Marktberichten. GEMEENTERAAD. (met 4 tanden). Ie prijs Cor 257 Fokreg. van J. C. Wink te Wijk; 2e prijs Lijsje 58248 S van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen3e prijs Saunetje 271 Fokreg.'van M., van, Wijk te Genderen. Klasse III b. Droogstaande en zicht baar dragende vaarzen (niet. 4 tanden). Ie prijs Pietje van G. van der Beek LGz. te Genderen 2e prijs Gerritje van dezelfde; eervol vermeld Lotje van M. Spoor te Eethèn. Klasse IV a. Melkgevende vaarzen (met 2 tanden). Ie prijs Stansje 1)7704 R. v. Jongvee NRS, van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen; 2e prijs Elice van M Spoor te Eethen. Klasse IV b. Droogstaande en zicht baar dragende vaarzen (met 2 tanden). Ie prijs) Janneke 1)1744 R. v. Jongvee van Gebrs. Oerlemans- van der Schans te Drongelen2e prijs Kaatje van M. Spoor te Eethen; Je prijs Lijntje van E. van der Beek te Genderen. Klasse V. Kuiskalveren, geboren na September 1925. Ie prijs Teuntje 111294 R. v. Jongvee NRS, van Gebrs. Oerlemans van dei- Schans te Drongelen; 2e prijs Elsje 110277 R. v. Jongvee NRS van dezelf de; 3e prijs Noortje 110485 R. v. Jong vee NRS, 4e prijs Koosje 109189 R. v. Jongvee NRS, 5e prijs Floortje 11048G R. v. .Jongvee NRS, allen van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Dronge len. Eervol vermeldKoosje 38 R. van Jongvee Fokver. van C. H. van den Heuvel te Genderen; Rientje 109785 R. van Jongvee NRS van Gebrs. Oerle mans-van der Schans te Drongelen Xanneke 112209 R. van Jongvee NRS van dezelfde; Annie 56 R.' van Jongvee Fokver. van M. Spoor te Eethen. Klasse VI. Stierkalveren, geboren na September 1925. Ie prijs Nico 113737 R. van Jongvee NRS van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen; 2e pr. Jan 39 R. van Jongvee Fokver. van G. van dei- Beek LGz. te Genderen; 3e prijs Huig 112208 R. van Jongvee NRS van Ge broeders Oerlemans-van der Schans te Drongelen; 4e prijs Sienus 109784 R. van Jongvee Fokver. NRS van dezelf de; 5e prijs Toon 28 R. van J. van Fok ver. van G, van der Beek LGz. te Gen deren. Klasse VII. Moeders met kalveren van Revenant Bon. Ie prijs Stientje 12792 R met Mientje voornoemd van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen; 2e prijs Su sanna 58107 R met Susanna II 43 R. van Jongvee van J. C. Wink te Wijk; 3e prijs Annie 125 Fokreg. met Witje 34 R. van Jongvee van Ml van Wijk te Genderen; 4e prijs Sientje 52290 S met Sienus 109784 R. van Jongvee van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen. Klasse VIII. Groepen van 4 koeien van een eigenaar. Aangegeven 15 groepen, aanwezig 10. Ie prijs Stientje 12792 R, Stoffeltje 50002 R, Sientje 52290 S en Woutje 52291 S van Gebrs. Oerlemans van dei- Schans te Drongelen. 2e prijs Susanna 58107 R, Ali 58108 R. Lucie 272 Fokreg. en Marie 0 Fok reg. van J. C. Wink te Wijk, 3e prijs Antje 58112 R, Dora 58113 R, Emma 58110 R en Dina 58111 R van M. Spoor te Eethen. 4e prijs Gerda 58103 R. Mijntje 58106 R, Janke 58104 R en Coba 58105 R van J. C. Wink te Wijk. Een verguld zilveren medaille uitge loofd door Mr. C. W. van Ommeren te Heusden voor de inzending ipt een dei- klassen die het meest uitblonk, werd door de jury toegekend aan de ihet den le pr. bekroonde fokgi-oep van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Dronge len. Finantieelen steun werd aan dezen Fokveedag o.a. verleend door den Bra- bantschen Zuivelbond, door de Coöp. Zuivelfabriek „Op Hoop van Zegen" te Genderen, door den Edelachtb. heer D. F. Brune, Burgemeester der gemeente Eethen, (die zelf op den Fokveedag tegenwoordig was) en door den Edel achtb. heer A. D. van der Schans, Lid der Prov. Staten te Andel. Als Jury fungeerden de lieeren Arh ens, veeteeltconsulent te Breda, Tromp, Adv. veeteeltconsulent