Het voorloopig comité werd onder dankzegging voor de schitterende plannen die het heeft uitgewerkt, ont bonden verklaard en werd tot verkie zing van een definitief uitvoerend comité uit de leden overgegaan. Gekozen werden de heeren Jac. v. Mierlo, J. Thijssen, L. Burmanje, )os. Lombarts, Jac. Maas en |oh. Greve, die de verschillende functies nog nader onderling zullen verdeelen. Voorts werden verschillende perso nen buiten de vereeniging naar voren gebracht die zullen worden aangezocht om zitting te nemen in het eere comité en in de feestcommissie. Tot de verschillende zustervereni gingen zal bij wijze van „voorloopige mededeeling" bericht van het a.s. groot Festival gezonden worden Waar „Tot Bloei der Toonkunst" zelf ook steeds bereid was elders de festivals mede op te luisteren daar mag verwacht worden, dat ook op haar festival de deelname zeer groot zal zijn en dat we dus het volgend jaar hier dus een muziekfeest zullen krijgen het zeldzame jubileum der Liedertafel waardig Maandagavond werd door de R.K. Reclasseeringsvereeniging in de Witte Bioscope een film vertoond, die met toestemming Van ZExel. den Minister van Justitie is opgenomen van het leven en werken in de ge vangenis hier te lande. Gelukkig dat zeer wpinigen met dit leven anders dan door de rolprent kennis kunnen maken, juist daarom was het hoogst, interessant de film te volgen. Het was een zeerinterressante film, die door de aanwezigen met be langstelling gevolgd werd. Tusschen de pauze werd het doel van de R. K. Reclasseeringsvereeniging uiteengezet en ten duidelijkste bleek van welke groote beteekenis deze ver eeniging voor de maatschappij in het algemeen en voor vele personen die het ongeluk hebben gehad met den strafrechter in aanmerking te komen in het bijzonder is. Niet genoeg kan daarom het R.K. Reclasseeringswerk worden gesteund J.I. Zaterdagavond had de prijs uitreiking plaats van het biljart-tour- nooi der Waalwijksche Biljart Club. De voorzitter van het tournooi, de heer J. v. d. Hoven, riep allen een hartelijk welkom toe. Speciaal wilde hij een woord van dank brengen aan het 6-tal, van de WBC dat zich zoo kranig gehouden heeft om van de 14 wedstrijden geen enkele te verliezen. Hij hoopte als straks de vriendschaDpe^ lijke wedstrijden aankomen dat dan met dezelfde geestdrift aan den strijd zal worden begonnen Hierna gaf de voorzitter het woord aan den secretaris, den heer J. Hornes Jr., om verslag uit te brengen van de gespeelde wedstrijden. Daarna kreeg de voorzitter van de W. B. C., de heer A Klerks, het woord, die als voorzitter der W. B. C. zich verplicht gevoelde alvorens over te gaan tot het uitreiken-der prijzen een kort woord te spreken. Een groote vreugde was het hem te kunnen mede- deelen dat het biljart-tournooi in alle opzichten schitterend is geslaagd. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de regelings commissie, welke haar zware taak op zoo verdienstelijke wijze heeft ten uitvoer gebracht. Hulde wilde hij voorts brengen aan den club-speler den heer Fr. Schoelitsz, die ongeslagen uit den strijd is gekomen. Hij sprak de hoop uit dat het voor zijne vereeniging'een spoor slag zou zijn om het spelpeil nog hooger op te voeren. Een woord van dank brengt hij nog aan de diverse biljartclubs welke aan het tournooi hebben deelgenomen, dank aan de milde schenkers die de vereeniging in de gelegenheid stelden zulke prach- tige prijzen disponibel te stellen, en