nieuwe gezichtspunten geopend wer den, het vooralsnog daarbij zouden laten. Nu ontvingen wij onderstaand schrij ven, dat deze zaak van een geheel an dere zijde belicht en andere gezichts punten onder de loupe neemt, nog wel van een der aangevallenen en inet name onderteekend. Om deze redenen nemen wij het op in ons blad en waar het hier geldt, dengene die deze rubriek voor zijn rekening heeft, geven we het de plaats, die het toekomt. Overigens is de pole miek hieromtrent gesloten. Red. „KAATSHEUVEL OP Z'N SMALST" Aan A. L., aan X. en aan den Cinema-dwaas „Wat". Het trio roofridders met gesloten vi zier, belust op wraak, snoevend op lage eerroof, prat op een laagbevochten ver meende zege, behaald ten koste van Kaatsheuvels naam! Ik moest U feite lijk geen letter waardig keuren, waar ge schroomt uw naam te plaatsen on der uw lage, plaats-onteerende afkam- merij, doch liever in 't geniep werkt met een air of geheel Kaatsheuvel aan uwe zijde ware. Ge toont U het kliekje, dat in 't don ker samenzweert, omdat ge 't licht schuwt, dat in 't geheim kankert en afbreekt, doch nimmer iets deed voor 't welzijn, voor den naam, of de eer van de plaats, hare bevolking, hetzij groot of klein, hare vereenigingen of in dustrieën. Gij geniet als uw troepje bier- of jenever-tra wanten gnuift om uw onbenullige, nooit geargumenteer de critiek, die steeds en in alles mank gaat aan eerlijkheid en oprechtheid en met eere zou mijn opschrift als parool voor Uw samenscholingen dienen: „Kaatsheuvel op z'n smalst". Gij zwijgt als een graf op vergaderin gen waar U met alle graagte het woord verleend wordt zoo ge de belangen der plaats mee wilt helpen dienen, doch raaskalt en kankert op de scheerbank en op de hoeken der straten, zooals ten eeuwigen dage de ontevredenen deden die in afbrekende critiek hun voedsel en neerhalende afkammerij hun drank vonden. Uwe macht is kan keren, uwe grootheid afkammerij, uw leven leugen en laster. Waarom riep Mijnheer A. L. op de algemeene jaarvergadering van 1925 't bestuur van Iv. B. niet ter verantwoor ding over den hoofdprijs van 't kegel concours in Tilburg gekocht? A. L. had dan kunnen vernemen dat dit geschiedt was op advies, niet van kankeraars, doch van specialiteiten op 't gebied van organisatie van kegelwed strijden. A. L. had dan kunnen verne men, dat door 't koopen van dezen lsten prijs hij één der bekendste kegelaars uit Brabant de medewerking verzekerd was van een heele groep sportieve royale kegelbroeders uit Tilburg, die op één avond meer aan het Kioskfonds in Kaatsheuvel offerden dan dezen hoofdprijs waard was. Was dit koopen van dezen hoofd prijs te Tilburg van K. B. zoo'n reuzen- flater? 't Was K. B. met de organisatie van dit concours te doen een kiosk fonds te stichten. Zoo ze hierin ge slaagd is, heeft ze dit aan de mede werking van alle deelnemers te danken gehad. Dat onder deze deelnemers de Kaats- heuvelsche leveranciers van de andere prijzen flink zijn opgekomen erkent K. B. gaarne, dat echter de sportieve royaliteit van Tilburg voor den aan koop van dezen eenen prijs veel groo- ter geweest is, moest de Kegelcommis sie bij 't opmaken der kas vaststellen, 't Was K. B., in dezen om de dubbel tjes te doen en die heeft Tilburg in verhouding veel royaler geofferd dan Kaatsheuvel. Het cadeau door K. B. na mens de burgerij den Burgemeester aangeboden is NIET te Tilburg, doch in Magazijlt „Brabantia" te 's-Bosch gekocht, een firma op wier naam wel niemand iets