BE tCHO mil BET IU10EH No. 64. Zaterdag 14 Aug. '26. 49e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 14 Aug. 1926 Het programma dat Zondagavond 15 Aug. a.s. des avonds 8'/2 uur door de harmonie „St. Crispijn" op de kiosk op de Markt zal worden uitge- voerd, luidt als volgt 1. Semper Fidelis; Marche J. P. Sousa. 2. Carmen, Fantaisie sur i'Opera G. Bizet. 3. Julie, Polka voor concert (Door den heer Jos. Korthout) Jos Bouman. 4. Le Freischütz M. E. Grete. Pauze 5. Aux bords du Rhin, Marche R Herzer. 6. La Housarde, Valsche Militaire L. Ganne. 7. La Sonnambule, Fantaisie sur I'Opera Bellini. 8. Valencia, Marche José Padilla. Morgen, Zondag, komt het 6-tal van H.K.S. uit Raamsdonk een wed strijd spelen tegen de W.B.C. voor het Biljart-tournooi bij A. v. Berkel, alhier. Aanvang 5 uur. Wij lezen in het Vakblad v. d. Schoenmakerij Nieuwe industrie te Waalwijk. De Fa. van Gent Co. te Waal wijk heeft aan haar bekende zaak in schoenfournituren een fabriek verbon den voor de fabricage van stalen en houten cambereurs. Dit artikel, dat zich in de laatste jaren een blijvende plaats bij de vervaardiging van onze schoenen heeft veroverd, werd tot hiertoe niet in ons land gefabriceerd. Gedurende jaren reeds werden de meeste cambereurs uit Duitschland geïmporteerd, een klein gedeelte ook uit België en Amerika. Het bleek tot nu toe niet mogelijk, bij de bestaande loonen in Nederland tegen het buiten land te concurreeren. De fa. van Gent heeft deze moeilijkheden overwonnen. Door de aanschaffing van de meest moderne machines kan zij het artikel concurreerend leveren en tevens in alle gewenschte modellen. Wat wij er van te zien kregen, kan den toets met de buitenlandsche concurrentie volkomen doorstaan. Als de firma zulk een artikel aan gangbare prijzen op de Hollandsche markt kan brengen, ver trouwen wij in haar succes. Het is verheugend, dat er in dezen tijd krachtige pogingen worden aangewend om de werkeloosheid met gezonde middelen te bestrijden en de Neder- landsche industrie zooveel mogelijk zelfstandig te maken. Indien onze ^schoenfabrikanten er ook zoo over denken, zal het de firma van Gent Co, zeker niet aan vele en groote orders ontbreken. De Noordbrabantsche afdeelingen van den Ned. R. K. Bond van P.- T.- T.-personeel „St. Petrus" zul len een Brabantschen Landdag hou den op Zondag 29 Aug. a.s. des na middags ten 3 uur te Esch bij Boxtel. Als sprekers zullen optreden de Z.Eerw. pater W. J. M. Stolte, oud- bondsadviseur, en de heer M. van den Broek, Bondsvoorzitter. Hedenavond houdt de gemeente raad eene vertrouwelijke bespreking (dus geen openbare vergadering) be treffende* het stichten van een abattoir in onze gemeente, waaromtrent wij een uitvoerige memorie van B. en W. in ons nummer van 1.1. Zaterdag heb ben medegedeeld. Gisterenmiddag werd mej. L., toen ze 1 met haar fiets door de ge meente Vlijmen kwam gereden, door een voorbij komende auto gegrepen en eenige meters meegesleurd. Wonder boven wonder bekwam ze geen ernstige verwondingen. Slechts eenige kneuzingen aan gezicht, handen en rug waren het gevolg van dit ongeval. Als een zeldzaamheid kan wor den medegedeeld dat bij den heer P. van Ree, Burgemeester .van der Klokkenlaan, eenige aardbeiplanten voor de tweede maal bloeien en zich aan enkele struiken zelfs voor de tweede maal vruchten bevinden. Een voerman wilde in de