KANTONGERECHT. P,N,E.M. gevolgd door de R.K. Werk- liedenbond die 2 kransen ook in de stoet meedroegen. Bij de ter aarde bestelling waren een groot aantal deel nemenden aanwezig. In het café „de Groenmarkt werd een vergadering gehouden voor het oprichten van een geitenfokkerij. Staandedevergadering traden 17 geiten houders, houdende 26 geiten toe. De heer A. Kommeren werd als voorzitter gekozen, M. van Gils als secretaris en F. van Gils als Penningmeester. Een zoontje van den werkman A. kwam spelenderwijs te vallen waardoor hij zijn duim brak. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen Onze dorpsgenoot de heer P. J Menne, onderwijzer aan een R. K. Jongensschool te Waalwijk is naar we vernemen benoemd tot leeraar aan de R.K. Middelbare Handelsavondschool aldaar. In de vacature in den gemeente raad ontstaan door het overlijden van den heer P. Stijnis is benoemd ver klaard de heer C. H. Schuller te Drimmelen. Ingevolge het preekbeurtenlijstje zal in de Ned. Herv. Kerk te Dongen des nam. 2,30 op Zondag 19 Sept. Ds. Vinck een vacaturebeurt vervullen, na vooraf te zijner plaatse (Drimmelen) des voorm. 10 uur te zijn voorgegaan. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal op Zondag 19 Sept. des voorm. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. EETHEN. De najaars-stierenkeu- ringen voor deze gemeente worden gehouden op a.s. Maandag 13 dezer, des n.m. ten 1 uur te Heusden en ten 4 uur te Almkerk. Op 23 September a.s. hoopt de in deze gemeente gevestigde Fok- en Contröle-vereeniging haar eerste Fok- veedag te houden. De heer E. van der Beek te Genderen heeft zijn stuk weiland „de Bulk" als terrein aangeboden. MEEUWEN. Door een der bussen Onzen Dienst" werd alhier van 's avonds een op den weg losloopend paard aangereden. Het dier werd zoo danig verwond, dat het later moest worden afgemaakt. Ook de autobus werd eenigszins beschadigd. Men ver moedt dat door onbekende personen het hek van het weiland is openge gooid, waardoor het paard op den weg kon komen. De chauffeur kon, doordat het verschrikte dier plotseling voor de auto sprong, eene aanrijding niet meer voorkomen. EINDHOVEN. B. en W. doen aan den gemeenteraad een voorstel tot het instellen bij wijze van proef, van een Zaterdagmiddagmarkt te Woensel. Ten aanzien van de wenschelijkheid van het instellen van deze markt loopen de meeningen zeer uiteen. De R.K. Middenstandsbond en de R.K. Winke liersvereniging adviseeren op het verzoek afwijzend te beschikken. Ook de Kamer van Koophandel komt tol een afwijzend advies, terwijl de R.K. Werkliedenvereniging „St. Josef" en de Eindhovensche marktventersver- eeniging de oprichting aanbevelen, In verband' met het ontbreken van overeenstemming in de verkregen ad viezen en gelet op de hooge kosten kunnen B. en W. vooralsnog geen vrijheid vinden den raad te adviseeren tot het instellen van een definitieve Zaterdagmiddagmarkt. Opdat evenwel werkelijk hunne blijken of aan de gevraagde markt behoefte bestaat, hebben B. en W. gemeend den raad te moeten adviseeren de Zaterdag middagmarkt bij wijze van proef voor een jaar in te stellen evenwel zonder dat ter plaatse eenige kosten voor bestrating van het terrein worden gemaakt. Het aanvangsuur der markt is bepaald op 2 uur. Hiermede is rekening gehouden met het groote getal marktkooplieden dat des Zater dagsmorgens de markt te Helmond be zoekt. Het sluitingsuur is bepaald in de zomermaanden op 7 uur, in de wintermaanden op 5 uur. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Sept. 1926 Aan het Internationaal Concours voor soli's, duetten en kwartetten, uit geschreven door de Kon. Erk. Muziek vereniging ,.Concordia"te Loonopzand op 17 en 24 Oct. a s. zal deelgenomen worden door enkele leden der R. K. Fanfare, alsmede door een kwartet daarvan. Zondagavond gaf het R.K. Man. nenkoor even buiten de stad onder Oud-Heusden in den tuin van het café van Mej. Goesten op verzoek een uit voering. Het aantal hoorders was on danks het niet zeer uitlokkende weder zeer groot en ze hadden volop gele- genheid te profiteeren, want zonder uitzondering werden alle nummers van het programma zeer verdienstelijk ge zongen, ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. - QUICK. Als slot van de reeks tourhooi wed strijden welke Quick gespeeld heeft, werd Zondag 1.1. de wedstrijd, gespeeld tusschen Quick I en D.F.C. II, Dord recht, welke in een 20 overwinning voor Quick eindigde. Bravo QuickersSchitterende wed strijden hebt ge thans achter den rug en niet volle vertrouwen zien de voet balsupporters de komende competitie wedstrijden tegemoet. Het. is dan ook een mooie prestatie om van de G wed strijden er 4 te winnen, 1 gelijk en 1 te verliezen. Hierdoor is Gudok voor één jaar bekerhoudster en krijgen we het volgend jaar wederom dergelijke wedstrijden. Er was Zondag dan ook een groote belangstelling om getuige te zijn van den eind wedstrijd _en velen hebben vol op kunnen genieten van mooi spel. De D.F.C.'ers, welke den aftrap had den, zitten direct voor het Quick-doel, waar de achterhoede gereed staat om in te grijpen, wat hun; goed afgaat. De Quick-doorbraken zijn steeds gevaar lijk, wat grootendeels komt doordat de vlugge spelers zeer actief waren. In een korte preriode weet Quick dan ook mooie doelpunten te maken, terwijl D. F.C., hoe goed zij ook speelde, geen kans zag het net te vinden. Stand met rust 20. In de tweede speelhelft is D. F. C. meerendeels in het offensief geweest, doch onze goed spelende verdediging wist steeds de D.F.C. aanvallen tè kee ren, zoodat Quick met 20 won. De voor Zondag a.s. vastgestelde competitiewedstrijd Quick—Zaltbom- i'iel is uitgesteld, daar Quick voor den N.Y.B.-beker moet spelen, tegen T.S.C., Oosterhout, R W. B. De laatste wedstrijd van het R.W. B.-tournooi, tegen Kaatsheuvel ge speeld, is zeer zeker wel de slechtste geweest. R.W.B. bracht er alleen voor de rust wat van terecht. Het was op merkelijk hobveel pech R.W.B. gehad heeftde stand 21 voor Kaatsheuvel, had zeer goed 3—1 voor RWB kunnen zijn. Na de rust liet RWB den moed zakken. Kaatsheuvel maakte hiervan gebruik en won verdiend met 41 De verdediging van Kaatsheuvel was safe, K. is de eenigste vereenigin welke van R.W.B. heeft gewonnen en kwam derhalve in het bezit van den prijs, een fraai statuette. H. E. C. De wedstrijd HEC—BW, 2 is geëin digd in een verdiende 31 overwinning voor HEC. Niettegenstaande HEC met twee invallers uitkwam, kon het BV\ er niet tegen bolwerken. Wel onderna men zij vele snelle aanvallen, maar ck verdediging met den linksback aan het hoofd, hield de vlugge BVV-voorhoede ?oed in bedwang. HEC nam voor de rust de leiding door haar middenvoor. Na de thee kwam BW sterk opzetten en maakte vrij spoedig gelijk. HEC pakt daarna nog eens extra aan en daar „Doms" nog voor een tweetal mooie doelpunten zorgde, bleef de over winning in Waalwijk. W.S.C.'