op Zondag 20 Juni des nam. 2.30 uur Ds. Mudde een vacature beurt vervullen, na vooraf te Made des v.m. 10 uur te zijn voorgegaan. GEERTRUIDENBERG. Zekere van K., uit R'Veer, die een weinig aange schoten leek, dreigde eenige jongens met het mes. Juist was er echter politie in de buurt, die hem even inrekende. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden ds. Honing uit Kampen. Door den N.C.B. alhier zal aan de spoorhaven een groote loods bijge bouwd worden, voor het opslaan van No. 49. Zaterdag lfl. Juni 192G. 49e Jrg.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9