dank aan den heer A. van Berkel die er steeds voor zorgde dat de biljart zaal keurig in orde was tot genoegen van de leden en der bezoekende biljartclubs. Na de prijsuitreiking werden door verschillende bestuursleden van diverse vercenigingen dank gebracht voor de uitnemende regeling en het gezellig samenzijn dat zij mochten hebben met de Waalwijksche Biljart Club De prijzen zijn behaald als volgt 1 pr. Zilveren Beker Hotel Verwiel 526 p..tegen W.BC 530, verschil 4 p 2 pr. Zilveren Beker B.Cj.C. Dru nen, 550 p. tegen W.BC. 573, ver- schil 23 p. 3 pr. Zilveren Krans W S C, Waal wijk, 453 p. tegen W.B.C 524, ver schil 71 p. 4 pr. Zilveren Krans Ons Genoe gen, Baardwijk, 451 p. tegen W.B.C 550, verschil 99 p. 5 pr Zilveren Krans K O.T Waspik, 437 p. tegen W B.C. 580, verschil 143 p. 6 pr. Zilveren Krans B C., Helvoirt, 419 p. tegen W.B C 565, verschil 146 p. 7 pr. Zilveren Tak Quick, Waalwijk, 434 p. tegen W.B C. 592, verschil 158 p 8 pr Verguld Zilveren Medaille D.O.V., Oss, 408 p. tegen W.B.C. 600, verschil 192 p. 9 pr. Zilveren Plaket C.M.Z Til burg 397 p. tegen W.B C. 600, ver schil 203 p. 10 pr. Zilveren Medaille De Prins, Ammerzoden, le 6 tal, 391 p. tegen W B.C. 600, verschil 209 p. 11 pr. Bronzen Medaille Ons Ge noegen. Waalwijk, 381 p. tegen W.B C. 600, verschil 219 p. 12 pr. Bronzen Medaille K O T.. Oss, met 309 p. tegen W.B C. 600, ver schil 291 p. Herinneringsmedaille H K.S Raams donk en De Prins, Ammerzoden, 2e 6 tal. Hoogste serie 1 pr. C. Verwiel van Hotel Verwiel mei 35 p 2 pr. C Slaats van W S.C met 28 p. 3 pr. Th. v. Mierlo van Hotel Ver wiel met 27 p. 4 pr J. Schroot van K O T Waspik, met 27 p. Op de j 1. Maandagavond ge houden algemeene jaarvergadering van de Waalwijksche Biljart Club werd het bestuur als volgt gekozen Adr. Klerks, Voorzitter; H Klijn, 2e Voorzitter; P. Dankhaert, Secre taris; J. Rombouts 2e Secretaris; L. Hesselberth, Comm Op de doelen van het Hand boogschuttersgezelschap „Enlre Nous", gevestigd in het café van den heer A. v. Berkel, had 1.1. Zondag de aan gekondigde prijsverschietlng onder de leden van bovengenoemd gezelschap plaats en we kunnen er direct bij voegen dat deze dag voor de leden een recht prettige is geweest. Ten ongeveer 2 uur werd een aanvang gemaakt met het schieten. Ftl werd om de prachtige prijzen gestreden en toen ten ongeveer 5 uur het laatste schot gevallen was, had deze prijs- verschieting onderstaande uitslag Gelukspapier. 1 pr. H Slaats. 2 G v. Meeuwen. 3 C. v. Berkel. 4 A. v. Berkel. 5 Jos. v. Meeuwen. 6 D. Koning. 7 Frans Slaats. 8 A. Kampman. 9 J. Berkelmans. 10 J. Hornes. 11 J. Henkelman. De prijzen op de Kunst werden De Eendracht 747 Concordia 683 0.0. G. 662 Van de Serieprijzen behaalde er „Nooit Gedacht" 6. „Concordia" 4, „De Eendracht" 3 en „0.0 G 2. Na afloop van den wedstrijd werden door den heer A. de Graaff, welke de de leiding had voor dezen kamp, met een toepasselijk woord de prijzen, bestaande uit een beker en drie me dailies, aan de gezelschappen uitge reikt, waarbij de hoop werd uitgespro ken om 't volgend jaar weer zulke wedstrijden te houden In het clublokaal van „Nooit Ge dacht" werd de heer A. Rombouts als kampioen en als voorzitter.van dit gezelschap gehuldigd door de leden en hem als blijk van sympathie en waar deering een prachtige krans aange boden en ook door den Voorzitter der zusterverenigingen welke met hunne leden alle aanwezig waren, werden woorden van hulde en gelukwensch tot kampioenszestal en kampioen ge sproken. Nog een uurtje bleef men gezellig bijeen en nog menige toast were daarbij op „Nooit Gedacht" uitge bracht". Door „Nooit Gedacht" is op deze wedstrijden steeds met hetzelfde zestal uitgekomen, hetwelk bestond uit de volgende heeren met achter de namen de door hen geschoten punten A. Rombouts C. v. d Wie! L. Kroot P Biekens F. v. Helvoirt P. v. Bav I 140 punten. 