IE ECHO VAN HEI ZUIDEN No. 71. Woensdag 8 Sept. '2G. 49e Jrg. Zij die zich tegen 1 October op dit blad abonneeren, krijgen de tot dien datum, dus de geheele maand Septem ber verschijnende nummers G R A Tl S PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk 7 Sept. '26. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 9 September. KAMER VAN KOOPHANDEL. Vergadering der Kamer van Koop. handel en Fabrieken voor de Langstraat, .gehouden op 2 September 1926. Tegenwoordig zijn van de afdeeling Grootbedrijf deleden B.Timmermans- Verschure, A Smits, F. J. v. d. Reijt en H. Verheijenvan de afdeeling Kleinbedrijf de leden M. Beerens, Elemans, H. van Iersel, J. B, de Lange, H Rombouts, B. Roza, B. J. Hoeve- naars Krielaars en P. C. Schellekens Kennisgevingen van verhindering zijn ingekomen van de leden M. v. Beurden, G. van Loon Pz, J. Verschuuren, A. de Haan en A. van Beek. Voorzitter :B. Timmermans Verschure. Secretaris: M. A. J. van Liempt. De Voorzitter doet mededeeling van de uitvoering, die aan de besluiten der vorige vergadering is gegeven. Behandeld wordt het verzoek van een ingeschrevene in het handelsregis ter om te bevorderen, dat wordt ver kregen, dat trein 248 in de richting Zwaluwe, die te 's-Hertogenbosch vertrekt te 3.— uur n. m. aansluit aan de trein, die om 3.05 n. m uit de richting Amsterdam aldaar aankomt. Aangezien een Amsterdamsche trein te 's-Hertogenbosch om 2 40 aankomt en dus met slechts 20 minuten wachten aansluiting met trein 248 wordt ver kregen, wordt niet voldoende grond voor een actie, als gevraagd, aanwezig geacht. Door een ander ingeschrevene werd gevraagd of het niet mogelijk zou zijn te bevorderen, dat bij verhooging van het invoerrecht in het buitenland, de verhooging niet wordt toegepast voor leveringen krachtens leveringscontrac ten, gesloten vóór het inwerking treden der verhooging van het invoerrecht. De vergadering is van gevoelen dat bij een regeling als gevraagd, de deur voor fraude wijd wordt openge zet, omdat verhooging van invoertarle ven steeds vaak geruimen tijd tevoren bekend is. Van een actie in deze richting kan dan ook geen resultaat worden verwacht. Besloten wordt toe te treden als lid van de Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Neder land. Breedvoerig wordt besproken het Wetsontwerp Wegenbelasting. Beslo ten wordt aan te dringen op de uit voering van het wegenplan in een zoo kort mogelijk tijdsbestek, om te ver krijgen, dat de economische voordeelen van een verbeterd wegennet ook wor den genoten door degenen, die a terstond in de belasting worden be trokken. Het instellen van een Wegen- raad, waarin ook belanghebbende groepen der bevolking behoorlijk zijn vertegenwoordigd, wordt gewenscht geacht om op deze wijze handel en industrie invloed te geven bij de samenstelling van het wegenplan. Op verzoek der Kamer is op alle hulp-postkantoren voor het publiek beschikbaar gesteld een exemplaar van de lijst van Rekeninghouders bi den Post Girodienst. De Voorzitter doet mededeeling van de goedkeuring van de rekening 1926 en van de accoord-bevinding na Ac countantscontrole. Van den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid is bericht ontvan. gen, dat Z. E. zich in verbinding stelt met zijn ambtgenoot van Onderwijs inzake wederinstelling van de Com missie van Advies voor de Rijksschoo voor leerlooiers en schoenmakers, zulks naar aanleiding van het desbe treffende verzoek van onze Kamer. De leden der Afdeeling Kleinbedrij A. van Beek en B. Roza worden aan gewezen als vertegenwoordigers der Kamer ter vergadering, uitgeschreven door het