de Tilburgsche gasten met een meer derheid van 114 de overwinning be haalden. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 1 October 1926, des namiddags 7 uur ten Raadhuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Nadere beslissing omtrent de stichting van een abattoir. 3. Goedkeuring van de rekening der Gezondheidscommissie, zetelende te Waalwijk over het dienstj. '25 4. Voorloopige vaststelling der ge meente- en bedrijfsrekeningen over het dienstjaar 1925. 5. Vaststellingen der rekeningen van diverse instellingen van weldadig heid over het dienstjaar 1925. 6. Aanbieding der gemeente- en be drijfsbegrootingen voor het dienst jaar 1927. 7. Voorstel tot benoeming van een leeraar aan de Gemeente-Teeken- school. De voordracht luidt; 1. H. J. v. d. Heuvel te K'heuvel 2. M. Cyffers te 's Bosch. 8. Voorstel tot wijziging der verorde ningen op de levering van gas, electriciteit en water. B. en W. stellen voor de desbe treffende artikels in de verordening als volgt te wijzigen «Blijft de verbruiker in gebreke, het bedrag der gequiteerde nota bi tweede' aanbieding te voldoen, dan zijn Burgemeester en Wethouders be voegd den toevoer van gas en zoo noodig ook van water en electriciteit, te doen verbreken en wordt de leve ring eerst hervat na betaling van al het verschuldigde tot op het oogenblik der verbreking, met inbegrip der kosten van het verbreken en weder herstellen van den toevoer". „Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, het gebruik van water der gemeentelijke waterleiding te beperken op de tijdstippen, dat door ruime waterafname de noodzakelijke water- druk in de buisleiding dreigt verloren te gaan". „In het geval in het vorig lid be doeld en in alle andere gevallen wanneer in een gedeelte der gemeente tijdelijk de watertoevoer moet worden afgesloten, wordt daarvan zoo mogelijk twee uren te voren aan de belang hebbenden kennis gegeven". 9. Vaststelling Kohier Straatbelasting. De heer Th. v. d. Griendt die tot dusver penningmeester was van de voetbalvereeniging Quick, is in de gisteren gehouden bestuursvergadering benoemd tot secretaris-penningmeester. De datum van den Cabaretavond te organiseeren door Waalwijks Ge mengde Zangvereeniging is definitief bepaald op Zaterdag 6 November a.s. De heer G. Maas, die zich ge vestigd heeft in het voormalig post kantoor van voormalig Besoljen, heeft de vertegenwoordiging voor Nederland voor de schoenfabrieken gekregen van de firma Gragtmans Wiesman alhier, van de overlederfabriek J. Mayer Sohn te Offenbach a/M., benevens die van de Rubberfabriek Salin Co te Frankfurt a/M. De heer Maas is aangesloten onder het telefoonnummer 178. De heer P. van Poppel, ver bonden aan de Suikeronderneming „Menang" te Kediri (N.O.I) vertrekl 1 November vandaar met Europeesch verlof. De uitslag van den Zaterdag middag gehouden onderlingen schiet wedstrijd door den Bijz Vrijw. Land storm alhier, is als volgt: Marga schieten, knielende houding, elk schutter 2 series van 5 patronen, totaal te behalen punten 100, le prijs Fr. Smolders met 94 p. 2e F. Slaats 90 3e L. Dekkers 89 4e L. C. Verhoeven 87 5e P. v. Brunschot 86 6e L. Schapendonk 84 7e P. Wijkmans 83 8e J de Graauw 77 9e M. v. d. Ven 77 10e J. v. Oostrum 71 J.I. Maandag werd de laatste wedstrijd voor het Tournooi van de WBC gespeeld tegen het Quick-6 tal welke wedstrijd eindigde in een over winning voor de WBC, waarmede het 6 tal van de WBC