be tcHo urn mim Katholiekendag te Waalwijk, No. 74. Zaterdag 18 Sept. '20. 49e Jrg, DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk 17 Sept. '26 Als Voorzitter fungeert de heerJ.A. J. van Heijst, als secretaris de heer E. Weijers Een kwartet zal zijn mede werking verleenen. Tevens vernemen we dat Mgr. van Rosmalen, bisschop van Suriname, en Mgr. Smets, pauselijk delegaat in Perzië zijn uitgenoodigd den Katho liekendag bij te wonen. Nu het Zwemseizoen voorbij is wijk. Ieder biljartjiefhebber is er be- schoen, waarvan de neus uit lakleder nieuwd naar wat deze jonge Vereeni-is vervaardigd, niet onder 'de belasting vallen. REGELING VAN DEN KATHOLIEKENDAG. Dagorde. 9.52 uur v.m. Aankomst van de tram van Tilburg. 10.10 uur v.m. Aankomst van de extra-tram van 's Hertogenbosch. 10.12 uur v.m. Aankomst van de extra-trein van 's Hertogenbosch. 10.13 uur vm Aankomst van de trein van Lage-Zwaluwe. (De aankomst te 's Bosch van Nij megen is 9.35, van Utrecht 9 38, van Boxtel 9.10. De extra trein vertrekt ten 9.45 uit 's Bosch naar Waalwijk.) De tram (gewone dienst) vertrekt uit Tilburg om 8.40, van 's Bosch (extra tram) om 9.05; van Waalwijk 's avonds naar 's Bosch, de extra-tram ten 7.55 uur en de extra-tram naar Tilburg om 8.— uur. 10.— uur tot 10.30 uur v.m. Samenkomst van de deelnemers aan den Katholiekendag op het Sta tionsplein. Na aankomst van de trei nen van Den Bosch en Lage-Zwaluwe wordt een stoet van de afdeelingen opgesteld, waarna gezamenlijk naar de kerk van St. Jan Baptist wordt ge trokken onder begeleiding van muziek. 11.— uur. Gelezen H. Mis ter eere van den H. Geest in de kerk van St. Jan Baptist, opgedragen door Z. D. H. Monseigneur Am. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch. Degenen die gereserveerde plaatsen hebben voor de Kerk, gaan langs den Oostelijken ingang (aan de zijde van den Kerkhof-weg). De overigen door den hoofd-ingang. 12.30 uur. Aanvang der Afdeelingsvergaderingen. Afd. I. „Werkgevers en andere beroepen" in de zaal van de Socië teit „De Gezelligheid" Hotel De Twee Kolommen. Toegangskaarten; wit. InleiderDe Hoog Edel Gestrenge Heer Jhr. Mr. A. van Sasse van Ysselt, 's Hertogenbosch. Afd. II. „Middenstand" in de zaal van de Eerw. Zusters. Toegangskaarten: grijs. Inleider: De Zeer Geleerde Heer Dr. H. H. Knippenberg, Helmond. Afd. III. „Boeren" in de concert zaal „Musis Sacrum". Toegangskaarten groen. Inleider: De Edel Achtb. Heer J.C. van Beek, Burgemeester Deurne. Afd. IV. „Werklieden" in de Groote zaal v. d. R.K. Werkliedenbond. Toegangskaarten-: Oranje. Inleider: De Zeer Eerw. Zeer Gel. Heer Dr. P. C. de Brouwer, Tilburg. Afd. V. „Vrouwen" in de zaal van de Eerwaarde Zusters. Toegangskaarten: Blauw. Inleider: De Zeer Eerw. Heer v. Oerle, Pastoor Villapark, Eindhoven, 3 tot 4 uur nam. Concert op de Markt van de Har monie „St. Chrispijn", aangeboden door de R.K. Werkliedenvereeniging te Waalwijk. 4.30 uur. Algemeene Vergadering in de groote zaal van den R.K. Werk liedenbond. Opening der zaal om 4 uur. Deze vergadering zal worden bijgewoond door Z. D. H. Monseig neur Arn. F. Diepen, Bisschop vaH 's Hertogenbosch. SprekerDe Zeer Eerw. Zeer Ge leerde Heer Dr. J. Witlox, Professor aan het Seminarie te St. Michiels- Gestel. Terzelfdertijd wordt een Parallel vergadering gehouden in de Concert zaal Musis Sacrum, waar als spreker zal optreden de Zeer. Eerw Heer J. M. J. Knaapen, Pastoor te Berlicum. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de programmaboekjes die op aanvraag worden toegezonden door den Penningmeester van den Katholiekendag, den heer Johan Hoff- mans te Waalwijk, waar ook kaarten voor de avond vergaderingen kunnen worden aangevraagd. Voorts zijn nog kaarten en boekjes ver krijgbaar bij de navolgende adressen: Wed. Th. Pulles, Wed. J. v. d. Broek-van Ree, H. van Engelen, Dina Velthoven, P. v. d. Aa (St. Antonius plein), J. C. van Eijckelenburg, J. Fran ken (t.o. Besoijensche Steeg), Phien v. d. Mee, allen te Waalwijk, L. Sik kers Drunen, M. Herman Vlijmen, A. v. d. Wee-Cools Kaatsheuvel, P. Kuyten Waspik, H. J. Zijlmans Geer- truidenberg,Patronaat Nieuwkuik, Wed. Bamberg Loonopzand, Wassenberg koster, Heusden. Als spreker in de Algemeene Vergadering van den Katholiekendag in de zaal „Musis Sacrum" zal op treden de bekende redenaar de Z.Eerw. heer pastoor J. M. J, Knaapen (O. Praem) te Berlicum. ging zal presteeren. De groote zaal bij van Berkel zal morgenavond wel te klein zijn om alle belangstellenden te plaa'sen, want ge heel Baardwijk is benieuwd wat haar biljartclub in hare eersten wedstrijd zal doen. Voor de W.B.C. is het van groot belang om zich geheel te geven „Ons Genoegen „en van „Ons uenoegen" te winnen I™8 daar dan Jan alle Waalwijksche clubs gewonnen is igt, is het niet onaardig, na te gaan, oi de zweminrichting, welke voor drie aar in gebruik werd genomen, in een bepaalde behoefte heeft voorzien. Het zal den meesten Uwer belang in boezemen, te vernemen, dat er in het afgeloopen seizoen gebruik van werd gemaakt door 8725 personen waaronder 1978 dames. Er werden dit jaai slechts 20 Gemeentekaarten uitgegeven. Uit dit laatste cijfer zou men kunnen af leiden, dat er aan gratis baden bijna geen behoefte bestaat. Er werden in 1926 door 48 personen proeven van bekwaamheid in het zwemmen afge legd. Hiervoor werden diploma's uit gereikt. Of het Bestuur tevreden is met dit resultaat? Wel tevreden, doch niet Het 6 tal van .Ons Genoegen", dat de eerste wedstrijd zal spelen is als volgt: J Leijtens, M. v. Mierlo, W. Pullens. F. de Vries, M. Pullens, L.v. v. d. Geld. De Heer F. Schoelitsz behaalde op den oefenavond van de Waalwijk sche Biljart Club een serie van 107 caraboles. Met verwijzing naar vorenstaande advertentie laten wij hier volgen wat wij elders lezen over de acrobatiek van den heer Boesnach op Zaterdag en Zondag in de Stationsstraat alhier. Het Dordrechts' Nieuwsblad schrijft Een nieuwe attractie. Op het terrein van het Lunapark Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk. De Winteravondcursussen die met October wederom beginnen zijn voor de industrie en ook voor de werklieden van het grootste belang. Aan de Schoenmakerij-afdeeling zal onderricht gegeven worden in» al de onderdeelen van het vak, voor zoover winteravondciirsussen Ingezonden Mededeelingen. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mtlnhardt's Zenuwtabletten zullenUw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. voldaan. Waar het Nhierbij van hetzal lederen middag om halfvijf en des standpunt uitgaat, dat deze gezonde, avonds om halfetf 'n bijzonder staaltje nuttige, spier- en lichaamstalende sport bij uitnemendheid, door welhaast ieder die over een normaal lichaam beschikt, beoefend moet worden, daar kan het niet voldaan zijn. Of gaat hef hier» zooals veelal in 't dagelijksch leven „Onbekend maakt onbemind"? Laat toch ieder die ge dachte van zien afwerpen. En mochten de ouderen onder U zich van dien stel regel bezwaarlijk kunnen losmaken, bedenkt dan, dat dit niet insluit, dat men de jongeren diezelfde meening moet voorhouden. Integendeel, be spreekt met hen de berichten, welke men in alle nieuwsbladen schier dage lijks kan lezen: „Bij het zwemmen verdronken." Leert hen dan niet, zich van het zwemwater te onthouden, maar wel. hen daarmede vertrouwd te doen worden. Doet het dan daarbij op de juiste wijze. Laat