W e r kmejBster niette wMteeren. Opening Cursus 1926-1927 Maandag 4- October c.k. Zonnar 3 Oeiolier TENTOONSTELLING BEZOEKT DEN te Waalwijk op Zondag 26 September a.s. Sporl-weelf an fle „T. W. E. M." it MwweweeeeeseweiiMwewse gevraagd WEG GELOOPEN G. J. van Dungen Gevraagd H. MINKE Stationstraat 91. Waalwijk. Lossing van 15000 duiven. Achter groote Motoren LINART. - SCHLEBAUM. BLEKEMOLEN. - LEJOUR. dan anders bezocht, omdat het patro naatsgebouw, dat voor het eerst voor dergelijke vergaderingen werd gebruikt, meer ruimte biedt, misschien ook om dat er meer animo onder de werklie den komt en omdat men meer tot de overtuiging komt van het nut en de i noodzakelijkheid van het vereenigings- leven. De Voorzitter bracht dank aan den ZeerEerw. heer pastoor voor het j nieuwe vergaderlokaal en wasblij.dat het aantal leden de laatste maanden met een 25-tal was vermeerderd. Wel een bewijs, dat de werkliedenvereeni- ging bloeit. De geestelijke adviseur de weleerw. heer kapelaan van Riel, zal deze wint er een cursus geven in ge- loofskennis en geloofsverdediging en i de hoop werd uitgesproken dat de heer Eijckemans met zijn socialen cur- j sus zal verder gaan. Druk werd nog gesproken over den Katholiekendag te Waalwijk, waar Waspikflink vertegenwoordigd wenscht te zijn en hoopt dat een 80-tal werk lieden zal deelnemen. Tevens werd besloten een schrijven aan den Raad te zenden met het ver zoek onze Waspiksche kermis in het vervolg te houden, zooals dit jaar tegelijk met de buitenkermissen. Als iemand reden heeft dit te vragen, dan zijn het de R. K. werklieden. De hoop werd uitgesproken, dat „De Roskam" met deze vergad eringen een plaatsje zal krijgen in vele gezin nen. Een schoone vergadering, ten volle waard, door alle arbeiders te worden bezocht, behoort weer tot het verledene. Daarom kunnen we niet anders dan de thuisblijvers uitnoodi- gen de volgende keer ook eens een kijkje te komen nemen. Er zijn nog meer mooie zaken ter behandeling in voorraad. Terwijl de heer J. v. d. R. een touw greep, om een bootje aan een schip vast te maken, geraakte hij met zijn hand tusschen het bootje en het schip bekneld, waarbij een drietal vingers zoo ernstig werden gekwetst, dat hij oogenblikkelijk geneeskundige hulp moest inroepen. Door B. en W. dezer gemeente is aan den landbouwer J. Kamp vergun ning verleend tot het plaatsen van een electrischen motor van 5 P. K. Evenals Donderdag werd ook gisteren om half zes wederom in onze parochiekerk de kinderzegen gegeven ter eere van den H Cornelius. Ook thans waren tal van moeders met hare kleinen, niet alleen uit deze ge meente, doch ook uit het naburige Raamsdonk opgekomen, om den zegen in ontvangst te nemen. As. Woensdag zal een vergade ring worden gehouden van de leden van den Chr. Boerenbond met het doel hen aan te sporen tot het bijwo nen van den Katholiekendag, welke a.s. Zondag te Waalwijk zal worden gehouden. Gisteren vierden een zestal leden der H. Familie hun diamanten jubilé. In het priesterkoor was voor deze ge legenheid aan den voet van het vaan del, een keurige bloemenhulde aange bracht. Een 5-tal jubilarissen (één was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn) op stoelen gezeten voor de Com muniebank, werden in eene kernach tige rede, door den directeur den WelEerw. heer kapelaan van Riel ge huldigd, terwijl hij vooral hunne stand vastigheid in het eenmaal gegeven woord, deed uitkomen, hen prees als ware volgelingen van het Heilig Huis gezin Jezus, Maria en Jozef en hun ten slotte zijne hartelijke gelukwen- schen, benevens die van alle aanwe zigen aanbood. Hierna werden de medailles geze gend die door den ZeerEerw. heer pastoor Huijbers, op de borst der ju bilarissen werden gespeld. Ook de herder der parochie, blij dit werk op verzoek van den ijverigen directeur der H. Familie te mogen verrichten, hield ten slotte eene bezielende toe spraak, waarin hij de vereenigingen op godsdienstig gebied in warme be woordingen