zal afdingen. Kon A. L. ons hiervoor in Kaatsheuvel een adres wijzen? Als A. L. toe noem uw naam eens -en speel eens open kaart een prima salonameublement noodig heeft koopt hij dat in Kaatsheuvel? Koopt hij dat gekozen uit een monsterboek, of gaat hij dan ook zien daar waar hij weet iets. te vinden, dat hij betasten en beoordeelen kan? We hebben alle respect vobr het ini tiatief en den ondernemingsgeest van een firma „De Zon" ten onzent; zoo er ééne firma is, dan is het deze die de belangert onzer plaats op beste wijze dient, doch we zijn ervan overtuigd, dat deze firma, royaal als ze is van op vatting, gaarne zal toegeven, dat we bij het aankoopen van bovengenoemd ca deau niet in hun magazijn terecht moesten, doch daar gekocht hebben waar de naam der zaak ons de hoogste garantie van deugdelijkheid en ver trouwen biedt. En A. L. wat heeft K.B te maken met 't aankoopen van de prachtklok door de gemeente-ambtena ren? en wat met 't aankoopen van de bloemenmand door de gemeente bij gelegenheid van het Burgemeestersju bileum? Moet ge zelf nieit erkennen, kankerende, afbrekende, mopperende 4- L., dat uw critiek beneden peil is? Steek uw hand in eigen boezem en on derzoek of gij zelf vrij uitgaat met wat ge anderen ongemotiveerd aan wilt wrijven. De droeve ridderfiguur X sleurt K. B. met de haren bij de Woningbouw- f vereeniging „Volksbelang". X wil) schrijven en daarom gaat het: van dik I hout zaagt men planken. Of X de juiste feiten en motieven al kent of niet kent kan hem weinig schelen. Hij kent blijk baar 't spreekwoord: Lieg maar raak, er blijft ligt iets van hangen. Hoe komt ridder X er toe Voorzitter en Secretaris der Bouwvereeniging „Volksbelang in de schoenen te schuiven als zouden zij vervoerd. De andere arbeider heeft slechts een lichte inwendige kneuzing bekomen. Ook hij is naar het zieken huis gebracht. Te Maastricht is gisteravond het 8-jarig jongetje J. uit de St. Antonius- straat in het bassin bij het spelen ver den oud-gemeenteopzichter benoemd dronken Z in IhI Ts nn^L.M hebben als opzichter dér uit te voeren i dronken'Z,J" W ls opgehaald. mm In haar villa te Hereford (Enge- land) zijn twee zusters, resp. 58 en 65 jaar oud, doodgeschoten. Een 45-jarige huisknecht, die reeds 22 jaar bij de familie in dienst was en dezer dagen zijn ontslag gekregen had, werd gearresteerd, onder beschuldiging, den dubbelen moord gepleegd te heb ben. Het drama heeft zich als volgt af gespeeld De huishoudster der twee zusters bevond zich in de keuken, waar de oudste der gezusters haar instructies gaf voor de bereiding van het middag, maal. De huishoudster vroeg toen, of de huisknecht, die zeer onder den indruk was van zijn ontslag, nog een week mocht blijven, doch zijn bejaarde patrones weigerde dit verzoek in te willigen. Toen de oude dame de keuken verliet, hoorde men plotseling een schot knallen en zij viel op den grond. Haar zuster kwam, op het hooren van het schot, uit een andere kamer toeijlen. Op het zelfde oogenblik viel er een tweede schot en trof ook de jongere zuster, die, evenals de oudste, stervend op den grond bleef liggen. Toen het andere pesoneel, verschrikt door het lawaai, kwam toesnellen, nam de huisknecht de vlucht en sloot zich in zijn kamer op. De dienstmaagden hieven een luid gejammer aan en onmiddelijk liet men. een dokter halen. Toen deze ter plaatse verscheen, waren de twee slachtoffers van den moordaanslag reeds overleden. De politie werd ontboden en kon eerst na