vani liet evenwicht in de begrooting, de krachtige wil tot bezuiniging, doen ons hopen, dat wij geen beroep meer zullen doen op de draagkracht der belasting betalers. Het schijnt noodig, het fiscale stelsel te vernieuwen, en er de buiten sporigheden van te beperken; maar de hervorming van het fiscale stelsel zou niets beteekenen, wanneer wij niet krachtig het herstel van het geldwezen aanpakten. De regeering heeft besloten, over te gaan tot stabilisatie van het geldwezen, want wij moeten de voortdurende inzin king van den franc tot staan brengen en de veiligheid der transacties herstel len. Zij zal deze zaak ter hand ndtnen in vertrouwvolle samenwerking met de emissie-bank, wier onafhankelijkheid steeds angstvallig geëerbiedigd zal worden. Zij zal internationale hulp zoeken, zonder de geringste aantasting toe te laten op de volledige souvereiniteit van het land. i. Zij zal met allen spoed de noodzake lijke onderhandelingen voortzetten, op dat het heele probleem der regeling van de intergeallieerde schulden, zoo snel mogelijk voor de kamer gebracht wor de, zoodat deze geen accoord met een schuldeischer zal hebben goed te keu reu, zonder de lasten te kennen, die de overeenkomst met den schuldeischer aan de schatkist zal opleggen. De welvaart van het land moet tege lijkertijd berusten op verhoogde pro ductie en verminderd verbruik. Dit is het dubbele doel, dat de regeeriug zal nastreven, zonder 'buitensporige, noch overijlde maatregelen. Zij zal op buitenlandsch gebied de politiek voortzetten van de vorige re geeringen. Op binnenlandsch gebied zal zij arróndissementskiesrecht voortzet ten. Er moet snel gehandeld worden en niet geredetwist. Spr. zal aan het parlement vragen, hem de volmachten en middelen toe te staan. 1 Juli was het tien jaar geleden dat de eerste slag aan de Somme begon. Toen hij in November geëindigd was, had hij 't Britsche leger bijkans 23.000 officieren en ruim 47(5.000 manschap pen aan dooden en gewonden gekost. De Engelsche bladen publiceeren van daag beschrijvingen van den vreeselij- ken strijd. De Parijsche politic heeft een com plot ontdekt tegen den koning van Spanje. Er was een aanslag beraamd tijdens het jongste bezoek van den ko ning aan de Fransche hoofdstad. Twee beruchte •individuen zijn gearresteerd en hebben de plannon bekend. Bij onderzoek is gebleken, dat een dor arrestanten de moordenaar is van den in 1923 vermoorden aartsbisschop \an Saragossa. De Amerikaansche econom Smith, die na een tweejarige werkzaamheid de reorganisatie van de Hongaarsclip fi nanciën heeft tot stand gebracht, heeft geweigerd, een cheque van 100.000 dol lar te accepteeren ter honoreering van zijn diensten. Hij heeft het geld voor liefdadige doeleinden beschikbaar ge steld. BINNENLAND. AAN DE ROOMSCHE ARBEIDERS VAN DEN KRING TILBURG. „En waar zich Uw kracht te vereenigeA weet Daar vormt zich een leger van reuzen.'' Zwijsen. De Roomsche Arbeidersbeweging roert zich, ondanks malaise en depres sie, geweldig. De gehouden 2-daagsche cursussen doyor het gansche land in het najaar van 1925 wekten alom de groot ste belangstelling en nog versch ligt in ons geheugen het congres van het R.K. Werkliedenverbond te Utrecht, dat de groote zaal van Tivoli vol Roomsche arbeiders joeg en belangstellende Ra dio-amateurs aan 't luisteren zette. Hoe diep voelde men het rechtvaar digheidsbeginsel van onzen arbeid als Aa-berse ons sprak over de toekomst .