Stationstraat op z'n wagen springen, doch sprong mis en kwam onder z'n kar terecht, zoodat de wielen over z'n been gingen. Door voorbijgangers werd hij opgenomen en zooveel mogelijk geholpen, hoewel volgens onze zegsman de hulpvaardigheid in die buurt niet heel groot was. Hij werd tenslotte in 't kantoor der gasfabriek binnengedragen en daar liefderijk voorloopig verbonden totdat dr. Sweens hulp verleende. Z'n toe stand is naar omstandigheden wel. „Ook zij denken aan ons". Wij allen kunnen soms behoefte hebben, te midden van het drukke leven, eens geheel alleen te zijn, om tot rust te komen. Eenzaamheid is dan een zegen. Maar eenzaamheid kan tot een vloek worden als zij gedwongen is. Wij weten niet, of er grooter een zaamheid denkbaar is, dan die van den blinde, in ondoordringbare duis ternis. Is dit echter wel geheel waar Want dringen liefde en mededoogen niet door het dikste duister heen Erger dan de eenzaamheid is im mers het gevoel van alles verlaten, door ieder vergeten te zijn. Er is dezer dagen gelegenheid in onze woonplaats, om te toonen, dat wij licht-brengers willen zijn, want de collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden" te Wollhezen zal spoedig plaats hebben. Er is in deze inrich ting plaats voor blinden uit het ge- heele land en van eiken godsdienst en overtuiging. Onvermogenden zijn er zelfs geheel kosteloos opgenomen. De Stichting is een bewijs van ver trouwen op uw steun. Zij, die haar in het leven riepen, rekenen er op, dat ons Nederlandsche Volk zou toonen, te willen denken aan hen, die dolen in den nacht, waarop geen dageraad volgt. Zij rekenen op het beste in ons, op ons meedoogen en op onze liefde. Zullen wij dan niet straks onze gift gereed leggen, zoodat de blinden in hun eenzaamheid zich niet verlaten zullen gevoelen en met dankbaarheid zullen kunnen zeggen: „Ook daar denken zij aan ons". annex slagerij, voor rekening van de Wèd. de Gouw. Laagste inschrijver was de fa. Freijs- sen, aan wie het werk werd opgedra gen. Naar wij vernemen bestaan plan nen tot oprichting eener handboog- schutterij in café van Kessel. Er blijkt meer en meer animo te ont staan voor deze mooie sport. Inschrijvingsbiljetten moeten op 20 bij in zijn zaak, met personeel en ge- Augustus 1926 ter secretarie worden heel belangeloos. Voorzeker een lof- ingeleverd, alwaar zij in de vergadering waardige daad. van Burgemeester en Wethouders, des- A. is reeds lang weer gezond en gewenscht in bijzijn der inschrijvers, schijnt intusschen zijn ziekte weer zullen worden geopend. geheel vergeten. Immers, wat gebeurde ALMKERK. De lieer A. Vink kwam er nu dezer dagen zoodanig bij dhr. Buizer te Er komen een paar klanten bij A. vallen, dat geneeskundige liulp noodza- tot het doen verrichten van werkzaam- Veilingver. „De Langstraat". Prijsnoteering 12 Augustus 1926. Appelen van 7 tot 31 ct., Peren van 528 ct., Pruimen van 1024 ct., Pruimen witte van 2334 ct., Abriko zen van 2033 ct., Aardappelen van 3 4 ct., Tomaten van 2025 ct., Sja- de dong alhier, lotten van 710 ct.., Snijboonen van 11£13£ ct., Duitsche boonen 9 ct., Stokprincessen 20224 ct., Stamprin- cessen z.dr. 1011 ct., Wagenaars 44 6 ct., Spercieboonen 612 ct., Dub bele boonen 711 ct., alles per K.G. kei ijk was. De heer S. de Jong, alhier, slaag de met goed gevolg te Breda voor het examen Hoofdacte. A.s. Zondag hoopt