Marktberichten. w. s. c. werd verheven. De suikerindustrie en daarmede de suikerbietenteelt, welke in N. Brabant zou'n belangrijke plaats inneemt, wordt ernstig bedreigd door de beschermende maatregelen welke door bijna alle suikerverbouwende landen worden genomen en het is dan ook alleszins verklaarbaar, dat uit het kamp der Ne- derlandsche suikerproducenten zelfs van hen. die steeds waren en nog zijn voor standers van vrijhandel, stemmen be ginnen op te gaan om de regeering te verzoeken stappen te doen om te be werken,dateen vernieuwde Brusselsche Conventie zal worden ingesteld waar door alle ongelijke bescherming van suikerindustrie tn welken vorm ook, zal worden te niet gedaan. Doch daar iets dergelijks niet zoo vlug is te bereiken als noodig zal zijn om onze welvaart aanbrengende suiker industrie voor ondergang te behoeden, worden van dezelfde zijde pogingen gedaan om tijdelijk van de regeering een productie premie te krijgen, welke betaald zou moeten worden uit de op brengst der suikeraccijns, welke dan volgens de voorstanders van dit plan niet, zooals bij de regeering^het voor nemen is. zou moeten worden verlaagd. Met genoegen wordt geconstateerd dat onze tegenwoordige minister van binnenlandsche zaken en landbouw, ook zijn volle aandacht wijdt aan de afdeeling landbouw van zijn departe ment en reeds toezeggingen heeft gedaan, dat bij de a s begrooting door hem een hooger bedrag zal worden voorgesteld voor den landbouw. Wij betreuren het echter, dat hij niet voornemens schijnt te zijn om over te gaan tot benoeming van een directeur- generaal van den landbouw. Veel zal er nog moeten veranderen alvorens onze landbouw de volle waar deering geniet, waarop hij aanspraak mag maken, ook bezien uit een oog punt van algemeen volksbelang In 1925 bedroeg de totale waarde van den export van land en tuinbouw- producten 725 millioen gulden, tegen over eens waarde van 750 millioen van den export van nijverheidsproduc ten. zoodat 49 pCt. van onzen uitvoer uit landbouwproducten bestond. Indien wij daartegenover stellen dat slechts 0 64 pCi. van de geheele Staats begroting rechtstreeksten goede komt aan den landbouw, meenen wij, dat er nog wel eenige achterstand is en er nog heel wat voor den landbouw kan en mag worden gedaan, waarmee niet alleen hij, doch onze geheele be volking gebaat zou zijn.. Het ledental der maatschappij ging in 't afgeloopen jaar weer iets terug en bedraagt thans ruim 1000. Het aantal afdeelingen bedraagt 22 Spr. gaf hierop een uitvoerig over zicht van den toestand en de werk zaamheden der Maatschappij. De ver- eeniging voor landbouwboekhouding gaat voortdurend vooruit en telt thans bijna 100 leden De onderlinge verze keringsmaatschappij tegen hagelschade heeft het eerste jaar gunstig gewerkt, verzekerd waren 854 91 H.A. het verzekerd bedrag bedroeg f 452 475 35 aan premie werd f 2288 66'/2 betaald. De hagelschade was in I9z5 gering, in 1926 is nog geen schade aangegeven Door de commissie voor de keuring van gewassen werd in 1925 gekeurd 350 89 HA. waarvan werd goedge keurd 296.82 H.A. Hiervan waren 170 49 HA aardappelen, waarvan 40.07 H.A. werden afgekeurd. Vervolgens besprak de voorzitter het voorontwerp van wet tot bindend ver klaring der collectieve arbeidsovereen komsten. Hierna wordt de vraag besproken Ligt het op den weg der Maatschappij, om, te trachten in nauwer contact te komen met de vereenigingen van oud leerlingen van landbouwwinterscholen en cursussen en vereenigingen van jeugdige landbouwers in onze pro vincie? N 0 De voorzitter merkt hierbij op, dat het voor dergelijke vereenigingen mogelijk zal worden gemaakt, om en bloc tegen een officieele contributie lid van de Maatschappij te worden. Het lidmaatschap van dergelijke ver eenigingen wordt zeer wenschelijk geacht Besloten wordt, in