Mui voor Maalderij en Batterij Ie Wapiogen. M. C. Pulles-Heesbeen Ie Waalwijk Marktberichten. ftotaris Middelkoop Onder Rijkstoezfcht. BROOD EN BESCHUIT. Amandel-Speculaas a 12 ct. p. ons. publiek verkoopen beginnen. Vele mensehen uit G'berg en omstreken zullen nu weer in de gelegenheid zijn om gedurende de eerste wintermaanden een aardige cent te verdienen. De H. Kindsheid zal hier Dins dag 21 Sept. a.s. gehouden worden. Na de plechtige H. Mis zal de stoet door de gemeente trekken. In de Geref. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden dhr. De Weert uit Kampen. De harmonie Apollo zal Zondag a.s. wanneer het weer gunstig is een concert geven op de kiosk op het marktplein. MADE. We vernemen dat deze gemeente 16 a 17 manschappen moet afleveren voor het contingent lichting 1927. J.l. Zondag nam. 3 uur werd in het café van Mej. D. v. d. Made een zeer druk bezochte vergadering ge houden betreffende de schoolkwestie Stuivezand. Hierin werd den leden een overzicht gegeven van de werk zaamheden om te komen tot den bouw eener school. Dezer dagen zijn een drietal heeren op audiëntie geweest bij den Minister van onderwijs ter verkrijging van een school voor de kinderen te Stuivezand De tuinbouwcursus welke alhier tijdens het winterseizoen zou gehou den worden, kan daar er zich te weinig deelnemers aangemeld hebben, niet doorgaan. Maandag kregen een zekere mej. H. en de wed. Kr. hooggaande ruzie die zoo ernstig aanliep dat de politie er aan te pas moest komen. Woensdag 22 Sept. zal de Raad van Arbeid in een lokaal der O. L. School alhier zitting houden. Dezer dagen kwam het zoontje van A. Broeders met zijn oog op de fiets te vallen met het gevolg dat hij waarschijnlijk het licht zal moeten missen. De heer Ant. Harwant, assistent aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek te Made, is met ingang van 15 October a.s. benoemd als leider-bedrijfschef aan de Coöp. Melkinrichting te Bergen op Zoom. Gisternacht brandde de bakkerij en woonhuis van den heer P. Goe- verneur door onbekende oorzaak tof* den grond toe af. ALMKERK. Dezer dagen had de arbeider v. W. alhier het ongeluk van een paard een zoodanigen trap te krijgen dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. A.s. Zondag hoopt Ds. P. de Jong des v.m. 10 30 en des nam. 3 uur voor de Geref. Gem. op te treden, terwijl voor de Herv. Gem. hoopt voor te gaan Ds. Röth en wel des v.m. 10,30 en des nam. 7 uur. LOON-OPZAND. Het solisten con cours, uitgeschreven door 't bestuur der Kon. Erk. Harmonie „Concordia" te Loonopzar.d, belooft schitterend te zullen slagen. Het getal inschrijvingen van soiisten overtreft reeds tot nu toe aller verwachting. Op 25 Sept. a.s. zal de komst der Eerw. Fraters der Congregatie O. L. Vrouw Moeder van Barmhartig heid te Tilburg door de geheele be volking feestelijk herdacht worden.. enting worden voortgezet. Vermoede lijk zallen dit jaar alleen la Kaatsheuvel meer dan 1000 hoenders geent worden, De schildersknccht v. O. had het ongeluk zich dezer dagen met een spirituslamp zich ernstig aangezicht en hals te brandeo. Dr. Both verbond de man, waarna hij per rijtuig naar zijo woning kon worden gebracht. Het aantal aansluitingen en meters bedroeg* op 1 Jsnuari 1925: 347 voor licht en 75 voor kracht, waaronder 15 met speciaal contract, op 3i Dcc. 1925: 411 voor licht en 84 voor kracht, waaronder 16 voor speciaal contract. Ia het bedrijfsjaar 1925 werden In gekocht 265565 KWU. afgeleverd 221396 Stroomverlles 16 6% 44169 KWU- Sedert de functtoneering vaa het gemeentelijk electricltei'sbcdrijf werd aan stroom ingekocht. Kaatsheuvel Loonopzand 1921 37035 KWU. 1921 51944 KWU. Dongen. Hu wel. Aangiften Hendrikus van Oers 25 jaar en Wil helm ina M de Vries 25 jaar. Huwelijken: Judocus Timmermans GEMENGD NIEUWS. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel-, 18 Sept. 1926. Onze belde pastorie-dienstboden Mej. A. v. Dongen en A. Havermaos vieren Zondag a.s. den dag, waarop zij beiden gedurende 25 jaren onafgebroken in dienst zijn bij onzen HoogEerw. Heer Pastoor Mgr. W. Vöiker. H een 25- jarig dienstverband in den legeuwoor- digen tijd een zeldzaamheid, nog zeld zamer is 't feit, dat twes personen in eenzelfden dienst een kwarteeuw door brengen. 't Pleit én voor de jubilaresseo én voor deogene wien zij al dien tijd trouw gediend hebben. In alle stilte zal dezen dag op de pastorie herdacht worden. De heer A. Kleingeld alhier slaag de te Amsterdam voor het politie— diploma van den Alg. Ned, Pol. Bond. Geslaagde ontving zijn opleiding aan den Pol. cursus alhier, gegeven door den Inspect, van Politie den heer Hels- land en den heer J. Tuerlings. Heden (Donderdagavond) hield de R.K. Gymnastiekclub K.G.V. een feestavond ter gelegenheid van de be haalde successen Zondag j.l, te Mierlo. De Voorzitter de heer v. Rijswijk opende de feestelijke bijeenkomst met een welkom en een felicitatie voor de pres tatie der club. Hij sprak de hoop uit, dat mat denzelfde ijver zou voortgewerkt worden, om nog meer successen te behalen. De geestelijke Adviseur, de WelEerw. Heer v. Kemenade compli menteerde eveneens de gymnasten en droog aan op behoud van denzelfden geest van ijver die momenteel in de club heerscht en op den geest van volgzaamheid en onderwerping aan de eminente leiding, die bij de club voor zit. Met spel en zang werd de avond, afgewisseld met eenige gymnastleke oefeningen doorgebracht.- Heden werd alhier een aanvang gemaakt met de inenting der hoenders tegen diphtheric en pokken door den WelEd. Heer Splerlng9, Veearts te Waalw^k. Binnen enkele dagen zal de 1922 1923 1924 1925 De over 71330 98359 161195 185970 maximale 1925 123 1922 53715 1923 67233 1924 74633 1925 79595 belasting bedroeg Kilowat. Het gemid- Bij Lourdes is Dinsdag een militair vliegtuig neergestort. Van de beide inzittenden is de eene met ge- 25 jaar en Johanna A M van Iersel 22 I broken schedel en versplinterde dij- jaar. j beenen dood opgenomen. De andere OverlijdenGeene. is eveneens met schedelbreuk maar Ingekomen: nog levend naar een ziekenhuis ge- M J IJpelaar en gezin van Loon op j bracht. Zand naar Hooisteeg. Wed. J L Uit Parijs wordt gemeld dat 4 kinderen slachtoffers zijn geworden van een granaat-ontploffing. De kinde ren speelden met een granaat, welke nog uit den oorlogstijd in den tuin lag, toen deze ontplofte, en twee A B Metselaar van St. Oedenrode naar kinderen, een jongetje van 9 en een van 15 jaren doodde. Twee andere Kreugel van Princenkage naar Mr. v. Cootlistraat 43 Walthera M v Hui ten van Hazerswoude naar Markt 10. Petrus ,J van Ravensteijn van N11- land naar Hoogeinde 14. Cornelius delde lichtverbruik per aangeslotene was in het afgeloopen kalenderjaar in Loonopzand 59 K.W.U., in Kaats heuvel 164 K.W.U. (verbruik over dubbeltarief en maximaalmeters niet inbegrepen). De straatverlichting omvatte op 31 Dec. 1925 in Loonopzand: 21 stuks gloeilampen van 25 N.K. 10 50 4 50 en 44 50 14 w 100 in Kaatsheuvel. De voor de straatverlichting ge bruikte 5050 K.W.U. werden berekend tegen 40 ct. per K.W U. Voor 1925 waren de normale tarie ven als volgt vastgesteld: Licht en kracht in spertijd f0.40 per K.W.U. Kracht buiten spertijd voor de eerste 50 K.W.U. per maand 24 cent per K.W.U, Voor de volgende 50 K.W.U. 23 cent n 50 22 50 21 volgende K.W.U. 20 Voor meterhuur werd in rekening gebracht f0.35 voor een een-phase-lichtmeter van 3—10 amp., f 0.75 voor een vier- leider enkelmetertarief en f 1.50 voor een dubbeltariefmeter. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 Sept. 1926. De collecte in de R.K. Kerk, ten bate der Missie in Madras gehouden, na een voorafgaande preek van een Pater Missionaris (Orde Praem) bracht op de belangrijke som van f 170. Met een zeer aanzienlijke vloot, die veel toeschouwers lokte, kwam hier Woensdsgavond een afdeeling der ponteniers voor den wal, om te overnachten. De Heusdensche harmonie bood haar een concert aan» op de Vischmarkt; waarlijk een zeer te roemen attentie, die dan ook gewaardeerd werd. Den pelgrims voor de bedevaart naar Bokhoven op 22 September is aangeboden de bedevaart mede te maken per autobus. Gaarne zullen zeer velen tegen billijke vergoeding hiervan gebruik maken. Belanghebbenden bij den cursus van de teekenschool kunnen zich hier voor aanmelden op 18 en 25 Sept. des namiddags tusschen half vijf en half zes aan het gebouw (Waterpoort INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der 'Itêdactie) Geertruidenberg, 17 Sept. '20. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een kleine plaatsruimte in uw hier zoo gaarne gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. l)e Woensdagmiddag aangekondigde raadsvergadering is niet door kunnen gaan omdat vier leden afwezig waren. Op de vergadering die Donderdag 1.1. daarop is gehouden waren de heeren Sassen en Jansen wederom afwezig; men zegt dat ze expresselijk zijn weg gebleven omdat op bet Convocatiebiljet stond vermeldaanbieding rekening Godsbuizen. Deze beeren zijn dus gewoon aan bet obstructie voeren. Voelen ze niet} dat ze tegenover hun kiezers verplicht zijn de vergaderingen bij te wonen, als ze maar eenigszins kunnen, dat wegblijven, expres(?) weg blijven eene groote nalatigheid is en nimmer kan worden, goedgepraat. Ik hoop dat deze afgevaardigden zullen inzien, dat deze manier van doen niet door den beugel kan en voortaan de belangen van de gemeente zullen voorstaan op de best, mogelijke manier en niet doen zooals nu. C. S. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Petrus z.v. A J Duquesnoij en M v Hal. Theresia M d.v, G A Maat? en A Tb Maas Johanna E d.v. ,T G v d Meerakker en A Th v Seliaik .Tiy cobus W z.v. G U v d Ven en J. M van 2e Zeine 41. Gerdina A Laponder van 's Bosch naar Grootestraat 225. Joseph C -I Brokken van Tilburg naar Gróotestraat 235. Geertruida van E-sch van Sprang-Capelle naai- Sta^ tionstraat 45. Wilhelmus de Man v Loon op Zand naar Min. Loeffstr. 28a. Maria van Son van Drunen naar Min. Loeffstraat 28a. Gerdina M Ciiiacus van Eindhoven naar Groote straat 166. Jacobus C v d Berg en gezin van Waspik naar Chrispijnstraat 118. Petrus A M Elsbout van Dru nen naar Grootestraat 235. Johanna v d Lee van Nieuwkuijk naar Groote straat 242. Günther Schalier van Scbmollen naar Grootestraat 199. Weiner Oswald Marten van Futtlin- gen naar Grootestraat 199. Erich Frielitz van Waldenburg naar Mr. v. Cootlistraat 37 Hans- Dietrich van Mnncben naar Grootestraat '214. Albert Poll van MJurrbardt naar St. Antoniusstraat 152. Johan M' Roehl van Frankenfeld naar St. Antoniusstr. 1-3. Frits Hemming van Weseke naar Markt 18. Eugen Israel van Heilbron naar Grootestraat 208. Alfred Ackerraann van Rodevornwald naar Mr. van Cootlistraat. 