DE ECHO V&N HEI ZUIDEN No. 50. Woensdag 23 Juni 1926. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 22 juni 1926. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 24 JUNI 1926. Voor het Instrumenten-fonds der Harmonie „St. Crispijn". Vorig bedrag f 15.— Van een bestuurslid der R.K. Werklieden Vereeniging f 2 50 Van een jeugdig Muziek beoefenaar op een fluitje van drie centen f 0.25 Boekhandel van Eijkelenburg f 1.— N. N. te Waalwijk f 5.— Gemeenteraad van Waalwijk. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te hou den op Vrijdag 25 Juni 1926, des namiddags 7 uur ten raadhuize. Aan de orde 1. Beëediging van het nieuw geko zen lid F. C. Roxs. 2. Benoeming van een Wethouder. 3. Ingekomen stukken, 4. Voorstel tot het verleenen van een machtiging aan den Burgemeester om de gemeente te vertegenwoordigen in polderzaken. 5. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 6. Voorstel tot het bouwen van 10 arbeiderswoningen aan het St. Anto- niusplein en de St. Crispijnstraat. Het prae-advies van B. en W. luidt als volgt: Van de bouwterreinen, behoorende tot de exploitatie van het Woning bedrijf, resteert nog aan de St. Cris pijnstraat een stukje tusschen het eigendom van A. Kuijsten en het laatste daar gebouwde huizenblok, een hoekterreintje aan de Noordzijde van het St. Antoniusplein en de mid- denterreintjes aan de Zuidzijde van dit plein. Buiten beschouwing laten wij dan de boerderij met erf, afkom stig van W. van Loon, omdat deze boerderij verhuurd is. De Commissie voor het Woning bedrijf stelde zich met ons in verbin ding om ons gevoelen te vernemen omtrent de in de vergadering der Commissie uitgesproken wenschelijk- heid, het restant terrein aan de St. Crispijnstraat en het hoekterreintje aan het Sf. Antoniusplein te bebou wen. Er blijft nog steeds een groote behoefte aan arbeiderswoningen. Van vraag voor het terrein aan de St. Crispijnstraat uit particulier initiatief wordt niet veel verwacht. De Com missie acht het niettemin met het oog op den welstand, gediend door de volledige bebouwing van het daar beschikbare terrein, zoowel als ter voorkoming van verder renteverlies van onbenutte bouwruimte, wel ge wenscht het restant terrein vol te bouwen. Er is nog plaats voor 6 arbeiderswoningen. Hetzelfde motief geldt voor het hierboven bedoelde hoekterreintje. Van kooplust ook voor dit terreintje wordt alsnog niet veel verwacht. Moge het al geëigend zijn voor een winkelhuis, bij de overlading met winkels van het gedeelte der gemeente over den spoorweg schijnt ook ons de kans op spoedigen ver koop niet bijzonder groot. Ook met bebouwing van dit hoekterreintje zou, evenals het geval is aan de St. Cris pijnstraat, een afgesloten geheel wor den verkregen en het aanzien van het plein aanmerkelijk worden verbeterd. Wij hebben de Commissie te ken nen gegeven, dat wij met haar van oordeel zijn dat de hiervoor aange haalde omstandigheden pleiten voor het beschikbaar stellen van een crediet voor de uitvoering van het door haar beoogde bouwplan. Door den Gemeente-Opzichter is daarna een plan ontworpen voor 6 arbeiderswoningen aan de St. Crispijn straat in één blok, en een plan voor 4 arbeiderswoningen, waarvan 3 be neden- en 1 bovenwoning als oplos sing voor het hoekterreintje aan het St. Antoniusplein. Ofschoon de ter reinen, die het St. Antoniusplein be lenden, bestemd werden voor den bouw van middenstandswoningen, komt ons in de gegeven omstandig heden een bouwplan voor arbeiders woningen het meest wenschelijk voor. Van een behoefte aan middenstands woningen kan moeilijk meer worden gesproken, althans niet van een zoo danige die afwijkt van de normale, terwijl met het aangeboden project een oplossing is verkregen die, wat het uiterlijk aanzien betreft, geheel aanpast bij de omgeving van het plein. Wij geven er de voorkeur aan, het terrein aan de Zuidzijde van het plein open te houden voor eventueele