het niet voorkomen, dat Uwe kinderen zich mogelijk buiten Uw weten in water buiten de plaatselijke zweminrichting wagen, maar spoort hen aan, deze te bezoeken en komt U zelf overtuigen van het veilige toezicht. Zoo U de geringe middelen, hen als lid te laten inschrijven, ontbreken, ook dan is er nog een weg. De gemeente stelt voor deze personen gratis.kaarten ter beschikking. Maar bedenkt tevens dat de inrichting MOET blijven beslaan uit de geldmiddelen, die de leden haar kunnen verschaffen, zonder dat uit de Gemeenteruif moet worden gegeten. De vereeniging heeft thans nog voor zeven jaar een verplichting aan de Gemeente Waalwijk. Werkt allen mede, dat die verplichting kan worden na gekomen Tot heden ging dat, ofschoon het meer en meer inspanning kostte. De regelmatige bezoekers weten dat. Deze getrouwen willen wel bedenken, dat het streven van Uw Bestuuris.de bedragen voor het lidmaatschap niet te verhoogen doch te verminderen. Den geheelen winter heeft U den tijd om Uwe kennissen aan te sporen lid te worden Uwer vereeniging, en is het te veel gevraagd, wanneer U zorgt tegen het seizoen 1927 een nieuw lid naast U te hebben? Wanner alle lezers zich voornemen het komend jaar één lid aan te brengen, is het Bestuur voldaan. Met belangstelling plaatsen wij bovenstaand artikeltje, waarmede wij het volkomen eens zijn. Zoolang is er van alle zijden gevraagd om een bad en zweminrichting, jaren heeft W. B. gewerkt om een vereeniging gesticht te krijgen met een bestuur dat ambitie had om de zaak aan te pakken en zóó in te richten. En nu is men zoover 1 Want werkelijk waar vindt men een mooier gelegen, beter geoutilleerde inrichting, met water zoo lekker om te zwemmen en zoo voor elk wat wils wat diepte enz. betreft. Daarom moet deze vereeniging krachtdadig gesteund worden in 't algemeen en plaatselijk belang, door zwemmer en ook door niet-zwemmer om te behouden wat door het ambitieus bestuur zoo uit stekend is opgezet, niet alleen, maar ook om tot een steeds beter geheel komen. Daartoe roepen ook wij aller medewerking in. Anderzijds eene kleine opmerking, n.I. wij dringen, alleen in't belang der zaak, aan op een stipt handhaven der reglementen en voorschriften, zoowel doof en voor het bestuur, als leden en badmeester. Men is ten deze spoedig op een hellend vlak en dan kent men 't re sultaat Hedenavond om 7 uur zal de biljartclub „Krijt Op Tijd" uit Waspik een wedstrijd komen spelen tegen de Waalwijksche Biljart-Club voor het Tournooi. Dat W.B.C. aan K. O. T. een zware strijd zal hebben weet men al te goed uit de vriendschappelijke wedstrijden die beide vereenigingen al tegen elkaar gespeeld hebben, zoodat het publiek weer een spannende strijd te wachten staat. Meer belangrijk zal de wedstrijd morgen avond (Zondagavond) om 5 uur zijn tegen „Ons Genoegen" Baard- van acrobatiek worden uitgevoerd. Op den Reeweg is aan een der boomtop pen een ijzeren draad bevestigd, die na*r het midden van het feestterrein leidt. De heer A. Boesnach beklimt den pl.m. 40 meter hoogen boom en omgeven door een krans van electri- sche lampen, glijdt hij in mooie zweef vlucht naar beneden. Het eigenaardigste is echter wel dat hij zich slechts met de tanden aan den draad vasthoudt. In Roosendaal, Breda en andere plaatsen oogstte de heer Boesnach groot succes en mocht van diverse autoriteiten vleiende getuigschriften ontvangen. Wij twijfelen er niet aan of ook in Dubbeldam zal het succes enorm zijn'. Ook lazen wij betuigingen van bijzon dere tevredenheid van den burgemees ter van Ginneken en van den Secretaris der Voetbalvereeniglng Roosendaal. Ook hier zal het zeker niet aan groote belangstelling, ook van buiten, ontbreken. Op