huid doordezon PU ROL ers Ronde en Witte Bordeauwijnen Roede en Witte Portwijnen Champagne II en 12 flesschen De nieuwe Cherry-Brandy Samos, Boerenjongens, Boerenmeisjes, Advocaat, eez. enz. bieden wij U aan prima zuivere belegen per Luxe tlesch f 1.65. Bij groote ainame flinke reductie. Grootestraat 191a, Waalwijk. Hoofdpijn Ingezonden Mededeelingen. en stukloopen van huid en voeten geneest men met De Commissaris der Koningin mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, hield eene korte rede. Spr. herinnerde aan het 25 jarig huwelijksfeest van het Kon. Echtpaar en hoopte dat onder Oods zegen de Koningin en de Prins nog jaren gespaard mogen blijven voor het vaderland en het Koninklijk Huis. Daarna herdacht spreker het over leden lid van Ged. Staten mr. M. P. M. van Dam, die gedurende bijna 50 jaren als lid der Staten—Generaal en gedurende bijna 20 jaren als lid van het Gedep. college in het belang van het geliefd Noord—Brabant werkte. Spreker bracht hem eerbiedig hulde, gedachtig aan het vele wat hij deed, meer nog voor hetgeen hij voor allen was; een opgewekte, gulle, trouw hartige, belangstellende vriend, een voorbeeld van stille eenvoudige zich zelf vergetende plichtsbetrachting. Ten slotte memoreerde spreker het vertrek van den heer E. W. Klijberg uit Noord—Brabant waarom hij ont slag nam als Statenlid. Daarna werden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer G. R. van der Ven uit Vlijmen onderzocht en in orde bevonden. Tot toelating werd besloten. De heer v. d. Ven legde vervolgens den voorgeschre ven eed af. Ook het nieuw benoemde lid, de heer H. J. Moll werd toegela ten en beëedigd. Een voorstel tot ruiling van grond onder St Oedenrode werd goedge keuid. Eenige andere ontwerp—besluiten werden goedgekeurd, de overige ver wezen naar de zes afdeelingen. Om trent eenige ontwerpbesluiten betref fende waterschappen zal het rapport der bijzondere commissie voor de waterschappen worden afgewacht. Donderdag heeft opnieuw een open bare vergadering plaats, waarin een lid van Ged. Staten zal worden ge kozen, alsmede een buitengewoon lid dat college. 's HERTOGENBOSCH. Door den ZeerEerw. heer A. de Beer, pastoor der St. Antoniusparochie alhier is aan den gemeenteraad een verzoek gericht om ten behoeve van den bouw eener kerk met pastorie en patronaat koste loos gronden aan den Graafschen Weg te willen afstaan. Voorts vraagt Z. Eerw. voor de stichting dezer nieuwe kerk een subsidie van f 25 000. RAAMSDONK. Onze rijvereeniging Juliana behaalde Zondag op het con- cours-hippique te Dongen een eersten prijs. Zondag a.s. zal in den namid dag de H. Kindsheid-optocht het Dorp rondtrekken. De stoet is dit jaar weer vergroot met een maagdekenswagen. Voor de kermis, welke aanvangt 25 Juli zyn, naar we vernemen aan vragen ingekomen voor 2 danssalons, draaimolen, zweefcarroussel, Bioscoop theater Wild-West vermaak, rijwiel en motersporttent, vergenoeglngspaleis en diverse tenten en kramen. De lijst van degenen, die gerech tigd zijn dit jaar hun stem uit te brengen bij verkiezing van leden der Kamer van koophandel en fabrieken, zetelende te Waalwijk (Groot- en Klein bedrijf) ligt voor een leder ter inzage op de secretarie dezer gemeente t/m 14 juli 1926. Deze week maken de kinderen van de N. H bijz. school op het Dorp onder begeleiding van het onderwij zend personeel een uitstapje naar Oisterwijk. RAAMSDONKSVEER. Gedurende Juni