en Adr. Klijs te Oosterhout. A L M K E R K. Voor den gewonen dienstplicht der Nat. Militie 1927 zijn voor deze gemeente de navolgende per sonen aangewezen: J. van Vark, M. de Rode, P. F. Persijn, A. W. C. van Vee ken, \V. G. v. Steenis, P. v. Maastricht, I). S. van Oudheusden, C. M. Pouli, C, A, Groenenberg, J. van de Water, G. van Haeften, A. de Pender, M. C, van Helden en G. Verhoeven. J.l. Zaterdag had de heer B. al hier het ongeluk met kar en paard in 't water te geraken. Door behulpzame handen werd liet paard spoedig op het droge gebracht; de wagen waar veel materieele schade aan was, werd later opgetrokken. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. A.s. Zondag voormiddag 9,30 en namiddags 2 uur hoopt Ds. de Jong voor de Geref. Kerk op te treden, ter- j wijl Ds. Roth voor de Herv. Gemeente alleen in den morgen hoopt voor te gaan. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Sept. 1926 De werkman P. kwam op de werf met z'n arm in aanraking met een zaagmachine die gelukkig direct kon worden stopgezet. Toch was hij zoo gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. De bedevaart naar Bokhoven op j.l. Woensdag telde ditmaal al zeer weinig voetgangers, daar de meeste pelgrims gebruik maakten van snelverkeer. Onze stadgenoot de heer Adr. Verhoeven, is, naar men ons mede deelt, benoemd tot onderwijzer aan de R K Jongensschool te Drunen, die binnenkort zal worden geopend Door het bestuur der Heusden- sche Harmonie is besloten ter herden king van haar 20-jarig bestaan in 1927 een concours uit te schrijven. A. de G. vertrok Dinsdagnacht circa 1 uur met-een kar groenten naar Tilburg. Op den Heusdenschen weg schrok zijn paard van een huifkar, die in den vooravond in den bermsloot geraakt was en daar nog lag en begon te kruien, zoodat het met kar en al eveneens te water geraakte Na beko men hulp uit Heusden kon hij tegen half vier zijn reis vervolgen. De verloting ten bate der Har monie zal plaats hebben op 9 Oct des avonds om 8 uur in het Hotel „de Qoude Leeuw." NIEUWS TTTT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 24 Sept. '20.. Verschenen is het verslag der ver- eeniging van den H. Vincentius st Pau lo alhier, over het jaar 1925. Uit dit verslag blijkt dat gedurende liet. afge- loopen jaar 42 gezinnen ondersteund werden. De staat van ontvangsten be draagt 3198.55, de staat van uitga ven bedraagt 4009.36. Ondersteuning werd bijna uitsluitend in natura ver leend, in den vorm van levensmidde len. kleeding en ligging en brandstof fen. De vereeniging telt 15 werkende le den en 39'honoraire leden. Aan het slot van het verslag wordt de vereeniging in de voortdurende belangstelling en milddadigheid der weldoeners aanbe volen. Eenige kleine .jongens hadden de baldadigheid de pas geplante) boompjes in de Telefoonstraat le beschadigen. Zij schijnen er een genot in te stellen deze boompjes op en neer te zwiepen, zoodat het gevolg kan zijn dat ze bre ken. Waar de Telefoonstraat door den aanleg van trottoirs en sintelweg en mede door de aanplanting der hoornen, thans beslist een goeden indruk maakt, wordt van de ouders der kinderen1 ver wacht. dat zij hun medewerking willen verleenen, om alle vernieling en balda digheid te voorkomen. De politie zal mede waakzaam zijn en hen die niet naar woorden luisteren onverbiddelijk verbaliseeren. Verslag Electriciteitsbedrijf. Intrest leeningen: 4£ van 46.500 2092.50 5 van 4.000 200.— 53/« van 18.500 1063.75 6 van 7.000 420.— 7 van 15.500 1088.