Nederlandse! Sportblad „18 zur Jos. J. 1. I»M W' fijne Eau lis Cot opti. REIZIGER. DE TO KO. Abonnementen op het leiding van Eerw. Zusters en onder wijzers. Misdienaars in rood en wit. En danChristus, de levende Christus, verborgen en toch waar achtig; omstuwd, zoo Hij eenmaal introk in Jeruzalem. Een machtige jubelzang golft uit de menigte naar boven, slaat bruisend uit over de verre parochie. Op den troon van Zijn rustaltaar zetel^ nu Jezus te midden van Zijn volk, dat Hij lief heeft met Z'n on eindige liefde. In waardig enthousiasme stuwt de gewijde redenaar z'n diep doorvoelde woorden de stilte door, belijdend uit aller naam het geloof aan Gods waar achtige tegenwoordigheid in het H. Sacrament. Dan buigt zich de gansche parochie neer voor den God der Altaren, die de Zijnen zegenen zal. Tantum Ergo Sacramentum, veneremur cernuï In langzame deining golft dit oog- en zielefeest voorbij, maar de verster king der liefde tot Christus Eucha- risticus zal stilkens zweven blijven en vruchten dragenlang. EETHEN. Bij de zomerinspectie voor het Ned. Rundveestamboek wer den van de leden der alhier gevestigde fokvereeniging voor inschrijving goed gekeurd zes koeien van J. C Wink te Wijk. vijf koeien van M. Spoor te Eethen, drie koeien van D. van Buuren te Meeuwen, een koe en een stier van 12 maanden van Geb. Oerlemans van der Schans te Drongelen. De leden zijn reeds in het bezit van een veertigtal stamboekkoeien. DRONGELEN. Bij Gebr. Oerlemans van der Schans, alhier, stierf vrij plot seling een beste jonge stamboekkoe, die over de laatste Jactatie-periode een melklijst had met een gemiddeld vet gehalte van 4.28%. WoesdagavoncL ongeveer zeven uur ontstond alhier brand. Achter het z. g. Heike, een gebouw toebehoorende aan het Burgerlijk Armbestuur en be woond door vijf, meerendeels groote gezinnen, branden een vijftal schuurtjes met hun inhoud, bestaande uit gereed schappen, brandstoffen enz., geheel af. Gelukkig was spoedig hulp op de been en kon door buitengewone in spanning en cordaat optreden van de Drongelsche en eenige Eethensche menschen, het gebouw worden gered. De kleine Drongelensche brandspuit was zeer spoedig in actie en bleek in dit geval uitstekend voor haar doei geschikt. Wethouder Branderhorst uit Eethen was weldra ter plaatse, evenals de Rijks veldwachter Havelaar uit Heusden en de onbezoldigde gemeenteveldwachter Kramer, alhier en later ook de gemeen teveldwachter Van der Pol. De opperbrandmeester G. Nieuwkoop, heeft vast niet aan tekort over flinke hulp te klagen gehad. De hulpvaardig heid van velen, we zullen voorzichtig heidshalve geen namen noemen, was boven allen lof verheven en heeft er veel toe mogen bijdragen, om te voor komen, dat eenige tientallen van mert- schen niet dakloos werden. Inmiddels is het voor hen toch reeds een groote schadepost waar hun inboe del veel leed en deze slechts, van een hunner, matig verzekerd was. De brand bleek te zijn ontstaan, doordat kinderen in een der schuurtjes met lucifers hebben gespeeld. Een beter toezicht der ouders op hun kroost is zeker niet over overbodig. Van een der bewoners konden slechts met moeite een tweetal varkens wor den gered. Van het gebouw verbranddenvenster- kozijnijes en een stukje van het dak. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 16 Juli 1926 Bij het j.l. gehouden examen voor Rijksklerk der directe Belastingen, In voerrechten en Accijnzen slaagde o.m. de heer M. v. d. Maas alhier. Op uitnoodiging van den WelEd. Achtb. heer Burgemeester wordt Vrij dag 16 Juli om 6 uur een gecombi neerde vergadering gehouden door de leden der drie bestaande bouwveree- nigingen, om te trachten te komen tot een combinatie. De WelEd. Gestr. heer Inspecteur der Volksgezondheid uit Maastricht zal deze vergadering bijwonen om van deskundig advies te dienen. De Kon. Harmonie „Apollo" gaf Zaterdag j.l een schitterend concert op de Markt. Het weer was