Beati MorEui Zaïg bd Vriaadsjhap Vreest geen examen! Marktberichten. Th. Löwenthal, Grootestr. 216 jf .Jm iVIIJINIHARDrs 1 13.00 deren der Botermarkt onder toezicht van enkele dames. Om 7, 8 en 9 uren kwamen respectievelijk de RK. Zang vereniging, de R.K. Fanfare en de Heusdensche Harmonie op de Visch- markt hun ter eere enkele schoone nummers vertolken, terwijl ook toen de aanbieding plaats had van het feestgeschenk der buurtcommissie. Summa summarum Den feestelingen is een huldiging bereid, zooals zelden voorkomt. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 26 Juni 1926. De heer G. van Beurden alhier slaagde voor het eindexamen Gymna sium. Geslaagde en familie proficiat. Zooals we reeds meldden geeft de harmonie van het Kon. Muziekgezel schap „Euphonia" Zondagavond een groot concert op de Markt des avonds van 8 10 uur. Programma 1. Faithful and Bold, March A. Rust. 2. Barbier de Seville, Ouverture G. Rossini. 3. Les Compagnardes Polka pour 2 pistons Werkman. door de heeren A. Zwaans en A. v. Riel. 4. Grand Fantaisie surl'opera „La Favorite" Dionizetti. Pauze 5. Souvenir de St. Denis Marche, L. Canivez. 6. Ouverture Banditen- streiche F. Suppé. 7. Euphonia Wals, A. Waiong. 8. Uncle Sammy, March Holzmann. De verschillende gezelschappen zijn reeds druk met hun kermis-pro- gramma bezig. Het Kon. Muziekgezel schap is er zelfs al geheel mee klaar. In hoofdzaak komt het overeen met dat van andere jaren, n 1. Donderdag en Zaterdag Matinée, Donderdag is het duo Bonné uit Rotterdam met de be roemde pianiste Rosa Bonné, die ook enkele piano-nummers zal geven ge engageerd en Zaterdag treedt het duo Schmink uit Rotterdam op. Ook Zater dag ts het Matinée voor de donateurs gratis. De harmonie heeft een keur- programma, dat we volgende week nog zullen'vermelden. Alle avonden wordt er natuurlijk bal gegeven in de prachtig versierde en ftêeriek verlichte zaal Een prima Jaszband onder leiding van den heer A. Broos gediplomeerd dansleeraar zal voor muziek zorgen. In de Apollo zaal treedt Donderdag het duo Schmink uit Rotterdam op, dezelfde die Zaterdag bij Euphonia zullen werken. Des Zaterdags zal het duo Le Grand uit Amsterdam op de planken komen. De naam der verschillende Humo risten waarborgt ons bij beide gezel schappen een zeker succes. Dat ook de harmonnie Apollo een muziek programma zal geven, dat den toest en de strengste critiek zal kunnen doorstaan, daar kunnen we verzekerd van zijn. Ook in Apollo lederen avond bal met muziek van het keurig Jaszband- orkest dat 't vorig jaar musiceerde. Zondag a s. neemt de Kon. Har monie Apollo deel aan het groot festi val te Rijen. Tevens is Apollo uitge- noodigd om 8 uur's avonds het groot slotconcert te geven op het feestterrein. De heer J. Gubbens alhier slaagde te Waalwijk voor het eind examen Hoogere Handelsschool. Geslaagde en familie onze welgemeende gelukwen- schen. Ingezonden Mededeelingen. Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid, Buisje 75 cent. Bij Apoth en Drogisten. RECHTSZAKEN. De rijwielplaatjes. A. A. V. te Andel moest terecht staan ter zake dat hij met z'n rijwiel had gepeddeld, zonder dat het voorzien was van een belastingplaatje. Ter zake werd hij veroordeeld tot f 5.boete. Er waren nog 40 andere verdachten, allen uit Noord-Brabant, gedagvaard ze werden wegens hetzelfde verzuim ieder veroordeeld tot f 5.