aan vragen van particulieren. Voor de 6 woningen aan de St. Cris pijnstraat is aangehouden het eenvou dige type, zooals laatstelijk gebouwd is voor de Baardwijksche Bouwvereeni- ging aan het Vooreinde, welke type in de praktijk zeer goed blijkt te vol doen. De bouwkosten van dit plan worden door den Gemeente-Opzichter geraamd op f 13.800. De hoekoplossing is met het oog op het uiterlijk iets duurder; de bouwkosten daarvan zijn geraamd op f12.000. Met het oog op de ligging en het meerder comfort zou voor deze woningen een hoogere huur kunnen worden bedongen. Uit de exploitatie-begrooting blijkt, dat een sluitende exploitatie wordt verkregen bij een gemiddelde huur van f4 40 per week en per woning voor die aan het St. Antoniusplein, en van f 3.90 voor die aande St. Crispijn- straat. Wij stellen U voor tot uitvoering van het aangeboden bouwplan een crediet te verleenen van ten hoogste f 25.800, en ons te machtigen, onder handelingen te voeren voor de daartoe noodige annuïteitsleening. 7. Voorstel tot rioleering van de Loint vanaf het pakhuis der fa. Gebrs. Quirijns tot de havenn. Het pre advies van B. en W. luide als volgt: De beschoeiing van den waterloop bij het pakhuis van de Wed. W. G. Vaags, gelegen aan de haven, behoeft verbetering. Bij overeenkomst dd. 16 September 1900, gesloten met E. W. G. L. Th. de Thouars (de vorige eige naar van bedoeld pakhuis) is o. m. bedongen dat de kosten van het on derhoud der beschoeiing voor de helft worden gedragen door den eigenaar van het pakhuis en voor de andere helft door de gemeente. Wat het on derhoud van den waterloop en de daartoe behoorende werken betreft, heeft de gemeente een overeenkomst met de waterschappen „de Binnen-en de Buitenpolder van Waalwijk", die ieder 1/3 van dat onderhoud voor hunne rekening nemen. Om een afdoende verbetering te verkrijgen en de onderhoudskosten voor de toekomst tot een minimum te beperken werd het gewenscht ge acht, de open waterloop over de lengte van het pakhuis te vervangen door een riool. De kosten van dit riool zijn door den Gemeente-Opzichter geraamd op f21.80 per M'. De lengte van het pakhuis langs den waterloop bedraagt ongeveer 20 M1. zoodat de kosten van het riool zouden bedragen f436. Van deze kosten zou de helft ad f 218 moeten worden gedragen door de Wed. W. G. Vaags, terwijl het resteerende voor rekening der ge meente. en de beide waterschappen, ieder voor 1/3, komt. De Wed. W. G. Vaags heeft zich bereid verklaard, haar aandeel in de kosten te dragen. De vraag is bij ons gerezen of hei geen aanbeveling zou verdienen, den geheelen waterloop vanaf de looierij der firma Gebrs. Quirijns tot aan de haven te rioleeren. De jaarlijks terug- keerende kosten van onderhoud van den waterloop, vooral die van de hou ten brug, zijn wel van beteekenis en deze zouden daarmede geheel komen te vervallen. Daarenboven zou een einde worden gemaakt aan den on- smakelijken toestand, die door 'het afvoeren van het sterk verontreinigde riool- en fabriekswater door een open- waterleiding wordt geschapen. Wij zijn dan ook van oordeel, dat rioleering van den geheelen waterloop is aan te bevelen. De kosten van dit werk zullen naar raming f 1708 bedragen. Na aftrek van het aandeel der Wed. Vaags ad. f218 blijft voor rekening der drie corpora- tiën nog f 1490,De beide water schappen hebben zich bereid verklaard 2/3 van dit bedrag voor hunne rekening te nemen, zoodat voor de gemeente zou blijven 1/3 of f496.66. Wij stellen U voor een crediet van ten hoogste f500 voor dit werk be schikbaar te stellen, op de begrooting 1926 te verantwoorden op den kapi- taaldienst en te dekken door afschrij ving van den post voor onvoorziene uitgaven. Bij de correspondentie over deze aangelegenheid met de wed. Vaags heeft deze den wensch te kennen gegeven, na de rioleering van den waterloop een overeenkomst te treffen tot nadere regeling der grensscheiding tusschen haar bezit en dat van de gemeente. Op bijgevoegde situatietee- kening is aangegeven, hoe die grens regeling na bespreking met den ge machtigde van de Wed. W. G Vaags door 'ons is ontworpen. Naar wij meenen komen bij aanvaarding van dit ontwerp de belangen van beide partijen tot haar recht. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen, een overeenkomst te treffen met de Wed. Vaags, waarbij de eigen- domsgrenzen overeenkomstig het aan geboden ontwerp worden vastgelegd. 8. Voorstel tot het toekennen van een jaarlijksche vergoeding aan het Bestuur dèr R. K. Jongensschool in voormalig Besoyen, in de kosten van een kleine verandering van inrichting 9. Voorstel tot wijziging dergemeente en bedrijfsbegrooting 1925. 10. Reclames belastingen. Toelating raadslid Surig. Door B en W. is 't volgende tot den Raad gericht terzake de beslissing van Ged. Staten: Bij besluit van de Gedeputeerde Staten van Noordbrabant van 9 juni 1926 is de schorsing van den heer Surig als lid van den Raad, opgeheven. De Staten overwogen, dat de Ge meentewet aan de leden van den Raad wel verbiedt het deelnemen aan, doch niet het gestand doen van den onder- handschen pacht van gemeentegoederen aangegaan voor den aanvang van het lidmaatschap van den Raad, terwijl het gestand doen eener overeenkomst van verhuur en huur noch op grond van de bewoordingen, noch op grond van de ratio der bepaling kan gerekend worden te vallen onder de verbodsbe palingen van art. 24 der Gemeentewet. In het besluit van de Ged. Staten wordt niet bestreden dat de Heer Surig heeft aangegaan een onderhandsche overeenkomst van huur en verhuur. Toen wij U het voorstel deden tot schorsing te besluiten was dat eerst, nadat wij ons vergewist hadden dat volgens constante jurisprudentie onder „deelneming"aan onderhandsche pacht of huur niet alleen moet worden ver staan het aangaan, doch ook het ge stand doen van een zoodanige over eenkomst, aangegaan voor de aanvaar ding van het raadslidmaatschap. Het in het schorsingsbesluit aange haalde Kon. Besluit van 23 januari 1920 is door ons dan ook beschouwd als een bevestiging van de leer, reeds gehuldigd bij Kon Besluit van 1 October 1856 (St.bl. nr. 91) en in verschillende latere Kon. Besluiten. Zoo bevestigde het Kon. Besl. van 12 Januari 1898 No. 31 een besluit van de Ged. Staten van Zeeland van 2 October 1897, waarbij een lid van den Raad van Ossenisse werd verval len verklaard van zijn lidmaatschap op grond van een aannemingsovereenkomst gesloten met de gemeente voor zijn benoeming tot lid van den Raad. Ged. Staten van Zeeland overwogen daarbij o.m.„dat art. 24, al. 4 der Gemeen tewet, den raadsleden het deelnemen „aan aannemingen verbiedende, vol- „gens hare letter niet onderscheidt of „de aanneming tijdens het raadslid maatschap is aangegaan, dan wel de „voortzetting is van een vroeger „gesloten overeenkomst; „dat het evenmin de bedoeling is „geweest, zoodanige onderscheiding „te maken, vermits volgens de geschie- „denis der vaststelling, het verbod „van art. 24 beoogde te voorkomen, „dat een particulier belang in gemeen schap werd gebracht met de publieke „bétrekking die men bekleedt. Naar de leer van dit en andere, op gelijksoortige gevallen betrekking heb bende Koninklijke Besluiten zou de ratio van art. 24 dan inderdaad wel degelijk zijn het verbieden van het gestand doen van een verboden over eenkomst, en moet de bepaling dus in ruimen zin worden opgevat. Wij hebben het als onzen plicht geacht U destijds in kennis te stellen met de bezwaren, die naar ons oordeel bestaan tegen het raadslidmaatschap van den heer Surig. Nu de Gedepu teerde Staten een beslissing hebben genomen zijn wij van onze verant woording ten deze ontslagen, en geven wij U in overweging te berusten in de te dezer zake genomen beslissing van Gedeputeerde Staten. Gisterenavond zijn de heeren Kerkmeesters van de parochie St. Jan bijeen geweest om