uitstekend zoodat velen konden profiteeren van de schitterende muziek. Vooral de Ouver ture ?Der Kalif van Bagdad" van Boieldieu en de groote Fantaisie des criptive Episode de Combat van Pe- rineau voor de pauze ,ErnaniM van Verdi en Divertissement Champêtre van Rousseau na de pauze vonden een dankbaar gehoor en kregen een warm applaus. Dezer dagen is een aanvang ge maakt met de electrificatie onzer Pa rochiekerk, als geschenk der parochi anen aan den HoogEerw. heer Pastoor Mgr. W. Völker, bij gelegenheid van diens zilVeren pastoorsfeest. Het werk moet op den dag van het feest 28 Aug. a.s. worden afgeleverd. Zondag j.l. maakte onze R. K. Gymnastiekvereeniging „K.G.V." een uitstapje naar Waspik. Om half acht werd onder tromgeroffel en bazuin geschal afgemarcheerd. Na de Hoog mis te Waspik te hebben bijgewoond werden op het plein tegenover de kerk onder veel belangstelling een paar mooie standen gevormd en eenige vrije oefeningen gegeven, welke pres taties met een dankbaar applaus be loond werden. De ZeerEerw. pastoor tracteerde hierop de jongens, wat natuurlijk dankbaar werd aanvaard. Om 4 uur arriveerde de club, zonder één uitvaller wederom in 't patronaat. Ook de kleinste adspirant—leden maakten zonder moeite den tocht mee, waarvoor wij „K. G. V." een eeresaluut brengen. De landbouwer J. de Kalhier verwondde zich zoo ernstig met een hooivork dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. ST. JOACHIMSMOER. Op de ver gadering van de Vereen. T.B.D.M.B. op Zondag 27 Juni werd door het bestuur voorlezing gedaan van het aan den gemeenteraad te Kaatsheuvel ingezonden verzoekschrift met memorie van toelichting en het daarop inge komen antwoord, hetwelk o.m. be vatte, dat de werkzaamheden aan wegen en waterleidingen door het huidig personeel kunnen en ook wor den verricht De vergadering achtte hier het woord worden misplaatst zij was ontstemd over de wijze van behandeling van dit verzoekschrift door den raad. Het moet toch ver wondering wekken, dat de raad, die anders zoo gaarne deskundige voor lichting wenscht, ze hier niet noodig achtte, terwijl die toch. dichtbij en gemakkelijk te verkrijgen was. Waar verklaard wordt, dat door het huidig personeel de werkzaamheden aan wegen en waterleidingen kunnen ver richt worden, drong een der leden er op aan den gemeente opzichter te verzoeken een arbeider op te dragen de wegen in Zijstraat, Paalstraat, Biezenstraat en Dreef in orde te laten maken met het oog op het binnenrijden van den as oogst. Een voorstel om enkele waterloopen op den gemeentelegger geplaatst te krij gen, werd het bestuur ter uitwerking voorgelegd. Een ander voorstel om door de vereeniging voor de leden groote hoeveelheden cokes in te koo pen, meende het bestuur om tactische redenen te moeten ontradende ver gadering ging accoord met deze ziens wijze. SPORT. VOETBALSPORT. HEUSDEN. Zaterdag won hier Juliana II van W.S.C. IV uit Waalwijk met 01 en Zondag Juliana I met 81 van Spor ters uil Drunen. Juliana II verloor toen echter tegen R.W.B. II en III uit Waalwijk met 21. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag hield de Postduivenver. De Jeugdige Vliegers een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 480 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le en 6e pr. A. Van Ree; 2 en 3 Th. Trimbach; 4 en 10 W. van Bokhoven; 5 en 8 A Stam; 7 Jac. Wassenaar; 9 en 11 A. van Hilst; 12 Th. v. d. Geldt. le Overduif L. Verhoeven. De duiven werden gelost om 6.10. EEerste consta- teering 3,58,49. GEERTRUIDENBERG. Zondag 1.1. hield de postduiven vereniging De gevleugelde vrienden, een africhtingsvlucht met jonge dui ven vanuit Wernhout. De eerste duif bereikte haar hok te 8 uur 33 min. Zondag a.s. zal de wedvlucht worden gehouden vanuit Lier. MADE. Zondag j.l. hield de postduiven vereniging „de Snelvliegers" een wed vlucht vanuit Roodeschool. De duiven werden om 6 uur losgelaten. De eerste