é boottocht mar Dordrecht. Een schitterend geslaagde clubtocht mhg de reis, die het ijverige WSC-be stuur j.l. Zondag georganiseerd heeft met recht genoemd worden. Wat een amicale prettige stemming, wat een on gekunstelde vroolijkheid de geheele reis door. Het was den deelnemers van den beginne af aan te zien dat zij voor op zetten, dat het naast een sportdag ook een dag van vroolijk samenzijn moest worden, en dat is het een gewor den ook. Wel deed 's morgens een druilerig motregentje bij velen, den moed op een prettige bootreis, danig zakken, gelukkig echter klaarde tegen den tijd van afreizen het weder aardig op en deed zelfs een weldadig zonnetje alle donkere gedachten verdwijnen. Toen om half tien de circa 150 passa giers aan boord waren werd het anker gelicht en met een statige zwenking ving het s.s. „Thor IX", onder een ste vige bries den tocht aan. i Al dadelijk werd er door het orkest je, dat zoo welwillend zijne medewer king voor dezen tocht had toegezegd, een fiksche marscli ingezet en was dit oorzaak dat het er al spoedig zeer op gewekt naar toe ging. Zoo werd onder muziek en dans de reis vervolgd, tot tegen het naderen viin de Moerdijk de bries wel tot een 1 linke stormwind aanwakkerde en de boot tot veler ongenoegen rare evolu ties uitvoerde. Hier en daar, natuur lijk vooral onder de dames passagiers, zag men al een angstig gezicht, terwijl het zelfs enkelen, ook onder het mannelijk gedeelte, was aan, te zien dat zij het met hunne magen te kwaad kre gen en zich minder prettig gingen voe len. Gelukkig werd echter spoedig de Dordtsche Kil ingezwaaid en daar wa ren weder eensklaps wind en golven gekalmeerd, zoodat zij, die Neptunus een offer wilden brengen, weder op verhaal konden komen. Dan werd om ongeveer 12 uur de kade in Dordrecht bereikt, waar enkele oud-Waal wijkers het gezelschap al stonden op te wachten. Het 2e elftal werd direct naar het schitterende sportpark aan den Ree weg gebracht, om den strijd tegen eene combinatie van ODS II en III aan te binden. Door de overigen werd* eerst de oude Merwestad eens doorgewandeld en werd het Dordtsche publiek aldra op echte Waalwijksche humor vergast. Op het sportpark aangekomen, was eenieder opgetogen over de keurige in- inrichting met de vele terreinen 'teene al mooier dan 't andere, waren een lust voor de oogeneene tribune, waar zelfs de tribune van het Stadion te Amster dam niet bij kan vergeleken worden. Deze werd dan ook al gauw door de Waalwijkers beklommen en had men vandaar een prachtig gezicht op het speelterrein, waarop onze reserves een keurige wedstrijd aan 't spelen waren. Het 2e elftal verraste allen door zijn pittig, vlug spel en wist na vinni- gen strijd een 20 overwinning in de wacht te slepen. Onr half drie begon dan onder zeer groote publieke belangstelling de wed strijd tusschen de eerste elftallen van ODS en WSC. Het was wel bekend dat ODS eene sterke ploeg in het veld kon brengen, doch .dat door dit team zulk een schitterend combinatiespel te zien gegeven werd, zoo zuiver door alle spe lers uitgevoerd, was voor eenieder een openbaring. Toch pakten de zwarthem- den de zaak flink aan en wisten zelfs na een kwartier spelen het eerste doel punt t.e maken. Uit een möoien voorzet van den rechtsbuiten doelpunt Simons onhoudbaar. Dan komt de ODS-voor- lioede echter geweldig opzetten en weet in het resteerende half uur vier schit terende doelpunten te fabriceeren. Het ziet er dan ook met de rust voor WSC, dat door het sublieme spel overdonderd is en na de rust nog tegen den straffen wind in moet spelen, een beetje hope loos uit. Doch er wordt elkander wat moed ingesproken en werkelijk het schijnt geholpen te hebben. Het spel gaat in den aanvang weder meer op en neer en WSC weet den achterstand te verkleinen en/ zelfs tot 3—4 terug te brengen. Dan is echter ODS weder aan 't woord en hoe uitmuntend Mathijsen ook z'n heiligdom verdedigt, kan hij niet verhinderen dat hem nog 2 maal het nakijken 'wordt gegeven, zoodat