DE ECHO till HET ZUIPEN No. 02. Zaterdag 7 Augustus 1926. 49e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 6 Aug. 1926. Koninginnefeest. Door het Oranje comité wordt in de gemeente de volgende circulaire ver spreid Aan de ingezetenen van Groot- Waalwijk. Op verzoek van den Burgemeester heeft het bestuur van Waalwijks Belang het initiatief genomen tot stichting van een Oranje comité, bestaande uit leden genomen uit de drie saamgevoegde deelen der gemeente, om daardoor te komen tot één gemeenschappelijke herdenking van den verjaardag van H M. de Koningin telkenjare. Vooral zat hierbij voor de liefde tot het Vorstenhuis speciaal bij de jeugd aan te kweeken en levendig te houden, zoodat hoofdzakelijk gewerkt zal wor den in de richting van feestelijkheden door en voor de jeugd. Voor dit jaar. om een goed begin te maken is gekozen een Kinder optocht waaraan elk kind kan deelnemen. De bedoeling is een allegorische optocht van fietsen, karretjes, praalwagens, groepen enz met eene voorstelling geheel naar eigen keuze. Het comité overwoog dat in dezen tijd van bloe menpracht met wat goeden wil iets aardigs is te maken, zonder dat daaraan kosten van eenige beteekenis zijn ver bonden. Ouders en Kindervrienden van geheel Waalwijk, werkt nu allen mede om dit plan van 't Comiié vooral voor de eerste maal schitterend te doen slagen; dan kan telkenjare een mooi algemeen feest worden georganiseerd en bezorgt gij den kinderen een blijden dag, die ook de liefde tot de Koningin, zoo noodig in onze dagen, zal vermeerderen. Werkt allen mee 1 Laat uw kleinen zich spoedig voor deelname opgevtn bij een der ondergeteekenden, die gaarne alle inlichtingen zullen ver strekken. Het feest wordt gevierd Zaterdag 4 September a s. Eerst wordt een Volks zangdag gehouden en daarna trekt de kinder-optocht. Het Oranje-Comité Eduard van Bijnen. Henri Donkers. H. van der Hammen Lz. Karei van der Heijden Jz. M. A. J. van Liempt. Jan Tielen. Wij behoeven niet te zeggen, dat wij volkomen met bovenstaande instemmen en gaarne hopen dat vele kinderen zich zullen opgeven. We twijfelen er niet aan of ook op dit terrein zal iets bereikt worden dat Waalwijk waardig is. We krijgen dan een mooie Koningmnefeest- viering, een viering door geheel Waal wijk, een pracht feest voor de jeugd, maar tevens een groote attractie voor een bezoek aan onze gemeente op dezen dag. Ouders enz. beraamt nu eens een aardig plan voor uw jongens en meisjes, 't behoeft niet duur te zijn, vooral in dezen tijd, om een goed effect te maken. Iedereen kan hier dus deelnemen, dat deze deelname dan ook algemeen zij. Vooruit aan den arbeid dusl Dezer dagen is alhier opgericht Waalwijks Mannenkwartet „St.Cecilia". Het kwartet bestaat uit de heeren G Verhoeven, le tenor; Albert Mahieu, 2e tenor; Frans Mahieu, le bas en A. de Vaan, 2e bas. Deze heeren genieten in de zangers wereld een goede reputatie, zoodat verwacht mag worden dat hun optreden de noodige belangstelling zal genieten. (Van de vergaderingen van den R.K. Kantoorbediendenbond lezen we telkens elders berichten, die blijkbaar door een lid dier vereeniging worden overgekabeld. Waar wij geen uitnoodiging tot die vergaderingen ontvingen, kunnen wij daarvan ook geen verslag geven, wat toch niet in 't belang dier organisatie zijn kan. Gaarne zullen wij ock van deze vereeniging de verslagen in ons blad weergeven, zoo men zich slechts de moeite getroost ons even op de hoogte te houden van dag en uur. We kunr.en niet de verslagen van anderen blijven overnemen, wat we thans nog doen uit het „Hsgzn". Red.). In hotel Verwiel hield Woensdag avond de afd. Waalwijk van den R.K Bond van Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden „St. Franciscus van Assisië" eene ledenvergadering, geleid