werd aan het Postkantoor alhier inge legd f24413.61, terugbetaald f 13272,88. Door de Rolbrug passeerden de afgeloopen maand 2300 vaartuigen met een totaal inhoud van 279255 ton. Door eenige ingezetenen werd aan de Rijvereeniging .Juliana*4 een prachtige wisselprijs aangeboden, nl. 2 zilveren candelabres. Uit het jaarverslag van de Boeren leenbank blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 29317 25; de inlegspaar- gelden f 60603.13, de teruggave f 54000 50; de zuivere winst geeft een cijfer aan van f 1310,48; het aantal leden beloopt 52. De Rijvereeniging „Juliana" mocht Zondag weder een prachtig succes boekenop het Concours Hipplque te Dongen behaalde zij den eersten prijs met lof. GEERTRUIDENBERG. Aantal Baden van 29 Juli tot en met 5 Juli. 29 Juni 4 11 48 19° 30 14 53 19° 1 Juli 9 17 68 20° 2 8 19 79 21° 3 22 46 22° 7 21 74 22° 5 11 34 21° MEEUWEN, In tal van boomgaarden doet zich hier het verschijnsel voor, dat jonge takken plotseling afsterven. Men weet nog niet zeker of dat men hier te doen heeft met kanker, ofwel met een nieuwe ziekte. De meisjesvereeniging „Helpt elkander" hoopt Donderdag 15 Juli a.s. een reisje naar Nijmegen en omstreken te maken. ALMKERK. Op 16 Juli a.s. zal alhier een M C. keuring van Merriën, van 2 jaar en ouder gehouden worden des n.m. 2 30. J.l. Zaterdag zijn alhier tot Bestuurs leden der Chr. Herv. school gekozen de Heer J. v. d. Koppel en A. Penning. J.l. Vrijdag herdacht Mej. Ver meulen den dag dat zij 25 jaar de Chr, School had schoongemaakt; zooals te begrijpen is, ontbrak het dien dag niet aan belangstelling. Aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem slaagde in de afgeloopen week, de heer J Koekkoek voor examen onderwijzer. MADE. In den tuin van den heer L Ligthart werd een aardbei geplukt die niet minder dan 1 ons woog. Het glas- en verfwerk van een heerenhuis met garage en huis met bovenwoning voor rekening van den heer C. Klavers Jansen in den Belcrum- polder is gegund aan den heer joh. Smits te Made voor f 1535 als zijnde de laagste inschrijver. Maandag werden twee dochters van den heer P. v. W. alhier door eenige opgeschoten knapen lastig gevallen. Voortgaande werden ze met scherp keislag bestookt dat een dier meisjes op het hoofd trof waardoor een diepe wonde ontstond. Hevig bloedend werd ze door de wijkverpleegster een voorloopig ver band gelegd. De aannemersfirma André Ver hagen en Zonen, die plannen had van hier naar Terheijden te vertrekken, is naar men verneemt op haar gemaakt voornemen teruggekomen en blijft te Made Thans heeft zij een begin ge maakt met haar huis een flinke uit breiding te doen ondergaan. In het algemeen en vooral bij de werklieden zag men de symphatieke familie on gaarne vertrekken. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 6 Juli '2G. Te 's Hage slaagde voor liet exa men N III, Leeraar Bouwkunde en Bouwkundig Teekenen, de lieer II. J. v. d. Heuvel, architect alhier. Door de feestcommissie ter vie ring van het zilveren Pastoorsfeest van Mgr. W. Völker is hij inschrijving aan besteed het aanleggen van electrisch licht niet bijkomende werkzaamheden in de Parochiekerk St. Jan Baptist. De uitslag was: Jac. v. Mackelenberg te 's Bosch 2070.firma W. v. Boxtel en Zn. te Tilburg 2045.50, Electro Technisch Bureau „Electra", Tilburg 2000.—, Mij. Noord-Brabant", Til burg 1995. 