MODELLEUR. Bericht ran Inzet. J.CLEKAN. Del aangewezen adres Mlsbaarten en -Brieven, Gevraagd Notaris Jansen op i 1775.- C. JACOBS ZN. 442e Staatsloterij. ■a parochie tot nog grooter geestelijken en socialen bloei moge brengen. Nadat een .Lang zal hij leven" ge klonken had en de liedertafel een nummer ten gehoore had gebracht, sprak de nieuw benoemken herder een hartelijk woord van dank voor de gebrachte hulde, Noordsingel te Rotterdam nabij de Zo merhofstraat in een motorwagen van lijn 3. Als conducteur op dezen wagen Hierop werden nog enkele nummers j p K Militairenvereeniging. door harmonie en liedertafel gegeven, ha)j acht opent de Voorzitter de en terugbetaald f 7199 51. Zondagnamiddag zal er in de Dorpsche Herv. Kerk gelegenheid zijn rfe man> d-e een echtschei. lot bediening van en oop. j jngSproces Voert tegen de dochter van GEERTRUIDENBERG. De R. IL fIpn I)assai£jor. j)e verhouding tusschen Werkliedenvereeniging alhier, hield Dinsdagavond 11. een goed bezochte vergadering in het bondsgebouw, v/h. waarna men in het patronaat nog eenige tijd gezellig bijeen kwam. FESTIVAL ELSHOUT. Het festival gehouden ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan der fan fare „Eendracht maakt Macht" werd Zaterdagmiddag geopend met een mu zikale wandeling door de gemeente door het juhileerend gezelschap, ge volgd door de Liedertafel „Uitspan ning door inspanning", het eere-coini- té en de comilé's. Daarop trok men naar het keurig versierde feestterrein, waar pastoor Willems het gezelschap in hartelijke bewoordingen welkom heette en huldigde met haar 40-jarig bestaan. Hij bracht tevens hulde en dank aan den heer Klijn, die zijn 40- jarig lidmaatschap vierde, dank aan de oprichters, den directeur, de leden, de ingezelo(nen, den oud-pastoor Wirtz, kortom aan allen die op eenigerlei wijze de harmonie gesteund hebben. Na nog de beste wenschen voor den verderen bloei van het juhileerend ge zelschap te hebben uitgesproken hecht te hij eene eere-inedaille aan het vaan del der Fanfare. Dan sprak de heer Jos. Verhoeven als werkend lid namens de fanfare een woord van hulde en dank tot het juhileerend lid den heer Klijn, voor wat hij gedurende die 40 jaren als op- iivpriff lid voor de fanfare richter en ijverig lid voor heeft gedaan, en bood hem als blijk van verdiensten een fraie herinne ringsmedaille aan. De heer J. Melis sprak hierna een gelukwensch en dankwoord tot direc teur en leden voor den steun die de congragatie steeds van de fanfare heelt heeft genoten, waarbij hij den direc teur een fraaie met naam bedrukte dirigeerstok aanbood. Hierop zette de fanfare een „Lang zal hij leven" in. De heer Klijn dankte geroerd voor de gebrachte iiulde die hij zeide niet verdiend te hebben, wat hij deed was niet meer dan zijn plicht, die hij steeds zou blijven vervullen. Hierna werd de feestvierende veree- niging door den Voorzitter der Lieder tafel „Uitspanning door Inspanning" gecomplimenteerd en een medaille aangeboden. De fanfare bracht hierop verschillen de nummers op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore. Te circa C> uur arriveerde de fanfare „St. Caecilia" uit Ammerzoden, onder leiding van den directeur P. J. Bazc- laar, die, na eerst bij den nieuw be noemden Pastoor eene serenade te hebben gebracht, met een fiksche marsch naar het feestterrein trok. Het concert dat volgde was zooals dat van deze fanfare verwacht mgcht worden schitterend. De kiosk en het terrein waren 's avond traai verlicht. Pastoor Willems dankte aan het slot de fanfare van Ammerzode voor haar uitmuntend concert. Zondag werd het Testival voortgezet. Terwijl om 12 uur de deelnemende gezelschappen voor het gemeentehuis