van den heer E. Klijberg afscheid te nemen. Hulde en dank werd hem gebracht voor het vele goeds dat hij in het be lang van de parochie heeft gedaan. Bij het laatst gehouden examen voor Adjunct-Commies der directe be lastingen invoerrechten, accijnzen, slaagde de rijksklerk de heer L. den Dunnen, werkzaam aan de Inspectie alhier. Wij behoeven haast niet fe schrij- ven dat het concert der harmonie „Con cordia 1.1. Zondag ^lhier gegeven een enorm succes geweest is. De duizen den die gekomen waren om te genie ten van de prima muziek van dit keur corps zijn het duidelijke bewijs van de groote verwachtingen die dit ge zelschap hier terecht wekt. Wij hebben zelden een dergelijk aantal menschen op en rond de Markt gezien en ondanks de groote drukte kon men aan de houding van 't pu bliek zien, dat hier bijzonder gewaar deerd werd de muziek die gege ven werd Het valt den vreemdeling steeds op dat men hier zich over 't geheel tijdens de concerten steeds zoo rustig houdt, terwijl de al te luid ruchtige jeugd desnoods op haar plaats gezet kan worden, nu het nieuwe ar tikel der politie-verordening in wer king is getreden. Het concert dan was van 't begin tot 't einde van bijzonder gehalte, waarvan door de muziekliefhebbers naar waarde is genoten. Alle nummers waren uitstekend, we noemen er een enkel: L'Almadienne, Badinage, fan- taisie met solo voor B-clarinet, de fanlaisie uit de opera „Faust" en niet 't minst „Episode de Combat". Direc teur en muzikanten hadden zelf ge noegen in de waardeering en belang stelling van 't publiek en gaven uit eigen beweging als toegift het laatst genoemde nummer, dat een schitte rende vertolking vond. De direkteur, de heer Roeien uit Breda, de werkende leden en 'l bestuur van „Concordia" kunnen met de aller grootste voldoening op dit concert, op dit bijzonder kunstvol genot het pu bliek van Waalwijk en uit den verren omtrek geschonken, terugzien. We zeg gen hun dank en hopen hen meerma len terug te zien. Meer behoeven we er niet van te zeggen, haar roem is voldoende bekend, overal wordt zij totconcerteeren uitgenoodigd en terecht. Ook „Waalwijks Belang" heeft veel succes met dit concert ingeoogst, een dergelijk concert is haast de heele jaar contributie waard; maar velen denken! er anders over en houden hun steun thuis en „W. B." moet zonder dat maar concerten enz. geven 1 De avond was schitterend, een unicum in dezen zomer, de drukte enorm, waartoe ook de Antoniusfees- ten, de Kindsheids-optocht het hunne hebben bijgedragen. De laatste dag der St Antonius- feesten is enorm druk geweest. Van heinde en verre, met trein, tram en bus kwamen de bedevaartgangers het ge nade-oord van den H. Antonius be zoeken, zoodat een ongekende drukte heerschte die den geheelen dag aan hield. Ook het bezoek aan 't beeld van O. L. Vrouw van Lourdes in de kerk van St. Jan Baptist was enorm groot. Dit houdt voortdurend aan, ook op de gewone dagen. De Kindsheid-optocht die Zondag middag ten ongeveer half zes uittrok, heeft, begunstigd door prachtig zomer weer, enorme belangstelling getrokken. Hij was dit ook overwaard, want er was zeer veel werk aan besteed en dit vele werk heeft dan ook een werkelijk mooi geheel geschapen. De Eerw. Zusters en Broeders, onder leiding van den directeur der Kindsheid, kapelaan Sanders hebben een mooi geheel we ten saam te stelien, waarvan ieder onderdeel met zorg was gekozen en uitgevoerd zoowel de groepen als wa gens voldeden goed. Wij noemen „de Drie Koningen", Slavenhandelaar te paard, Jeanne d'Arc, de praalwagen van Mgr. Hamer, van den H. Aloysius, de H. Theresia van 't Kindje Jezus, 't Kindje Jezus, de verbroedering der Kerk over de geheele wereld enz. enz. Zoowel onderwerp, opvatting als aankleeding enz. vielen in talrijk op zicht zeer te prijzen, zoodat naast het idee van een werkelijk aardige, smaak volle kinder optocht, ook het sympa thieke doel de liefde voor de missie