het Tournooi ongeslagen eindigde, wat toch wel een pracht-prestatie genoemd mag worden, n.l. om van de 14 wedstrijden geen enkele te verliezen. A.s. Zaterdag om 7 uur zal de prijsuitreiking plaats hebben in de biljartzaal, bij den heer A. van Berkel, waarbij alle deelnemers tegenwoordig zullen zijn. De uitslag van den Maandag ge speelden wedstrijd is als volgt W.B.C. Quick Waalwijk, H. Klijn 100 H. v. Helvoirt 44 j. Slaats 100 L. Kooien 74 F. Schoelitsz 100 B. Hornes 60 Fr. Slaats 92 J. v. Hilst 100 L. Hesselbert 100 P. v. d. Heiden 80 A. Klerks 100 *Fr. v. Delft 76 592 434 Gewetensgeld. Bij den ontvanger der directe be lastingen, enz. te Waalwijk is ingeko men onder letters A. N. teZ., f 1678 64, wegens te weinig betaalde belastingen over de belastingjaren 1920/21 tot en met 1923/24. DRUNEN. Bij het hegknippen kreeg zekere J. T. een doom in het oog, waardoor hij het licht zal maetenmissen. Door de leden van den bijenbond „St. Ambrosius" zal ruim 6000 pond honing worden afgeleverd. Een der leden had alleen 1400 pond af te geven, een bewijs dat men meer voor de bijen teelt gaat gevoelen. In onze gemeente heerscht in groote mate de gevreesde vlekziekte. Er sterven veel varkens speciaal zeugen, A.s. Zondag houdt de Handboog- schutterij „Constantia" een onderlingen schietwedstrijd waarvoor eenige prach. tige prijzen zijn beschikbaar gesteld. Door de Hollandsche Buurtspoor- wegen is thans de 5e autobus in dienst gesteld, terwijl volgende week de 6e zal arriveeren. Deze laatste wagens zijn voorzien van een bijzonder gemakkelijke zitting, het nieuwste op dit gebied. Gisteren, Dinsdag, herdachten de echtelieden Adr. Smits en M. van den Hooven den dag, waarop ze voor 50 jaar geleden door den echt werden verbonden. Dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan stond vast, daarvoor ge nieten de oudjes te veel aller sympathie. De buurtbewoners kwamen bijeen, benoemden een commissie, bestaande uit de heeren L Pijnenburg, P. van Dal, J. van Drunen, Veltman, J. Els hout, J. van Kessel, C. Pijnenburg en J. Vissers en zouden zorg dragen dat 28 September voor de brave oudjes en familie tot een onvergetelijken dag zou worden gemaakt en daarin is de com missie geslaagd, ten volle geslaagd, dank zij de algeheele medewerking van de buurt. Voor de woning was door de goede zorgen van den heer G. Kuijpers een prachtige versiering aangebracht, welke vooral 's avonds door de talrijke en veelkleurige electrische verlichting een schitterend effect maakte. Ook de algemeene vlaggentooi was oorzaak dat er weldra een feestelijke stemming onder de bewoners van de Grootestraat voorbij de kerk heerschte. Ongeveer negen uur toog het gouden paar met familieleden, omgeven door talrijke bruidjes, naar de kerk, alwaar een H. Mis van dankzegging werd op gedragen. Deze plechtige H. Mis werd door alle buurtbewoners bijgewoond. Na afloop van de H. Mis, nadat de gouden jubilarissen, familieleden en kennissen hadden plaats genomen nam de heer Van Kinderen het woord om onder het uitspreken van een prachtige, gloedvolle rede, namens de buurt een cadeau aan te bieden, bestaande uit een gesloten couvert en leuningstoelen. De heer Van Kinderen sprak aan het einde van zijne mooie rede den wensch uit, dat het 't gouden paar gegeven moge zijn om nog vele dagen en onder de beste, meest aangename.omstan digheden, van het geschenk van de buurt, waaruit de meeste hartelijkheid spreekt, gebruik