— boete. Mishandeling. A. D. D. visscher te Andel had naar Kraaij met een steen gegooid en dat kwam aan, want de dokter moest er aan te pas komen. De ander had ook gegooid, maar dat werd niet bewezen. Wegens mishandeling werd verdachte veroordeeld tot f 1.— en betaling der doktersrekening van f 4.50. Worst. A. v. S. slager, den Bosch had op 24 April 29 K G. gerookte worst voor radig, welke niet het keuringsstempel der gemeente droeg. De worst was in twee doozen over gekomen en zou worden voorzien van een valsch merk, althans het inktpotje stond er bij en aan de reeds gestempelde worst was de inktindruk nog versch en vochtig. Bij onderzoek bleek, dat reeds meer dere malen doozen worst van 't station aankwamen welke niet ter keuring naar het slachthuis werden gebracht. Verdachte werd veroordeeld tot f 25 boete subs 15 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de worst. CORRESPONDENTIE. Abonné's Drongelen enz. Uwe klacht omtrent het te laat bezorgen van ons Woensdagnummer hebben wij met den Directeur van het Postkantoor alhier besproken. Waar deze bladen tusschen 3—5 uur steeds ten kantore worden bezorgd, moet ons blad Woensdagavond In Drongelen c. a. bezorgd worden, en zal hiervoor worden zorg gedragen. Administratie Inzenders Advertenties. Huwelijks- Advertenties waarvan voor ons de strek king of bedoeling niet bekend is, worden niet opgenomen. Administratie. VOETBALSPORT. WAALWIJK. R. W. B. Zondag 20 Aug. gaat R. W. B. naar Tilburg voor deelname aan de zilveren balwedstrijden van Tilburgia. Aan deze wedstrijden kunnen alleen deelnemen de 2 vereenigingen welke van elke serie A—B—C in de finale gespeeld hebben. Van serie Ais zooals men weet R.W.B. winnaar geworden van den beker door van Oranje-Wit te winnen. De win naars van de andere serie zijn ons niet bekend. R.W B. moet om half 4 spelen tegen NOAD 4 Vertrekspelers en supporters om half één per fiets. JULIANA. Zondag a.s. zullen de eindwedstrijden van de bekerwedstrijden, uitgeschreven door Juliana, plaats hebben. Om 2 uur speelt Juliana een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Zomer Elftal van W S.C Waalwijk Om 3 uur wordt de finale gespeeld tusschen de winnaars H E C., Waalwijk—Berkdijk, Kaatsheu vel, hetwelk een spannende wedstrijd belooft te worden, daar door beifle vereenigingen alles zal geprobeerd worden om als winnaar uit den strijd te komen en den sportliefhebbers wederom een paar spannende wed strijden te wachten staat. De wedstrijden worden geleid door scheidsrechter Vugts uit 's-Bosch. GEERTRU1DENBERG. Good Luck II zal Zondag a s. deel nemen aan de serie-wedstrijden te Wagenberg. HEUSDEN. Zondagmiddag komen naar hier op het Juliana-terrein de vereeniging Groen-Wit uit Bommel en een gecom bineerd elftal uit Juliana I en II uit Baardwijk. HAARSTEEG. Begunstigd door een ideaal voetbal weertje, had Zondag j.l. de opening plaats van het voetbalterrein der on langs opgerichte voetbalvereeniging H. V. V. Eene Quick combinatie uit Waalwijk had zich direct bereid verklaard een propagandawedstrijd tegen H. V. V. 1 te komen spelen, terwijl het bestuur zich tevens de medewerking der plaat selijke Harmonie „St. Cecillia" Direc teur de heer A. Houët, verzekerd had, welke door hare tegenwoordigheid, dezen dag tot een waar succes heeft gemaakt. Nadat