'tWerk is aan den laagsten inschij- ver gegund. Als groote zeldzaamheid kunnen we mededeelen, dat bij Chr. Merkx, Gasthuisstraat, alhier, een eekhoorn in gevangenschap zes jongen ter wereld bracht. Niet alleen het aantal, doch vooral van een eekhoorn in een kooi jongen te krijgen is een groote zeld zaamheid. De Harmonie Apollo heeft haar concert, dat op Zondag 11 Juli was vastgesteld, thans bepaald op Zaterdag 10 Juli a.s. Kermis 192G is weer gepasseerd. Dq twee eerste dagen hebben zich door bijzondere kalmte gekenmerkt, de twee laatste dagen, vooral de Zondag, door groote drukte. De groote Tram- en Ci- to-bussen voerden aanhoudend nieuwe bezoekers- aan, terwijl duizenden met auto's, fietsen, motors en andere voer tuigen binnenkwamen. De kermisver makelijkheden kregen alzoo een druk bezoek; in, de café's was geen plaatsje te veroveren, terwijl in de dansgelegen heden de danslustige paartjes zich letterlijk slechts op den vloer konden vooruitdringen. Er waren zelfs gele genheden, waar liet om te groot ge drang te vermijden, noodig was in twee partijen te laten dansen. De Zaterdag Matinée's van Apollo en Euphonia trokken eveneens een drukke belang stelling. Het duo Le Grand kon in de zaal van den heer-Joh. Smit, het duo Schmink in Euphonia op eén onver deeld succes roemen. De beide harmo- niën werkten een keurig programma af. Het sterke politiecorps, aangevuld met eenige manschappen van de Kon. Marechaussée en de Rijksveldwacht, hadden, daar niet de minste onregel matigheden voorkwamen in hun druk ken dienst een zeer gemakkelijke taak. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Juli 1926. Zondagavond gaf de R. K. Fanfare haar tweede concert in dit seizoen op de tent op de Vischmarkt. De groote verwachting, gewekt door het pro gramma, werd ruimschoots bevredigd, zoodat de vele bezoekers zich dien avond niet zullen beklagen. Door den Commissaris der Koninging is tot lid van de Gezond heids-commissie herbenoemd den heer F. W. Hilweg te Heusden-. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. R. W. B. Na een zeer slecht gespeelden wed strijd, (alleen de achterhoede speelde goed) verloor R.W.B. op de serie- wedstrijden van Tilburgia.tegen Oranje Wit met 2—0, zoodat de mooie kans voor den wisselbal verkeken is. R.W B. blijft echter in het bezit van den lsten prijs nl- een zeer mooien beker. HEUSDEN. JULIANA. Juliana III won hier Zondag van Ex celsior II uit Ammerzoden met 1 0; Juliana II speelde te Waalwijk tegen H E.C. II gelijk nl. 0—0 en Juliana I verloor tegen Juliana I te Baardwijk met 2—3. GEERTRUIDENBERG. Good—Luck I speelde te Waalwijk gelijk tegen H.E C. I met 2—2, terwijl Good—Luck II een vergeefsche reis maakte naar T.S.C. Ill te Oosterhout, waar de wedstrijd niet doorging. KORFBALSPORT. CAPELLE. De korfbalclub Juliana speelde j.l. Zaterdagmiddag op het terrein van R.W B. alhier een competitiewedstrijd voor den N.-Br. Korfbalbond tegen N.E.O uit Sprang, welke wedstrijd eindigde in een 11—5 overwinning voor Juliana. GEERTRUIDENBERG. Door de bekende „Basco", tegelfa briek alhier, is voor de korfbalclub „BLE.I.", een mooie beker beschik baar gesteld, welke „BLE.I." voor haar a.s. tournooi gereserveerd heeft. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. Uitslag van depostduivenvereeniging „de Luchtvaart" Kaatsheuvel, geves tigd bij de wed. A. de Stuart, Capelle- Nieuwevaart van uit Lier. De uitslag was als volgt: 1 4—5 j, v. d. Schans. 