als het einde wordt aangekondigd een G 3 overwinning voor ODS het resultaat is. In aanmerking nemende echter dat WSC zeer gehandicapt was) door de af wezigheid van de Kort, die dien dag niet beschikbaar was, en dat} ODS een ploeg is, waarvoor zelfs de West. Ie kl. DFC nog kortelings het onderspit moest delven, mag zij met het be haalde resultaat nog meer dan tevre den zijn en is het voor de spelers een wedstrijd geweest waarvan zij veel hebben kunnen leeren. Eenieder was het er dan ook over eens dat eene eervolle nederlaag was geleden, waardoor de stemming voor de terugreis niet behoefde te worden beinvloed en laat ons direct zeggen, die had er niet in het minst onder te lijden. Na nog een gezellig uurtje in de stad te hebben doorgebracht, werd onder een hartelijk vaarwel aan de Dor- drechtsche belangstellenden, om 7 uur de terugreis weder aanvaard. Het zou teveel vorderen om alle vroo- lijke scenes die zich op die terugreis voordeden te memoreeren, de ko mische voordrachten waarbij vooral de bekende Waalwijkers v. d. Lee en Hen- sen het gezelschap deden.1 schudden van het lachen, werdeA afgewisseld door muziek en zang, en zoo werd onder de meest prettige stemming om cjrca half tien het eindpunt aan het Drongelsche veer bereikt. Met voldoening zal het WSC-bestuur op dezen zoo buitengewoon geslaagden clubtocht kunnen terugzien, die niet anders dan veel er toe kan bijdragen de meest prettige verstandhouding en sa menwerking onder de leden te bevor deren. oor a.s. Zondag zal weder worden getracht een dergelijke ontmoeting op het eigen terrein te krijgen, en zal dit dan nader door affiches en in het blad van Zaterdag worden bekend gemaakt. KAATSHEUVEL. Zondag 12 Sept. heeft de Voetbal vereniging Kaatsheuvel wederom een wedstrijd gespeeld, zooals we dat, wan neer er gewerkt wil worden, van haar gewoon zijn. Als vijfde ingeschrevene zou Kaatsheuvel uitkomen tegen R.W. B., Waalwijk, in het door deze club uitgeschreven voetbaltournooi. Moesten de vier andere deelnemers allen voor R.W.B. de vlag strijken, Kaatsheuvel wist met niet minder dan 44' te win nen en daardoor beslag te leggen op het prachtige bronzen statue op mar meren] voet, voor den winnaar beschik baar gesteld. Kunnen we geen geheel volledig ver slag van den wedstrijd geven, toch moeten we wijzen op 't sublieme spel der heeren Wooning en C. v. Boxtel, terwijl voortg de rechtsbuiten zeer ver dienstelijk werk leverde. Nog diene ver meld een ouderwetscke pracht-kopbal van Lugters en een onhoudbare schui ver van Dekkers, die beiden doelpunt ten^ t Zondag a.s. begint reeds de com petitie voor Kaatsheuvel voor de 3e kl. N.\ .B. R.W ,B„ Waalwijk zal op het terrein aan den Horst, Wilhelmina partij moeten geven. De overwinning 4 1 van Zondag j.l. zal de onzen den moed geven met eenzelfde schitterend spel, zoo mogelijk nog een schitterender overwinning te behalen en zoo het sei zoen op waardige wijze te openen. Dat 'taan supporters niet zal ontbreken, lijdt geen twijfel. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck speelde Zondag 1.1. om 'n inooien beker tegen Internos uit Til burg. Voor den wedstrijd werd door In ternos een mooi bloemstuk aan Good- Luck aangeboden. Good-Luck telt drie invallers, voor de Kroon, de Jong en Oudzegel. Direct is Good Luck in den ■aanval en weet spoedig 10 te maken. Eenige minuten later echter maakt In ternos gelijk. Good Luck zet nu goed op, maar succes blijft uit. Met dezen stand komt de rust. Na de rust heeft Good Luck het spel bijna geheel in handen, maar de voor hoede is niet erg productief vandaag, maar weet tenslotte toch 2-1 te maken Good Luck blijft iets sterker, maar even voor 't einde maakt Internos 2- 2, waarmede het einde komt. Nu moet er met 2 maal 74 min. verlengd worden. In de eerste helft weet Good Luck 3— 2 te maken en hoe Internos ook zwoegt, de gelijkmaken wildé maar niet komen. In de tweede helft wist Good Luck nog tweemaal te doelpunten, zoodat Good Luck won met 52. Geertruiden berg I speelde te Oos terhout tegen een sterke T.S.C.