onder de vroolijke toonen der muziek naar het terrein was gemar cheerd en waar reeds eene gezellige drukte heerschte, nam ongeveer 5 uur de wedstrijd een aanvang. Alvorens af te trappen werd door den captain der Quick—combinatie een mooi bloemstuk aangeboden, hetwelk door den voor zitter van H. V. V. de heer Joes v. d. Dobbelsteen, onder dankzegging werd aanvaard en waarbij tevens een op wekkend woord werd gesproken tot beide ploegen en de verwachting werd uitgesproken, dat de goede verstand- houding met „Quick" bestendigd mocht blijven. De wedstrijd had een aangenaam verloop en werd door de meerdere routine der Quickspelers door dezen gewonnen met 1—0. Toch gaf H.V.V. aardig partij en belooft dit elftal heel wat voor de toekomst. Een voor Haarsteeg record aantal toeschouwers woonde den wedstrijd bij, terwijl ieder, naar vermogen een klei nigheid offerde tot steun der vereeni ging en verschillende donateurs en honoraire leden werden ingeschreven. Na afloop werd naar het clublocaal, gevestigd bij den heer M. Achten te ruggemarcheerd en liet hier de Har monie zich nog eens hooren, waarna de uitreiking van een herinnerings medaille, welwillend beschikbaar ge steld, door den heer C. de Kemp te Heusden, plaats had en men nog ge zellig eenigen tijd bleef verpoozen. Zoo heeft deze propagandadag dan een uitermate gunstig verloop gehad en zal nog lang in geheugen blijven van allen, die daartoe hebben mede gewerkt en aan wie hierdoor dank wordt gezegd, niet te vergeten de plaatselijke politie, die uitstekend heSft medegewerkt om de regeling op ter rein en daarbuiten te vergemakkelijken. Rest ons nog te zeggen, dat aan bovengenoemde wedstrijd een match voorafging tusschen H.V.V. 2—Juliana 2 Heusden, welke door H.V.V. 2 met 3—2 werd gewonnen. Een mooie pres tatie voor het 2e elftal, waaronder verschillende veelbelovende spelers schuilen. Korfbal. SPRANG. Onze Korfbalclub „N.E O." krijgt Zaterdagmiddag 5 uur de Korfbalclub O. N. A. uit Tilburg op bezoek om een comp.-wedstrijd te spelen voor den Brabantschen Korfbalbond. GEERTRUIDENBERG. B. L. E. I. heeft besloten dit seizoen niet aan de competitie deel te nemen, DUIVENSPORT. WASPIK. De postduivenvereeniging „De Reis duif" heeft hare wedvlucht gehouden vanuit Creil (Frankrijk). De eerste duif werd geconstateerd om 10 u. 29 min. 57 sec. le 3e 5e prijs P de Graauw, 2e P. Kuijten, 4e J. Kuijten, 6e P. de Bont. le overduif P. de Bont. De Koningspoul werd behaald door P. Knijten. MADE. Zondag hield de gecombineerde postduivenvereeniging „de Snelvlie- gers" een wedvlucht vanuit Deventer. De duiven werden om 8 uur los ge laten. De eerste bereikte haar hok om 11-32—27, de laatste om 12—53—37 Verder als volgtW. Rullens 1—8 13, J. de Jonge 6, P. van Bracht 3—4—7, P. v. d. Made 5—11, F. van Hout 9, J. v. d. Heijkant 10 -12, A. Pieterse 14. KERKNIEUWS. Tweede Bossche Diocesaan Eucharis- itsch Congres te Boxtel op 21, 28 en 29 Juni a.s. De deelneming aan dit Congres be looft schitterend te worden. Van de eerste oplage van het programma groot 6000 exemplaren zijn reeds 5000 stuks verspreid en nog dagelijks komen groote bestellingen binnen, zoodat hef aantal bezoekers veilig op eenige dui zenden kan worden geschat, In verband met den te verwachten grooten toeloop zal het alle aanbeve ling verdienen, dat zij, die te