voor de Hen*. Gem. op te treden <le heer v. d. Berg, Evangelist te Grijpskerk, terwijl voor de Geref. Gem. hoopt voor te gaan Ds. Gelegenheid tot het plaatsen eener advertentie In het „Of- ticieele programma" van den Abrikozen 124 ct., Augurken 4ct., Xllen Katholiekendag, te hou- Ramenas 1 ct., Komkommers 19 ct., Bloemkool 313 ct., Roode kool 3 —8 ct., Savoije 1—6£ ct., Spitskool 1 2 ct., Andijvie 2 ct., Sla 2 ct., alles per stuk; Rabarber 41 ct., Peen 25 ct., Selderij J1£ ct., Kroten l-£ 24 ct., allies per bos. VLIJMEN. Onder deskundige voor lichting der Heeren Jjerbelmans en v. Esch, respectievelijk tuinbouw-onder- wijzer te Uelvoirt en te Vught, werd den te Waalwijk 26 Septem- her a.s. NIEUWS UIT HEUSDEN. WILHELMINA I, 's-Bosch, versterkt met den internationaal H. Hassink speelt Zondag a.s. tegen QUICK om den wissel beker op het Qaick-terrein aan den water toren. Aanvang 2l/2 uur. Waalwijksche Zwemvereeniging. Van 6 Aug. tot 12 Aug. Dames Heeren Met Gemeentekaart 178 230 1 Temperatuur gemiddeld 20 graden. Kamer van Koophandel te Tilburg. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koop handel te Tilburg vroeg de heer Kaag wat er waar kon zijn van het gerucht, dat de Weeldewet zal worden inge trokken. De secretaris mr. v. Spaendonck, antwoordde, dat de minister van Fi nanciën zich onlangs tot de aardewerk fabrikanten in dezen zin heeft uitge laten, dat indien de rijksinkomsten zoo gunstig bleven vloeien als in de laatste maanden, de niet-inwerkingtreding van het ontwerp zou kunnen worden over wogen. Spr. meent echter dat algemeen de indruk is, dat de wet nooit zal worden ingevoerd. In zake de valutaconcurrentie via Belgie en Frankrijken de maatregelen, die daartegen moeten worden genomen ontwikkelde zich een breedvoerige discussie. Gewezen werd op den on- gebreidelden invoer van wollen-, lin nen, halflinnen- en jute-artikelen. Ook werd gezegd, dat de leerindustrie legio klachten heeft. De secretaris deed ten slotte het denkbeeld aan de hand om de regee ring de bevoegdheid te verleenen, bij abnormalen invoer, beperkende maat regelen te nemen. Besloten werd een adres in den geest van het gesprokene tot den minister te richten, waarop dan tevens de adhaesie der Zuidelijke Kamers zal worden gevraagd. De heer Kraag bracht het Verdrag Nederland—België ter sprake. Spr. zag vele voordeelen voor industrieel Bra bant in den aanleg van een kanaal Antwerpen—Moerdijk en stelde der halve voor om op de aanneming van het verdrag bij de Staten-Generaal aan te dringen. De secretaris meende, dat de zaak velen menschen koud laat. Slechts weinigen zien er een specifiek belang voor Brabant in en spr. zou toch ook volstrekt de nadeelen voor Rotterdam en Amsterdam niet uit 't oog willen verliezen De heer De Pont (groot-industrieel) kwam er tegen op, dat 't Brabantsch belang iets anders zou zijn dan het Nederlandsch belang. Als Amster dam en Rotterdam schade lijden, wordt ook de Brabantsche industrie getroffen. Besloten werd een neutraal stand punt ter zake in te nemen. CAPELLE. Op het hulppostkantoor te 's Grevelduin-Capelle Is a.s. Zondag des voorm. van 11 tot 11.15 uur ge legenheid tot het afhalen van brieven en correspondentie. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loon- schendijk optreden Ds. Slemper uit v.m. Besoijen. DRUNEN. Dezer dagen werd aan besteed liet bouwen van een woonhuis, Heusden, 13 Aug. 1926. De Eerw. Zuster Matheo, die sedert eenige jaren in het R.K. Liefde gesticht belast is met de werkzaam- "begunstigd door heerlijk zomerwe- j heden in de keuken, herdacht Woens- der door een 20-tal leden van den dag onder zeer vele blijken van be- .T ongeil-Boerenstand en andere belang- langstelling den dag, waarop zij voor stellenden, waaronder we o.a. opmerk- 25 jaren geprofest werd, welke gebeur- ten de lieer J. van den Udenliout, lid van den gemeenteraad en de heer Jos. van Heijst -Ir. te Waalwijk, met den WelEer\\v. heer Kapelaan v. d. Boom, Adviseur, Dinsdag j.l. een excursie on dernomen naar het Westland. Aldaar werden in Loosduinen en Poeldijk ver schillende groote kweekerijen bezocht, o.a. van tomaten en blauwe druiven. De fraaie cultures der enorme waren- tenis op de gebruikelijke wijze werd herdacht. Naar we vernemen zal met het oog op het groot aantal deelnemers aan de Processie naar Kevelaer a. s. Zondag van hier om circa half tien een extra tram loopen naar het Station DrunenHeusden. De Kon. Erk. Scherpschutters- vereeniging „St. Blasius" behaalde op huizen, droegen zeer de bewondering ^et Bondsconcours te Herptden5den korpsprijs, benevens nog enkele per- soneele prijzen. Tot Directeur der Gem. Zangver- eeniging te Wijk is benoemd onze stadgenoot, de heer C. J. M. Merkx. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. weg. Onnoodig te zeggen hoe allen met dank aan den WelEew. heer Adviseur en de uitstekende leiding der beide leeraren hoogst voldaan waren over hun uitstapje. WASPIK. De handel in nieuw hooi wordt flauwer. De persen zitten vol. In 't begin was de handel levendig en besteedde men ƒ20 per 500 K.G. Thans zijn de prijzen dalende. Dit jaar belooft voor den landbou wer zeer gunstig te zijn. Het hooi is goed gewonnen, de prijs is niet laag. De aardappelen beloven 'n rijken oogst en zijn van uitstekende kwaliteit. Graan is er overvloedig en wordt goed geoogst. Gok de andere landbouwpro ducten staan gunstig. GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden Ds. v. d. Bosch, em. pred. te Amers foort. Zekere E. uit Made, had bij zijn werkzaamheden op de steenfabriek „De Donge" alhier, het ongeluk zijn wijs vinger zoo ernstig te knellen, dat men vreest dat de man dezen zal moeten missen. Dr. v. Berkesteijn verleende de eerste hulp. De restauraties aan de Groote Kerk worden wederom voortgezet; door dezelfde aannemers, de Gebrs. du Pont alhier, worden nu de binnendaken ge restaureerd. De zwemfeesten der zwemclub „Geertruidenberg", welke aanvankelijk gehouden zouden worden in 't midden van de maand, zijn wegens de ongun stige weersgesteldheid uitgesteld tot 't volgende seizoen. MADE. Op Zondag 15 Augustus zal desi nam. 6 uur in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen, Ds. Mudde voorgaan, na vooraf des voorm. 10 uur in de Ned. Herv. Kerk te Oosterhout een vacature beurt te hebben vervuld. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal des voorm. 