het politiebureau alhier zijn op Woensdag 22 September 1926 des namiddags van 2 tot 4 uur, inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen een damesportemonnaie met inhoud, een rozenkrans in etui een gouden broche met ketting een nikkelen rozenkrans, een ring met sleutels, een kinderportemonnaie, een huissleutel, een lipssleutel No. 2016, een dop van een benzinereservoir, een kinderhand- taschje„ een huissleutel, een kindermof, een bril, een huissleutel, een dames- armbandhorloge, een parapluie, een damesportemonnaie, een kussen, een zwart kinderschoentje, een baalzak met inhoud, een armband met gouden slot, een huissleutel, een paar kinder kousen, een gouden ringetje, een koperen gewicht. De heer 1. Dalmeijer heeft gister avond het record hardloopen voor deze provincie op zijn naam weten te verkrijgen. In juist een uur tijds heeft hij een afstand van 16.5 K.M. afgelegd. Talrijke fietsers volgden hem, waar onder vele ouderen van' dagen, die brug aan moeite hadden hem te volgen. Als een bewijs dat de meubel fabriek K.E.M I. alhier ook ver buiten onze gemeente een goede naam heeft, kan dienen het feit, dat een bekend hofleverancier te Amsierdam haar op dracht heeft gegeven voor de vervaar diging van dressoirs, welke geheel moeten worden uitgevoerd naar een ontwerp van een tot ver in het buiten land bekend meubelarchitect. Wij waren in de gelegenheid een van de dressoirs te zien en verklaren gaarne dat we verbaasd hebben ge staan over de uitvoering en niet heb ben durven vermoeden dat in onze gemeente de meubel industrie zulk een hoog peil heeft bereikt. De in mooie lijnen uitgevoerde dres soirs worden gemaakt van Coromandel Ebben-, Wortelnoten- en Eikenhout en die zich voor leenen. zooals Snijden en teekenen van bovenwerk. Grondbeginselen van onderwerk. Modelleeren met de Gradeermachine Snijden van bovenleder. Stikkerij voor meisjes. Werkmeestercursus. Aan de Looierij afdeeling zullen cursussen gegeven worden o.a. in Lederkennis zoowel van plantaardig als chroomgelooid leder. Deze cursus is dus o.a. ook van belang voor schoenmakers, leerhande laren, enz. Aan deze onderwerpen zal niet streng vastgehouden worden indien het mocht blijken, dat in de industrie aan cursussen over andere onderwerpen meer behoefte bestaat. Gaarne zullen wij dus voorstellen uit de kringen der belanghebbenden in ernstige overweging nemen. Het aanvangsuur der cursussen zal rekening houden met het eindigen van de werkzaamheden op de fabrieken met dien verstande, dat tusschen het sluitingsuur der fabrieken en het uur van aanvang der cursussen een tijds ruimte ligt van 1l'/a uur. Dit is bepaald om ieder in de gelegenheid te stellen de cursussen rustig te kunnen bezoeken. De Winteravondcursussen zullen gegeven worden vanaf 1 October tot 1 Maart in tegenstelling met vorige jaren toen ze gegeven werden tot 1 April. Het is ons n.I. gebleken, dat het niet doenlijk is om de leerlingen in de maand Maart ook nog te bewegen de cursussen trouw te volgen, trouwens ook in 5 maanden kan heel wat geleerd worden, als men maar trouw de cur sussen volgt en vooral goed op tijd komt. De avondcursussen zullen gegeven worden gedurende 2-3 uren per avond zonder pauze, terwijl aan het beginuur streng de hand zal worden gehouden. Uit het bovenstaande blijkt dat wij ons uitsluitend willen laten leiden door het belang der industrie en der leer lingen. Wij verwachten een groote en vooral trouwe opkomst. Het geringe lesgeld, bij de inschrijving te voldoen, van f2.50 onder 17 jaar en f 5.