ill [Una VAM HU ZUIDEH de Bals in Musis. Spieéelélaflile danstlosr. De Attractie Louis Bouwmeesters Operette Gezelschap De Koningin van Montmartre. De Fideele Boer. BEZOEKT gedurende de Kermis Dansmuziek te geven door het prima Amsterdamsch Jasz-band Orkest „THE TEDDY FIVE". „ONS ZUIDEN" No "VI Woensdag 7 Juli 1026. 49e Jrg. TWEEDE BLAD. in eerePieter Pieter Breughel blinkend aan den Pieter Breughel is Breughel is in roem staat als eene zonne dagOveral Hier wordt natuurlijk al lang gewerkt in Holland en Vlaanderen om het vlek waar zulk machtig schepper en schil der geboren wierd, omstreeks 1525, voor het nageslacht te kenmerken. „Hier is 't." Dat gaat niet zonder feesten. Dat wordt zoo maar niet door een deur waarder in een leciige straat afgekon digd en dan in een register geschreven. Dat moet iets in steen of brons zijn, in 't geboortehuis gevestigd, en daar moet een vlag bij zijn, een hooge hoed muziek en nog. Carel van Mander vertelt in zijn smakelijk schilderboek: „van den seer gheestighenen bootsighen Pieter Breug hel, denwelcken is gebooren niet wijt van Breda, op een dorp, gheheeten Breughel, welks naem hij met hem ghedraeghen heeft, en zijn naecome- linghen ghelaeten". Nu is er een ge meente Breughel bij Son, in Holland, aan den Dommel (50 K M van Breda) maar in Vlaamjsch—Limburg is een gemeente Klein—Brogel, ook aan den Dommel (aan 't staartje er van) en een gemeente Groot-Brogel. beide dorpen 70 KM. van Breda en niet verre gele gen. een tiental K.M., van het met wallen omgeven kleine stadje Bree, dat in 't Latijn Brida of Breda wordt ge noemd. De Italiaan Guicardini zegt zelfs: „Pieter Breughel uit Breda". Welk Breda bedoelde Carel van Man der? Waar is Pieter Breughel geboren De geleerden hebben gezocht en in hun haar gekrabd. Maar 't kan haast niet anders of van Mander heeft het groot Breda bedoeld, anders zou hij het woordje „Bree" of om beter aan te duiden welk Breda het is, „Breda in Limburg" geschreven hebben. Breug hel bij Son heeft dit voor dat er nog frisch en algemeen de traditie leeft, dat er een groot schilder geboren wierd. Daar wijst men de plaats aan, waar het geboortehuis ^an dien schilder stond. Jammerlijk is dit in 1897, dus nog zoo lang niet geleden, afgebroken, en door een ander vervangen, maar de lieden uit Breughel beweren dat zij balken uit dit huis hebben gezien waarop allerlei fantastische teekeningen en inkervingen, als werk uit des schil ders jeugd, te bewonderen waren. En dan, elke Pieter Breughel minnaar, die ooit deze afgelegen schilderachtige vlek bezocht wordt seffens getroffen hoe verschillende plaatsen van dit dorp op de paneelen van Pieter Breughel terug te vinden zijn, en hoe hij in zijn werk heel het karakter van deze streek heeft weergegeven. Met deze schoone en nog andere voordeelen gesterkt wil dit dorpken Breughel, thans behoorende bij de gemeente Son, Pieter Breughel vieren als zijn zoon. Daarvoor is reeds een Comité gevormd om op 4 Septem ber as. natuurlijk met trommel en muziek, zoo wat op zijn Breughelsch een gedenksteen te plaatsen in den gevel van het huis dat de oude stam- woonst van Pieter Breughel vervangt. En nu heeft men mij de eer gegeven om het volk en de kunstenaars van Nederland en Vlaanderen daarvoor op te wekken, op te roepen, op te komen wat ik met heerlijk genoegen doe Want. voor elk Breugel-bewonde raar, die weet dat Pieter Breughel behoort tot de machtigste, universeele kunstenaars der menschheid, die voor Nederland en Vlaanderen is. wat Dante voor Italië, Sheakspeare voor Engeland, Cervantes voor Spanje en Goethe voor Duitschland is, moet het een plicht zijn de bakermat van dezen groote onder de grooten, voor de latere