door den nieuwen voorzitter, den heer Duyvelaar. Op de bemerking over het gehalte van den feestavond waarvan de notulen melding maakten en waarop de strek king en den inhoud van sommige voordrachten en liedjes aanstoot hadden gegeven aan de leden, werd door den voorzitter dieper ingegaan en mede gedeeld, dat in de toekomst de pro gramma's van dergelijke avonden den voorzitter ter goedkeuring moeten worden voorgelegd, terwijl aan de na volging der reglementen zeer streng de hand gehouden zal worden. De heer Van Helden deed opmerken, dat zulke avonden feitelijk geheel buiten het kader liggen van de veree niging, dat zij het karakter van vak- vereeniging doen ontaarden en haar tot een amusementsvereeniging maken. Principieel is hij tegen dergelijke uit wassen, niet tegen passend vermaak, volstrekt niet, doch de vereeniging is een Vakbond en als dusdanig moet het karakter van Vakbond gehandhaafd blijven. Hij weet, dat dergelijke uit wassen een teeken zijn des tijds, dat men niet meer naar vergaderingen komt die louter een zakelijk karakter dragen, doch dit neemt niet weg, dat het verkeerd is. De heer Wouters meent, dat men gerust met den tijd mee kan gaan, dat zonder excessen te begaan, het nuttige met het aangename verbonden kan worden. Excessen zijn tegen te gaan, dat heeft de leiding in de hand. Een circulaire van het hoofdbestuur in zake de viering van St. Franciscus' eeuwfeest in den kring der afdeelingen ontlokt een uitvoerige gedachter.wis- seling. Des morgens zullen dan de leden tot de H Tafel naderen, te 8 uur za! in de parochiekerk van St. Jan een H Mis worden gelezen, waaronder ver moedelijk eene toespraak door den geestelijken adviseur. Des avonds za een feestvergadering worden gehouden, waarop een spreker het woord za voeren over het leven van St Franciscus. Ook zal een tombola gehouden worden zonder nieten, terwijl de leden een contributie-verhooging van een kwartje per maand zullen betalen (Augustus en September) om de kosten te dekken. Een der leden verklaart zich bereid, een fraai boekwerk be schikbaar te stellen voor deze tombola. Op Zondag 15 Augustus wordt te Oisterwijk een Landdag gehouden, waaraan alle afdeelingen van Noord- Brabant zullen deelnemen en waarop een lid van het hoofdbestuur het zal voeren. De heer Van Helden wijst erop, dat men hier rekening moet houden met het feit, dat voor alle beurzen deze excursie niet geschikt is. O. m. de koffietafel in het hotel „Het Wapen van Oisterwijk" zal voor velen een te groote uitgaaf zijn, en bovendien oppert hij dezelfde bezwaren als die welke hij straks naar voren heeft gebracht Het zakelijk karakter van den Landdag zal door velen over het hoofd worden gezien en alleen zal men de aandacht schenken aan de amusementen die geboden worden. Daardoor worden velen, die geen lid van den Bond zijn, geen lid kunnen worden zelfs er toe gedreven mede te gaan. Spr. wijst op de vele gevaren,' die dikwijls nog onder ongeschikte leiding aan dergelijke excursies verbonden zijn. Wel wordt uit den boezem der ver gadering het recht van bestaan der excursies bepleit, wordt gewezen op het nut wanneer goede leiding aanwezig is enz. Over deze kwestie zal nog nader in de bestuursvergaderingen worden ge sproken. Hierna sluiting der vergadering. Zooals wij in ons vorig nummer reeds meldden, herdacht de Loterij- vereeniging „Fortuna", gevestigd in het café van den heer Ant. v. d. Pluijm Woensdag 4 Aug. j 1. haar vijf-en-twintig jarig bestaan. Des avonds werd een bijeenkomst gehouden van het Bestuur en leden en werden de mede-jubilee- rende leden bij monde van den Pen ningmeester gehuldigd en dank ge bracht voor al hetgeen zij in die 25 jaren voor de vereeniging gedaan hadden. Zuur en zoet, aldus de spreker heeft U mede