f2.50 onder 17 jaar en f 5 -daarboven, behoeft voor niemand een bezwaar te zijn. Inschrijvingen kunnen geschieden aan de Rijksschool op Woensdag 29 Sept. a.s. van 7'/2 ö'/a uur 's avonds, als wanneer de Direc teur daarvoor zitting houdt en gaarne mondeling alle inlichtingen verstrekt. Belanghebbenden, wien het niet doenlijk is zich op dien avond op te geven, kunnen zich daarvoor ook nog gedurende deze maand dagelijks aan de school vervoegen. De indeeling der verschillende cur- v sussen vindt plaats op Donderdagavond 30 Sept. en Vrijdagavond 1 Oct. a s. Daarvoor worden op Donderdagavond 30 Sept. om halt acht alle ingeschreven jongens en Vrijdagavond Oct om 8 uur alle ingeschreven meisjes aan de Vakschool verwacht. Op Maandagavond 4 Oct. kan dan definitief met het onderwijs begonnen worden. Woensdagavond ten half negen had in de achterzaal van het Hotel Verwiel alhier eene algemeene verga dering plaats van de R K. Midden standsvereeniging. De Voorzitter riep de talrijk opge komen leden een welkom toe en kon tot zijn genoegen mededeelen. dat het aantal leden steeds toeneemt Nu weer hebben zich 10 nieuwe leden aange meld. Vervolgens deelde hij mede. dat de besprekingen omtrent een op te richten autobusdienst tusschen het Land van Heusden en Altena en Waalwijk nog worden voortgezet. De heer J. Verkade deelde daarna mede, dat de fa Fusters te Wijk ge negen is een dienst te openen tusschen Wijk, Aalburg, Genderen, Eethen Ba- bilontënbroek, Meeuwen, Drongelen en Waalwijk. Van Wijk af zal de prijs voor een enkele reis zijn 40 ct, vanaf Aalburg 35, vanaf Genderen, Babilo- niënbroek en Meeuwen 30, vanaf Eethen 25 en vanaf Drongelen 25 ct. De ondernemer wenscht echter een garantie van de vereeniging van f 30 per week, waarvoor men dan kaarten ontvangt, die de winkeliers dan zoo ze verkiezen aan hun clientèle kunnen verstrekken. De bepaling zou b v. ge maakt kunnen worden, dat bij aankoop van een zeker bedrag vrije reisgele genheid aan de bewoners van 't Land van Heusden en Altena wordt verstrekt. De heer R. van Mil zou liever de gemeente Dussen in de route zien op genomen dan .Wijk en Aalburg Dussen is een flinke gemeente, waarvan de bewoners van oudsher naar Waalwijk zijn gekomen, terwijl. Wijken Aalburg gemeenten van geringe beteekenis zijn en door ligging enz. meer zijn aange wezen op 's Bosch De Voorzitter was het daarmede eens, doch wees er op. dat de onder nemer in Wijk woont en*zou men nu Dussen in de route opnemen, dan worden de exploitatiekosten weergroo- ter en bovendien zal de lange route de menschen afschrikken om van den dienst gebruik te maken. Met den heer van Mil verklaarden zich meerdere leden, dat het zeer ge- wenscht is om de gemeente Dussen in de route op te nemen. De Voorzitter gaf in overweging om dit door eene Commissie, die Waalwijks Belang daarvoor zal benoemen met een Commissie uit de Middenstandsveree- niging verder te laten onderzoeken, waartoe werd besloten. Tot leden van die Commissie wer den benoemd de heeren J Verkade, P. Bierlaagh en G Goutière. Vervolgens drong de Voorzitter er bij de leden op aan om Zondag aan den stoet van den Katholiekendag deel te nemen. Bij de rondvraag werd de kwestie van een te bouwen abattoir besproken. Algemeen was men het er over eens dat een dergelijke inrichting voor deze gemeente niet gewenscht is en er daarom bij den raad op aangedrongen moet worden om niet tot oprichting daarvan over te gaan. Besloten werd bij den Raad een adres in dien geest in te dienen. M t het oog op het reeds laat ge worden uur werd besloten Woensdag a s. wederom een vergadering te hou den, waarop de kwestie van een op te richten Zaterdagavondmarkt zal wor den besproken. Naar wij vernemen heeft de heer J. v. d. Berg, die in de Maandagavond gehouden vergadering van de voetbal- vereeniging .Quick" werd benoemd tot secretaris', deze benoeming niet aange nomen. Als