2—3—10 A. van Moergestel, 6 J. Treffers, 7—9 A. Verhagen, 8 A. Versteeg. Overduif A. Verhagen. GEERTRUIDENBERG. De postduivenvereniging „de Ge vleugelde Vrienden" hield Zondag 1.1. haar eerste oefenvlucht met jonge duiven vanuit Strijbeek. De wisselbeker, voor eenige jaren beschikbaar gesteld, door de heer L. v. Diem, aan de postduivenvereni ging „Koningin Wilhelmina", is thans gewonnen door A. de Vries, welke deze nu driemaal achter elkaar gewonnen heeft en nu bezitter hiervan is. WAALWIJK. BILJARTEN. Donderdag 8 Juli zal in het Café van den heer Alb Kemperman de 'tweede thuiswedstrijd voor de compe titie van den Tilburgschen Biljartbond plaats hebben. Aan de beurt is de Biljartclub ge vestigd bij den heer Alb. Adriaansen te Tilburg. Aanvang 8 uur. Ingezonden Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Ilct zij mij vergund de bijzondere aandacht der ouders en der politie te vragen voor het park rondom het H. Hart-Monument op het St. Antonius- pl-c in. Als men dag in dag uit aanziet, hoe de kinderen het park en de bloem perken enz. tot speelplaats gebruiken, r;.z., dan moet men er zich.werkelijk aan ergeren en zou een parkwacht hier noodig zijn om geheele vernieling te voorkomen. Ik en velen met mij hopen, dat deze weinige regelen voldoende zijn om de ouders vooral te wijzen op hun plicht en de politie zal wel een oogje in het zeil houden. Hoogachtend, X. Geachte! Redacteur. Met stijgende verbazing heb ik het bericht in uw blad van 1.1. Zaterdag gelezen omtrent de houding die lieeren ministers aannemen tegenover de Bon den van Schoen- en Lederfabrikanten en ik dacht een oogenblik, leven we hier in Nederland of in 't Czarenrijk. In welk land ter wereld zal het voorko men, dat fabrikantenbonden die be langrijke industrieën vertegenwoordi gen een audiëntie bij -den minister vra gen over een h.i. hoogst belangrijk on derwerp, ten antwoord krijgen„Ik vind waarover ge wilt komen spreken priori niet wenschelijk, dus ik wensch jullie argumenten zelfs niet te hooren, dus je blijft thuis, ik ohtvang jullie niet." 't' Is verregaand en ik vertrouw dat de Nederlandsclie schoen- en lederfa- brikanten zich zulk een blaam niet zul len laten aanleunen en bekende kamer leden er eens voor zullen spannen of een vraag daaromtrent aan Z.Ex. laten stellen. 't Is ergerlijk dat men niet in staat gesteld wordt, z'n meening over zulk een belangrijk onderwerp kenbaar te maken, dat de minister alleen maar ar gumenten wil liooren van z'n ambtena ren, maar niet van de menschen uit de industrie, die weten wat er te koop is en die ook weten wat er voor de indu strie, voor do school en de toekomstige beoefenaren van het vak noodig is. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, EEN SCHOENFABRIKANT. BINNENLAND. Teneinde den smokkelhandel in vee tegen te gaan, wegens het daaraan verbonden gevaar voor het overbrengen van het mond- en klauwzeer naar ons land, heeft de Minister van Binnen: landsche Zaken en Ladbouw, met in gang van heden een verboden strook af gekondigd voor veevervoer langs de Belgische en een gedeelte der Lim burgschDuitsclie grens. De R.K. Statenclub van Zuid-Hol land heeft de navolgende lijst van can- didaten voor de a.s. verkiezing van le den der Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal samengesteld 1 J. J. B. Baron v. Voorst tot Voorst, bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Arnhem; 2 prof. dr. A. M. A. Steger, 's Gravenhage3 