gemaakt maar aan uwe eensgezindheid en volharding, al was vrouwe fortuna u niet gelukkig gezind, is het te danken dat heden het 25-jarig bestaan uwer vereeniging kan herdacht worden. Met een daverend hoera werd deze rede begroet. De Voorzitter het woord nemende dankte den Penningmeester voor zijn schoone woorden en gaf daarna een overzicht over de afgeloopen 25 jaar, waarbij hij al de leden die eens bij het gezelschap zijn geweest de revue liet passeeren, dat dikwijls een applaus uitlokte. Hij deelde mededat den leden nog een gezellige avond te wachten staat, daar in October dit feit met een grootschen feestavond zal herdacht worden. Tot slot zei de Voorz. dat het hem en zijne oudere leden goed deed dat den laatsten tijd meer jon gere krachten bij de ver zijn gekomen en hij hoopt dat deze goede krachten mogen zijn om de oude veste met nieuwe pilaren te steunen, zoodat ook eenmaal het 50-jarig bestaan van „Fortuna" moge herdacht worden. De leden werden dezen avond door den waard en waardin gul onthaald en men bleef nog lang onder de beste stemming gezellig bijeen. Naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad om geen sub sidie te verleenen voor de pogingen tot 't doen herleven onzer veemarkt, ziet het Bestuur van Waalwijks Belang zich tot zijn spijt genoodzaakt de actie daarvoor te staken, wijl de kas de vereeniging niet toelaat de onver mijdelijke kosten daaraan verbonden te dragen. Het bestuur verzoekt ons tevens dank te betuigen aan diegenen in en buiten de gemeente, die door adviezen, door actie in plaats en vereeniging, door vergaderingbezoek enz. deze pogingen hebben gesteund. Wij voldoen gaarne aan dit verzoek. Aangesloten onder No. 180 aan de Rijksltlefoon alhier, H. Greve, Schoenfabriek te Baardwijk. Op den Nationalen wedslrijd te Dordrecht behaalde de ver. Eerste Hulp bij Ongelukken Waalwijk den 5en prijs in den wedstrijd om den wisselbeker. Deze wedstrijd was uitsluitend voor de afdeelingen der Nederl. Vereenigipg E. H B. O. De deelnemende ploeg was saam- gesteld als volgt: Th. v. Dongen, Leider, D. Kuijsten, J. Verhoeven, J. Trommels, Chr. Tref fers. Wij achten 't wel eens interessant de uitgevoerde opdracht te laten volgen. „U bent op weg naar een buiten oefening met volledig materiaal en één eenheidsbrandcard op de fietsen ge bonden. Bij een weiland gekomen, aan den straatweg liggende, ziet ge een woedende stier hollen en 2 boeren in de weide roerloos liggen. Ge springt over het gesloten weihek en ziet, als ge bij de menschen komt 1. ligt met opengereten kleeren, in de navelstreek is een groote onregel matige wond zichtbaar, de ingewanden puilen uit. de man heeft nog gebraakt, maar is nu schijndood. U de andere boer klaagt over hef tige pijn in de R. heupstreek, kan niet opstaan en heeft een sterk bloedende spuitende wonde aan de L wang. De opdracht eindigt als U uw ernstige patiënt op den straatweg hebt en de andere geschikt voor vervoer. Er wordt zeer gelet op duidelijke commando's van den leider en samen werking. (Met de stier is verder geen rekening te houden; het hek is solide, niet te openen, zeer breede slooten er naast. Uit verschillende plaatsen leest men over slapte in de schoenindustrie en de jaarlijks terugkeerende slappe tijd is dan ook werkelijk aangebroken. Gelukkig mogen we zeggen daUover 't algemeen genomen hier de toestand nog niet zoo slecht is, er zijn zelfs gunstige teekenen. Zoo heeft de Kon. Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel de laatste weken nog een 25 man aangezet en zal a.s. Dinsdag de aanbesteding van eene belangrijke uitbreiding der Timtur- fabrieken plaats hebben. De harmonie „St. Crispijn" zal eene uitvoering geven op de kiosk op de Markt op Zondag 15 Augustus Zondag daaraanvolgende 22 Augustus concerteert de harmonie „de Volhar ding" uit Drunen, daartoe uitgenoodigd door „Waalwijks Belang". De eerste „trackless-trein", (trein zonder rails) die een toer door de wereld maakt, zal, zoo wordt gemeld, na reeds 38 000 mijl door Canada, Amerika, Mexico en Engeland te hebben afgelegd, op 9 Augustus ook in ons land te zien zijn. De trein bestaat uit een volledige locomotief met tender en een luxueus ingerichte Pullmancar met een eet- en slaapzaal voor vijf personen. De trein kan 40 mijl per uur afleggen. De lo comotief is voorzien van twee 90 P.K. motoren, hydraulische remmen enz. Er is ook een radio-installatie in den wagen. Waarschijnlijk zal de trein de vol gende route nemenRotterdam, Dor drecht, Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Vlissingen, Schie dam. Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam, Zaandam, Uitgeest, Bever wijk, Alkmaar, Amsterdam, (terug) Bussum, Hilversum, Utrecht, Amers foort, Apeldoorn, Ede, Arnhem, Wage- ningen, Arnhem(terug), Zutphen, Deventer, Zwolle, Meppel, Heerenveen, Leeuwarden, Franeker, Harlingen,Leeu warden (terug), Groningen, Delfzijl, Winschoten, Stadskanaal, Veendam, Assen, Meppel (terug), Almelo. Hengelo, Oldenzaal, Enschede. Winterswijk, Ooetinchem, Nijmegen, 's Bosch, Waal wijk, Breda, Tilburg, Boxtel.Eindhoven, Helmond, Venlo, Roermond, Sittard, Heerlen, Kerkrade, Valkenburg, Maas tricht. Nu de vacanties weer in vollen gang zijn en we dagelijks honderden en honderden uit plaats en wijde om geving naar den Roestelberg zien trekken, komen we weer met ons oude stokpaardjezou het nu niet mogelijk zijn dat de weg daarheen werd verbe terd. Het is daar toch zulk een heerlijke ontspanning voor de jeugd, maar niet minder voor de ouderen, omdat het er toch zoo bijzonder mooi is. Men heeft er geen begrip van hoe mooi het is dicht bij huis, met de prachtige bos- schen, heerlijke vergezichten over duin en heuvel, vol kleur en afwisseling. Kwam er een ietwat dragelijke weg heen, dan zou men deze mooie om geving meer leeren kennen en dan ook waardeeren. Zou door samenwerking b.v. van de gemeenten Loonopzand, Waalwijk, de eigenaars, Kaatsheuvels en Waalwijks Belang niet iets te bereiken vallen De boeren in die streek zullen wel hun hulp willen verleenen. 't is o. i. toch wel der overweging waard. Woensdagmiddag is de schilders leerling Krielaars van een huis in de Vlr. van Coothstraat gevallen. Hij kwam eerst op een plat dak terecht, waardoor de val eenigszins gebroken werd. Hij werd per brancard huiswaarts gebracht, waar een lichte hersenschudding werd geconstateerd en een wonde aan zijn gezicht. Zijn toestand is goed. Waalwijksche Zwemvereeniging. Van 30 Juli tot 5 Aug. Dames Heeren Met Gemeentekaart 184 157 3 Temperatuur gemiddeld 20 graden. R. K. Vrouwencongres op „Regina Coeli}' te Vught. (vervolg.) Het congres werd nog gedeeltelijk bijgewoontf door Mgr. P. v. d. Heuvel en Pater Dr. Vitus, Provinciaal der Paters Capucijnen. Den derden con- gresdag trad nogmaals als spreker op Prof. v. d. Loo, Rijsenburg en behan delde het onderwerpDe godsdienst als grondslag der zedelijkheid. Deze vergadering was tevens sluitingsbij. eenkomst. Een telegram van dankbetuiging was ingekomen van H M. de Koningin. Bij het einde bracht Mevrouw Cre- mers van Nispen tot Sevenaar aan allen dank voor ieders medewerking tot een zoo schitterend welslagen. Bij monde van Mevr. Steenhoff- Smulders, Baarn, werd namens de vergadering dank gebracht aan Mevr. Cremers van Nispen tot Sevenaar voor hare voortreffelijke leiding en aan Mevr. van Swaaij, presidente der Bos sche afdeeling voor hare vele vriende lijke diensten. Beide dames werden bloemen aan geboden en een geschenk. Ook de Eerw. Zusters van „Regina Coeli" ontvingen bloemen. Na de sluiting werd een auto-tocht ondernomen naar Oisterwijk, waar de lunch werd gebruikt, aangeboden door het bestuur. Vervolgens ging de tocht naar 's Hertogenbosch waar onder deskun- dige leiding de kathedraal van St Jan en het stadhuis werden bezichtigd. Nog werd een bezoek gebracht aan de R. K. Industrie- en Huishoudschool. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk optreden ds. Anker uit 's Gravemoer. Gedurende de maand Juli werden ter secretarie voor den Vleeschkeu— ringsdienst aangegeven 18 runderen, 47 varkens en 1 geit. Bij de j.l. gehouden aanbesteding voor den verbouw der O. L. school in de Nieuwstraat werd als volgt inge schreven: C Michael Vrijhoeve—Capelle voor f 1389. J. H. Spierings te Capelle voor f 1028. B. v. Campen te Capelle voor f 1196. J. W. Nieuwenhuijzen te Sprang voor f 1599. Gebr. v. Willigenburg te Sprang voor f 1189. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. Bij het j.l. Woensdag gehouden concours van zangvereenigen te Alphen aan de Rijn behaalde onze Chr. Zang— vereeniging „Hallelujah" den tweeden prijs in de eerste afdeeling met 289 punten. VRIJH.-CAPELLE. Gedurende de maand Juli werd in de Rijkspost spaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 3762.88 en terug betaald f 1581 45. WASPIK. Heden werd van de N.V. de Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg met goed gevolg te water gelaten het kanaalschip „San Anto nio", groot ruim 900 ton, voor reke ning van L. Poppelier Lzn. te Teteringen. De kiel zal worden gelegd voor een Rijn—Hernekanaalschip, groot pl.m. 1350 ton voor Nederland— sche rekening. Bij het klinken viel op de scheepsbouwwerven der firma Ruij tenberg de werkman C. P. van een ladder in het ruim van een schip, waarbij hij zich ernstig bezeerde aan het zitvlak en tevens een paar beentjes in den handpalm brak. Geneeskundige hulp werd oogenblikkelijk ingeroepen. RAAMSDONKSVEER. Gedurende Juli passeerden 2159 vaartuigen met een totaal inhoud van 2300544 ton de Rolbrug. Voorde Herv. Gem. treedt Zon dagmorgen om half tien op in de Dorpsche Kerk Ds. D. J. v. d. Graaff en des middags half drie in de Veer— sche kerk. MADE. Onze dorpsgenoot P. den Ouden behaalde op de Hippische Feesten te Oudenbosch den 2den prijs met harddraven 800 M. Handicap. Op de kermis te Geertruidenberg kreeg A. D. een slag met een bier— flesch op het hoofd, waardoor een bloedende wonde ontstond. Genees kundige hulp werd ingeroepen. Ten postkantore ën de drie daaronder ressorteerende hulpkanto ren is gedurende de maand Juli bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 23083.30 en Is terugbetaald f 13073 48. Bij den postcheque en girodienst is ten kantore alhier gedurende (Je maand Juli ingelegd f 608.60.75 en terugbetaald wegens cheques. In het gezin van C. v. d. S., werden 's nachts de kinderen zoo ongesteld dat de dokter moest worden ontboden. Deze constateerde ver schijnselen van vergiftiging. Op Zondag 8 Aug. zal in de Ned. Herv. kerk te Made des voorm. 10 uur den heer C. de Jong, theol.— candidaat te Terheijden voorgaan. ALMKERK. Beroepen bij de Geref. Kerk te Bunschoten Ds. de jong, Geref. Pred. alhier. J1 Zaterdag is alhier met aanvan kelijk 20 leden een varkensvereeniging opgericht. Naar wij vernemen is in de j.l. gehouden Bestuursvergadering v. d. Oranjevereniging besloten, op 26 Aug. a.s. een Oranjefeest te organiseeren. A.s. Zondag hoopt voor de Herv. Gem. op te treden Ds Meeuwenberg van Zeist, terwijl Ds. de Jong, des v.m. 10.40 en n.m. 3 uur voor de Geref Gem. hoopt voor te gaan. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 7 Aug. '26. De loting voor de lichting 1927, zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk o. I. school Stationstraat 24 op Maandag 9 Aug. a.s. om 9.30 voormiddag. Aan deze loting nemen 55 lotelin- gen deel. Over de maand Juli bedroeg het vertrek uit deze gemeente 28 personen, terwijl er zich 33 vestigden. Herhaaldelijk hooren we nog van groote sterfte onder de hoenders. Dezer dagen vielen bij een serieus kippen houder, die met allen ernst de pluim veeteelt beoefent nog een tiental oude en jonge dieren aan een hem onbe kende ziekte. We kunnen in zoo'n ge val niet beter raden, dan de dieren op te zenden ter onderzoek naar de Rijks- seruminrichting te Rotterdam of naar het Instituut van Parasitaire en Infec tieziekten te Utrecht. We lazen in 't nummer van Woensdag j I. dat het Kon. Muziek- gezelschap Euphonia in zijne vergade ring besloot in 1927 een festival te houden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan. De inzender van dit bericht is ietwat voorbarig geweest. Ook wij waren reeds lang op de hoogte met de plannen van het Kon. Muziekgezelschap, doch hebben hier omtrent nog niets medegedeeld, daar men ons verzocht hiervan voorloopig te zwijgen en het o. 1. ook veel tac- tischer was, dat hieromtrent nog niets gemeld werd. Nu echter 't publiek iets te hooren heeft gekregen willen we het, voer zoover mogelijk, volledig in lichten. In de bestuursvergadering van de vereeniging Kaatsheuvels Belang van 23 Juni j.l. deelde de President van Euphonia mede, dat bij het gezel schap plannen gerijpt waren het gou den jubileum der Harmonie als nog met de viering van een groot festival te herdenken. Tegelijk vernamen we van niet offcieele zijde, dat ook bij de Kon Harmonie „Apollo" plannen rijpten om het 40 jarig bestaan van dit corps met een festival in 1927 te her denken. Door Euphonia is toen ter vergadering van K. B 't plan geop perd, deze twee festivals tot één samen te smelten. Daar door omstan digheden dit plan als toen niet uitge werkt kon worden, daar de President van de Kon. Harmonie Apollo niet ter K B. vergadering kon zijn, is aan de ideëen van Euphonia en Apollo verder vooralsnog geen ruchtbaarheid gegeven. In de bestuursvergadering van „K B." van Woensdagavond 3 Aug. is ander maal de kwestie besproken, thans ook met den president der Apolloharmonie. Dat er in het „K. B." bestuur met algemeene stemmen een combinatie der beide festivals werd toegejuicht, behoeft natuurlijk geen betoog. Binnen korten tijd zal bij Apollo de zaak besproken worden en zullen we kunnen mededeelen of er iets van samensmelting kan komen of niet. We hopen het publiek dat hierin natuurlijk groot belang stelt zoo vol ledig mogelijk op de hoogte te houden, doch lanceeren niet gaarne een voor barig bericht. Dinsdagavond vergaderden de leden van den R. K. Fabrikantenbond Afd. Kaatsheuvel om te bespreken, wat nu te doen nu 31 Juli j.l. de R.K. Bond heeft opgehouden te bestaan. Algemeen was men van oordeel, dat zonder organisatie niet kan worden doorgewerkt, waarom besloten werd de komende week eene vergadering te beleggen, waarbij uitgenoodigd zul len worden alle leden van de voor malige afdeeling Kaatsheuvel en de leden van den hier bestaanden anderen R.K. Schoenfabrikantenbond. De heer L. J. v. d. Horst nam op zich deze vergadering te convoceeren. De schoenindustrie leeft mo menteel in de komkommertijd. Op de meeste fabrieken heerscht niet meer die drukte, die we voor eenige weken konden waarnemen. Reeds een 300tal arbeiders is ge heel of gedeeltelijk werkloos. De con currentie uit de Zuidelijke nabuurstaten met lage valuta, is mede een der hoofdoorzaken dezer slapte. Vergadering van den Gemeente raad, te houden ten Gemeentehuize alhier, op Zaterdag 7 Augustus a.s. des namiddags ten 3 uur, ter behan deling van 1. Mededeeling kasopname. 2. Aanbieding gemeenterekening dienstjaar 1925.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9