een uur van den moordenaar gedaan krijgen, dat hij uit zijn kamer kwam en zich gevangen liet nemen. Uit de omstandigheid, dat de man aar. de keel gewond was, leidt men af, dat hij gepoogd zou hebben, zelf moord te plegen. De beide mannen, die bekend hebben nabij Leiferde den aanslag op den sneltrein Berlijn —Keulen te heb ben gepleegd, hebben ook nog ver klaard, dat het in hun bedoeling heeft gelegen den sneltrein naar Amsterdam te doen ontsporen. Zij hadden het hierbij voornamelijk op de postzendingen gemunt. De nacht, waarin zij hun plan ten uitvoer wilde brengen, was buiten gewoon helder. Zij hadden van te voren de dienstregeling bestudeerd en wisten wanneer de sneltrein voorbij moest komen. Zij verwijderden eenige moeren en bouten, maar tot hun groote verbazing reed de Amsterdamsche sneltrein met groote vaart door zonder te ontsporen. Zij hebben daarop een dwarsligger verwijderd met het gevolg, dat de Keulsche sneltrein het lot on derging. dat eigelijk voorden Amster- damschen sneltrein bestemd was. De landlooper Schröder, die te Schötmar van Weber had vernomen wat deze op zijn geweten had en daarop .de politie waarschuwde, zal 27000 Mark, het grootste gedeelte van de uitgeloofde belooning, krijgen. Hij heeft reeds voorschot ontvangen en zich nieuwe kleeren aangeschaft. Hij wil, nu hij wat geld heeft, een nieuw leven beginnen. De „Deutsche Alg. Ztg." verneemt uit Riga. dat dicht bij deze plaats het kleine passagiersschip „Neubad" in volle zee is vergaan. Alle passagiers en de geheele bemanning, ongeveer 40 man, zijn verdronken. De hooge zee maakte het reddingswerk onmoge lijk. De meeste Parijsche eethuizen hebben zich aan de aanschrijving van de prefectuur tot inkrimping van de menu's gehouden. De bepaling, dat een volledig diner niet meer dan twee gangen mag tellen, ontmoet geen be zwaren. De gasten van de groote restaurants zijn met een visch— en een wildschotel, door hors- d'oeuvres en toespijzen aangevuld, wel tevreden. Lastiger staat de zaak voor de kleine eethuizen, waar men h la carte pleegt te eten. Daar levert de bepaling, dat er op de kaart niet meer dan vier vleeschgerechten, waarvan een wild moet ziin, en drie groenten mogen voorkomen wel eenig bezwaar op, voor namelijk omdat zekere rundvleesch- schotels zijn verboden, welke zeer in trek zijn en die bovendien het vet moeten leveren voor het bakken van pommesfrites. Het bakken van aardap pelen in olie komt voor de kleine restaurants te duur uit. Een ander be zwaar is, dat sommige eethuizen aan contracten met leveranciers vastzitten, waardoor het hun nog niet mogelijk is de vleeschschotels tot vier te beper-1 ken. Dit geldt ook voor zoogenaamde 1 afvalschotels, als lever, nier, zwezerik enz., waarvan er maar één op het menu is toegestaan. Dit zijn echter alleen bezwaren voor de restaurateurs al zijn ze er daar niet minder om; het publiek past zich bij den bezuinigings maatregel goedmoedig aan. schilderwerken aan de 50 niet .30 woningen der vereeniging? Mijnheer X dat was een besluit der Algemeente Vergadering der B. V. en geen machtmisbruik van Voorzitter en Secretaris. Dat het schilderwerk in eigen beheer wordt uitgevoerd is even eens een besluit der Algemeene Verga dering. Dat geen inschrijving werd ge houden onder de Kaatsheuvel sche schilders is alweer een besluM der Algem. Vergadering. Dat alleen de fir ma van R. aangevraagd werd prijsop gave te doen van de uit te voeren wer ken was wederom een besluit der Al