Comité van actie tot bestrij ding van den verkoop met cadeaux. Besloten wordt geen steun te ver- leenen aan het adres der Tilburgsche Kamer inzake het treffen van maat regelen tot bestrijding van de valuta- concurrentie, aangezien de toestand in het district der Kamer daartoe geen aanleiding geeft. De begrooting 1927 wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 9090 De volgende subsidiën worden verleend Aan de Hoogere Handelsschool te Waalwijk f400,—, aan het Bureau voor Handelsinlichtingen f40,aan óe Vereeniging voor Economische Ge- ^hriflen f 50,—. De Voorzitter brengt verslag uit van ie in een drietal gemeenten gehou- <en controle op de inschrijving in het ïandelsregister, welke controle de ieuwe inschrijving van ruim 90 han- lszaken tot gevolg heeft gehad. Besloten wordt de aandacht van de 'rectie der Spoorwegen te vestigen de wenschelijkheid van het inrich- n van een autodienst Dongen Rijen n zoo mogelijk een verbinding Rijen, ongen—Kaatsheuvel—Waalwijk. ^let ingenomenheid zien we uit ^enstaand verslag dat de Kamer van phandel voor de Langstraat, toch er in deze tot oordeelen bevoegd, zich niet heeft neergelegd bij de, we zouden haast zeggen hooghartige hou ding van den minister van onderwijs, inzake de Commissie van advies voor de Rijksvakschool. Zooals men weet heeft deze bewindsman niet meer of minder op een verzoek om audiëntie over deze aangelegenheid aan de Vak bonden doen weten, dat hij voor een dergelijk onderhoud niets voelde, omdat hij van een dergelijke Commissie 't nut niet inzag. En dan te weten dat juist alle Vak bonden zeer overtuigd zijn van 't nut en de noodzakelijkheid van deze Com missie, voor een geregeld contact tus- schen de school en de industrie, iets wat ook wij voor de populariteit, de aanpassing aan handel en industrie van deze bloeiende onderwijs inrichting zeer gewenscht achten Gelukkig zeiden we, dat de Kamer, die handel en industrie vertegenwoor digt, op haar qui vive is en de zaak vasthoudt en zich gewend heeft tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en gelukkig dat deze be windsman blijkbaar een ander en meer verklaarbaar standpunt ten deze in neemt. Moge hij ook z'n collega tot andere inzichten kunnen brengen en de zaak, die aan de schatkist geen geld kost en van groot belang is voor de industrie, spoedig haar beslag krijgen Der Kamer voorloopig onze hulde voor haar activiteit; moge zij aan deze zaak hare voortdurende aandacht blijven wijden. Koninginnefeesten: Als „Waalwijks Belang" ooit op een succes kan bogen, dan is het zeker op het welslagen van het Konninginnefeest van 1.1, Zaterdag. Alles werkte er toe mee een prach tige avond, een zeldzaam concert, een schitterend vuurwerk, motieven genoeg om de geheele Langstraat naar hier te trekken, vooral waar men weet dat men hier steeds opgewekt en prettig feest viert in de echte stemming en die was er Zaterdag wel. Nog zelden ook hebben we zooveel volk bijeengezien; de correspondent van de „Bossche Courant" schrijft zelfs van 15000 menschen dat noemen we rijke lijk overdreven, maar het bezoek zoo wel aan de concerten als 't vuurwerk was overweldigend en 't geheel is in elk opzicht al even zeldzaam geslaagd als we dat hier gewoon zijn. Maar laten we even de nummers van het programma de revue passeeren, dan mogen we gerust zeggen dat de Zangdemonstratie van Volkszangdag door de kinderen der twee hoogste klassen der lagere scholen in onze gemeente een waardige inzet was van den feestdag. Onder leiding van den heer van Kempen en geleide van eerw. broeders, onderwijzers en onderwijzeressen werden op vier punten der gemeente de bekende volks- en andere liedjes gezongen, onder accompagnement der harmonie St. Crispijn. 