aanbeval, te meer, daar deze in onze dagen een dam moesten opwerpen tegen het ongeloof en waarbij hij de hoop uitsprak, dat deze mannen nog langen tijd hunne decoratie zou den mogen dragen. Met den zegen van het Allerheiligste werd ten slotte deze verheven plechtigheid gesloten. Onder de oude kippen wordt thans een flinke opruiming gehouden. Er worden flinke prijzen besteed. Aan den eierbond betaalt men 30 cent per pond vuil, zoodat een gewone kip ongeveer f 1,50 opbrengt. RAAMSDONK. in verband met den Katholiekendag te Waalwijk a.s. Zon dag, wordt de missietentoonstelling uitgesteld tot Zondag 3 October. De tentoonstelling gaat uit van den Missienaaikring en wordt gehouden in de zaal van hel St. Leogebouw. Gisteren werd door de politie in arrest gesteld zekere B., die in dronkenschap een paar ruitjes had ingeslagen in café D. en het den be zoekers van dat koffiehuis wat lastig maakte. Van den landbouwer V. stierf een beste vaars. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd, doch de huid kon worden vrijgegeven. De volgende week zullen eenige dames, zooals ieder jaar gebruikelijk, weer een collecte houden voor de R.K. leesbibliotheek. Met het grondwerk voor het klooster en kerk vordert men goed. Langs de school en het klooster is de klinkerweg gelegd. De vijver is al ge graven en de fontein welke daar mid den in is geplaatst, werd vanmorgen beproefd. Het geheel zal, wanneer het klaar is, een groote verbetering geven. Tegen den landbouwer C. D. werd door de Rijkspolitie proces-verbaal op gemaakt wegens het niet aangevén van 'tmond- en klauwzeer onder zijn vee. Naar we vernemen zal de nieuwe R.K. Jongensschool op het Dorp, op 1 October worden ingezegend. Met de klassen begint men reeds eerder, direct na de vacantie. De leer middelen en meubelen zijn alle in de school ondergebracht. Door het gemeentebestuur is aan A. Vissers op het Veer vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein. Tegen vrouw D. die den agent van politie K.P toen hij haar een aan slagbiljet voor belasting thuisbracht, minder vriendelijk aansprak en haar gemoed luchtte in vloek- en scheld woorden, werd procesverbaal opge maakt. RAAMSDONK. Gisterenmorgen circa 6 uur had op den weg Den Bosch Nijmegen een ernstig auto-ongeluk plaats. Om 4 uur was van hier een autobus vertrokken met 16 werklieden, allen inwoners uit deze plaats, die werkzaam waren bij den bouw van een brug te Nijmegen voor rekening van Stoelemeijer. Tusschen Heeze en Grave is de bus, oorzaak ervan is niet bekend, tegen een boom geloopen, tengevolge waarvan eenige inzittenden door de ruiten werden geslingerd. V. en G. werden daarbij het meest ernstig gevfond. G had een ernstige hersenschudding bekomen en kon niet worden vervoerd. V. hoewel zwaar gewond, mocht met een auto naar het gasthuis hlhier worden overgebracht. De overigen hadden ook allen min of meer ernstige kneuzingen opgeloopen, doch de meesten hunner konden, na ter plaatse verbonden te zijn, hun reis vervolgen. A.s. Donderdag wordt door Dr. Knaap een wekelijkschen cursus ge opend in verbandleer Belangstellenden kunnen deze lezingen bijwonen. Op Dinsdag 19 October zal in de zaal van het St. Leo gebouw, waar schijnlijk de film van Maggi's voedings producten worden afgedraaid. GEERTRUiDENBERG. Onze stad genoot den ZeerEerw. heer van Mer rienboer, deed Zondag 11. alhier z'n laatste plechtige H. Mis, om Dinsdag 1.1. wederom naar de missie in Amerika te vertrekken. De sociëteit „Steeds treffen is kunst" za! Dinsdag a.s. een groote uitvoering geven in de concertzaal van Hotel Centraal. De bekende dichter en zanger Koos Speenhof is met vrouw en zoon uitgenoodigd hieraan ^nede te werken. De avondcursus aan de openbare teekenschool zal Zaterdag 2 Oct. a.s. weer beginnen. Een groot getal leer lingen hebben zich wederom als lid aangegeven. Donderdagmiddag zal alhier een demonstratie gegeven worden van de knipcursus der È.NSA.I.D. in de zaa van Hotel Centraal. MADE. Voor