-Lr sociale wetgeving en Hermans ons voorhield de Christelijke gedachta op Sociaal-Economisch gebied. Hoe mooi schilderde ons de beeldrij ke Laudy onze sociale roeping en hoe duidelijk hakend^ ons Pater Borro- maeus den weg af die voert tot het ge luk. Met groote begeestering keerden allen huiswaarts. t De Bossche Dioc. Bond achtte nu te recht het juiste oogenblik aangebroken om op verschillende plaatsen van ons Bisdom gewestelijke meetings te be leggen en waar zij reeds gehouden zijn, zijn zij een groot succes geworden. Op 11 Juli is de Kring Tilburg aan de beurt om openlijk door de straten te nianifesteeren voor het Roomsche be ginsel. Verschillende dorpen zullen met vanen en muziek, maar vooral met vele arbeiders de poorten onzer stad binnentreden .en Tilburg zelf, de groot ste afdeeling in den lande, de gast- vrouwe en de jubileerende vereenigiug, omdat zij op dien dag haar 30-jarig be staan viert, zal op dien dag bijzonder de aandacht trekken. Dit hebben de plaatselijke besturen begrepen dér Stands- en Vakorganisatie en na ge houden vergaderingen plannen en mid delen beraamd om hunne leden in mas sale getallen aan de betooging te doen deelnemen. „Alle hens aan dek", zoo luidt thans het wachtwoord op 11 Juli. Gezegend door onzen Bisschop, gerugsteund door onze Geestelijkheid en geleid door de besten onder onze medearbeiders gaan wij dan op onze tocht onze Geloofsbelij denis hernieuwen bij het H. Hart, als wij daar ons Roomsch zijn uitjubelen en met het neerleggen van bloemen ons hart opnieuw verpanden aan den „Ko ning en het Middelpunt aller harten". Dan zullen wij met graagte luisteren naar Pater Henricus en den Verbonds voorzitter, de Bruijn, die ons zullen voorhouden hoe onze actie moet gecon solideerd worden. Onze meeting wordt gesloten met den Zegen met het Allerheiligste in de groote kerk en een slotwoord van den HoogEerw. heer Deken J. Sanders. Moge „vele duizendtallen eensgezind ten strijde gaan". 0 M. Men meldt aan het Haagsche Aneta kantoor Gisteren is de Luit.-vlieger Eikerbout van het Marinekamp De Kooy begon nen een rondvlucht over Nederland te maken, om aldus te trachten per dag een zoo groot mogelijk traject af te leggen. Hiervoor maakte hij gebruik van een onzer nieuwste en snelste militaire vliegtuigen, de Fokker C 5 met Lorraine Dietrich motor 450 P.K. 30 juni vertrok Luit. Eikerhout en als tweede piloot Veenstra om 's mor gens kwart voor vier van het vlieg kamp De Kooy en keerde er zes uur later weer terug om een nieuwen voor- raad benzine in te nemen. Even later vertrok hij weer en's avonds werd het vliegkamp De Kooy weer bereikt. In het geheel werden afgelegd 2400 K.M. in 15 uur. De bedoeling van deze rondvlucht was de volgende In Marinekringen had men het plan opgevat, met de nieuwe door Marine aangeschafte Dornier Wall-vliegbooten het volgende jaar van Nederland naar Indië over te vliegen. Door sommigen werd hiertegen be zwaar gemaakt als zouden onze vliegers niet in staat zijn in een dag de grootste etappe op dien tocht van 1800 K.M. af te leggen. De schitterende prestatie van den vlieger Eikerbout heeft hiermede echter het tegendeel bewezen door op één dag zelfs 2400 K.M. af te leggen. Omtrent het Nederlandsche oe feningseskader, onder bevel van vice- admiraal C. Fock, dat gisteren uit Kiel is vertrokken, wordt gemeld De te Kiel doorgebrachte tijd zal voor alle opvarenden onvergetelijk blijven. De olficieele feestelijkheden en sportfeesten, zoomede de hartelijkheid der Duitsche marine en burgerij hebben op allen een diepen indruk gemaakt. De schitterende ontvangst werd be antwoord door een noenmaal en een maaltijd bij vice-admiraal Fock aan boord van Hr Ms. Tromp en een uit muntend geslaagde at home aan boord van Hr. Ms. Heemskerck. Na het ontmeeren verzamelden de schepen zich in het Zuidelijk gedeelte van de havem liepen in Kielwaterlinie de haven uit langs de Duitsche oorlogs schepen, terwijl langs de kade-en aan legsteigers vele belangstellenden aan