— voorzien In de nooden, die bij de uit breiding van het Geloof steeds grooter worden. Als Vicarius Apostolicus van Suri- name heeft Z. D. H. de moeilijke taak het door den Eerbiedwaardigen Pater Donders begonnen werk, de verple ging der melaatschen, voort te zetten, een werk van liefdadigheid, dat niet alleen een schat van opuffering, maar ook een schat van geld vordert Wij kennen de zware lasten. d5e op zijne schouders rusten, en de zware zorgen, waaronder hij gebukt gaat, reeds 15 jaar lang, terwijl hij zich reeds 23 jaar, eerst in Brazilië en daarna in Suriname aan het missie werk heeft gewijd. Om zooveel mogelijk in de nooden van zijn Missie te voorzien, vertoeft Monseigneur thans in Nederland en zal het geluk hebben te 's Hertogen bosch op 10 October zijn zilveren Priester jubilé te vieren. Ondergeteekenden meenen dit jubilé niet ongemerkt te mogen laten voor bijgaan en hebben zich gevormd tot een comité, dat zich voorstelt op 10 October namens Katholiek Nederland aan den Doorluchtigen Jubilaris, naast eerbiedige hulde, ook 'n offergave voor de Missie van Suriname aan te bieden. Zij veroorloven zich de vrijheid een beroep te doen op de persoonlijke vrienden en vereerders van Mgr Th. van Roosmalen en op alle Missievrien den die zoovelen zijn in Nederland. Zij vertrouwen, dat zij ook door Uwe bijdrage daartoe in de gelegenheid zul len gesteld worden. Wij noodigen u uit uw bijdrage voor 1 October te zenden aan den penningmeester van ons comité, den heer Henry de Leeuw, Vughterdijk 82. 's Hertogenbosch, gironummer 5737. Wij stellen ons voor de namen van de schenkers te verzamelen in een album, dat Zijne Doorluchtige Hoog waardigheid in eene feestvergadering op 10 October zal overhandigd worden. Het comitéMgr. C. C Prinsen, voorzitter; Mgr. A. Hermus, secretaris; Henry de Leeuw, penningmeester, J. de Gruyter, Mr. J. H. M. van Roos malen. Het eere-comité: Z. D. H. H. Mgr. A. F. Diepen, Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Jhr. P. J J. S. M. van der Does de Willebois, oud Burgemeester van 's-Hertogen- bosch, jhr. Mr. A F. O van Sasse van Ysselt, lid der Tweede Kamer, Mr. F. J. van Lanschot, Burgemeester van 's Hertogenbosch, Mgr. dr. B Eras. Procurator van het Nederlandsche Episcopaat te Rome, A. C. A. van IVuuren lid der Tweede Kamer, Mr dr L. N. Deckers lid der Tweede Kamer, dr. J. Vriens voorzitter der Indische Missievereeniging. L Wouters C s s.R., Provinciaal der P.P Redemptoristen. Totaal 4861.25 Leeningey. Gedurende 1925 is afgelost: 1500 van 4£ leening 1916/17. 1000 vani 5 leening 1918. 500 van 7 leening 1921. 1000 van 53/» leening 1921. 4000. Afschrijvingen. Over 1925 werd afgeschreven 4000, zoodat het totaal bedrag der afschrij vingen thans is over 1925 4000.— over de voorgaande jaren 19195.54 23195.54 De winst over 1925 ad ƒ8420.89 werd j bestemd tot dekking van het verlies- saldo over vorige jaren, zoodat <1 it saldo op 31#Dec. 1925 nog ƒ489.86 be droeg. W Vanaf 1 October wordt de courant bezorgd door A. Hener. Verl. Hoofdstraat, aan wlen men ook PER WEEK kan betalen. Men geve zich spoedig als abonné op. KERKNIEUWS. Mgr. Th. van Roosmalen. Zijn Zilveren Priesterfeest. Ieder Nederlander heeft verplichting aan Suriname, omdat het is een Ne derlandsche Kolonie, meer nog omdat het is de meest behoeftige onzer Ko loniën, niet het minst onder gods dienstig opzicht Als opperste zielzorger is beiast met het bestuur der Surinaamsche Kerk provincie en met de kerstening der heidensche bevolking Mgr. Th. van Roosmalen, Titulair Bisschop van Antigonië. Het is ons van nabij bekend, dat vooral het Katholiek onderwijs in Su riname aan Monseigneur zeer groote zorgen baart, nu de uitvoering der bij Koninklijk Besluit afgekondigde gelijk stelling van het bijzondere met het openbare onderwijs nog steeds achter wege blijft. Wij behoeven er niet op te wijzen, dat de behoefte aan kerkgebouwen in een zqo arme Kolonie als Suriname zich zeer doet gevoelen om te kunnen II ER PT. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Herpt en Bern op Woens dag 22 September 1926, des namiddags 7 uur (nieuwe tijd). Voorzitter: H. J. van Eggelen, bur gemeester. Secretaris-: F. A. J. van Liempt. Aanwezig alle leden De voorzitter opent de vergadering en doet voorlezing van de notulen dei- voorgaande vergadering,, die onveran derd worden goedgekeurd eu vastge steld. Wat betreft liet laatste punt uit de notulen ,wat. gaat over het inrijden van het pad bij C. v. d. Griendt, moet de voorzitter mededeelen, dat daar nog geen uitvoering aan was gegeven, daar men nog niet goed wist wat de nieening was, ofwel het verbieden van het inrij den vanaf Luttelberpt, of liet geheele inrijden. Het geheel inrijden kan wor den verboden, het inrijden niet rijwielen niet; wanneer de beeren dit goedkeuren, bet absoluut verbod, dan kan een der gelijke verordening opgezonden wor den naar H.H, Ged. Staten. Het lid van Herpt meent, dat dan nog al enkele personen terug zullen moeten en zou het dan reeds aan den Heusdenschen, weg willen laten ingaan. Wethouder Verhoeven zegt dat het maar een uitweg is. Van Herpt zegt dat de weg op den legger voorkomt. Besloten werd te handelen, zooals door den voorzitter is aangegeven. Voorloopige vaststelling der genieen- terekening 1925. De voorzitter verzoekt de commissie van onderzoek rapport uit te brengen. Het lid Couwenberg zegt dat zij de ze post voor post hebben nagezien en dat zij daarom willen voorstellen tot voorloopige vaststelling over te gaan, daar bun inziens alles ,in orde is be vonden. De raad gaat hiermede accoord. De begrooting 1927 wordt aangebo den en zal. bij de leden circuleeren om ze in de eerstvolgende vergadering* vast te stellen. Wijziging begrooting 1926. Deze betreft een post voor uit keering van kwade posten, die verhoogd moet worden. Deze werd vroeger afgetrok ken, omdat door liet Rijk alles werd geïnd, nu moet liet zuivere inkomen in ontvangst gebracht worden en de kwa de posten in uitgaaf. Daaróm stellen B. en W. voor, dien post op del begroo ting te verboogen met 250. Aldus besloten. Vaïi de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, waarop de voorzitter de vergadering sluit. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag ten vier uur onderlinge schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 26 Sept. met het oog op den Katholiekendag geen repetitie. Zondag ten 3 en 7 uur. Concerten op de kiosk op de Markt door de harmonie „St. Chrispijn" te Waalwijk en „De Volharding" uit Drunen. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Dinsdagavond 8'/j uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren. Hotel Verwiel. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. LAATSTE BERICHTEN. Typhus. Men seint ons BREDA De burgemeester van Princenhage heeft in verband met de sterke uitbreiding der typhusgevallen besloten de kermis te Princenhage en Beek af te lasten. Sinds gisteren zijn alleen in Princenhage 8 nieuwe gevallen geconstateerd, thans in totaal 19. De nieuwe noodbarakken worden in ge bruik genomen. Dempsey. PHILADELPIA. Tumey heeft Dempsey in den-strijd om het wereldkampioen schap boksen zwaar gewicht, geslagen. Na de 10e ronde heeft de jury met algemeene stemmen bekend gemaakt, dat Tumey op punten heeft gewonnen Waalwijk, 24 Sept. '26. Eieren 8'/2—9'/a ct. Varkensf 14—t 18. 's Hertogenbosch, 22 Sept. 1926. Op de markt van heden waren aangevoerd 1954 stuks. 84 stuks kalveren. 924 stuks hoornvee. 887 biggen. 36 zeugen. 