een zeldzaamheid mag wel worden vermeld, dat sinds 31 Aug. in deze gemeente zich geen enkel sterf geval heeft voorgedaan. Bij de plaats gehad hebbende jaarlijksche controle op het bevolkings register is gebleken, dat er nog steeds inwoners zijn die van verhuizing binnen de gemeente op 't bevolkings bureau geen aangifte doen. Wij maken er onze lezers op attent, dat men daartoe op straffe volgens de Wet op het Bevolkingsregister en de Politieverordening verplicht is. In de laatst gehouden zitting van de Conferentie van de Vincentiusver- eeniging herdacht de heer P. van Loon den dag waarop hij voor 40 jaar ge leden als lid werd geïnstalleerd en 34 jaar geleden werd benoemd tot secretaris. In keurige woorden schetste de Eere- Voorznter de ZeerEerw. heer Pastoor van Riel, de vele verdiensten van den jubilaris. Ook de Voorzitter, de heer Gragt mans, die gedurende al dien tijd met den heer Van Loon heeft samengewerkt feliciteerde den secretaris met dit zeld zame jubileum en deelde mede dat de Conferentie besloten heeft hem te benoemen lot eere secretaris. In een volgende Conferentie zal tot benoeming van een secretaris worden overgegaan. De verrichtingen van den lucht acrobaat A. Boesnach hebben in onze gemeente evenals overal elders in ons land, groote belangstelling van de zijde van het publiek ondervonden. Honderden toeschouwers verdrongen zich Ziterdag en Zondag 's middags zoowel als 's avonds in de omgeving van de Kon Stoomschoenenfabriek A. H. van - Schijndel en volgden in angstige spanning de stoute toeren door Boesnach uitgevoerd hangende aan een draad op 'ruim 30 M hoogte Velen durfden vaak niet opzien naar den waaghals, die daar schijnbaar met de grootste koelbloedigheid, han gende tusschen hemel en aarde, toeren verrichtte aan een stel ringen, zoo sterk, dat de beste acrobaat op den beganen grond ze niet verbeteren zou. Slechts met zijn tanden aan het toestel hangende bov^n de Station straat, ontdeed hij zich van verschil lende kleedingstukken, onder adem- looze stilte van het met angst toe ziende publiek. Het hoofd tevens slotnummer was het z g. „vlieg nummer". Vanaf het hoogste punt van den gevel van het fabrieksgebouw van Van Schijndel tot de Burg. v. d Klokkenlaan ter hoogte van de lederfabritk De Kroon was een draad gespannen waarlangs de acrobaat, met zijn tanden aan een toestel hangende omlaag gleed. Het publiek bracht den acrobaat telkens een luid applaus en wij hopen dat het ook door het koopen van anzichten den man voor zijn waag- stukjes beloond heeft. A.s. Maandag om 7 uur zal de laatste wedstrijd voor het Biljart- tournooi van de Waalwijksche Biljart- Club gespeeld worden. Was het tour nooi met een plaatselij ken wedstrijd geopend, ook zal het met een plaatse lijken wedstrijd gesloten worden. Het 6 tal van de Waalwijksche voetbal vereeniging Quick zal het tournooi sluiten. Het Quick 6 tal zijn alle spelers die een goede partij kunnen spelen zoo dat wij van een aardigen wedstrijd zullen kunnen gerTieten. Dat alle Quick leden en supporters tegenwoor dig zullen zijn lijdt geen twijfel zoodat de W. B. C haarlaatsten wedstrijd met een volle zaal belangstellenden kan sluiten. Het Quick 6 tal is als volgt samen gesteldH. v. Helvoirt, L Kooien, B. Hornes, Fr. v. Delft, P. v. d. Heiden, J. v. Hilst. De Langstraat in Groot Mokum 'n Groepje reizigers zit in de trein Utrecht Amsterdam..... slaperig en lus teloos. Jansen (we noemen willekeurige namen) heeft ook een uiltje gevangen, doch tengevolge van zijn vreeselijk snorken schijnt hij .Mokum" reeds geroken te hebben en geeuwend tast hij naar zijn vestzak om te zien hoe laat of 't is* Bij deze manoeuvre geraakt zijn hand verzeild in een verkeerd appartement en diept daaruit achteloos een zwaren, gladden ring op. Z'n overbuur Pietersen ziet deze be weging met gluip-oogen aan en diens blik glijdt van den ring naar's Jansens