gemeene Vergadering. Dat de andere schilders uit K. hierbij gepasseerd zijn besliste de Algem. Vergadering, omdat zij de ondervinding opdeed, dat verf- werken door deze firma's voor de Bouwvereeniging Volksbelang uitge roerd, hij lange niet voldeden aan de eischen die de vereeniging hieraan met recht stellen moest. De bewoners der huizen der Bouwvereeniging komen hierbij als evenzoovele getuigen pp. De gedupeerde schilders hebben in dezen de schuld hij zich zelf te zoeken en hun past beter een rouwmoedig mea culpa, dan een kankeren en mop peren waar niets mede bereikt wordt. De vergadering der Bouwvereeniging overwoog bij hare motieven op de aller eerste plaats: hoe kunnen we gega randeerd degelijk werk krijgen en meent daarmee én zuinigheid én hespa ring te dienen, al is ze ook in dezen aan niemand verantwoording van haar da den schuldig. En nu roofridder „Wat", de cinema dwaas, de bioscoop-zot, de veel woor den sprekende niets argumenteerende filmgek. „Wat", „Half-Wat" of „Nul" staan U de menschen in den weg, die met op offering van tijd, moeite en geld hun krachten disponibel stellen voor 't wel zijn der plaats? Hoe durft gij op zoo onridderlijke wijze met slijk werpen, ge heimzinnig verscholen onder uw niets zeggende psendoniem? Zijn de men schen die hun werk onbaatzuchtig en belangeloos doen niet met algemeene stemmen in hun functie's gesteld, ook nog toen zij aan de beurt van aftreding waren? Is het soms ALLEEN plicht van de Vereeniging K. B. om de belan gen der winkeliers te dienen? Waar om stichten dezen niet evenals in Waalwijk, Tilburg, 's Bosch, Breda etc. een Winkeliersvereeniging waar in opofferende somenwerking de belan gen van den winkelstand behartigd worden. Is K^B. soms alleen voor hen geschapen en moeten de algemeene be langen niet zwaarder wegen? Ieder der bestuurderen van K. B. stelt met graagte zijn mandaat disponibel en zou er prijs op stellen anderen in hun functies gesteld te zien, die met meer succes de belangen der plaats weten te behartigen. Zoo zij heengaan zullen zij echter de bewuste zelfvol daanheid meenemen op onbaatzuch tige, belangelooze wijze gewerkt te hebben aan den gröei der plaats, voor 't welzijn der bevolking en voor den bloei der vereenigingen. Dat een kleinzielige eerroover dit niet erkennen wil laat een ieder onzer Siberisch koud. We kennen allen 't spreekwoord „Ondank is 's werelds loon" en we zijn er van overtuigd dat „Wat" zoo hij aan den publieken weg komt timmeren dit eveneens aan den lijve voelen zal. We hopen echter voor hem, dat wan neer hij met zijn kliekje roofridders den zege zal hebben bevochten geen ander trio eerroovende criticasters zal opstaan 0111 op even laaghartige, genie pige wijze zijn werken te bevitten. DAN zal het Kaatsheuvel wel gaan! J. TUERLINGS, Secr. Bouwver. Volksbelang en Vereeniging K. B. Bij J. T. legde deze week reeds een D. W. L. van slechts 4 maanden en 0 dagen oud. Op verschillende plaatsen komen weer kippenziekten voor, sommige met doodelij^en afloop. Voor de meeste kippenhouders zijn de oorzaken on bekend. GEMENGD NIEUWS. De 2'/2-jarige P. de V., uit de Haspelstraat te Rotterdam die in de ouderlijke woning in een kuip heet water gevallen is, is aan de bekomen verwondingen overleden. Gisteren is te jutfaas het 5-jarig zoontje van den heer R. aldaar, bij het spelen in den Vaartschen Rijn gevallen en verdronken. Gisteren is aan het in aanbouw- zijnde gebouw van de Coöperatieve -landelsvereeniging van