stonden opgesteld werden de besturen door den Edelachtbaren heer Burge meester officieel ontvangen en de eere wijn aangeboden. Daarop werd door de deelnemende gezelschappen gezamenlijk de festival- marsch uitgevoerd onder leiding van den heer J. Klijn, hetwelk voor de Pastorie nog eens herhaald werd. Hierna begon het festival op de kiosk op het feestterrein. De harmonie der Jongenscongrega tie, die als no. 1 op het programma stond, was niet opgekomen. De verschillende deelnemende gezel schappen zetten alle hun beste beentje vooruit en hunne verrichtingen wer den door het talrijke publiek met groo- te aandacht gevolgd. Het weer werkte zeer tot het wel slagen mede. De drukte werd allengs grooter en de stemming steeds vroo- 1 ijker. Te circa 9 uur voerde het laatste ge zelschap de fanfare der H. Familie uit Heusden het laatste nummer uit waar op de vice-President dezer fanfare de heer F. van Bladel in welgekozen woorden hulde en dank bracht aan de jubileerende fanfare en aan den nieuw-benoemden pastoor Willems. Ook de heer Prinsen uit Haarsteeg, voorzitter van den Bond van Muziek gezelschappen in dit district, kon, hoe wel dit festival buiten dien bond om ging, niet nalaten een hartelijke geluk wensch tot de feestvierende vereeniging te richten en een opwekkend woord tot de aanwezige muzikanten en zangers. De herinnerings-medailes werden- uitgereikt en de prijzen, hieraan ver bonden, verloot als volgt: IsVe prijs 20.Fanfare St. Cae- ci/ia, Ammerzoden; 2e prijs 15, Harmonie Eendracht, van Herpt en Bern; 3e prijs 10,— Liedertafel „Oefe ning baart Kunst" Nieuwkuik; 4e prijs 5,Zangvereeniging „Tot bloei der Toonkunst", Baardwijk. Het jubileerende gezelschap „Een dracht maakt macht" gaf daarna een paar nummers tot slot. Hiermede was het prachtig geslaagde festival afge- loopen, waarvan zeer velen genoten. vergadering met de gebruikelijke chris- telijken groet. Hij deelt mede, dat het doel van deze vergadering is te be- spreken op welke wijze het zoo treurig om het leven gekomen lid Jan Kroos- wijk, de laatste eer te bewijzen. Daarna gaf hij het woord aan den Eere-voor zittcr, den WelEd. Heer W. Sassen, die sprak als volgt: Geachte Vergadering 1 Droef stemt het ons allen, deze ver gadering te moeten bijeenroepen. Ik zeg droevig, omdat wij op deze vergadering hebben te herdenken een onzer oudste en trouwste leden van onzen bond. de zoo jammerlijk om het leven gekomen Jan Krooswijk. En wanneer wij een oogenblik met onze gedachten verwijlen in den j 1. oorlogstijd, dan is er dikwijls een eere- salut gebracht aan de soldaten die voor hun vaderland vielen als slachtoffers van hun plicht. Zeer zeker hebben wij ihans ook een eere salut te brengen aan hen, vaders van groote gezinnen, die streden voor hun waarde en hun kroost, gevallen zijn in den strijd om net bestaan, in den strijd om hunne kinderen naar behooren te kunnen opvoeden en groot brengen. Mannen van onzen, van hunnen bond. hier past ons meer dan alleen hulde te brengen, hier past ons eerbied, hier past ons ontzag, hier past ons liefde Eerbied, omdat zij brave katholieke huisvaders warenonjzag, omdat men trouw bondslid onzer vereeniging was en liefde door hem steeds te herdenken en van hem over te nemen die liefde en opoffering welke zij hadden voor de hunnen. Jan Krooswijk was een goed en een trouw lid en jarenlang bestuurslid en ofschoon hij een betrekking had welke vele ten onrechte en verkeerd meenen dat men daardoor den arbeidersstand ontrouw mag worden, bleef hij een RAAMSDONKSVEER Gedurende Augustus passeerden 1915 vaartuigen met een totaal inhoud van 191426 ton de Rolbrug.. Gedurende Augustus werd aan het Postkantoor ingelegd f 13462.66 nag