rekening van den heer J. v. Gils is het timmerwerk voor de te bouwen woning met winkel opge dragen aan D. Hil mr. timmerman en het metselwerk aan P. Stoop, beiden alhier. Onder leiding van het onderwij zend personeel maakten de leerl/ngen van de hoogste klasse der R K. Meis jesschool alhier een uitstapje naar Rotterdam. De diergaarde en andere merkwaardigheden werden bezochten bezichtigd, Op de a.s. kermis alhier zullen diverse vermakelijkheden vertegen woordigd zijn alsVergenoegenspaleis zweefmolen, draaimolen, Iuchtschom- mel, bioscoop, fietsmolen, hoeplatent fotografietent, ijscowagen, gebakkraam galanterie en suikerkraam. Het belooft dus heel wat te worden. Nadat A. W. in Heikant een oogenblik zijn fiets onbeheerd voor een café waarin hij was gegaan had neergezet, kwam hij bij zijn terugkomst tot de onaangename ontdekking dat zijn rijwiel verdwenen was. 's GRAVEMOER. Zondagavond werd door de fanfare „Kunst na Arbeid" van Capelle en „Euterpe" alhier een concert gegeven dat zeer goed ge slaagd is. Dezelfde stukken die de vorige week te Capelle gegeven zijn werden hier ten gehoore gebracht. De muziek kwam hier beter tot zijn recht, omdat er op een muziektent gespeeld werd, terwijl men zich te Capelle met eene verhooging moest behelpen. We wenschen de Capelsche fanfare, die getoond heeft in korten tijd prach tige vorderingen gemaakt te hebben, spoedig een mooie muziektent toe. EETHEN. De Eerste Fokveedag der Fok- en Contröle-vereeniging „Het Land van Heusden en Altena" alhier, die is bepaald op a.s. Donderdag 23 Sept., des voormiddags ten 10 uur oude tijd) te Genderen, op het stuk weiland „de Bulh" van den heer E. van der Beek aldaar, belooft een suc ces te worden. In de indivudueele klassen zijn niet minder dan 151 dieren aangegeven. Verschillende instellingen en personen hebben flnantiëelen steun verleend. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. Deze firma toch, welke aan de oude suikerfabriek de Phoenix een handel in papierwaren dreef, brandde in 1924 af. Dezelfde firma heeft in 1925 ge tracht f 15,000 van de gemeente los te krijgen voor het in werking stellen van een mandenfabriek. Hierbij lag het er echter dik boven op dat getracht werd. de gemeente te benadeelen. Aan alle zijden heeft de heer D. nog getracht gelden te krijgen, wat hem echter niet is gelukt. Het tekort kan niet bij benadering worden vastgesteld. Het is op geen f 50 000 te schatten. Men noemt een bedrag van f 200.000. Met de belofte geld te gaan halen, vertrok Donderdag 2 September de leer D. Doch nadien werd hij niet teruggezien. De officier van justitie deed een inval in zijn woning, maar vond daar niets, zelfs alle portretten waren weggenomen, zoodat de politie deze elders moest zien te krijgen, Thans staat de heer D. in het politie blad gesignaleerd, mede omdat hij vertrokken is zonder orde op zaken te stellen. De politie heeft den voort vluchtige niet kunnen ontdekken. Nog steeds blijven de klachten binnen «omen. GEMENGD NIEUWS. HetDgbl.v. N. Br. van gisteren- avond bevat een relaas over de fraude te Zevenbergen, waaromtrent wij al een en ander hebben gemeld. Wij laten het in hoofdzaak hier volgen Zevenbergen heeft haar derde finan- cieele catastrophe. Thans is het de handelsvennootschap firma J. D. kassier en commissionair in effecten, die een groot aantal rente niers, middenstanders en particulieren uit Zevenbergen. Klundert, Fijnaart en andere plaatsen zoo niet ongelukkig maakt, dan toch een groot financieel verlies bezorgt. Menschen die hun spaarduitjes men spreekt van vier honderd spaarbankboekjeshouders bij deze firma hadden geplaatst zijn nu hun lieve geld waarvan zij de rente trokken geheel kwijt. Pandbriefhouders, die door hun groot vertrouwen in deze firma ze is reeds van 1858 af in Zevenbergen gevestigd en had de vuurproef na den oorlog schitterend doorstaan hun papieren afgaven, kunnen naar hun geld fluiten. Zij wer den de dupe van de handige truc van den