ir. L. J. M. Feber, 's-Gravgnhage4 F. L. D. Nivard, Rot terdam; L. F. Guit, 'sGravenhage; G II. Bader, Sassenheim; 7 mevr. I'. A. F. Steenberghe geb. Engeringh, Soest; 8 dhr. mr. L. E. M. von Fisenne, Rijs wijk (Z.H.); 9 ir. H. J. W. Thunnissen, 's-Gravefihage; 10 F. N. V. Quant, 's-Gravenhage. Naar wij vernemen is den heer H. Oolijn de gezantscliapspost te Washing ton aangeboden en heeft deze daarvoor bedankt. We vernemen voorts dat het in de be doeling ligt, bij de verkiezingen voor de Eerste Kamer den heer H. Colijn no. 1 te plaatsen op de Noordelijke lijst. (Stand.). Van anti-rev. zijde zijn in de pro vincie Zuid-Holland voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer candidaat gesteld de lieeren: 1. prof. mr. A. Ane- ma te Haarlem; 2 mr. P. E. Briët te Leiden; 3 H. Amelink te Utrecht; 4 mr. V. H. Rutgers te den Haag; 5 J. v. <1. Molen Tzn. te Oosterbeek (Gelder land); G W. Warnaar te Sassenheim; 7 dr. J. Severijn te Dordrecht; 8 dr. J. T. Reitsma te Rotterdam; 9 mr. H. W. Hovy te Loosduinen en 10 mr. A. baron Heeckeren van Kei te Rheden. Mr. A. R. Zimmerman, oud-bur gemeester van Rotterdam en afgetre den commissaris-generaal van den Vol kenbond te Weenen, is hier te lande aangekomen. Hij heeft zich voorloopig gevestigd te Oosterbeek. Naar men weet, heeft de lieer Mol- ler bij zijn interpellatie omtrent de classificatie der gemeenten, volgens het bezoldigingsbesluit, in de Tweede Ka mer, gezegd, officieus te weten, dat men thans bezig is alles le klasse te maken tot Nijmegen. Zijn wij goed in gelicht, dan zouden op deze wijze de gemeenten Tilburg, Zwolle, Deventer, Alkmaar en Enschedé alsnog in de le klasse worden gerangschikt. Een nieuwe ernstige aardbeving op Sumatra. Een Reuter-telegram uit Padang (Sumatra) van heden meldt. Eer. nieuwe groote aardbeving heeft Fort de Koek geteisterd. Er zijn meer dan vierhonderd doo- den. Verscheidene gebouwen zijn zwaar beschadigd. Er heerscht een algemeene paniek. Aneta seint heden uit Padang de volgende bijzonderheden Wederom is een zware schok gevoeld te Fort-de Kock en te Solok. De muur van het postkantoor te Fort-de-Kock is zwaar gescheurd. Het hulppostkan toor te Siloengkang dreigt in te storten. Het station Solok is onbruikbaar; de woningen van het spoorwegpersoneel zijn onbewoonbaar geworden. Het Chineesche kamp is een puinhoop. De muur van het assistent-residentie-kan toor te Sawhloento is omgevallen. Overal heerscht een zenuwachtige stemming. Het aantal dooden is thans gestegen tot 400. H. M. de Konningin heeft eene belangrijke bijdrage doen toekomen aan den Koninklijken Nationalen Bond „Het Oranjekruis" ten behoeve van de steunactieinNederland voor de Padang: ramp. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. Donderdagavond 7'/a uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Donderdag 8"/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. y Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. GEMENGD NIEUWS. Bij Achères (dep. Seine-et-Oise), is gisteravond de sneltrein Havre-Pa- rijs ontspoord. Er zijn tot dusver acht tien dooden en bij de honderd gewon den. Bij de wolkbreuk in het Reuzen gebergte zijn zes personen, onder wie een moeder van zeven kinderen, ver dronken. Door het inslaan van den bliksem in een kegelbaan te Weltersdorf wer den 12 personen gedood en 15 min of meer ernstig gewond. In Zuid-Servië heeft een ontzet tend noodweer gewoed. Honderd