wezig waren. Bij het passeeren van de Duitsche vlaggeschepen speelde de muziekkapel van Hr. Ms. Tromp Deutschland fiber Alles, wat van Duitsche zijde met het Nederlandsche volkslied werd beantwoord. Aan boord van alle schepen stonden de beman ningen aan dek aangetreden. Het eskader zal eerst aanval- en lanceeroefeningen voor de torpedoja gers en onderzeebooten in de Kieler- bocht houden en Vrijdagmorgen naar Göthenborg opstoomen, waar Zaterdag morgen wordt binnengeloopen. Voor de toelating als leerlingen van de Middelbare Koloniale Land bouwschool te Deventer hebben zich 138 jongelieden aangemeld, tegen 100 in het vorige jaar. Voor enkele jaren bedroeg het aantal nieuwe leerlingen minder dan de helft van thans De Tweede Kamer heeft de sup- pletoire Marine begrooting aangeno men, nadat een voorstel-Visser om de overplaatsing van de marine opleiding van Gorcum naar Vlissingen uit te stellen en een voorstel-Brautigam om den aanbouw van twee torpedo jagers te schrappen, waren verworpen. Het Tweede Kamerlid baron van Voorst tot Voorst heeft aan den Minister van Financiën vragen gericht over den tragen gang van zaken bij de herstel- ing en schaderegeling in het door den watersnood geteisterde land van „Maas en Waal". De Duitsche Rijkspresident Von -iindenburg heeft, naar Wolff gisteren uit Berlijn meldde het volgende tele gram aan de Koningin gezonden Het bezoek van het Nederlandsche eskader aan Kiel is in heel Duitschland met vreugde begroet. Ik veroorloof mij, Uwe Majesteit, met de uitdrukking van mijn dankbaarheid voor het zenden van de prachtige schepen, bovendien mijn gelukwenschen aan te bieden over de voortreffelijken indruk, die het es kader en zijn bemanning hebben ge maakt. Von Hindenburg, rijkspresident. Men seint ons uit Bazel, dat Prinses Juliana gisteren onder leiding van den heer C. Haessig, vice-consul van Nederland aldaar, verschillende instellingen te Bazel heeft bezocht, ook de Nederlandsche afdeeling van de Scheepvaarttentoonstelling Bij het be zoek aan die tentoonstelling werd de Prinses rondgeleid door den heer Snoek, secretaris van de Nederlandsche vereeniging voor tentoonstellingsbelan- gen. leider van de Nederlandsche af deeling De Koninklijke familie is thans te Lucien aangekomen en logeert in Schweizer Hof. De resident van Padang (N.O.I.) keerde gisteravond terug en deelde aan den correspondent van Aneta mede, dat het aantal dooden tengevolge der aardbeving in Padang Padjang moeilijk is te schatten, wijl het juist passardag was, waarop vele menschen van buiten naar de kotta (stad) gaan Bovendien liggen vele lijken nog onder de puin- hoopen. Geschat wordt, dat er circa 20 Chineesche en 50 inlandsche inge zetenen van Padang Padjang zijn ge dood. Auto's en vrachtauto's rijden heen en weer voor de overbrenging van gewonden naar Fort de Koek. Gezegd kan worden, dat vrijwel alles, wat van steen is, is ingestort. Geheel Padang Padjang kampeert in tenten, zelfs menschen, wier houten woningen overeind zijn gebleven, uit vrees voor nieuwe aardschokken. Officieel wordt uit Solok gemeld, dat aldaar 13 dooden en 8 gewonden zijn. Een deel van de gebouwen op de passar is ingestort. Het controleurskan toor op Fort van der Capellen is even eens ingestort. Maandagmiddag 12 uur is te Solok een vuurkolom boven den vulkaan Talang gezien. Hetzelfde is te Loeboek en te Selasa waargenomen. In de plaatsen tusschen Padang Padjang en Fort de Koek zijn talrijke dooden en gewonden, vooral te Soengaiboeloe. De militairen te Fort de Koek verleen den direct krachtdadige hulp. Destreek biedt volgens een ooggetuige een troosteloozen aanblik. Langs den weg ontmoet men telkens inlanders, op draagbaren dooden en gewonden ver