actie aan te kweeken niet uit het oog werd verloren en zeker z'n resultaat wel zal hebben. De collectanten hebben zich niet onbetuigd gelaten, zoodat de collecte voor de Missie aardig wat zal hebben opgebracht. Een woord van hulde aan kapelaan Sanders, zijne helpsters en helpers voor de vele kosten' en moeiten zich voor dit kinderfeest gegeven. Zondagavond bedreigde iemand uit Kaatsheuvel den rijwielbewaar der S., toen deze z'n rechtmatige be- iooning eischte, met een mes. De politie was oogenblikkelijk ter plaatse, zoodat z'n ongepaste woede spoedig bekoeld was. A.s. Donderdag ten 10'/2 uur wordt wederom eene vergadering ge houden door 't bestuur van „Waalwijks Belang" met vertegenwoordigers van landbouw- en veeteelt-organisaties ter verdere bespreking omtrent de plannen tot verheffing onzer Veemarkt. Zooals men weet is 't de bedoeling de eerste groote Veemarkt te doen houden in Augustus a.s. -Ook zal het bestuur van W. B. weldra eène be spreking hebben omtrent den autobus dienst naar 't Overland en meteenige heeren uit v.m. Baardwijk en v.m. Besoijen omtrent 't Koninginnefeest. In het verslag der Kamer van Koophandel voor Öost Noordbrabant te Eindhoven lezen we dat de toestand in de sigarenindustrie veel is verbeterd en - dat geen werkeloosheid meer heerscht. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling der tooneelvereeniging „Ons Onderling Genoegen", gevestigd in de zaal van den heer P. v. Daelen, in de a.s. kermisweek een matinée te geven. Zooals bekend is. huizen in ■deze vereeniging zeer goede krachten, zooals de heeren van Engelen, Didden, Brokken, enz., die zeker op dit matinée hun uiterste best zullen doen. Nader zal van een en ander een uit gebreid program gepubliceerd worden. Het Scherpschuttersgilde „St. Crispijn en Crispinianus", gevestigd bij den heer J. v. d. Meijs alhier, behaalde op het bondsconcours van dep Langstraatschen Scherpschutters- bond, gegeven op het schietterrein van „St. Blasius" te Heusden, den vierden korpsprijs en wist verder met een elftal schutters na een hevigen kamp nog beslag te leggen op een zevental personeeie prijzen, alle luxe voorwerpen. Als men bedenkt da' aan het schieten naar personeeie prijzen circa honderd schutters deel* namen, is dit voor de vereeniging „St. Crispijn" een waar succes. Waalwijksche Zwemvereeniging. Het Bestuur der Waalwijksche Zwem vereeniging meent nog eens de aan dacht erop te moeten vestigen, dat zoovele leden de quitantie voor het aangevangen seizoen hebben gewei gerd, hetgeen voor genoemd Bestuur eene zeer onprettige ervaring is geweest en zal dit vanzelfsprekend weinig aanmoedigend moeten werken. Waar zij zich toch alle moeite ge troost hebben eene le klas inrichting daar te stellen en trachten in stand te houden, hadden zij o.i., waar het hier een dergelijk algemeen belang voor onze plaats betreft, wel wat meer op den steun en medewerking der leden moeten kunnen rekenen. Velen geven daardoor ook blijk niet juist te beseffen hoe als lid eener ver- eeniging te moeten handelen, daar men indiepositie toch op de le plaats mede- deeling ervan dient te doen, dat men wenscht op te houden lid der Vereeni ging te zijn, waarmede dan voor de Vereeniging ook nog kosten en moeite bespaard blijven. Wij willen U echter nogmaals op wekken toch lid der Zwemvereeniging, die in zoovele opzichten eene groote behoefte heeft voorzien, te blijven en kunt U alsnog uwe lidmaatschapskaart n ontvangst nemen tusschen 1 en 2 uur aan het adres van den Voorzitter der Vereeniging, Grootestraat 180. De heer v. M., van Dongeh komend, draaide naar den weg naar Waalwijk. Echter kwam van dien kant een paard met wagen in volle vaart aangereden. De voerman lag half te slapen. De chauffeur gooide het stuur om doch het had geen succes. De kar kwam tegen het portier van de auto en drukte het in elkaar, Proces-verbaal is opgemaakt. Het Congres van den Nederland- sche