duif bereikte haar hok om 11 u. 38 m. 2 sec., de laatste om 2 u. 56 m. 14 sec. Verder als volgt: W. Rullens 1, 9, P. van Bracht 2, 3, P. v. d. Made 5, 6, J. de Jong 7, 8, J. v. d. Heijkant 10. De gecombineerde Postduiverver- eenigingen van Made hielden een wed vlucht vanuit Brodeaux Afstand 857 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: B. J. Broeders 1, 5, 10, 11, D. J. Kap 2, 3, 6, 15, Jac. Vos 4, 9, 13, A. Begeren 7, Jac. Hoevenaars 8, C. Rul lens 12 16, G. van Gils 14, 17, 18, G. v. Oorschot 19, A. de Reijer 90, J. de Jong 21, 25, P. Kooijman 22, G. van 't Geloof 23, H. de Laat 24. KORFBALSPORT. SPRANG. Zaterdagmiddag komt O.N.A. uit Tilburg op bezoek bij de korfbalclub N.E.O. alhier, om een competitiewed strijd te spelen voor den Brab. Korfbal hond. Aanvang 5 uur. GEERTRUIDENBERG. Onze korfbalclub B.L.E.I. speelde Zaterdagmiddag 1.1. een wedstrijd te gen hel sterke Fluks te Zevenbergen en verloor daar iiiet 31. Dinsdagavond 1.1. is de wedstrijd te gen Juliana uit Vrijhoeve-Capelle uit gesteld. GEMENGD NIEUWS. Het onweer, dat de indirecte oorzaak is geweest van de groote ont- ploffiing in New Jersey, maakte tevens een einde aan de hittegolf, waardoor New-York en omringende steden de laatste dagen werden bezocht. De op- luchting, door dit onweer gebracht, kwam echter eerst, nadat de tempera tuur te New-York tot 94 gr. was geste gen en in andere plaatsen zelfs tot 98 gr. en 100 gr. Vier personen zijn te New—York van de hitte gestorven voorts vielen in de Hudson Valley eveneens vier, te Philadelphia drie en te Greenwich (Conn.) twee dooden te betreuren. Toen de temperatuur te Washington tot 97 gr. was gestegen, kregen de meeste regeeringsambtenaren verlof, naar huis te gaan. Tallooze personen zijn daar flauw gevallen ten gevolge van de hitte. Het onweer heeft in New Jersey en New Engeland schade aangericht vooral de electrische centrales moesten het ontgelden. Bij het baden in de Vecht onder Zwollerkerspel is verdronken de 55 jarige gepensionneerde militair H. de H. uit Zwolle. In de kleeren van het slachtoffer werd een bedrag van f 1600 gevonden. Het lijk werd na eenige uren dreggen opgehaald. In het munitie-depot der marine te Lake Denmark in den Staat New Yersey waar Zaterdagmiddag de blik sem is ingeslagen was ongeveer een tiende gedeelte van de geheele muni tie-voorraad der Amerikaansche marine opgeslagen. De ontploffingen duurden den ge- heelen nacht van Zaterdag op Zondag voort. De springende granaten werden mijlen ver in den omtrek weggeslin gerd. De omliggende dorpen werden als het ware gebombardeerd. De ter hulp gesnelde troepen ontruimen alle dorpen, die op eenigen afstand liggen. Uit een twaalftal steden in de om geving is de brandweer naar de plaats van den ramp vertrokken. Door de geweldige hitte is deze voorloopig nog niet te bereiken. Het geheele depot bestaat uit ongeveer 200 magazijnen. Drie daarvan die 700.000 pond kruit bevatten zijn met vele andere in de lucht gevlogen. Zij vormden geweldige kraters, die vuur en dikke rookwolken verspreidden. Over een oppervlakte van 15 mijl werd de streek door deze rookwolken verduisterd. In Mount Hope, welk dorp zoo goed als geheel verwoest is, stortten bij de eerste ontploffing meer dan twintig huizen in. Zondagmorgen is de wind gaan lig gen, zoodat het gevaar voor uitbrei ding, tengevolge van het overslaan van vonken, verminderd is. Het aantal slachtoffers kan voorloo pig nog niet opgegeven worden. In het hospitaal te Dover waren Zondag avond reeds 200 zwaargewonden binnengebracht. Volgens telegrammen uit Dover in New Yersey werden tot nu toe negen dooden geborgen. Een groot aantal personen wordt nog vermist. Het aantal gewonden, dat naar de ziekenhuizen ls overgebracht bedraagt reeds ongeveer 200. De dorpen Mount Hope, Rocdaway en Hibernia zijn bijna geheel ver woest. Ook andere dorpen in de omgeving hebben schade geleden. De ontploffingen