de hoofd bestuursvergadering van Decemberdeze questie nader uit te werken. Hierna was het woord aan dr. Over- beek voor zijn inleiding over de bestrijding van de runder tuberculose. Bij de rondvraag werd het Engelsche invoerverbod van versch vleesdh be sproken en werd van verschillende zijden aangedrongen op bescherming van de Nederlandsche productie door wering van den invoer van buiten- landsch vleesch. Besloten werd aan te dringen de premiekeuringen voor het landbouw tuigpaard voortaan te doen houden in Waalwijk, zulks omdat het voor velen bezwaarlijk is naar Breda te trekken. DRUNEN. Zondag zal de gymnastiek- vereeniging .St. Herman Jozef" deel nemen aan de Turnfeesten te Mierlo- Hout. Ook bij de leden der Congrega tie harmonie bestaat groote belang stelling voor het. door „Concordia" te Loonopzand uitgeschreven muziekcon cours. De navolgende heeren zullen aldaar uitkomen L. Brok solo clar., A. v. Weert solo clar., J. Merkx le bariton, N. Merkx le bugel, J. v. d. Hoven le piston. Verder nemen deel aan den wedstrijd voor kwartetten; A. Willemse piston, J. v. d. Hoven piston, J de Munnik clarinet en J Merkx bariton De in aanbouw zijnde bijzondere school nadert snel hare voltooiing Voor zoover wij thans kunnen oor- deelen wordt het een flink ruim ge bouw, een waar sieraad voor onze gemeente. Hoe onze taal soms geradbraakt wordt Bij een fabrikant te dezerplaaise werd ons een brief van een Belgische firma ter inzage verstrekt, luidende als volgt M. M, Hebbende nooit de Eer gehad in betrekking met Uw achtbaar huis te komen, bieden wij, met Uw verlof onze diensten aan, Wij kunnen U vaststellen dat gij in ons huis alle voordeelen hebt, en dat het zelfs Uw intrest aangaat. Onze Drukkerij instellingen heel mo dern zijn in staat U alle soorten van drukwerken te bezorgen, vanaf handels en nijverheids gewone werken tot zelfs illustratie platen van groote pracht in zwart en kleur. Deze onderscheiden zich door hunne groote zorg welke zij tot hunne uitvoeringen bezigen en niet anders kunnen dan U aanraden ons Uwe uitvoeringen te toevertrouwen Kortom kunnen wij U Prospectus sen, Catalogen, Kalanders, Kunstplak brieven, Zakagendas in leder en pe- gami ïde, al uwe handels en publici- teitswerken. zooals Uwe briefopschrif ten. rekeningen, omzendbrieven, om slager, enz...., evenals alle drukselsin boekdruk en steendrukkunst. Door onze aanbiedingen, zullen onze prijzen U bevallen en de winstgevende voordeelen van Uw geld zullen U toe laten groote winsten op de p» ij zen te doen in vergelijking met diegene die gij betaalt in Holland. In afwachting, enz. Men zou er van omvallen! Zou men niet veiliger zijn orders kunnen toe- vertrouwen aan Hollandsche fabrieken vooral indien men prijs stelt op be hoorlijk werk. SPORT. VOETBALSPORT. WAAL>VIJK. QU CK. Om den Miss Blanche beker. Zoo staan we dan aan den voor avond van het grootste sport evenement van Waalwijk. De laatste wedstrijd van het Quick-tournooi om den Zilveren Miss Blanche beker. Het sterke res. Xl-tal van D. F. C. Dordrecht, spelende in de Westelijke res. 1ste klas N. V. B. zal tegen Quick komen spelen, zooals zij melden met een zeer sterk Xl-tal, om zoodoende beslag te leggen op den prachtigen beker. Doch of dit zal gelukken Quick dat met haar zienderoogen steeds beter spelend XI tal, niet meer verloor sinds de 5—3 nederlaag tegen Gudok zal ook nu wedsrom trachten te winnen, al komt D F.C nog zoo sterk op. Het is juist tegen de sterkste clubs dat Quick geweldig speelt, wat we ondervonden hebben tegen het Bossche Wilhelmina, zoodat we nu ook de hoop koesteren dat we een pracht-wedstrijd te aanschouwen krijgen. Daar er zoo als we tot op heden weten niets bij zonders in Waalwijk te doen is. ver wachten we voor deze laatste ontmoe ting een massa toeschouwers. De opstelling