124 126 134 132 130 behaald als volgt 1 pr. Jos. v. Meeuwen. 2 Frans Slaats. 3 G v. Meeuwen. 4 C. v. Berkel. 5 J. Henkelman. Onder een hartelijk woord van een der bestuursleden werden de prijzen aan de verschillende winnaars uit gereikt. A.s. Zondag zal er onder dit gezel schap Koning worden geschoten en we hopen dat deze dag evenals de nu gepasseerde in alle opzichten mag slagen Naar wij vernemen is de Waal wijksche Biljart Club, gevestigd bij A. v. Berkel alhier, uitgenoodigd om op Zaterdag 16 October as een openings-wedstrijd te gaan spelen tegen de onlangs opgerichte biljart club „Ons Genoegen", gevestigd in café 't Vosje alhier. Waar „Ons Genoegen" op het groote concours van W.B.C. heeft getoond een niet te onderschatten tegenstander te zijn, wordt deze ont moeting met belangstelling tegemoet gezien. Zoo heeft dan j.l. Zondag de laatste wedstrijd plaats gehad om het plaatselijk kampioenschap van de 4 be staande Kruisboogschuttersgezelschap pen in onze plaats, op de banen van hét gezelschap „De Eendracht" ge vestigd bij den heer A. v. Berkel. Hoekeinde. Er was veel belangstelling voor dezen kamp die in het voordeel van „Nooit Gedacht" is geëindigd. Er werd door dit gezelschap weer uitstekend gescho ten en het heeft dan ook ten volle den kampioenstitel verdiend. Van de vier wedstrijden welke er voor dit kampioenschap zijn gehouden heeft „Nooit Gedacht" cr geep. enkele verloren, driemaal heeft ze over de andere 3 gezelschappen gezegevierd en eenmaal stond ze met „De Een dracht" gelijk waaruit de sterkte van dit gezelschap valt op te maken. Hieronder volgt de uitslag van den wedstrijd van Zondag: 1 Serie 2e Serie Totaal Nooit Gedacht 102 p. 98 p. 200 p. De Eendracht 88 p. 89 p. 177 p. OOG. 84 p. 89 p. 173 p. Concordia 88 p. 83 p. 171 p. De Serieprijzen werden behaald door de heeren L. Kroot met 35 p., P. Bie kens met 35 p., Lammers met 33 p. en v. Stokkum met 33 p. Het persoonlijk kampioenschap van Waalwijk behaalde de heer A Rom bouts, lid van „Nooit Gedacht" met 140 punten in de 32 schoten. De eindstand is nu als volgt: Nooit Gedacht 786 punten. In de Zondag gehouden verga dering van de Conferentie van den H Vincentius a Paulo is tot secretaris gekozen de heer Joh. Hoffmans. De Gemeentebegrooting voor 1927 is den leden van den raad toegezonden Wij hopen er nader op terug te ko men. Voor heden deelen wij mede, dat voor verbetering van de Stationstraat 26.208 is uitgetrokken. De Stationstraat zal bestraat worden met keien als in de Mr. van Coothstraat liggen. De vrijkomende keien worden om 't H. Hartplein verwerkt. Voorts wordt voorgesteld een ge deelte trottoir te leggen in de Putstraat Oostzijde, waarvoor een bedrag van 2350 op de begrooting is gebracht. Volvolgens om bet trottoir aan de Westzijde van de Stationstraat vanaf de school tot aan de Markt door te trekken, waarvoor 3496 wordt uitge trokken. De Hoofd. Omslag wordt begroot als vorig jaar op een bedrag van 147,500. Voor de Symphonie wordt 100 sub sidie