-daarboven, behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Inschrijvingen kunnen geschieden aan de Rijksschool op Woensdag 22 en Donderdag 23 Sept. van 7'/2 8'/2 uur 's avonds, als wanneer de Directeur daarvoor zitting houdt en gaarne mondeling alle inlichtingen verstrekt. Belanghebbenden, wien het niet doenlijk is zich op die avonden op te geven, kunnen zich daarvoor ook gedurende deze maand dagelijks aan de school vervoegen. Gisterenavond had nabij de den Baardwijkschen Over laat een aanrijding plaats tusschen een auto en een paard. Het paard toebehoorende aan van T., wonende op het Hoogeindi:, kwam met zijn voorpoten boven op den motor van de auto te staan waardoor deze, toebehoorende aan den heer M. te Kaatsheuvel, werd beschadigd. Door onoplettendheid had heden morgen op de M3rkt wederom een aanrijding plaats tusschen twee wiel rijders met het gevolg dat de fietsen ernstig werden beschadigd. De wielrijders bekwamen geen letsel. Door het steeds drukker wordende verkeer in de straten is het voNor de wielrijders zaak niet - zoo woes>t te rijden en zeker oplettend te zijn. WAALWIJKS BELANG. vereeniging niet gedoemd zijn om vele nuttige werken achterwege te laten. De vereeniging staat aan den voor avond van haar vierde lustrum en heeft te niet gedurende al dien tijd haar be staansreden en dus haar bestaansrecht bewezen? Inderdaad, wanneer men even na denkt, wat in die jaren door de veree niging is gedaan, begrijpt men niet dat nog zoovelen niet als trouwe leden zijn ingeschreven. Wat heeft, om maar eens iets te noemen, de vereeniging niet ge daan, om bij vele gelegenheden schit terende feesten te organiseeren, feesten die de neringdoenden geld en velen dik wijls zeer véél geld in 't laad je gebracht hebben? Wanneer zij dan haar bestaansreden bewezen heeft, behoort er ook een mo gelijkheid tot nog vruchtbaarder voort- werken te zijn. Dit ligt in handen van de neringdoenden. Laten die dat be grijpen en als straks een propaganda- vergadcring zal worden uitgeschreven door de commissie, dan hopen wij, dat niet één neringdoende achterwege zal blijven en naar de vergadering zal gaan om zich op te geven als lid, als een ijverig en trouw lid. De optocht der H. Kindsheid in de St. Clemensparochie, welke destijds vanwege slecht weer en later wederom door de verplaatsing van Kapelaan v. Berkel moest worden uitgesteld, zal morgen (Zondag) gehouden worden. De stoet begint des namiddags half vijf te trekken en zal worden opgeluisterd door de harmonie SI. Jan. Gezien 't programma, belooft het een zeer fraaie stoet te worden, die bij gunstig weer zeker een groote belangstelling zal trekken. Met ingenomenheid nemen wij on- voldoen aan de hoogst gestelde eischen. J derstaand bericht uit de Prov. 's-Bos- Gaarne raden wij onze lezers aan j sche Courant over: eens een kijkje te gaan nemen voor de Waalwijks Belang, een algemeen be- vitrine van de K.E.M.I. ,anS- Naar aanleiding van de mededee- 1 ling van den secretaris op de Maan- - Naar W1J vernemen zalderaads- d nd gchouden aIf,em«;(,ne verga- vergadering met, zooals gebruike i)k derj waarvan wij reeds verslag hel). Is, gehouden worden op den laatsten ben dat 2- ,ed(m heb. Vrijdag der maand maar op Vr.jdag ben genomen> lijkt bet ons niet 0*diclI_ 1 October des avonds ten 6 uur. j stjg met een enke, woord op het groote Aangaande den post schoenen in de nut van een vereeniging als W aalwijks Weeldewetzegthet V.V.,dat van het hier Belang, is, te wijzen. te lande gefabriceerde schoenwerk een zeer klein psreentage, vermoedelijk nog geen 5 pCt., werkelijk als luxe schoeisel is te beschouwen. Gevraagd werd, of wegens de in de Nota van Wijziging gegeven omschrijving onder dit te belasten luxe schoeisel ook zal zijn begrepen de schoen, welke alleen van een lakneus is voorzien. Mocht dit het geval zijn, dan zou