van D F C. is: W. v. Gent. K. v. Olmen. Dura, F de Man, H. de Bruijn, P. Prantom, K. de Hom, J v. d. Linden. J. Bouvy. [C. Bakker, P. Meelwijk De wedstrijd vangt aan om kwart voor drie, daar D FC. om 2 11 per trein arriveert, terwijl hij geleid wordt door den in Waalwijk graag gezienen scheidsrechter J IJpelaar uit Tilburg H E. C. Na langen tijd krijgt H.E.C 1 morgen eindelijk weer eens een thuiswedstrijd. Het bekende tweede elftal der Bossche Voetbalvereenlging B V V komt H.E.C. bekampen.. Velen die H.E.C. langen tijd niet hebben zien spelen zullen benieuwd zijn wat zij momenteel pres- teeren. Vooral nu binnenkort het com petitierad weer aan het draaien gaat leeft de belangstelling weer op. Dat H E C. een waardige tegenstander heeft aan de B.V V.-reserves behoeft geen betoog. Ieder voetballiefhebber uit Waalwijk kent het mooie, vlugge spel van deze populaire ploeg H E.C. zal het dus morgen hard te verant woorden krijgen en daar het voor beide partijen een serieuse oefening is voor de competitie zal het aan spanning niet ontbreken Wij kunnen daarom gerust lederen voetballiefhebber aanraden deze ont. moeting te gaan bijwonen. Morgen per THOR. naar Dordrecht I In alle opzichten mag thans reeds van een geslaagden tocht gesproken worden en als het weder blijft zooals de laatste dagen, zal de belangstelling overgroot worden. De wedstrijden van het 1ste en llde Elftal van WSC worden gespeeld op het schitterende Sportpark aan den I Reeweg, een der modernste sportpar ken in den lande De beide Elftallen van WSC zullen zeer zeker morgen hun beste beentje voorzetten, om de groote schare aanhangers niet teleur te stellen vooral het Iste Elftal zal het zwaar te verantwoorden hebben tegen de schitterend spelende O D.S.—ploeg Ten slotte nog enkele mededeeltngen voor de toeristen die van de partij zul len zijn. Niemand, de spelers inclusief, zullen tot de boot toegelaten worden, die niet voorzien is van eene kaart. Voor hen, die door omstandigheden niet in de gelegenheid geweest zijn op de aangegeven datums zich van kaarten te voorzien, bestaat hiertoe alsnog hedenmiddag (Zaterdag) de gelegenheid tusschen 4 en 6 uur op het terrein van WSC. een beperkt aantal kaarten is hiervoor gereserveerd Den tochtgenooten zal het tijdens de reis zoo aangenaam mogelijk gemaakt worden Er zal muziek aan boord zijn terwijl eenige jongelui voor verrassin gen zullen zorgen teneinde de stem ming er in te brengen, een en ander zooals wij van WSC gewend zijn Zooals reeds medegedeeld, zal pre cies op tijd. n 1. half tien van het Drongelsche veer afgevaren worden. R. W. B. Zooals reeds btkend is wordt Zondag 12Sept.de laaMe wedstrijd gespeeld voor het tournooi. Kaatsheuvel zal komen trachten het tournooi te winnen Indien zij er in kunnen slagen de overwinning te behalen winnen zij den prijs. R W B. zal echter ongeslagen willen blijven, we weten dat de wed strijden tusschen Kaatsheuvel en R W B. steeds onzeker zijn geweest en gewoonlijk een gelijk spel gegeven hebben Deze wedstrijd zal dan ook wel een bezoek waard zijn Aanvang half 3 terrein R.W.B R W B II gaat op bezoek bij Kaats heuvel II. KAATSHEUVEL K S.W. neemt Zondag als vijfde club deel aan 't voetbal-tournooi van R W Bdat tot heden ongeslagen uit der strijd kwam. Een mooie kans tot hei winnen van den schitterenden prijs door R.W B disponibel gesteld GEERTRUIDENBERG. Good Luck zal Zondag a.s op haar eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen Internos I spelen. KORFBAL. GEERTRUIDENBERG. B L.E.l. zal een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen T.O.G., Zeven bergen. We gelooven dat B.L E.I. met een beetje flink aanpakken de overwinning wel naar G'Berg zal brengen." DUIVENSPORT. GEERTRUIDENBERG. De uitslag van een wedvlucht uit Lier van de Postduivenvereemging „de Gevleugelde Vrienden" Is: D. Berende 1 en 5 P Snijers2en6 W. de Vries Goossens 3 en 4. CAPELLE. De duivenvereeniging „de Lucht vaart" alhier houdt a.s Zondag een wedvlucht van uit Solgnies. GEMEENTERAAD. EETHEN. Openbare vergadering van den raad dezer vereeniging op Vrij- dag 10 September des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter. Edelachtb. heer Brune. Goed 10 uur opent de Voorzitter de vergadering, nadat door den Secretaris het gebed is voorgelezen; afwezig de heer Van Buuren. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde; 1. Ingekomen stukken. A. Verzoek van M. Hak ingevolge art. 13 van de handarbeiderswet. De Voorzitter zegt dat adressant wil gaan bouwen maar dat het perceeltje grond dat in zijn bezit is volgens de Landarbeiderswet te klein is om van het voorschot te kunnen profiteeren. —Naar den Haag is geschreven of van de bepaling in bijzondere gevallen kon worden afgeweken, doch tot heden is daarop nog geen antwoord ontvangen, waarom hij voorstelt het adres aan te houden tot eene volgende vergadering, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. B. Schrijven van J. v. d. Moeren Jzn., houdende het verzoek hem een perceel tje grond te willen verkoopen. De Voorzitter deelt mede dat adres sant een perceeltje grond wil koopen gelegen in de Broedersche Molensteeg. Het is dat perceeltje gelegen aan den Provincialen weg tot aan de heining die Kleinloog daar heeft gezet. Voorzitter. Ik stel voor in beginsel te besluiten om aan adressant het ge vraagde perceeltje te verkoopen en de heeren die zich altijd met de schatting van de landerijen hebben belast te ver zoeken de waarde van dien grond te willen schatten. Van Beek. Ik ben van de week niet in de gelegenheid geweest om de ver gadering van het Dag. Bestuur bij te wonen. Is dit verzoek daarin reeds be handeld. Voorzitter. Neen. Van Beek. Is het niet gewenscht dit alsnog eéns te doen. Nu komen Burg. en Weth. zonder advies en dat is toch geen gewoonte. Voorzitter. Adressant heeft gebrek aan bouwterrein. Maar wilt u eerst het verzoek in de vergadering van Burg. en Weth. zien besproken, ik heb daar vol strekt geen bezwaar tegen. Van Beek. Ik dacht dat 't gewenscht was om zich aan een eenmaal ingeno men regel te houden. Waarom moet hier een uitzondering worden gemaakt. Ik zeg nog eens, 't kan me niet sche len, maar het valt toch op. Voorzitter. Het is een kwestie van zulk een ondergeschikt belang, er is nog nooit afwijzend op een dergelijk verzoek beschikt, dat ik dacht dat daar tegen geen bezwaar zou kunnen be staan. Ik heb het ook maar voorge steld omdat de zaak dan voortgang zou hebben. Van Beek. Goed, laat de zaak dan maar passeeren. Zonder verdere beraadslaging wordt daarna het voorstel van den Voorzitter met algemeene stemmen aangenomen. c. Vaststelling rekening van het bur gerlijk armbestuur van Eethen. De ontvangsten hebben bedragen 2601.40V2, de uitgaven 1830.84V2, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van 770.56. Voorzitter. Ik stel voor deze rekening ter fine van onderzoek in handen te stellen van dezelfde commissie die de gemeenterekening heeft onderzocht. Daartoe wordt besloten. 2. Voorloopigie vaststelling gemeen terekening. Van den Heuvel. De Commissie heeft de rekening onderzocht en in orde be vonden. Alleen is het ons opgevallen, dat er zooveel achterstallige betalers ziin van de straatverlichtingsbelasting. Wordt dat maar zoo toegelaten, dan zal vandaag die en morgen een ander komen die ook niet betaalt. De Voorzitter zegt dat onder de niet betalenden ook de Waterstaat is. Deze heeft geschreven dat ze van de veron derstelling is uitgegaan dat ze van die belasting was vrijgesteld,'omdat ze ver gunning heeft gegeven voor het leggen van kabels. De gemeente moet daar voor aan het Rijk recognilie be