eeuwen met een blijvend gedenkteeken te hel pen kenmerken. Voor eiken Nederlan der en Vlaming, die van zijn Cultuur- en Kunstgeschiedenis houdt, en in Pieter Breughel het genie ziet, de spiegel van ons ras, die onze ras- eigenaardigheid in hare facetten, in al hare diepe menschelijkheid, in al haar hart heeft vereeuwigd, is die plicht er ook. En ook Is die plicht er voor eiken Brabanter, die van zijn gaaf Brabant en zijn eerlijk Peelland houdt, ja, voor die zeker moet het een genoegen en een fierheid zijn, daaraan mee te doen, Want Pieter vond uw land zoo schoon, dat hij, die nochtans de van schoon heid overstelpende Zuiderlanden zag. toch steeds vol vroome liefde deze streek met haar honderd bijzonderhe den op zijn paneelen voor alle tijden vereeuwigde, als een blijvende hulde aan zijn geboortestreek. Doet voor hem, wat Hij voor U gedaan heeft, hij heeft U vereerd, doet Gij het hem ook en helpt den gedenksteen schooner maken. Pieter Breughel is in eer el Pieter Brenghel wordt gevierd! Hij staat als een zonne aan den dag Dri§ jaar geleden vierden de Vlaam- che kunstenaars hem te Brussel op ene grootsche en koninklijke wijze in Kapellekerk, waar hij in 1569 be- aven wierd. Er.werd een gedenksteen bracht aan het trapgevelhuis der ige volkske Hoogstraat waar hij de tste jaren werkte en stierf. Elk jaar eft er in die straat nog een duchti- braderije plaats ter eere van hem, de hulde wordt telkens geestdriftig nieuwd Ook Antwerpen, alwaar hij eerste jaren zoo dapper gewerkt t, is zinnens hem triomphant te en. En daarom mag er niemand erblijven als hij thans in zijn be genadigd geboortedorp aan den Dom mel zal gehuldigd worden 1 Het moet een groot, schoon, Breu ghel hartelijk feest zijn, waardig van dezen reus in de kunst Het Comité in overleg en samen werking met het gemeentebestuur van Son—Breughel zal zich verder belas ten met de werkzaamheden der fees telijkheid. De bijdragen voor de kosten hieraan verbonden kunnen worden gezonden aan het Comité -lid: Jos Verwiel Grootestraat 395. Waalwijk. (Giro—nummer3140.) Later zal het program door de dag bladen uitvoerig bekend gemaakt wor den. Aan allen die het werk en de viering steunen, zullen uitnoodigir.gskaarten gezonden worden. Mocht deze oproep als een goed zaad in goede aarde vallen en uit groeien tot een schoonen bloemenkrans rond het goede hart van PIETER BREUGHEL FELIX TIMMERMANS. 7 Juli 1926. Lier, Naar aanleiding van liet door ons in 't vorig nummer onder „Kunst en Let teren" overgenomen, bericht, diene, dat dit bericht, gelanceerd in de bladen uit de bekende betrouwbare bron td Waal wijk, weer onjuist is. Zaak is dat er zich een Comité van .Nederlandsclie en Belgische autoritei ten lieeft gevormd, om een gedenktee ken voor Pieter Breughel in z'n ge boorteplaats Breugel (gem. Son) op te richten. De raad der gemeente Son, heeft op voorstel van den Voorzitter met alger meene stemmen besloten de plannen van het comité te steunen en een cre- diet toegestaan voor eenige versierin gen en de ontvangst der genoodigden op het gemeentehuis, op den dag der onthulling van 't- gedenkteeken, welke in September zal plaats hebben. Het initiatief tot deze daad van pië teit voor den grooten kunstenaar, is uitgegaan van den heer Jos. Verwiel alhier, met krachtigen steun van Fe lix Timmermans en verschillende groote kunstenaars. «unnen nooit dankbaar genoeg zijn voor het goede en deugdelijk onder wijs dat ze daar ontvangen. Het ge wone jaarlijksche tractaat mochten wij de Eerw. Zusters aanbieden voor hare goede zorgen en de trouwe ulp steeds aan de Conferentie be wezen. Staat van Geldelijke Ontvangsten en Uitgaven. Ontvangsten Collecte in de wekelijksche vergaderingen f 114. Collecte in de algemeene ver gaderingen f 52 20 Bijdrage Eere- en contri- PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 7 juli 1926 Voor het Instrumenten-fonds der Harmonie „St. Crispiin Voiig bedrag f 82.69 Liedertafel „Oefening en Vermaak" f 5.