't Was werke lijk aardig te hooren hoe goed de liedjes erin zaten en hoe flinker nog gezongen werd ondanks de zeer ver moeiende en eigenlijk voor de kinderen veel te groote route. Waarvoor moeten die kleinen die groote reis maken en kon men dat niet op een punt con- centreeren Mogen de kleinen de liedjes in 't dagelijksch leven bijhouden, dat toch is de bedoeling van Volkszang en 't comité hier ter plaatse met aan het hoofd onzen Edelachtb. Heer Burge meester, die de demonstratie op alle vier de plaatsen meemaakte. Ten omstreeks half zes gaf de Ge mengde Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons Doel" eene uitvoering op de kiosk onder leiding van den heer Nellissen, die stijgende belangstelling en waardeering ondervond voor de prestaties van dit kleine keurkorps. Zij werd gevolgd door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" die opende met het imponeerende „Neerlands Heil" woorden van wijlen Pastoor Sprangers, muziek van Richard Hol. Er is dezen dag veel moois te zien en te hooren gegeven, maar iets wat meer indruk maakt dan dit prachtvolle nummer kennen wij niet. Het werd schitterend gezongen en had een over weldigend succes, pakkend van het begin tot het eind, juist geknipt voor dergelijken feestdag. Ook de overige nummers vonden een uitnemende vertolking, waarvoor wij gezelschap en directeur gaarne hulde brengen. Was er reeds groote belangstelling, zienderoogen nam de stroom van inwo ners en vreemdelingen toe tot omstreeks 8 uur toen de hier zoo geziene en ge wilde harmonie „Concordia" van Loon- opzand de kiosk besteeg de menigte tot een ongekend volume was aangegroeid. En toen zij met een forsch Wilhelmus inzette, klonk het heerlijk over de duizenden, die ondanks die groote drukte, rustig en kalm genoten van de zeer bijzondere muziek die dit elite gezelschap ons steeds biedt en door ons zoo wordt gewaardeerd. Wij treden niet in bijzonderheden, 't was een pracht concert in alle op zichten toepasselijk gekozen voor dezen feestavond. En toen in de pauze die duizenden den Winterdijk opstroomden en de menigte zoo nu en dan door vuurpijl of bengaalsch vuur belicht werd, toen zou men haast bovengenoemden cor respondent gelijk gegeven hebben't was gewoon fabelachtig. Het vuurwerk geleverd noor door de Kon. Pyr.-fabriek v/h. J. de Kat te Leiden heeft ten zeerste voldaan het werd vlot en .goed afgestoken en leverde schitterende nummers, zoodat het publiek zeer tevreden was Het was in elk opzicht zeer te prijzen zoodat de fabriek wel een pluimpje toekomt. Na afloop werd het mooie concert doorgezet en door het publiek met ernst gevolgd, het voldeed zoo goed dat ook de spelers ambitie kregen in i de groote menigte die maar steeds door zoo gespannen luisterde en daarom nog eenige nummers cadeau gaven. Toen omstreeks half twaalf met het nationaal lied werd gesloten, werd het feest nog buitengewoon prettig door gezet. Inwoner en vreemdeling amu seerde zich gepast en prettig, er heerschte stemming en de politie had natuurlijk licht werk vooral waar ze voor zoo'n avond terecht de noodige soepelheid betoonde. in 't kort 't was een welgeslaagde, mooie feestdag in elk opzicht. Met dat al mogen we ook wel een woordje van hulde brengen aan de organiseerende vereeniging Waalwijks Belang." Vinden degenen die nu geen lid zijn en dit toch goed kunnen zijn, het niet een beetje erg egoistisch dat ze de ruim 200 leden alleen laten betalen voor hun ammusement; wie heeft voor de talrijke en