duurden den afge- oopen nacht nog voort, zoodat de hulpbrigade en de brandweer nog nie op de plaats van den ramp konden doordringen. Tot nu toe zijn ongeveer 15 maga zijnen in de lucht gevlogen. Zooals gemeld is het meerendeel van dé ma riniersdie het depot bewaakten gedood. Vijf offfcieren behooren waarschijn- ijk tot de slachtoffers. Tot de ver misten behooren ook veel vrouwen en kinderen. Degenen die in het ontploffingsge- bied zijn geweest, beschrijven dit als overeenkomende met hetgeen men zag aan het Westelijk front in den wereld oorlog, met de granaatrechters. Alle baksteenen gebouwen op het leger- terrein hebben het afgelegd, De daken van de officierswoningen lagen overal op de grasvelden. Niet één van de in totaal 500 ge bouwen in de militaire nederzetting bleef ongeschonden. De gebouwen van beton zagen er uit, alsof zij met een reusachtigen voorhamer waren gebeukt. Van overal in het rond waren de vlammen te zien, die sloegen uit de bouwvallen vari het marinetuighuis, waarboven een dichte zwarte rook hing, terwijl dampen, van brandende zwavel de atmosfeer benauwd maakten. In den nacht van Zondag op Maan- dag zijn zeven lijken ontdekt in het vernielde gebied. Men schat de aangerichte materieele schade op 100 000.000 dollar. Dit is een schatling door offfcieren. Te Horristown liggen 14 lieden in het ziekenhuis. Tusschen 400 en 500 lieden zijn dakloos en bij anderen ondergebracht. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Heden 16 Juli werden alhier de volgende keuringen van tuigpaarden gehouden Provinciale keuring voor hengsten met afstammelingen. Aangeboden werd de hengst Holand NSTg 261 met een 35-tal afstammelin gen van 272, P/2 en 72 jaar. Bekroond met 10,werden: Een hengstveulen'van Girvanka van G. J. W. Branderhorst te Eethen; een merrieveulen van Catora van denzelf den; de P/2-jar. merrie Malryulra van Girvanka van denzelfde; de 172-jarige hengst Modulus van Agriba van den zelfden; een merrieveulen v. Angelina van D. van Buuren te Meeuwen; de 172-jarige merrie Makda van Aakje, van denzelfden; een merrieveulen van G. H. Staver te Rabiloniënhroekde P/2-jarige merrie Malanda, van Ierania v. denzelfden; een zwart merrieveulen van J. do Waal te Wijk en een veulen van Wed. A. Straver Wz. te Babilo- niënbroek. De hengst Holand ontving een zilve ren medaille. Daarna had een keuring plaats van afstammelingen van den hengst Holand waarhij vijftien prijzen werden uitge loofd door de eigenaressen de Coö peratieve vereeniging tot verbetering van het Paardenras in het land van Heusden en Altena. De M. C. Commis sie fungeerde als jury. Dezelfde afstammelingen dongen weer mede, bekroond werden nu: Een hengstveulen van Giwanka van P. J. Branderhorst te Eethen; ean merrieveulen v. Catora van denzelfden, de 172-jarige merrie Malanda v. Giwan ka van denzelfden, de P/2-jarige hengst Modulus van Agrita van denzelden; een merrieveulen, van Aakje van D. van Buuren te Meeuwen, een merrie-veulen van Engelina van denzelfden <Ie VI3- jarige Morilla van Jorilla van denzelf den; de 272-jarige Lucie v. Floralia van J. v. d. Heuvel Hz. te Genderen, de 272- jarige Lepika v. Albona van G. H. Stra ver te. Babyloniënbroekde anderhalf- jarige Minnares van Dinina van dcnzelfden, een merrie-veulen van Efia van G. v. Everdingen te Heusden, een merrie-veulen van J. de Waal le Wijk, de 272-jarige Lea van Gehr. Oer lemans, van der Schans te Drongelen. een merrieveulen van Gamond van J. Timmermans Wz. te Waalwijk; een veulen van Serania van Wed. A. Straver le Babyloniënbroek. Voor de keuring voor het Militair certificaat 1927 werden 2 hengsten en 65 merriën aangeboden. Behalve de hengst Holand voornoemd werd getoond de hengst Gregulus van O. v. d. Werken te*Nederhemert, met een aantal afstammelingen. De uitslag omtrent deze hengsten wordt later bekend gemaakt. Van de merriën werden voorloopig goedgekeurd. De 13-jarige Agrita; de 