talen, maar wat de gemeente moet beta len is heel wat minder dan wat de Wa terstaat aan de gemeente heeft te be talen. Over deze kwestie, zegt de Voorzitter zijn wij nog aan het correspondeeren. Het Rijk is ook in beroep gegaan en nu heeft de Raad van Beroep ons inmid dels om inlichtingen gevraagd. Wij hebben laten weten dat het alleen be treft voor Drongelen en dat de ge meente zich, om ook licht tot aan de pont te brengen, groote offers heeft ge troost. De wachthuisjes zijn nu zelfs van electrisch licht voorzien. De Wa terstaat schijnt van oordeel te zijn ge weest, dat wij alle onkosten zouden hebben gedragen. Aangezien ze pas in beroep zijn gegaan, is afwachten thans de boodschap. (De heer v. Buuren komt ter verga dering). Verder zijn er onder de niet betalen de menschen bij, die beweerden van het licht geen profijt te hebben, doch aan gezien daarin zoowat voor wat betreft de meeste gevallen is voorzien, durf ik hopen dat ze thans wel zullen be- ttalen. Tegen de verder onwilligen zal de gemeente ingrijpen. Ey zijn er die het heel goed kunnen betalen. Ik dank de Commissie voor haar nauwkeurig onderzoek en ik stel voor de rekening voorloopig vast te stellen zooals die is aangeboden. Met algemeene stemmen de wet houders blijven buiten stemming wordt daartoe besloten. 3. Aanbieding gemeentebegrooting. De ontvangsten van den gewonen dienst zijn geraamd op 82.745.87 en die v. d. kapitaaldienst op 19342.43. Voorzitter. Ik stel voor om dezelfde Commissie te benoemen om de begroo ting te onderzoeken. Daartoe wordt besloten. Een schrijven van de heeren Gebrs. van Dijk, ondernemers van de autobus dienst „Onze Dienst", waarin dank wordt gebracht voor de verleende subsidie. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Van Buuren. Wanneer gaat het licht aan. Het is 's avonds al zoo donker. Voorzitter. Daarover is in de verga dering van het Dag. Bestuur ook ge sproken. De bedoeling is om met de eerstvolgende donkere maan de lam pen aan te steken. Gaat men zoo vlug daartoe over, dan wordt het bedrag zoo groot, dat het niet is te betalen. Bij de oprichting van het bedrijf is gezegd dat zou worden begonnen met 1 Octo ber en geëindigd met 1 April. Omdat over het erg donker zijn is geklaagd, is van deze bepaling afgeweken. Gaat i men er echter zoo ver van afwijken, dat men met 1 September al gaat be ginnen en misschien op het eind van April eindigen, dan zal het bedrag zoo hoog zijn dat het niet is te betalen en j dat is ook niet prettig. Van Buuren. Het polderbestuur is bezig met de zaken in orde te maken zoodat men bij de Gereformeerde Kerk en in Hoog-Meeuwen beter water krijgt. Van de provinicie heeft men toestemming gekregen om onder den Provincialen weg een pijp aan te bren gen, maar later is men met de bood schap gekomen dat daarvoor jaarlijks een bedrag van 2,50 moet worden betaald. Dat is een bedrag tegen 5% rente berekend van 50. Daar komen ze nu pas mee aan. Kan de gemeente daar niet eens over schrijven. Dc Pro- Capelle nanr Markt 2. Petrus G J Rutten van Dinteloord naar Stationstr. 88. Wil- vinoe laat in groote circulaires met j10]mïna m van Drongelen van Drunen naar groote enveloppen, weten dat dc water- loopen goed schoon moeten worden ge houden en als ge dat doet laten ze je betalen. Van Beek. Dat zelfde heeft de polder hier ook gehad..Daar schijnt nu een maal niets aan zijn te doen. Van Buuren. Dat is toch een fout en zoolang als daar niet op wordt gewe zen blijft die fout bestaan. Voorzitter. Ik beloof u daarover te zullen schrijven. Van Buuren. In de vorige vergade ring, bij de bespreking over het formu lier van het gebed, hebt u gevraagd om daarover niets in de courant te vermelden. Het is toch een ingrijpende kwestie en dat mag gerust worden ver meld. Ik heb ook over Mattheus 6 ge sproken en daarvan niets