voerend. Tot dusver is bekend, dat op Fort van der Capellen de gevangenis is in gestort. Een paar gevangenen zijn ge dood. De goedang (pakhuis) van een Chinees is ingestort Het autoverkeer van Padang naar Fort de Koek is mogelijk via Loeboekbasoeng en Ma- toer. Onder de slachtoffers van Padang Padjang zijn bekende Chineesche in gezetenen uit Padang. Een bekende Padangsche Chinees verloor twee kin deren, die met vacantie te Padang Padjang vertoefden, benevens andere familieleden. Totaal zijn te Fort de Koek 3 gebouwen vernield en een persoon gedood. HEDIKHUIjZEN Door de Raads leden v. d. Brandt, v. d Dobbelsteen, v. Hemert en van Vrede is op heden aan den Voorzitter den Edelachtb. heer J van Bokhoven een aangeteekend schrijven verzonden, waarin verzocht werd een spoedeischende vergadering te beleggen met als eenig punt op de agenda; „Vaststellingrooilijn straatweg Herpt-Groene steeg tot straat loopende tot jac. v. d. Griendt." WASPIK. A.s. Zaterdag 3 Juli zal om 3 uur in de concertzaal bij den heer H. van Iersel-Montens eene ver gadering worden gehouden van afge vaardigden uit polders en gemeenten, grenzende aan het Zuider afwaterings kanaal. Waarschijnlijk zal eene voor- loopige commissie worden benoemd, om later tot de oprichting te komen van een gecombineerd Waterschap uit de verschillende aangrenzende ge meenten. Het ongeveer 6 jarig kind van A. B. geraakte met een been tusschen de spaken eener fiets, waarbij het zich zoo ernstig bezeerde, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk moest worden ingeroepen. Op Zaterdag 3 l (niet 4 Juli zooals per vergissing gemeld werd) '5 namiddags 2'/2 uur zal de eerste steen gelegd worden van de Rectoraats- kerk der H. Theresia te Waspik Boven. RAAMSDONK. Woensdagmiddag viel het 5 jarig dochtertje van Mathon in de haven. De moeder van het kind, die het zag, sprong, hoewel zij niet kon zwemmen, direct te water en kon de kleine nog grijpen, waarna Jiet haar gelukte om de ijzeren trapleuning vast te pakken. Toen zij met haar kind op straat stond, zakte de vrouw van uitputting ineen. Bewusteloos werd zij opgenomen en bij buren binnengedra gen. Binnen de 14 dagen is dit nu de tweede keer, dat deze kleine te water geraakt. De vorige keer kon een schipper het nog redden. In de Achterstraat is een hals snoer gevonden. Inlichtingen bij de politie. Woensdagmorgen werd door de gemeentepolitie alhier aangehouden en op transport naar Breda gesteld J. B., die sinds 2 jaren afwezig was, doch van Vrouwe Justitia nog eenige maanden tegoed had. RAAMSDONKSVEER. Onder geleide maakten ruim 50 kinderen der school van de Eerw. Zusters een uitstapje naar Boxtel (Euch. Congr.) Tot lid van den Raad van Toe zicht en lid van 't Bestuur der Boeren leenbank werden gekozen de heeren C. M. Sagt en A. J. Konings. Voor de Herv. Gemeente treedt Zondagmorgen om half tien op in de kerk op 't Dorp Ds. Ewoldt, terwijl des namiddags om 2'/2 uur leesdjenst zal gehouden worden in de Veersche kerk. Ds. H. Ewoldt ontving een be roep naar de Herv Gemeente te Hedel. MADE. Ds.Mudde alhier is benoemd tot consulent der Herv. Gemeente te Oosterhout. In de Ned. Herv. kerk alhier zal op Zondag 4 Juli, des nam. 2.30 Ds. Mudde voorgaan en te Drimmelen in de Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Vinck. DUSSEN. Op het j.l. Dinsdag te Gorcum gehouden examen voor On derwijzeres aan de Chr. Kweekschool, Arkelstraat Gorcum, directeur de heer J. Gras, slaagde onze dorpsgenoote mej. Marie Boender. Geslaagde en familie proficiat. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Juli 1926. Op de Scheepswerf werd te water gelaten het Dortmund-Eemskanaalschip „Johanna", metende 67 x 8 20x2.31 M. met een laadvermogen van 900 ton. Eveneens voor Duitsche rekening werd de kiel gelegd voor een Rijnschip van 1000 ton. In het v.m. Patronaatsgebouw werden Woensdagmiddag de kinderen der R.K. Scholen feestelijk onthaald naar aanleiding van het 75 jarig be staan der afdeeling der H. Kindsheid. Onder zang, voordrachten en tooneel- spel werden enkele uurtjes aan genaam doorgebracht, terwijl daarbij hun maag niet werd vergeten. Daar de inschrijvingen voor het timmerwerk noodig voor het festival te hoog waren, is het werk opgedra gen aan den heer C. Honcoop te Veen, den maker der begrooting. Eenige ingezetenen verrasten het Comité voor het op 20—22 Juli te houden festival met een medaille, wat als zeer welkom werd aanvaard. Voorts kan gemeld, dat ook meerdere veree- nigingen buiten den Bond er aan zul- en deelnemen, o.m. de Gem. Zang vereniging „Crescendo" 75 leden sterk uit 's Bosch. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Arie G. z. v. S. J. C. IJpe-' laar en van A. G. Bruysters. Hendri- ka C. M. d. v. J. B. Claassen en A. M. v. Balkom. Cecilius J. z. v H. W. v. Laarhoven en van J. G. Meulkens. Johannes G. E. d. v. J. G. Pullens en A. M. Strikkers. Huw.-Aang.: Machiel A. Verduyn 25 j. en Jacoba Gouda 25 j. Overlijden: Gerardus P. v. Venrooy 1 maand. Dionisia van Poll echtg. v. Didericus J. van Draanen 72 j. Cor nells J. van Herpt, wed. van M. v. Eyk, 75 j. Willi. Schippers echtgenoot v. Adriana S. Evers, 55 j. Vertrokken personen: Adriana L. F. M. Huybers naar Tilburg. Erwin Bertram naar Partenkirchen. Johan nes v. d. Pol naar Dordrecht. Eve- rardus W. Klijberg en gezin naar Naaldwijk. Wilhelmus van Wan- rooij naar Vucht. Hermanus H. Meet naar Amsterdam. Anna Adr. Michael naar Amsterdam. Francis- cus H. O. v. Wijck naar Tilburg. Josephus L. v. Bremen naar Loon op Zand. Ingekomen personen: Martinus W. van Oers van 's Bosch naar Station straat 83. Jos. J. van Leeuwen van St. Michaels-Gestel p/a. den heer Surig Grootestraat 43. Cornelis Kuysten van Tilburg Groolestraat 90. Marga- retha D. van Oudheusden van Herpt p/a. Wed. v! Heesbeen Laageinde 3. Theodorus J. de Ronde van Kwadijk naar Haven 9. DRUNEN. Over d<- maand 3uni 1920! Geboren Wijnanda F M d.v. W J IJsseklijk en Engelina M Klijn Cornelia M d.v. Mar. B Schapendonk en Corn. Th. van den Hoven Gijsbertus M z.v. Willem Vrijhoeven en Lamberta van der Lee Johanna L A^ d.v. Hart. J IJpelaar en Catli. G Pistorius Jacoba d.v. Jacobus Opperman en Corn, v d Heij, den Adriana M d.v. Robert v Dru ilen en Adr Peters Anna M d.v. Jo hannes C IJpelaar en Adr Pijnenborg Wilhelmina P d.v. Simon.Timmer mans en Catharina G. Koks. Overleden -Jacobus Brok 80 jaar. Hendrikus Aerts 9 mild. Johanna Stokkenr.ans 80 jaar wed. van Ant. Mulders. Jo hannes P Smits 1 jaar. Woutrina v. Baardwijk 29 jaar. Huwelijken Cornelis van Bers 35 jaar en Maria van Asten 30 jaar, wed. van P. J. Ste vens. Johannes de Hart 33 jaar en Wilhelmina Hamers 24 jaar. LOON OP ZAND. Burgerl. Stand v. 1 tot en met 15 Juni. Geboorten: Cornelia Johanna Maria de Bont, d. v. C. A. de Bont en van M. P. v. d. Velden: Johanna Adriana Kleijngeld d. v. A. Kleijngeld en van Adriana van Bokhoven. Johannes Luyten, z. v. J. J. Luyten en van Maria Vissenberg. Martina Engelina Maria Beerens d. van J. C. Beerens en van J. A. M. van der Velden. Marinus Martinus Biemans z. v. A. J. Biemans en van A. G. v. d. Velden. Anna Maria de Bie d. v. A. J. de Bie en van J. Klijn. Rosalia Anna Maria Brands, d. v. C. H. Brands en van C. J. Verhoeven; Johannes Adrianus Gerar dus Jansen, z. v. G. S. Jansen en van G. M. Boom. Gerdina Martha Maria Snoeren d. van A. Sfioeren en van J M Vermunt. Antonius Cornelis van Amelsvoort z.v. C. H. van Amelsvoort