Bij Muggebeten die een ijselijk verhaal op hing, over de toeren van den smid, die 'n kind drie meter ver had weggeslingerd, 'n bril vernield en z'n buurvrouw gesla gen had op 'r schouder en 'r „har- sens." De smid ontkende die kunstenma kerij. Wegens mishandeling werd H.. con form den eisch veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis De rechtbank te-s Hertogenbosch heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen de wevers M. A. B. te Berghem en L. H. O. te Oss beklaagd van doodslag op Johannes Hartogs te Oss op 5 December 1925. Het O. M. had wegens gebrek aan bewijs vrijspraak geëischt en invrij heidstelling van den gedetineerden verdachten B. welke door de recht bank bevolen werd. De rechtbank heeft heden de ver dachten vrijgesproken. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk. 30 |uii 1926 Voor het examen Engelsch M O Akte A slaagde o.m te Utrecht de heer André Spijkerman. In de examen-commissie voor 't Polltiediploma St. Michaël 1926 te 's Bosch te houden zijn o.m. benoemd de heer P. J. J. Letschert, Inspecteur van Politie der gemeente Waalwijk en J. F. C. van Helsland, Inspecteur van Politie der gemeente Loonopzand. Door de Harmonie „St. Crispijn alhier werd in haar Donderdagavond gehouden vergadering besloten deel te nemen aan het Festival te Elshout op 5 Sept. a.s. Naar wij vernemen heeft onze ZeerEerw. heer Pastoor, die op het oogenblik voor herstel zijner stemban den een zeereis maakt en thans te Algiers vertoeft, nog niet heel veel baat gevonden. Met het oog hierop is zijn reis verlengd tot 22 Augustus a,s. De invoer van schoenen over Juni 1926 bedroeg 246.876 paar f 491.521 tegen 228.537 paar f 448.000 in Juni '25. De uitvoer be droeg 22.688 paar a f 106.778 tegen 16.898 a f 77.000 in Juni '25. N.V. E. W. KLIJBERG-PERNOT'S STOOMSCHOE X F ABRI EK „HOLLAND IA". In de lieden,gehouden jaarvergade ring van bovengenoemde vennootschap werden de balans, en winst- en verlies rekening goedgekeurd en de directie decharge verleend. Aan 't. jaarverslag ontleenen wij 't volgende In het vorige jaarverslag wezen wij er reeds op, dat begin 1925 eenige stag natie in het bedrijf was ingetreden. Het herstel, waarop wij destijds nog hoopten, is geheel uitgebleven. Vooral de verkoop van de productie der B-fabriek liet te wenschen over; wij zagen ons in den, loop van heb jaar genoodzaakt, het contract met de fir ma, op welke wij in ons verslag over 1923 doelden, op te zeggen, mede in verband niet de moeilijkheden, waarin deze firma verkeerde. v Deze opzegging had tengevolge, dat een belangrijke partij schoenen moest worden teruggnonien, waarop zeer groote afschrijvingen noodig bleken. Buitendien kwam de verkoop van het Bfabrikaat gedurende de laatste maan den van het afgeloopen jaar, tengevol ge? dezer opzegging geheel stil te staan. Hierdoor werden groote verliezen ge leden op loonen en fabricagekosten. Ook werd in 1925 besloten tot liqui datie van een der ondernemingen, waarin wij voor een aanzienlijk bedrag hadden deelgenomen, door welke liqui datie eveneens groote verliezen werden geleden, zoodat het resultaat over het afgeloopen jaar onder deze invloeden zeer ongunstig moest uitvallen. Evenals in vroeger jaren moet het ongunstig resultaat in hoofdzaak wor den toegeschreven aan belangen bij an dere ondernemingen. De fabrieken op zichzelf leverden, zooals uit onderstaand staatje blijkt zelfs in de jaren, die voor de schoen industrie, tengevolge der valuta-con- currentie, zoo bizonder moeilijk waren, bevredigende resultaten op. De Winst der fabrieken met uitscha keling van Winsten of Verliezen bij an dere ondernemingen bedroeg: in 1920 64.473.41 in 1921 68.674.43 in 1922 54.678.49 in 1923 28.907.84 Verlies in 1924 66.622.