Boxtel een lunch of middagmaal wenschen te gebruiken zich tijdig aanmelden bij een der volgende adressen uit Programma boek Hotel de Bijenkorf, Markt Hotel Van Boxtel bij het Station Hotel Het Vergulde Hert, Markt; Hotel De Kei, Markt en Hotel Riche bij het Postkantoor. Een Kinderkruistocht. In Boxtel, waar de spoorlijnen van Brabant, Limburg en Holland samen komen zal op het einde der Junimaand het tweede Heilig Sacraments-Congres van het bisdom 's Bosch worden ge houden. De Bisschoppen van 's Bosch en Breda, het Hoogwaardig Kapittel, gemijterde Abten, 'n groot deel van de priesterschap en de leekenwereld zal zich in die dagen opmaken naar de Oude Heerlijkheid, om den Koning der Liefde in het Geheim van Zijn liefde te huldigen. Het Congres is bedoeld als 'n pre diking van den Kruistocht voor 't H. Sa crament. Dezen Kruistocht te doen kennen, te doen verlangen, te doen voe ren door zooveel Christenen als maar mogelijk is, vormt de hoofdstrekking. Of we in die gezegende dagen wer kelijk eenigszins herinnerd zullen wor den aan de grootsche gebeurtenissen der elfde, twaalfde en dertiende eeuw, toen de gansche Christenheid Rid ders, poorters, vrijgelatenen, geestelij ken optrok naar het Heilig Land, om 't Graf van Christus te bevrijden uit de macht der Turken, moet nog worden afgewacht. Maar 't zou me bar tegenvallen, wanneer we op Maan dagnamiddag niet 'n oogenblik in de Kruistochtstemming kwamen. Dan zal toch de kinderprocessie en kinderhulde geschieden. Dit lijkt me een van de aantrekkelijkste nummers van het rijke program. We weten uit de Kerkelijke Geschie denis, dat de vierde Kruistocht 1199 1204) z'n doel miste wegens de be geerte naar aardsche macht, roem en winst van de voormannen. De geest drift en het vuur om het H. Land weer in bezit te krijgen was bij de welge- zinden zoowat geheel verdwenen. Tot er in 1212 en 1213 iets geschiedde, dat de groote menschen in Europa weer begeesterde. Twee legers van kinderen werden er gevormd, alsof 't een spel was 'n aardigheid. Deze zou- den tegen de Muzelmannen optrekken. DertigduizendFransche kinderen onder bevel van een herdersknaap uit de Vendöme en twintigduizend Duitsche kinderen onder aanvoering van een kind uit Keulen scheepten zich in naar het Oosten. Natuurlijk haalde de heele zaak niets uit. 'n Gedeelte leed schip breuk, andere bezwèken van honger en vermoeienis, weer anderen werden als slaven verkocht in Egypte. Het goede gevolg van deze groote misluk king was, dat de ouderen en sterkeren zich begonnen te schamen en met verschen moed zich lieten werven om een beslissenden slag te gaan wagen. Ziet, door het schouwspel van die rijen van kinderlijke Kruistochters op Maandag 28 Juni in Boxtel kunnen wellicht duizenden volwassenen van de lauwe of kouwe gemeente wordtn be wogen tot hooger waardeering en vu riger vereering van het H. Sacrament. De Boxtelsche scholen kunnen meer dere regimenten leveren. We zien ze al trekken over de paden van het Processie-park, biddende, zingende, wuivende, strooiende als bruidjes en edelknapen De ouderen zullen worden getroffen door de godsvrucht en de blijdschap in den Heer van deze klei nen. Beschaamd en verlegen over d'r eigen maken ze wel 't voornemen, om de hemelsche voordeelen van liefde tot het H. Sacrament niet uitsluitend in de handen van kinderen te laten, doch met alle macht te streven naar het geluk van een veelvuldige, een wel verzorgde, een welgebruikte H. Com munie. H. L1NNEBANK, Uden. Kruisheer. Eucharistisch Congres te Chicago. De pontificale hoogmis werd bijge woond door 200 000, de sluitings processie door 600 h 700 000 personen, wat tot ongeveer 1 millioen aangroeide. Een en ander gaf een grootsche en roerende plechtigheid, die grooten in druk maakte. BURGERLIJKE STAND. Waalwijk, 25 Juni '26. Eieren 5—6 ct. Varkens f 16—f 20. 