wurueu, uicci 'iiij ccu gang. Tijdens de v trouw en ernstig lid, omdat hij zulks plotseling de film vh deedt uit hoogere beginselen. Hij was een Bondsman en begreep dat goed kath. georganiseerd zijn een weldaad is voor Kerk en Staat. Vrienden, laat zijn voorbeeld voor de kath. arbeidersstand een aansporing zijn trouw lid te zijn en te blijven En laten wij hem nog lang in onze gebeden herdenken. Den Eerw. Heer adv. verzoek ik heden vijf onze vaders te bidden tot intentie van den overledenen. Daarna maakt de Voorz. bekend dat men met een lijst onder de leden f 20 85 heeft opgehaald. Dit geld zou, zooals boven aan de lijst vermeldt, gebruikt worden voor hetkoopen van een krans en het laten lezen van een plechtige H Mis. Door de Geest. adv. wordt opgemerkt dat het misschien beter was geen krans te geven, maar alle geld voor H. Missen te besteden. De vergadering gaat hier echter niet mede accoord en beslu t een passende krans te geven en de rest voor H. Missen en verder nog eenige uit de kas. De Voorzitter merkt op dat op de gisteren gehouden bestuorsvergadering was voorgesteld het lijk door de leden der organisatie te laten dragen. De P.N.E.M echter zou dit mogelijk ook willen laten doen. Besloten wordt dat wanneer het P. N.E M -personeel nog niet besloten heeft het lijk te dragen, dit door leden van den bond gedaan zal worden. Direct verklaren een groot getal mannen zich bereid hun makker dezen laatsten dienst te bewijzen. De Eere-voorz. verklaarde zich bereid voor degenen welke door hun werk mochten verhinderd zijn te trachten bij de resp. patroons die uren vrij af te krijgen. Alle leden worden verzocht, alle zich achter het vaandel te schaaren, om zoo hun vriend en oprichter in 1917 van hun organisatie de laatste eer te bewijzen. Daarna sluit de voorzitter de ver gadering met de gebruikelijke christe lijke groet. Maandagmorgen ongeveer elf uur had er aan de P.N E.M. alhier, een treurig ongeluk plaats. De Gebrs. A. en Krooswijk, die in een schoorsteen aan 't uit bikken waren, zijn door een tot op heden onbekende oorzaak, in een der 42 M hooge pijpen gevallen A. Krooswijk werd dood opgenomen, terwijl I Krooswijk, na overbrenging naar 't R.K. aldaar te ongeveer twaalf uur, aan de gevolgen is overleden. Het parket uit Breda, was direct aan wezigen heeft de zaak in onderzoek. De collecte voor 't R. K. comité voor Herwonnen Levenskracht bracht Zondag 11. alhier f 48 75 opl terwijl voor f 26.loten werd verkocht. Een woord van hulde aan hen die zoo ijverig gecollecteerd hebben mag zeker niet onthouden worden. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Eethen, te houden op Vrijdag 10 Sept. 1926 des v.m. 9 uur (oude tijd). Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente, rekening. 3. Aanbieding gemeente begrooting. GEMENGD NIEUWS. DE STEEN DES AANSTOOTS. Gistermiddag stapte een man op den den passagier. De verhouding i den conducteur en zijn schoonvader was dan ook al geruimen tijd minder vriendschappelijk. Nauwelijks was de tram in beweging, of de passagier riep: „Conducteur, ligt daar geen steen op derails?" De conducteur boog zich buiten den wagen om te kijken en tegelijkertijd gaf zijn schoonvader hem een vuistslag op hel hoofd. De conducteur draaide zich om en een hevige worsteling op het achterhalcop -ontstond, die duurde tot de tram de halte bij het Noordplein bereikt had. Met behulp van wagenbe stuurder en overige passagiers is de schoonvader daarop uit de tram ver wijderd. Er is procesverbaal tegen hem opgemaakt. De conducteur klaagt over pijn in het hoofd en in beide beenen. Te Vreeswijk is Zaterdag opge- vischt het lijk van den 15-jarigen jon geling M. van Gasteren, die