voorgesteld. Het electrisch licht tarief wordt voor gesteld van 40 op 35 cent, dus een ver laging van 5 cent. De heer A. Froklage, landbouw- leeraar zal voor de leden van den Boe renbond in een lokaal van de openbare school een landbouwcursus geven. Voor dezen cursus hebben zich reeds 21 leerlingen opgegeven. Dinsdag 12 October zal worden begonnen. VOETBALLERS! Hebt gij reeds kennis gemaakt met den inhoud van 't Sportblad „Ons Zuiden". Zoo niet, dan wordt het tijd zulks spoedig te doen, vooral nu we volop in het „voetbal-seizoen" komen. Het blad bevat zeer interessante artikels, beschouwingen, berichten enz. Schaft U 't blad eens een keer aan, dan zult ge doen als zoovele honder den de laatste weken'en U beslist abonneeren. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Dinsdag 12 October e.v.v. zal de lees- en ontspanningszaaJ van de Clir. Volksbond alhier, wederom voor een ieder opgesteld zijn. De zaal is keurig in orde gebracht; het Bestuur lieeft ook weer voor de noodige aanvulling der spelen gezorgd, zoodat we niet twijfelen of de jeugd zal de avonden aldaar weer op aangename wijze kun nen doorbrengen. CAPELLE. Mjen verzoekt ons opname van 't volgende: Eenige dames in onze gemeente hadden 't plan gevormd om aan het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van scho len met den Bijbel, alhier, een orgel aan te bieden, ten dienste van 't zangonder wijs op de Christelijke school in de Ileistraat, die 1 Nov. e.k. zal geopend worden. Ten dien einde werd bij voor standers van Christelijk onderwijs om een bijdrage aangeklopt. Algemeen bleek het plan hartelijk instemming te vinden en de giften vloeiden rijkelijk. De uitvoering van het voornemen is dan ook reeds verzekerd. Tegenover den feilen tegenstand die de stichting de zer school sinds jaren ondervindt, stemt het tot vreugde, dat zoovele in woners niet daden toonden, dat de be langen der Christelijke school hun ter .harte gaan. Deze eerste stap op den weg, om zonder steun van Rijk of Ge meente, de inrichting der school, zoo volledig mogelijk te doen zijn, worde door meerdere gevolgd. Ouderling Verkeijden maakt na mens de kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te 'sGrevel d u in-Capelle bekend, dat in 71e godsdienstoefening op 10 Oc tober a.s., half 10 foonniddag, D.V.'zal voorgaan- de heer H. G. van den Hoek, ('and. tot den H. D. te Bilt hoven. CAPELLE. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle le houden op Woensdag 6 October 1926, des nam. 3 uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der Vergadering van 24 Juni 1926. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring begrooting Gezond heidscommissie voor 1927. 4. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur Capelle over 1925. 5. Goedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur Capelle voor 1927. 6. Vaststelling dubbeltallen voor de benoeming van leden van het Col lege van Zetters. 7. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten dienst 1925 8. Vaststelling verordening als be doeld bij art. 178 der Gemeentewet (periodieke vaststelling van de van kracht zijnde verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd). 9. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 over 1924 uit te keeren aan de bijzondere lagere school te Sprang met afrekening over het driejarig tijdvak 1922/1924. 