-combi- natie gelijk met 00. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Op Zondag 12 September hielden de I'ostduivenvereenigingen de Jeugdi ge Vliegers en Eendracht, een wed vlucht vanuit Sittard. De prijzen wer den behaald als volgt1, 17, 18 J. van Veldhoven; 2, 3, 5, 15, 1G H. Knippels; 4, 8, 12, 14 P. Schoemans; G Heijmans, 7,10 Adr. Stokwielder; 9 H. van Wees; 11, 13 Jos van Bladel. ie en 2e overduif Th. v. d. Geld. Eerste duif werd gecon stateerd 10 uur 39 min. 13 sec.; de laat ste prijswinnende duif 10 uur 48 min. 20 sec. Zondag 12 Sept. hield de gecom bineerde Verzendingsbond van Waal wijk een wedvlucht vanuit Soignies B. De prijzen werden behaald als volgt: J. Alessie 1, 24, 25; C. van Haperen 2, 8, 9, 1G; J. Schalken 3; A. Goedhart 4, 14, 19; van Eeten 5; Treffers G; J. v. d. Houdt 7; P. L. Pullens 10, 27;yA Verster 15, 22; Nieuwenhuizen 17, 18; Th. de Rondo 20; Jos van Huiten 21; N. Goedhart 23; H. Mulders 2G; C. van Oers 28. De lste duif werd geconstateerd 8- 50-37 uur; de laatste 9-13-14 uur. Aanstaanden Vrijdag inkorven bij den heer A. van Vugt, om half zeven. GEERTRUIDENBERG. De postduivenvereniging de Ge vleugelde Vrienden, hield Zondag 1.1. een wedvlucht vanuit Soignies. De uit slag is als volgt 1'. Snijers 1, 2 en 3; W. de Vries 4 en G; J. Goossen 5 en 8; 1). Berende 7, 10 en 12, B. Goossen 9 en 11. KORFBAL. CAPELLE. De Korfbalclub „Juliana" alhier, speelde j.l. Zaterdag een competitie wedstrijd voor den N.B. Korfbalbond tegen Ó.N.A. uit Tilburg, op het ter rein der voetbalvereniging R.W.B. aan den Winterdijk alhier. Deze wedstrijd eindigde voor het Juliana-twaalf tal in een 1G2 nederlaag. GEERTRUIDENBERG. B.L.E.I. speelde tegen T.O,G, te Zevenbergen een minder goede wed strijd, waarvan een 64 nederlaag het resultaat was. WAALWIJK; Uitspraken van 9 September. O 1) T te Sprang overtr veiligh. wet 0.50 of 1 week tuchtschool F J K te Waalwijk! overtr veldpol 3 of 1 w. tuchtschool. - JAvd P, A J R en P P, allen te Waalwijk, overtr pol verord ieder ƒ3 of 1 week tuchtschool. M A E te Drunen overtr mot en, rijw. wet 0.50 of 1 week tuchtschool M G P v D te Kaatsheuvel overtr alsvoor 3 of 1 week tuchtschool. A J A M te alsvoor overtr. pol., verord. 1 of 1 week tuchtschool. A H te Waspik, D P v T en H M K beiden te Sprang- Capelle allen overtr veldpol ieder ƒ1 of 1 week tuchtschool. M B K, D P v T en A C B allen) te alsvoor, overtr. alsvoor, allen teruggave aan ouders zonder toepassing van straf. J J M L te Waalwijk, F P H v C, te Heeze, J W A M v B te 'S Bosch, allen overtr. max. snelheid ieder 15 of 8 dagen J J C V te Goirle overtr. alsvoor 10 ot 5 dagen. I J M T te Kaatsheuvel, ijk wet overtr. vrij. H B te Vlijmen, 1' d M te Kaatsheuvel, beiden overtr. pol. verord. ieder ƒ3 of 2 dagen J A J S te Kaatsheuvel overtr. alsvoor 0.50 of 1 dag. P L te Raamsdonk overtr. alsvoor 2 of 2 dagen P v D te Waalwijk overtr alsvoor 1 of 1 dag. 1' H zwervende overtr. woon- wagenwet verzet vervallen verklaard. A P S, A L en AI P allen te Kaats heuvel, J v d H, W P v P beiden te M aalwijk, A V te! Tilburg, allen overtr. mot en rijw. regl. ieder 5 of 3 dagen. C J D te Rotterdam en J v B te Wijk, beiden overtr. alsvoor ieder 