Dinsdag avond te Culemborg bij het baden in de Lek verdronken is. Gisteren is een jongen W., bij het baden in het Verlaat te Princenhage verdronken. DE BIOSCOOPBRAND TE DRUM COLLOGHER. Verschrikkelijke tooneelen. Uit Londen wordt gemeld, dat tot dusver onder de puinen van-de-afge brande bioscoop te Drum Collogher in liet graafschap Limerick 45 lijken zijn gevonden. Nog tien personen worden vermist. Omtrent dezen vreeselijken brand le zen we nog in de Engelsclie bladen, dat de bioscoop gevormd werd door de tweede verdieping van een garage. Van de garage uit leidde een smalle trap naar boven. Zondagavond was deze lage zaal overvuld met volk, dat van ver in de omgeving was toegestroomd om de voorstelling hij te wonen, omdat daartoe in liet plaatsje maar zelden gelegenheid is. Een 150-tal personen, mannen, vrouwen en1 kinderen, stonden in het zaaltje opeengepakt. Het doek was aan den achterkant der zaal opgeJ steld, het projectietoestel bij den in- Tijdens de voorstelling vatte im, de zaal werd in dikke rook gehuld. De oorzaak van het in brand geraken der film, moet daarin gelegen zijn dat, ze in aanraking kwam met een brandende sigaret of lucifer. Een politieagent trachtte het vuur te dooven, maar hij slaagde er niet in en weldra verspreidde de brand zich over de andere films en over den grond en stond liet heele oude houten gebouw in lichten laaie. Onder de aanwezigen ontstond een paniek. Ze drongen op naar den eenigen uitgang, die spoedig versperd raakte. De zaal was een gloeiende oven. Een dikke rook, rolde over de straat, zoodat de toegesnelde bevolking van 't. plaatsje teruggeworpen werd. Wanhopig gegil van vrouwen en kinderen om hulp drong tot de handenwringende menig te op straat door, die hulpeloos moest toezien, hoe tientallen van hun naast- bestaanden in den vuurgloed omkwa men. Een meisje sprong van het dak van het brandende gebouw naar bene den. Ernstig gewond werd zij opgeno men. Anderen volgden haar voorbeeld. Een man trachtte langs} de buis van. de goot naar beneden te klimmen, maar met vreeselijke brandwonden moest hij de buis loslaten, zoodat hij op den grond neerplofte. Een s^antal vrouwen werden bezwijmd gered. In liet gebouw zelf heersclite een on beschrijfelijke toestand. Men stompte en duwde en trapte om den uitgang} te bereikenvelen geraakten onder den voet. Eenigen die hun plaats vlak bij den ingang hadden, konden ontkomen alvorens de brand in volle woede uit barstte, de overgroote meerderheid echter moest door de vlammen heen, welke juist bij den uitgang, waar de brand was ontstaan, het hevigst was. Liet vuur had nauwelijks tien. minuten gebrand, toen een gedeelte van den vloer het begaf, en mannen, vrouwen en kinderen naar beneden werden ge sleurd. Hartverscheurende tooneelen deden zich voor onder de geredden. Half krankzinnige vrouwen zoekend tusschen de puinen naar het lijk van man of kinderen. Vele lijken zijn half of geheel verkoold, zoodat herkenning niet mogelijk is. Onder de slachtoffers is een geheele familie van zes personen. Geneesheeren uit Limerick met hulp materiaal zijn in het zoo vreeselijk ge troffen dorp aangekomen om hulp te verleenen. Geen huisgezin in het dorp, of het heeft een vader, een moeder, een zoon of een dochter bij de ramp verlo ren, en ieder voelt het leed van zijn bu ren mee, daar vrijwel tusschen alle fa milies bloedverwantschap bestaat. Een nader bericht uit het dorpje Drum-Colloghen in hel Iersche Graaf schap Limerick meldt, dat bij den brand in de bioscoop 47 personen, van wie de groote meerderheid uit kinderen van omstreeks 10 jaar bestond, zijn omgekomen. Elf zwaar verwonden zijn naar hel ziekenhuis te Limirick ver voerd. De brand is