te mogen maken. Door de harmonie werd daarna een Lang zullen ze leven" aangeheven, wat spontaan door alle aanwezigen werd medegezongen. Des middags ten drie uur werd met de samenstelling van een feeststoet begonnen. De stoet bestond uit herauten te paard, versierde fietsen, een .versierde wagen waarop muzikanten, gekleed in blauwe kiel en geschoeid met groote hooge klompen, comité in rijtuigen, een versierde wagen waarop gezeten boe rinnen en boeren, een wagen met bruidjes, een wagen met verkleede meisjes en tot slot een wagen waarop ongens gekleed als straatmuzikanten. Deze werkelijk aardige stoet, die door de geheele gemeente trok, had aller- wege veej bekijks, terwijl de deelne mers, zooals zich laat begrijpen, veel plezier hadden. Door de harmonie „De Volharding" werd 's avonds eene serenade gebracht. .)e heer Leo Sikkers hield een pittige toespraak, waarin hij de oudjes met het zeldzame jubilé feliciteerde. Nadat nog eenige vroolijke marschen en gehoore waren gebracht en een „Lang zullen ze leven" was aangeheven werd deze feestdag besloten. De buurtbewoners en de velen die zich daarbij hadden aangesloten bleven echter tot laat in den avond in de meest prettige stemming bijeen. Het comité mag met genoegen op dezen zoo welgeslaagden dag terug zien. Een woord van hulde en dank mag tiaar daarom vanaf deze plaats zeker wel worden gebracht. ELSHOUT. Met ingang van 11 October a.s. zal door den heer A. Willems, hoofd der school, een cursus worden gegeven, op het gebied van landbouw. Zij die hieraan wenschen deel te nemen kunnen zich deze week alsnog melden. Het was een waar feest bij de eerw. zusters. Alles was op prachtige wijze versierd. Om 9 uur kwamen de jongens der openbare school onder leiding van den heer A. M. Wtllems, hoofd der school en den onderwijzer den heer v, d. Bosch, naar de eerw. zusters. Aldaar werd de stoet opgesteld en trokken ze met de meisjes en eerw. zusters naar de groote zaal alwaar de plechtige installatie zou plaats hebben. De Z.Eerw. heer pastoor Wirtz, bege leid door den zeereerw. heer pastoor j. F. A. M. Willems en den weleerw. heer kapelaan Laane, brachten eerst een bezoek aan de Bewaarschool waar zij met een feestlied werden begroet. Daarna - werd door enkele kleintjes een korte toespraak gehouden, waar in ze onder meer hun vreugde over de benoeming van den nieuwen pastoor uitspraken. Door de kleinen werd verder het stukje van den toovenaar gespeeld. Hierna sprak de zeereerw. heer pas toor Willems een opwekkend woord. Groot was de vreugde toen de kinde ren getracteerd werden op verschillen de versnaperingen. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de grootere jongens en meisjes. Een groote menigte belang stellenden, o. w. burgemeester F. van Liempt en echtgenoote, de heeren kerkmeesters, waren tegenwoordig. Bij aankomst werd door den jongenheer Th. Klijn, en de jongejuffrouw Mientje v. d. Bosch, een afscheidsgroet gericht tot den zeereerw. heer pastoor Wirtz en daarna een welkomstwoord tot den zeereerw. heer pastoor Willems. Cor Lijsten zegde hierna het versover het Edelsambt op door Cor van Sluis- veld werd een toespraak gehouden tot kapelaan Laane. De zeereerw. heer pastoor Willems bracht zeer bewogen een woord van dank voor de schoone woorden tot hem gericht. Hij spoorde de kinderen aan veel voor hun ouden pastoor te bidden. Hij wees de kinderen verder op hun plicht van gehoorzaamheid, welke