Hoopers uil Kijk. Hoopers uitdeLangstraat en Omgeving w. s. c. vervoerd naar een ziekenhuis te 's-Bosch na hier voorloopig te zijn be handeld. Met den bouw van de nieuwe school is men zoover gevorderd, dat zij binnenkort in gebruik gesteld kan worden. Algemeen is men het er over eens, dat zij uit architectonisch oog punt uitstekend voldoet, zooals trou wens van de ontwerpers Jan Stuijt en van Stokkum te verwachten was. Doch niet minder maakten de aannemers Gebrs. Dankers en Jac. van Wijk zich verdienstelijk door de alleszins loffe lijke uitvoering, wat b.v. het gebruik van uitstekend materiaal en het keuri ge werk, dat zij leverden. A.s. Zondagmiddag om 6 uur geeft de R. K. Mannenzangvereeniging op verzoek een uitvoering te Oud-Heusden in den tuin van 't koffiehuis van Mej. Goesten. UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 7 Sept. '26. De weinige dagen tusschen het schitterend gevierde Pastoorsjubileum en Zaterdag 4 September heeft de Ver- eeniging „Kaatsheuvels Belang" benut, om een Koninginnedag te organiseeren, die, misschien ten spijt van sommige kankeraars, die zonder zelf iets voor 't algemeen belang tot stand te bren gen, liever afbrekende critiek leveren, schitterend geslaagd is. Om half vier werd een kinder-bloemencorso gehou den, waarvoor zeeW veel animo bestond. Een keur van prachtig versierde fiet sen, opende den stoet. Er was werk ge leverd door de jongens, dat bij een grootsteedsch koningin nef eest gezien mocht worden. Na de fietsen kwamen een veertigtal hoepels, waarbij eveneens schitterend bewerkte exemplaren. Ook grootere wa gens kwamen in den stoet voor. De meisjes hadden hun best gedaan op hun geliefde poppenwagens, waar van sommige zeer artistiek bewerkt waren. De vliegende Hollanders der jongens vormden eveneens 'n prachtige groep. Artistiek bewerkte bogen, sier lijk met bloemen gegarneerde W's en goed verzorgde groepen met bloemen getooid, vormden het slot van den stoet. Een jury bestaande uit de heeren J. van Kemenade, A. Tirion en P. Snoe ren, had geen gemakkelijke taak de prijzen te verdoelen. De uitslag was: Versierde fietsenle pr. F. v. Hels- land, 2e pr. W. van Berkel, 3e pr Chr. Hollants, 4e pr. P. van Dun, Versierde hoepels: le pr. A. v. Noije, 2e pr. J. v, d Linden, 3e pr. J. Vrinten. Versierde wagens: le pr. Kinderen Kuylaars. Poppenwagens: le pr. Lena Snoeren, 2e pr. Cor de Beer, 3e pr. Joh. v. Broek hoven., Vliegende Hollanders: le pr. A. van Boxtel, 2e pr. Gebrs. Willems, 3e pr. Snijders, Getuigd paard: 3e pr. K. van Boxel. Versierde bogen le pr. Kinderen Tuerlings, 2e pr. Kinderen van Noije. Versierde W's: le pr. J. v. Berkel, 2e pr. Meisjes Snijders en Kroot, 3e pr. Meisjes Muizelaar en v< Gulik. Andere groepenle pr. Broertjes Bis- selink, 2e pr. Zusjes Ivlijssen, 3e pr. Zus van Boxtel. Onder het warme weer werd door de kleinen een zeer groote route afgelegd, waarbij de opgetuigde vehikels op on gelijke keien en in het zwarte gruis van de Telefoonstraat geen gemak oplever den. Doch de lustige tonen der Har monieën Apollo en Euphonia, die als altijd weer klaar stonden om onze fees ten op te luisteren, hielden er den moed in en wel vermoeid, doch met volle am- bitie werd de geheele ronde zonder uit vallers gemaakt. Vanaf de kiosk las de heer Tuerlings, Secretaris der Vereen. „Kaatsheuvels Belang", de prijzen af, waarna de stoet ontbonden werd, bij