per sonen zouden zijn omgekomen. Groote gebieden zijn overstroomd; het verkeer is gedeeltelijk gedesorganiseerdde niaterieele schade is zeer groot. Bij het bergingswerk op het on langs op de Schelde gezonken Japan- sche stoomschip „Alps Maru" zijn twee Nederlandsclie arbeiders verdronken. Op het Bodenmeer is gisteren een motorboot, die op een paal liep en lek raakte, gezonken. Zes van de inzitten den zijn verdronken. Tusschen Neurenberg en Praag is een passagiersvliegtuig naar beneden gestort en totaal vernield. Vijf inzit tenden werden gedood. De havenstaking te Antwerpen zal v/aarschljnlijk Donderdag afloopen. Het bemiddelingsvoorstel van den gouverneur van Antwerpen is door de vertegenwoordigers van reeders en arbeiders aangenomen. Te Keulen hebbens 20 personen een alcoholvergiftiging opgeloopen, door het deelnemen aan een drinkpartij op den Rijnoever, waar vaten wijn uit een gezonkenschip waren aangedreven. Vijf hunner zijn reeds aan de gevolgen hunner onmatigheid overleden. Gistermiddag is de gehuwde electricien D. v. de B., uit Sittard, terwijl hij op zijn motor op den rijks weg Maastricht—Sittard te Meerssen reed, in aanraking gekomen met een vrachtauto, die juist de poort der papierfabriek te Meerssen wilde in rijden. De heer v. d. B. werd van zijn motor geslingerd en bekwam een arm breuk en verschillende verwondingen aan het voorhoofd. Hij werd later naar huis gebracht. De motor was geheel vernield. De le luitenant-vlieger, J. H. Mulder, is gisteravond, gezeten op een duo zitting van een motorrijwiel, be stuurd door den 2den luitenant J. Haas noot, gereden tegen den gesloten spoorwegboom van het station te Soestduinen. De toestand van luitenant Mulder is hoogst ernstig. Luitenant Haasnoot bleef ongedeerd. Gisierenmiddag vijf uur is op den Hoogeweg tusschen Nijkerk en Amersfoort het 13 jarig meisje Van de Boom uit Nijkerkerveen, zittende op een rijwiel, overreden door een vracht auto. Zij was onmiddellijk dood. Men meldt uit Eemnes-Binnen d.d. 5 Juli Hedenmorgen kwam de landbouwer G P. Hilhorst alhier met een voer hooi het erf oprijden. Juist op dat oogenblik kwam zijn dochtertje spelen de naar buiten en zonder dat de vader het merkte, werd de kleine door de wielen gegrepen en gedood. Gisteren is de 36 jarige schilder C. uit Lemiers op de mijn Willem Sophie te Spekholzerheide door een glazen dak gevallen. Hij kwam terecht op een in werking zijnde machine. De dood trad onmiddellijk in. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. De arbeider C. uit Vaals is op de brikettenfabriek van de Staatsmijn Wilhelmina tusschen een Jacobsladder bekneld geraakt en zeer ernstig in wendig gewond. Een der ribben drong in de longen. C. is naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Het 5-jarig zoontje van A Kroeft te Dusseldorp, dat bij een pleizierreisje van de loopplank der boot viel en daarbij het leven verloor, is gisteren uit den Rijn onder Duiven (Gld.) op gevischt. Het lijkje is per auto naar Dusseldorp overgebracht. Bij een tocht in het Ahrdal zijn door 't omslaan van den auto de koopman uit Elberfeld Ernst Paas en een dame gedood en twee andere in zittende zwaar gewond. Bij Eikernhegel zijn de fabrikant Bockbacher en zijn chauffeur tenge volge van een auto ongeluk gedood. Vanmorgen omstreeks 4 uur is brand uitgebroken in een magazijn van wolafval van de gebroeders Gersons in de Lange Schijfstraat te Tilburg. De