in de notulen gezien. Voorzitter. Ik herinner me dat u daarover hebt gesproken maar u zal me moeten toestemmen dat het onmo gelijk is om alls in de notulen op te nemen. Wil men dat, dan kan men ge rust een paar stenografen neerzetten. Bovendien is het de bedoeling dat van het verhandelde alleen maar een za kelijk verslag wordt gegeven. Aan de heeren verslaggevers heb ik gevraagd de discussies niet op te ne men. Ik had de vergadering ook zoo lang kunnen schorsen, maar dat deed ik niet graag omdat dc heeren ver slaggevers dan zoo lang de straat op moesten gaan, en ik stel zooveel ver trouwen in die heeren dat ze iets niet zullen opnemen als daarom wordt ge vraagd, dat ik ze gerust bij de dis cussies toelaat. Ik had het beter gevonden de discus sies niet te laten vermelden omdat men zich in de gemeente dan ook met het geval te veel gaal bemoeien. Van Buuren. Heeft de Raad zich daar maar bij neer te leggen als u in ge heime vergadering iets wil bespreken. Voorzitter. De raad kan dan beslui ten, dat hel in openbare, vergadering zal worden besproken en dan heb ik er me bij neer te leggen. Van Buuren. Hebt u nog niets ge hoord van de Kroon over het door U wonen buiten de gemeente! Ik ben daar erg nieuwsgierig naar. Voorzitter. Ik heb gezegd dat dit antwoord wel een paar maanden zou uitblijven. Zoodra er antwoord is zal ik het laten weten. VeWïer niets meer aan de orde zijnde en niemand meer hel woord ver langende, sluit de Voorzitter de Ver gadering. Stationstr. 30. Anna J. Boers van Tilburg naar le Zeine 7. Joachim J A v <1 Aa van Goirie naar Besotjenschesteeg 13. Karei J Dollekens van-- Raamsdouk naar Station straat 1)7. Huberdina Lomraers van Dru nen naar Mr. van Coothstr. 2Gc. Johanna II Brekelmans van 's Bosch naar Laageinde 118. HERPT. Over de maand Augustus 1920. Geboren Jacobus M z.v. Jac. A-Verhoeven en Ca- tliarina van, i'orven. Adriaan W z.v. Ma rinas de Hart en Maria Elizabeth Couwen- berg. Gjjsbertus Gornelis z.v. Willem Kuys en Johanna Oath. Verbunt. Overleden Johanna W. M. de Wiltt oud 21 jaar. GEERTRUIDENBERG. Geboorten Adriauus z.v. L. van Boekel-de Wfls. -- Godefridus Adrianus z.v. F. S. Voermans- van Kaam. Adrianus Wilhelmus Johan z.v. W A Suise-van Dongen. Pieternellu Catliarina d.v. H. Vissers-van Herwjjnen. Johannes Heiulrikus z.v. A Bogaards- Pauwels. Johannes Petrus z.v. Jan Ver hagen-van Dongen. Arnoldus Johannes z.v. J de Ruyter-Venus. Wilhelmus z.v. W. de Vrics-Goossens. Johanna Huber dina d.v. J J de Bodt-Smit9. Huwelijken Cornelis Wilhelmus Krols oud 26 jaar en Johanna Maria Pruij9ten oud 21 jaar. -- Franciseus Cornelis Zijlmans oud 27 jaren en Cornelia Rulens oud 24 jaar. OverlijdenAdriana van der Griend oud 88 jaren. Sara Maria Constantia Mus- quetier, oud 78 jaren. Antonie Kilesteija wedn. van P. van Tilborg oud 81 jaar. -- Adriana Pigmans geh. A. van Alphen, wed. van P .T Gualzatta oud 59 jaar. Adriana Leemans geh. C K Sonderman, oud 75 ja ren. Hubertus Johannes Goossens oud 4 jaar z-v. P C Goossens-Blok. Adrianus Wilhelmus van Boekei oud 3 weken z.v. L. van Boekel-de Wijs. Hendrika demen tia Nooijen oud 4 maanden d.v. J S J Nooij- en-Henraat AGENDAS WAALWIJK. Zaterdag 4 Sept. Programma ver Koninginnedag. Zaterdag ten half vier vergadering in het Bondsgebouw en daarna schiet oefening van den Bijzonderen Viij- willigen Landstorm. Zaterdag ten half acht vergadering van de R K Handelsreizigersvereen., Afd. Langstraat, in het café van den heer A. van Vught Zaterdagavond 8 uur Bestuursver gadering Liedertafel Oefening en Ver maak. Zaterdag 11 Sept. Witte Bioscoop, „Het Monster", 8 uur. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liederiafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 Sept Repetitie Lieder- fafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12 uur. Zondag 12 Sept. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 Sept Flora Bioscoop. „De weg naar het Paradijs", 6 en 87a uur- Zondag 12 Sept. Witte Bioscoop, „Het Monster", 6 en 87, uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandagavond 87a uur. Algemeene vergadering van „Waalwijks Belang", Musis Sacrum. Dinsdagavond 87a uur. Algemeene vergadering van Waalwijks Gemengde Zangvereeniging, Hotel Verwiel. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Maria J J d.v. Petrus Donker en Ca tliarina O van den Assem. Sebastiaua P. M. d.v. Joannas W v d Grieudt en van Cor nelia A v d Pennen. Cornelia M G d.v. Adrianus G J M van Iersel en Cornelia G M Hens. Johannes Th z.v. Marinus Klein geld en Cornelia M van Disseldorp. Anna A M d.v. Adrianus C Vermeer eu Johanna M de Lefler. Martina d.v. Jacobus M v.d. Schans en Neeltje van Dongen. Maria II d.v. Johannes W Klerx en Christina C Kroot. 4 Huwelijken Petrus A van Veldhoven 27 jaar en Maria M. van Ooyen 19 jaar. Johannes C van Oostrum 26 jaar en Petronella C Castelcijns 34 jaar. Vertrokken Arnoldina Adr. Lombarts naar Boxtel. Anna Th. v d Krabben naar Oud-Heusden. Johanna C E Verhoeven naar Hooge- Lage-Zwaluwe. Petronella M H v d San- den naar Hooge& en Lage-Zwaluwe. Adri anus O C Donkers naar Duiven. Waltlie- ra M P Klerkx naar Hooge- Lage-Zwalu we. Antoon van Tufjl naar Geffen. Ingekomen ifans Schohl van Frankenthal naar Groo testraat 310. Paul Dierauer van Oburur- sel naar St. Antoniusstr. 19. Albert Foil van Mürrhardt. Johan M Ituhl van ran- kenfeld. Frits Hemming van Weseke. IEugen Israel van Heijlbron naar Grootestr. 208. Anna E van Dongen van Sprang- Waalwijk, 9 Sept. '26. Eieren 7—8 ct. Varkens f 15—f 20. 's Hertogenbosch, 1 Sept. 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1747 stuks. 61 stuks kalveren. 808 stuks hoornvee. 788 biggen. 59 zeugen. 31 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 250—f 380 p. st. Kalfvaarzen van f 225—f 300 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 210 Vette ossen en koeien van f 0.50 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0 42 p p 2e kw Pinken van f 80—f 145 per stuk. Zeugen van f 90—f 140 Der stuk. Biggen van f 2.25—f2 50 per week. Schapen van f 18—f 26 per stuk. Zuiglammeren van f 15—f 20 p. stuk. Iste kwaliteit vetvee en kalfvee iets wil liger. Overigens lui prijshoudend. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 6 Sept. en 9 Sept. 1926. Kipeieren: Hoogste prijs f 8 30 Middel prijs f 7 80—f 7.00 Laagste prijs f 5.50 Eendeieren f 625.-f 0 00 Totaalaanvoer 265.000 stuks. Handel kalm. Vult direct het inteekenbiljet in voor eene advertentie in het „Officieel Programma*' van den Xllen Diocesanen Katholieken dag te Waalwijk, zendt het aan een der Commissieleden of stelt het ter hand aan (jepgene die uw antwoord komt halen. kommissie Pers en Propaganda. GEMENGD NIEUWS. In di Fransche bladen lezen we, dat een 50-jarige invalide oudstrijder te Si Denis bij Parijs zichzelf met een revolverschot door het hart van het leven heeft beroofd, omdat zijn doch ters het haar hadden laten afknippen. Een poos geleden, toen zijn dochters haar plan aankondigden, had hij reeds gedreigd dat hij zich zou doodschie ten als zij het deden en nu zij haar plan ten uitvoer hebben gebracht, heeft hij ook aan zijn bedreiging gevolg gegeven. Naar Belga uit Zurich meldt, is een Nederlandsch koopman, woonach tig in België in den trein Milaan— Zurich door twee mannen beroofd van 180.000 gulden Op een afgelegen hoeve op het hoogland van Monestier de-Clermont hebben roovers een 75—jarige vrouw met bijlslagen gedood en haar tachtig jarigen stokdooven echtgenoot In een kamer opgesloten Met een buit van ongeveer 800 francs gingen zij er van door.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10