de belofte der kinderen, het volgend jaar, weer deel te nemen. Om half zeven concentreerde de be langstelling zich opnieuw, thans op de Markt, vanwaar de auto- en motoren- rit zou aanvangen. Schrikten sommigen er voor terug aan de versiering hunner wagens te beginnen, die hebben deel genomen hebben getoond dat er met een weinig goeden wil en medewerking ook op dat gebied iets te bereiken is. Zoowel auto's als motoren zagen er keurig uit en de lange stoet had den geheelen weg lang veel bekijks. We brengen de deelnemers met deni organi sator van dit deel van 't Koninginue- feest, voor hunne welwillende medewer king en. de gegeven moeite, een welver diend compliment en zijn er van over tuigd, dat 'n volgende maal dit no. zon der uitzondering alle auto's! en motors uit de plaats zal tellen. Deelnemers waren de heeren A. Schalken, J. Schal ken, C. Snijders, W. van Disseldorp, J. Mosselveld, J. van Kemenade, J. Heijs, Th. v. d Hoven, F. Wagenmakers, J. van der Linden, P. Snoeren, H, Beek mans, B. Beekmans en A. Emmers. Het slotnummer was een schitterend geslaagd concert der beide harmonieën Apolloj en Euphonia. Het weer was schitterend, de politie zorgde voor een goede afzetting en de enorme menschenmassa topnde bijna drie uren lang een dankbare attentie voor de correcte uitvoering die de ver schillende nummers van het groote pro gramma ten deel viel. De beide direc teuren, de heeren 1'. B. Bisselink en A. Stravers, hebben met de executanten der beide corpsen, alle eer van hun werk gehad. Was de tijd van voorbereiding kort, Koninginnedag van 1926 is er niet min der om geslaagd. Het patronaat St. Jan gaf Zondag namiddag nog een nanummer in een groote prijs-vliegerwedstrijd, door Kap. van Kemenade onder zijne jongens ge organiseerd. Een dertigtal vliegers na men aan den wedstrijd deel, die gehou den werd op het terrein achter het ge meentehuis. Deze voor Kaatsheuvel nog geheel nieuwe attractie bracht hon derden menschen op 'toude Wilheliui- na-terrein bijeen. Jammer dat er niet voldoende wind was 0111 ook de zwaar dere vliegers te doen stijgen. De klei nere gingen echter keurig de lucht in en bereikten een aanzienlijke hoogte. Een jury, bestaande uit den WelEerw. heer Kapelaan .T. Sanders en de heeren J. Jansen en 1'. van Gastel, kende de volgende prijzen toe: Mooiste vliegers: le pr. C. van Gulik, 2e pr. B. van Gooi, 3e pr. A. Moreval, 4e pr Jac. Vloemans. Grootste vliegers: le pr. A. Vloe mans, 2ej pr. H. Kops. Hoogststaande vliegers: le pr. G. de Jong, 2e pr. W. v. Wezenbeek, 3e pr. W. v <1 Wiel, 4e pr. M. van Woensel. Onder voorzitterschap van den heer C. Roestenberg, hield de nationale groep Lederbewerkers, Zaterdag een vergadering in de bojjenzaal van den R. K. Gildenbond, alhier, ter behandeling van een concept arbeidscontract. -Maandagmiddag werd de Heul- straat in opschudding gebracht door 't optreden van zekeren R. S. uit Don gen, die met een geladen revolver ge wapend bij K. aldaar kwam binnen stormen, om zich te wreken over het feit, dat K. hem eenige dagen geleden had aangesproken in 't bijzijn van een familielid, om zijn schuld te betalen. Zooals begrijpelijk vluchtte het ge heele gezin, van K. de straat op en werd terstond de politie gewaarschuwd. Spoedig verscheen Inspecteur v. Hels- land met zijn gecertificeerde liond „Nero". Plotseling werd S. bespron gen en hem den revolver