— Voor den nieuwen cursus van de R. K. Hoogere Handelsschool alhier hebben zich 18 candidaten aange meld Het toelatings examen voor de le klas heeft plaats op a.s. Donderdag vanaf 9 uur v.m. Verschenen is het jaarverslag der St. Vincentius Vereeniging over het jaar 1925. Wij ontleenen daaraan 't volgende Op de allereerste plaats kunnen wi; vermelden dat de toestand, wat de financiën betreft, gedurende dit jaar bevredigend is geweest. Het te kort in de kas is dit jaar niet zoo groot dan de twee voorgaande jaren, omrede de Schoen- en Leder industrie, de hoofdtakken van bestaan in deze gemeente en omgeving niet zoo slecht waren als de twee voor gaande jaren, waardoor als van zelf sprekend minder werkloozen waren gedurende het afgeloopen jaar en er meer verdiend werd door den werkman Het aantal Eereleden is hetzelfde gebleven als het vorig jaar. Als werkend lid hadden wij het verlies te boeken van een onzer oudste leden den WelEdelgeboren Heer Jord. van Calker, die het tijdelijke met het eeuwige verwisseld heeft. Hij is ruim 20 jaar onze trouwe en verdienste iijke Penningmeester geweest. Wegens het overlijden van den Penningmeester onzer Vereeniging, werd door het Bestuur in zijne plaats benoemd de Heer F. Rath, die zich deze keuze liet welgevallen en het Penningmeester schap aanvaardde. -Verder moeten we tot onzen spi melding maken van het verlies van onzen ijverigen Vice-President, den WelEd. Heer C. van der Heijden, die steeds vol ambitie was en veel ver diensten heeft vergaard voor de Ver eeniging, doch die Waalwijk met der woon heeft verlaten. In zijne plaats werd door het Bestuur tot Vice President benoemd de WelEd Zeergel. Heer P. Sweens, die zich de keuze liet welgevallen en het Vice Presidentschap aanvaardde. Ofschoon onze Vereeniging den laatsten tijd nog al verliezen geleden heeft, doordat een werkend lid overleden en twee werkende leden Waalwijk met der woon verlaten hebben, kunnen we toch met genoegen vermelden, dat als werkend lid toegetreden de Heer B. Weijers. De wekelijksche huisbezoeken der door ons bedeelde gezinnen werden door de werkende leden goed onder houden, ofschoon er dit jaar geen bijzondere voorvallen in de gezinnen voordeden om te vermelden. De grootste behoefte bestaat in den regel bij de bedeelde gezinnen aan slaapgelegenheid en beddegoed. Met Kerstmis werden de bedeelde gezinnen bedacht met spek, dat natuurlijk zeer welkom was. De Zondagsschool bij de Eerw Zusters wordt goed bezocht; een groot aantal kinderen ontvangt daar gratis onderwijs. Wij moeten hier een harte lijk woord van dank uitbrengen aan de Eerw. Zusters, wien nooit moeite en opoffering te veel is, om voor anderen nuttig en dienstig te zijn. De kinderen bueerende leden nschrijvingen en coupons Aan landpacht Totaal Uitgaven .Nadeelig saldo-over '24 Aan levensmiddelen Aan kleeding en dekking Aan brandstoffen Aan bijdrage arme kinderen Aan H.H. Missen Aan drukwerken Aan den Hoofdraad 546 70 302 92 160.- f 1175.82 Aan abonnement op 't bulletin f Aan kachelreparatie's Aan onderhoud van lokalen f Aan den concierge Aan porto's f 184.78 485.06 211.55 70.60 25.