prachtige concerten dezen zomer gezorgd. Wie voor dezen welgeslaagden feestdag, wie brengt de duizenden vreemdelingen die toch hier hun geld laten hierheen Komt. moet dan ieder die kan de lage contributie, die f 2 per jaar niet bijdragen. De vraag stellen is ze be antwoorden en we hopen groote toe loop van leden I Wij waren bezig met de beschrijving van het Koninginnefeest in onze ge meente, toen ons wederom eene ver rassing werd bereid in den vorm van de ontvangst van een programma als onderstaand, waarbij opnieuw een Koninginnefeest wordt aangekondigd. Wij hadden wel vernomen dat de ver eeniging Koninginnedag haren leden een concert zou aanbieden, maar dat we wederom een Koninginnefeest zouden krijgen, zelfs met muzikale wandeling door de gemeente (bedoeld zal wel zijn v.m. Besoijen) hadden we niet verwacht, temeer na de weinige medewerking voor den algemeenen Kinder-optocht. Na die mislukking heeft W. B. direct in aansluiting met Volkszangdag, die ieder deel der ge meente bezocht, getracht een feest te organiseeren in 't centrum der gemeente met een programma, waarvan ieder naar hartelust kon genieten en dat is ook geschied. Wij kunnen, vooral oek met het oog op hetgeen een inwoner van v.m. Besoijen een vorig maal in ons blad schreef, thans niet zoo heel sympathiek staan tegenover deze aangelegenheid, maar enfin, hier volgt 't programma zooals 't ons werd gezonden De Vereeniging „Koninginnedag" van voormalig Besoijen zal op Zaterdag 11 September haar jaarlijksch feest vieren ter herdenking van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, waarvan hieronder het programma volgt 6'/2 uur tot VU uurUitvoering der Gemengde Zangverenigingen „Halle lujah" en „Vooruitgang zij ons Doel". Programma Chr. Zangvereeniging Hallelujah 1. DomineSalvamfac Reginam Nostram Giessen. 2. Ode aan God. 3. Woudzang. J. E. Schmitz. Isr. Olman. „Vooruitgang zij ons Doel". 1. Wilhelmus. 2. Troost der Toonkunst. Zijderlaan. 3. Psalm 8. Pijlman. 4. Molenaarsdochterke. Olivier Karp. 5. Hymne aan den Nacht Pijlman. 8 uur tot lO'/i uur: Harmonie „St. Crispijn Programma 1. The Gladiator's Farewell, Marsch. H. L. Blankenburg. 2. Floreal, Ouverture. F. Andrieu. 3. Mon Pays. Concerto v. Trombone. (Door den heer C. Didden). W. van Perck. 4. Fantaisie sur l'Opera „La Som nambule". Bellini. 5. Une solrée d'Automneaux Ardennes Fantaisie. A. Oovaert. Pauze. 6. Semper Fidelis, Marsch. J. P. Sousa. 7. Suite de Ballet de l'Opera Comique „Marion" Sam Vlessing. 1. Prélude. 2 Rigaudon. 3. Badinage. 4. Intermezzo. 5. Gavotte. 6. Rondo Finale. 8. Fantaisie sur l'Opera „Le Freischutz". M. E. Grefe. 9. La Housarde, Valse Militaire L Ganne. 10. Valencia, Marche. José Padilla. 10'/2 uur tot 11 uur: Muzikale wandeling door de gemeente door de Harmonie „St. Crispijn". Verder zal aan de kinderen der Be waarscholen een kleine tractatie worden aangeboden en zal aan de kinderen der lagere schoten aan ieder een lampion worden uitgereikt en zal dit een aardig effect geven tot meerdere opluistering der festiviteiten. Bij Kon. Besluit van 28 Aug. 1926 is aan den heer Dirk Renooy te Sprang, die dit jaar het einddiploma aan de R. K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk heeft behaald, een Rijks- beurs verleend voor de studie aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. Instrumenten fonds. Met ingenomenheid vernemen we dat het bestuur der harmonie „St. Crispijn" zeer tevreden is over de bij dragen in het instrumentenfonds door de ingezetenen van Waalwijk. Met ge noegen vermelden we zulks omdat zeer zeker deze vereeniging aller sympathie verdient; hoe heeft ze het publiek van Waalwijk en Omgeving dezen zomer van haar steeds groeiende prestaties doen genieten Hoe is ze steeds bereid Waalwijks Belang van dienst te zijn hoe luistert zij steeds nationale feesten op; wat heeft zij Zaterdagmiddag bij den Volkszangdag weer niet tot het welslagen bijgedragen. Met de inschrijving in ons blad kun nen de bijdragen vastgesteld worden op plm. f 525.