den N. C. B. Noordbrabantsche Christelijke Boeren bond) te Veghel een doodelijk ongeluk gebeurd. Twee arbeiders waren bezig met klinkwerk aan de transportbaan n de kap van de nieuwe Chililoods. Eensklaps stortten beiden naar bene den, met het gevolg, dat de 24 jarige ongehuwde A. Machielsen uit Woens- drecht ernstig aan het hoofd verwond werd, zoodat de dood onmiddelijk intrad. Het lijk is naar het gasthuis ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK TUSSCHEN VOORSCHOTEN EN LEIDEN. Zooals wij gisteravond bulletineer den, is op de spoorlijn Den Haag Leiden, op korten afstand van de hal te De Vink, Donderdagmiddag om ongeveer drie uur een buitengewoon ernstig spoorwegongeluk gebeurd. Door een nog niet opgehelderde oor zaak is de sneltrein D 218 van Rotter dam naar Amsterdam, die om 2.21 u. uit Rotterdam en 2.48 u. uit Den Haag was vertrokken, ter hoogte van het wachthuis 110. 59 ontspoord. De loco motief, een machine van het zwaarste typd heeft den trein klaarblijkelijk nog over korten afstand meegetrokken, doch is daarna vastgeloopen en ge kanteld, evenals de erbij behoorende tender, en het op den tender volgende post rijtuig. Een achter het postrijtuig gekoppelde bagagewagen, kwam dwars op de baan te staan, evenzoo het vol gende personenrijtuig, dat tevens ge deeltelijk van den spoordijk af en in de erlangs loopende sloot gleed. De verdere wagens van den trein geraak ten eveneens uit de rails, maar bleven gelukkig rechtstandig. Het eerstvol gende derde klasse-rijtuig liep tegen den grooteu dwars over de baan staan- den personenwagen op, waarbij de voorste en achterste compartimenten van dat rijtuig in elkaar gedrukt en gedeeltelijk versplinterd werden. De overige rijtuigen bleven onbeschadigd. De slachtoffers. De trein was als gewoon zeer bezet. In het van den dijk gekantelde perso- nen rij tuig en wel in het eerste com partiment zaten de heer en mevrouw Lobo-Braakensiek, de bekende tooneel- spelers, die niet alleen zwaar gewond werden, maar ook in den sloot te wa ter raakten. De heer Lobo werd uit het in tweeën gebroken compartiment te gen den wal van de sloot geworpen. Toen men hem ophaalde, bleek hij reeds den geest gegeven te hebben. Mevrouw Greta Lobo kwam naast het compartiment half in het water, half op het land terecht. Zij werd onmidde lijk aan den wal gebracht,, doch toen dit geschied was, bemerkte men, dat zij aan het ouderlijf zwaar gewond was. Een van haar beenen was totaal van den romp gescheiden, het andere hing er verbrijzeld bij. Binnen weinige oogenblikken bezweek ook zij. I11 het zwaarst geteisterde gedeelte van den trein drie compartimenten heeft zich voorts nog een passagier bevonden, die eveneens over de sloot werd geworpen, maar hoewel vrij ern stig bezeerd, toch geen noemenswaar dige wonden bleek te hebben. Op de locomotief bevonden zich een opzich ter machinist, de heer van Khoon uit Amsterdam, de machinist H. Müller uit Amersfoort en de leerling-machi nist Van Ettikhoven, eveneens uit A- mèrsfoort. Den opzichter heeft men onder de kolen van den tender, die hem gedeeltelijk hadden bedolven, le venloos te voorschijn gehaald. Hij was door den uit de leiding van de stoom fluit, die door den schok afbrak, ont snappenden stoom én het vuur van •den vuurhaard, waarin hij gevallen moet zijn, geheel verbrand. De machi nist, die aan de rechterzijde van de machine stond, welke boven kwam te liggen, is geheel ongedeerd gebleven. Minder goed is het met den leerling machinist gegaan. Ook hij had erge brandwonden opgeloopen en klaagde tij deus het transport naar Leiden over hevige inwendige pijnen. I11 den loop van gisteravond bereikte 011s het be richt, dat ook hij bezweken zou zijn. Verder hebben ernstige wonden ge kregenmevrouw Eichstrick uit Ber lijn, de heer B. H. Hageman uit Zoe- terwoude, de heer J. J. Metz, Berge- sehestr. 