— Voor de toekomst zal het dus zaak zijn, ons te onthouden van elke deel name in andere ondernemingen, terwijl wij het wenschelijk achten, de op heden nog bestaande belangen, eveheens ge leidelijk to liquideeren. Het zal vermoedelijk gewensckt blij ken, maatregelen te treffen, om de ba lans te zuiveren van het daarop voor komende verlies. Tegelijkertijd kunnen dan voldoende reserves gevormd wor den om de bovenbedoelde liquidaties der nog bestaande deelnamen mogelijk te maken, zonder dat dit invloed kan uitoefenen op onze Verlies- en Winst rekening. Door deze maatregelen behoort dan tegelijkertijd de liquide positie onzer onderneming verbeterd te worden. W ij vertrouwen zeer spoedig in eene volgende Algemeene Vergadering hier op nader terug te komen en daarom trent voorstellen te doen. Verder kunnen wij, voor wat de tpe- komst betreft mededeelen, dat thans de verkoop van B-fabrikaat sinds 1 Jan. 1926, door ons geheel in eigen handen gehouden wordt. Deze verkoop nam dusdanige afme tingen aan, dat talrijke orders moesten worden geweigerd, te meer, daar wij de productie, gedurende de laatste jaren tot een hoogte van pl.m. 7000 paren per week opgevoerd, tot meer bescheiden proporties hebben teruggebracht. In het begin van' dit jaar echter had den wij zeer veel moeite, de fabrieken, na de bovenomschreven inzinking, weer op den normalen gang te brengen. Waar in de schoenindustrie over het algemeen in het voorjaar van drukte gesproken kan worden, was het bijna ondoenlijk, het gewenschte personeel terug te krijgen. Hierdoor zullen do re sultaten over 1926 niet in overeenstem ming zijn met de heerschende drukte in het voorjaar. Hoewel in den beginne het nieuwe verkoopsysteem, nog kleine fouten aan kleefden, achten wij rejjelmatigen om zet van de productie, waarop wij ons thans hebben ingesteld, mogelijk. In. den loop van 1926 vonden wij ge legenheid. wijzigingen aan te brengen, zoowel in de verkoops-organisatie als in de wijze van produceeren, die alle verbeteringen inhielden, zoodat wij spoedig wederom op een geregelden gang van zaken met bevredigende re sultaten durven vertrouwen. Balans per 31 December 1925. Vaste Goederen en Inventaris: Fabriek A ƒ152.163.96 Fabriek B ƒ114.472.24 Huizen A'dam en, Waalwijk ƒ52.454.90 Voorraden Vorderingen Effecten en Deelname in andere Ondernemingen Kas Vooruitbetaalde assurantie- uremie, intrest etc. Verlies 319.091.10 547.409.15 329.023.19 15.967.99 1.906.55 3.286.66 164.595.63 Gewoon Aandeelen kapitaal Niet geplaatst 1.381.280.27 ƒ915.000 500.000 415.000 Cumulatief Preferent Aandeelenkapitaal 835.000 Niet geplaatst 500.000 335.000 750.000.— Reserve Dub. Debiteuren 37.919.20 Kassiers, hyp., deposito 420.121.60 Crediteuren 159.834.34 Nog te betalen onkosten 11.405.08 Nog te betalen Dividen Cumu latief Preferente aandee len 1.950.— Onverdeeld Dividend Gewone Aandeelen 50.05 1.381.280.27 Verlies- en- Winstrekening van 1 Jamiapi tot 31 December 1925. Verlies Fabrieken 32.729.83 Afschrijvingen Kosten v. kapitaaluitbreid. Huis Amsterdam Deelname in andere ondernemingen Dubieuse Vorderingen Fabriek A Fabriek B 7.305.74 3.000.— 26.588.