1926 Wijziging begrooting dienst 11 Mededeelingen. Gedurende de maand September werd in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2548.— en terugbetaald f 3335.06 Het aantal inlagen bedroeg 32, dat der terugbetalingen 25. Met den verbouw van het gedeelte der O. L. School in de Nieuwstraat alhier, dat ingericht wordt tot bijzon dere school, wordt door de aannemers Gebr. van Willigenburg uit Sprang onder architectuur van C. P. Treffers, met bekwamen spoed gewerkt om tij dig gereed te zijn. Vanwege het bestuur der land- bouwvereeniging voor de gemeenten Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang zal bij voldoende deelname dezen win ter een landbouwcursus worden gege ven onder leiding van den heer J. Benjaminse hoofd der O. L. School aan de Nieuwstraat alhier en den heer A. van Oversteeg,, hoofd der O. L. School a d. Loonschendijk. Door het Burgerlijk Armbestuur te dezer plaatse is besloten tot het bouwen eener dubbele noodwoning aan de Zandschel, waarvan de aanbe steding a s. Vrijdag, 8 October e.k. bij den heer L. F. van Dongen zal plaats hebben. WASPIK. Tot opwekking, belang^ stelling en waardeering voor den ka tholieken reclaseeringsarbeid, werd Zondagavond in het Patronaatsgebouw oor een talrijk publiek vertoond, de film: „Gevangenisleven en reclassee- •ing". Een somber beeld der gevange nis, het leven en werken der gevange nen, werd door de rolprent duidelijk aangegeven, terwijl liet werk der reclas- seering op voor iedereen bevattelijke wijze werd toegelicht. Van de gelegen heid om als donateur van dit liefde werk toe te treden, werd weinig of geen gebruik gemaakt. Op een nader te bepalen datum al door het bestuur van den Christelij- ken Boerenbond, een volledige twee-' jarige landbouw cursus geopend wor den. De lessen zullen worden gegeven door de heeren Benjamins uit Sprang- Capelle en Oversteeg van Loonschen dijk. Tot assistent aan de R.K. Bijzon dere Jongensschool alhier, is benoemd de heer Francois uit Moerdijk. Wijl zich opnieuw een geval van nondzeer heeft voorgedaan, in het ge in van van L., zijn op verschillende plaatsen in de gemeente waarschu- wingsbiljetten aangeplakt: „Kookt uw melk en uw drinkwater". Op Donderdag 7 October zal in het Café van den heer H. Tabbers-Net- ten een knip- en naaicursus geopend worden. De lessen worden gegeven door mej. I), van Gils, gediplomeerd leerares tE.N.S.A.I,D, De eerste leveringstermijn der sui kerbieten voor de Centrale Suikermaat schappij is verlengd van 9 tot en met 13 October. A.s. Zondag 10 October zal de R. K. Leesbibliotheek wederom geopend worden. Steeds meer lezers maken van deze nuttige lectuur gebruik. Begunstigd door prachtig najaars- Ingezonden Mededeelingen. Mtfnhardf's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. publiek op de kiosk voor het raadhuis een volksconcert gegeven. Onze geachte dorpsgenoote, mej. Clara Verschuren, is benoemd tot on derwijzeres aan de It. K. Bijzondere Meisjesschool der Eerw. Zusters alhier. R AAMSDONK. Vrijdagvoormiddag had de plechtige inwijding plaats van de nieuwe R. K. Bijzondere Jongens school en het St. Leogebouw op 't Dorp. Na de H. Mis van dankzegging, wel ke om 9 uur werd opgedragen, werd de nieuwe school door den ZeerEerw. heer Pastoor der parochie, in tegenwoordig heid van het gemeente-, school- en kerk bestuur, architect en aannemer en ver dere genoodigden, ingewijd. Na deze plechtigheid, welke geruimen tijd duurde, werd de school op verzoek van den Z.E. Heer Pastoor, Voorzitter van het schoolbestuur, door den Edel- aclitbaren heer Moons, burgemeester dezer gemeente, met een mooie rede of ficieel geopend. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de inspectrice van, het lager onderwijs, Mevrouw Jansen, het hoofd der bijz. school, dhr. Klijn, waarna de Z.E. lieer Pastoor een dank- en slot woord sprak. her het gebouw, dat zoowel uit een aesthetisch- als 'n architectonisch oog punt beschouwd, aan de regels en ei- schen voldoet, was men zeer voldaan, waarvoor dan ook den architect, dhr. Donders uit Tilburg en den aannemer dhr. van Broekhoven uit Oosterhout, alle lof werd gebracht. Het Dorp heeft, dank vooral onzen Z.E. Heer Pastoor en de royale mede werking van het gemeentebestuur weer een gebouw bijgekregen, waarop het trotscli mag zijn en welk straks, want onze Pastoor houdt van afwerken, nog beter zal uitkomen, wanneer de omge ving door den aanleg van het park en de plaatsing van het H. Hart-monu- ment, zal zijn verfraaid. Onze plaatsgenoot de heer Joh. Waas, slaagde Zaterdag te 's Bosch voor het vanwege den politiebond „St. Michaël" gehouden politie-examen. Geslaagde genoot zijn opleiding bij den inspecteur van politie Nauta te Oosterhout. De Zondag en Maandag j.l. gehou den missietentoonstelling in het St. Leogebouw, mag weer iu alle opzichten geslaagd lieeten. De variatie in de zaal was groot en niet minder de belangstelling, ook van ver buiten de grenzen van onze plaats. De ijverige en slimme dames wisten soms maar al te goed de dikte van je portemonnaie en de goedheid van je hart te pijlen. Naar we hooren, heeft een en ander 630.opgebracht. De Chef van politie, dhr. de Jonghe behaalde niet zijn hond „Bouvier" te Schiedam den 2en prijs en dhr. J. Bakx, met zijn Terrier den lsten. Op het Veer is het tweede geval au besmettelijke ziekte, febris-typhoi- dea, geconstateerd, in liet gezin van J. Kieboom, in de Korte Smidssteeg. De patiënt is opgenomen in het gast- huis. Op liet Sandoel is een rijwielplaat je gevonden. Inlichtingen verschaft de politie. RAAMSDONKSVEER. Voor de Bij belverspreiding in N.-Brab. en Limburg werd ƒ54 bijeengebracht. Gedurende Sept. werd aan het postkantoor ingelegd 19001,03 en te rugbetaald 9428,35. Van den scholier H. werd door een zaag de vingertop afgezaagd. oor noodlijdende kerken en per sonen werd in de Herv. Kerk ruim 25 gecollecteerd. 12 October zal de bekende Penning een lezing houden in het, Vereenigings- gebouw alhier, over Hongarije. GEERTRUIDENBEKG. Mr. H. Al- lard heeft voor zijn functie als raads lid der gemeente bedankt. Donderdag 7 October zal er in de v.ii. R. K. Militaire Vereeniging, een groote algemeene vergadering worden gehouden voor de metaalbewerkers. Als sneekers zullen optreden dhr. H. Wet- selaar en Abbevé. Het doen van herstellingen aan het koor en trauscept der groote Kerk alhier is gegund aan de Gebrs. du Pont, voor 1985. Aan het postkantoor alhier, werd gedurende de maand September voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 17124.52, en terugbetaald 10156,49. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 6000. De openbare teekenschool alhier is wederom begonnen. Het aantal leer lingen bedraagt thans 88, waarvan 8 voor scheepsbouwteekenen. De lessen i zijn nu als volgt geregeld: 'sMaandags weer werd gisteravond voor een talrijk en Zaterdags machine-teekenen, Dins- DE ADMINISTRATIE

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6