Buln-Monteur Leerling-Eleclriciën 25 Koe- en Vaarshniden. KERSEN Wat Scheelt Mijn Huid D.D.B fa. Wad. lob- Malst 1 Zonen, Machineriëtt. 35339 Drijfwerk. Stofzuig-inriehtingen. Centrale verwarmingen Bel aangewen adres BnweliÜaarlen en Brieven, Vanaf heden verkrijgbaar e. d. 50-jarig priesterschap op hem hadden gemaakt, dat hij o.a. 18000 H. Missen had opgedragen. Wanneer ik, aldus spr. alles gedenk, wat gij voor mij ge daan hebt, dan springt mijn hart op van vreugde en dan moet ik uitroepen, mijn ziel verheft den Heer, want hij heeft mij groote dingen gedaan. Aan het einde zong het koor het Gcr- trudislied. 's Avonds werd hel feestcomité aan de pastorie verzocht. Onze stadgenoot, de Wel Eerw. Heer v. Merriënboer, zal Zondag te 10 uur, alhier z'n eerste plechtige H. Mis opdragen. Onze stadgenoot de heer W. Stal, slaagde voor het verplegers-diploma. Onze stadgenoot J. R. had het on geluk met z'n kuit in een ijzeren hek te loopen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. üe pas georganiseerde dansclub V. V., omgezet in Amusementenclub „T. O. G.", zal de reeks van gezellige bals en Thé dansants voortzetten, en Zondag te 5 uur n.ra. een Thé dansant geven in het hotel Santbergen, met me dewerking van de stafmuziek Ge reg. I. onder leiding van de heer N. d. Velden' uit Breda. MaDE. Dezer dagen brandde de arbeiderswoning van G. v. 't Geloof in de Boerenhoek met inboedel inbe grepen tot den grond toe af. Met een slang op de waterleiding werden de nevenstaande huizen, die eveneens met riet bedekt waren, behouden. Oorzaak onbekend. Men zegt dat assurantie de schade dekt. Het bouwen van een arbeiders woonhuis voor rekening van den heer C. Norbart is in zijn geheel voor f 1705 aangenomen, waarvan het tim merwerk voor f890 aan G. v d. Steen en het metselwerk voor f815 aan J. Ligtvoet De heer P. v. d. Steen had het genoegen voor het mondeling en schriftelijk examen acte L. O. te Breda te slagen. Zaterdag 26 juni des v.m. 9 uur zal de raad dezer gemeente in een openbare vergadering bijeen komen. Naar we vernemen zal op Stui- vezand een brandspuithuisje geplaatst worden met bluschmateriaal. DOEVEREN. Gisteren was het feest in Doeveren. Wie vanaf de hooge brug over het afwateringskanaal naar het daaronder gelegen kleine dorpje Doeveren keek, zag van alle woningen de driekleur wapperen een verschijn sel dat zeer zeldzaam het geval is. Maar er was nu reden om feest te vieren. Alom was men blijde gestemd omdat den heer A. Bol en zijne echt- genoote mej. C. v. d. Bogerd het zeld zame feit mochten herdenken waarop ze voor 60 jaar geleden door den band des huwelijks werden verbonden. In de groote in 1869 gebouwde boerenbewoning, waar Bol is geboren, voerde hij nu 60 jaar geleden zijn vrouw als bruid binnen en gedurende al die lange jaren hebben ze als voor beeldige echtelieden, die steeds als voorbeeld gesteld mogen worden, ge leefd en gewerkt. De heer Bol, die ongeveer 91 jaar oud is, beschikt nog over een uitste kende gezondheid en verricht dan ook nog iederen dag verschillende bezig heden. Zijn vrouw, die 8 jaar jonger is, is ook nog gezond van harte maar is niet zoo goed meer ter been, zoo dat ze gedwongen is meer in huis te blijven. Echter praat ze nog gaarne over alles en nog wat mee en in alles stelt ze nog even veel belang. Bol, die door zijn prettig karakter, bij iedereen gaarne is gezien, was en is nog, iemand begaafd met een helder inzicht en groot verstand. In alle cor poraties had hij dan ook zitting. Vele jaren is hij een ijverig lid van den gemeenteraad van Drongelen, waartoe Doeveren behoorde, geweest. Lange jaren is hij geweest Nood- heemraad van den Hoogen Maasdijk voor het Land van Heusden en Altena. Gedurende meer dan 30 jaar lang is hij president kerkvoogd geweest van de Nederl. Herv. Gemeente. Meer dan 40 jaar lang is hij Sluis- meester geweest van de Gemeenland* sche Sluis. Ongeveer 