37. Jo han Schruitt van Bomberg naar Sta tionstraat 92. Otto W Wellmann v Weinigera de naar Stationstraat 92. Heinrich Groll van Bretten naar Groo testraat 9. Vertrokken Gerard us J Toonen en gezin naar Eindhoven. Marinus W C v d Heij den naar Tegelen. Antonius P C v d Heijden naar Tegelen. Johanna H de Wit naar Drunen. Petrus C Staal naar Aalten. Antonius II Hens naar Vught. Gerard van Bentum naar Schaerbeek. Grarda A M van Wis sen naar Alpben en Riel. Gerhard Klenner naar Liegnitz. Willie Her manns naar Wermelskirchen. Her manns J Bergmans en gezin naar Am sterdam. Laurentius Leijten en ge zin naar Dongen. RAAMSDONK. Van 115 September 1926. Geboren Hu bert us z.v. Adrianus H Schippe ren en Jacomina Olislagers. Pieter z.v, Johannes A van Leeuwen en Maria J van, Kappel Petronella C d.v. Jo hannes A Heere en Dingena M van der Plas. Maria A d.v. Barend A Kra mer en Paulina M Janssen». Huber- tus A z.v. Hubertus J Vissers en Mar tha M van den Kieboom. Adriaan C z.v, Nicola as van Helvoirt en Johan na E M de Wijé Stephanus z.v. Hen drikus J de Bont en Anna Fijneman. Maria C d.v. Cornelis N de Vries en Jacoba W Oomens. Adriana M d.v, Petrus van den Broek en Antonia C Mutsaers. Overleden Johannes J W C Quirijnen oud 6 w. Cornelis A Bon wens echtg. van Ma ria C de Swart 53 jaar.Jacobus de Bont 2 mud. Antonius H de Wijs o mud. Reinira A Jansen oud 6 jaar ilhelmus P de Bont oud 3 jaar. Petrus W de Bont oud 1 jaar. Getrouwd Johannes A van Schijndel 24 jaar en Johanna P Mjarcelissen 21 jaar. Adrianus J G Ja 11 sens 25. jaar en Ma ria A H de Wit 27 jaar. Johannes Broeders 24 jaar en Maria A Kieboom 20 jaar. Ondertrouwd ornelis V Maas 21 jaar en Corne lia A Oomen 20 jaar. Ingekomen Johannes A van den Kieboom van Brunssum. Dingeman C Fijneman van Oosterbout. Johanna w' Collen van Mierlo. Paula M J Verkuijl van Princenhage. Petrus J J Kieboom van Eindhoven. Vertrokken Elizabeth Kolijn naar Almkerk. •Tosepli Muhler naar Heer. Johanna Dingemans naar Loon op Zand. Johan nes van der Westen naar Oosterbout. Karei J Dollekens naar Waalwijk. Jenneke A Maijers naar Sprang üapelle. Peter .T Harks-Vromans en gezin naar Waspik. Johanna M de Bakker naar Mjerlo Antonius C Garsten naar Vreeswijk Johannes A M Boom naar Dongen Geertruida A Blom naart Geertruidenberg. Cor nelis Boonman naar Geffen. Jo- hannes A Visser naar Gilze. Pieter 1 Pruijsers naar Delfgauw Helena de Rooij; naar Delfgauw. Gerrit H Heij- ne-Zijlmans en gezin naar Geertruiden berg. kinderen werden zwaar gewond en zijn naderhand overleden. De Roemeensche postboot „Ser- gejew" is in de nabijheid van Batoeh op een mijnveld geloopen en onmid- delijk gezonken. Meer dan vijftig per sonen vonden den dood in de golven. De in de nabijheid van het gezon kenschip ronddrijvende mijnen maakten elke reddingspoging onmogelijk. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben zich te Haarlem in een groot aantal gezinnen vergiftigingsver schijnselen voorgedaan. De menschen hadden den avond te voren garnalen gegeten, die door een Zandvoorter te Haarlem waren gevent. Bij een onder zoek is thans gebleken, dat 'de man deze garnalen had gekookt in een ketel waarin, ook de vuile wasch van de familie werd behandeld. Alle personen zeker 40 in getal die van de garnalen gegeten hebben, zijn zeer ernstig ongesteld geworden. Het juiste aantal vergiftigden kon niet worden opgegeven, omdat velen geen medische hulp hadden ingeroepen. De meeste zieken waren den volgenden dag zoo goed als hersteld. Volgens de geneeskundigen dienst te Haarlem is het niet waarschijnlijk, dat de vuile ketel de oorzaak van de vergiftiging is geweest. Er wordt aan genomen, dat de garnalen zelf een weinig vergiftigd zijn geweest. Het was niet gemakkelijk de juiste oor zaak te vinden. De politie te Zantvoort heeft de zaak nog in onderzoek. Vanmorgen omstreeks 7 uur reed een autobus, bestuurd door een chauf feur van de firma H. K.. uit Snt, Wille- brord, in den bocht bij den ingang van de Biesboschweg tegen een tele foonpaal slingerde