zij zijn verschuldigd aan hun ouders, zusters en onderwijzers. Vooral maan de hij hen aan veel te bidden en ter kerke te gaan. Door den eerw. heer kapelaan werd nog een woord gesproken over de Missie en over de opvoeding der kin deren, hen er vooral op wijzend, dat zij steeds beleefd moeten zijn, wat bij sommigen veel te wenschen over laat. Verschillende liederen werden nog gezongen. Daarna werden allen goed onthaald wat zeer zeker in den smaak viel. N1EUWKU1K. Vanwege den R.K. Jongenboerenstand zal gedurende den a.s. Winter een landbouwcursus wor den gehouden, alsmede zullen enkele lezingen over fruit en groententeelt, en een lezing van 't Kalisyndikaat worden gegeven. We twijfelen niet. of de deelname hieraan zal meer dan overgroot zijn In een Maandag j.I. 'gehouden vergadering besloot de R.K. longen boerenstand, dat alle leden dezer af- deeling zich een dag zullen beschikbaar stellen tot het helpen aan de opruiming der puinen van den 1.1. bij Nie van Baardwijk alhier plaats gehad hebben den 'brand. Voorwaar een menschlie- *vende daad die navolging verdient. VLJJMEN Donderdagavond ten half zeven komt de raad dezer gemeente In een openbare vergadering bijeen. SPRANGCAPELLE. (Voorm.Sprang). J.I. Zaterdagavond omstreeks 8 uur werd alhier de brandweer gealarmeerd Op het erf van den landbouwer v. V. stond een hooimijt in brand. Gelukkig kon het vuur nog in den aanvang worden gebluscht. Het Bestuur van de alhier op gerichte Meisjesvereeniging is samen gesteld als volgtMevr. Holst, presi dente Mej. -Zwart-Suiker, secr - penn Mej. Timmermans-Maat, Algem. Adj De vereeniging stelt zich ten doel goederen te vervaardigen ten behoeve der Chr. school, welke goederen bij een eventueel te houden bazar zullen verkocht worden. Door de onderwijzeressen, de dames, de Vries en v. Voorthuizen zullen de bijeenkomsten geleid worden. De ver eeniging telt reeds 25 leden. CAPELLE. Op Woensdag 29 dezer, des avonds te half acht uur houdt de Afdeeling Sprang Capelle e. o. van Volksonderwijs een gewone ledenver gadering in de zaal van den heer L. F. v. Dongen. De agenda vermeldt 1. Opening en nollen, 2. Behande ling beschrijvingsbrief Algemeene Ver gadering, 3. Verkiezing afgevaardigde Algemeene Vergadering, 4. Verkiezing bestuurslid (vac S Oerlemans), 5 Rond vraag en sluiting. Evenals vorige wintermaanden zal de in de O. L. school in de Kom gevestigde reizende bibliotheek gedu- rende het aanstaande leesseizoen des Zaterdagsmiddags van 2 3 uur open gesteld zijn tot het afhalen van boeken en wel te beginnen op Zaterdag 2 Oct. a.s. Gezien de groote belangstelling, die vorig jaar voor deze bibliotheek bestond, twijfelen we niet of het aantal lezers zal ook dit jaar een beduidend aantal vormen. Bij de op 27 dezer door Burg. en Weth. gehouden aanbesteding tot op- en inrichting van een Chr. school in de Heistraat werd als volgt inge schreven T. den Hollander, Capelle f 5690.— M. v. Campen, 5840 C. Timmermans, Sprang 5300.— C. Michael, Vrijh-Capelle 5420.— J. Quirijns, Capelle 5757.— Gebr. v. Willigenburg, Sprang 5285.— J. Spierings, Capelle 5397.— J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 5330.