25 jaar is hij Rijkspeil- meester geweest. En zoo zouden wij aan het opsom men kunnen blijven, maar genoeg om te zien wat voor een mooi en welbe steed leven de jubilaris achter zich heeft waarop hij met trots en genoegen kan terugzien. Alleen willen wij nog vermelden dat bij het graven van den Maasmond vele ingenieurs met hem kwamen pra ten. Door zijn helder inzicht en groot verstand, gepaard- aan een buitenge wone kennis van streek en grond, werden zijne adviezen op hoogen prijs gesteld. Is het dan wonder dat de bewoners van Doeveren dit zeldzaam gebeuren niet onopgemerkt wilden laten voor bij gaan. Eenige jonge dames, Doeveren be schikt er op 't oogenblik maar over drie die daarvoor gewoonlijk in aan merking komen, hebben voor de wo ning eene passende versiering aange bracht en het diamanten paar namens alle bewoners gecomplimenteerd. 's Middags kwam de burgemeester van Genderen, waar Doeveren thans onder behoort, hen gelukwenschen. Ook van buiten de gemeente zijn velen de jubilarissen komen feliciteeren. De Kantonrechter van Heusden, Mr. van Ommeren, de heer van Everdin- gen wethouder van Heusden en nog zoovele andere hooggeplaatste autori teiten waaronder vele domine's kwa men het krasse paar persoonlijk feli citeeren. De telegrammen, kaartjes en andere vormen van gelukwenschen, bleven den geheelen dag van uit het geheele land toestroomen. Onder de meest gunstige omstandig heden hebben de brave oudjes dit feest, voor zoo weinigen weggelegd, mogen herdenken. Gaarne voegen wij hen ook onze wenschen bij de vele hun gebracht. DUSSEN. 't St. Antoniusfeest Zon- dag 20 Juni is in onze Parochiekerk op waarlijk grootsche wijze gevierd. Dit feest is verleden Zondag uitgesteld vanwege den regen Het jaarlijksche Triduum is echter vorige week reeds gegeven door twee Eerw. Paters Capucijnen. Des morgens onder de H. Mis en 's avonds onder het Lof werden door de Paters prach tige predicates gehouden. Ook de Algemeene H. Communie der Paro chianen had reeds Zondag plaats ge had en had nu Zondagavond de plech tige processie op 't kerkhof en de pre dicate plaats. Reeds lang te voren was de kerk gevuld met geloovigen tot in alle hoe ken. Evenals elk jaar waren er weer vele vreemdelingen. Waren er Zondag j.l. al vele bloe men gebracht waaronder zeer prachtige manden, gisteren werden er nog meer gebracht dan Zondag. Na de uitstelling van het Allerhei ligste, werd door het koor gezongen „Adoremus" waarna de processie werd opgesteld door den ZeerEerw heer pastoor E. J. M. Janssens de Horion. De processie verliet achter langs, het kerkgebouw, v/aar de fanfare „Wilhel- mina" stond opgesteld. Beurtelings werden gespeeld de nummers 31 en 33 uithet handboekje der H. Familie, welke door de honderden aanwezigen werden medegezongen. De processie trok tweemaal het kerkhof rond waarna op het Altaar, voor dit doel op het kerk hof opgeslagen en zeer prachtig ver sierd met palmen en bloemen het Allerheiligste in Remonstrans werd uit gesteld. Onder het Lof op het kerkhof werd door een Eerw. Pater Capucijn een indrukwekkende predicatie gehouden, waarna werd gezongen „Broeders welk geloof hebt gij", wederom begeleid door de fanfare. Hierna werd door het koor het „Tantum Ergo" gezongen, waarna de zegen werd gegeven met het Aller- heiligste en daarna werd een lied ge zongen ter eere van den H. Antonius Hierna %werd de processie wederom opgesteld om nogmaals over het kerk hof te trekken en zoo wederom de kerk binnen te gaan. Na ontbinding der processie werd nog gezongen „Tantum Ergo" en de zegen met het Allerheiligste nogmaals gegeven, waar na het Lof en hiermede ook de plech tigheden waren afgeloopen. Er was één roep over de prachtige opstelling der processie. Er heerschte ook een volmaakte orde wat in hoofd zaak te danken is aan onzen Z F.erw. heer Pastoor die alles heeft geregeld eveneens een woord van dank aan de Eerw. Zusters die geen moeite ontzien. Doch ook de Rijks- en Gemeente politie komt een woord van dank toe alsook de fanfare „Wilhelmina". Wederom hoort dan het feest van den H. Antonius tot het verleden en kunnen alle parochianen met genoe gen hierop terugzien. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen op Vrijdag 25 Juni 1926 des v.m. 9 uur (Oude tijd.) Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Subsidie herstel toren Heesbeen. 3. Wijziging begrooting 1925. 4. Wijziging begrooting 1926. 5. Ontslag Mej. H. S. Zonneveld. 6. Benoeming Onderwijzeres nuttige handwerken O. L. School te Heesbeen. 7. Aanvrage verkoop grond G. Ver steeg te Eethen. 8. Vaststelling kohier straatbelasting. 9. Vaststelling formuliergebed, 10. Rondvraag. 11. Sluiting. ALMKERK. Op 25 Juni a.s. hoopt de heer F. Witte, Hoofd der Chr. School te Nieuwendijk (Gem Almkerk) den dag te herdenken dat hij 25 jaar het Chr. Onderwijs diende. Naar we vernemen zullen de kinderen des voor middags worden getrakteerd, terwijl des avonds 7 uur in de school de oud-leerlingen en leden der School- vereeniging met hunne vrouwen, als mede de ouders der schoolgaande kinderen den jubilaris hunne geluk wenschen kunnen aanbieden. De heer H. v. d. Leijgraaf, vroeger Rijksveldwachter te Nieuwen dijk (Gem. Almkerk) thans te Roggel (L.), is bevorderd tot Brigadier-titulair aldaar. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Juni 1926. De Heer L. Hesselmans behaalde j.l. Zondag met zijn postduiven, die de vlucht maakten vanaf Bordeaux (849 K.M.) den len en den 2en prijs, bene vens den kampioensprijs; een bewijs, dat hij een prima soort bezit. Binnen kort maken zij een vlucht vanaf Dax aan den voet der Pyreneeën: een af stand van 991 K.M. In de vergadering der R. K. De batingclub trad als spreker op de Heer Ant van Delft met het onderwerp: „De Kieswet" en hij deed dit zoo verdien stelijk, dat slechts weinig vragen wer den gesteld, bewijs dat bij voor zijn hoorders zeer duidelijk was geweest. Een hartelijk bedankje van den Hoog- Eerw. Heer Deken beloonde hem voor zijn moeite. In de volgende bijeenkomst zal de Heer J. van Laarhoven Jr. inlei den: Henri Ford, zijn leven en zijn wer ken. Dinsdag vierde het echtpaar J. v. Laarhoven-Van Dinteren zijn gouden huwelijksfeest. Nadat om tien uren een plechtige H. Mis van dankbaarheid met predicatie aan God was opgedragen, begon om 12 uur de receptie, waaraan tal van personen deelnamen; terwijl bovendien een groot aantal gelukwen schen inkwam. Bovendien ontving het gouden paar tal van bloemstukken en geschenken, waaronder een aange boden door de buurtcommissie. Als' men weet, dat de jubilarissen bchooren tot de meest geachte ingezetenen en dat v. L. deel uitmaakt van vele corpora- tiën, zoo is hij o.a. lid van het college van regenten aan Godshuizen, van de Vincentiusvereeniging, van het R. K. Armbestuur, Hoofdman der Brand weer etc., kan men zich een idee vor men van de belangstelling. Het laat zich aanzien, dat het echt paar, dat zich nog in uitstekende con ditie verheugt, te zijner tijd zijn dia manten huwelijksfeest zal vieren, wat het hierbij van harte toegewenscht wordt. Dat de armen niet vergeten werden behoeft nauwelijks te worden vermeld, evenals dat bij meerdere vereenigingen bet plan bestaat des avonds een open bare buide te brengen, waarover later. Tot kantonrechter-plaatsvervan- ger alhier is benoemd de Weled. Gestr. Heer Not. Paap te Werkendam. In het eere-comité voor het festi val van „Crescendo" op 20 22 Juli hebben aan de uitnoodiging om daarin zitting te nemen gevolg gegeven de Heeren H. J. van Eggelen, burgemees ter en Mr. C. W. van Ommeren, kan tonrechter. De R. K. Fanfare zal, hoewel geen bondslid zijnde, op verzoek deelnemen aan bet festival van Crescendo alhier. De Z. E. Heer.Ds. J. H. Huijgens, predikant der Ned. Herv. Gemeente heeft bedankt voor het beroep* naar Gent, bij