firmant D., tegen wiens hande lingen zij niet het minste wantrouwen koesterden. De firma D. kwam dooi het verstrek ken van voorschotten aan twee Zeven- bergsche firma's zonder eenige dekking en zonder zekerheid dat zij aan hun verplichtingen konden voldoen, zonder kasmiddelen en nam toen haar toe vlucht tot een truc; De firma telefo neerde n.l. de pandbriefhouders dat hun nummers nooit meer dan twee tegelijk waren uitgeloot en vroeg hun dan deze ter inwisseling bij haar te bezorgen. Werden ze gebracht o soms gehaald, dan gaf zij nimmer een ontvangbewijs afde houders wilden er vanwege het groote vertrouwen geen vragen. Hoe zij later ook op verzilvering aandrongen, alles was vergeefs Velen kwamen bij den burgemeester hun beklag over die handelwijze maken Deze heeft daarop telefonisch met de firma D. contact gezocht. Doch toen dit niet lukte, waarschuwde hij de echtgenoote, dat indien haar man met aldus te handelen bleef doorgaan, zich bloot zou stellen aan vervolging. Ook dit hielp niets. De menschen werden voorloopig nog stil gehouden met beloften, dat deze er spoedig zouden iijn enz. Ver zoeken om teruggave van de stukken werden steeds ontkennend beantwoord Dit spelletje duurde nu reeds twee jaar. Totdat ook aan een firma uit Klundert medegedeeld werd, dat haar brieven waren uitgeloot. Zij gaf deze zonder bewijs af, doch had de nummers genoteerd. De zaak niet vertrouwende won zij inlichtingen in bij de Nationale Bankvereeniglng, welke in haar boeken de bewuste nummers niet vond. Toen was de fraude ontdekt en werd een klacht bij de justitie ingediend met het bekende gevolg. Zij gemeld, dat de ontvanger cr nog juist bijtijds ingeslaagd was op f 100 na bij de fa. D. staande gemeente gelden los te krijgen. Verschillenden, die krachtig den heer D. durfden aanpakken, zijn voor een nog grooteren strop gevrijwaard ge bleven, maar de meesten, die zich niet lieten gelden, werden de dupe. Zoo is o.a. bekend dat D. er in geslaagd is, van een paartje, wiens spaarduitje bij hem stond en dat van plan was een huis te gaan bouwen, nog een stuk van f 1000 machtig te worden. Nu hebben ze *niets. De week vóór zijn verdwijnen heeft D. van iemand f 7000 los weten te krijgen. De omgang met een- Duitsche firma heeft naar onze zegsman beweerde aan D. prestige niet veel goed gedaan. CORRESPONDENTIE. De heer C. Stal te Geertruidenberg verzocht ons te, melden dat het inge zonden stuk in ons vorig nummer onderteekend C. S. niet door hem is ingezonden. Red. ADVERTENTIëN. bij J. VERAA, Tailleur, Groen- steeg 17. Waalwijk. 37108 zwart-bruin. Tegen belooning terug te be zorgen Mr. van Coolhstraaf 26b. 37070 EEN GOEDEN BRIL ook op dokters voorschrift koopt men bij GEZ WAGEMAKERS, KAATSHEUVEL Opticiën Drogisten. Reparatie spoedig en billijk ORGEL EN PIANOMAKER, STEMMER. 36023 WAALWIJK. op Stoomschoenfabriek te Waal- wijk een bekwaam 37097 voor de ONDERWERK AFDEEL1NG. Brieven onder No. der advert, aan het bureau van dit blad. TANDARTS WAALWIJK is Zaterdag 25 September MAANDAG a. s. wordt de praktijk hervat 37107 op 's namiddags 6 uur. Onderwijs wordt gegeven in Hand-, Vakhand- en Bouwkundig teekenen, Ambachtsrekenen, Pro jectieleer en Boetseeren, iederen avond der week van 6 tot 8'/a uur, uitgezonderd des Zaterdags. De toelatingsleeftijd is 12jaar. Aangifte ter Secretarie voor 1 OCTOBER, voorm. 9-12'/2. 'snam. van 2—4 uur. De school is toegankelijk zoo wel voor vrouwelijke als voor mannelijke leerlingen. van 10 uur voormiddags tot 5 uur 's namiddags in het Gebouw der Teekenschool van het werk der leerlingen, ver vaardigd tijdens den vorigen cursus. TOEGANG VRIJ. De Directeur, '37080 TH. VAN DELFT. Voor programma zie mededeeling in dit blad. ZATERDAG 3'/a UUR ZONDAG 2'/, UUR Wereld-kampioen. Kamp. v. Nederland. ENTREE PRIJZEN ALS GEWOON. Gedurende de Sport-week Kermis-attractie's op het terrein. 37109 I Teekenschool Xllen Mocesanen Katholiekendal

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3