— Het werk is opgedragen aan den Iaagsten inschrijver. WASPIK. Door de Tooneel- en Operettevereeniging „Entre Nous" is in studie genomen: «Zijn Jongen", tooneelspel in 3 bedrijven, door Jan Grosfeld. Gehoor gevend aan den wensch der Eerw. Heeren Geestelijken, die zich beijverd hadden om deelnemers te krijgen voor den katholiekendag, trok ken Zondag tal van ingezetenen per spoor of per fiets, de laatsten onder leiding van den WelEerw. Heer Kape laan van Riel naar Waalwijk. Alle standen, boeren, middenstanders en werklieden waren vertegenwoordigd. De gevel der R.K. Meisjesschool der Eerw. Zusters werd verrijkt met een H. Hart-beeld, dat geplaatst werd in eene daarvoor bestemde nis. Bij de heden gehouden publieke aanbesteding van een huis voor den Heer H. van Wanroij werd ingeschreven als volgt: Metselwerk M. Savelkouls, Waspik f 2025.— J. v. d. Broek, 2098 C. Roovers, 2100.— S. van Daal, 2100.— Spuijbroek, Raamsdonk 2190.— Timmerwerk A. Broeders, Raamsdonk 2030.— -Gebrs. Boom, 2065 C. Roovers, Waspik 2080.— A. Roovers, 2085 Verduijn, Raamsdonksveer 2128. Het werk werd gegund aan S. van Daal, Waspik en A. Broeders te Raams donk. RAAMSDONK. A.s Vrijdag na de plechtige H. Mis van 9 uur wordt de nieuwgebouwde R. K. Jongensschool met het St. Leo-gebouw ingewijd, in tegenwoordigheid van de geestelijke en wereldlijke overheid, het kerk en school bestuur, de onderwijzers en leerlingen en verdere genoodigden. Te beginnen Zondag a.s wordt de H. Mis des Zondags en door de week weer gesteld op 7 uur. Het mond en klauwzeerverspreidt zich nog dagelijks onder het vee. De laatste weken werden niet minder dan 24 aangiften gedaan van besmetting. BijJ.de Bont staat een appelboom (oogstappels) voor de tweede maal in bloei. De nieuwe weg langs de school het klooster en de kerk is v ndaag klaar gekomen.De weg is keurig gelegd. Voorloopig blijft hij nog voor zware voertuigen gesloten. Gisterenavond is door Dr. Knaap de eerste lezing gehouden over ver bandleer. Voor den cursus, welke Don derdagavond van 7—8V2 wordt ge houden, hebben zich 20 personen opgegeven. Onze dorpsgenoot, de heer P. Pruijsers, gedetacheerd bij de militaire politletroepen, behaalde gisteren te Amsterdam het politie-diploma. De werkman J. van K kreeg gisterenmiddag op de scheepswerf van S. een ijzeren plaat op het lijf. Ernstig gewond werd hij opgenomen en nadat ter plaatse een snelverband was gelegd, met een auto naar het gasthuis ver- voerd. Op het stationsemplacement op het Dorp heeft men heden de weegbrug geplaatst. Bij het a.s. bietenvervoer zal het den landbouwers, die hun bieten steeds aan de haven moesten laten wegen, een groot gemak opleveren. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal er gecollecteerd worden in de Herv. Kerk voor het Ziekenhuisfonds. Mej. H. M Vermeer behaalde in den Haag het Diploma B. Stenografie stelsel Rients Balt. D.hr. D. de Rooij Jz. werd gekozen tot 2e Voorz. van het Prov. Comité C. N. Werkm. Bond. Maandagmorgen werd door de jongste leerlingen der Herv. School onder tegenwoordigheid van mede leerlingen, hoofd en personeel en 7 bestuursleden (afwezig waren Ds. Ewoldt en C. Boezer) de eerste steen gelegd van het nieuwe gedeelte der school. GEERTRUIDENBERG. In hotel Cen traal is door den Architect Fr. Reniers voor rekening van den heer C. v. Boxtel alhier, publiek aanbesteed het verbouwen van een woonhuis tot win kelhuis. De inschrijvingen waren als volgt: Wietmarschen, G'Berg f 5260.— v. Beek; R'veer 4880.— v. Suylekom, Raamsdonk 4795.— Gebr. Naglé. G'Berg 4700.— Gebrs du Pont, G'Berg 4698 Bax, R veer 4500.