Nijmegen, juist, wat zijn Ge meente verlangde. Zondag a.s. zal het Genootschap der H. Kindsheid een ommegang hou den door de stad om circa 4 uur n.m. Daar het 75-jarig bestaan dan wordt herdacht, wordt er ditmaal bijzonder veel moeite aan besteed, om den stoet zoo luisterrijk mogelijk te doen zijn. Op het Bondsconcours van scherp- schutterijen j.l. Zondag hier gehouden werden de korpsprijzen in de volgende orde behaald: Ie St. Jan Baptist, Kaats heuvel; 2e prijs St. Catharina, Herpt; 3e prijs St. Blasius, Heusden; 4e St. Chrispijn, Waalwijk; 5e prijs St. Joris Nieuwkuik; Ge prijs Juliana, Vlijmen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Zaterdagnamiddag om drie uur hield de raad onzer gemeente een be sloten vergadering om de punten te be spreken in de vorige vergadering aan gehouden. Op de eerste plaats kwam aan de or de het verzoek der vereeniging der Eerw. Fraters van Tilburg om mede werking ingevolge de lager onderwijs wet inzake den bouw en de inrichting eener R. K. Jongensschool te Loon op Zand. De Gem. Opz. had voor deze aanvragen een plan geprojecteerd van een 4-klassige school met overdekte speelplaats op een terrein gelegen recht tegenover het nieuwe klooster der Eerw. Zusters. Met algemeene stem men nam de raad het voorstel aan. Tevens werd een bespreking gehou den omtrent het groot aantal kinderen op de R. K. Meisjesschool te Kaats heuvel en een verzoek door 't bestuur dier school ingediend om een nieuwen bouw. Verbouwing der bestaande school werd niet wenschelijk geacht, terwijl 't, wanneer tot den bouw eener nieuwe school kan worden overgegaan, de vrij komende lokalen kunnen wor den gebruikt voor huishoudschool, die in een lang gekocsterden wensch zal voorzien ook voor de nieuwe meisjes school had opzichter Tirion het plan voor een 9-klassige school met over dekte speelplaats in schets. De school was geprojecteerd op het leegstaand terrein ten Westen van het R. K. Gast huis. Ook voor deze school voteerde de Raad gelden. Beide scholen zijn zoo eenvoudig mogelijk ontworpen. De school der Eerw. Zusters zal 4 klassen met ingang onder en 5 klassen op de verdieping bevatten. De werken zullen door de gemeente zelf worden uitge voerd. Aan C. Mutsaers te Loon op Zand werd de 1,5 Meter grond gelegen naast zijn woning verkocht. Daar naast zal de R. K. Jongensschool verrijzen en ten Noorden daarvan werd 14,5 M. grond toegewezen aan C. v. Hest te Loon op Zand. Wijl Dr. Steinmetser niet accoord kon gaan met de condities waaronder hem toestemming verleend werd de aangevraagde veranderingen in zijn woning aan te brengen, vroeg hij den Raad deze toestemming te willen in trekken en hem verlof te verleenen op eigen kosten de verbouwing te mogen uitvoeren, wat werd toegestaan. De vereeniging tot bevordering der Moersche Belangen, vroeg in een re kest de aanstelling van een gemeente arbeider voor de wijk St. Joachim- moer. De raad moest afwijzend op dit verzoek der vereeniging T. B. D. M. B. beschikken. De heer P. Smulders tot heden in tijdelijken dienst aan de Gem. Gasfa briek alhier is thans als fitter in vas ten dienst aangesteld. Zondagavond om 8 uur geeft de Harmonie van het Kon. Muziekgezel schap Euphonia een concert op de kiosk der vereeniging K. B. op de Markt. Er was Zondag veel belangstelling in de zaal van Euphonia om naar het malinée musicale te komen hooren, dat den Donateurs was aangeboden. De harmonie werkte 'n mooi pogramma af. Ze opende met de nieuwe marsch Faithful and Bold van A Rush en gaf daarop „Le Barbier de Sevilla" van Rossini, een nummer dat niet alleen groote technische vaardigheid eischte door het snelle tempo, waarin sommige deelen geschreven zijn, doch dat even eens aan stemming en samenzang zware eischen stelt. Met Souvenir de St. Denis, marche van Canivez sloot de harmonie 't programma, bood echter nog een aangename afwisseling door 't optreden der beeren