Middenstandsbond dat heden en morgen te Bussum wordt gehouden, wordt voor de Kamer van Koophandel voor de Langstraat bijgewoond door den heer A. v. Beek te Made. De heer A. Oudkerk alhier be haalde te Amsterdam een Diploma ter waardeering van zijn inzending op de tentoonstelling aldaar ter gelegenheid van den Nederlandschen Fotografendag uitgaande van de Nederl. Fotografen- Patroons-Vereeniging. Hedenavond ten half acht komt het bestuur van de R.K. Kiesvereeni- ging in een vergadering bijeen om afscheid te nemen van den Voorzitter, den heer E. W. Klijberg. Op de tentoonstelling van de Kynologenclub Gooi en Eemland Zon dag te Bussum gehouden, behaalde de heer Jac. Eijkens alhier met zijn Belgischen herdershond Lisie een lsten prijs in de open klasse en een lsten prijs in de Nat. Fokkersklasse. Bij het gedurende de vorige week gehouden examen voor het Diploma candidaat gemeente secretaris slaagden van den door de heeren J. Verwiel, Burgemeester te Oisterwijk en P. Smits, Hoofdcommies ter Provinciale Griffie te 's Bosch gegeven cursus ter oplei ding voor dat examen, de heerenJ. van Broekhoven te Helvoirt, M. van Heivoort te Heeswijk, F. Klerks te Waalwijk, W. Leenaerts te 's Bosch, F. van Lith te Veghel, J. Offermans te Vught en H. Vos te Veen. Op het op Zondag 13 Juni te Elshout gehouden Bondsconcours van Kruisboogschuttersgezelschappen be haalde het gezelschap „Nooit Gedacht" gevestigd bij den heer J. van Helvoirt alhier met zijn 1ste zestal den 3en en met zijn 2e zestal den 1 en prijs. Voor waar een mooi succes. Op Zondag 4 Juli wordt op de banen van „Nooit Gedacht" weer een Bonds concours gehouden, waaraan door bovengenoemd gezelschap met 3 zes tallen wordt deelgenomen. Op Dinsdag 15 juni 1.1. hield het bestuur van den Zuid-Nederland- schen BoRd van Pluimvee-, Konijnen-, Cavia-, en Vogelliefhebbers, zijne eerste officieele bestuursvergadering in café Remmers (Looiersbeurs) te Til burg. De heer B. Mulder uit 's Bosch opende als Bondsvoorzitter met een welkomstwoord dezeeerste bijeenkomst. De nog niet bekleede functiën in het bestuur werden verdeeld, zoodat dit als volgt is samengesteldB. Mul der te 's Bosch, voorzitter, J. Roelands te 's Bosch, secretaris, J. Boumeester te Tilburg, penningmeester, B. de Boer te Boxtel, vice-voorzitter. C. A. van Dinther te Oss, 2e secretaris, G. Berg- hege uit Roosendaal, 2e penningmees ter, J. Wouterlood van Doesburg te Breda, commissaris. Op deze vergadering werd besloten, dat aan alle vereenigingen, die door storting van het gestelde bedrag van f5— bewijs gaven tot den Bond te willen toetreden, gevraagd zal worden om toezending van hun ledenlijst, ter- wijl aan de andere vereenigingen onder toezending van statuten en reglement een uilnoodiging zal worden gezonden, alsnog tot den Bond toe te treden. Naar aanleiding van een verzoek om inlichtingen komende van een Gel- dersche Pluimveevereeniging merkte de voorzitter op dat geen enkel artikel in statuten of reglement eene toetreding tot den Bond verhindert en werd den secretaris verzocht bedoelde vereeni ging in dezen geest te antwoorden. Aan het verzoek, gedaan door de Pluimveevereeniging te Elinkwijk om toezending van statuten en reglement zal worden voldaan zoodra deze in druk zijn verschenen. Een verzoek zal worden gericht aan de aangesloten clubs om opgave te doen aan het Bondsbestuur, zoo men in het a.s. seizoen voornemens is een tentoonstelling te organiseeren, zulks met opgave van datum. Tevens zal verzocht worden mededeeling te doen zoo men in aanmerking wenscht te komen als vereeniging dewelke in seizoen 1926 1927 de Bondstentoon- stelling houdt, waarbij gevoegd moet zijn een opgave var. te stellen in schrijfgeld en klasseprijzen. Besproken werd de mogelijkheid, speciale condities te bedingen bij het huren van kooien door vereenigingen aangesloten bij den Bond.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5