daarna naar de overzijde van den weg en kwam ver volgens tegen een boom terecht. De deur van de autobus sloeg over den weg en alle glasruiten werden vernield 70 meter reed de autobus verder met 19 arbeiders, allen werkzaam op de Hollandsche Kunstzijdefabriek te Breda. Vier van hen kregen snijwon- den aan het hoofd, doch konden na door dokters verbonden te zijn, hun weg vervolgen. De bus was met vrij groote vaart door de bocht gereden. Zij is door den burgemeester in bes'ag genomen en na een deskundig onderzoek, waar bij bleek, dat de handrem niet function- neerde en er een veel te groote spe ling in het stuur zat, aan den eige naar teruggegeven. Proces-verbaal is opgemaakt. Te Veelerveen is gisteren het zeven-jarig meisje van den arbeider Scholte tusschen twee wagens dood gedrukt. Het 2-jarig zoontje van A. v. d. Veen te Joure is in eene gracht aldaar verdronken. Nabij Maassluis in den Waterweg is een lijk gevonden van een mans persoon, vermoedelijk een Noor. Het lijk is na r de algemeene begraafplaats vervoerd. AGENDAS WAALWIJK. Zaterdag ten vier uur schietoefe ning van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdag 5 en 8% uur. Vlieg- demonstratie. Zaterdagavond ten 8 uur vergadering van de R.K. Handelsreizigersvereen. St. Jan in café van Vught. Zaterdag 18 Sept. Witte Bioscoop, „Maciste en de dochter v. d. Zilver- koning", 8 uur. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 19 Sept. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 19 Sept. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12'/4 uur. Zondag 5 en 8'/j uur. Vlieg- demonstratie. Zondag 19 Sept. Flora Bioscoop, „Eén Minuut vóór Drie", 6 en 81/, uur. Zondag 19 Sept. Witte Bioscoop, «Maciste en de dochter v. d. Zilyer- koning", 6 en 8'/a uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandag 8 uur. Alg. vergadering der voetbalvereen. Quick in het club lokaal bij den heer Ant. v. Berkel. Dinsdagavond 8'/a uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. ADVERTENTIëN. EEN GOEDEN BRIL ook op dokters voorschrift koopt men bij GEZ WAGEMAKERS, KAATSHEUVEL Opticiën Drogisten. Reparatie spoedig en billijk. te Capelle, zal ZATERDAG 25 SEPT. a.s. des voormiddags 10 uur bij Hofman te Sprang en des na middags 2 uur bij H. van Iersel te Waspik, ten verzoeke der heeren van Fessem en Pals om contant geld 37101 Een partij mooie Holland sche houtwaren, waarbij geschaafde en geploegde en latten. De Directeur van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de heer onder controle van het Station staat, wat betreft den verkoop van zijn BROOD en BESCHUIT en dat uit het onderzoek van monsters MELKBROOD, WATERBROOD (gebuild en ongebuild) ROGGEBROOD en BESCHUIT, gedurende de maanden De cember 1925 tot en met Augustus 1926 blijkt, dat deze aan de eischen, daarvoor door het Station aangenomen, hebben voldaan. Afnemers hebben recht op gratis onderzoek van monsters brood en beschuit. Aan belanghebbenden worden dienaangaande gaarne inlichtingen verstrekt. Wageningen, 11 September 1926. De Directeur voornoemd, BOONSTRA. Waalwijk, 17 Sept. '26. Eieren 8—9 ct. Varkensf 14—f 18. In aansluiting op bovenstaand bericht, beveel ik mij voortdurend aan voor onze eerste kwaliteiten Vanaf heden ook dagelijks versch verkrijgbaar on2e alom bekende OOK STEEDS AAN DE BROODWAGENS VERKRIJGBAAR. Beleefd aanbevelend, Telefoon 99. M. C. Pulles-Heesbeen. Grootestraat 264, WONINGGIDS. Waalivilk. 37100 BELAST ZICH MET HET MAKEN VAN ONTWERPEN. BEGROOTINGEN, BESTEKKEN EN TEEKENINGEN EN DE LEIDING VAN ALLE VOORKOMENDE BOUWWERKEN. TAXATIES. BILLIJKE CONDITIES. ED. BOSSAERTS, Architect.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10