— 29.094.84 26.091.55 13.496.95 Interest Dividend- en Tantième belasting 105.577.08 24.976.11 4.497.85 167.780.87 Huur-opbrengst huizen (na aftrek onderhoud etc.) Diversen Statutaire Reserve Verlies 1.968.11 153.99 1.063.14 164.595.63 167.780.87 Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer omtrent de ont bindingsvergadering van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten 1 Dinsdag te Tilburg gehouden, ontlee nen we aan de „Schoenindustrie "nog het volgende De kwestie omtrent het Kindertoe slagfonds zal vermoedelijk wel tot overeenstemming leiden ;de uitbetaling geschiedt thans weer over het Fonds en dringend worden de leden verzocht lun lijsten voor den kindertoeslag prompt naar 't secretariaat te zenden. Met algemeene stemmen werd tot ontbinding van den Bond besloten, die dus met 31 Juli 1926 heeft opge houden te bestaan. Ingesteld wordt een liquidatie-com missie bestaande uit den Voorzitter, iet Dag. Bestuur en de heer M. J. H. Denteneer als Secretaris. Het archief zal vooralsnog blijven berusten bij den leer Denteneer. Een eventueel batig saldo zal ponds pondsgewijze verdeeld worden onder de tegenwoordige leden in verhouding waarin door hen contributie is betaald ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. over het le halfjaar 1926, maar eerst nadat alle leden aan al hun verplich tingen jegens den Bondhebben voldaan. Voor de beslissing van geschillen tusschen de liquidatie-commissie en de leden wordt een arbitrage-commissie benoemd bestaande uit de heeren A. Hogenbosch, Veldhoven, C. P. Ligten- berg, Dongen en J. C. Spapens, Waal wijk; als plaatsvervangers de heeren A. A. van der Heijden, Oisterwijk, A. Ligtenberg, Dongen en A. Schalken, Kaatsheuvel. Het orgaan „De Schoenindustrie" wordt overgedaan aan den heer M. J. H. Denteneer, die het zal voortzetten en de noodige plaatsruimte beschikbaar stelt voor de liquidatie-commissie. De heer A. A. v. d. Heijden brengt dank aan den Eerw. Adviseur, aan Voorzitter, Hoofdbestuur en Secretaris- Adviseur voor hetgeen zij deden om nog het bestuur op zich te willen ne men en de finale afwikkeling te be werken. De Voorzitter, de heer Verheij hield een interessante afscheidsrede, waarin hij de oorzaken demonstreerde die geleid hadden tot ontbinding van den Bond, met een beschouwing voor de toekomst. We hopen deze nader te kunnen opnemen. Een onzer ingezetenen miste op z'n vacantie-reis door Duitschland z'n portefeuille met een aanzienlijk bedrag. Hij wist zich alleen te herinneren dat hij in Baden-Baden kaarten gekocht had en daar vermoedelijk z'n porte feuille uit den zak gehaald had. Hij gaf de zaak in handen der politie van de plaats van aankomst, die informeerde, doch al zeer weinig hoop gaf, vooral in dezen tijd van groot geldgebrek. Niettemin zou men doen wat mogelijk was en men stelde zich in verbinding met de politie te Baden-Baden. En met succes. Dezer dagen kreeg men bericht dat de portefeuille met het geheele bedrag erin was gevonden in een winkel, waar een en ander was gekocht. Voorwaar een mooi buiten kansje. De „Cito". De autobus-onderneming „Cito", die o.m. den dienst onderhoudt 's Bosch- Waalwijk-Tilburg heeft weer 'n bewijs geleverd, dat zij met haar tijd weet mede te gaan. Zij heeft op dit traject prachtige nieuwe bussen in bedrijf gesteld van het Brockway-type, zeer laag bij den grond, wat natuurlijk bij het in- en uitstappen van 't allergrootste gemak is. De bussen zien er met hunne ge makkelijke zitplaatsen met leeren be kleeding en geheel comfortabele in richting inwendig zeer smaakvol en gemakkelijk uitJ, terwijl ook aan het uitwendige alle zorg is besteed. Zij bieden ruim zitplaats voor 28 personen en van alle voorzieningen van gemak en veiligheid is partij getrokken. Wij vernemen dat nog een drietal dezer bussen op dit traject zullen ko men en wenschen de ondernemende firma gaarne succes met deze nieuwe proeve van activiteit, die ook het pu bliek wel op prijs zal weten te stellen. Naar wij vernemen zullen van wege Waalwijks Belang" dit seizoen nog verschillende concerten gegeven worden. De harmonie „St. Crispijn" concerteert 14 of 15 Augustus, voorts krijgen we nog de harmonie „de Vol harding" Drunen.de Koninginneavond- concerten en bestaat er nog groote kans op een extra-concert door eene hier zeer gewilde harmonie. Gisteren viel de 63-jarige mej. v. H., terwijl ze eten opdiende, plotseling dood neer. Men kan de verslagenheid der fa milie begrijpen. Het Waterschap De Maaskant. In een spoedeischende vergadering van ingelanden van het Waterschap De Maaskant is met 78 tegen 7 stem men het volgende besluit genomen: Hoofdingelanden van gen. Water- schap De Maaskant enz., na kennis genomen hebbende van het ontwerp besluit tot wijziging en aanvulling van het oprichtingsbesluit van het wa terschap, waarin o.a. voorkomt, dat vanwege de provincie de Maasdijken zullen worden verbeterd, met name verhoogd en verzwaard, en daarna beheer en onderhoud zullen komen ten laste het waterschap, terwijl ook de kosten der verbeteringen voor een deel zullen moeten gedragen worden door het waterschap, bij gedeeltelijke jaarlijksche terugbetaling aan de pro vincie gehoord het daaromtrent gerappor teerde door den Dijkstoel en toejui chende in het algemeen de voortva rende plannen van het provinciaal bestuur; gelet op de artikelen 38 en volgende der Regelenwet 1900 besluiten Voor zooveel noodig goedkeuring te hechten aan het voornemen, dat van wege de provincie voor en namens het waterschap met den meesten spoed voor de dringend noodige dijk- verbetering zal worden gezorgd, echter onder naar voren brengen van de vol gende wenschen I. Dat het waterschap vrij moet zijn om geen rente en aflossing te resti tueeren, voordat bij de wet is vastge legd, dat de Beersche Maas voorgoed zal worden gedicht. 2. Dat het waterschap medezeggen- schap worde gegeven ten opzichte van den ganschen opzet van de werken, de uitvoering ervanven de oplevering. De Staten van Noord-Brabant hebben gisteren de wijziging van het oprichtingsbesluit van het waterschap De Maaskant en het voorstel tot ver hooging en verzwaring van den linker Maasdijk van Maashees tot de Dieze aangenomen. Het werk zal ongeveer f 1.650.000 kosten. Subsidies werden o.m. verleend aan de Dioc. Federatie Het Wit Gele Kruis in het bisdom Den Bosch groot f 1500, aan de Dioc. Federatie Het Wit-Gele Kruis in het bisdom Breda groot f 1300 en aan de Prov. Vereen. Het Groene Kruis in Noord-Brabant, groot f 600, met toevoeging voor elk dier vereeni- gingen van een bedrag van f 1000 om uit hunne aldus aangevulde kassen de onderling overeengekomen sommen te kunnen afstaan aan de uit haar ge vormde federatieve Commissie voor de bestrijding der zuigelingensterfte in Noordbrabant. Een bijdrage werd verleend aan het gemeentebestuur van Waalwijk in de restauratiekosten van den gemeenteto- ren tot een maximum van 20 pCt. of f912 der geraamde kosten ad f 4560. (De gevraagde subsidies van Rijk en provincie zijn hiermee toegestaan, zoodat nu spoedig met de restauratie kan worden begonnen. Jammer dat het verdere gebouw niet meer bestaat. Hier toch ware na restauratie eene mooie oudheidkamer in te richten geweest. We hooren van deze laatste niet veel meer den laatsten tijd. Red. E. v. h. Z.) Voorts f 5000 aan de Handels Hooge- school te Tilburg, f 2500 aan de Hoogere Handelsschool te Waalwijk en f 2500 tijdelijken steun, een bijdrage van f280 aan de gemeente Drunen, zijnde het bedrag,'dat die gemeente over 1924 aan de vakschool voor schoenmakers meer heeft moeten betalen dan over 1920, toen de Nijverheidsonderwijswet nog niet in werking was. De Commissaris van Politie te Tilburg geeft belanghebbenden in over weging bij hem inlichtingen in te winnen alvorens handelsrelaties aan te knoopen met Cornelis Josephus Maria Janssens, timmerman, wonende te Tilburg, Noord-Besterdstraat 