Norb. de Rooy als baryton zanger en A. v. Ainelsfoort als piano-solist. Met zijn sonoor geluid zong de heer de Rooy een Aria uit het Oratorium „Elias" van Mendelsohn; het lied „Sie war die Schönste von allen" van Men delsohn en nog een toegift. De heer A. v. Amelsfoort verraste ons met zijn werk op de piano. Reeds in de Norma ouverture van Bellini ont plooide bij 'n technisch kunnen en een soepelheid in voordracht, die veel* van dezen jongen musicus mogen doen ver wachten. Ook de overige nummers „Lied ohne Worte No. 6 en 3, van Men- delsohn-Bartholdy, de Selectie uit So nate 1 van Clementi, werden zeer goed voorgedragen. BINNENLAND. Gemeld wordt dat het Verdrag met België bij de afdeelingen der Twee de Kamer niet gunstig is ontvangen. Ook de nieuwe belastingontwerpen ontmoetten veel tegenstand, speciaal de weeldeverteeringsbelasting en de on voldoende tegemoetkoming aan groote gezinnen in de wijziging der Personeele Belasting. Verschenen is het advies van den Hoogen Raad van Arbeid over een voorontwerp, regelende de verbindend verklaring van collectieve arbeidsover eenkomsten, waarbij als bijlage is toe gevoegd het voorontwerp van wet door minister Aalberse bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt met memorie van toelichting zoomede praeadvies der commissie 12 over dat voorontwerp en de amendementen door die commissie aanbevolen, zoo mede de amendementen betreffende de ongeldigverklaring van bepalingen van collectieve arbeidsovereenkomsten. In het advies worden de voor- en na deden van verbindendverklaring nage gaan en komt de Hooge Raad van Ar beid met 21 tegen 15 stemmen, gelijk eenigen tijd geleden reeds met een en kel woord werd medegedeeld, tot de conclusie dat het wenschelijk is de mo gelijkheid te openen tot verbindend verklaring van collectieve arbeidsover eenkomsten door middel van een wet telijke regeling, als in het voorontwerp aangegeven, onder bepaalde voorwaar den, waaraan voldaan moet zijn, alvo rens de verbindendverklaring mogelijk zou zijn. BUITENLAND. Volgens officieele cijfers uit ge heel Duitschland hebben 14,5 millioen kiezers zich uitgesproken voor onteige ning der vorstelijke eigendommen zonder schadeloosstelling. Zooals men weet waren voor onteigening 19,5 mil lioen stemmen noodig geweest. Er zijn 3G procent der kiezers opgekomen. ADVERTENTIëN. gevraagd voor directe indiensttreding een en een Niet beneden de 16 jaar. Fa. BORST ROK. STOOP, Besoijensche Steeg, 36670 WAALWIJK. Tc koop aangeboden Gemiddeld gewicht 55 pond. Te bevragen A. DOLMAN. Genderen 36671 in den Boomgaard van wijlen Mevr. de Wed. S. Verha gen te Meeuwen. 36669 RADIO (Compagnon.) Heer, momenteel a. h. hoofd staand van een flinke Radio-zaak annex fabriek, wenscht te veran deren en zoekt een Com pagnon met pl m f 8 a f 10.000 om een flinke zaak op Radio- gebied op te richten. Vakkennis onnoodig. Rijk bestaan verzekerd. Brieven onder letters RWW Nijgh van Ditmar's Adv. Bur., Rotterdam. 36668 VOORSCHOTTEN. Bedragen van 20, 50 of 250 gulden voor iedereen. ZonderBorgen Zonderonderpand. Geen kosten, a 2 °/0 rente. Afloss. met 50 ct. p. week. Alleen op O. C. V.-kaarten. Verkrijgbaar f 3 36664 0NDERL. CREDIET VERSCHAFFING, Hofwijckstr. 44, DEN HAAG. Li tere. Telefoon No. 40. WAALWIJK. is Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Helen ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. Waarom nog langer lijden als gene zing mogelijk is Een paar druppels D.O.D., het middel tegen exzeem, uitslag, jeuk, zijn voldoonde om deze huidaandoeningen te onderdrukken. Een verkwikkende slaap zal gevolgd worden door een aangenaam ont- waken. Gij zult U weer frisch en opgewekt gevoelen en het leven zal U opnieuw toelachen. Begin vandaag nog met eon D.D.D. behandeling. D.D D. in fl. itf. 0.75 en f. 8.50. D.D.D. teep f. bij alle apoth. en drog.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3