's Hertogenbosch, 23 Juni 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 2018 stuks. 68 stuks kalveren. 707 stuks hoornvee. 1099 biggen. 102 reugen. 42 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 265—f 420 p. st. Kalfvaarzen van f 250—f 380 p. st. Magere ossen en koeien van f 130—f'230 Vette ossen en koeien van f 0.51 pd le kw Vette ossen en koeien van f0.45 pd 2e kw Pinken van f 85—f 145 per stuk. Zeugen van f 110—f 155 per stuk. Biggen van f 3.25—f3 50 per week. Schapen van f 16—f 82 per stuk. Lammeren van f 7—f 13 p.stuk. Handel traag met lagere prijzen. Aanvoer redelijk. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 21 Juni en 24 Juni 1926. Kipeieren: Hoogste prijs f 6 80 Middel prijs f 5.40 Laagste prijs f 3.75 Eendeierenf 4.00—4.40 Koelhuiseieren f Kalkeieren f Buitenlandsche eieren f Totaal aanvoer 125.000 stuks. Handel matig. GEMENGD NIEUWS. De twee Amerikanen Liston Wells en Edward Evans, die in 30 dagen de reis om de wereld willen maken, zijn Dinsdagmorgen per „Aquitani" uit New York te Cherbourg aangekomen. Daar wachtte hun de eerste tegenvaller. Het vliegtuig dat hen zou opnemen, had wegens den mist een noodlanding moeten maken en was daarbij bescha digd. In plaats van het vliegtnig bracht nu een auto, die door vrienden was besteld en aan de haven op hen wachtte hen naar het vliegveld Le Bourget te Parijs. Om alle onaangenaamheden te vermijden, die het gevolg van te groote snelheid zouden kunnen zijn, was naar alle steden tusschen Cherbourg en Parijs getelefoneerd, dat men de auto ongehinderd zou laten passeeren. Om vijf minuten over half vier kwamen de Amerikanen op het vliegveld te Le Bourget aan en tien minuten later waren zij in een extra-vliegtuig naar Berlijn onderweg. Na een korte rust te Berlijn werd naar Koningsberg doorgevlogen, waar zij gistermorgen om half zeven landden. Een uur later vlogen zij per Fokker al weer in de richting van Moskou. Volgens de Duitsche bladen waren de beide wereldreizigers enthousiast over het luchtverkeer in Duitschland, door welks voortreffelijke organisatie zij anderhalven dag zeiden te hebben uitgewonnen, zoodat de kans bestaat dat zij hun reis rond den aardbol in nog minder dan 30 dagen zullen vol brengen. Van Moskou uit zullen zij verder vliegen naar Tomsk, om daar den Maandag uit Moskou vertrokken transsiberischen expres te nemenDaar- mee bereiken ze weder een tijdwinst van 4 dagen en zullen zij te Wladi- wostok en te Yokohamo directe stoom boot-aansluiting hebben. Te Vlijmen is het huis van J. Kuijs-Kuipers geheel gfgebrand. Twee koeien kwamen in dè vlammen om.' De schade wordt gedeeltelijk door assurantie gedekt. Te Reuzel is de boerderij van wed. P. de Groot-Laurijssen in de asch gelegd. Alles was verzekerd. Gisterenmorgen tegen elf uur brandde te Schagen op de kermis de groote nieuwe