ontnomen, waarna hij naar 't arrestantenlokaal getransporteerd werd. Om Jialf acht 's avonds werd S. in vrijheid gesteld, na door den Insp. ge hoord te zijn en een proces tegen zich te hooren opgemaakt, wegens huisvre debreuk met verzwarende omstandig heden. Verordening op het Venten. De Raad der Gemeente Loonopzand; Besluit vast te stellen de navolgende verordening; Verordening op het venten in de gemeente Loonopzand. Artikel 1. Het is een ieder verboden, voorwer pen of waren, van welken aard ook, hetzij op of aan den openbaren weg, hetzij aan de huizen, te koop aan te bieden of te venten, zonder voorzien te zijn van een ^bewijs van vergunning, te zijnen name afgegeven door Burgemees ter en Wethouders of een door hen aan te wijzen ambtenaar, welke vergun ning slechts van kracht is onder de voorwaarden daarin opgenomen. Mede is het verboden, bij het te koop aanbieden of venten met voorwerpen of waren, in het voorgaand lid bedoeld, kinderen beneden den leeftijd van 14 jaren bij zich te hebben. Artikel 2. De vergunning, bedoeld in art. 1 moet op eerste vordering der politie-ambte- naren worden vertoond. Artikel 3. Op Zondagen, en op andere dagen tusschen negen uur des avonds en ze ven uur des morgens, is het verboden op openbare wegen, hetgeen ten ver koop wordt aangeboden luidkeels aan te prijzen of te koop aan te bieden, of dit te doen met behulp van geraasma kende middelen. Met Zondagen worden gelijkgesteld de Nieuwjaarsdag, de Christelijke Tweede Paasch- en Pinksterdagen, de beide Kerstdagen en de Hemelvaarts dag. Artikel 4. De artikelen 1 en 3 zijn niet toepas selijk op het venten met of te koop aanbieden van gedrukte stukken, doch daarvoor geldt art. 5. Artikel 5. Het is verbodenl op, openbare wegen 1. bij het te koop aanbieden of ver spreiden van gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen, te roepen of te schreeuwen; 2. het koopen of kennis nemen van gedrukte of geschreven stukken of af beeldingen luidkeels aan te bevelen; 3. den inhoud of de strekking van gedrukte of geschreven stukken of af beeldingen geheel of gedeeltelijk bekend te maken, hetzij door middel van een reclamebord of op welke wijze ook; 4. op gedrukte of geschreven stuk ken of afbeeldingen, of op den inhoud of de strekking daarvan de aandacht te vestigen door middel van een recla mebord, zichtbare teekenen of geraas makende middelenIs 5. door het te koop aanbieden, ver spreiden of plaatsen van of rondgaan met gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen, de openbare orde te ver storen of dreigen te verstoren. Van voorschreven verbodsbepalingen sub 1, 2, 3 eu 4, kan door Burgemeester en Wethouders afwijking worden toe gestaan. Artikel C. Het venten, te koop aanbieden of .verspreiden van voorwerpen of waren, van welken aard ook, is verboden op die openbare wegen en op die uren, waarop dit in het belang der openbare orde of veiligheid door Burgemeester en Wethouders bij openbare kennisge ving ongeoorloofd* is verklaard. Artikel 7. Bij het inwerking treden dezer ver ordening komen de deswege bestaande bepalingen in, de Algemeene plaatselij ke politieverordening dezer gemeente te vervallen. Artikel 8. Onverminderd de bepalingen van de artt. 141 en 142 van het Wetboek van Strafvordering, zijn met het opsporen der overtredingen van deze verorde ning belast, de beambten de gemeente politie. Artikel 9. Overtreding van eenige bepaling de zer verordening wordt gestraft met geldboete van ten hoogste 25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Aldus vastgesteld in zijne openbare vergadering van 7 Augustus 1926. De Raad voornoemd, VAN BESOUW, Voorzitter. VAN DER WEE, Secretaris. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Mijnheer de Redacteur. Wie Zaterdagmiddag 1.1. den Kinder optocht gevolgd heeft en overal waar gezongen werd aanwezig was, zal ongetwijfeld na afloop wel voldaan huiswaarts gekeerd zijn, want werke lijk het is toch aardig al die kinder stemmen -te hooren op dezen natio- nalen gedenkdag, en het organiseeren van dezen zangdag is werkelijk een mooie en goede gedachte geweest. Maar nu is het voor ons ouderen toch ook wel interessant en van belang om te weten hoe of de zang lustige kinderen bij thuiskomst na de afloop van zingen en optocht gestemd waren. Schrijver dezes nam direct na de afloop bij een die ook zijn best mee gezongen had eens polshoogte van de stemming met te vragen „Wel hoe hebben jullie 't nou gehad en gevon den? Het antwoord luidde „We heb ben niks gehad en al geven ze me nou ook een dubbeltje nou ga 'k nooit meer mee." Kijk, Mijnheer de Redacteur, laten wij dezen zangdag met optocht zooals 1.1. Zaterdag hier in „Groot Waalwijk" zien te behouden. Maar is het nu ook wel juist om na zoo'n betrekkelijk zwaar en ingespannen tocht de kin deren zonder eenige tractatie naar huis te zenden? Stellig zal dit de feestvreugde en de animo bij de kinderen voor dezen zangdag met optocht niet verhoogen, terwijl het toch jammer zou zijn als we hierin ook al thuisblijvers gaan krijgen. „Houd^er de moed nu in," zouden we willen zeggen, Mijnheer de Redac teur, en is het voor de menschen die hierin de leiding hebben misschien wel mogelijk om voortaan na afloop van 't zingen en optocht de kinderen (uitsluitend de kinderen) een welver- diende kleine versnapering toe te dienen, gedachtig aan 't spreekwoord „Een kinderhand is gauw gevuld". Bij de grooteren die dezen dag doen slagen, door het begeleiden van muziek en eveneens dezen tocht meemaakten, zal deze uitzondering op den regel geen jalouzie verwekken. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Een ouder die den optocht meemaakte. Wij gelooven dat de inzender gelijk heeft en in de toekomst daar in elk geval wel in te voorzien is op welke manier dan ook en dat zal ook wel gebeuren. Wij blijven van meening dat zoo'n zangdag met een klein beeije medewerking is te behouden, maar ook uit te breiden tot een kinder optocht, maar dan ook medewerken, daadwerkelijk 1 RED. Mijnheer de Redacteur, Gelieve mij s.v.p. eenige plaats ruimte te geven voor onderstaande. Bij voorbaat mijn dank Uit het ingezonden stukje van vorige week gezien dat X. zich ver wonderd dat er op onze plaats zulke toestanden als hij schetst kunnen heerschen. Och, Geachte Heer, zulks is voor een groot gedeelte harer inwoners volstrekt geen nieuws, lm- mers als U zich even de moeite wilt getroosten na te gaan wie er zooal de eerste viool spelen in onze voor naamste vereenigingen en bonden, zijn het altijd dezelfde personen. Deze zorgen er dan ook wel voor dat andere personen, die graag in 't ware belang der plaats zouden willen wer ken, met alle mogelijke zoowel faire als onfaire middelen uit een of andere vereeniging geweerd worden. Daarvan daan dan ook de