23 schapen—lammeren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 260—f 380 p. st. Kalfvaarzen van f 230—f 315 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 200 Vette ossen en koeien van f 0.48 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0.41 p p 2e kw Pinken van f 95—f 150 per stuk. Zeugen van f 90—f 135 per stuk. Biggen van f 2.00—12 50 per week. Schapen van f 18—f 26 per stuk. Zuiglammeren van f 15—f 20 p.stuk. Aanvoer ruim. Handel traag. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 20 Sept. en 23 Sept. 1926. Kipeieren: Hoogste prijs f 9 75 Middel prijs f 8 00—f 8.25 Laagste prijs f 5.00 Eendeierenf 6.00-f 7 00 Totaal aanvoer 140.000 stuks. Handel vlug. GEMENGD NIEUWS. Gisterenavond tusschen 11 e" 12 uur heeft op de Boorlaan. nabij de Koningskade in Den Haag ettn ern stig ongeluk plaats gehad. De heer P- C.. een 22 jarige student aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, wonende aan de Stadhouderslaan in Den Haag, reed, vergezeld van een jongedame, in de richting van Wassenaar. "Hij reed, naar getuigen hebben verklaard, aan de rechterzijde van den weg en met een snelheid, welke niet grooter dan 20 K. M. geweest zou zijn. Ver moedelijk tengevolge van de slechte verlichting daar ter plaatse (langs de Boorlaan staan slechts aan één zijde lantarens) bemerkte de automobilst niet. dat vóór hem zich twee personen bevonden Het waren de 26 jarige J H. B wonende aan den Houiweg in Den Haag, die met zijn fiets aan de hand liep, en diens verloofde, die op haar fiets naast hem reed. Zij werden van achteren door de auto gegrepen. Het meisje kreeg geen verwondingen, doch de heer B. ,we.rd zeer enslig gekwetst. Een dokter stelde een sche delbreuk en een zware hersenschud ding vast. In levensgevaarlijkentoestand werd hij in hetziekenhuisopgenomen. De man is reeds overleden. Tegen den heer C. is proces-verbaal opgemaakt, daar het vermoeden bestaat, dat hij, tengevolge van onoplettendheid, de beide personen niet heeft gezien. Zijn auto is in beslag genomen. Een deskundig onderzoek heeft uitgewezen, dat de remmen van de auto volkomen in orde waren. Een groote aap is Woensdag een minuut of twintig heer en meester geweest in het dienstlokaal van het viaductstation Crystal Palace van den Zuider spoorweg te Londen. De ver schrikte reizigers, die het loket gena derd waren, werden munten en kaarten om de ooren gegooid, terwijl de andere stations af en toe oncijferbare telegram men ontvingen als de aap met de tele- graafsleutel speelde De boosdoener, een tweejarige orang oetang, was per trein aan het station gearriveerd in een kooi, die geadresseerd was aan een menagerie in het Kristallen Paleis. Zij ('t was 'n wijfje) vond 't in haar kooi te vervelend, wist te ontsnappen en wan delde het kantoor binnen, waar zij den kaartjesverkooper van zijn plaats; rukte en heel wat verwarring stichtte. Het glimmende koper van de telegraafpaal trok haar vooral aan. Zij draaide eens hier en daar aan en gromde van pret toen zij den sleutel te pakken kreeg en merkte dat daarmee een klinkend geluid gemaakt kon worden Toen haar dat verveelde knabbelde zij eens op een rose kaartje, maar dat scheen haar niet te bevallen, de groene kaartjes bleken meer in haar smaak te vallen. Drie heeft zij er geconsumeerd en van vele anderen zijn heele stukken afge knaagd. Eerst na twintig minuten de reizigers hadden zich zonder kaartje moeten redden kwamen een paar oppassers van de menagerie een eind aan het spelletje maken. De jongedame trachtte nog door een bovenraam te ontkomen en beet een harer vervolgers in de hand, maar tenslotte werd zij toch overmeesterd en weer in haar kooi gestopt. Naar de >B Z.