10 uur den heer Ekelaar, Evangelist te Breda, voorgaan. Onze dorpsgenoote mej. B. v. d. Made, is met ingang van heden overge plaatst als kantoorbediende naar het post- en telegraafkantoor te Helmond. De smidsgezel J. van Beek. had het ongeluk op zijn linkervoet een stuk ijzer te krijgen, waardoor een ernstige j ingevoerd uit Italië, terwijl* de lage wonde ontstond. Geneeskundige hulp frankenkoers ook massa's kippen uit werd ingeroepen. België over onze grenzen brengt Het Schippersknecht je A. B. had Vooral de Italiaansche hoendersleveren bij het vastleggen van het schip met een voortdurend groot gevaar voor een staaldraad, het ongeluk met zijn ernstige besmetting op. linkerhand tusschen den draad en den TKPF7nivnFN cTTTKKFN balder beklemd te raken, zoodat die IJNbLAUWRLJN öl UrUVCilN hand. en vooral een vinger zeer ernstig (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) worden gewond. Geneeskundige hulp \Broodnij d of afbreken van eigen plaats? werd ingeroepen. J MEEUWEN. In verband met de plaatsing der brandspuit in het gym nastieklokaal der school, zal het oude brandspuithuisje voor afbraak bij in schrijving worden verkocht. Kaatsheuvel, 13 Aug. '26. De „Hoenderclub Kaatsheuvel hield Donderdag 12 Aug. haar jaar vergadering in Café Joh. Smit. De opkomst was goed en de Voorzitter mocht weder een tweetal nieuwe leden installeeren. De Secretaris bracht een jaarverslag alsmede een keurige reke ning en verantwoording uit over het boekjaar 1925-'26, de tentoonstelling en de loterij. Met genoegen kon wor den geconstateerd, dat 't eindresultaat een batig saldo was van ongev. f 6 iets waarop de meeste tentoonstelling gevende vereenigingen niet kunnen wijzen. Als controle-commissie voor' nazien der boeken werden benoemc de heeren van Deursen en de Bruin Besloten werd dit jaar de dieren te laten enten met de entstof van Prof de Blieck tegen diphteritis en pokken door den WelEd. Heer Spierings veearts te Waalwijk. Door het groote aantal dieren dat geënt zal moeten worden, zullen twee dagen voor de enting besproken worden. Zaterdag 21 Augustus zal een excursie gehouden worden naar Wijk en Aalburg. Met algemeene stemmen werd tot voorzitter herkozen de heer J. Tuerlings, terwij in de vacature Zacht als bestuurslic gekozen werd de heer H. Badjou. Het Bestuur zal pogingen aanwenden een meer rendabel afzetgebied voor oude slachtkippen te krijgen. De vergadering der Schoenfabri kanten om te komen tot de oprichting van een plaatselijke bond is uitgesteld tot de volgende week. De aanbesteding voor 't bouwen van een R.K. Jongensschool te Loon op-Zand zal gehouden worden op 14 Aug. De aanvrage om bestek en tee kening was zóó groot dat de geheele oplage is uitgegeven, We meenen goed te doen lie hebbers van pluimvee te waarschuwen tegen het koopen van pluimvee, waar van de afkomst niet voldoende bekend is. Er wordt momenteel weer pluimvee heden. Echter moet A. te kennen geven, dat hij niet genoeg vakkundig is om zich aan het gevraagde werk te wagen. Op zich zelf is dit niet zoo erg. gedachtig het omgezette spreek woord„Het zijn niet allen kappers die lange jassen dragen" 1 Toen echter de bedoelde klanten vroegen of er ter plaatse niemand anders was, die hen kon helpen, toen vergat meneer A. ch zoo ver, dat hij vertelde: „neen, er is er nog wel een hier op de plaats bedoeld werd B.), maar die kan het heelemaal niet! „'t Beste is, dat U maar naar Waalwijk gaat!" Commentaar bij dergelijke brood nijd is wel overbodig en voor zeker waar eigen plaats wordt ten achter gesteld bij 'n vreemde. Ter plaatse is een vereeniging, genaamd, 's Belang mogelijk geeft deze nog eens 'n cursus voor derge- I jke inwoners om hun bij te brengen wat plaatselijk belang is! Aldus geschiedde, eeuwen nadat men van Farizeeërs sprak, te Kaats heuvel in Aug. 1926. X. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U voor onder staande regels een plaats in Uw veel gelezen blad. waarvoor bij voorbaat mijh dank. Naar mij dezer dagen ter oore kwam, <omen de beroemde cupftghters van Nederland, het LONGA-elftal .op 22 Aug. a.s. den openings wedstrijd spelen op het nieuwe prachtige terrein van de voetbalclub WSC. Dat de vereeniging LONGA direct haar eerste elftal voor dezen openings wedstrijd disponibel stelde, is een duidelijk bewijs dat WSC een zeer geziene club in de sportwereld is. LONGA toch heeft zooveel uitnoodi- gingen ontvangen, dat zij reeds menige vereenigingen heeft moeten teleur stellen. Ondanks het niet promoveeren naar een hoogere afdeeling, heeft het WSC toch wel aangedurfd om wedstrijden te spelen tegen zeer sterke tegen standers, wat blijk geeft van durf en moed voor de toekomst. Ik heb dan ook nog steeds de hoop dat het WSC toch wel eenmaal zal gelukken naar een hoogere afdeeling te verhuizen, daar zij volgens haar spel wel in de 2e klas thuisbehoort. Aan het organiseeren van een wed strijd zooals tegen LONGA, de in Tilburg zeer geziene amateursclub, zijn natuurlijk veel kosten verbonden en zou ik daarom de oude getrouwe en nieuwe supporters willen toeroepen: „Allen op 22 Aug. naar het WSC- terrein*. Dat de spelers van het le elftal van WSC er dan rekening mede houden, dat zij tegen een van de sterkste elftallen van het land spelen, zoodat zij tot het laatste moment hun uiterste krachten moeten inspannen om een goed figuur te slaan. Een WSC-supporter. Er wonen op zeker dorp twee menschen, die hetzelfde vak uitoefenen laten we zeggen A. en B. Van deze twee is B. wat meer vakkundig dan A. Op zekeren dag wordt A. ziek en collega B. staat hem gedurende weken SPORT. De Quick-bekerwedstrijden. Reeds dikwijls is Quick er in ge slaagd voor haar bekerwedstrijden sterke Xl-tallen op bezoek te krijgen, doch zooals zij er Zondag a.s. een krijgt, zal nog wel niet in Waalwijk zijn voorgekomen. Wilhelminina 1 de bekendste Zuid, le klas club komt volledig naar Quick, daarbij versterkt met den bekenden internationaal ex. Philips-speler H. Hassink. Quick heeft het aangedurfd om dit XI-tal te laten komen, niet alleen voor de eer, doch omdat het voetbalmin- nend publiek in dichte drommen naar een dergelijk XI-tal zal komen zien. Dat Quick van een le klasser zal ver liezen zullen we niet tegenspreken, doch onze spelers zullen al het mo gelijke in het werk stellen om een zoo goed mogelijk figuur te maken. Het vorige seizoen bezette Wilhel- mina in de 1ste klas de 2de plaats en beschikte toen reeds over een goed XI-tal. Thans met den internationaal Hassink in de gelederen zal er nog meer kracht van uit gaan. Deze speler stond reeds tweemaal, n.l. tegen Duitschland en België in ons Neder landsch XI-tal en bezette daar de mid.- half plaats. Regelmatig komt hij voor ons Zuidelijk Xl-tal uit en is hierin de gevierde man. Wilhelmina dat echter over een schitterende midden-linie beschikt, be staande uit de drie gebroeders van Eerd, heeft Hassink op de rechts binnen plaats gezet, welke plaats hij Zondag a.s. voor het eerst inneemt. Zijn debuut zal dan ook door ge heel zuidelijk voetbalminnend publiek

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9