10-jarige Do- rea en de 7-jarige Giwanka, alle drie van G. J. W. Branderhorst te Eethen; de 7-jarige Garda van B. Branderhorst te Eethen, de 15-jarige Wera van J. W. Burghoek te Eethen; de 13-jarige Aak je, de 7-jarige Grekje, de 9 jarige En gelina, de 4-jarige Jorilla,, alle 4 van I). van Buuren te Meeuwen; de 4-ja- rige Jacadia van H.'A. van Casteren te Schaik, de 7-jarige Gracieuse van C. J. Damen te Zevenbergen, de 9-jarige Efia, de 3-jarige Khera, heiden van G. v. Everdingen te Heusden; de 15-j. Pollv van A. de Haan te Drongelen; de 12-jarige Balleine I en de 3-jarige Ko- nora, heiden van G. J. Hartgers te Doe veren; de 8-jarige Floralia van J. v. d. Heuvel Hz te Genderen; de 13-jarige Aranka en de 5-jarige Jopia van Gebrs. J. A. Smits te Waspik; de 5-jarige Jere- mia van wed. A. Straver Wz. te Babylo niënbroek; de 7-jarige Finale, de 4-ja- rige Jicota en de 10-jarige Divina alle drie van G. H. Straver te Babilioniën- broek; de 16-jarige Gamone en de 4- jarige Jaudice van J. Timmermans Wz. te Waalwijk, de 13-jarige Acosta en de 7-jarige Gisera beiden van A. W. Ver hoeven .Iz. te Herpt; de 4-jarige Jelita van .1. de Waal te Wijk; de 13-jarige Albona I van A. v. d. Beek Wz. te Babyloniënbroek; de 6-jarige Juliana van M. v. Mersbergen te Drongelen; de 15-jarige Aline, de 11-jarige Carila, de 16-jarige Dina III, de 10-jarige Dot, de 7-jarige Gea en de 2-jarige Lea alle 6 van Gebrs. Oerlemans, van der Schans te Drongelen, de 15-jarige Antje II van £0,10 per week. f 5— per Jaar worden aangenomen bij den Uitgever of bij de plaatselijke Agenten. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. M. W. van der Schans te Nieuwer Am- stel, en de 12-jarige Bertha van Kind. H. Verhoeven te Dussen. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Christina M. d. v. J. C. van Tuijl en Job Kipping. Johanna C d.v. H Schoondermark en H Versteeg. Pe- tronella J d.v. J A Verhoeven en C Klerkx. Cornelia A d.v. W L van Muilekom en H. Sleenlioff. Catha- rina E. d. v. H. Th. Trimbach en C. M. de Vaan. Maria J d.v. J P de Werd en L P Staal. Huwelijken Hendricus F Castelijns 30 jaar en Hendrica E van Disseldorp 33 jaar. Leouardus van Oscli 24 jaar'en Johan na P. Leijtens 23 jaar. Jacobus M Didden 28 jaar en Elisabeth M. van Hooft 26 jaar. Machiel A Verduijn 25 jaar en Jacobus Gouda 25 jaar. Overlijden: Cornelis Pullens wedn. van Cornelia F. van der Mee 70 jaar. Vertrokken Henrich Berger naar Maastricht. Paul A. M Bartsch naar Gathbus (D.). Johanna Fr. v. d. Ven naar Raams- douk. Wilhelmus II J van Gooi naar 's Bosch. Hendrica C H v d Ham men naar Zalt-Bommel. Ingekomen Jacobus J Hendriks van Loon-op- Zand naar Grootestraat 336. Ca- tharina A de Wit van Raamsdonk naar Grootestraat 303. Adriana v. Peer van Sprang-Capelle naar Grootestraat 217a. Johanna C de Kort van Til burg naar Klooster Dochters van O. L- r. van het H. Hart. Aklegonda M. van» Vught van Vlijmen naar Groote straat 379. Petrus L B Smits van Weert naar Grootestraat 237. Pe- tronella Aarts van Berkel en Roderijs naar R. K. Liefdegesticht. Z JVERTENTIëN. t Lieden '«omvingen wij j bericht uit Chicago U. S. A. dat onze Zwager, lJe heer K Anf, v. Delft Weduwnaar var. Mej. Hermine >r. d. Heijden, denl6junil.fr. is ovtrleden. BIERLAAGH\/. D. ijden, 36815 W Iwijk. Waalwijk, 16 Juli lö^6. GEZOCHT door *Worstfabrikant voor directe indiei isttreding een Zij die in dezebr anche bfkend zijn genieten de vo«prkeur. 36816 Brieven met volPedige iïlich- tingen te richten aa^n J VERHA GEN Zr te Gef.rt ruidenberg. Grootestraat l';42 bij de Ha vei J. Speciaal rdres voor Groote sorteering ESJ3ÊNCE voor limonade, in alle smaken. Ook verkrijgbaar C JAwAN- TOL voor het inleg^geri van eieren. 36526 Fijne GLANSVEK.F vanaf 35 cent per pond. Groote voorraad BB HANG- SELPAPIERE1N. Komt eerst bij c>ns zien voor U op een and ft koopt. vl

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10