—, terwijl van zekere zijde nog een paar instrumenten werden geschonken. Zijn er misschien nog personen die behoefte gevoelen voor dit goede doel iets bij te dragen, dan kan men dit tot a.s. Zaterdag doen. Dan wordt de lijst gesloten. Wij vernemen dat de slagers uit onze gemeente 11. Vrijdag eene ver gadering hebben gehouden inzake het abattoir. Waar wij voor vergaderingen met deze aangelegenheid op de agenda een uitnoodiging ontvingen en wij daar van een uitgebreid verslag hebben ge geven en steeds voldeden aan elk ver zoek om opname, men zie 't no van 1.1. Zaterdag en heden, verwondert het ons wel dat wij thans geen kennis geving ontvingen. Wij kunnen dus uit dien hoofde ook geen- verslag daarvan geven, trouwens uit een mededeeling in een ander blad zien we, dat geen nieuwe argumenten naar voren zijn gekomen, nl. dat het een luxe was, dat er geen behoefte aan bestond, dat de slagerijen in een dag uitverkocht zijn. dat de controle toch deugdelijk kan zijn en dat de consument de kosten moet betalen Besloten werd nogmaals een adres aan den raad aan te bieden om geen abattoir te bouwen. Wij hadden bovenstaand vermeld toen ons door den secretaris der Slagersvereeniging verzocht werd te vermelden, dat in de bovengenoemde Slagersvereeniging was besproken een schrijven van B. en W. waarin de vraag gesteld werd of men voor een slachthuis met of zonder koelinricn- ting was. Met algemeene stemmen verklaarden de slagers zich tegen een abattoir met koelcellen Wij nemen bovenstaande op ver zoek op, maar moeten er tevens bijvoegen dat ons uit zeer bevoegde bron is medegedeeld, dat door B. en W. terzake thans geen enkel schrijven aan de Slagersvereeniging is gericht. Maandagavond had in de zaal van den R K. Gildenbond eene alge meene vergadering plaats van de R.K. Leerbewerkers-arbeidersbond. De Voorzitter opende met een wel komstwoord de goed bezochte ver gadering en stelde aan de orde de bespreking van het concept-arbeids contract dat de patroons groeps gewijze of individueel zal worden aangeboden. Artikelsgewijze werd het contract besproken. Het minimumloon voor jeugdige arbeiders, arbeiders van 16—21 jaar, werd vastgesteld van f6—f18 50 en voor de meisjes van f 5f 12. Voor de steden werden de loonen van de volwassenen in het contract vastgelegd voor de arbeiders lë klas op f 25, 2e klas op f 22 50 en 3e klas op f20 en voor de overige gemeenten op f23, f21 50 en f 19. Voor stukwerk zal 10 pCt. boven het minimumloon worden uitbetaald. Tot de eerste klas arbeiders zullen ook worden gerekend de houten- hakkenzetters, neuzenzwikkers en aan- kloppers. De kinder-toeslag zal geschieden vanaf het derde kind. Mededeeling werd gedaan dat, wat dit laatste betreft, de Bond dezeeisch uit een principieel oogpunt niet kan laten vallen. De verlofdagen zullen bij voorkeur worden gegeven in de maanden Juni, Juli en Augustus of naar plaatselijk gebruik. Wordt een arbeider voor dat de verlofdagen worden gegeven ontslagen, dan zal voor iedere 2 maanden dat hij In dat jaar op de fabriek is werk zaam geweest, 1 dag verlof met behoud van loon worden gegeven Bij ziekte zal gedurende 13 weken 50 pCt van het loon worden uitge keerd, bij ongevallen 