tent van den heer P. Wiers, waarin een moderne draaimolen opgesteld was, in een kwartier af Niemand was aanwezig. Verzekering dekt de schade. Een kleine tent kreeg groote schade; deze was niet verze kerd. De 20 jarige kantoorbediende P. J. Alta, die er op 10 Juni met een be- drag van f 16 800 aan Nederlandsch bankpapier van door was gegaan, is in Antwerpen aangehouden. Een rechercheur van het bureau Leidscheplein te Amsterdam, die met een Antwerpschen collega indeSchel- destad aan 'het speuren was, keek, terwijl hij in een der hoofdstraten liep, een zijstraatje in en daar zag hij iemand staan, die volkomen met het signale ment van den gezochte overeenstemde. De rechercheur sprak hem aan en de jongeling bleek inderdaad Alta te zijn. Hij legde een bekentenis af en vertelde, dat hij nog ruim f 15.500 had overgehouden. Een bankbiljet van f 100 had hij, in Vlaardingen gewisseld. Alta is in Antwerpen in bewaring gesteld. Zijn uitlevering zal worden gevraagd. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 26 Juni. Witte Bioscoop, „Variété", 8 uur. Zondag 27 Juni. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 27 Juni. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 27 Juni. Witte Bioscoop, „Variété", 6 en 8'/i uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Donderdag 1 Juli. 8 uur. Vergade ring der Bakkersvereeniging van Waal wijk in Hotel Gerris. JOHN PEEL Columbia ^-«RECORDS Succes nummers. Pracht-opname. overtreft alles VALENCIA 75 eents op de plaat. Barcelona. Piccador. I. mis Ml|. Swiss. Semlnola. CARUSO vanaf 3.90 36684 BURGERLIJKE STAND VAN WAALWIJK. Geboren: Theodora Maria <1. v. W. v. Rijswijk en van A. M. van Balkom; Anna Maria d. v. J. Th. Verhoofstad en C. T. Treffers; Maria Adrhuia d. v. C. Stevenhagen en van A. L. Am- merdorffer; Franclscus II. z. v. Stevenha gen en van A. L. AmmerdorfferGerardus J. z. v. G. J. de Lange en van E. Kcyzer; Johan- mes A. II. z. v. J. C. A. Knepflé en van J. M. A. Wanten; Cornelia L. G. d. v. A. C. v. d. Mey- denbcrg en van A. J. van Helvoirt. Huw.-Aanjr.: Leonardus van Oseli, 21 j. en Jo hanna I'. Leytens. 22 j. Hendrikus Th. G. Cas- telijns 29 j. en Hendrlca E. van Disseldorp 33 j. Jacobus M. Dulden 28 j. en E. M. van Hooft 26 j. Gehuwd: Johannes H. van Disseldorp 20 j. en Joanna I". van de Ven 25 j. Ingekomen personen: Jacobn Gerrltje Wlllemse van Maastricht. Hoogeinde 12. Goverdina Vln- gcrhoets van Dussen, Grootestraat 194. Wilhel mus van Boxtel en gezin van Dussen, Westeindo 53. Leonardus Zijlmans van Waspik. Groote straat 229. Vertrokken personen: Cornells H. Stravers naar Tilburg. Xicolaas Th. Metselaar naar St. Oedenrode. Hendrikus Heijmans naar Dongen. Picter L. Nuyens en gezin naar Sprang-Capelle. Josina Joh. den Dunnen naar Strijen. Jaco- ba de Vries naar Drunèn.' Adrianus L. F. M. Huyybers naar Tilburg. VEILING-VER. „DE LANGSTRAAT"' DRUNEN.. Prijzen op 24 Juni 1926: Frambozen 25 ct., Rood.e bessen 2025 ct.; Aard beien 1522 ct.; Kerken 2010 ct.; Erwten 16J 21 ct.; Peulen 18J22 ct.Tuinboonen 1014J ct.; Postelein 8}—9» ct.; Aardappelen 8—12 ct.; Rabar ber 24 ct., alles per K.G. Sovoye kool IJ -5J ct.; Bloemkool 2—12 ct.; Komkommers 5—12 ct., per'stuk. Selderij 1—81 ct., peen 164 ct. per bos. On tke Reverao - Jly/y ASO VOlUi

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7