« meldt, Is een vliegtuig, dat tengevolge van een defect aan deu motor in de buurt bil Brom berg eeo noodlanding moest maken, op de raiU van den spoorweg terecht eekomen, juist toen de sneltrein van K'akau naar Danzig nadeide. Het vlieg tuig werd door den trein gegrepen en geheel vernield. De Britache militaire vlieger Lux- tnore Is omgekomen doordat zija vlieg tuig boven Bigglnhlll in Kent In brand vloog en neer stortte. Dit Is het zes tiende ongeval aan een militairen vlieger overkomen sinds 3 Augustus. In Iowa (V. St hebben over stroomingen naar schatting 5 millioen dollar schade aangericht. De overstroo mingen werden veroorzaakt, doordat groote rivieren tengevolge van stort** regens bulten haar oevers traden. De spoorwegen hebben een schade geledeo, welke op 2 millioen dollars wordt geschat. De schrikkelijke orkaan, die zoo juist den Nuord-Amerikaanschen staat Florida heeft geteisterd, heeft volkomen afgerekend met Miami, het centrum van het moodalne leven in de »Amerl- kaansche Riviera*. Tien jaar geleden was Miami nog een onaanzienlijk stadje, dat binnen enkele jaren door een groep van ondernemende Amerikanen tot een luxe-badplaats werd uitgebreid. Met een duizelingwekkende snelheid verre- zea de .hotels uit den grond, werden de prachtigste boulevards aangelegd en fraaie waterpartijen< gecreëerd. De plaats had' daarom eenlgermate het aanzien van een tooneeldecor gekregen, waarmede niet te hardhandig diende te worden omgesprongen. Alleen het diep-biauwe water van de Baai van Blscayae was >echt>. B eede autowegen vei bonden Miami met West Palm Beach; speelbanken en bioscoopen hielden de badgasten, die btj dag onder de als een imitatie aandoende palmen koelte kon" den zoeken, 's avonds bezig. Miami )gas hoofdzakelt k eeo winter" ootd, daar het klimaat er zelfs in het koudste jaargetijde nog mild Is en het nemen van zeebaden mogelijk maakte. Het hoogtepunt van het seizoen was in Januaii en Februari, wanneer de rt)ke Amerikanen zich in daverende luxe- treinen voor een korte vacantie naar het zuiden spoedden. Enkele jaren geledeo was het een ware u*h< van bouwondernemers naar Zu1d-Fiorlda en de grond steeg er ont* zaglitk io prijs, verre boven zijo waarde. Het was eeo ideaal oord voor door- •asiende >get-rlch-qulck» speculanten.... Thans is io een paar minuten tijd al de arbeid verwoest, ten koste van honder den meoscheolevens en is de streek voor langen tijd onbewoonbaar gewor den. Zestig millioen dollar zou de schade in Miami alleen reeds beloopen. Op het eilaod Oshlma heeft een •yphooo gewoed, welke groote ver woestingen heeft aangericht. Meer dan duizend buizen ziln verwoes'. 38 per- sonen zijn gedood en een groot aantal, vermoedelijk een paar honderd perse oen ziin gewond. Reuter seint uit Londen Twee militairen van den Ierschen vliegdienst zijn bt) Blesslogton gedood, doordat bun toestel bij oefeningen te pletter viel. Gisterenmiddag ft te Berlijn een 14 jarig meisje het slachtoffer van een brand geworden De ouders waren niet tehuis en hadden het kind alleen in een afgesloten kamer achtergelaten. Het meisje schijnt met een soldeerlamp bezig te zijn geweest. Deze lamp ontplofte met het gevolg, dat de kleeren van het kind brand vatten. De vlammen sloegen op de meubelen over en hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, kon het meisje slechts als verkoold lijk uit de uitgebrande kamer worden gehaald. Gisteren heeft in het Oosten van Berlijn een ernstigongeluk plaatsgehad. Een 14 jarig meisje had. om ongedierte te verdelgen, de kleeden van de kamer met petroleum overgoten en toen in brand gestoken. Binnen enkele minuten stond het heele vertrek in lichtelaaie. Terwijl haar zesjarig zusje er met moeite in slaagde uit de kamer te komen, werd het meisje zelf door het vuur aangetast. Toen de brandweer den brand gebluscht had vond men het kind totaal verkoold op den grond. ADVERTEERT IN IN DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7