3 of 2 dagen J»P V en J O beiden te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ieder ƒ1 of 1 dag J W S te Kaatsheuvel over treding veiligheidswet ƒ2 of 2 dagen. P F A V te Waalwijk overtr. alsv. 3 of 2 dagen. J W N te Sprang overtr. alsvoor 1 of 1 dag., G C D te Waalwijk, dronkenschap 3 weken hechtenis en 6 m. opz. H d N te Kaatsheuvel alsvoor 15 of 8 dagen -" J B H W| te Tilburg alsvoor 10 of 5 dagen J H v O te Waspik overtr. arbeidswet 3 of 2 dagen P J H p te Vlijmen overtr leerplichtwet ƒ2 of 2 dagen. G R te Sprang-Capelle, overtr. alsvoor 5 of 3 dagen A J L S te Waalwijk straatschenderij 5 of 3 dagen H J v H te Waalwijk overtr. veldpol. 3 of 2 dagen A v B te Kaatsheuvel overtr. drankwet 25 of 15 dagen -LGvHte Waalwijk, dier noodeloos pjjn veroorzaken ƒ10 of 5 dagen. GEMENGD NIEUWS. Telegrammen uit Hiroschima melden dat de stad en het district Vrijdagavond door hevige stortregens en stormen werden geteisterd. Twintigduizend huizen zouden onder water staan en honderd overstroomd. Dertig personen zouden zijn gedood, dertig gewond en dertig vermist. De spoorlijn Kobe- Simoneski is verbroken, vele aard- schuivingen hadden plaats en ver scheidene bruggen zijn vernield. Men kan de stad noemen een maalstroom van modder. Aneta seint uit Kota Radja; Het bendehoofd van kampong Pan ton Bili in Atjeh is neergelegd. Zestig verzetslieden vielen het bivak te Blang Pidië aan. Vier werden neer gelegd. Onzerzijds werden twee Ja- vaansche fuseliers zwaar gewond. Zaterdagavond heeft zich na bij Bevermeer bij Angerlo 'n ernstig drama afgespeeld. De bewoner Van B. stak in een vlaag van waanzin op den zolder den hooivoorraad in brand. De ongelukkige bleef zelf in het bran- dende pand achter. Eerst na geruimen tijd kon hij daaruit verwijderd worden. DelandbouwerPastooruitElderik droeg hem uit het brandende huis. Hierbij liep hij brandwonden aan de armen op Van B. zelf had zware brandwon den aan het geheele lichaam bekomen en overleed in het ziekenhuis te Does burg, waarheen hij werd vervoerd. De berichten over de typhus- epidemie te Hannover zijn heden nog onrustbarender dan gisteren. Zaterdag middag 12 uur waren er reeds 270 patiënten en Zondagmorgen 524 pa- tienten, voor het meerendeel mannen in de ziekenhuizen opgenomen. Men veronderstelt dat tenminste evenveel personen in particuliere wo ningen worden verpleegd. De stad Berlijn moet reeds verplaatsbare ba rakken naar Hannover zenden. Men zal waarschijnlijk ook artsen en pleeg zusters van elders noodig hebben. Men verwacht dat het gemeentebestuur de burgerij zal verzoeken zich vrijwillig tegen typhus te laten inenten. De meeste ziektegevallen nemen een ernstig verloop. Vier patiënten zijn thans gestorven. De 48-jarige S. L., die Maandag avond met zijn fiets op het Stieltjes plein te 'sGravenhage tegen een paal aan was gereden, tengevolge waarvan hij een schedelbreuk had bekomen en naar het gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal was overgebracht, is gister ochtend zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Een 3-jarig meisje van de familie K. uit de Gouwestraat te Utrecht, is gistermiddag bij het spelen ter hoogte van de Liesbosch in het Merwede- kanaal te water geraakt en verdronken. De politie was spoedig ter plaatse. Het dreggen was echter vergeefs. Daarop begaven inspecteur van politie Weyburg en de agent van politie Van 't Hul zich te water en hebben het kindje van den bodem naar boven gebracht. De levensgeesten bleken echter reeds geweken te zijn en kunst matige opwekking heeft niet meer kunnen baten.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3