- 42 75 116 96 20- 18 50 2460 25 10 2.50 1.15 Totaal f 1228.55 De uitgaven over '25 waren f 1228 55 De inkomsten f 1175.82 Zoodat er over '25 f 52.73 meer Is uitgegeven dan ontvangen, f Jos. van Ree. Zondag 1.1. overleed alhier na een langdurige ziekte in den ouderdom van 76 jaren de heer Jos. van Ree. Met hem ging heen een echt Waal- wijker, een algemeen geacht man, niet 't minst in de bouwwereld. Als architect heeft hij voor onze ge meente tallooze bouwwerken ontwor pen en doen uitvoeren, wij noemen de prachtvolle scholen der Eerw. Broeders, het klooster zelf, het hotel Verwiel, de Lederfabrieken v. letsel, Witlox Code N.V. de Kroon, de Electrische Centrale der Kon. Stoom- schoenenfabriek A. H. van Schijndel e. a. die door zijn bureau werden ontworpen. Ook trad hij zeer veel op als taxa teur, adviseur van 't Kantongerecht en in m. a. functiën. s. Daarenboven had hij de deugd van groote eerlijkheid en arbeidzaamheid, was door iedereen zeer gezien, zoodat wij gerust mogen zeggen.dat met hem een verdienstelijk burgeris heengegaan. Hij ruste in vrede. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer P. van Daelen is bij onderhandsche aanbeste ding gegund aan G. J. van Oostrum, aannemer te Waalwijk. Geslaagd voor het Mercurius- examen Duitsch de heer Vos uit Sprang. De heer Vos genoot zijn opleiding bij den heer J. P. H. M. Odekerken, leeraar H. H. S. alhier. Evenals het vorige jaar zal het Waalwijksche Revue Gezelschap „On derling Kunstgenot" den laatsten Zon dag van de kermis een groot Matinée geven in de zaal Musis Sacrum. Was het programma verleden jaar bijna geheel samengesteld uit zang nummers, afgewisseld door een enkel komisch nummer, thans bestaat het hoofdzakelijk uit komische nummers, zooals duo, terzet, tot zelfs een ope rette toe. waartusschen een paar mooie zangnummers zijn gevoegd. Daar de programma's juist bij ons ter perse gingen, kunnen wij mede- deelen dat ailes zeer goed verzorgd is en kunnen wij een ieder aanraden dit Matinée te bezoeken, wat voor iedereen zeer goed mogelijk is. daar de entrée- prijs zeer laag gesteld is. Daar „Onderling Kunstgenot" ver leden jaar hier zooveel succes heeft gehad en op andere plaatsen zooveel bijval geoogst heeft, dat het nu al uit- noodigingen heeftom in het komende seizoen op te treden, twijfelen wij er niet aan of allen zullen naar dit Matinée opgaan, teneinde dit jonge gezelschap moreel en financieel te steunen. De kermis van Waalwijk zal dit jaar veel bieden en daaronder zeer veel goeds. De Schouwburg-loge in de Mr. van Coothstraat, een reuzen gebouw zal in dit goede mede op de eerste plaats treden, waar hier iets geboden wordt dat tot dusverre plaatsen als de onze niet gaven. Wij bedoelen de uitvoeringen die daar Zondag en Maandag gegeven worden door Louis Bouwmeesters-operette-gezelschap, uit Amsterdam, dat overal de grootste triomfen heeft gevierd, een gezelschap bestaande uit ongeveer 50 personen, en dat thans in de Chicago-bioscoop te Eindhoven met zeer groot succes optreedt. De Eindhovensche bladen toch ge ven ons daarvan de beste recensies. De eerste avond gaat „de Koningin van Montmartre" bekende operette van Vada Ennem en Denn Spranklin en de tweede avond „de Fideele Boer" suc ces-operette van Leo Fall. Zooals we lezen ;zijn de tooneelen uitstekend ver zorgd, de rollen in uitstekende handen, de regie eerste-rang en wordt er met entrain gespeeld en gezongen. We twij felen er dan ook niet aan of ook hier zal het gezelschap volle zalen trekken, waar thans een werkelijk bijzonder genot geschonken zal worden. Het operette gezelschap speelt alleen Zondag en Maandag. Dinsdag, Woensdag en Donderdag komt het Nieuwe Nederlandsche Too- neel onder leiding van Louis Saalborn, in dezelfde Schouwburg-loge. Opge voerd worden: „Blanke Ballast", het zeer bekende stuk uit de tropen var. Leon Gordon en „Nummer Zeventien of de toevallige gelijkenis van Her man Heijermans. Waar Julia de Gruyter, Louis Saai bom, Bart Kreeft, van