ontstaan door het vlam vatten van een film tijdens de voorstelling; de vlammen verspreidden zich met razende snelheid doordat het heele gebouw uit hout bestond. De meeste kinderen zijn in het gedrang doodgedrukt of getrapt. Een later bericht uil Drum-Col loghen zegt nog, dat na het opruimen van het puin nog gebleken is dat *10 personen .onder wie 0 kinderen, ver mist worden. LOCOMOTIEFBOTSING Op de mijn Maria no. 3 te Hoyrswer- da zijn twee locomotieven met elkaar in botsing gekomen. De beide machi nisten werden gedood en een stoker ernstig gewond. EEN UITVINDER BIJ EEN PROEF VLUCHT GEDOOD. Uil Havana wordt gemeld, dat zekere don Angel Arano, een Cubaansch uit vinder, hij het demonslreeren van een door hem uitgevonden vliegtuig, dat niet kon vallen, van een hoogte van 2000 voet met zijn machine in zee is gevallen. Het toestel viel als een steen naar beneden. De uitvinder zelf werd dood teruggevonden. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Het reclame-vliegtuig van het circus Krone is in de nabijheid van Sada in Silezic omlaag gestort en verpletterd. De bestuurder werd levensgevaarlijk verwond en moest in hel ziekenhuis worden opgenomen. Vanmiddag heeft de 19 jarige havenarbeider A. L., vermoedelijk gewoond hebbende in de Pretorialaan, aan boord van een op de rivier te Rotterdam liggend Zweedsch stoom schip, doordat een takel brak, een hijsch briketten, wegende ongeveer 800 kilogram, van 5 meter hoogte op het lichaam gekregen. De man was op slag dood. Vanmorgen is een heer van middelbaren leeftijd in het water van de Koningskade te 's Gravenhage ge raakt. Een ehauffeur, die juist passeerde begaf zich te water en bracht den drenkeling op het droge. In zeer ern- stigen toestand werd hij in het zieken huis opgenomen. De heer L. Kuipers uit Heerlen kwam gisteravond omstreeks half acht nabij het kruispunt Schimmert- Hout- hem, genaamd Straaboek, op zijn motorfiets in botsing met een autobus uit Maastricht. De man sloeg over den kop en kwam onder zijn rijwiel te liggen. Hij was op slag dood. Te Lorient ontplofte bij werpoe- feningen van milita ren een granaat te vroeg. Twee kinderen werden gedood en drie soldaten gewond. In een zandgroeve te Ihringshau- sen bij Kaseel raakten Zondagmiddag een zevental kinderen, die in de zand groeve aan het spelen waren, onder afvallend zand bedolven. Vijf hunner konden tijdig worden gered, de beide andere konden slechts als lijk geborgen worden. In Heerlen, Maastricht en Sittard zijn Zaterdag een groot aantal valsche rijksdaalders uitgegeven. De daders zijn gearresteerd. Van de gisteravond gearresteerde vermoedelijke schuldigen aan het spoor wegongeluk te Lehrte heeft Schlesinger zich gisterenmorgen vroeg bij den commissaris van politie laten aandie nen en een bekentenis afgelegd. Schle singer verhaalde bij zijn verhoor dat hij met Weber, dien hij te Friedrich- shafen in het asyl aldaar had leeren kennen, door Zwitserland en Duitsch- land heeft gezworven. Dicht bij de plaats van het ongeluk hadden zij een sleutel voor het losschroeven der moe ren gevonden, twerwijl zij een tweeden sleutel uit een keet in de buurt hebben gestolen. Het verhoor van Schlesinger is den geheelen morgen voortgezet De bedoeling moet zijn geweest de reizigers te berooven. Nader meldt men ons, dat ook Willy Weber bekend heeft aan de ontsporing van den D-trein Berlijn—Keulen schul dig te zijn. Daarmee is dan het raadsel van den tragischen treinaanslag geheel op gelost. Zaterdag had te Geldrop nabij het lustoord .Molenheide" een motor ongeluk plaats dat aan den heer J. v. K. het leven kostte. De heer J. v. G. reed met den heer J. v. K. op de duo toen plotseling een band sprong, tenge