men zich daarmede niet kunhen vereenigen. Andere leden daarentegen meenden, dat in het dragen van schoenen als de bedoelde ontegenzeglijk een zekere luxe gelegen is. Het antwoord van den Minister hierop luidde Volgens de in de eerste Nota van Wijziging gegeven omschrijving zal een Wie anders zou beweren, kent niet 't doel dezer vereeniging, hetwelk ligt opgesloten in haar naam-omschrijving: Vereeniging ter bevordering van han del, industrie en vreemdelingenver keer. Drie factoren die van het aller grootste belang zijn voor het algemeen en de neringdoenden in het bijzonder. Dat dus deze vereeniging reden van bestaan heeft, behoeft geen betoog, evenmin dat het een feit is, dat z(j den steun verdient daarop zelfs re cht heeft van de personen, wier bel: in- gen zij in 't bijzonder behartigt. Dit laatste nu juist is niet voldoen: le het geval. Wat daarvan de oorzaak -,s weten wij niet, wij zullen ons daarii 1 niet verdiepen, alleen naar voren bren gen, dat dit veranderen moet, wil de CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondag des nam. half drie uur optreden Ds. Slemper uit Waalwijk. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" te dezer plaatse zal Zaterdag avond a.s. in vereeniging met het muziekgezelschap „Euterpe" te'sGra- vemoer, onder leiding van hun direc teur den heer A. Christ, aldaar een concert geven. Naar we vernemen is bij den landbouwer J. S. in de Nieuwstraat alhier een kalf zonder staart geboren. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur optreden Ds. Louwe Kooimans uit v.m. Baardwijk. In de gisteravond gehouden ver gadering is gekozen tot voorzitter der Landbouwvereeniging alhier de heer Jan van Beek Czn. WASPIK. In drommen trokken de moeders met hare kinderen Donderdag middag naar de kerk om den kinder zegen, gegeven ter eere van den H. Cornelius, te ontvangen. De ver eering van dezen volksheilige neemt hier nog steeds toe. Onze geachte dorpsgenoote, mej. L. Theeuwese, onderwijzeres aan de Chr. School, is met ingang van 1 Jan. 1927 in gelijke betrekking benoemd te Zandvoort. Door het bestuur van den Eier- bond in deze gemeente is besloten binnenkort een cursus in pluimvee teelt te openen. Naar wij vernemen zal in dit najaar wederom een missie-tentoon stelling worden gehouden. RAAMSDONKSVEER. De heeren C. Boonman en J. A. Visser, gedetacheerd bij de Brigade alhier, werden over geplaatst resp. naar Geffen en Rijen. De collecte voor de stichting voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede bracht f75.— op. De heer de Beer werd benoemd tot waarnemend directeur Postkantoor te Geertruidenberg. Zondag houdt de R.K. Werk liedenvereeniging alhier een openbare vergadering. Sprekers: de heer Jonge- nselen uit Tilburg, de Eerw Advi seur en de heer Sassen uit G'berg. Zondag treedt Ds. Ewold om half tien op in de Dorpsche Kerk en om half drie in de Veersche Kerk, terwijl om 9'/a en om 5 uur in de Geref. Kerk optreedt de Eerw. heer v. d. Weerd, Cand. t. d. H. Dienst te Kampen. Zondag zal gecollecteerd worden voor noodlijdende kerken en perionen. GEERTRUIDENBERG Als een bij zonderheid mag worden vermeld dat hier aan het Stationsplein, precies in drie weken tijds, een flinke woning bestaande uit 5, kamers en keuken met bovenwoning, is gebouwd voor rekening van den Z.Eerw. heer Mer- riënboer, pastoor in Amerika, thans met vacantie hier bij zijn familie ver toevend. Dit staaltje van Amerikaansche vlug heid is gepresteerd door de aannemers Van Wietmangen en Van Merriënboer onder architectuur van den heer F. Reiniers alhier. De campagne aan de beetwortel suikerfabriek „Statendam" zal spoedig

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9