30 pCt. pius 70 pCt. voorschot van het bedrag door de Rijksverzekeringsbank uit te keeren. Bij storing in het bedrijf van min stens 3 dagen zal het volle loon wor den uitgekeerd, bij 14 dagen 70 pCt en bij langer duur van storing zal over het uit te keeren bedrag met de fabriekscommissie worden onder handeld. Voortaan zal voor elk geval een scheidsgerecht worden benoemd. Een van de vrijgestelde ambtenaren zal, als zulks door de persoon in kwestie wordt verlangd, kunnen optreden. Na behandeling van dit contract sprak de Voorzitter nog een opwek kend woord en spoorden vooral de jeugd aan om zich te organiseeren. Vervolgens werd er nog op. gewe zen dat voortaan bij werkeloosheid voor al de zes werkdagen zal worden uitgekeerd inplaats van vier zooals tot nu toe het geval is geweest. Daarna werd de vergadering ge sloten. De tweede ontmoeting voor het plaatselijk kampioenschap, van de alhier bestaande Kruisboogschutters gezelschappen had Zondag j I. onder groote belangstelling op de banen van „Nooit Gedacht", plaats gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, Putstraat. Er is zeer goed geschoten, vooral De Eendracht" en „Nooit Gedacht", hebben series geschoten welke er maar zelden behaald worden, ook „Concor dia" heeft zich dien middag wederom kranig gehouden, door met 12 punten meer dan „O O. Gl" de 3e plaats te blijven bezetten De uitslag was als volgt le Ser. 2e Ser Totaal „De Eendracht" 99 p. 101 p. 200 p. „Nooit Gedacht" 102 p. 98 p. 200 p „Concordia" 87 p. 86 p. 173 p. „O. O. G" 78 p. 83 p 161 p. De serieprijzen werden behaald door de heeren A. Rombouls met 37 p., W. Verhoeven met 36 p A. van Zon met 32 p. en L Leijten met 32 p. „Nooit Gedacht", handhaaft zich dus nog als no 1. doch slechts met een gering aantal punten, zoodat de 2 volgende wedstrijden met spanning worden tegemoet»gezien. Hieronder volgt den volledigen stand. „Nooit Gedacht" 392 punten. „De Eendracht" 384 „Concordia" 334 „O. O. G." - 314 MARION. Zooals wij onlangs reeds in ons bladbekend maakten heefiT.A.V E N.U. besloten. 10 en 11 Oct a.s. de comi sche Opeta in 3 bedrijven van Sam Vlessing, Marion de Marketenster voor het voetlicht te brengen Heeft T.A.VENU. reed vroeger bewezen, iets te kunnen kiezen wat het publiek wil hebben, met de keuze yan Marion is het al zeer gelukkig geweest, en durven wij gerust zeggen, dat Marion het beste zal zijn wat T A V.E N.U ooit gaf. Wij zullen trachten door telkens enkele regelen over deze mooie Opera te schrijven, het publiek zoo goed mogelijk met alles op de hoogte te brengen, zoodat iedereen hiervan volop kan genieten. Zooals men reeds zal weten, is de begeleiding weer toevertrouwd aan Waalwijksch Symphonie-gezelschap Het koor zal bestaan uit pl.m. 60 dames en heeren, terwijl de hoofdper sonen, die reeds zoo menigmaal met groot succes optraden, zijn aangevuld met enkele prima nieuwe krachten. Alles bij elkaar dus weer twee avonden waarop T.A V E N U zal toonen haren goeden naam waardig te zijn. - Het is D. O V noch W. S. C Waalwijk mogen gelukken j 1 Zondag en Maandag de Waalwijksche Biljart club een nederlaag toe te brengen zoodat W. B. C. het tournooi nog on geslagen voort kan zetten. De belangstelling van het publiek was beide dagen zeer groot, vooral Maandagavond tegen W. B.C. was de groote zaal veel te klein om al de belangstellenden te plaatsen en moes ten er zelfs velen buiten voor de open staande ramen en op stoelen de par tijen volgen. Hoe meer het einde naderde hoe meer spanning er bij spelers en pu bliek begint te komen. De spelers van de W. B.C. beginnen te voelen dat het