magere vingers, of daar mogelijk iets aan ontbreekt'n getrouwd man be hoort immers „geringd" te zijn. Jansen voelt, dat meerdere blikken op hem gevestigd worden en instinct matig raadt - hij de gedachten zijner mede reizigers. Hij gevoelt zich ver plicht eenige uillegging te geven om zich in de toekomst voor den spot zijner collega's te vrijwaren En met een leuk gezicht licht hij 't geval nader toe. vertelt hij dat hij op een wandeling een ring gevonden heeft. Tot staving van zijn beweren toont hij ook zijn eigen trouwring, terwijl inmiddels het gevonden voorwerp van hand tot hand gaat. De meesten beschouwen het ding voor koper of doublé, doch zekerheid kan men niet geven, waarom Pietersen het voorstel maakt om de waarde door een vakman te laten bepalen. t't Idéé is prachtig; dat kan geen geld kosten. Bij aankomst te Amsterdam stelt magere Jansen voor om eerst 'n „pieren- verschrikkertje" te nemen in hun vaste kroeg, terwijl dan verder overlegd kan worden hoe te handelen. De waardin kent haar .pappenhei mers" en vermoedend dat iets buiten gewoons op handen is, steekt zij haar „voelhorens" naar links en rechts uit, berekenend hoeveel „slokjes" die men schen vandaag zouden kunnen ge bruiken. Zoo verneemt zij dan het bestaande plan en altijd bereidwillig opzichtens haar klanten biedt zij aan den ring bij een in de buurt wonend juwelier te laten taxeeren. Algemeen is men met dit aanbod ingenomen, vooral omdat niemand van het stel gelooft dat 't voorwerp In kwestie van goud is. dus ook niet het risico wil loopen te staan als 'n kwa jongen, die voor 'n cent 'n „zuurbal" wil koopen van 'n stuiver. Weer wordt „getoost", terwijl de waardin zich haast haar belofte te vol brengen. De man van 't vak bekijkt den ring slechts vluchtig en bepaalt de waarde op nul gulden nul centniet vrien delijk kijkend, omdat men hem voor zoo'n bagatel komt storen. De waardin vindt 't jammer, wellicht zal de grap niet doorgaan, waardoor ze niet aan 't berekende aantal „slokjes" komt. Ze denkt intusschen nog eens na en vóór ze weer haar calé binnen stapt is een plan gerijpt. „Mijnheer zegt ze. „ik betaal U f 2 50 voor dezen ring en nog een „peuije" op den koop toe". Jansen vindt het aanbod verleidelijk, doch overweegt tevens dat de vrouw, wel wetende wat de werkelijke waarde is, een prijs aanbiedt beneden de taxatie van den juwelier Hij is innerlijk tevreden over zijn koopmans-talent en glunderend biedt hij z'n collega's nog een „rondje" aan op z'n gelukkige vondst. Hij „klinkt" met Pietersen z'n „boe zemvriend", terwijl hij op fluistertoon vraagt om ook nog eens de waarde van den ring te laten bepalen Enkele glaasjes van zeker geestrijk vocht storen een mensch in zijn nor malen gedachtengang en doen de meesten een anderen kijk krijgen op reeds bewezen feiten. Zoo verklaarde Pietersen zich bereid aan het verlangen van z'n makker te voldoen en ziet men hem denzelfden weg bewandelen als de waardin even tevoren gedaan had. De juwelier reeds achterdochtig bij het zien van de eigenaardige bewegin- gen van zijn bezoeker, Wjrdt woedend als hem weer hetzelfde waardelooze prul wordt aangeboden en met z'n stevige knuisten weet hij Pietersen op straat te loodsen. Deze wordt nuchter van emotie en om z'n eigen schande te dekken zint hij op middelen om z'n vriend een nog grooter kool te stoven. Heel serieus treedt hij z'n café weer binnen, waar z'n collega's weer eens een offertje aan Bachushadden gebracht. Het gelaat in ernstige plooi biedt hij f3 50 voor den ring. met bovendien ook 'n gratis „spatje". Jansen heeft zin in de „drie-vijftig" en zeker ook In 'n „spatje", maar z'n koopmans.geest laat hem nóg niet in den steek, ofschoon hij nagenoeg „overbelast" is. Zegevierend ziet hij den kring rond en gaat dan zelf den uitersten prijs van z'n vondst bedingen. Wei krijgt hij nog even een helder oogenblik. flitst hem door z'n b'ein de