226 te Rotterdam en mej. van Scha ik, Breestraat 114a te Leiden. Minder ernstig gewond zijn de 4-ja- rige Christina Barthe, mevrouw van Raalte-Ommering uit Vlaardingen, de lieer A. de Vries, Sarphatistraat 99, te Amsterdam, mevrouw Schweyger- llarms, 2de Jan van] der Heydenstraat Amsterdam en dr. Suermondt, die in de sloot viel en een hoofdwonde kreeg. De hulpdienst. Er kwam onmiddellijk van vele kan ten hulp. Zeer kort na het bekend wor den van het ongeval was dr. Birkhof, de spoorwegarts te Voorschoten, reeds ter plaatse, evenzoo dr. van der Stoel uit Voorschoten, die de eerste hulp verleenden. En spoedig daarop kwam ook de gemeentelijke geneeskundige dienst uit Leiden, onder bevel van dr. Horst, onmiddellijk gevolgd Moor den Leidschen eerstje hulpdienst^ /onder leiding van dr. Driessen op het ter rein van de ramp. Ook in Den Haag werd aanstonds toen men daar kennis kreeg van de ramp, de eerste hulp dienst gemobiliseerd, die met groo,t materiaal naar de plaats van de ont sporing vertrok. Terzelf dertijd had de afdeeling 's Gravenhage van 't Ned. Roode Kruis reeds een duto met eenige leden van de Haagsche transportcolonne onder leiding van dr. Rümke naar Voorscho ten afgezonden, terwijl om ongeveer halfvijf nog een ambulancetrein, die op het Haagsche spoorwegemplace ment was samengesteld, daarheen was gedirigeerd. De garage van Oostrum te 's-Gra- venhage stelde het Hoofdbestuur van het Roode Kruis een ziekenauto ter beschikking, die onmiddellijk daarop naar de Vink afreed. Korten tijd na het ongeluk kwam de Parijsche trein uit Amsterdam bij het blokhuis 110. o9 aan. Daar de weg ge heel versperd was kon hij de reis niet \er\olgen, en is hij dan ook terugge gaan. De passagiers, die in den ver ongelukten trein hadden gezeten en ongedeerd waren gebleven, zijn gedeel telijk naar Den Haag gebracht, ge deeltelijk op eigen gelegenheid naar Leiden verder gegaan. Men begrijpt, dat de consternatie onder hen zeer groot was. Naar verluidt hadden eeni- gen hunner nog onbeteekende verwon dingen, schrammen en builen opgeloo pen. De lijken van de omgekomenen en de gewonden zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Korten tijd 11a het ongeval was het Haagsche parket, vertegenwoordigd door mrs. Polman en Enger, reeds ter plaatse. I11 den verderen loop van den middag kwamen ook ir. Van Manen, van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, ir. Maas Geesterauus, de chef van weg en werken, ir. baron Van Panthaleon van Eek en andere spoor wegautoriteiten ter plqatse. üpru i m mgs werkzaa mheden. Uit Amsterdam, Haarlem en Den Haag werden werktreinen afgezonden, waarvan liet personeel onmiddellijk begon metj de werkzaamheden voor het vrijmaken van de baan. Het verkeer over de lijn is middeler wijl volkomen gestremd. Tusschen Leiden en Den, Haag wordt er in voor zien door de Zuid-Hollandsche Tram wegmaatschappij, welke alle spoor- abonnementen en plaatskaarten op haar trams tusschen Leiden geldig heeft verklaard. De Parijsche trein en alle andere treinen, die gewoonlijk tusschen Leiden en Den Haag loopen, gaan