vele misstanden die er hier heerschen. Als onze plaats met mooie rede voeringen en rollende volzinnen goed geregeerd kon worden, ja dan stond onze plaats als No. 1 op de lijst, doch helaas, veelal is het bij de heeren„Doe naar mijne woorden doch niet naar mijne werken". Het meest te betreuren is echter dat door zulke handelingen onze plaats ook in den vreemde een reputatie heeft gekregen die nu precies niet van de aangenaamste is. Doch wat malen de heeren hierom. Macht gaat hier nu eenmaal boven recht. Tal- looze malen is dit reeds gebleken en van beterschap is er nog niets te bespeuren en voor Kaatsh. Belang ware het beter dit om te doopen in Kaatsh. Omlaag. Deze betiteling zou, hunne handelwijze in aanmerking ge nomen, korter bij de waarheid zijn. Kaatsheuvel. WAT. Wij gelooven dat de mopperaars, en bovenstaande is er een. die abso luut niet argumenteert, voldoende ge legenheid gehad hebben dit punt naar hun inziens te belichten, zoodat wij zoo er geen nieuwe gezichtspunten geopend worden het hierbij vooralsnog zullen laten.- Red. SPORT. QUICK—HELMOND 5—1. Het zag er Zondag 1.1. voor de rust niet naar uit dat Quick zoo'n eclatante overwinning zou behalen, want toen de eerste speelhelft verstreken was, stond het 1O in het voordeel van Helmond. Het kampioens XI-tal der Hehnonders hetwelk dit seizoen in de res. le klas Zuid speelt maakte dan ook een goe de indruk en menige Zuid. 2de klas- ser zou hiertegen het onderspit moeten delven. In een gelijkopgaanden strijd waarin echter de Helmond doel-wachter meer werk kreeg dan Trimbach werd de eerste helft gespeeld. Na een half uur spelens wist Helmond de leiding te ne men om deze tot de rust te behouden. Na de hervatting geraakt er de Quick- voorhoede goed in. Goed samenspe lend wordt het Helmond doel gena derd en reeds na vijf minuten ligt de gelijkmaker in hel net. Toen kreeg de Quick de smaak te pakken en geleidelijk werd de stand tot 51 opgevoerd, waarmede het ein de kwam van dezen mooigespeelden wedstrijd. Zondag a.s. sluiting van het tour- nooi met den wedstrijd tegen I). F. C. 2 Dordrecht. Dit zal waarschijnlijk de zwaarste ontmoeting voor Quick worden, doch gezien het vertoonde spel in de voor gaande wedstrijden zien we Quick wel in staat om D. F. C. behoorlijk partij te geven. De Boottocht naar Dordrecht van a.s. Zondag! Dat er voor deze aardige en niet alle- daagsche reisgelegenheid belangstelling zou bestaan, was wel te voorzien, doch dat de animo hiervoor zoo enorm groot zou zijn, heeft heeft onze verwachtin gen verre overtroffen: reeds gister avond (Dinsdag) waren meer dan de helft der kaarten geplaatst. Diverse personen zijn, zoo wij ver namen van meening, dat uitsluitend de Leden en Donateurs van W. S. C. slechts gebruik kunnen maken van deze gelegenheid, doch we kunnen hier op mededeelcn, dat dezelve voor eenie der onverschillig wie, openstaat. Met 't oog op dit misverstand, heeft het W. S. C.