een pracht-prestatie is als het tournooi ongeslagen behaald kan worden. Zondag waren het heel gemoedelijke partijen die er gespeeld werden met de W. B. C.. steeds in de meerder heid zoodat de overwinning tegen D. O. V. Oss, volkomend verdiend was. Maandagavond was er van het be gin tot 't einde meer actie in en heeft het bijna 300 man belangstellend publiek van 't begin tot 't einde in spanning verkeerd wie de overwinning zou behalen. Doch door het meer ge oefend zijnde W. B. C 6 tal behaalde dit de overwinning verdiend. De uitslagen van beide gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Uitslag 5 September. W. B. C. D. O. V. Oss. H. Klijn 100 G van Leur 49 j. Slaats 100 J. Zwijsen 78 F. Schoelitsz 100 P.Wijnbergh 85 F. Slaats 100 F. Lodensteijn 55 L. Hesselbert 100 H. Baijens 57 Adr. Klerks 100 H. Reijs 84 600 408 Hoogste serie Hoogste serie H. Klijn 24. J. Zwijsen 20. Uitslag 6 September. W. B. C. W.S.C. Waalwijk H. Klijn 750 H Vink 100 J Slaats 100 H. de Ruiter 34 F. Schoelitz 100 C. Willemse 52 F. Slaats 49 C Slaats 100 k. Hesselbert 100 A. v. Eijk 90 Adr. Klerks 100 v. Laarhoven 77 524 453 Hoogste serie Hoogste serie J. Slaats 26. C. Slaats 28. Vrijdagmiddag had alhier in de Kon. Stoomschoenfobriek A. H. van Schijndel een ongeval plaats dat be trekkelijk goed is afgeloopen. Door het overslaan van eene veer geraakte de jonge werkman v. Veldhoven met zijn linkerhand onder een stanzblok, waardoor de wijsvinger werd verplet terd. Dr. Langemeijer verleende genees kundige hulp. Naar alle verwachting zal de vinger behouden kunnen blijven. Naar wij vernemen is door de tooneelvereeniging van den R K. Werkliedenbond in studie genomen het drama: „Aan den Overkant", in drie bedrijven. Naar wij vernemen, zijn de zaken der N V. Koninklijke Stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel te Waal wijk vooruitgaande. Het laat zich aan zien, dat de resultaten over 1926 zeer bevredigend zullen zijn. Van het achterstallige dividend op de 6°/o cum. pref. aandeelen (zijnde 8°/0) is dan ook in Juni j 1. l°/0 be taald, en zal half October a.s. weder om 3°/0 betaalbaar worden gesteld, terwijl het nog in de bedoeling ligt de dan nog resteerende 4°/0 in het eerste halfjaar 1927 In te halen. De heer W. Smolders, voorheen onderwijzer te Bergen (N. H.) ontslag heeft genomen om zich in Roemenië te vestigen als onderwijzer in eene Hollandsche nederzetting. Bij de gehouden inschrijving voor de uitoefening van de jacht op lande- rijen toebehoorende aan de gemeente werd de jacht gelegen onder de ge meente Loonopzand (Roestelberg), toe gewezen aan den heer P. van Schijn del, onder Drunen aan den heer M. Vissenberg en onder voormalig Baard wijk aan den heer R. Th. van Mil. Voor de jacht op de landerijen ge legen onder deze gemeente is geen enkele inschrijving ingekomen. Gisterenavond had in de Groote straat -nabij de Markt' door het niet goed uitwijken van de dienstbode van den heer J. K een aanrijding plaats ,tusschen twee wielrijders. Bewusteloos werd de dienstbode bij den heer B binnengebracht alwaar spoedig bleek dat ze geen ernstige verwondingen had bekomen. Door den onbezoldigd Rijksveld wachter Muskens is tegen Adie hij betrapte op het stelen van fruit in den tuin van den heer Mombers proces verbaal opgemaakt. Zaterdagavond had op de brug aan den Baardwijdschen Overlaat een aanrijding plaats tusschen een uit Grave komende auto en een boeren wagen van den landbouwer P. ui| de Minister Loeffstraat Zoowel ale auto werden beschadigd. Tegen den chauffeur, die de ver keersregels niet in acht had genomen, werd proces