Noppen e a. in dergelijke stukken meespelen, daar kan het niet anders of succes moet bereikt worden en zal dan ook hier werkelijk van iets bijzonders sprake zijn. Voor nadere bijzonderheden zie men reclames. Circus Libot. De N. Venlosche Crt. schrijft over dit circus, dat thans zijn standplaats krijgt in de Mr. van Coothstraat, het volgende De mooie voorstellingen van circus Libot trekken steeds véél publiek. Reeds lang voor achten, stroomde het publiek de ruime en werkelijk goed- ingerlchte tent binnen, zoodat, toen de voorstelling begon er bijna geen plaatsje meer onbezet was. En men is niet tevergeefs gekomen. Het uit gebreide programma, bestaande uit niet minder dan 20 nummers, werd zeer vlot afgewerkt. En het gebodene is in 'alle opzichten te loven. Een prachtige troep paarden, acrobaten en slangenmenschen, dte het publiek doen ijzen door de wonderbaarlijke kronkelingen huns Iichaams Japan- sche jongleurs, die met het hoofd naar beneden een wandeling maken door het circusmuzikale clowns, die zelfs op bezemstelen muziek weten te maken een gedresseerd varken, en dat spreekt vanzelf, goede paarden- dressuur. Men kan zich werkelijk een avond amuseeren. De volgende Kermisvermakelijk heden zijn een standplaats toegewezen Victor Condoel, Breda, Beignetkraam. P. Lhanstijn, Rotterdam, Hoepla- en Werptenten. C, Vermoolen, Gouda, Vroolijk rad. Gebr. van Bergen, Roermond, Stoom- caroussel. H. Gerzen, Ginneken, Gebakkraam. H. Jansen-Giessen, 's-Bosch, Suiker- kraam. Wed. de Leeuw, 's Bosch, Suiker- kraam. B. M. Giesen, Orthen, Opendraai molen. L. Bouwmeester, Schouwburgtent. H. Lindaert, Mijndrecht, Zweef— caroussel. De Smet, Eindhoven, Auto-drome. Libot, Circus. G. W. Jacobs, Geldrop, Danssalon P. Hollander, Breda, Galanterie- kraam. P. Trommelen, Waalwijk, Galanterie- kraam. Bij de plaats gehad hebbende onderhandsche verpachting voor he verven van 33 woningen van de woningbouwvereeniging alhier is het werk opgedragen aan den heer G. Hens. Aan de heeren M. v. Herwijnen, C. de Graaff, J. v. d. Ven. P. Ver hagen en E. v. d. Pluijm, allen alhier, is het einddiploma uitgereikt van den R.K, Middelbaren Handelsavondcursus. Door den Commissaris der Koningin is tot lid van de Gezond heids commissie herbenoemd de heer j. R. Rietra te Dussen. Uitslag der door het Architecten bureau van Ree Bossaerts, te Waal wijk gehouden publieke aanbesteding voor het verbouwen van een woonhuis aan de Grootestraat, voor rekening van den Heer B. van den Berg—Massar, te Waalwijk Fa Wed. A. Aarts Zn. Waalwijk f 7730.Gebrs. van Willigenburg, Sprang f6999 C. Michaël, Vrijhoeve Capelle f6991. E. Maas. Waalwijk f6682. C. Timmermans, Sprang f6422. W. van Heesch, Waalwijk f6087. J. van der Meljs, Waalwijk f 5523. Gunning volgt. Bij de begrafenisplechtigheden hedenmorgen had een der dragers bij I het inlaten der lijkkist in 't graf het ongeluk het touw te laten schieten, waardoor de tegenover Ijem staande drager z'n evenwicht verloor en op de in den grafkuil gevallen lijkkist terecht kwam. Zijn aangezicht werd ernstig gewond op het kruis beeld boven op de kist. Begrijpelijkerwijze maakte deze ge beurtenis een zeerschokkendenindruk en is naar wij vernemen gelukkig be sloten de primitieve manier van de lijkkist te kuilen, thans te laten varen en een practisch toestel daarvoor, zoo als elders in gebruik te laten vervaar digen. Daarmee zal heel wat ergernis bij dergelijke droeve plechtigheden worden weggenomen De WelEerw. heer H. Martens, kapelaan alhier is benoemd tot advi seur van de R.K. Vereeniging van Handelsreizigers, afd. Langstraat. J.l. Zondag had onder groote belangstelling het aangekondigde con cours plaats, van den Langstraatschen