-bestuur alsnog besloten den ter mijn tot het verkrijgen der kaarten te verlengen tot uiterst Vrijdagavond, terwijl ook bij den Heer Kolsteren Lagarde kaarten beschikbaar worden gesteld. Wijl de Maatschappij aan een maxi mum aantal personen*tot vervoer ge bonden is, raden wij belanghebbenden aan, zich tijdig van kaarten te voor zien. Van hel Drongelsche Veer zal Zon dagmorgen precies om half tien afge varen worden, terwijl van Dordrecht om zeven uur n.m. de terugreis onder nomen wordt. R. W. B. Uitslagen van 5 September. II. W. B. 3—H. E. C. 3 5—4. R. W. B. Comb.Haarsteeg 30. Zondag 12 Sept. wordt de laatste wedstrijd gesneld voor het tournooi Kaatsheuvel zal trachten het tournooi te winnen, doch dan moet Kaatsheu vel heel wat prestceren, aangezien Tilburgia door het gelijke spel de beste kans heeft. HEUSDEN. Zondag speelde hier W. S. C. III uit Waalwijk tegen Juliana II alhier. De eerste won met 10; hoewel de laatste zich kranig weerde en volgens som migen bepaald recht had op gelijk spel. GEERTRUIDENBERG. Good Luck is 't na een aardig ge speelden wedstrijd gelukt K. S. W. I Kaatsheuvel met 41. te kloppen. De stand met de rust was 20. Good-Luck had invallers voor de Vries, Schaapens en Timmermans, terwijl K. S. W. ook eenige invallers had. GEERTRUIDENBERG. KORFBAL. Onze Korfbalclub „B. L. E. I." speel de Zaterdag 1.1. de wedstrijd om het Basco tournooi tegen een D. W. S.- combinatie uit Dordrecht en verloor na een mooie partij met 42. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 5 September hield de gecom bineerde Verzendingsbond van Waal wijk een wedvlucht van uit Maastricht. De Prijzen werden behaald als volgt: Th. de Ronde 1—6—10—15—21; v. Eeten 2—4—5—19; B. v. Gelder 3—23; A. Lombarts 729; C. v. Haperen 8; Jac. Pullens 9—11—26; A. Verster 12; van Engelen 13; C. Verhulst 1424; C. v. Oers 16—22; Schalken 17—25; Jan Alessie 18; Jos. v. Huiten 20; J. v. d. Hout 27. Aanstaanden Vrijdag inkorven bij den heer A. van Vugt, om half zeven. GEERTRUIDENBERG. De postduivenvereeniging „de Ge vleugelde vrienden" hield Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De uitslag is als volgt: W. de Vries-Goos- sens 157; P. Snijers 234; I). Berende 6; B. Goossens 8. CAPELLE. De duivenvereeniging „De Lucht vaart" gevestigd in het café van mej. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart alhier hield j. 1. Zondag een rondvlucht vanuit Hall met den volgenden uitslag A Versteeg 1,6 en 7; A. v. Moergstel 2; J. Zwart 3 en 9L. de Rooy 4 en 10; A. Zwart 5; v. d. Schans, 8 en 12 en D. de Bie 11. le overduif J. Zwart. WASPIK. De uitslag van de wedvlucht der postduivenvereeniging „De Reisduif" in combinatie met D V.W.L. Waspik, op Zondag 5 Sept, gehouden is als volgt Oude duiven: P. de Graauw 1,3,9; F. van Onzenocrt 2, 7 H. Zijlmans 3; P. Kuijten4; J. Selders 5J. Tlm- mers 6; P. J. Broekmans 10. Jonge duiven: J. Pelders 1P. Kuij- ten 2J. Fijnenman 3P. de Graauw 4. 9; M. de Rooij 5, 6; H. Zijlmans 7, 8. Koningspoule P. Kuijten. CORRESPONDENTIE. Piet Kemmeren te Kaatsheuvel. Uw mooie „Ode" hoort in ons blad niet thuis. Redactie. BURGERLIJKE STAND. Burgerlijke Stand van Drunen, over de maand Augustus. Geboren: Johanna E. d. v. Adr. Klerks-v. Giersbergen. Josephina M. d. v. Mar. v. Drunen-v.d. Wiel. Jo hanna A. M. d. v. W v. Kuik-v.d. Wiel. Cornelis F. M. z v Gerard P. H. Velt- man-Vissers. Peter C. F. z. v. Franc, v. Hulten-v. d. Wiel. Antonius C. z. v. Joh. Smits-v.d. Pol. Wilhelmus A. z. v. Joh. Pelders-Bruurmijn. Leonardos z. v. Corn. v. Delft-v. Rooij. Johanna d. v. Corn. M. v. Helvert-v. Olst Huwelijk: Arie v.d. Kolk 19 j. en Adriana Molenbrugge, 20 j. Leest aandachtig de ad vertentles In ons blad! Men vindt daarin de beste adressen op elk gebied. Koopt bij deze adver teerders. 9

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3