gedachte aan een goed verzonnen grap. doch dan ziet hij weer het ernstige gezicht van Pietersen voor zich en man moedig schrijdt hij op het reeds be kende winkelhuls toe. Op non chalante wijze valt hij binnen met verbazing aangestaard door den juwelier, die als bij intuïtie voelt wat komen zal. Hikkend steekt Jansen van wal met zijn verzoek, met moeite den ring balanceerend op z'n groote magere handen. Doch hij krijgt geen tijd om uit te spreken want als een getergde leeuw vliegt de andere hem omver, recht op het telephoon toestel aan. En in zijn verslagenheid niet denkend aan een reddende vlucht, hoort Jansen aan hoe de politie van het geval in kennis wordt gesteld. Eerst dan bereiken zijn gedachten het normale niveau en hals over-kop stormt hij de straat op, zijn heil zoekend bij een vertrouwden klant, die zeker zal weten te zwijgen. Juist op tijd nog geen miruut later snorren een paar agenten op de juwe lierszaak toe, belust op 'n karweitje. Men zegt nu, dat Jansen en Pietersen zich niet meer mogen verheugen in hun wederkeerige vriendschap Historisch Ook voor de Winteravondcursussen welke door de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers vanaf begin October worden gegeven, bestaat groote belangstelling. Voor de afdeeling snijden en teeke nen van bovenwerk hebben zich 24 leerlingen aangemeld, voorde afdeeling Grondbeginselen van onderwerk 30, voor de afdeeling Modelleeren met de Gradeermachine 6 voor de afdeeling snijden van bovenleder 16 en voorde afdeeling Stikkerlj voor de meisjes 25 Voor de afdeeling Stikkerij voor de jongens gaven zich 6 leerlingen op, terwijl voor andere cursussen zich nog 3 leerlingen hebben aangemeld, in totaal dus 110 leerlingen. Het aantal dat zich voor den looierij- cursus heeft opgegeven bedraagt 8 Wij maken onze lezers er gaarne op attent, dat er alsnog gelegenheid bestaat om zich voor het volgen van den een of anderen cursus op te geven. NIEUWKUIJK. Donderdagavond ca. 8 uur ontstond in dei boerderij van den landbouwer N. van Baardwijk een fel le brand. In de woning, een flinke boerderij, bewoond door man en vrouw niet nog een daarbij ingetrouwd jong paar, Pul lens-Verdonk, zaten genoemde perso nen aan hun avondmaal toen men dacht dat het regende, althans men werd opmerkzaam gemaakt door ge knetter en ging daarop een der bewo ners eens zien. Bij liet openen der ka merdeur stond reeds het geheele ach terhuis in lichte laaie. Met groote moei te zelfs, wisten de bewoners zich uit den vuurpoel te redden, doch de ge heele inboedel, alsmede alle land bouwwerktuigen, de geheele voor raad hooi, koren, stroo, benevens ver schillende stroo en hooimijten, schuur met inhoud, werd met het huis en de schuur, die tot den grond afbrandden, een prooi der vlammen. Er is hier totaal niets gered. Gelukkig was de wind goed en stil, zoodat de 4 aangrenzende boerderijen hierdoor gespaard bleven. De inmiddels gearriveerde brand spuit (de brand had plaats op 't Hoog, 10 min. afstand van 't doVp), kon niets anders doen dan de vuurpoel van het reeds geheel in puin liggende huis blus- schen. Aan de aangrenzende korenraij- ten der kinderen Pullens werd ook nog al waterschade toegelu%clit. Hoewel huis en inboedel wel zijn verzekerd is de schade mede met het oog op den ingezamelden, oogst en' hooi nog al groot. Gelukkig was de geheele veestapel in de weide. DRI'NEN. In de laatst gehouden vergadering van B. en W. is besloten tot verkoop der openbare school met aangrenzend woonhuis. r Donderdag j.I. had de jaarlijksche processie plaats naar Bokhoven, waar aan een groote menigte, deelnam. Men heeft dit jaar echter gebroken met de oude traditie en heeft men de reis inplaats van per boerenwagen, ge maakt met het móderne vehikel, de "autobus. Maandagavond hield de bijenver- eeniging „St. Ambrosius" eene leden vergadering in café Pulles. Met algemeene stemmen werd beslo ten een bijenmarkt te organiseeren en deze te houden op 10 en 11 Oct. a.s. Er zal hieraan zooveel mogelijk be kendheid worden gegeven om koopers te lokken. II EB PT. Vanwege den Boerenbond zal dezen winter een cursus gegeven worden in Vee-verloskunde en een in Varkenskennis en een sociale cursus. De aangifte van leerlingen bedraagt 24 en 20. Bij de Dinsdag gehouden inspectie vanwege liet. N.R.S. werden bij Chr. A, J, van Herpt ingeschreven 3 koeien met 803, 779 en 765 punten. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorin. 9.30 uur en des nam. 5.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. J. de Vries van Domburg. In de Ned. Ilerv. Kerk hoopt des nam. 2 uur op te treden Ds. van der Vlught van Drunen De Chr. Besturenbond „Sprang- CapeRe", besloot tot. het houden van een propaganda-avond. Als datum werd vastgesteld 29 October. Tot afgevaar digden naar de te Dordrecht te houden vergadering werden benoemd de( heeren C. Klootwijk en J. Vos. Besloten werd Ti ij de aangesloten or ganisaties aan te dringen om te komen tot oprichting van een afdeeling van liet fonds tot bestrijding der tubercu lose „Draagt elkanders lasten". A.s. Zaterdag 2 October zal de Bibliotheek van den Chr. Volksbond al hier wederom geopend worden. Tot liet afhalen en terugbezorgen van boeken zal gelegenheid worden gegeven des Zaterdagsmiddags van 45 uur. De bibliotheek is weer met vers Hul lende nieuwe boeken aangevuld; we twijfelen niet of, evenals vorige jaren, zal er in het a.s. leesseizoen van deze nuttige instelling weer een druk ge bruik gemaakt worden. Alhier is opgericht een Meisjes- naaikrans, met aanvankelijk een 20-tal leden. De bijeenkomsten worden gehouden in 'een der lokalen van de Chr. School alhier, eiken Donderdagavond. CAPELLE. A.s. Zondag, des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk optreden ds. Anker, uit 's-Gravemoer. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des namiddags half drie op te treden Ds." Ewoldt van Raamsdonk. WASPIK. De najaarsmarkt voor hoornvee en varkens zal hieri gehouden worden op Maandag 18 October. Be halve voor kramen zijn staanplaatsen vrij. Met het herstellen van den gevel der R.K. Kerk begint het op te schieten. Er is echter meer werk aan dan men verwacht had. De -kerk, die er sinds lang onoogelijk uitzag, zal er ten slotte aardig door opknappen. In eene gisteravond gehouden ver gadering van den Christel ij ken boeren bond werden de leden aangespoord tot deelname aan den Katholiekendag te Waalwijk op Zondag a.s. Behalve de boeren zullen ook de middenstanders en de R.K. Werklieden in grooten getale vertegenwoordigd zijn GEERTRUIDENBERG. In de Ger. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden Ds. Donner, em. predikant te 's-Gra- venhage. Tevens bediening H. Avond maal. MADE. In de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen zal a.s. Zondag des voorm. 10 uur Ds. Vinck voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal op Zondag 26 Sept. des voorm. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. Tot en met 15 Sept. j.I. werden ten postkantore alhier en de drie daar onder ressorteerende hulpkantoren 2430 rij wielpl aatjes verkocht. I)i^ timmermansknecht P. Kerremans had* op het werk van den heer Joh. van der Steen het ongeluk met een bijtel in den top van zijn wijs vinger te steken met liet gevolg dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Alhier doet zich een zeer ernstig geval van mondzeer voor bij mej. V. Het metselwerk van een naar de eischen der wet te bouwen slachterij voor rekening van den heer P. Jansen alhier is opgedragen aan A. Knoop «n het timmerwerk aan J. van der Steen beiden alhier. Hedenmorgen had het li-jarig kindje van J. Stoop het ongeluk in een onbewaakt oogenblik in een ketel met zeepsop te vallen. Hoewel 't kindje nog eenige oogenblikken geleefd heeft, is het dientengevolge overleden. DRONGELEN. Door Gebrs. Oerle- mans van der Schans alhier, werden op den Fokveedag te Genderen met hun vee, 20 ouderscheidingen behaald waar onder 1 eere- en 7 eerste prijzen. Op 1 als nuchteren kalf aangekochte koe na, zijn al deze dieren op „den Assem" ge fokt. EETIIEN. Door Gedep. Staten zijn de volgende personen bestemd tot ge woon dienstplichtige: J. Lankhaar, M. B. Treffers, Chr. Dekker, B, van Ho ven; 4. A. Heijmans en G. Knijpers. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de herkeuringsraad in November en December a.s: in verschil lende gemeenten zitting hou lt. Aanvragen om herkeuring moeten worden gericht aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad en zoo spoedig Inogelijk aan dezen worden toegezon den onder liet volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Her keuringsraad. gebouw van het Depar tement van Oorlog, Plein ^so. 5, 'sGra- venhage." De aanvraag kan op ongezegeld pa pier worden gesteld, maar moet ge frankeerd worden toegezonden. GENDEREN. De Eerste Fokveedag der Fok- en Controle-vereeniging „Het Land van Heusden en Altena", geves tigd in de gemeente Eethen, die j.I. Donderdag alhier gehouden werd, hee£t een gunstig verloop gehad. Jammer dat eenige leden niet konden inzenden wegens liet mond- en klauw zeer. Van een viertal leden was het vee lijdende aan die ziekte, terwijl nog an dere achterwege bleven. Ongeveer 2/3 van liet aantal opge geven dieren was toch nog aanwezig. Met voldoening kan het Bestuur op dezen dag tertjgzien. De leden bezitten over 't algemeen een goed beslag vee en wanneer de rationeele fokkerij ver der in goede richting wordt voortgedre ven, zal onze steek in dit opzicht wel dra een goed figuur maken. Moge de vereeniging bewaard blij ven voor ernstige tongblaargevolgen. In de eerste plaats werden drie stani- boekstieren voorgebracht, n.l. de Ver- eenigingsstier Revenant Bon 7358 S, die in extra conditie verkeerde en ook volgens de jury zich in zijn voordeel heeft ontwikkeld, en verder 2 in het Fokregister der Vereeniging ingeschre- 8134 S, beiden van Gebrs. Oerlemans ven st ieren. Wouter 7576 S en Stoffel van der Schans te Drongelen. In klasse Ia, Melkgevende koeien,, werden van de 52 aangegeven dieren een dertigtal voorgebracht.. Deze klasse vormde een pracht-col- lectie fokkoeien. Ie prijs a Stoffeltje 50002 R van Ge broeders Oerlemans-van der Schans te Drongelen; le prijsb, Susanna 58107 R van J .C. Wink te Wijk; 2e prijs Janneke 146 Fokreg. van C. H, van den Heuvel te Genderen; 3e prijs Antje 58112 R van M Spoor te Eethen; 4e prijs Woutje 52291 S van Gebrs. Oerle mans-van der Schans te Drongelen; 5e prijs Elsje 28905 R van E. van der Beek te Genderen; 6e prijs Coba 58105 R van J. C. Wink te Wijk; 7e prijs Gerda 58103 R van dezelfde. Eervol vermeld: Dora 58113 van M. Spoor te Eethen; Stientje 12792-R v. Gebrs. Oerlemans-van der Schans Je Drongelen, Doortje 126 Fokreg. van M. van Wijk te Genderen en Truida 124 Fokreg. van E. van der Beek te Gende- rèn. Klasse I li. Droogstaande en zicht baar dragende koeien. le prijs Francina 100 Fokreg. van C. M. Donken te Drongelen2e prijs Ali 58108 R van J. C. Wink te Wijk; 3e prijs Agatha 54216 R van W. G. J, Branderhorst te Eethen. Klasse II a. Melkgevende Schotten, (met 6 tanden). le prijs Dina 58111 R van M. Spoor te Eethen; 2e prijs Daatje 58114 R van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen; 3e prijs Mijntje 58106 R van J. C. Wink te Wijk; 4e prijs Lucie 272 Fokreg. van dezelfde; 5e pr. Door tje 250 Fokreg. vanG. van dei' Beek LGz. te Gendereiï. Klasse II b. Droogstaande en zicht baar drachtige Schotteen (met 6 tan den). le prijs Cato 285 Fokreg. van W. G. J. Branderhorst te Eetheneervol ver nield, Juliana 252 Fokreg. van G. van der Beek LGz. te Genderen. Klasse III a. Melkgevende vaarzen,.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6