en van Chr. de Kok. Overlijdens: Hendrik Ypelaar 71 ja ren weduwn. v. Adriana v. d. Linden, echtg. v. Dingena Dielen. Joannes Andreas van Son 6 maanden z. v. C. L. v. Son en J. M. C. Coolen. Cornelis Klootwijk 31 jaren, echtgenoot van Cornelia Waarts. Martinus Jacobus van Wanrooy 18 maanden z. v. H. v. Wanrooy en G. de Man. Antonia Meulendijks 52 jaren, Religieuse in het St. Gerlachusgesticht Loon op Zand. Petrus Josephus Maria Schoenmaker 2 jaar z. v. C. C. J. Schoenmaker en A. C. v. Rooy. Huwelijken: Franciscus Johannes Dingemans 26 jaar en Johanna Martina 's-GREV.-CAPELLE. Naar men ons me dedeelt heeft het Christelijk schoolbestuur in zyne vergadering van Donderdagavond be sloten, de twee openstaande lokalen dei- Openbare School ih de Ilejjstraat direct te accepteeren en tot de besproken verbouwing over te gaan. Staande deze vergadering werd benoemd tot hoofd dezer Christelijke school de keer M. Rijken te Vrijk.-Capelle, thans onderwij zer aan de Christelijke school te Loonscben- dflk. GEERTRUIDENBERG. In de Geref. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden Ds. Sterling uit Apeldoorn. Tevens bediening H. Avond maal. Het winkelhuis van H. v. d. Ploeg in de Dortscliestraat is ingezet voor ƒ1800.door G. de Bas. Dinsdag 1.1. gaf de Amuseiuentenclub der ..Luchtpost", alhier een goed geslaagd bal. in de concertzaal van Hotel Centraal. Voor de noodige dansmuziek werd gezorgd door de Jolly-Band, terwijl de bekende Bre- dasche bariton Bart van Heusden, eenige nummers ten beste gaf die een enorm applaus oogstten. Donderdagmorgen had W. v. Gils het ongeluk, by het binnenrijden van een wagen met hooi in de schuur van A. van Dongen alhier, zyn hoofd ernstig te knellen. De ongelukkige moest per auto naar het St. Agnesgesticht vervoerd worden, alwaar l)r. v. Berkestefin de eerste geneeskundige hulp verleepde. Z'n toestand is niet zonder gevaar. Door de Tooneelvereenigiug I.V.B. is in studie genomen het stuk „Onschuld zege viert," van den Vlaamsehen schrijver Jaak Geertsen. I.V.B. "hoopt dit stuk nog voor de a.s. campagne der suikerfabriek op te voe ren. De R. K. Werklieden vereeniging alhier zal Zondag 11 Juli a.s. deelnemen aan de groote encycliekmeeting te Tilburg. Alle le den worden verzocht om mede te gaan. Kaatsheuvel, 1 Juli 192G. Op 10 Juli a.s. vieren <le krassd oudjes Steven de Iiyken en Dien van Gulik, thans wonende in de Hoofdstraat alhier, hun gou den hifwolyksfeest. Naar we vernemen be staat het plan 't feest alleen in huiselijken kring te vieren. Donderdag 1 Juli herdacht onze Ge meente-Ontvanger. de WelEd. heer M. Mus- sters den dag waarop hy voor 12* jaar terug aks ontvanger der gemeente Loon-op-Zond Kaatsheuvel in dienst trad. Het gemeente- personeel ging en corps den jubilaris aan huis complimenteeren. Ook van de burgery kwamen veel felicitatie's' binnen. De eerste kermisdag is geëindigd, 't Was er niet over-, doch regelmatig gezellig druk. IJe matinée's by de beide harmonieën waren zooals steeds stampvol. Drachtige muziek en prima humoristen, 't Duo Bonne oogstte zyn lauweren in Euphonia, terwijl het duo Schmink een uitbundig succes verwierf in Apollo. De dansgelegenheden waren bijna overal te klein. Ook hierin hadden de beide harmoniezalen het leeuwenaandeel. Een goed jazsband strijkje, 'n spiegelgladde vloer, 'n mooie verlichting en versiering, die vooral in Euphonia schitterend is te noemen, wat is er meer noodig om volk tel trekken bij ge legenheid van een kermis. De Cito en Tram bussen met nog diverse particuiere bussen voerden den geheelen dag massa'9 vreemde lingen aan, die mede kwamen profiteeren van de gezellige kermispret. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6