verbaal gemaakt. Naar wij vernemen heeft de Directie van de Hollandia-fabrieken besloten om de B fabriek in de le Zeine stop te zetten en de fabricage van het uitsluitend betere genre—schoeisel voort te zetten in de A-fabriek. Boottocht naar Dordrecht. Voor diegenen, die a s. Zondag een gezellig en voordeelig uitstapje naar Dordrecht willen maken, bestaat hier voor een zeer möoie'gelegenheid. De Waalwijksche Voetbalvereen. „W.S.C." organiseert n.l. a.s Zondag een boot tocht naar Dordrecht per s.s. THOR en kan een ieder, onverschillig wie, hiervan tegen een billijk tarief gebruik maken. Om half tien precies zal van het Drongelsche Veer vertrokken wor den, terwijl uit Dordrecht om zeven uur n.m. de terugreis ondernomen wordt. Voor nadere details verwijzen wij belanghebbenden naar de Rubriek „Sport" in dit nummer. Dezer dagen is opgericht een dresseerclub genaamd „Gehoorzaam heid in alles" gevestigd in 't café C. van Zeist alhier, welke zich ten doel stelt het africhten van politiehonden. Op 't oogenblik telt zij 10 leden, waaronder er twee zijn n.l. W. Oomes en A. v. d. Velden wier honden het certificaat bezitten. Laten wij hopen dat de nieuwe dresseerclub nuttig werk moge ver- fichten en 't volgende jaar meer leden moge tellen wier honden in het bezit zijn van 't certificaat. Bij de Zaterdag gehouden aan besteding voor het bouwen van a. vier woningen in een blok op het St. Antouiusplein en b voor 5 woningen in een blok in de St. Chrispijnstraat en c voor het bouwen van 6 woningen op denzelfden grond, werd ingeschre ven als volgt J Kooien, Waalwijk a f 12750, C. Michael, Vrijh.-Capelle a f 13243, b f 14989 en c f 13900. A. de Graauw. Waspik a f 13600, b f 17250 en c f 14400. G. van Dongen, Raamsdonk a f 16127. b f 16275 en c f 16945. Th. Roovers, Made a f 13360, b f 13780 en c f 13900. J d Teurling, Waalwijk a f 12475, b f 12475 en c f 13475. J. Trompen, Waalwijk c f 13190. Gebr. van Willigenburg, Sprang, b f 13925 en c f 13350. P. J. Pennings, St. Michiels-Gestel, a f 11880, b f 12700 en c f 13380, Het bouwen van vier woningen is opgedragen aan den beer Pennings. terwijl over het bouwen van de zes woningen Vrijdagavond de raad eerst in een spoedeischende vergadering zal bijeenkomen. ELSHOUT. De benoeming van den WelEerw. heer kapelaan Willems tot pastoor van Elshout heeft in onze parochie algemeen groote vreugde gewekt. Spoedig na het bekend worden der tijding zag men van vele huizen da driekleur wapperen en maakten de Harmonie en de Liedertafel zich op den nieuw benoemden pastoor eene serenade te gaan brengen. De heer A. M. Willems hield daarbij een keurige toespraak tot den schei denden herder zoowel als tot den nieuw benoemden. Namens de harmonie, de liedertafel, ja namens de geheele pa rochie vertolkte spr. de gevoelens van dank voor alles wat de scheidende pastoor voor Elshout had gedaan, daarbij o. a. memoreerend de oprichting van twee bijzondere scholen, de stich ting van een klooster enz. Spr. ver zekerde dat deze ware „Pastor Bonus" bij de parochianen steeds in gezegend aandenken zou blijven. Spr. drukte verder de vreugde uit van allen over de benoeming van kapelaan Willems tot pastoor. Zooveel jaren reeds is de nieuw-benoemde pastoor de rechterhand geweest van den scheidenden herder en groot zijn de verdiensten, die hij reeds voor Elshout heeft op allerlei gebied. Ieder een kent zijn groote liefde tat de WonderbareMoeder, evenals zijn groote hulpvaardigheid bij zieke en armen. Spr. eindigde met den wensch dat pastoor Willems met Gods hulp zijne

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5