23. Verleden Dinsdag hebben de leerlingen onzer Openbare School een reisje naar Den Haag gemaakt. In den voormiddag hebben zij de voornaamste bezienswaardigheden der stad bezocht. Vooral het Koninklijk Paleis, dat van binnen bezichtigd werd, trok bijzonder de aandacht der kinderen. In den namiddag werd eerst een autotocht door het Haagsche Bosch en enkele buitenwijken gemaakt en de rest van den middag werd aan- het Scheveningsche strand doorge bracht. Door bijzondere giften was het mogelijk de kinderen ruim te onthalen. Begunstigd door het aller beste reisweer kan deze leerzame en prettige tocht in alle opzichten geslaagd heeten. De heer P. van Gestel, leeraar aan de Teekenschool alhier, heeft als zoodanig zijn ontslag aangevraagd. Naar wij vernemen sluit de rekening der gemeente over 1925 als volgt Voor den gewonen dienst ontvang sten f 594.432.86, uitgaven f 581.093 57, voordeelig saldo f 13,339.29. De kapitaalsdienst ontvangsten f 1.932.164.52, uitgaven f 1.929.206.345, alzoo sluitend met een voordeelig saldo van f 2958.175. Van de op de „Boston Shoe and Leather Fair", te Boston U.S.A. geëx poseerde Timtur-schoenen, schrijft men het volgende: „The Timtur-Shoes were greatly „admired by visiting members of the „trade and verry freely complimented. „The workmenship and the high-grade „upper leather was the source of much comment". Woensdag 1.1. werd aanbesleed Bestek 151. Het opruimen van de tengevolge van hoog water ontstane zandnederzetting in het afwateringska naal van 's-Hertogenbosch naarDron- gelen. Raming f 5420. Inschrijvers zijn als volgt fa. P. J. Vaessen en Zn., Vughtf 6340 6050 5990 5728 5398 5380 5360 5350 5280 5240 5180 4995 F. H. v. d. Pluijm, Dussen M. Vissers, Drunen j. J. Wilgers, Nieuwkuik C. v. Drunen, Vught J. Heijmans. Rosmalen A. M. de Wit, Raamsdonk D. C. v. Schaijk, Arnhem H. Hendriks, Orthen P. v. Oort, Raamsdonk H. Kanters, Raamsdonk j. v. d. Vliet, Sliedrecht Bestek 155. Het uitvoeren van voor zieningen aan het buiten beloop van den rechterdijk van het afwateringska naal van 's-Hertogenbosch naar Dron- gelen, gedeeltelijk wegens herstel van stormschade en gedeeltelijk tot verbe tering van den bestaanden toestand. Raming f 11.000. Inschrijvers als volgt J. Heijmans, Rosmalen f 11.536 j. j. Wiigers, Nieuwkuik 10 972 J. v. d Heuvel, Made 10 971 J. H. Hendrikx, Orthen 10 680 F. H. v. d. Pluijm, Dussen 10 588 H. G. v. Meer. Oosterhout 10 194 P. C. Zanen. Tilburg 10.470 J. H. Bouwman. Orthen 10.400 C. v. Drunen, Vught 10 288 P. van Drunen, Rosmalen 9 980 J. Vissers Bzn., Sliedrecht 9 975 M. Vissers. Drunen 9.880 Ingezonden Mededeelingen. en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. .Bestek 156. Het uitvoeren van bag- gerwerk en h^t herstellen van voor zieningen van de gekanaliseerde Dieze met bijbehoorende kanalen. Raming f 9000. Inschrijvers als volgt: B. B. Kalis, Werkendam f 14.200 P. Vissers Jzn., Werkendam 9 950 C. v. Loon CDzn., Werkendam 9.900 E. v. Noordenne, Sliedrecht 9.688 M. Vissers, Drunen 8.900 N.V, De Groot's Bagger-Mij., Hilversum 8.760 F. H. v. d. Pluijm, Dussen 8 490 W. P. en H de Vries, Rossum 8 810 Gebr. v. Hattum, Zaltbommel 7.970 J. v. d. Vliet, Sliedrecht 7 830 De P, N. E. M. Geen verlaging van stroomprijzen te verwachten. De door eenige leden der Prov. Staten uitgesproken meening dat de tarieven van de P.N.E.M. voor stroom- levering te hoog zouden zijn, wordt door Ged. Staten niet onderschreven en moet, naar het hun voorkomt, op misverstand berusten. Maar al te vaak wordt toch over het hoofd gezien, dat tot voor kort geleden de P.N.E M. uitsluitend den stroom in het groot leverde aan industrieën en andere gemeenten deze laatste