over Gouda. Het voornemen was de twee dwars over de baan staande rijtuigen door te branden. Men hoopte op deze wijze tenminste heden Vrijdag vóór den mid dag één lijn vrij te hebben. De loco motief zal waarschijnlijk niet voor Za terdag gelicht kunnen worden. De 111a- terieele schade is betrekkelijk gering. Op de plaats van het ongeluk. Zoo spoedig als het gerucht van het spoorwegongeluk nabij Voorschoten tot Den Haag was doorgedrongen, zijn wij per auto naar de Vink gegaan om bijzonderheden over den aard en de toedracht van de ramp te vernembn. Toen wij er aankwamen waren de we gen reeds vol met auto's en fietsen van menschen, die men moet zich erover verwonderen zoo snel van Leiden en uit Voorschoten waren gekomen 0111 hun nieuwsgierigheid te bevredi gen. Artilleriemanschappen en perso neel van de opleiding voor de kust wacht onder bevel van kapitein de •lough, den waarnemenden garnizoens commandant van Leiden, die onmid dellijk 11a het bekend worden van het ongeval hulp had aangeboden en met zijn onderhebbenden naar Voorschoten was vertrokken, hield hen op een af stand. Ook ons viel het in den beginne niet gemakkelijk den verongelukten trein te naderen, want vanwege het Haagsche parket waren de strengste orders gegeven om eenieder van het terrein te weren. Toen wij dan echter toch wat dich terbij gekomen waren, bleek de om vang der verwoesting, door het ongeluk aangericht, nog veel en veel grooter te wezen dan zich van een afstand reeds liet vermoeden. Als een desolate ruïne lag het voorste gedeelte van den trein over de baan. De locomotief, naar links omgeslagen, met één zijde plat op de baan gedeeltelijk tusschen, gedeeltelijk op de rails. Daarachter 't postrijtuig, eveneens op zijn zij. Veel erger dan deze twee waren ech ter het bagagerijtuig en het daarop volgende A B-personen rij tuig (1ste en 2de klasse) gehavend. Deze twee rijtuigen hebben blijkbaar zichzelf tegen de door de locomotief, den tender en het postrijtuig op de lijn gevormde barricade van den dijk gedrongen.. Zij lagen er dwars op, hun achterste wielen hoog boven de ont zette rails, het voorste stuk van beide wagens versplinterd en gedeeltelijk in het: water van de langs den dijk loo pende sloof oudergedompeld. Vooral het personenrijtuig was als liet ware gekraakt. De geheele voorwand was er afgerukt, het dak boven de drie eerste compartimenten versplinterd, de brokstukken drijvende op het wa ter. Het noodlot heeft gewild dat de heer en mevrouw Lobo-Braakensiek in het allereerste compartiment van 't AB-rijtuig zaten. Zij kwamen uit Den Haag, waar zij gerepeteerd hadden voor een nieuw stuk, dat in liet Tria- non-theater aldaar zou worden opge voerd. Trag i sell e bijzo ml er he den Op den slootkant naast het ABB- rijtuig vond kapitein de Jongh uit Lei den een boek, dat bij nadere beschou wing Greta Lobo's rol bleek te zijn. E11 op de plaats waar Lobo gezeten moet hebben lag tragische ironie van het noodlot een exemplaar van het amusementsblad De Lach, waar mee hij zich blijkbaar den tijd gekort had. Over Lobo's einde wist men ons weinig bioznderheden te vertellen. Naar het schijnt heeft een onbekend gebleven passagier, die in het even eens gekneusde derde klasse rijtuig en nog wel vooraan zat, zich onmiddellijk 11a de ramp bizonder verdienstelijk ge maakt door zijn pogingen 0111 hem aau land te brengen. De sloot is echter zeer modderig. Lobo was, naar men

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7