brandweer was terstond ter plaatse en heeft het vuur bedwongen. De schade, vooral die door het water aangericht, is aanzienlijk. Alles was verzekerd op beurspolis. De oorzaak van den brand is vermoedelijk wol- broeiïng. Op den grintweg tusschen We- kerom en Harskamp zijn gisteren een autobus en een met bussen melk be laden vrachtauto tegen elkaar gereden, waardoor de autobus in de sloot te recht kwam. De passagiers kregen geen letsel, doch de chauffeur van de vracht auto heeft een diepe wonde in den rug gekregen. Op den straatweg bij Willems dorp is gistermorgen de luxe-auto van den heer Max van Straten te Amster dam geheel vernield, doordat men bij het uitwijken voor een hond tegen een boom reed. De chauffeur kreeg een fractuur aan de ribbenkast en, evenals zijn patroon, snijwonden aan hoofd en gelaat Beiden werden door den heer Moolhuyzen, arts te Dubbeldam, in zijn auto naar het ziekenhuis te Dord recht vervoerd. KERKNIEUWS. Z. Em. Kardinaal Gasparri, de staatssecretaris van den Heiligen Stoel, heeft een in heftige termen gestelden omzendbrief gezonden aan de vertegen woordigers van den Heiligen Stoel in alle landen, waarin hij „den toestand op godsdienstig gebied in Mexico uiteenzet. Hij herinnert aan de uitzet ting van den apostolischen legaat, van priesters, monniken en zelf nonnen, op onmenschelijke wijze, aan de be zetting van kerken en andere vervol gingen. Met het oog op dien toestand noodigt de Kardinaal, uit naam van den Paus. alle bisschoppen ter wereld uit, bijzondere gebeden uit te schrijven tegen 1 Augustus. Bij decreet van de Mexicaansche Regeering zijn alle kerkelijke goederen verbeurd verklaard, worden de kloos ters opgeheven, mogen geestelijken zich niet uitlaten over de politiek, mo gen de Katholieke bladen de kerke lijke politiek der regeering niet becri- tiseeren en kerkelijke uitgaven geen beschouwingen over die politiek leve ren. BURGERLIJKE STAND. SPRANG—CAPELLE. Over Juni 1926. Geboorten Johanna Hendrika d.v. C Hommel en E C M F Schifferli. Janny Jo hanna d.v. J C de Roon en A A v d Hoeven. Alida Cornelia d.v. J. Op- horst en .T P v Tiggelen. Eligia Ma ria Theresia d.v. J Th de Wit en C Se- geren. Hubertus Cornelis z.v. W Chabot en C E v Dommelen Lucia Johanna d.v. G J Rekkers en A C Kem- inere. Machiena Adriana d.v. M v Peer en Adr Paans. Gerardus z.v. J de Jong en C H Wesselius. Maria d. v. A P van Raamsdonk en M. v. Eeke- len. Antonia Janna d.v. A le Sage-en J Donze. Huwelijken A D v Tilborgli oud 23 j. en C. A Varrossieau oud 18 j. W Versteeg oud 34 j. en J A Verduijn oud 24 j. A H Korsten oud 41 j. en J C Rosen- brand oud 47 j. AA Varrossieau oud 26 j. en H P van Rooij oud 24 j. A van Dijk oud 25 jaar en J J Verha gen oud 25 jaar. Overlijden: P. van Oversteeg, oud 6 jaar z.v. P. van Oversteeg en P. Snij ders. A. van Dongen, oud G5 jaar echtgenoote van J. Molegraaf. Adri ana Rosenbraud oud 58 j. echtg. van A M van Peer. Pieternella Verhoe ven oud 73 jaar echtg. van A. Thielen. Leest aandachtig de ad vertentles in ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. Koopt bij deze adver teerders. Ieder kooper ontvangt bij een flesch Wijn of Likeur EEN CADEAUTJE. 36753 Beleefd aanbevelend, Datums Damos Heeren Kinderen Tempr. in het water 3 4 5 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Voor de a.s. Kermisdagen Verslijneo Niltiers

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6