volge waarvan de motor over den kop sloeg. De heer van G. bekwam geen noemenswaardig letel. De heer van K beliep echter een schedelfractuur. Zondagmorgen is hij aan de gevolgen overleden. Hij laat 'n vrouw en drie kinderen achter. Bij de automobiel-wedstrijden te Boulogne-sur-Mer heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Kort na het be gin van de wedstrijden reed een Engel- sche wagen met een vaart van 120 K.M tegen een boom en werd geheel vernield. De bestuurder werd terstond gedood, terwijl verder van de toeschou wers 1 persoon gedood werd en ver schillende andere personen, o.a. 2 poli- tie-agenten, ernstig letsel bekwamen. Uit Breslau wordt d.d. gisteren gemeldin een mijn van de Melchior- groep, in het district Waldenburg, zijn in den afgeloopen nacht vier arbeiders verongelukt. Een van hen werd onmiddelijk gedoodde drie anderen werden zwaar gewond. Naar het „Berl. Tagebl." uit Moskou verneemt, is de oorzaak van het vergaan van het Russische stoom schip „Burevestnik" naar uit het on derzoek is gebleken, in een valsche manoeuvre, door den eersten officier uitgevoerd, te zoeken. De officier, die door de signalen van een plotseling uit den mist te voorschijn komend Duitsch stoomschip in de war gebracht was, stuurde het schip tegen den havendam van het Newa kanaal. Volgens een bericht uit Boedapest zijn door den sneltrein Boedapest Klausenburg bij Gyömrö drie vrouwen overreden en gedood. Naar uit Warschau gemeld wordt, hebben er op één dag in Polen vijf ongelukken met militaire vliegtuigen plaats gehad. Eén vliegtuig stortte bij Lublin neer, cén op het vliegveld nabij Danzig, één bij Posen en twee bij Thorn. Van de bestuurders en waarnemers werden er twee gedood, twee zwaar en drie licht gewond. Alle vijf toestellen werden vernield. Uit Innsbruck wordt gemeld Bij een demonstratie ter gelegenheid van het bezoek van kroonprins Hum- bert van Italië, zijn bij Brueck twee officieren vliegeniers met hun vliegtuig neergestort en gedood. Te Montévrain (departement Seine—et—Marne) heeft een noodlot tige brand gewoed in een houten huisje, bewoond door een zekere fami lie Guignon. Vrouw Guignon was bezig een olie lamp te vullen, toen deze plotseling in brand vloog. De kleeding der vrouw vatte dadelijk vuur, vervolgens ook het meubilair, alsmede de houten wanden van het huisje, dat weldra één vuurpoel was Op het hulpgeroep zijner echtgenoote kwam Guisnon toeijlen. Hij wierp een deken op zijn vrouw, maar blijkbaar zoo onhandig, dat ook die deken in brand vloog, Daarop opende hij een venster om hulp te roepen, maar door de binnen stromende lucht werd de brand nog aangewakkerd. Vrouw Guignon sprong uit het ven ster, terwijl haar echtgenoot zich te midden der vlammen waagde om drie kinderen, die in een aangrenzend ver trek lagen, te redden. De ongelukkige keerde echter niet meer terug. Hij kwam, evenals zijn 2-jarig zoon tje en twee kinderen van 6 en 8 jaar, die bij de familie Guignon logeerden, in de vlammen om. Hun verkoolde lijken werden later gevohden. Van Vrouw Guignon is de toestand hopeloos. Het B.T.A. meldt, dat volgens berichten uit Madrid aan de bladen de jongste onweren een zestigtal dooden en bijna tweehonderd gewonden heb ben veroorzaakt. Talrijke gebieden zijn overstroomd en overal voeren de wateren lijken en allerlei voorwerpen aan. Op vele plaatsen sloeg de bliksem voor spoedige indiensttreding EEN ALLESZINS BEKWAAM Brieven Vesters Schoenfabriek, 37042 Roestenberg, KAATSHEUVEL. te Waalwijk, bericht, dat het vastgoed, geveild ten verzoeke van den heer J. G. TROMPEN te Waal wijk is ingezet Toeslag blijft bepaald op 13 September a.Si, des avonds 8 uur in het café van W. VAN BEERS te Waalwijk. 