— Het werk is opgedragen aan de aan nemers Bax en Wietmarschen. Maandag 1.1. zijn aan de beet wortelsuikerfabriek te Statendam de eerste bieten aangekomen. Verwacht kan worden dat de campagne nu spoedig in vollen gang is. Alhier is opgericht een Gymnas tiekvereniging, welke gevestigd is in de groote zaal van hotel Centraal. Reeds velen hebben zich als lid aan gegeven. De oefeningen zullen worden geleid door den heer Dalmeijer uit Sprang. De heer L. Schoemakers heeft wegens drukke werkzaamheden ontslag aangevraagd als leeraar aan den Han dels-avondcursus. Naar we vernemen zullen er in de spoorhaven alhier gedurende een half jaar per dag 15 wagons steen kolen verladen worden, welke bestemd zijn voor de P.N.E.M. Dit zal geschieden door bemiddeling van den scheepsbe vrachter C. Jansen. Genoemde heer heeft dit bereikt door de directie der mijnen attent te maken op de bijzonder gunstige ligging onzer gemeente aan rivier en haven, waarvan zij zich per soonlijk heeft overtuigd. In hotel Santbergen zal Vrijdag a.s. te 8 uur 'snam. een algemeene vergadering gehouden worden voor een op te richten dansclub, De demonstratie van den knipcursus der Mode vakschool E. N. S. A. I. D. is buitengewoon goed geslaagd. Een groot aantal leerlingen heeft zich opgegeven. Door den architect Fr. Reniers is aan den heer v. Beek uit Made op gedragen, het aanleggen van een be schoeiing aan het fabrieksterrein der N.V. Transicol lijmfabriek alhier. ALMKERK. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat de heer J. R. alhier uit zijn tuin voor de 2de maal aardbeien plukte van dezelfde planten. Op 6 October's nam. 7 uur hopen de Herv. Jong. ver. „Eben Haëzer" en „Samuel" alhier, aan den Ippelschen dijk een gecombineerde vergadering te houden. MADE. Bij onderhandsche aanbe steding werd door den architect E. A. v. d. Elshout aanbesteed den bouw van een slachterij voor den heer P. Jansen alhier. Het metselwerk werd opgedra gen aan A. Knoop en het timmerwerk aan J. v. d. Steen, beiden te Made. DUSSEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Donderdag den 30 September 1926 des namiddag te drie uur. Onderwerpen le. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2e. Benoeming lid-onderwijzer der commissie tot wering van schoolver zuim. 3e. Uitloting van schuldbrieven. 4e. Subsidieering Autobus-Onder nemingen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Sept. '2(5. Zondag werd <le R.K. Bibliotheek heropend, 11a restauratie der oude boe ken en 't. aanschaffen van vele nieuwe, terwijl 'tleestarief aanmerkelijk werd verlaagd. Bij gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, biedt de Harmonie a.s. Zater dag een extra concert aan op de Viscli- niarkt, waarna op Concordia in gezel lig samenzijn de avond verder wordt doorgebracht. i De nieuwe openbare school zal a.s. Vrijdagmorgen in gebruik genomen worden, wat op min of meer1 plechtige wijze zal plaats hebben. In de vergadering van het R.K. Mannenkoor is besloten tot het geven van een extra concert op nader te be palen' datum in October. Van de werf van de fa. Dej Haan en Oerlemans, werd te water gelaten het stalen sleepschip „Vitalitium", ge bouwd voor den heer Valt. Siebert. Het is bestemd voor de Rijnvaart en die op het Rijn-Hernekanaal en heeft bij een laadvermogen van 1370 ton de vol gende afmetingen: lang 80, breed 0.50 en hol 2.31 M. Terstond werd de kiel gelegd voor '11 Dortmund-Eemskanaal- schip, groot circa 000 ton. Zaterdagavond ontving de heer A.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 13