distri- bueeren de energie dan weer voor eigen rekening aan de ingezetenen, waarbij zij geheel vrij zijn in hare tariefspolitiek ten opzichte harer afne mers. Uit het feit, dat het verbruik van industrieën en andere grootafnemers, die, wanneer dit voor hen voordeeliger uitkomt, zelf stroom kunnen opwekken, onophoudelijk sterk toeneemt, en dat voortdurend nieuwe grootafnemers, wier getal elke verwachting te boven gaat, tot aansluiting aan het kabelnet der P.N E.M. overgaan, mag toch wor den geconcludeerd, dat hare tarieven voor deze categorie van afnemers aan nemelijk en voordeelig zijn. Wat hare tarieven voor de gemeenten betreft, schijnt het nog niet van alge meene bekendheid te zijn, dat de P.N.E.M bij de huidige contracten en de thans geldende kolenprijzen den stroom levert tegen prijzen, varieerende tusschen rond 6 cent voor de grootste en 16 cent per K.W.U. voor de klenste gemeenten, al naar gelang hare afna* me. Nu is het niet te ontkennen dat door verschillende kleine gemeenten aan hare lichtverbruikers prijzen van 60 en 65 cent per K.W.U. en zelfs nog daarboven moeten worden ge vraagd, terwijl bij die hooge prijzen het gemeentelijk bedrijf toch nog verlies lijdtdoch het zal dadelijk opvallen, dat in dergelijke gevallen niet mag worden gesproken van hooge prijzen van de P.N.E.M. Immers al zou de P N.E.M. hare hiervoor genoem de prijzen tot op de helft kunnen verminderen, dan het zal voor eenieder duidelijk zijn zouden de bedoelde kleinere gemeenten daardoor toch nog niet aan hare afnemers stroom kunnen leveren tegen tarieven, die een grooter verbruik en daarmede de ren tabiliteit der gemeentelijke bedrijven belangrijk zouden bevorderen. De oorzaak dezer hooge tarieven moet dan ook ergens anders gezocht worden dan bij de P.N.E.M. en wel hierin, dat het bij de oprichting getaxeerd gering verbruik in verschillende kleine gemeenten bij lange na niet wordt bereikt, zoodat de omslag der vaste kosten van aanleg, welke doordat de ligging der perceelen minder aaneen gesloten is dan in grootere gemeente, toch al minder gunstig is, nog ongun stiger wordt, waardoor, zooals vanzelf spreekt, die gemeenten op hooge prijzen komen. Als deze gemeenten dus op de wijze, zooals dat thans het geval is zelf hare netten blijven exploitêeren, bestaat er vijwel geen uitzicht op, dat de elec- triciteitsprijzen daar ooit in normale banen zullen kunnen worden geleid. Om in dezen toestand veranderering te kunnen brengen is de P.N.E M. sinds den laatsen tijd er toe overgegaan op verzoek der desbetreffende gemeenten de netten en de exploitatie daarvan over te nemen. Tot ons leedwezen kan dit in sommige gemeenten niet anders geschieden dan met opoffering van een grooter of kleiner gedeelte van het kapitaal dat de gemeente in het bedrijf heeft gestoken, waarmede het verlies voor de gemeente dan is be perkt en waartegenover staat, dat de P.N.E.M. dan aanstonds aan de licht en kleinkrachtverbruikers rechtstreeks gaat leveren tegen belangrijk geredu ceerde prijzen, welke zij in de toe komst nog hoopt te kunnen verlagen. Wij vestigen verder de aandacht op eene in het Gedenkboek der Vereeni- ging van Directeuren van Electriciteits- bedrijven uitgegeven ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan dier vereeni- ging, voorkomende tabel, waarin zijn opgenomen de doorsnede-verkoops- prijzen per K.W.U. van de 24 grootste electriciteitsbedrijven in Nederland en waaruit blijkt, dat die van de P.N.E.M. op twee na de laagste zijn. Voorts geven wij U als onze meening te kennen dat al is de P.N E.M. na het zoo even verstreken zesde bedrijfsjaar, nadat aan de provincie 9

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6