37043 W a a 1 w if k. in. De schade loopt in de millioenen. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur repetitie Tavenu met de Symphonie. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Vrijdag 8 uur repetitie Tavenu voor de leden die een hoofdrol ver vullen. Zaterdag ten half vier vergadering in het Bondsgebouw en daarna schiet oefening van den Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm. Zaterdag ten half acht vergadering van de R.K. Handelsreizigersvereen., Afd. Langstraat, in het café van den heer A. van Vught. Zaterdagavond 8 uur. Bestuursver gadering Liedertafel Oefening en Ver maak. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. De afname van water op V r ij d a g is zoo groot, dat de capaciteit van het buizennet der waterleiding onvoldoende is ge bleken om de voor de verschil lende bedrijven benoodigden druk op een voldoend peil te houden, zoodat op Vrijdag 3 September een lederfabriek te 3.00 uur n.m. het bedrijf moest stopzetten. In verband hiermede zien wij ons tot ons leedwezen genood zaakt te bepalen, dat tot nader bericht op de Vrijdagen van 8.00 uur voormiddag tot 5,00 uur namiddag de stoepen en trottoirs niet met leidingwater mogen worden gereinigd, terwijl wij U met aandrang in over weging geven, op warme dagen de gewenschte zuinigheid met leidingwater te be trachten. Burgemeester en Wethouders 37044 van Waalwijk. uist, MUZIEKHANDELS Grootestraat Waalwijk. Alle soorten Gramaphoons, 'O Pathéfoons en Platen, W aS Cithers, Mandolines en Fluiten met handleiding, q (W 4* fl Occarino's, Mondorgels en Harmonica's, g* Beneden alle concurrentie 55 door ons te leveren, Vierde Klasse. Tweede Lijst. Trekking van 7 September. f 25000 No. 18830. 15944. 28246. 5656, 2651. •d u Steeds de nieuwste en keurige GRAMAPHOON-PLATEN, w &gelsche Edison Bell-Naalden 5 platen bespeelbaar, ^eer zeker het BESTE en N GOEDKOOPSTE ADRES. Nergens zulk een groote keuze. Billijke prijzen. Prima Sigaren, Tabak merken Sigaretten, en Pijpen. 1000 No. 400 No. 200 No. 100 No. 14802. 4101, 7002, 9068, 15811. 18083, 18814. KERKNIEUWS. Mil itieplichtingen-retraite. Van Dinsdag 14 tot Vrijdag 17 Sep tember word in het retraitehuis Loyo a een retraite gegeven voor dienstplich tige jongemannen. Degenen, die alsnog aan deze retraite wenschen deel te nemen, worden verzocht zich zoo spoe dig mogelijk op te geven aan de Direc tie van genoemd retraitehuis. Vult direct het inteekenbiljet in voor eene advertentie in het „Oiilcieel Programma" van den Xllen Diocesanen Katholieken dag te Waalwijk, zendt het aan een der Commissieleden of stelt het ter hand aan dengene die uw antwoord komt halen. Commissie Pers en Propaganda. RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Hathnvtkaat 5 [nabij 't station) '■-Hktoqsnbobch. ADVERTENTIëN. Adviezen en bijstand met be trekking tot prooessen, straf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog- djj, curateele, echtscheiding, ar beidscontract en*. Behandeling van alle voorko mende Rechtszakenaoovrel Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling ïaken van debiteuren met hunne schnldeischers, maken van contracten, requester ens. Degelijke en prompte afwerhksg, Billijke condition. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. te Indien nog iemand iets 'vorderen heeft van onderge- teekenden wordt deze beleefd verzocht daarvan omgaande op gave te doen, waarna direct be taling zal volgen. Gebr. van Wezel, Schoenfabrikant, Drunen. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. 37041 voor Waalwijksche Soomdrukkerij An toon Helen C3 N CA CA CO oo ON co VAÜI IS

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6