Kruisboogbond „D. E. S. V." op de banen van het Kruisboogschuttersge zelschap „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat alhier. Ten 2 uur opende de heerJoozen uit Elshout, voorzitter van den Bond, met een toepasselijk woord het con cours, waarna werd overgegaan tot schieten. De uitslag van de korpsprijzen is als volgt: le zestallen: le prijs „Nooit Gedacht" Waalwijk met 191 punten, 2e pr. „Rozenjacht" Vlijmen met 185, 3e „Nooit Gedacht" Vlijmen met 182,4e „De Vooruitgang" Vlijmen met 175, 5e „de Eendracht" Waalwijk met 165, 6e „de Jonge Bata vieren" Nieuwkuik met 161, 7e „Wil- helmina" Vlijmen met 157,8e Excelsior Elshout met 155, 9e „Juliana" Vlijmen met 151. 2e en 3e zeslallen: le pr. 2e zestal „Nooit Gedacht" Waalwijk met 165 punten, 2e. 3e zes tal „de jonge Batavieren 163, 3e. 2e zestal „Rozenjacht" Vlijmen 156, 4e. 2e zestal „de Jonge Batavieren" Nieuwkuik met 153, 5e. 2e zestal „de Vooruitgang" Vlijmen met 151, 6e. 3e zestal „Nooit Gedacht" Waalwijk met 145. 7e. 3e zestal „Rozenjacht" Vlij men met 137, 8e. 2e zestal „Wilhel- mlna" Vlijmen met 129. Rozenprijs geschonken door den ïeer J. van "Helvoirt, Waalwijk, be haald door het le zestal van „Nooit Gedacht" Waalwijk met 13 rozen. Koningskruis geschonken door den ïeer C. Joozen, Elshout, behaald door den heer J. v. d. Hoven, lid van „de Eendracht" Waalwijk met 36 punten. Eereprijs, lauwertak, geschonken door „Nooit Gedacht" Waalwijk, be haald door den heer K. v. d. Meijden, lid van „de Vooruitgang" Vlijmen met 14 punten. Personeele prijzen le pr. B. Scheij Vlijmen met 24 punten, 2e J. v. d. Hoven met 23, 3e W. Venis Vlijmen met 22, 4e Th Sportmenschen of belangstel lenden die het heden verschenen eerste nummer van niet thuis bezorgd kregen, kunnen dit GRATIS aan ons kantoor verkrijgen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. lereprijs le prijs; 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e le 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e prijs Bruurmijn Vlijmen met 22, 5e Joh. v Engelen Vlijmen met 22, 6e G. v. d Hout Vlijmen met 22. Geluksprijzen le pr. C. v. d Dungen, Vlijmen me 35 punten. 2e J. van Helvoirt Vlijmen 34, 3e W. van Ovetdijk Vlijmen 34 punten. van de Kermis in Waalwijk Zie groote annonce 'in dit blad. Ten 7 uur sloot de voorzitter van den Bond het concours met een dank woord aan het gezelschap „Nooit Gedacht" voor de goede inrichting van het schietterrein, tevens aan alle schutters voor de gezellige stemming die er heel den middag heeft ge- heerscht waarna hij het woord ver leende aan den heer J. C. van Sprang, uit Vlijmen, Eerelid van den Bond, die onder een mooie toespraak de prijzen aan de gezelschappen uit reikte. Wij willen hieraan nog een proficiat toevoegen voor het Gezelschap „Nooit Gedacht" alhier, hetwelke met zijn 3 zestallen waarmede het aan dit concours deelnam joo'n mooie lauweren heeft» geoogst n.l. 2 eerste, den rozenprijs en een 6en prijs wist te behalen. Moge het met dezelfde ambitie blijven oefenen en den goeden geest onderling zoo blijven als tot heden heeft geheerscht, dan zullen er in de toekomst nog vele mooie successen voor dit gezelschap te behalen zijn. Nederlandsch Sportblad nOns Zuiden." Ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen is verschenen het eerste nummer «an het Nederlandsche Sport blad „Ons Zuiden" 't welk tot dus verre te Eindhoven uitkwam in cou ranten-formaat. Thans biedt het zich aan in boekformaat, met gekleurden omslag in kleur gedrukt, waarop de advertenties goed tot hun recht komen. Het eerste nummer van 16 pagina's bevat met de foto's van den hoofd redacteur den heer Gaston Goossen en de hoofdmedewerkers de heerenj. P. v. Bell en Dekkers, verschillende wel komst-artikelen, voorts belangwekken de beschouwingen en mededeelingen op 't gebied van voetbal, wielrennen, handboog, athletiek, gymnastiek, enz., deofficieeie mededeelingen van den Bra- bantschen, Limburgschen, Zeeuwschen Voetbalbond en de Zuid Nederl. Wie lerfederatie welks officieel orgaan het blad is. Wij meenen dat het blad, In dezen geest uitgevoerd en met dezen inte ressanten inhoud voor den sportman op verschillend gebied, waar ook de kegel- en tennissport enz. hun aandeel zullen krijgen, van zeer groot belang is, zoodat dit blad z'n weg in de Zui delijke Provincies meer en meer moet en zal vinden. Zondag j.l. werd te Ammerzoden iet voorjaarsconcours gehouden van den Bond van Handboogschutterijen Gezellig Samenzijn". Het weer werkte niet mee en onder voortdurende regenbuien moesten de wedstrijden worden gehouden. Toch was er groote belangstelling en had liet concours een zeer geanimeerd ver- oop. De uitslagen waren als volgt: lste Zestallen. „Ons Genoegen", Herpt. „De Wet's Zonen", Drunen. „Buiten Verwachting", Vlijmen. „Eendracht maakt Macht", Baardwijk. „Ons Gezellig Tehuis", Baardwijk. „Constantia", Drunen. „Victoria", Elshout. „Entre Nous", Waalwijk. „Oefening en Volharding", Ammerzoden. 2de Zestallen. „Ons Genoegen", Herpt. „Eendracht maakt Macht", Baardwijk. „De Wet's Zonen", Drunen. „Constantia", Drunen. „Ons Gezellig Tehuis", Baardwijk. „Buiten Verwachting", Vlijmen. „Entre Nous", Waalwijk. „Oefening en Volharding", Ammerzoden. le Bestuursprijs A. van Delft, be stuurslid van „Constantia" Drunen. 2e Bestuursprijs A. v. Oord, bestuurs lid van „Oefening en Volharding", Ammerzoden. Personeele prijzen. prijsG. Person, Herpt. P. Fitters, A. v. Oord, Ammerzoden. C. van Balkum, Baardwijk. F. Slaats, Waalwijk. Door den sympathieken Voorzitter van den Bond, den heer W. van Heesch uit Waalwijk, werd het con cours in welgekozen woorden geopend en gesloten. Ged. Staten van Noord-Brabant. In de vergadering van Prov. Staten op Donderdag 8 Juli a.s. zal de ver kiezing plaats hebben van een lid van Ged. Staten ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van Mr. Max van Dam te Breda. Op het politie-bureau alhier zijn op Donderdag 8 Juli 1926 des namid dags van 4—6 uur inlichtingen te be komen omtrent de navolgende gevon den voorwerpen een rijwielbelastingmerk 1926, een zwarte damesschort, een étui met 3 rij wielbelastlngplaatjes 19231925 1926 een bruine haarspeld, een rood- krans postduif, ringnummer 48650, een paar glacé handschoenen, een pa relmoeren rozenkrans, een vulpotlood, een knipmes, een huissleutel, een da meshalssnoer. een gouden broche, een gouden broche met portret-(inzet), een rijwielbelastingmerk 1926. Wij ontvingen van de Directie der Ned. Spoorwegen een uittreksel uit de nieuwe tarieven voor het ver voer van IJl- en Vrachtgoederen, spe ciale tarieven en afhaalloonen in ver band met de 1 Juli totstandgekomen tariefsverlagingen. Dit uittreksel geeft een zeer duide lijk overzicht van de nieuwe tarieven en de beduidende verlaging die hier heeft plaats gehad. Daarom is het van belang dat fabrikanten, handelaren enz,, een exemplaar daarvan in 't bezit krijgen.- De heer Stationschef alhier heeft ze reeds aan een 40 tal belang hebbenden doen geworden, voorts zal hij gaarne een exemplaar daarvan toe zenden, aan ieder die zich daarvoor aanmeldt. Men seint uit 's Hertogenbosch: Gistermorgen werd de zomerzitting der Provinciale Staten geopend. Zij werd verder bijgewoond door het lid van Gedeputeerde Staten, den heer Ch. Frencken, die geruimen tijd ziek is geweest. le 2e 3e -4e 5e 36730

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5